KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS
TEISINGUMO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS

Į S A K Y M A S

 

DĖL KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO

MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO TVARKOS APRAŠO IR KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ PERSONALO KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2013 m. gruodžio 20 d. Nr. V-437

Vilnius

 

Vadovaudamasis Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto (Žin., 2000, Nr. 39-1088; 2008, Nr. 135-5230) 14 straipsnio 3 dalimi ir atsižvelgdamas į Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų 2014–2016 metų personalo mokymo gaires, patvirtintas Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2013 m. lapkričio 8 d. įsakymu Nr. V-373:

1. T v i r t i n u pridedamus:

1.1. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų įvadinio mokymo tvarkos aprašą;

1.2. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašą.

2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2010 m. balandžio 13 d. įsakymą Nr. V-86 „Dėl Pareigūnų įvadinio mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Mokymo centre taisyklių patvirtinimo” (Žin., 2010, Nr. 44-2170).

3. N u s t a t a u, kad:

3.1. trišalės sutartys dėl įvadinio mokymo, kuris trunka ilgiau kaip 2 mėnesius, išlaidų grąžinimo sudaromos su pareigūnais, kurie į įvadinius mokymus išsiunčiami po šio įsakymo įsigaliojimo;

3.2. šis įsakymas įsigalioja nuo 2014 m. sausio 1 d.

4. N u r o d a u Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Bendrajam skyriui šį įsakymą paskelbti leidinyje „Valstybės žinios“.

 

Direktorius                                                                                               Artūras Norkevičius

___________


 

 

PATVIRTINTA

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus
2013 m. gruodžio 20 d. įsakymu Nr. V-437

 

KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO

MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų įvadinio mokymo tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) nustato Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) ir jam pavaldžių įstaigų (toliau – įstaigos) pareigūnų (toliau – pareigūnai) įvadinio mokymo Kalėjimų departamento Mokymo centre (toliau – Mokymo centras) principus ir formas, planavimo, organizavimo ir vykdymo tvarką, pareigūnų įvadinio mokymo metu įgytų žinių vertinimą, pareigūnų teises ir pareigas įvadinio mokymo metu.

2. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statute (Žin., 2000, Nr. 39-1088; 2008, Nr. 135-5230) (toliau – Statutas), Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2003, Nr. 63-2853; 2011, Nr. 38-1804) ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II. PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO PRINCIPAI IR FORMOS

 

3. Pareigūnų įvadinis mokymas grindžiamas šiais principais:

3.1. Privalomumo. Visi pareigūnai privalo išeiti įvadinį mokymą ir įvykdyti visus įvadinio mokymo programos reikalavimus. Pareigūnai į įvadinį mokymą turi būti išsiųsti per kuo trumpesnį laiką nuo jų priėmimo į tarnybą dienos, kad būtų parengti tinkamai ir visa apimtimi vykdyti savo funkcijas.

3.2. Planavimo. Pareigūnų įvadinis mokymas planuojamas atsižvelgiant į pareigūnų kaitą, naujai priimtų į tarnybą pareigūnų skaičių, tuo pačiu Kalėjimų departamentas ir įstaigos konkursus ir atrankas skelbia atsižvelgdamos į numatomus įvadinius mokymus.

3.3. Diferencijavimo. Pareigūnų įvadinio mokymo programos diferencijuojamos pagal tikslines pareigūnų grupes, pareigūnų einamas pareigas, turimą išsilavinimą bei patirtį, taip pat į bendrąsias ir specialiąsias kompetencijas, kurias pareigūnas turi įgyti.

3.4. Integracijos ir tęstinumo. Įvadinio mokymo metu įgyjamos ar/ir atnaujinamos turimos žinios, tobulinamos kompetencijos, kartu siekiama mokymo procesą susieti su atliekamomis pareigūnų funkcijomis ir užtikrinti mokymosi tęstinumą.

4. Pagrindinės pareigūnų įvadinio mokymo formos yra paskaitos, seminarai, pratybos, stažuotės, savarankiškas mokymasis ir nuotolinis mokymas.

 

III. PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO PROGRAMOS

 

5. Pareigūnų įvadinio mokymo programas rengia ir teikia tvirtinti Kalėjimų departamento direktoriui Mokymo centras.

6. Mokymo centras, vadovaudamasis Kalėjimų departamento direktoriaus patvirtintomis pareigūnų įvadinio mokymo programomis, rengia įvadinio mokymo temines programas, kuriose nurodomos mokomojo dalyko temos, pagrindiniai klausimai, jiems išdėstyti skirtas akademinių valandų skaičius, literatūros ir teisės aktų sąrašas. Šias programas tvirtina Mokymo centro direktorius.

7. Pareigūnų įvadinio mokymo programos rengiamos atsižvelgiant į tikslines pareigūnų grupes, į jų einamas pareigas, turimą išsilavinimą bei patirtį ir kokias bendrąsias ir specialiąsias kompetencijas pareigūnas turi įgyti. Įvadinio mokymo programos jaunesniųjų pareigūnų grandies pareigūnams rengiamos siekiant parengti pareigūnus, kurie vykdydami apsaugos ir priežiūros funkcijas nepažeistų žmogaus teisių, taip pat galėtų teikti ir bendrąsias socialines paslaugas.

8. Pareigūnų įvadinio mokymo programos gali būti dalijamos į atskiras dalis, etapus, pakopas, modulius, kurie išeinami nuosekliai derinant mokymo procesą su stažuotėmis įstaigoje, kuri siuntė pareigūną į įvadinius mokymus.

 

IV. PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO PLANAVIMAS IR ORGANIZAVIMAS

 

9. Pareigūnų įvadinio mokymo planas (1 priedas) sudaromas vieneriems mokslo metams, atsižvelgiant į Kalėjimų departamento direktoriaus patvirtintas įvadinio mokymo programas. Šiame plane nurodomos įvadinio mokymo programos, tikslinės grupės, klausytojų skaičius, jų mokymosi ir atsiskaitymų (įskaitų, testų, egzaminų) terminai, mokymo programoms išdėstyti skirtas laikas. Pareigūnų įvadinio mokymo planą rengia ir tvirtina Mokymo centro direktorius. Patvirtintas mokymo planas skelbiamas Mokymo centro interneto svetainėje.

10. Įstaigos, organizuodamos atrankas į pareigūnų pareigas ir priimdamos į pareigas atrankas laimėjusius asmenis, atsižvelgia į sudarytą pareigūnų įvadinio mokymo planą ir planuoja, kiek pareigūnų ir kada išsiųs į įvadinį mokymą.

11. Įstaigos vadovas užtikrina, kad naujai į tarnybą Kalėjimų departamente ar įstaigoje priimti (pirmą kartą pradėję eiti pareigūno pareigas) pareigūnai, vadovaujantis Statuto 14 straipsnio 1 dalimi, į įvadinį mokymą būtų išsiųsti ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo priėmimo į tarnybą.

12. Kalėjimų departamento direktorius, atsižvelgdamas į įstaigose esančių pareigūnų, neišėjusių įvadinio mokymo, skaičių, įsakymu nustato kiekvienos įstaigos pareigūnų, dalyvausiančių įvadiniuose mokymuose, skaičių. Mokymo centras pateikia Kalėjimų departamentui duomenis, reikalingus šiame punkte nurodytam sprendimui priimti, ne vėliau kaip prieš 20 dienų iki numatomo įvadinio mokymo pradžios.

13. Mokymo centras ne vėliau kaip prieš 10 dienų informuoja įstaigas apie Mokymo centre vyksiantį pareigūnų įvadinį mokymą, nurodydamas šio mokymo pradžios ir pabaigos datą, atvykimo į Mokymo centrą laiką, pareigūnų tikslinę grupę ir nustatytą įstaigos pareigūnų, dalyvausiančių Mokymo centre vyksiančiame pareigūnų įvadiniame mokyme, skaičių.

14. Įstaigos vadovas, gavęs šio tvarkos aprašo 13 punkte nurodytą informaciją, sprendžia dėl pareigūnų, neišėjusių įvadinio mokymo, siuntimo į pareigūnų įvadinį mokymą.

15. Apie pareigūnus, dalyvausiančius pareigūnų įvadiniame mokyme, Mokymo centras informuojamas pateikiant įstaigos vadovo įsakymo dėl pareigūnų siuntimo į įvadinį mokymą kopiją. Vadovaujantis gauta informacija, sudaromos pareigūnų įvadinio mokymo grupės, kuriose rekomenduotina, kad būtų ne daugiau kaip 25 pareigūnai.

16. Prireikus, kai vienoje įstaigoje susidaro ne mažiau kaip 10 pareigūnų, kurie turi išeiti įvadinio mokymo programą, įvadinio mokymo programa ar atskira jos dalis gali būti vykdoma pareigūnų tarnybos vietos įstaigoje.

17. Su pareigūnais, kurių įvadinis mokymas trunka ilgiau nei 2 mėnesius, sudaroma trišalė sutartis dėl mokymui skirtų lėšų grąžinimo. Sutartis sudaroma tarp pareigūno, įstaigos, kuri jį siunčia į įvadinį mokymą, ir Mokymo centro (2 priedas).

18. Pareigūnai, nustatytu laiku atvykę į įvadinį mokymą, užpildo Pareigūnų registracijos įvadiniam mokymui anketas (3 priedas), susipažįsta su mokymosi Mokymo centre vidaus tvarką reglamentuojančiais teisės aktais, gauna pareigūnų įvadinio mokymo programos tvarkaraščio kopijas.

 

V. PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO VYKDYMAS

 

19. Pareigūnų įvadinio mokymo paskaitos, seminarai, pratybos, stažuotės ir pan. (toliau – renginiai) vykdomi tvarkaraštyje nustatytu laiku ir vietoje.

20. Pareigūnų dalyvavimas ir pažangumas pareigūnų įvadinio mokymo renginiuose kontroliuojamas darant įrašus Mokymo centro direktoriaus nustatytos formos Pareigūnų įvadinio mokymo apskaitos žurnale, kuriame nurodoma renginio data, trukmė, mokymo forma, nagrinėjamos temos pavadinimas, fiksuojamas pareigūnų lankomumas, įrašomi žinių įvertinimai, šia tvarka:

20.1. įrašus Pareigūnų įvadinio mokymo apskaitos žurnale daro renginius vedantys asmenys;

20.2. pareigūnų lankomumas fiksuojamas kiekvieno renginio pradžioje. Vienas iš įvadinio mokymo grupės pareigūnų paskiriamas šios grupės seniūnu, kuriam pavedama teikti informaciją apie nedalyvaujančius renginyje pareigūnus ir atsako už Pareigūnų įvadinio mokymo apskaitos žurnalo pristatymą į renginį. Pasibaigus dienos renginiams, Pareigūnų įvadinio mokymo apskaitos žurnalas pateikiamas Mokymo skyriaus darbuotojui, atsakingam už šio žurnalo tvarkymo ir pareigūnų dalyvavimo renginiuose kontrolę.

21. Mokymo centro direktorius ar jį pavaduojantis asmuo gali leisti pareigūnui dėl svarbių priežasčių nedalyvauti tam tikruose įvadinio mokymo renginiuose.

22. Pareigūnas, be pateisinamos priežasties nedalyvavęs įvadinio mokymo renginiuose, privalo raštu pateikti Mokymo centro direktoriui pasiaiškinimą, kuris sprendžia klausimą dėl tarnybinės atsakomybės priemonių taikymo ir perduoda informaciją įstaigai, kuri siuntė pareigūną į įvadinį mokymą.

 

VI. PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO METU ĮGYTŲ ŽINIŲ VERTINIMAS

 

23. Pareigūnų įvadinio mokymo metu atliekamas jų žinių ir įgūdžių vertinimas. Pareigūnų žinių vertinimas skirstomas į einamąjį ir baigiamąjį. Einamasis pareigūnų žinių vertinimas atliekamas mokymosi metu. Baigiamasis žinių vertinimas vyksta įskaitų, egzaminų, testų metu įvadinio mokymo programoje nustatyta tvarka. Pareigūnų įvadinio mokymo metu įgytos žinios ir įgūdžiai vertinami 10 balų sistema (4 priedas).

24. Pareigūnai, iš mokomųjų dalykų ar temų turintys neigiamų įvertinimų ar praleidę įvadinio mokymo renginius, privalo atsiskaityti iki baigiamųjų egzaminų ar testo laikymo. Praleidusiems dėl pateisinamų priežasčių daugiau kaip 50 procentų pareigūnų įvadinio mokymo programoje numatytų renginių, įvadinis mokymas neįskaitomas ir siūloma pakartoti įvadinio mokymo programą su kita mokymosi grupe.

25. Įskaitos skirstomos į diferencijuotas ir nediferencijuotas (paprastas). Diferencijuota įskaita vertinama įrašant vertinimo balą skaičiais ir žodį „Įskaityta“ arba „Neįskaityta“. Kai įskaita nediferencijuota (paprasta), vertinama vienu žodžiu „Įskaityta“ arba „Neįskaityta“.

26. Testas vertinamas įrašant surinktų balų sumą skaičiais ir žodį „Įskaityta“ arba „Neįskaityta“. Baigiamojo testo teisingas atsakymas vertinamas 1 balu, neteisingas atsakymas – 0 balų. Testas įskaitomas, jeigu teisingai atsakyta į ne mažiau kaip 70 procentų testo klausimų.

27. Pasibaigus įskaitai, diferencijuotai įskaitai, egzaminui, testui ir įvertinus pareigūnų žinias, užpildomas Pareigūnų žinių įvertinimo žiniaraštis. Pareigūnų nedalyvavimas žinių įvertinime taip pat pažymimas Pareigūnų žinių įvertinimo žiniaraštyje.

28. Neišlaikiusiems įskaitos pareigūnams išduodami Mokymo centro direktoriaus nustatytos formos skolos lapeliai. Pareigūnai, perlaikę įskaitą, egzaminuotojo užpildytus skolos lapelius privalo pateikti Mokymo skyriui. Pareigūnams, turintiems akademinių skolų, neleidžiama laikyti baigiamojo egzamino (testo).

29. Pareigūnams, neišlaikiusiems baigiamojo egzamino ar baigiamojo testo, jį leidžiama perlaikyti ne anksčiau kaip po 10 darbo dienų nuo neišlaikyto egzamino ar testo datos. Pasirengę perlaikyti egzaminą ar testą, pareigūnai pateikia prašymus Mokymo centro direktoriui.

30. Pareigūnams, sėkmingai įvykdžiusiems visus įvadinio mokymo programos reikalavimus, išduodami Mokymo centro direktoriaus nustatytos formos pareigūnų įvadinio mokymo baigimo pažymėjimai.

31. Pareigūnų įvadinio mokymo baigimas įforminamas Mokymo centro direktoriaus įsakymu, kurio kopija pateikiama pareigūną siuntusiai įstaigai.

 

VII. BENDROSIOS PAREIGŪNŲ TEISĖS IR PAREIGOS MOKYMO CENTRE

 

32. Mokymo centro patalpose ir jam priklausančioje teritorijoje draudžiama būti neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotinių ar psichiką veikiančių medžiagų, draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus ar kitas psichiką veikiančias medžiagas. Rūkyti leidžiama tik tam skirtoje ir specialiai įrengtoje vietoje.

33. Pareigūnai, dalyvaujantys pareigūnų įvadiniame mokyme, turi teisę:

33.1. Mokymo centro direktoriaus nustatyta tvarka būti nemokamai apgyvendinti Mokymo centro bendrabutyje, neatlygintinai naudotis bendrabutyje esančiu inventoriumi ir bendromis patalpomis;

33.2. dienotvarkėje nustatytu laiku naudotis Mokymo centro kompiuterių klase, internetu, sporto sale ir sporto inventoriumi;

33.3. naudotis Mokymo centro biblioteka, laikantis Mokymo centro direktoriaus nustatytų naudojimosi Mokymo centro biblioteka taisyklių reikalavimų.

34. Pareigūnai, dalyvaujantys pareigūnų įvadiniame mokyme, privalo:

34.1. dalyvauti pareigūnų įvadinio mokymo renginiuose;

34.2. dėvėti tarnybinę uniformą arba kitą dalykinio stiliaus tvarkingą aprangą. Per pratybas gali būti dėvima speciali apranga;

34.3. tausoti Mokymo centro inventorių, materialines vertybes ir mokymo technines priemones;

34.4. gyvenantys Mokymo centro bendrabutyje – laikytis Mokymo centro direktoriaus nustatytų Mokymo centro bendrabučio vidaus tvarkos taisyklių reikalavimų;

34.5. pasibaigus pareigūnų įvadiniam mokymui, grąžinti Mokymo centre gautas materialines vertybes ir pateikti Mokymo centro atsakingam darbuotojui nustatytos formos atsiskaitymo lapelį;

34.6. padarę Mokymo centrui materialinę žalą, turi atlyginti ją įstatymų nustatyta tvarka.

35. Kitas pareigūnų, dalyvaujančių pareigūnų įvadiniame mokyme, teises ir pareigas bei atsakomybę nustato kiti teisės aktai ir pareigūnų pareigybės aprašymai.


 

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

36. Pareigūnų dalyvavimą pareigūnų įvadiniame mokyme užtikrina Kalėjimų departamento ir įstaigų vadovai.

37. Mokymo centras pateikia apklausos anketas įvadinio mokymo dalyviams, atlieka įstaigų vadovų apklausą dėl įvadinio mokymo efektyvumo, veiksmingumo, įgytų kompetencijų, apibendrina ir analizuoja gautus duomenis, nustato mokymo poveikio efektyvumą.

38. Pareigūnų įvadinio mokymo metu vykstantys renginiai gali būti stebimi siekiant nustatyti, kaip vykdomos pareigūnų įvadinio mokymo programos, koks yra dėstymo metodinis lygis, kokia yra mokymo materialinė bazė ir galimybės ją tobulinti. Mokymo procesą stebėti gali Mokymo centro direktorius, Kalėjimų departamento direktorius, jo pavaduotojai ar kiti įgalioti darbuotojai.

39. Mokymo centro direktorius ne vėliau kaip iki einamųjų metų sausio 15 d. pateikia Kalėjimų departamentui pareigūnų įvadinio mokymo ataskaitą, kurioje nurodomi siūlymai ir pastabos dėl įvadinio mokymo proceso efektyvumo ir tobulinimo, įvadinio mokymo programų keitimo, pildymo ir šio tvarkos aprašo vykdymo.

___________

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų įvadinio mokymo tvarkos aprašo

4 priedas

 

PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO METU ĮGYTŲ ŽINIŲ IR ĮGŪDŽIŲ VERTINIMO LENTELĖ

 

Vertinimo balai

 

Vertinimo balai žodžiu

 

Įgytos žinios (%)

 

Vertinimo balo apibūdinimas

 

10

 

Puikiai

 

100

 

Puikios, išskirtinės žinios ir gebėjimai:

Žinios visiškai ir tvirtai įsisąmonintos; pareigūnas suvokia egzaminuojamojo dalyko, tarpdalykinių ryšių sistemą ir visumą; žinias veiksmingai taiko praktiniams uždaviniams (modeliuojamoms situacijoms, inscenizacijoms ir pan.) spręsti, laisvai jas taiko spręsdamas teorinius klausimus; savo požiūrį į dalyką reiškia argumentuotai ir nuosekliai; įtikinamai nagrinėja klausimą; atskleidžia dalyko esmę, reiškinių dėsningumą, priežasties ir pasekmės ryšius, atskirų reiškinių sąveiką, reiškinio ar proceso raidą.

9

 

Labai gerai

 

90–99

 

Tvirtos, geros žinios ir gebėjimai:

Tvirtos žinios; pareigūnas moka jas taikyti, nurodyti jų praktinio naudojimo galimybes; nuosekliai dėsto mintis; moka paaiškinti pagrindines dalyko sąvokas ir terminus; sugeba savarankiškai taikyti turimas žinias praktinėje veikloje, moka jas sieti su įgyta praktine patirtimi, teorinius teiginius iliustruoja praktika.

8

 

Gerai

 

80–89

 

Geresnės nei vidutinės žinios ir gebėjimai:

Geras baigiamojo egzamino programos medžiagos išmanymas; teisingai atsako į pateiktus klausimus ar užduotis; sistemingai, bet tik konstatuojančiai dėsto praktikos pavyzdžius; ne visai tiksliai aiškina sąvokas.

7

 

Vidutiniškai

 

70–79

 

Vidutinės žinios ir gebėjimai, yra neesminių klaidų.

Pareigūnas moka pagrindinę baigiamojo egzamino programos medžiagą, sugeba ją savarankiškai dėstyti; moka atlikti programoje numatytas užduotis; atsakydamas daro neesminių klaidų; sugeba pateikti tik tipinių (standartinių) teorinių žinių naudojimo praktikoje pavyzdžių; atsakymai paviršutiniški, pasitaiko klaidų, netikslumų, alogizmų.

6

 

Patenkinamai

 

60–69

 

Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) žemesni nei vidutiniai, yra klaidų:

Pareigūnas moka esminę programos medžiagą, bet dėsto ją nenuosekliai, be sistemos; nurodo tik atskirus teorinių žinių taikymo praktikoje pavyzdžius; jaučiama, kad pareigūnas mokėsi skubotai, be sistemos, neišsiaiškino visų detalių, kai ką suprato ne taip, dalies medžiagos nesugebėjo įsiminti.

5

 

Silpnai

 

50–59

 

Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) tenkina minimalius reikalavimus:

Pareigūnas silpnai moka pagrindinę baigiamojo egzamino programos medžiagą; atsakinėdamas daro esminių klaidų; sunkiai randa teorinių žinių taikymo praktikoje galimybių, silpnai suvokia dalyką, žinios paviršutiniškos.

4

 

Blogai

 

49–40

 

Netenkinami minimalūs reikalavimai:

Pareigūnas nemoka net pagrindinės medžiagos, turi tik neesminių žinių arba iš viso jų neturi, arba turimos žinios yra klaidingos; nesugeba atskleisti dalyko esmės; nesugeba atsakyti į pateiktus klausimus.

3

 

Blogai

 

39–30

 

2

 

Blogai

 

29–20

 

1

 

Blogai

 

19–0

 

 

 

___________

 

PATVIRTINTA

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus
2013 m. gruodžio 20 d. įsakymu Nr. V-437

 

KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ PERSONALO KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) ir jam pavaldžių įstaigų (toliau – įstaigos) personalo kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) nustato statutinių ir karjeros valstybės tarnautojų bei darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – personalas arba darbuotojai), kvalifikacijos tobulinimo procesą Kalėjimų departamente ir įstaigose.

2. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

Akademinė valanda – 45 minučių laiko trukmė.

Kvalifikacijos tobulinimas – mokymasis arba studijos, kuriais siekiama įgyti, plėtoti profesinei veiklai reikalingas kompetencijas.

Kvalifikacijos tobulinimo programa – kompetencijų plėtojimo planas ir jo realizavimo aprašas, kuriame nustatyti mokymo(si) tikslai, uždaviniai, formos, turinys, įgyvendinimo nuoseklumas, trukmė, numatyti mokymo(si) metodai ir priemonės, plėtojamos, įgyjamos kompetencijos ir jų vertinimas.

Kvalifikacijos tobulinimo renginys – darbuotojų kvalifikacijai tobulinti organizuojami kvalifikacijos tobulinimo paskaitos, kursai, seminarai, konferencijos, stažuotės, edukacinės išvykos, paskaitos ir kita.

Kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas – dokumentas, patvirtinantis dalyvavimą kvalifikacijos tobulinimo renginyje.

Kvalifikacijos tobulinimo kursai – mokymas, susidedantis iš savarankiškų ir tarpusavyje suderintų programos dalių, apibrėžtų tikslais, turiniu, mokymo ir mokymosi būdais bei įvertinimu.

Nuotolinis mokymas – savarankiškas mokymasis ar dėstytojo prižiūrimas mokymas, kai dėstytojas ir besimokantysis nėra vienoje auditorijoje (klasėje), o besimokantysis pasiekti mokymo medžiagą ir bendrauti su dėstytoju gali pasinaudodamas informacinėmis technologijomis.

Profesinė-pedagoginė veikla – Kalėjimų departamento ir įstaigų darbuotojų dėstymas bausmių vykdymo sistemos darbuotojus rengiančiose ir jų kvalifikacijos tobulinimą organizuojančiose įstaigose.

Savišvieta – nuolatinis savarankiškas mokymasis, kuris remiasi asmens iš įvairių šaltinių gaunamomis žiniomis ir jo praktine patirtimi.

Kitos tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statute (Žin., 2000, Nr. 39-1088; 2008, Nr. 135-5230) (toliau – Statutas), Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2003, Nr. 63-2853; 2011, Nr. 38-1804) ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

3. Personalo kvalifikacijos tobulinimas organizuojamas vadovaujantis šiais principais:

3.1. Privalomumo. Statutiniai ir karjeros valstybės tarnautojai privalo tobulinti savo kvalifikaciją.

3.2. Tęstinumo. Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo procesas organizuojamas kompleksiškai, sistemingai ir nuolat atnaujinant žinias ir įgūdžius.

3.3. Suinteresuotumo. Kvalifikacijos tobulinimas tiesiogiai siejamas su darbuotojo kompetencijomis, atliekamomis funkcijomis, daro įtaką karjeros galimybėms (pretendavimas į aukštesnes pareigas, aukštesnės kvalifikacinės kategorijos (klasės) suteikimas ir pan.). Statutinių ir karjeros valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo ir darbuotojų darbinės veiklos vertinimo rezultatai vertinami, atsižvelgiant į darbuotojų dalyvavimą kvalifikacijos tobulinimo renginiuose.

4. Darbuotojų kvalifikacija gali būti tobulinama:

4.1. Kalėjimų departamento Mokymo centro (toliau – Mokymo centras) organizuojamuose kvalifikacijos tobulinimo renginiuose;

4.2. vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka patvirtintose valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo įstaigose, kitose Lietuvos ar užsienio valstybių įstaigose, jeigu įgyjamos žinios ir įgūdžiai yra aktualūs jų profesinei kompetencijai;

4.3. Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose organizuojamuose ir vykdomuose mokymuose;

4.4. užsienio valstybių bausmių vykdymo ar probacijos įstaigose ar institucijose.

5. Kvalifikacijos tobulinimo procesas apima kvalifikacijos tobulinimo planavimą, kvalifikacijos tobulinimo programų (toliau – Programos) rengimą, tvirtinimą, kvalifikacijos tobulinimo renginių organizavimą ir vykdymą, ataskaitų rengimą ir kvalifikacijos tobulinimo renginių kokybės vertinimą.

 

II. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PRIORITETAI IR FORMOS

 

6. Kvalifikacijos tobulinimo prioritetai nustatomi Kalėjimų departamento ir įstaigų personalo mokymo gairėse, kurias tvirtina Kalėjimų departamento direktorius.

7. Kvalifikacijos tobulinimo formos:

7.1. kvalifikacijos tobulinimo renginiai;

7.2. profesinė-pedagoginė veikla;

7.3. nuotolinis mokymas;

7.4. savišvieta;

7.5. mokymas tarnybos vietose.

8. Kalėjimų departamentas, dalyvaudamas kvalifikacijos tobulinimo procese:

8.1. formuoja personalo kvalifikacijos tobulinimo strategiją ir koordinuoja jos įgyvendinimą;

8.2. nustato personalo kvalifikacijos tobulinimo prioritetus, tikslus ir uždavinius, tikslų ir uždavinių vertinimo kriterijus;

8.3. vykdo personalo kvalifikacijos tobulinimo proceso stebėseną.

9. Mokymo centras:

9.1. tiria ir analizuoja personalo kvalifikacijos tobulinimo poreikius;

9.2. nustatyta tvarka rengia metinį Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre plano (1 priedas) projektą;

9.3. rengia Programas;

9.4. organizuoja, vykdo ir koordinuoja personalo kvalifikacijos tobulinimo renginius Mokymo centre. Prireikus organizuoja ir vykdo personalo kvalifikacijos tobulinimo renginius Kalėjimų departamente ar jam pavaldžiose įstaigose;

9.5. viešai skelbia informaciją apie vykdomas Programas, organizuojamus kvalifikacijos tobulinimo renginius;

9.6. nustato kvalifikacijos tobulinimo renginių organizavimo (dalyvių registravimo, tikslinių grupių sudarymo, vykdymo, dokumentavimo) tvarką;

9.7. atlieka Mokymo centre vykdomų kvalifikacijos tobulinimo renginių kokybės vertinimo analizę, jų veiksmingumą darbuotojų kompetencijoms ir atliekamoms funkcijoms;

9.8. organizuoja metodinę veiklą;

9.9. organizuoja ir skatina darbuotojų bendradarbiavimą jų kvalifikacijai tobulinti;

9.10. užtikrina organizuojamų kvalifikacijos tobulinimo renginių kokybę;

9.11. išduoda kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus (toliau – pažymėjimai).

10. Įstaigos:

10.1. analizuoja siūlomų Programų (renginių) poreikį;

10.2. numato darbuotojų mokymo temas pagal pareigybėms reikalingas kompetencijas, jų poreikį ir teikia Mokymo centrui;

10.3. rengia einamųjų metų valstybės tarnautojų mokymų planus pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą tvarką;

10.4. užtikrina darbuotojų dalyvavimą kvalifikacijos tobulinimo renginiuose;

10.5. organizuoja statutiniams valstybės tarnautojams mokymus tarnybos vietose.

 

III. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO FINANSAVIMAS

 

11. Kvalifikacijos tobulinimo finansavimo šaltiniai gali būti bausmių vykdymo sistemos įstaigų biudžetas, Europos Sąjungos struktūrinės paramos, investicinių projektų, kitų finansinių mechanizmų ir kitos teisėtai gautos lėšos.

12. Jei per einamuosius metus kvalifikacijos tobulinimas trunka ilgiau kaip 2 mėnesius arba kvalifikacijos tobulinimo renginio mokestis vienam darbuotojui viršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą minimalią mėnesinę algą ir sumokamas iš įstaigos, kurioje jis dirba, biudžeto, tarp siunčiančios įstaigos ir darbuotojo turi būti sudaroma sutartis (2–4 priedai), o lėšos išieškomos sutartyje nustatyta tvarka.


 

 

IV. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PLANAVIMAS

 

13. Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre plane turi būti nurodyta:

13.1. kvalifikacijos tobulinimo renginio pavadinimas, numatomas lektorius;

13.2. kvalifikacijos tobulinimo preliminari data, vieta, trukmė;

13.3. darbuotojų, kurie planuoja dalyvauti renginyje, skaičius, kvota, tikslinė grupė;

13.4. numatoma renginio kaina, finansavimo šaltinis.

14. Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre planas rengiamas šia tvarka:

14.1. Mokymo centras iki liepos 1 d. interneto svetainėje paskelbia informaciją apie Programas.

14.2. Kalėjimų departamentas ir įstaigos, iki rugsėjo 20 d. Mokymo centrui pateikia informaciją apie Programų (mokymo temų) poreikį, nurodydami mokymo dalyvių pareigybes pagal prioritetines darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo sritis, tikslines grupes bei siūlymus dėl naujų Programų rengimo ar esamų atnaujinimo.

14.3. Mokymo centras, apibendrindamas informaciją, gautą iš Kalėjimų departamento ir įstaigų, ir atlikęs Programų (mokymo temų) poreikio analizę, iki spalio 20 d. parengia ir Kalėjimų departamentui pateikia ateinančių metų Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre plano projektą.

14.4. Ateinančių metų Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre plano projektas, suderintas su Kalėjimų departamento administraciniais padaliniais, iki gruodžio 20 d. patvirtinamas Kalėjimų departamento direktoriaus ar jo įgalioto direktoriaus pavaduotojo.

15. Ateinančių metų Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre planas detalizuojamas kvalifikacijos tobulinimo renginių pusmečio tvarkaraščiuose, kuriuos, suderinus su Kalėjimu departamentu, tvirtina Mokymo centro direktorius. Pirmojo pusmečio tvarkaraštis parengiamas ir viešai paskelbiamas iki vasario 1 d., antrojo pusmečio – iki birželio 10 d.

16. Kalėjimų departamente ir įstaigose valstybės tarnautojų mokymo planai sudaromi atsižvelgiant į įstaigų veiklos planuose numatytas įgyvendinti programas, į Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo mokymo gaires, į Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre planą, į įstaigos ir darbuotojų poreikius bei nustatytus veiklos trūkumus ar problemas.

17. Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre plane nurodytos temos ir tikslinės grupės įtraukiami į kiekvienoje įstaigoje rengiamą einamųjų metų valstybės tarnautojų mokymų planą.

18. Kalėjimų departamento ir įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo organizavimą koordinuoja atitinkamos įstaigos administracinis padalinys arba darbuotojas, atliekantis personalo administravimo funkcijas.

 

V. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PROGRAMOS

 

19. Atsižvelgdamas į darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo prioritetus, tikslus ir uždavinius bei aktualių teisės aktų pakeitimus, taip pat į bausmių vykdymo sistemos veiklą tikrinančių tarptautinių organizacijų ekspertų ir Lietuvos valstybės institucijų rekomendacijas, Kalėjimų departamento ir įstaigų siūlymus bei kitus išorės bei vidaus veiksnius, Mokymo centras rengia naujas ar atnaujina turimas Programas.

20. Mokymo centras parengtus Programų projektus pagal kompetenciją suderina su Kalėjimų departamentu.

21. Mokymo centro parengtas kvalifikacijos tobulinimo kursų programas įsakymu tvirtina Kalėjimų departamento direktorius. Kitas Programas įsakymu tvirtina Mokymo centro direktorius.

 

VI. PERSONALO ATRANKA IR SIUNTIMAS TOBULINTI KVALIFIKACIJOS

 

22. Atrenkant darbuotoją tobulinti kvalifikaciją, atsižvelgiama į:

22.1. suderintus darbuotojo ir įstaigos poreikius, darbuotojo dalykines ir asmenines savybes, motyvaciją, gebėjimus, kompetenciją;

22.2. darbuotojo einamas pareigas ir pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas ir būtinas turėti kompetencijas;

22.3. kvalifikacijos tobulinimo renginio tematiką;

22.4. kvalifikacijos tobulinimo renginio tikslinę grupę, renginio dalyvių kvotą;

22.5. darbuotojo metinio vertinimo (atestacijos) rezultatus;

22.6. numatomus darbuotojo karjeros pokyčius;

22.7. išorės bei vidaus veiksnius, turinčius įtakos bausmių vykdymo veiklai, ir kitus kriterijus.

23. Mokymo centro organizuojamų kvalifikacijos tobulinimo renginių dalyvių sąrašai sudaromi šia tvarka:

23.1. Mokymo centras ne vėliau kaip prieš 10 dienų informuoja Kalėjimų departamentą ir įstaigas apie Mokymo centro organizuojamus kvalifikacijos tobulinimo renginius, nurodydamas atitinkamo renginio pavadinimą, datą, vietą ir laiką, darbuotojų tikslinę grupę ir skaičių (kvotą).

23.2. Įstaigos, gavusios šio tvarkos aprašo 23.1 punkte nurodytą informaciją, pateikia Mokymo centrui darbuotojų, dalyvausiančių Mokymo centro organizuojamame kvalifikacijos tobulinimo renginyje, vardinius sąrašus, pagal kuriuos Mokymo centras sudaro kvalifikacijos tobulinimo renginio dalyvių sąrašą. Sąrašą įsakymu tvirtina Mokymo centro direktorius.

24. Darbuotojas į kvalifikacijos tobulinimo renginį gali būti siunčiamas įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu (užrašius rezoliuciją ir (arba) žodiniu pavedimu), jei kvalifikacijos tobulinimo renginys organizuojamas nuolatinėje darbo vietoje ar tame pačiame mieste, arba įsakymu, jei kvalifikacijos tobulinimo renginys vyksta kitame mieste, negu yra nuolatinė darbuotojo darbo vieta.

25. Sprendimą dėl darbuotojo siuntimo tobulinti kvalifikaciją priima įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Be įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimo darbuotojas tobulinti kvalifikaciją gali tik laisvu nuo darbo laiku ir už savo lėšas.

26. Darbuotojai, atvykę į kvalifikacijos tobulinimo renginį, kuris organizuojamas Mokymo centre, užsiregistruoja. Mokymo centro darbuotojas, atsakingas už darbuotojų dalyvavimo kvalifikacijos tobulinimo renginyje kontrolę, sutikrina visus užsiregistravusius pagal patvirtintą sąrašą. Nustačius, kad sąraše nurodytas darbuotojas neatvyko į kvalifikacijos tobulinimo renginį, apie tai pranešama įstaigos, kurioje tarnauja (dirba) darbuotojas, vadovui.

27. Kvalifikacijos tobulinimo renginiuose, kuriuos organizuoja kitos mokymo įstaigos, darbuotojų dalyvavimą užtikrina ir kontroliuoja šiuos darbuotojus siuntusi įstaiga.


 

 

VII. NUOTOLINIO MOKYMO ORGANIZAVIMAS

 

28. Nuotolinis mokymas įstaigose organizuojamas, siekiant darbuotojams sudaryti sąlygas tobulinti kvalifikaciją tarnybos vietose naudojantis Mokymo centro ir įstaigos internetiniuose puslapiuose skelbiamais:

28.1. mokomąja literatūra ir medžiaga;

28.2. metodinėmis rekomendacijomis;

28.3. mokymo programomis;

28.4. užduotimis ir testais;

28.5. kontaktine ir kita informacija.

29. Naudodamiesi įstaigose įrengtomis kompiuterizuotomis darbo vietomis, darbuotojai gali savarankiškai ar padedami instruktoriaus gilinti savo užsienio kalbos, kompiuterinio raštingumo, profesines ir kitas žinias (duomenų bazės, užduotys, testų pavyzdžiai ir pan.).

30. Siekiant įdiegti ir plėsti nuotolinio mokymo sistemą, kiekviena įstaiga pagal galimybes įrengia darbuotojams prieinamas kompiuterizuotas darbo vietas, skirtas savišvietai ir savarankiškam mokymuisi.

31. Mokymo centras pagal galimybes bausmių vykdymo sistemos darbuotojams sudaro sąlygas:

31.1. nustatyti užsienio kalbų mokėjimo lygį (išskyrus kalbinę kompetenciją) tarnybos vietoje, naudojantis informacinėmis technologijomis;

31.2. mokytis užsienio kalbų pagal atskirus mokymo modulius nuotolinio mokymo būdu;

31.3. naudotis mokomąja medžiaga, esančia Mokymo centro internetiniame puslapyje arba intranete.

 

VIII. MOKYMO TARNYBOS VIETOSE ORGANIZAVIMAS

 

32. Mokymas tarnybos vietose organizuojamas jaunesniųjų pareigūnų grandies pareigūnams, siekiant, kad jie atitiktų specialiuosius reikalavimus, susijusius su fiziniais, dalykiniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas. Esant tarnybiniam būtinumui, mokymas tarnybos vietose gali būti organizuojamas ir kitiems bausmių vykdymo sistemos darbuotojams.

33. Mokymą tarnybos vietose organizuoja įstaigų darbuotojai, atsakingi už mokymo organizavimą, pagal įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens įsakymu patvirtintus mokymo tarnybos vietose planus.

34. Minimali pareigūnams organizuojamų mokymų tarnybos vietose trukmė yra 16 akademinių valandų (toliau – akad. val.) per kalendorinius metus.

35. Mokymas tarnybos vietose vykdomas pagal patvirtintą mėnesio mokymo renginių tvarkaraštį administraciniams padaliniams. Tvarkaraštis, atsižvelgiant į įstaigos mokymo tarnybos vietose planą, rengiamas ir tvirtinamas ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki kito mėnesio pradžios. Jame nurodomas mokymo renginio laikas ir vieta, dalykas, tema, mokymo renginį vedantis asmuo, dalyviai. Mokymo renginių tvarkaraščius rengia įstaigos administracinis padalinys arba darbuotojas, atliekantis personalo administravimo funkcijas.

36. Mokymo renginius tarnybos vietose veda instruktoriai, atitinkamų padalinių vadovai, kiti darbuotojai, įstaigų vadovai ar jų pavaduotojai bei kitų įstaigų ar institucijų darbuotojai. Mokymo renginius vedantys asmenys pasirengia mokymo renginių planus.

37. Mokymo tarnybos vietose procesas fiksuojamas padalinių mokymo renginių apskaitos žurnaluose, kurie skiriami ir pildomi atskirai kiekvienam padaliniui, kuriam sudaromas mokymo renginių tvarkaraštis. Žurnaluose surašomos vykusių mokymo renginių temos, žinių įvertinimas, mokymo renginių lankomumas. Mokymo renginių apskaitos žurnalų pildymo tvarką kontroliuoja įstaigos administracinis padalinys arba darbuotojas, atliekantis personalo administravimo funkcijas.

38. Mokymo tarnybos vietose metu tikrinamos įgytos žinios (pavyzdžiui, sprendžiami testai, laikomos įskaitos ir pan.). Žinių patikrinimą organizuoja mokymą vykdantis asmuo.

39. Prireikus, mokymo tarnybos vietose organizavimo klausimais įstaigas konsultuoja Mokymo centras.

 

IX. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO APSKAITA

 

40. Mokymo centras išduoda vienodos formos kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus. Kitų įstaigų ar institucijų pažymėjimo formą ir turinį nustato pažymėjimą išduodanti įstaiga ar institucija.

41. Pažymėjimuose turi būti nurodoma: pažymėjimą išdavusi institucija, pažymėjimo išdavimo data ir registracijos numeris, pažymėjimą gavusio asmens vardas ir pavardė, kvalifikacijos tobulinimo renginio pavadinimas, trukmė. Pažymėjimas turi būti pasirašytas jį išdavusios institucijos vadovo ar įgalioto asmens bei patvirtintas pažymėjimą išdavusios institucijos antspaudu.

42. Kvalifikacijos tobulinimas vertinamas akademinėmis valandomis. Statutinis arba karjeros valstybės tarnautojas per vienerius metus kvalifikaciją privalo tobulinti ne mažiau kaip 16 akademinių valandų tarnybos metu.

43. Paprastai kvalifikacijos tobulinimo trukmė išduotame pažymėjime nurodoma akademinėmis valandomis. Jei pažymėjime kvalifikacijos tobulinimo trukmė akademinėmis valandomis nenurodyta, o nurodytos tik dienos, tai vienos dienos kvalifikacijos tobulinimas prilyginamas 8 akademinių valandų kvalifikacijos tobulinimui.

44. Kalėjimų departamento ar įstaigos darbuotojo (išskyrus Mokymo centro pedagogus) 1 profesinės-pedagoginės veiklos akademinė valanda prilyginama 4 akademinių valandų trukmės kvalifikacijos tobulinimui.

45. Duomenis apie vykdytą profesinę-pedagoginę veiklą ir tai patvirtinančius dokumentus (pažymą, raštą ir pan.) darbuotojai patys pateikia už personalo administravimą atsakingam įstaigos administracijos padaliniui arba darbuotojui, atliekančiam personalo administravimo funkcijas.

46. Darbuotojas, grįžęs iš kvalifikacijos tobulinimo renginio, per 3 darbo dienas privalo įstaigos administraciniam padaliniui arba darbuotojui, atliekančiam personalo administravimo funkcijas, pateikti pažymėjimo, jeigu jis buvo išduotas, kopiją.

47. Jei, pasibaigus kvalifikacijos tobulinimo renginiui, darbuotojui neišduodamas pažymėjimas, mokymo įstaiga, vykdžiusi kvalifikacijos tobulinimo renginį, privalo šį pažymėjimą išsiųsti tiesiogiai įstaigos administraciniam padaliniui arba darbuotojui, atliekančiam personalo administravimo funkcijas.

48. Įstaigos administracinis padalinys arba darbuotojas, atliekantis personalo administravimo funkcijas, informaciją apie darbuotojo kvalifikacijos tobulinimą ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo informacijos gavimo dienos įrašo į Kalėjimų departamento informacinės sistemos KADIS - 1 Personalo valdymo posistemį ir į Valstybės tarnautojų informacinę sistemą (VTIS).

 

X. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO KOKYBĖS PRIEŽIŪRA IR VERTINIMAS

 

49. Mokymo centras pateikia apklausos anketas kvalifikacijos tobulinimo renginių dalyviams, atlieka įstaigų vadovų apklausą dėl Mokymo centre vykusių kvalifikacijos tobulinimo renginių naudingumo ir efektyvumo, apibendrina ir analizuoja gautą informaciją, nustato kvalifikacijos tobulinimo renginių efektyvumą ir veiksmingumą.

50. Mokymo centro organizuojami kvalifikacijos tobulinimo renginiai gali būti stebimi Kalėjimų departamento ar įstaigų direktorių, jų pavaduotojų ar kitų įgaliotų darbuotojų.

51. Kalėjimų departamentas kontroliuoja, kaip yra įgyvendinamas Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre planas, teikia siūlymus, rekomendacijas dėl Programų atnaujinimo, panaikinimo ar naujų patvirtinimo.

52. Mokymo centro direktorius ne vėliau kaip iki einamųjų metų sausio 15 d. pateikia Kalėjimų departamentui personalo kvalifikacijos tobulinimo proceso rezultatų, atliktų analizių ir apibendrinimų bei metinių planų įgyvendinimo ataskaitas, pasiūlymus dėl šio tvarkos aprašo vykdymo.

 

XI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

53. Kvalifikacijos tobulinimo renginiai vykdomi kvalifikacijos tobulinimą organizuojančių įstaigų ar institucijų vadovų nustatyta vidaus tvarka.

54. Darbuotojai, išsiųsti į kvalifikacijos tobulinimo renginius, privalo lankyti paskaitas ir pratybas, tinkamai joms pasirengti, mokymo metu laikytis kvalifikacijos tobulinimą organizuojančios įstaigos nustatytų vidaus tvarkos taisyklių, vykdyti kvalifikacijos tobulinimą organizuojančių įstaigų darbuotojų nurodymus.

55. Už kvalifikacijos tobulinimo metu padarytus tarnybinius (drausmės) pažeidimus darbuotojai atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

___________

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Darbdavio ir pareigūno sutarties forma)

 

DARBDAVIO IR PAREIGŪNO SUTARTIS,

KAI KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS TRUNKA ILGIAU KAIP 2 MĖNESIUS

 

___________________ Nr._______

(data)

_________________

(sudarymo vieta)

 

_________________________________________________________________________________

(įstaigos, padalinio pavadinimas)

arba darbdavio atstovas_______________________________________________________________

(pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

_________________________________________________________________________________

(toliau – darbdavys) ir pareigūnas_______________________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo data, pareigų pavadinimas)

_________________________________________________________________________________

(toliau – pareigūnas), vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 4 straipsnio 2 dalimi ir 46 straipsnio 2 ir 3 dalimis, sudaro šią sutartį:

 

1. Darbdavys įsipareigoja:

1.1. siųsti pareigūną į kvalifikacijos tobulinimo renginį –___________________________________

(kvalifikacijos tobulinimo forma)

(toliau – mokymai), vyksiantį__________________________________________________________ ;

(kvalifikacijos tobulinimą organizuojančios įstaigos pavadinimas)

1.2. užtikrinti pareigūnui galimybę nepertraukiamai dalyvauti mokymuose;

1.3. mokymų metu mokėti nustatytą darbo užmokestį pagal einamas pareigas.

2. Pareigūnas įsipareigoja:

2.1. lankyti paskaitas ir pratybas, tinkamai joms pasirengti, mokymo metu laikytis kvalifikacijos tobulinimą organizuojančios įstaigos nustatytų vidaus tvarkos taisyklių, vykdyti kvalifikacijos tobulinimą organizuojančių įstaigų darbuotojų nurodymus;

2.2. grąžinti darbdaviui su mokymu susijusias išlaidas, jeigu:

2.2.1. paties prašymu (pareigūno prašymu) išeina iš darbo įstaigoje anksčiau negu po vienerių metų nuo mokymų pabaigos;

2.2.2. atleidžiamas iš tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą anksčiau negu po vienerių metų nuo mokymų pabaigos;

2.2.3. kitais įstatymuose nustatytais neigiamais motyvais, kai yra pareigūno kaltė, atleidžiamas iš tarnybos anksčiau negu po vienerių metų nuo mokymų pabaigos;

2.3. sutarties 2.2.1–2.2.3 punktuose nustatytais atvejais per 6 mėnesius nuo atleidimo dienos grąžinti darbdaviui su jo mokymu susijusias įstaigos išlaidas.

3. Kitos sąlygos:

3.1. Sutartis darbdavio iniciatyva gali būti nutraukta nutrūkus darbdavio ir pareigūno tarnybos santykiams.

3.2. Sutartis gali būti pakeista arba nutraukta tik raštišku abiejų šalių susitarimu ir kitą šalį apie tai įspėjus ne vėliau kaip prieš trisdešimt dienų.

3.3. Visi sutarties pakeitimai ir papildymai yra neatskiriama sutarties dalis.

3.4. Ginčai dėl sutarties sprendžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

3.5. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią. Vienas egzempliorius duodamas pareigūnui, kitas saugomas įstaigos padalinyje, atliekančiame personalo administravimo funkcijas.

3.6. Sutartis įsigalioja jos pasirašymo dieną.

 

Darbdavys                                                                                      Pareigūnas

 

____________________________                                                ______________________________

(pareigų pavadinimas)                                                                     (pareigų pavadinimas)

____________________________                                                ______________________________

(parašas)                                                                                          (parašas)

____________________________                                                ______________________________

(vardas ir pavardė)                                                                           (vardas ir pavardė)

___________

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

(Darbdavio ir karjeros valstybės tarnautojo sutarties forma)

 

DARBDAVIO IR KARJEROS VALSTYBĖS TARNAUTOJO SUTARTIS,

KAI KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS TRUNKA ILGIAU KAIP 2 MĖNESIUS

 

___________________ Nr._______

(data)

_________________

(sudarymo vieta)

 

_________________________________________________________________________________

(įstaigos, padalinio pavadinimas)

arba darbdavio atstovas_______________________________________________________________

(pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

(toliau – darbdavys) ir karjeros valstybės tarnautojas________________________________________

_________________________________________________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo data, pareigų pavadinimas)

_________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________

(toliau – darbuotojas), vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 46 straipsniu, sudaro šią sutartį:

 

1. Darbdavys įsipareigoja:

1.1. siųsti darbuotoją į kvalifikacijos tobulinimo renginį –__________________________________

(kvalifikacijos tobulinimo forma)

_________________________________________________________________________________

(toliau – mokymai), vyksiantį__________________________________________________________ ;

(kvalifikacijos tobulinimą organizuojančios įstaigos pavadinimas)

1.2. užtikrinti darbuotojui galimybę nepertraukiamai dalyvauti mokymuose;

1.3. mokymų metu mokėti nustatytą darbo užmokestį pagal einamas pareigas.

2. Darbuotojas įsipareigoja:

2.1. lankyti paskaitas ir pratybas, tinkamai joms pasirengti, mokymo metu laikytis kvalifikacijos tobulinimą organizuojančios įstaigos nustatytų vidaus tvarkos taisyklių, vykdyti kvalifikacijos tobulinimą organizuojančių įstaigų darbuotojų nurodymus;

2.2. grąžinti darbdaviui su mokymais susijusias išlaidas, jeigu:

2.2.1. savo noru (paties prašymu) atsistatydina iš karjeros valstybės tarnautojų pareigų anksčiau negu po vienerių metų nuo mokymų pabaigos;

2.2.2. dėl tarnybinės nuobaudos atleidžiamas iš pareigų anksčiau negu po vienerių metų nuo mokymų pabaigos;

2.3. sutarties 2.2.1–2.2.2 punktuose nustatytais atvejais per 6 mėnesius nuo atleidimo dienos grąžinti darbdaviui su jo mokymu susijusias įstaigos išlaidas.

3. Kitos sąlygos:

3.1. Ši sutartis darbdavio iniciatyva gali būti nutraukta nutrūkus darbdavio ir darbuotojo darbo santykiams.

3.2. Sutartis gali būti pakeista arba nutraukta tik raštišku abiejų šalių susitarimu ir kitą šalį apie tai įspėjus ne vėliau kaip prieš trisdešimt dienų.

3.3. Visi sutarties pakeitimai ir papildymai yra neatskiriama sutarties dalis.

3.4. Ginčai dėl sutarties sprendžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

3.5. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią. Vienas egzempliorius duodamas darbuotojui, kitas saugomas įstaigos padalinyje, atliekančiame personalo administravimo funkcijas.

3.6. Sutartis įsigalioja jos pasirašymo dieną.

 

Darbdavys                                                                                      Darbuotojas

 

____________________________                                                ______________________________

(pareigų pavadinimas)                                                                     (pareigų pavadinimas)

____________________________                                                ______________________________

(parašas)                                                                                          (parašas)

____________________________                                                ______________________________

(vardas ir pavardė)                                                                           (vardas ir pavardė)

___________


 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašo

4 priedas

 

(Darbdavio ir darbuotojo sutarties forma)

 

DARBDAVIO IR DARBUOTOJO SUTARTIS,

KAI KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO RENGINIO MOKESTIS VIRŠIJA LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS PATVIRTINTĄ MINIMALIĄ MĖNESINĘ ALGĄ

 

___________________ Nr._______

(data)

_________________

(sudarymo vieta)

 

_________________________________________________________________________________

(įstaigos, padalinio pavadinimas)

arba darbdavio atstovas_______________________________________________________________

(pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

_________________________________________________________________________________

(toliau – darbdavys) ir darbuotojas______________________________________________________

(vardas ir pavardė, gimimo data, pareigų pavadinimas)

_________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________

(toliau – darbuotojas), vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos darbo kodekso 95 straipsnio 5 dalimi, sudaro šią sutartį:

 

1. Darbdavys įsipareigoja:

1.1. siųsti darbuotoją į kvalifikacijos tobulinimo renginį –__________________________________

(kvalifikacijos tobulinimo forma)

(toliau – renginys), vyksiantį___________________________________________________________

(kvalifikacijos tobulinimą organizuojančios įstaigos pavadinimas)

1.2. sumokėti šio renginio mokestį –__________________________________________________ ;

(nurodomas mokestis su PVM)

1.3. užtikrinti darbuotojui galimybę nepertraukiamai dalyvauti renginyje ir jo metu mokėti nustatytą darbo užmokestį pagal einamas pareigas.

2. Darbuotojas įsipareigoja:

2.1. lankyti paskaitas ir pratybas, tinkamai joms pasirengti, renginio metu laikytis kvalifikacijos tobulinimą organizuojančios įstaigos nustatytų vidaus tvarkos taisyklių, vykdyti kvalifikacijos tobulinimą organizuojančių įstaigų darbuotojų nurodymus;

2.2. per 6 mėnesius grąžinti darbdaviui šios sutarties 1.2 punkte nurodytą renginio mokestį, jeigu jis atleidžiamas iš darbo dėl jo paties kaltės arba jo paties prašymu anksčiau negu po vienerių metų nuo renginio pabaigos.

3. Kitos sąlygos:

3.1. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią, – po vieną egzempliorių kiekvienai šaliai. Vienas egzempliorius duodamas darbuotojui, kitas saugomas įstaigos padalinyje, atliekančiame personalo administravimo funkcijas.

3.2. Ginčai dėl šios sutarties vykdymo sprendžiami šalių susitarimu, o nesutarus – Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

3.3. Sutartis įsigalioja jos pasirašymo dieną.

3.4. Sutartis gali būti pakeista arba nutraukta tik raštišku šalių susitarimu ir kitą šalį apie tai įspėjus ne vėliau kaip per 30 dienų.

 

Darbdavys                                                                                      Darbuotojas

 

____________________________                                                _____________________________

(pareigų pavadinimas)                                                                     (pareigų pavadinimas)

____________________________                                                ______________________________

(parašas)                                                                                          (parašas)

____________________________                                                ______________________________

(vardas ir pavardė)                                                                           (vardas ir pavardė)

___________