KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS
TEISINGUMO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS
Į S A K Y M A S
DĖL KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO
MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO TVARKOS APRAŠO IR KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ PERSONALO KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2013 m. gruodžio 20 d. Nr. V-437
Vilnius
Vadovaudamasis Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto (Žin., 2000, Nr. 39-1088; 2008, Nr. 135-5230) 14 straipsnio 3 dalimi ir atsižvelgdamas į Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų 2014–2016 metų personalo mokymo gaires, patvirtintas Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2013 m. lapkričio 8 d. įsakymu Nr. V-373:
1. T v i r t i n u pridedamus:
2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2010 m. balandžio 13 d. įsakymą Nr. V-86 „Dėl Pareigūnų įvadinio mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Mokymo centre taisyklių patvirtinimo” (Žin., 2010, Nr. 44-2170).
3. N u s t a t a u, kad:
PATVIRTINTA
Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus
2013 m. gruodžio 20 d. įsakymu Nr. V-437
KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO
MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų įvadinio mokymo tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) nustato Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) ir jam pavaldžių įstaigų (toliau – įstaigos) pareigūnų (toliau – pareigūnai) įvadinio mokymo Kalėjimų departamento Mokymo centre (toliau – Mokymo centras) principus ir formas, planavimo, organizavimo ir vykdymo tvarką, pareigūnų įvadinio mokymo metu įgytų žinių vertinimą, pareigūnų teises ir pareigas įvadinio mokymo metu.
2. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statute (Žin., 2000, Nr. 39-1088; 2008, Nr. 135-5230) (toliau – Statutas), Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2003, Nr. 63-2853; 2011, Nr. 38-1804) ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.
II. PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO PRINCIPAI IR FORMOS
3. Pareigūnų įvadinis mokymas grindžiamas šiais principais:
III. PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO PROGRAMOS
6. Mokymo centras, vadovaudamasis Kalėjimų departamento direktoriaus patvirtintomis pareigūnų įvadinio mokymo programomis, rengia įvadinio mokymo temines programas, kuriose nurodomos mokomojo dalyko temos, pagrindiniai klausimai, jiems išdėstyti skirtas akademinių valandų skaičius, literatūros ir teisės aktų sąrašas. Šias programas tvirtina Mokymo centro direktorius.
7. Pareigūnų įvadinio mokymo programos rengiamos atsižvelgiant į tikslines pareigūnų grupes, į jų einamas pareigas, turimą išsilavinimą bei patirtį ir kokias bendrąsias ir specialiąsias kompetencijas pareigūnas turi įgyti. Įvadinio mokymo programos jaunesniųjų pareigūnų grandies pareigūnams rengiamos siekiant parengti pareigūnus, kurie vykdydami apsaugos ir priežiūros funkcijas nepažeistų žmogaus teisių, taip pat galėtų teikti ir bendrąsias socialines paslaugas.
IV. PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO PLANAVIMAS IR ORGANIZAVIMAS
9. Pareigūnų įvadinio mokymo planas (1 priedas) sudaromas vieneriems mokslo metams, atsižvelgiant į Kalėjimų departamento direktoriaus patvirtintas įvadinio mokymo programas. Šiame plane nurodomos įvadinio mokymo programos, tikslinės grupės, klausytojų skaičius, jų mokymosi ir atsiskaitymų (įskaitų, testų, egzaminų) terminai, mokymo programoms išdėstyti skirtas laikas. Pareigūnų įvadinio mokymo planą rengia ir tvirtina Mokymo centro direktorius. Patvirtintas mokymo planas skelbiamas Mokymo centro interneto svetainėje.
12. Kalėjimų departamento direktorius, atsižvelgdamas į įstaigose esančių pareigūnų, neišėjusių įvadinio mokymo, skaičių, įsakymu nustato kiekvienos įstaigos pareigūnų, dalyvausiančių įvadiniuose mokymuose, skaičių. Mokymo centras pateikia Kalėjimų departamentui duomenis, reikalingus šiame punkte nurodytam sprendimui priimti, ne vėliau kaip prieš 20 dienų iki numatomo įvadinio mokymo pradžios.
13. Mokymo centras ne vėliau kaip prieš 10 dienų informuoja įstaigas apie Mokymo centre vyksiantį pareigūnų įvadinį mokymą, nurodydamas šio mokymo pradžios ir pabaigos datą, atvykimo į Mokymo centrą laiką, pareigūnų tikslinę grupę ir nustatytą įstaigos pareigūnų, dalyvausiančių Mokymo centre vyksiančiame pareigūnų įvadiniame mokyme, skaičių.
15. Apie pareigūnus, dalyvausiančius pareigūnų įvadiniame mokyme, Mokymo centras informuojamas pateikiant įstaigos vadovo įsakymo dėl pareigūnų siuntimo į įvadinį mokymą kopiją. Vadovaujantis gauta informacija, sudaromos pareigūnų įvadinio mokymo grupės, kuriose rekomenduotina, kad būtų ne daugiau kaip 25 pareigūnai.
V. PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO VYKDYMAS
20. Pareigūnų dalyvavimas ir pažangumas pareigūnų įvadinio mokymo renginiuose kontroliuojamas darant įrašus Mokymo centro direktoriaus nustatytos formos Pareigūnų įvadinio mokymo apskaitos žurnale, kuriame nurodoma renginio data, trukmė, mokymo forma, nagrinėjamos temos pavadinimas, fiksuojamas pareigūnų lankomumas, įrašomi žinių įvertinimai, šia tvarka:
20.2. pareigūnų lankomumas fiksuojamas kiekvieno renginio pradžioje. Vienas iš įvadinio mokymo grupės pareigūnų paskiriamas šios grupės seniūnu, kuriam pavedama teikti informaciją apie nedalyvaujančius renginyje pareigūnus ir atsako už Pareigūnų įvadinio mokymo apskaitos žurnalo pristatymą į renginį. Pasibaigus dienos renginiams, Pareigūnų įvadinio mokymo apskaitos žurnalas pateikiamas Mokymo skyriaus darbuotojui, atsakingam už šio žurnalo tvarkymo ir pareigūnų dalyvavimo renginiuose kontrolę.
VI. PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO METU ĮGYTŲ ŽINIŲ VERTINIMAS
23. Pareigūnų įvadinio mokymo metu atliekamas jų žinių ir įgūdžių vertinimas. Pareigūnų žinių vertinimas skirstomas į einamąjį ir baigiamąjį. Einamasis pareigūnų žinių vertinimas atliekamas mokymosi metu. Baigiamasis žinių vertinimas vyksta įskaitų, egzaminų, testų metu įvadinio mokymo programoje nustatyta tvarka. Pareigūnų įvadinio mokymo metu įgytos žinios ir įgūdžiai vertinami 10 balų sistema (4 priedas).
24. Pareigūnai, iš mokomųjų dalykų ar temų turintys neigiamų įvertinimų ar praleidę įvadinio mokymo renginius, privalo atsiskaityti iki baigiamųjų egzaminų ar testo laikymo. Praleidusiems dėl pateisinamų priežasčių daugiau kaip 50 procentų pareigūnų įvadinio mokymo programoje numatytų renginių, įvadinis mokymas neįskaitomas ir siūloma pakartoti įvadinio mokymo programą su kita mokymosi grupe.
28. Neišlaikiusiems įskaitos pareigūnams išduodami Mokymo centro direktoriaus nustatytos formos skolos lapeliai. Pareigūnai, perlaikę įskaitą, egzaminuotojo užpildytus skolos lapelius privalo pateikti Mokymo skyriui. Pareigūnams, turintiems akademinių skolų, neleidžiama laikyti baigiamojo egzamino (testo).
VII. BENDROSIOS PAREIGŪNŲ TEISĖS IR PAREIGOS MOKYMO CENTRE
32. Mokymo centro patalpose ir jam priklausančioje teritorijoje draudžiama būti neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotinių ar psichiką veikiančių medžiagų, draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus ar kitas psichiką veikiančias medžiagas. Rūkyti leidžiama tik tam skirtoje ir specialiai įrengtoje vietoje.
33. Pareigūnai, dalyvaujantys pareigūnų įvadiniame mokyme, turi teisę:
34. Pareigūnai, dalyvaujantys pareigūnų įvadiniame mokyme, privalo:
VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
38. Pareigūnų įvadinio mokymo metu vykstantys renginiai gali būti stebimi siekiant nustatyti, kaip vykdomos pareigūnų įvadinio mokymo programos, koks yra dėstymo metodinis lygis, kokia yra mokymo materialinė bazė ir galimybės ją tobulinti. Mokymo procesą stebėti gali Mokymo centro direktorius, Kalėjimų departamento direktorius, jo pavaduotojai ar kiti įgalioti darbuotojai.
39. Mokymo centro direktorius ne vėliau kaip iki einamųjų metų sausio 15 d. pateikia Kalėjimų departamentui pareigūnų įvadinio mokymo ataskaitą, kurioje nurodomi siūlymai ir pastabos dėl įvadinio mokymo proceso efektyvumo ir tobulinimo, įvadinio mokymo programų keitimo, pildymo ir šio tvarkos aprašo vykdymo.
___________
Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų įvadinio mokymo tvarkos aprašo
4 priedas
PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO METU ĮGYTŲ ŽINIŲ IR ĮGŪDŽIŲ VERTINIMO LENTELĖ
Vertinimo balai
|
Vertinimo balai žodžiu
|
Įgytos žinios (%)
|
Vertinimo balo apibūdinimas
|
10
|
Puikiai
|
100
|
Puikios, išskirtinės žinios ir gebėjimai: Žinios visiškai ir tvirtai įsisąmonintos; pareigūnas suvokia egzaminuojamojo dalyko, tarpdalykinių ryšių sistemą ir visumą; žinias veiksmingai taiko praktiniams uždaviniams (modeliuojamoms situacijoms, inscenizacijoms ir pan.) spręsti, laisvai jas taiko spręsdamas teorinius klausimus; savo požiūrį į dalyką reiškia argumentuotai ir nuosekliai; įtikinamai nagrinėja klausimą; atskleidžia dalyko esmę, reiškinių dėsningumą, priežasties ir pasekmės ryšius, atskirų reiškinių sąveiką, reiškinio ar proceso raidą. |
9
|
Labai gerai
|
90–99
|
Tvirtos, geros žinios ir gebėjimai: Tvirtos žinios; pareigūnas moka jas taikyti, nurodyti jų praktinio naudojimo galimybes; nuosekliai dėsto mintis; moka paaiškinti pagrindines dalyko sąvokas ir terminus; sugeba savarankiškai taikyti turimas žinias praktinėje veikloje, moka jas sieti su įgyta praktine patirtimi, teorinius teiginius iliustruoja praktika. |
8
|
Gerai
|
80–89
|
Geresnės nei vidutinės žinios ir gebėjimai: Geras baigiamojo egzamino programos medžiagos išmanymas; teisingai atsako į pateiktus klausimus ar užduotis; sistemingai, bet tik konstatuojančiai dėsto praktikos pavyzdžius; ne visai tiksliai aiškina sąvokas. |
7
|
Vidutiniškai
|
70–79
|
Vidutinės žinios ir gebėjimai, yra neesminių klaidų. Pareigūnas moka pagrindinę baigiamojo egzamino programos medžiagą, sugeba ją savarankiškai dėstyti; moka atlikti programoje numatytas užduotis; atsakydamas daro neesminių klaidų; sugeba pateikti tik tipinių (standartinių) teorinių žinių naudojimo praktikoje pavyzdžių; atsakymai paviršutiniški, pasitaiko klaidų, netikslumų, alogizmų. |
6
|
Patenkinamai
|
60–69
|
Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) žemesni nei vidutiniai, yra klaidų: Pareigūnas moka esminę programos medžiagą, bet dėsto ją nenuosekliai, be sistemos; nurodo tik atskirus teorinių žinių taikymo praktikoje pavyzdžius; jaučiama, kad pareigūnas mokėsi skubotai, be sistemos, neišsiaiškino visų detalių, kai ką suprato ne taip, dalies medžiagos nesugebėjo įsiminti. |
5
|
Silpnai
|
50–59
|
Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) tenkina minimalius reikalavimus: Pareigūnas silpnai moka pagrindinę baigiamojo egzamino programos medžiagą; atsakinėdamas daro esminių klaidų; sunkiai randa teorinių žinių taikymo praktikoje galimybių, silpnai suvokia dalyką, žinios paviršutiniškos. |
4
|
Blogai
|
49–40
|
Netenkinami minimalūs reikalavimai: Pareigūnas nemoka net pagrindinės medžiagos, turi tik neesminių žinių arba iš viso jų neturi, arba turimos žinios yra klaidingos; nesugeba atskleisti dalyko esmės; nesugeba atsakyti į pateiktus klausimus. |
3
|
Blogai
|
39–30
|
|
2
|
Blogai
|
29–20
|
|
1
|
Blogai
|
19–0
|
PATVIRTINTA
Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus
2013 m. gruodžio 20 d. įsakymu Nr. V-437
KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ PERSONALO KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) ir jam pavaldžių įstaigų (toliau – įstaigos) personalo kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) nustato statutinių ir karjeros valstybės tarnautojų bei darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – personalas arba darbuotojai), kvalifikacijos tobulinimo procesą Kalėjimų departamente ir įstaigose.
2. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:
Akademinė valanda – 45 minučių laiko trukmė.
Kvalifikacijos tobulinimas – mokymasis arba studijos, kuriais siekiama įgyti, plėtoti profesinei veiklai reikalingas kompetencijas.
Kvalifikacijos tobulinimo programa – kompetencijų plėtojimo planas ir jo realizavimo aprašas, kuriame nustatyti mokymo(si) tikslai, uždaviniai, formos, turinys, įgyvendinimo nuoseklumas, trukmė, numatyti mokymo(si) metodai ir priemonės, plėtojamos, įgyjamos kompetencijos ir jų vertinimas.
Kvalifikacijos tobulinimo renginys – darbuotojų kvalifikacijai tobulinti organizuojami kvalifikacijos tobulinimo paskaitos, kursai, seminarai, konferencijos, stažuotės, edukacinės išvykos, paskaitos ir kita.
Kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas – dokumentas, patvirtinantis dalyvavimą kvalifikacijos tobulinimo renginyje.
Kvalifikacijos tobulinimo kursai – mokymas, susidedantis iš savarankiškų ir tarpusavyje suderintų programos dalių, apibrėžtų tikslais, turiniu, mokymo ir mokymosi būdais bei įvertinimu.
Nuotolinis mokymas – savarankiškas mokymasis ar dėstytojo prižiūrimas mokymas, kai dėstytojas ir besimokantysis nėra vienoje auditorijoje (klasėje), o besimokantysis pasiekti mokymo medžiagą ir bendrauti su dėstytoju gali pasinaudodamas informacinėmis technologijomis.
Profesinė-pedagoginė veikla – Kalėjimų departamento ir įstaigų darbuotojų dėstymas bausmių vykdymo sistemos darbuotojus rengiančiose ir jų kvalifikacijos tobulinimą organizuojančiose įstaigose.
Savišvieta – nuolatinis savarankiškas mokymasis, kuris remiasi asmens iš įvairių šaltinių gaunamomis žiniomis ir jo praktine patirtimi.
Kitos tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statute (Žin., 2000, Nr. 39-1088; 2008, Nr. 135-5230) (toliau – Statutas), Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2003, Nr. 63-2853; 2011, Nr. 38-1804) ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.
3. Personalo kvalifikacijos tobulinimas organizuojamas vadovaujantis šiais principais:
3.3. Suinteresuotumo. Kvalifikacijos tobulinimas tiesiogiai siejamas su darbuotojo kompetencijomis, atliekamomis funkcijomis, daro įtaką karjeros galimybėms (pretendavimas į aukštesnes pareigas, aukštesnės kvalifikacinės kategorijos (klasės) suteikimas ir pan.). Statutinių ir karjeros valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo ir darbuotojų darbinės veiklos vertinimo rezultatai vertinami, atsižvelgiant į darbuotojų dalyvavimą kvalifikacijos tobulinimo renginiuose.
4. Darbuotojų kvalifikacija gali būti tobulinama:
II. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PRIORITETAI IR FORMOS
7. Kvalifikacijos tobulinimo formos:
8. Kalėjimų departamentas, dalyvaudamas kvalifikacijos tobulinimo procese:
9. Mokymo centras:
10. Įstaigos:
III. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO FINANSAVIMAS
12. Jei per einamuosius metus kvalifikacijos tobulinimas trunka ilgiau kaip 2 mėnesius arba kvalifikacijos tobulinimo renginio mokestis vienam darbuotojui viršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą minimalią mėnesinę algą ir sumokamas iš įstaigos, kurioje jis dirba, biudžeto, tarp siunčiančios įstaigos ir darbuotojo turi būti sudaroma sutartis (2–4 priedai), o lėšos išieškomos sutartyje nustatyta tvarka.
IV. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PLANAVIMAS
13. Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre plane turi būti nurodyta:
14. Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre planas rengiamas šia tvarka:
14.2. Kalėjimų departamentas ir įstaigos, iki rugsėjo 20 d. Mokymo centrui pateikia informaciją apie Programų (mokymo temų) poreikį, nurodydami mokymo dalyvių pareigybes pagal prioritetines darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo sritis, tikslines grupes bei siūlymus dėl naujų Programų rengimo ar esamų atnaujinimo.
14.3. Mokymo centras, apibendrindamas informaciją, gautą iš Kalėjimų departamento ir įstaigų, ir atlikęs Programų (mokymo temų) poreikio analizę, iki spalio 20 d. parengia ir Kalėjimų departamentui pateikia ateinančių metų Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre plano projektą.
14.4. Ateinančių metų Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre plano projektas, suderintas su Kalėjimų departamento administraciniais padaliniais, iki gruodžio 20 d. patvirtinamas Kalėjimų departamento direktoriaus ar jo įgalioto direktoriaus pavaduotojo.
15. Ateinančių metų Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre planas detalizuojamas kvalifikacijos tobulinimo renginių pusmečio tvarkaraščiuose, kuriuos, suderinus su Kalėjimu departamentu, tvirtina Mokymo centro direktorius. Pirmojo pusmečio tvarkaraštis parengiamas ir viešai paskelbiamas iki vasario 1 d., antrojo pusmečio – iki birželio 10 d.
16. Kalėjimų departamente ir įstaigose valstybės tarnautojų mokymo planai sudaromi atsižvelgiant į įstaigų veiklos planuose numatytas įgyvendinti programas, į Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo mokymo gaires, į Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo Mokymo centre planą, į įstaigos ir darbuotojų poreikius bei nustatytus veiklos trūkumus ar problemas.
V. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PROGRAMOS
19. Atsižvelgdamas į darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo prioritetus, tikslus ir uždavinius bei aktualių teisės aktų pakeitimus, taip pat į bausmių vykdymo sistemos veiklą tikrinančių tarptautinių organizacijų ekspertų ir Lietuvos valstybės institucijų rekomendacijas, Kalėjimų departamento ir įstaigų siūlymus bei kitus išorės bei vidaus veiksnius, Mokymo centras rengia naujas ar atnaujina turimas Programas.
VI. PERSONALO ATRANKA IR SIUNTIMAS TOBULINTI KVALIFIKACIJOS
22. Atrenkant darbuotoją tobulinti kvalifikaciją, atsižvelgiama į:
23. Mokymo centro organizuojamų kvalifikacijos tobulinimo renginių dalyvių sąrašai sudaromi šia tvarka:
23.2. Įstaigos, gavusios šio tvarkos aprašo 23.1 punkte nurodytą informaciją, pateikia Mokymo centrui darbuotojų, dalyvausiančių Mokymo centro organizuojamame kvalifikacijos tobulinimo renginyje, vardinius sąrašus, pagal kuriuos Mokymo centras sudaro kvalifikacijos tobulinimo renginio dalyvių sąrašą. Sąrašą įsakymu tvirtina Mokymo centro direktorius.
24. Darbuotojas į kvalifikacijos tobulinimo renginį gali būti siunčiamas įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu (užrašius rezoliuciją ir (arba) žodiniu pavedimu), jei kvalifikacijos tobulinimo renginys organizuojamas nuolatinėje darbo vietoje ar tame pačiame mieste, arba įsakymu, jei kvalifikacijos tobulinimo renginys vyksta kitame mieste, negu yra nuolatinė darbuotojo darbo vieta.
26. Darbuotojai, atvykę į kvalifikacijos tobulinimo renginį, kuris organizuojamas Mokymo centre, užsiregistruoja. Mokymo centro darbuotojas, atsakingas už darbuotojų dalyvavimo kvalifikacijos tobulinimo renginyje kontrolę, sutikrina visus užsiregistravusius pagal patvirtintą sąrašą. Nustačius, kad sąraše nurodytas darbuotojas neatvyko į kvalifikacijos tobulinimo renginį, apie tai pranešama įstaigos, kurioje tarnauja (dirba) darbuotojas, vadovui.
VII. NUOTOLINIO MOKYMO ORGANIZAVIMAS
28. Nuotolinis mokymas įstaigose organizuojamas, siekiant darbuotojams sudaryti sąlygas tobulinti kvalifikaciją tarnybos vietose naudojantis Mokymo centro ir įstaigos internetiniuose puslapiuose skelbiamais:
31. Mokymo centras pagal galimybes bausmių vykdymo sistemos darbuotojams sudaro sąlygas:
VIII. MOKYMO TARNYBOS VIETOSE ORGANIZAVIMAS
32. Mokymas tarnybos vietose organizuojamas jaunesniųjų pareigūnų grandies pareigūnams, siekiant, kad jie atitiktų specialiuosius reikalavimus, susijusius su fiziniais, dalykiniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas. Esant tarnybiniam būtinumui, mokymas tarnybos vietose gali būti organizuojamas ir kitiems bausmių vykdymo sistemos darbuotojams.
35. Mokymas tarnybos vietose vykdomas pagal patvirtintą mėnesio mokymo renginių tvarkaraštį administraciniams padaliniams. Tvarkaraštis, atsižvelgiant į įstaigos mokymo tarnybos vietose planą, rengiamas ir tvirtinamas ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki kito mėnesio pradžios. Jame nurodomas mokymo renginio laikas ir vieta, dalykas, tema, mokymo renginį vedantis asmuo, dalyviai. Mokymo renginių tvarkaraščius rengia įstaigos administracinis padalinys arba darbuotojas, atliekantis personalo administravimo funkcijas.
37. Mokymo tarnybos vietose procesas fiksuojamas padalinių mokymo renginių apskaitos žurnaluose, kurie skiriami ir pildomi atskirai kiekvienam padaliniui, kuriam sudaromas mokymo renginių tvarkaraštis. Žurnaluose surašomos vykusių mokymo renginių temos, žinių įvertinimas, mokymo renginių lankomumas. Mokymo renginių apskaitos žurnalų pildymo tvarką kontroliuoja įstaigos administracinis padalinys arba darbuotojas, atliekantis personalo administravimo funkcijas.
IX. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO APSKAITA
41. Pažymėjimuose turi būti nurodoma: pažymėjimą išdavusi institucija, pažymėjimo išdavimo data ir registracijos numeris, pažymėjimą gavusio asmens vardas ir pavardė, kvalifikacijos tobulinimo renginio pavadinimas, trukmė. Pažymėjimas turi būti pasirašytas jį išdavusios institucijos vadovo ar įgalioto asmens bei patvirtintas pažymėjimą išdavusios institucijos antspaudu.
43. Paprastai kvalifikacijos tobulinimo trukmė išduotame pažymėjime nurodoma akademinėmis valandomis. Jei pažymėjime kvalifikacijos tobulinimo trukmė akademinėmis valandomis nenurodyta, o nurodytos tik dienos, tai vienos dienos kvalifikacijos tobulinimas prilyginamas 8 akademinių valandų kvalifikacijos tobulinimui.
47. Jei, pasibaigus kvalifikacijos tobulinimo renginiui, darbuotojui neišduodamas pažymėjimas, mokymo įstaiga, vykdžiusi kvalifikacijos tobulinimo renginį, privalo šį pažymėjimą išsiųsti tiesiogiai įstaigos administraciniam padaliniui arba darbuotojui, atliekančiam personalo administravimo funkcijas.
48. Įstaigos administracinis padalinys arba darbuotojas, atliekantis personalo administravimo funkcijas, informaciją apie darbuotojo kvalifikacijos tobulinimą ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo informacijos gavimo dienos įrašo į Kalėjimų departamento informacinės sistemos KADIS - 1 Personalo valdymo posistemį ir į Valstybės tarnautojų informacinę sistemą (VTIS).
X. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO KOKYBĖS PRIEŽIŪRA IR VERTINIMAS
49. Mokymo centras pateikia apklausos anketas kvalifikacijos tobulinimo renginių dalyviams, atlieka įstaigų vadovų apklausą dėl Mokymo centre vykusių kvalifikacijos tobulinimo renginių naudingumo ir efektyvumo, apibendrina ir analizuoja gautą informaciją, nustato kvalifikacijos tobulinimo renginių efektyvumą ir veiksmingumą.
XI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
54. Darbuotojai, išsiųsti į kvalifikacijos tobulinimo renginius, privalo lankyti paskaitas ir pratybas, tinkamai joms pasirengti, mokymo metu laikytis kvalifikacijos tobulinimą organizuojančios įstaigos nustatytų vidaus tvarkos taisyklių, vykdyti kvalifikacijos tobulinimą organizuojančių įstaigų darbuotojų nurodymus.
Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašo
2 priedas
(Darbdavio ir pareigūno sutarties forma)
DARBDAVIO IR PAREIGŪNO SUTARTIS,
KAI KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS TRUNKA ILGIAU KAIP 2 MĖNESIUS
___________________ Nr._______
(data)
_________________
(sudarymo vieta)
_________________________________________________________________________________
(įstaigos, padalinio pavadinimas)
arba darbdavio atstovas_______________________________________________________________
(pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)
_________________________________________________________________________________
(toliau – darbdavys) ir pareigūnas_______________________________________________________
(vardas ir pavardė, gimimo data, pareigų pavadinimas)
_________________________________________________________________________________
(toliau – pareigūnas), vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 4 straipsnio 2 dalimi ir 46 straipsnio 2 ir 3 dalimis, sudaro šią sutartį:
1. Darbdavys įsipareigoja:
2. Pareigūnas įsipareigoja:
2.2. grąžinti darbdaviui su mokymu susijusias išlaidas, jeigu:
3. Kitos sąlygos:
Darbdavys Pareigūnas
____________________________ ______________________________
(pareigų pavadinimas) (pareigų pavadinimas)
____________________________ ______________________________
(parašas) (parašas)
____________________________ ______________________________
(vardas ir pavardė) (vardas ir pavardė)
___________
Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašo
3 priedas
(Darbdavio ir karjeros valstybės tarnautojo sutarties forma)
DARBDAVIO IR KARJEROS VALSTYBĖS TARNAUTOJO SUTARTIS,
KAI KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS TRUNKA ILGIAU KAIP 2 MĖNESIUS
___________________ Nr._______
(data)
_________________
(sudarymo vieta)
_________________________________________________________________________________
(įstaigos, padalinio pavadinimas)
arba darbdavio atstovas_______________________________________________________________
(pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)
(toliau – darbdavys) ir karjeros valstybės tarnautojas________________________________________
_________________________________________________________________________________
(vardas ir pavardė, gimimo data, pareigų pavadinimas)
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
(toliau – darbuotojas), vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 46 straipsniu, sudaro šią sutartį:
1. Darbdavys įsipareigoja:
1.1. siųsti darbuotoją į kvalifikacijos tobulinimo renginį –__________________________________
(kvalifikacijos tobulinimo forma)
_________________________________________________________________________________
(toliau – mokymai), vyksiantį__________________________________________________________ ;
(kvalifikacijos tobulinimą organizuojančios įstaigos pavadinimas)
2. Darbuotojas įsipareigoja:
2.2. grąžinti darbdaviui su mokymais susijusias išlaidas, jeigu:
3. Kitos sąlygos:
Darbdavys Darbuotojas
____________________________ ______________________________
(pareigų pavadinimas) (pareigų pavadinimas)
____________________________ ______________________________
(parašas) (parašas)
____________________________ ______________________________
(vardas ir pavardė) (vardas ir pavardė)
___________
Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašo
4 priedas
(Darbdavio ir darbuotojo sutarties forma)
DARBDAVIO IR DARBUOTOJO SUTARTIS,
KAI KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO RENGINIO MOKESTIS VIRŠIJA LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS PATVIRTINTĄ MINIMALIĄ MĖNESINĘ ALGĄ
___________________ Nr._______
(data)
_________________
(sudarymo vieta)
_________________________________________________________________________________
(įstaigos, padalinio pavadinimas)
arba darbdavio atstovas_______________________________________________________________
(pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)
_________________________________________________________________________________
(toliau – darbdavys) ir darbuotojas______________________________________________________
(vardas ir pavardė, gimimo data, pareigų pavadinimas)
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
(toliau – darbuotojas), vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos darbo kodekso 95 straipsnio 5 dalimi, sudaro šią sutartį:
1. Darbdavys įsipareigoja:
2. Darbuotojas įsipareigoja:
3. Kitos sąlygos:
Darbdavys Darbuotojas
____________________________ _____________________________
(pareigų pavadinimas) (pareigų pavadinimas)
____________________________ ______________________________
(parašas) (parašas)
____________________________ ______________________________
(vardas ir pavardė) (vardas ir pavardė)
___________