LIETUVOS RESPUBLIKOS
ĮSTATYMO „DĖL EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBIŲ NARIŲ SPRENDIMŲ BAUDŽIAMOSIOSE BYLOSE TARPUSAVIO PRIPAŽINIMO IR VYKDYMO“ NR. XII‑1322 1, 51, 59, 65, 69 STRAIPSNIŲ IR PRIEDO PAKEITIMO IR ĮSTATYMO PAPILDYMO NAUJU XIV SKYRIUMI
ĮSTATYMAS
2020 m. birželio 11 d. Nr. XIII-3053
Vilnius
1 straipsnis. 1 straipsnio pakeitimas
2 straipsnis. 51 straipsnio pakeitimas
1. Papildyti 51 straipsnio 1 dalį 4 punktu:
2. Pakeisti 51 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:
„2. Teismas ir prokuroras Europos tyrimo orderį iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingos institucijos gauna tiesiogiai arba per Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją ar Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą, o Europos deleguotasis prokuroras, kai atliekamas ikiteisminis tyrimas, susijęs su Europos prokuratūros kompetencija, – tiesiogiai. Visas tolesnis teismo ar prokuroro ir kitos Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingos institucijos susirašinėjimas vyksta tiesiogiai.“
3 straipsnis. 59 straipsnio pakeitimas
4 straipsnis. 65 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 65 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„65 straipsnis. Institucijos, pripažįstančios kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje priimtą ir Lietuvos Respublikai perduotą vykdyti turto (arba įrodymų) arešto aktą
1. Kitos Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingos institucijos priimtą ir Lietuvos Respublikai perduotą vykdyti turto (arba įrodymų) arešto aktą Lietuvos Respublikoje, užrašydamas rezoliuciją, pripažįsta turto buvimo vietos apygardos prokuratūros arba Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros prokuroras, o kai atliekamas ikiteisminis tyrimas, susijęs su Europos prokuratūros kompetencija, – Europos deleguotasis prokuroras. Prokuroras turto (arba įrodymų) arešto aktą atsisako pripažinti nutarimu.
2. Prokuroras turto (arba įrodymų) arešto aktą iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingos institucijos gauna tiesiogiai arba per Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą, o Europos deleguotasis prokuroras, kai atliekamas ikiteisminis tyrimas, susijęs su Europos prokuratūros kompetencija, – tiesiogiai. Visas tolesnis prokuroro ir kitos Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingos institucijos susirašinėjimas vyksta tiesiogiai. Prokuroras turto (arba įrodymų) arešto aktą iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingos institucijos taip pat gali gauti iš Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros prokuroro – Lietuvos nacionalinio nario Eurojuste (Lietuvos nacionalinio nario Eurojuste pavaduotojo).
3. Jeigu turto (arba įrodymų) arešto aktą gavo institucija, neturinti kompetencijos spręsti dėl jo pripažinimo, turto (arba įrodymų) arešto aktą ji persiunčia šio straipsnio 1 dalyje nurodytai kompetentingai institucijai kuo greičiau, o kai tai praktiškai įmanoma, – per 24 valandas nuo gavimo, ir apie tai informuoja kitos Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingą instituciją.“
5 straipsnis. 69 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 69 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:
„2. Turto (arba įrodymų) arešto akto liudijimą išduoda Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra arba apygardos prokuratūra, kai turto (arba įrodymų) arešto akto liudijimas išduodamas Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai ar apygardos prokuratūrai atliekant ikiteisminį tyrimą arba gavus bylą nagrinėjančio teismo ar ikiteisminio tyrimo įstaigos, kurios atliekamam ikiteisminiam tyrimui vadovauja Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra ar apygardos prokuratūra, prašymą, taip pat Europos deleguotasis prokuroras, kai atliekant tyrimą kompetentinga institucija paskirta Europos prokuratūra.“
6 straipsnis. Įstatymo papildymas nauju XIV skyriumi
Papildyti Įstatymą nauju XIV skyriumi:
„XIV SKYRIUS
BENDRADARBIAVIMAS SU EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBĖMIS NARĖMIS ATLIEKANT EUROPOS PROKURATŪROS TYRIMUS
72 straipsnis. Bendradarbiavimas su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, dalyvaujančiomis įgyvendinant tvirtesnį bendradarbiavimą dėl Europos prokuratūros įsteigimo
Atliekant ikiteisminį tyrimą, kai kompetentinga institucija paskirta Europos prokuratūra, ir siekiant bendradarbiavimo su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, dalyvaujančiomis tvirtesniame bendradarbiavime dėl Europos prokuratūros įsteigimo, šio įstatymo nuostatos netaikomos, o bendradarbiavimas vyksta Europos deleguotiesiems prokurorams susižinant tiesiogiai.
73 straipsnis. Bendradarbiavimas su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, nedalyvaujančiomis tvirtesniame bendradarbiavime dėl Europos prokuratūros įsteigimo
Atliekant ikiteisminį tyrimą, kai kompetentinga institucija paskirta Europos prokuratūra, ir siekiant bendradarbiavimo su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, nedalyvaujančiomis tvirtesniame bendradarbiavime dėl Europos prokuratūros įsteigimo, Europos deleguotasis prokuroras, vadovaudamasis Reglamentu (ES) 2017/1939 ir šiuo įstatymu, taiko šiame įstatyme nustatytas tarpusavio pripažinimo priemones.“
7 straipsnis. Buvusio XIV skyriaus pernumeravimas
8 straipsnis. Įstatymo priedo pakeitimas