LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL STUDENTŲ PILIETINIŲ, MOKSLINIŲ, VERSLUMO, KŪRYBINIŲ IR SPORTINIŲ PROJEKTŲ LĖŠŲ SKYRIMO, PANAUDOJIMO IR ATSISKAITYMO UŽ PANAUDOTAS LĖŠAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2021 m. sausio 26 d. Nr. V-125
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 67 straipsnio 12 dalimi, Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo 19 straipsnio 2 dalimi, Valstybinio studijų fondo nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 21 d. nutarimu Nr. 540 „Dėl Valstybinio studijų fondo nuostatų patvirtinimo“, 7.11 papunkčiu:
1. T v i r t i n u Studentų pilietinių, mokslinių, verslumo, kūrybinių ir sportinių projektų lėšų skyrimo, panaudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos aprašą (pridedama).
2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. sausio 24 d. įsakymą Nr. V-91 „Dėl Pilietinių, mokslinių, kūrybinių ir sportinių studentų projektų finansavimo valstybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašo patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo
ir sporto ministro 2021 m. sausio 26 d.
įsakymu Nr. V-125
STUDENTŲ PILIETINIŲ, MOKSLINIŲ, VERSLUMO, KŪRYBINIŲ IR SPORTINIŲ PROJEKTŲ LĖŠŲ SKYRIMO, PANAUDOJIMO IR ATSISKAITYMO UŽ PANAUDOTAS LĖŠAS TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Studentų pilietinių, mokslinių, verslumo, kūrybinių ir sportinių projektų lėšų skyrimo, panaudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato:
1.1. Studentų pilietinių, mokslinių, verslumo, kūrybinių ir sportinių projektų (toliau – projektas) atrankos konkurso (toliau – konkursas) skelbimo tvarką;
2. Projektų finansavimo tikslas – skatinti studentų pilietines, mokslines, verslumo, kūrybines ir sportines iniciatyvas, bendradarbiavimą ir ugdyti studentų kompetencijas.
3. Paraišką dalyvauti konkurse (toliau – paraiška) gali pateikti Lietuvos aukštoji mokykla, Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių sąjunga (sąjungos), Lietuvos aukštosios mokyklos studentų atstovybė (toliau – pareiškėjas). Prie projekto įgyvendinimo gali prisidėti kita Lietuvos mokslo ir studijų institucija, asociacija, verslo institucija, Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių sąjunga (sąjungos), Lietuvos aukštosios mokyklos studentų atstovybė ar kitas partneris, turintis juridinio asmens statusą (toliau – partneris). Pareiškėjas, su kuriuo Valstybinis studijų fondas (toliau – Fondas) sudaro projekto finansavimo sutartį, yra vykdytojas (toliau – vykdytojas).
4. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme bei kituose Lietuvos Respublikos įstatymuose vartojamas sąvokas.
5. Projektai įgyvendinami tik Lietuvos Respublikos teritorijoje. Projektų įgyvendinimas baigiamas ne vėliau kaip iki einamųjų metų gruodžio 1 dienos.
6. Tas pats pareiškėjas gali pateikti ne daugiau kaip vieną paraišką kiekvienai iš Aprašo 11.1–11.5 papunkčiuose nurodytų studentų iniciatyvų įgyvendinti ir vieną paraišką pagal Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (toliau – Ministerija) einamiesiems metams nustatytas mokslo ir studijų sistemai aktualias prioritetines temas (toliau – prioritetinės temos).
7. Ministerija planuoja ir skiria lėšas Fondui projektams finansuoti. Lėšų projektams įgyvendinti skyrimą, projektų priežiūrą ir atsiskaitymą už skirtas lėšas administruoja Fondas.
II SKYRIUS
KONKURSO SKELBIMO TVARKA
9. Ministerija kasmet, ne vėliau kaip iki vasario 1 d., nustato einamųjų metų prioritetines temas ir raštu apie jas informuoja Fondą.
10. Informacija apie konkursą kasmet, ne vėliau kaip vasario 5 d., skelbiama Fondo interneto svetainėje www.vsf.lrv.lt. Skelbime nurodoma:
III SKYRIUS
REIKALAVIMAI PROJEKTAMS, PAREIŠKĖJAMS IR PARTNERIAMS
11. Projekto veiklos turi būti skirtos vienai iš prioritetinių temų arba bent vienai iš šių studentų iniciatyvų įgyvendinti:
11.1. studentų pilietinė, bendradarbiavimo skatinimo ar su konkrečių studijų ypatumais susijusi iniciatyva;
12. Projekto veiklų dalyviai turi būti studentai. Projekto veiklų metu turi būti ugdomos studentų kompetencijos.
13. Pareiškėjas gali įgyvendinti projektą savarankiškai arba su partneriu (partneriais). Jei projektas skirtas studentų mokslinės veiklos iniciatyvai įgyvendinti ir jo pareiškėjas nėra Lietuvos aukštoji mokykla, pareiškėjas privalo turėti partnerį – Lietuvos mokslo ir studijų instituciją.
14. Pareiškėjas privalo prisidėti prie projekto įgyvendinimo savo ir (arba) partnerio piniginėmis lėšomis ne mažiau kaip 5 proc. nuo projekto sąmatoje numatomos tinkamų finansuoti išlaidų sumos.
15. Projekto įgyvendinimo forma turi būti tyrimas, vienkartinis renginys ar susijusių renginių ciklas (mugė, paroda, varžybos, sporto ar meninis renginys, konferencija, seminaras, stovykla, konkursas ar kita, į studentų kompetencijų ugdymą orientuota, veikla).
16. Pareiškėjas ir partneris (-iai) turi atitikti šiuos reikalavimus:
16.1. nėra bankrutuojantys, likviduojami arba reorganizuojami, neturi įsiskolinimų, jiems nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas, jų veikla nėra sustabdyta ar apribota, dėl jų per pastaruosius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis pagal veikas, nustatytas Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. 590 „Dėl Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklių patvirtinimo“;
16.2. pareiškėjo ar partnerio vadovas ar buhalteris (finansininkas), ar kitas pareiškėjo ar partnerio vadovo įgaliotas asmuo, turintis teisę surašyti ir pasirašyti apskaitos dokumentus, neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo;
IV SKYRIUS
PARAIŠKŲ RENGIMO REIKALAVIMAI, PATEIKIMO IR TINKAMUMO VERTINIMO TVARKA
17. Paraiška turi būti pateikta Fondui elektroninėmis priemonėmis: elektroniniu paštu projektai@vsf.lt arba naudojantis Nacionaline elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacine sistema. Paraiškos turi būti pasirašytos kvalifikuotu elektroniniu parašu.
18. Paraiška turi būti pateikta iki konkurso skelbime nurodyto paraiškų pateikimo termino pabaigos. Paraiškos, pateiktos praleidus nustatytą terminą, neregistruojamos ir nevertinamos. Klausimus dėl paraiškų rengimo ir pateikimo reikalavimų el. paštu projektai@vsf.lt pareiškėjai Fondui gali pateikti likus ne mažiau kaip 2 darbo dienoms iki paraiškų teikimo termino pabaigos.
19. Pareiškėjas Fondui pateikia:
19.2. visus toliau nurodytus dokumentus (toliau – paraiškos priedai):
19.2.1. bendradarbiavimo sutarčių ar kitų dokumentų, patvirtinančių bendradarbiavimą su projekto partneriais dėl projekto veiklų vykdymo, kopijas;
19.2.3. planuojamų įsigyti projektui įgyvendinti būtinų prekių ar paslaugų vidutinę rinkos kainą pagrindžiančius dokumentus. Kaina pagrindžiama pagal Europos socialinio fondo agentūros duomenų bazėje http://www.esinvesticijos.lt/lt/naujienos/europos-socialinio-fondo-agentura-atnaujino-paslaugu-vidutiniu-rinkos-kainu-duomenu-baze esančią informaciją. Jei nurodytoje duomenų bazėje nėra konkrečios projektui įgyvendinti būtinos prekės ar paslaugos vidutinės rinkos kainos, jai pagrįsti pareiškėjas pateikia bent trijų tiekėjų komercinius pasiūlymus šioms prekėms ar paslaugoms įsigyti arba nuorodas į bent trijų tiekėjų interneto svetaines, kuriose nurodyta šių prekių ar paslaugų kaina, arba pareiškėjo anksčiau pasirašytas pirkimo sutartis. Jeigu rinkoje yra tik vienas tiekėjas, galintis tiekti nurodytas prekes ar suteikti paslaugas, pareiškėjas papildomai pateikia šių aplinkybių pagrindimą;
20. Fondas patikrina gautas paraiškas per 5 darbo dienas nuo paraiškų teikimo termino pabaigos. Paraiškos tikrinimo rezultatams fiksuoti užpildoma paraiškos administracinės atitikties vertinimo forma (Aprašo 4 priedas).
21. Paraiška atmetama ir apie tai elektroniniu paštu per 3 darbo dienas informuojamas pareiškėjas, jeigu:
21.2. visas ar dalį projekto veiklų numatoma įgyvendinti ilgiau nei iki einamųjų metų gruodžio 1 dienos;
21.3. projektui įgyvendinti prašoma skirti mažiau nei 5 tūkst. eurų arba daugiau nei 20 tūkst. eurų;
21.4. lėšų suma, kuria pareiškėjas ir (arba) jo partneris planuoja prisidėti prie projekto įgyvendinimo, yra mažesnė kaip 5 proc. nuo projekto sąmatoje numatomos tinkamų finansuoti išlaidų sumos;
22. Pareiškėjui leidžiama per 3 darbo dienas nuo pranešimo elektroniniu paštu išsiuntimo dienos patikslinti pateiktą paraišką, jeigu:
23. Pareiškėjui neištaisius paraiškos trūkumų per Aprašo 22 punkte nustatytą terminą, jo paraiška atmetama ir apie tai elektroniniu paštu per 1 darbo dieną nuo termino paraiškos trūkumams ištaisyti pabaigos informuojamas pareiškėjas.
V SKYRIUS
PARAIŠKŲ VERTINIMAS IR KONKURSINĖS EILĖS SUDARYMAS
25. Paraiškas vertina Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu sudaryta komisija (toliau – komisija). Komisija sudaroma iš 7 narių ne vėliau kaip iki einamųjų metų kovo 1 d. Į komisijos sudėtį du narius deleguoja Ministerija, vieną narį – Fondas, vieną narį – Nacionalinė švietimo agentūra, 2 narius – jaunimo, sporto asocijuotų organizacijų atstovai, vieną narį – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Komisijos nariu negali būti deleguojamas Fondo direktorius. Komisijos pirmininku ir jo pavaduotoju negali būti skiriamas Fondo deleguotas asmuo.
26. Komisijai vadovauja Komisijos pirmininkas. Komisijos pirmininko nesant, jo funkcijas atlieka komisijos pirmininko pavaduotojas. Komisijos darbą organizuoja komisijos sekretorius. Komisijos sekretorių skiria Fondas. Komisijos sekretorius nėra komisijos narys ir paraiškų nevertina.
27. Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Posėdžiai vyksta komisijos pirmininko nustatytu laiku ir forma. Posėdžiai gali būti organizuojami elektroninėmis, vaizdo ar garso konferencijų priemonėmis. Posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip 5 komisijos nariai.
28. Pirmasis komisijos posėdis sušaukiamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo paraiškų teikimo termino pabaigos.
29. Komisijos nariams apie posėdį elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio dienos praneša komisijos sekretorius.
30. Komisijos narys, negalintis atvykti į posėdį, apie tai ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komisijos posėdžio dienos turi elektroniniu paštu pranešti komisijos pirmininkui, išskyrus atvejus, kai to negali padaryti dėl objektyvių priežasčių.
31. Pirmojo komisijos posėdžio metu, prieš pradėdami darbą, komisijos nariai ir komisijos sekretorius privalo pasirašyti konfidencialumo pasižadėjimą (Aprašo 9 priedas) ir nešališkumo deklaraciją (Aprašo 8 priedas).
32. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Kai komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamas yra komisijos pirmininko balsas. Komisijos narys turi teisę pareikšti atskirąją nuomonę, kuri pridedama prie protokolo.
33. Komisijos sprendimai įforminami protokolu, kurį pasirašo komisijos pirmininkas ir komisijos sekretorius. Komisijos posėdžius protokoluoja komisijos sekretorius.
35. Komisijos pirmininkas pirmame posėdyje paskirsto paraiškas, kurias vertins komisijos nariai. Vieną paraišką vertina ne mažiau kaip 3 komisijos nariai.
36. Komisijos nariai paraiškas vertina, užpildydami turinio ir lėšų pagrįstumo vertinimo formą (Aprašo 5 priedas), vadovaudamiesi joje nurodytais vertinimo kriterijais, taip pat įvertina pareiškėjų nurodytų išlaidų tinkamumą finansuoti pagal Aprašo VII skyriaus nuostatas ir tai pažymi pildomoje formoje (Aprašo 5 priedas). Komisijos narių užpildytos formos saugomos kartu su posėdžio protokolu.
37. Posėdyje paraišką vertinusių komisijos narių skirti balai sumuojami, išvedamas jų aritmetinis vidurkis.
38. Didžiausias galimas paraiškos įvertinimas – 60 balų. Projektas, kurio paraiška įvertinta mažiau negu 40 balų, yra nefinansuojamas.
39. Įvertinusi visas paraiškas, komisija sudaro dvi konkursines eiles:
39.1. paraiškų, skirtų Aprašo 11.1–11.5 papunkčiuose nurodytoms studentų iniciatyvoms įgyvendinti, konkursinę eilę;
40. Paraiškos konkursinėse eilėse surašomos joms skirtų balų mažėjimo tvarka. Jei keliems projektams komisija skiria vienodus balus, į konkursinę eilę pirmumo tvarka įrašomi projektai, kurie:
42. Konkursinėse eilėse nurodomi komisijos projektams skirti balai, tinkamų ir netinkamų finansuoti išlaidų dydis.
VI SKYRIUS
LĖŠŲ SKYRIMAS, PROJEKTŲ FINANSAVIMO SUTARČIŲ SUDARYMAS IR KEITIMAS
44. Fondo direktorius konkursui organizuoti skirtas lėšas paskirsto taip:
44.1. 75 proc. lėšų skiriama į Aprašo 39.1 papunktyje nurodytą konkursinę eilę įrašytiems projektams finansuoti;
45. Per 3 darbo dienas nuo Aprašo 43 punkte nurodyto komisijos siūlymo gavimo Fondo direktorius, neviršydamas Aprašo 44 punkte nustatyta tvarka paskirstytų lėšų, priima sprendimą skirti finansavimą projektams. Finansavimas skiriamas komisijos siūlyme nustatytu eiliškumu.
46. Jei lėšų finansuoti visas komisijos siūlyme nurodytas išlaidas nepakanka, projektas nefinansuojamas.
47. Jei paskyrus finansavimą lieka Aprašo 44.1 papunktyje nurodytų lėšų, jos pridedamos prie Aprašo 44.2 papunktyje nurodytų lėšų. Ši nuostata taikoma tik tada, jei pridėjus lėšas jų užtektų papildomai finansuoti į Aprašo 44.2 papunktį nurodytą konkursinę eilę įrašytus projektus. Jei į Aprašo 44.2 papunktį įrašyti projektai papildomai nebūtų finansuoti ir yra Aprašo 44.2 papunktyje nurodytų nepanaudotų lėšų, jos pridedamos prie Aprašo 44.1 papunktyje nurodytų lėšų.
48. Per 3 darbo dienas nuo sprendimo skirti finansavimą projektams priėmimo Fondas elektroniniu paštu informuoja visus pareiškėjus apie priimtą sprendimą skirti ar neskirti finansavimo jų projektams.
49. Pareiškėjai, kurių projektams skirtas finansavimas, per 20 darbo dienų nuo jų informavimo apie priimtą sprendimą skirti finansavimą pasirašo su Fondu projekto finansavimo sutartį pagal Fondo patvirtintą formą.
50. Pareiškėjui be svarbių priežasčių nepasirašius sutarties per Aprašo 49 punkte nustatytą terminą, laikoma, kad pareiškėjas finansavimo atsisakė. Tokiu atveju Fondas per 3 darbo dienas elektroniniu paštu pasiūlo pasirašyti sutartį kitam iš eilės į komisijos sudarytą konkursinę eilę įrašytam pareiškėjui, jei pakanka lėšų finansuoti visas komisijos siūlyme nurodytas išlaidas.
51. Pasirašius projekto finansavimo sutartį, Fondas per 10 darbo dienų į sutartyje nurodytą pareiškėjo sąskaitą avansu perveda visas projektui finansuoti skirtas lėšas.
52. Pareiškėjas įsipareigoja turėti kredito įstaigoje atskirą sąskaitą projektui skiriamoms finansavimo lėšoms laikyti, iš kurios būtų atliekami visi mokėjimai, susiję su projekto išlaidomis.
53. Pareiškėjas gali teikti prašymus tik dėl projekto finansavimo sutarties biudžete numatytų, bet dar nepatirtų išlaidų keitimo (nepatirtų išlaidų lėšų visos sumos ar dalies sumos perkėlimo kitoms suplanuotoms ir projekto finansavimo sutarties biudžete numatytoms išlaidoms finansuoti).
54. Fondas, gavęs Aprašo 53 punkte nurodytą prašymą dėl projekto finansavimo sutarties biudžeto keitimo, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas priima sprendimą dėl projekto finansavimo sutarties biudžeto keitimo (projekto tikslinimo) ir apie priimtą sprendimą informuoja pareiškėją. Fondui priėmus sprendimą leisti atlikti projekto finansavimo sutarties pakeitimą, Fondas ir pareiškėjas per 5 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo dienos pasirašo projekto finansavimo sutarties pakeitimą.
VII SKYRIUS
TINKAMOS IR NETINKAMOS FINANSUOTI PROJEKTO IŠLAIDOS
56. Projekto išlaidos laikomos tinkamomis finansuoti, jeigu jos:
56.2. pagrįstos projekto eiga, darbo planu, trukme, planuojamos išleisti iki projekto įgyvendinimo pabaigos;
57. Tinkamos finansuoti išlaidos skirstomos į išlaidas projektui administruoti ir išlaidas projektui vykdyti.
58. Tinkamos finansuoti projekto administravimo išlaidos:
58.1. projekto vadovo, finansininko darbo apmokėjimo, socialinio draudimo įmokų, įmokų į garantinį fondą išlaidos. Jei darbuotojas dalyvauja ne vien tik projekto veikloje, tai tinkamos projekto administravimo išlaidos gali būti tik užmokestis už tą laiką, kuris buvo skirtas projekto administravimo veikloms atlikti;
59. Tinkamos finansuoti projekto vykdymo išlaidos:
59.1. trumpalaikio materialiojo turto (projekto vykdymo priemonių) įsigijimo išlaidos, taip pat ir išlaidos prizams (ne daugiau kaip 5 prizai po 100 Eur vienam prizui, skirtam vykusio konkurso nugalėtojui; prizais negali būti dovanų čekiai ar pinigai);
59.2. projekto dalyvių transporto išlaidos (transporto priemonių nuomos, tarpmiestinio transporto bilietų įsigijimo išlaidos);
59.5. samdomų dėstytojų, konsultantų, lektorių, ekspertų, recenzentų ir kitų specialistų ar projekto darbuotojų darbo apmokėjimo išlaidos. Samdomų dėstytojų, konsultantų, lektorių, ekspertų, recenzentų, lektoriaus, renginio moderatoriaus ir kitų specialistų darbo apmokėjimo maksimalus leistinas išlaidų dydis apskaičiuojamas taikant einamiesiems metams Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintą minimalų valandinį atlygio dydį, padaugintą iš nedidesnio kaip 10 koeficiento. Projekto darbuotojų darbo apmokėjimo maksimalus leistinas išlaidų dydis apskaičiuojamas taikant einamiesiems metams Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintą minimalų valandinį atlygio dydį, padaugintą iš nedidesnio kaip 4 koeficiento;
59.8. projekto dalyvių kavos pertraukų organizavimo išlaidos. Išlaidų dalis negali būti didesnė kaip 15 proc. nuo visos projektui įgyvendinti prašomos finansavimo sumos;
60. Netinkamos finansuoti išlaidos:
60.2. neužregistruotos projekto vykdytojo apskaitoje bei nepagrįstos pateisinančių arba prekių ir (arba) paslaugų apmokėjimą įrodančių dokumentų kopijomis;
60.6. baudos, finansinės nuobaudos; bylų nagrinėjimo išlaidos, išeitinės išmokos ir kompensacijos; delspinigiai;
60.10. materialiojo ir nematerialiojo ilgalaikio turto, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. birželio 10 d. nutarime Nr. 564 „Dėl minimalios ilgalaikio materialiojo turto vertės nustatymo ir Ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) minimalių ir maksimalių ekonominių normatyvų viešojo sektoriaus subjektams sąrašo patvirtinimo“, įsigijimo išlaidos;
61. Projekto veikloms administruoti skiriama projekto išlaidų dalis negali būti didesnė kaip 10 proc. nuo visos projektui įgyvendinti prašomos finansavimo sumos.
VIII SKYRIUS
PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO PRIEŽIŪRA IR ATSKAITOMYBĖ, PROJEKTŲ REZULTATŲ VIEŠINIMAS
63. Pareiškėjas, įvykdęs projektą, praėjus ne daugiau kaip 10 darbo dienų po paskutinės projekto veiklos įgyvendinimo dienos grąžina Fondui projektui skirtas, bet nepanaudotas lėšas ir pateikia šiuos dokumentus:
63.3. projekto veiklų įgyvendinimo galutinę veiklos ataskaitą (Aprašo 7 priedas), kurioje turi būti išsamiai aprašyta, kaip buvo siekiama projekto tikslų, nurodytos įvykdytos veiklos, pasiekti rezultatai, vaizdinė medžiaga ir kita informacija. Jei projektas buvo skirtas studentų mokslinės veiklos iniciatyvai įgyvendinti, tokiu atveju pareiškėjas pateikia tyrimo (mokslinės veiklos) recenziją. Recenzija turi būti parengta ir pasirašyta asmens, turinčio daktaro mokslo laipsnį.
64. Fondas projekto įgyvendinimo laikotarpiu vykdo administracinę-dokumentinę vykdomų veiklų priežiūrą. Fondas kasmet patikrina ne mažiau kaip 10 proc. Fondo lėšomis įgyvendintų projektų, įvertindamas projektui įgyvendinti patirtas išlaidas patvirtinančius dokumentus, nurodytus Aprašo 63 punkte. Fondas turi teisę atlikti projekto veiklos (-ų) įgyvendinimo priežiūrą (patikrinimą) vietoje.
65. Fondas 5 metų laikotariu nuo projekto vykdymo pabaigos turi teisę kreiptis į pareiškėją su prašymu pateikti projekto vykdymo išlaidų pagrindimo ir apmokėjimo įrodymo dokumentų kopijas. Pareiškėjas per 15 darbo dienų nuo Fondo prašymo gavimo privalo pateikti šių visų projekto vykdymo išlaidų pagrindimo ir apmokėjimo įrodymo dokumentų kopijas:
65.1. projekte dirbančių darbuotojų darbo sutartis, darbo laiko apskaitos žiniaraščius, darbo užmokesčio priskaitymo žiniaraščius ir kt.;
66. Nustatęs projekto finansavimo sutarties pažeidimus, Fondas gali:
66.1. reikalauti pašalinti pažeidimus per 5 darbo dienas nuo pareiškėjo informavimo apie šiuos pažeidimus dienos;
66.2. jeigu pažeidimų neįmanoma ištaisyti, priimti sprendimą nutraukti projekto finansavimo sutartį ir paprašyti pareiškėjo grąžinti jam skirtas lėšas;
66.3. organizuoti projektui skirtų lėšų tikslinio panaudojimo papildomą patikrinimą, jei ankstesnio patikrinimo metu buvo nustatyta pažeidimų ir jie nebuvo pašalinti per nustatytą terminą;
67. Pareiškėjui neįgyvendinus projekto per finansavimo sutartyje nustatytą terminą, Pareiškėjas per 10 darbo dienų grąžina Fondui visą projektui skirtą lėšų sumą.
68. Fondui pripažinus dalį ar visas Pareiškėjo patirtas išlaidas netinkamomis ar panaudotomis ne pagal paskirtį, Pareiškėjas per 10 darbo dienų netinkamomis pripažintų lėšų sumą grąžina Fondui.
69. Įgyvendintų projektų metu Pareiškėjui surinkti duomenys, gauti rezultatai, išvados, ataskaitos ir kita medžiaga baigus vykdyti projektą pateikiami Fondui, kuris disponuoja jais savo nuožiūra.