ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LEIDIMO ĮVEŽTI, ĮSIGYTI, LAIKYTI, VEISTI IR PARDUOTI PAVOJINGUS ŠUNIS IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2019 m. balandžio 24 d. Nr. A-525

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 8 straipsnio 3 dalimi, Pavojingų šunų įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresavimo, prekybos, laikymo ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikymo tvarkos aprašo, patvirtinto Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. B1-290 „Pavojingų šunų įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresavimo, prekybos, laikymo ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikymo tvarkos aprašo“, 5 punktu:

t v i r t i n u Leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ir parduoti pavojingus šunis išdavimo tvarkos aprašą (pridedama).

Šis įsakymas skelbiamas Teisės aktų registre ir gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                                      Gipoldas Karklelis

 

PATVIRTINTA

Šiaulių rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2019 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. A-525

 

LEIDIMO ĮVEŽTI, ĮSIGYTI, LAIKYTI, VEISTI IR PARDUOTI PAVOJINGUS ŠUNIS IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ir parduoti pavojingus šunis (toliau – leidimas) išdavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato leidimų išdavimo tvarką Šiaulių rajono savivaldybėje.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. balandžio 15 d įsakymu Nr. B1-290 „Dėl Pavojingų šunų įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresavimo, prekybos, laikymo ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ bei kitais teisės aktais.

3. Aprašas taikomas fiziniams ir juridiniams asmenims, įvežantiems, įsigyjantiems, laikantiems, veisiantiems ir prekiaujantiems pavojingais šunimis Šiaulių rajone. Pavojingų šunų veislės nurodytos Kovinių ir pavojingų šunų veislių sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. B1-5 „Dėl Kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašo patvirtinimo“.

4. Aprašo 3 punktas netaikomas:

4.1. asmenims, gyvenantiems kitose šalyse ir keliaujantiems Lietuvos Respublikos teritorijoje su jiems priklausančiais pavojingais šunimis arba vežantiems juos per Lietuvos Respublikos teritoriją tranzitu;

4.2. asmenims, laikinai atvykstantiems su jiems priklausančiais pavojingais šunimis iš kitų šalių į Lietuvos Respublikoje organizuojamus renginius su gyvūnais.

5. Aprašo įgyvendinimą vykdo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos (toliau – Savivaldybės administracija) Teisės ir personalo administravimo skyrius.

 

II SKYRIUS

REIKALAVIMAI IR RIBOJIMAI LEIDIMUI GAUTI

 

6. Fiziniai ir juridiniai asmenys (toliau – Atsakingi asmenys), įvežantys, įsigiję, laikantys, veisiantys ir parduodantys pavojingus šunis Šiaulių rajone, privalo nustatyta tvarka gauti leidimus.

7. Leidimai neišduodami asmenims:

7.1. jaunesniems nei 18 metų;

7.2. įrašytiems į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos;

7.3. teistiems už tyčinius smurtinius nusikaltimus, jeigu teistumas neišnykęs arba nepanaikintas;

7.4. gyvenantiems kartu su asmenimis, nurodytais 7.2 ir 7.3 punktuose.

7.5. gyvenantiems daugiabučiuose namuose.

 

III SKYRIUS

LEIDIMŲ IŠDAVIMO TVARKA

 

8. Leidimus išduoda, jų galiojimą sustabdo ir panaikina Savivaldybės administracijos direktorius. Leidimas yra įforminamas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Įsakymų projektus dėl leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ir parduoti pavojingus šunis išdavimo, jo galiojimo sustabdymo ir panaikinimo rengia Savivaldybės administracijos Teisės ir personalo administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas (toliau – Atsakingas specialistas).

9. Norėdamas gauti leidimą, asmuo Savivaldybės administracijai turi pateikti rašytinį prašymą ir šiuos dokumentus:

9.1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

9.2. seniūnijos išduotą pranešimą gyvenamosios patalpos savininkui (bendraturčiams) apie asmenis, deklaravusius gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje, kurioje bus laikomas pavojingas šuo;

9.3. pažymas, kad Atsakingas asmuo ir kartu su juo gyvenantys asmenys nėra įrašyti į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos;

9.4. pažymas, kad Atsakingas asmuo ir kartu su juo gyvenantys asmenys nėra teisti už tyčinius smurtinius nusikaltimus arba, kad jų teistumas yra išnykęs ar panaikintas;

9.5. kitų šeimų pilnamečių asmenų raštišką sutikimą, jei name gyvena ne viena šeima;

9.6. pažymas apie pavojingo šuns registravimą, vakcinaciją, ženklinimą poodine mikroshema;

9.7. pavojingo šuns tapatybės dokumentą, kuris patvirtina šuns kilmę ir veislę;

10. juridiniams asmenims leidimai išduodami pateikus juridinio asmens valdymo organo sprendimą paskirti atsakingą asmenį už pavojingą šunį ir kitus dokumentus, nurodytus 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5, 9.6, 9.7 papunkčiuose.

11. Prašymas dėl leidimo išdavimo nagrinėjamas Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

12. Įsakyme dėl leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ir parduoti pavojingus šunis nurodoma Atsakingo asmens, kuriam suteikiama teisė įvežti, įsigyti, laikyti, veisti pavojingų veislių šunis ir jais prekiauti, vardas, pavardė, gyvenamoji vieta, pavojingo šuns laikymo vieta (konkretus adresas).

13. Įsakymas dėl leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ir parduoti pavojingus šunis išduodamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo Savivaldybės administracijoje. Šis terminas gali būti ilgesnis tik tuo atveju, kai būtina gauti papildomų duomenų leidimui parengti.

14. Įsakymas dėl leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ir parduoti pavojingus šunis išduodamas pareiškėjui asmeniškai ar pareiškėjo atstovui, turinčiam teisę Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka atstovauti pareiškėjui.

15. Jei leidimą išduoti atsisakoma, pareiškėjui raštu nurodoma atsisakymo priežastis ir galimybė šį atsisakymą skųsti teisės aktų nustatyta tvarka.

16. Įsakymo dėl leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ir parduoti pavojingus šunis galiojimas sustabdomas:

16.1. kai nustatoma, kad buvo pažeisti Aprašo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių pavojingų šunų įvežimą, įsigijimą, veisimą, laikymą ir prekybą reikalavimai;

16.2. mirus šuns savininkui, kol jo įpėdiniui bus išduotas leidimas laikyti pavojingą šunį.

17. Įsakymas dėl leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ir parduoti pavojingus šunis panaikinamas:

17.1. kai Atsakingas asmuo pateikė klaidingą informaciją ar suklastotus dokumentus;

17.2. mirus šuns savininkui, jei įpėdinis nepriėmė palikimo, ar įpėdiniui atsisakyta išduoti leidimą laikyti pavojingą šunį;

17.3. kai per nustatytą terminą nepašalinami Aprašo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių pavojingų šunų įvežimą, įsigijimą, veisimą, laikymą ir prekybą, reikalavimai;

17.4. kai per vienerius metus pakartotinai pažeidžiamas Aprašas ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių pavojingų šunų įvežimą, įsigijimą, veisimą, laikymą ir prekybą, reikalavimai;

18. Apie įsakymo dėl leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ir parduoti pavojingus šunis panaikinimą ar sustabdymą Atsakingas specialistas informuoja Atsakingą asmenį, kuriam buvo išduotas leidimas, Šiaulių valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą bei paslaugų teikėją, kuris yra laimėjęs Savivaldybės administracijos skelbtą konkursą bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų laikinosios globos paslaugoms vykdyti ir su juo yra sudaryta šių paslaugų teikimo sutartis (toliau – Gyvūnų globėjas).

19. Gyvūnų globėjas, iš Atsakingo specialisto gavęs informaciją apie leidimo panaikinimą ar sustabdymą, iš Atsakingo asmens laikinajai globai paima pavojingą šunį, kol atsiradę pažeidimai bus pašalinti.

20. Jeigu paimtas pavojingas šuo kelia realią grėsmę žmonėms ar kitiems gyvūnams, jis gali būti nugaišinamas.

21. Atsakingas asmuo privalo kompensuoti Gyvūnų globėjui visas laikinosios globos išlaidas, įskaitant ir nugaišinimo išlaidas.

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Aprašo įgyvendinimo priežiūrą pagal savo kompetenciją vykdo Savivaldybės administracijos Teisės ir personalo administravimo skyriaus vedėjas, Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir kitų kontroliuojančių valstybės institucijų pareigūnai.

23. Asmenys, pažeidę teisės aktų, reglamentuojančių pavojingų šunų įvežimą, įsigijimą, veisimą, laikymą ir prekybą jais nuostatas, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

24. Aprašas gali būti papildomas, keičiamas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

_____________________________________________