KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2015 M. LIEPOS 17 D. ĮSAKYMO NR. A-2176 „DĖL KAUNO MIESTO ŠEIMOS ĮTRAUKIMO Į SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMŲ, AUGINANČIŲ VAIKUS, APSKAITĄ IR VAIKO PAĖMIMO IŠ JAM NESAUGIOS APLINKOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. vasario 1 d. Nr. A-192

Kaunas

 

 

P a k e i č i u Kauno miesto šeimos įtraukimo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą ir vaiko paėmimo iš jam nesaugios aplinkos tvarkos aprašą, patvirtintą Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2015 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. A-2176 „Dėl Kauno miesto šeimos įtraukimo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą ir vaiko paėmimo iš jam nesaugios aplinkos tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.   Pakeičiu 4.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

„4.2. Socialinės rizikos šeima šeima, kurioje auga vaikų iki 18 metų ir kurioje bent vienas iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomas nuo azartinių lošimų, dėl socialinių įgūdžių stokos nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, naudoja prieš juos psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, gaunamą valstybės paramą panaudoja ne šeimos interesams ir todėl iškyla pavojus vaikų fiziniam, protiniam, dvasiniam, doroviniam vystymuisi bei saugumui. Socialinės rizikos šeimai priskiriama ir šeima, kurios vaikui įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta laikinoji globa (rūpyba), taip pat šeima, kuriai socialinės paslaugos teikiamos prevenciniais tikslais ir kuri neįrašyta į socialinės rizikos šeimų apskaitą.“

2.   Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

„7. Vaiko teisių apsaugos skyrius, gavęs rašytinę ar žodinę informaciją apie galimą vaikų nepriežiūrą, aplanko šeimą, surašo šeimos aplankymo aktą pagal Socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnyboje (skyriuje) tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. liepos 28 d. įsakymu Nr. A1-212 „Dėl Socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnyboje (skyriuje) tvarkos aprašo patvirtinimo“, 1 priedą, ir surenka papildomą informaciją apie šeimą (iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų, švietimo ir ugdymo įstaigų – apie vaikų sveikatą, mokymąsi, tėvų rūpinimąsi vaikų sveikata ir ugdymu; iš teisėsaugos institucijų – apie administracinio poveikio priemonių taikymą tėvams dėl tėvų valdžios nepanaudojimo ar panaudojimo priešingai vaiko interesams ar kitus teisės pažeidimus, susijusius su vaiko teisių apsauga, iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos – apie tėvų psichinę sveikatą (kai ši informacija yra būtina nustatant vaiko teisių pažeidimus šeimoje) ir kt.).“

3.   Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

„9. Vaiko teisių apsaugos skyrius, įvertinęs visą surinktą informaciją apie šeimą ir nustatęs galimus vaiko teisių ir interesų pažeidimus šeimoje, teikia Savivaldybės administracijos direktoriui įsakymo dėl šeimos įrašymo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą projektą.

Vaiko teisių apsaugos skyrius, įvertinęs visą surinktą informaciją apie šeimą ir nustatęs, kad nepakanka duomenų priimti sprendimą įtraukti šeimą į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą, tačiau šeimai gali būti reikalinga socialinė pagalba, raštu kreipiasi į socialinių paslaugų įstaigą dėl socialinių paslaugų poreikio nustatymo šeimai.“

4. Pakeičiu 11 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

11. Vaiko teisių apsaugos skyrius socialinės rizikos šeimos socialinių paslaugų poreikiui nustatyti ir socialinėms paslaugoms teikti socialinių paslaugų įstaigai pateikia šiuos dokumentus ir informaciją:“.

5. Pakeičiu 11.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

„11.1. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl šeimos įrašymo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą (kai šeima įrašyta į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą);“.

6. Pakeičiu 11.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

„11.5. kitus Vaiko teisių apsaugos skyriuje turimus dokumentus bei informaciją apie šeimą. Turima informacija su ypatingais asmens duomenimis persiunčiama socialinių paslaugų įstaigai tik tais atvejais, kai ši informacija yra esminė vertinant situaciją šeimoje ir nustatant socialinių paslaugų poreikį.“

7. Pakeičiu 13 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

13. Socialinių paslaugų įstaiga gavusi iš Vaiko teisių apsaugos skyriaus rašytinę informaciją apie šeimą:“

8. Pakeičiu 13.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

„13.6. teikia siūlymus Vaiko teisių apsaugos skyriui dėl galimų sprendimų, kitų pagalbos priemonių taikymo vaikui ir jo šeimai bei šeimos išbraukimo iš socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos. Šeimai, neįrašytai į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą, socialines paslaugas teikia iki 12 mėnesių ir, jeigu nėra teigiamų pokyčių šeimoje, teikia siūlymą Vaiko teisių apsaugos skyriui dėl šeimos įrašymo į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą.“

9. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:

„15. Socialinių paslaugų įstaiga informuoja Vaiko teisių apsaugos skyrių apie socialinės rizikos šeimas, kurioms turėtų būti nustatytas socialinių paslaugų poreikis (kurioms reikalingos socialinės paslaugos), tačiau kurios nebendrauja ir nebendradarbiauja su socialinių paslaugų įstaigos socialiniu darbuotoju. Vaiko teisių apsaugos skyrius, gavęs šią informaciją, organizuoja šeimos atvejo peržiūrą ir sprendžia klausimus dėl socialinių paslaugų teikimo ir  kitų pagalbos priemonių taikymo vaikui ir jo šeimai.“

10. Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:

20. Socialinis darbuotojas, darbo laiku gavęs informaciją apie šeimoje, kuriai teikiamos socialinės paslaugos, kylančią grėsmę vaiko sveikatai ar gyvybei, aplanko šeimą. Nustatęs, kad vaikui namuose nesaugu, socialinis darbuotojas informuoja Vaiko teisių apsaugos skyrių. Socialinių paslaugų įstaigos socialinis darbuotojas, įvertinęs aplinką ir grėsmę vaiko gyvybei, sveikatai ar saugumui, jei reikia, kviečia policiją ir (ar) greitosios medicinos pagalbą ir laukia atvykstančio Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialisto.“

11. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:

21. Socialinių paslaugų įstaiga, teikianti šeimai socialines paslaugas, pastebėjusi, kad šeimoje nėra užtikrinama tinkama vaiko priežiūra, kyla grėsmė vaiko saugumui ir sveikatai šeimoje, nustato vaiko socialinės globos poreikį pagal Socialinės rizikos vaiko ar likusio be tėvų globos vaiko socialinės globos poreikio nustatymo metodikos, patvirtintos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-179 „Dėl Socialinės rizikos vaiko  ar likusio be tėvų globos vaiko socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“, 1 priedą ir pateikia socialinės rizikos vaiko socialinės globos poreikio vertinimo dokumentą Vaiko teisių apsaugos skyriui.“ 

12. Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:

24. Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Socialinių paslaugų skyriaus specialistai, socialinių paslaugų įstaigų, teikiančių socialines paslaugas šeimoms, socialiniai darbuotojai atsako už duomenų apie socialinės rizikos šeimas teisingumą ir konfidencialumą.“

 

 

 

Administracijos direktorius                                     Gintaras Petrauskas