LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL NEREIKŠMINGOS (DE MINIMIS) PAGALBOS TEIKIMO ORO VEŽĖJAMS, SIEKIANTIEMS PRADĖTI NAUJUS MARŠRUTUS, TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2015 m. birželio 1 d. Nr. 3-227(1.5 E)

Vilnius

 

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012–2016 metų programos įgyvendinimo prioritetinių priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. kovo 13 d. nutarimu Nr. 228 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012–2016 metų programos įgyvendinimo prioritetinių priemonių patvirtinimo“, 258 priemonę „Skatinti tiesioginių skrydžių krypčių plėtrą ir aviakompanijų pritraukimą į Lietuvos oro uostus“:

1. T v i r t i n u Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisykles (pridedama).

2. S k i r i u valstybės įmonę Lietuvos oro uostus administruoti nereikšmingą (de minimis) pagalbą.

 

 

 

Susisiekimo ministras                                                                               Rimantas Sinkevičius

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2015 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. 3-227(1.5E)

 

 

 

NEREIKŠMINGOS (DE MINIMIS) PAGALBOS TEIKIMO ORO VEŽĖJAMS, SIEKIANTIEMS PRADĖTI NAUJUS MARŠRUTUS, TAISYKLĖS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisyklės (toliau – taisyklės) reglamentuoja nereikšmingos (de minimis) pagalbos oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus ir didinti keleivių skaičių iš (į) Lietuvos oro uostų (-us) (toliau – pagalba), teikimo iš valstybės biudžeto lėšų sąlygas ir tvarką.

2. Šios taisyklės parengtos atsižvelgiant į 2013 m. gruodžio 18 d. Komisijos reglamentą (ES) Nr. 1407/2013 dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL 2013 L 352, p. 1) (toliau – Reglamentas (ES) Nr. 1407/2013), Lietuvos Respublikos aviacijos įstatymą (toliau – Aviacijos įstatymas) ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro valdymo sričių 2015–2017 metų strateginį veiklos planą, patvirtintą Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2014 m. gruodžio 9 d. įsakymu Nr. 3-493 „Dėl Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro valdymo sričių 2015–2017 metų strateginio veiklos plano patvirtinimo“ (toliau – Įsakymas Nr. 3-493).

3. Pagalbos teikimo tikslas – teikti šiose taisyklėse numatytais atvejais ir tvarka pagalbą oro vežėjams, pagalbos sutartyje įsipareigojusiems oro transportu vežti keleivius naujais maršrutais ir didinti keleivių skaičių iš (į) Lietuvos oro uostų (-us).

4. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos apibrėžtos Reglamente (ES) Nr. 1407/2013, Aviacijos įstatyme ir Įsakyme Nr. 3-493.

 

II SKYRIUS

BENDRIEJI PARAIŠKŲ VERTINIMO IR PAGALBOS TEIKIMO PRINCIPAI

 

5. Skaidrumas. Paraiškos vertinamos ir sprendimai dėl pagalbos teikimo ar atsisakymo ją teikti priimami šiose taisyklėse nustatyta tvarka ir turi būti pagrįsti šiose taisyklėse nustatytais kriterijais. Pareiškėjams turi būti sudaryta galimybė gauti informaciją apie jų paraiškų vertinimo rezultatus ir sprendimų priėmimo priežastis.

6. Teisingumas ir nešališkumas. Visos pagal kvietimą pateiktos paraiškos svarstomos ir vertinamos tomis pačiomis sąlygomis ir tvarka, pagal tuos pačius taisyklėse nurodytus kriterijus, nešališkai ir nepriklausomai nuo pareiškėjų kilmės ir tapatybės. Komiteto nariai, dalyvaujantys svarstant, vertinant ir priimant sprendimus dėl paraiškų, privalo pasirašyti nešališkumo deklaraciją (1 priedas).

7.   Konfidencialumas. Visos pateiktos paraiškos ir su jomis susiję duomenys, informacija ir dokumentai, kuriuos pareiškėjai nurodo kaip konfidencialius, laikomi konfidencialiais, išskyrus išimtis ar dokumentus, kurie yra vieši pagal taikytinų teisės aktų reikalavimus.

8. Efektyvumas ir sparta. Paraiškos turi būti vertinamos ir sprendimai dėl pagalbos teikimo turi būti priimami kaip galima greičiau, atitinkamai užtikrinant paraiškų vertinimo kokybę ir sprendimų atitiktį teisės aktų reikalavimams.

9. Viešumas. Kvietimai, informacija apie pateiktas paraiškas ir sprendimai dėl pagalbos teikimo yra skelbiami viešai šiose taisyklėse nustatyta tvarka. Valstybės įmonė Lietuvos oro uostai kiekvienais finansiniais metais parengia metinę pagalbos teikimo ataskaitą ir pateikia ją Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai (toliau – ministerija) per tris mėnesius nuo finansinių metų pabaigos.

 

III SKYRIUS

ADMINISTRUOJANČIOJI INSTITUCIJA, KOMITETAS

 

10. Valstybės įmonė Lietuvos oro uostai yra pagalbą administruojančioji institucija.

11. Administruojančiosios institucijos vadovo įsakymu iš administruojančiosios institucijos atstovų sudaromas komitetas, kuris vertina pateiktas paraiškas, priima siūlymus dėl pagalbos suteikimo ar nesuteikimo, rengia pagalbos sutarčių projektus ir organizuoja jų pasirašymą, kontroliuoja pagalbos sutarčių įgyvendinimą ir vykdo kitas šiose taisyklėse nustatytos pagalbos teikimo funkcijas.

12. Komiteto narių skaičių nustato administruojančiosios institucijos vadovas. Vykdyti komiteto funkcijas gali būti pavesta vienam administruojančiosios institucijos atstovui.

 

IV SKYRIUS

GALIMI PAREIŠKĖJAI, REMIAMOS PRIEMONĖS, PAGALBOS DYDIS, PAGALBOS SUMAVIMAS

 

13. Pareiškėju laikomas oro vežėjas, šiose taisyklėse nustatyta tvarka pateikęs administruojančiajai institucijai paraišką, kuria laikomas užpildytas šių taisyklių 2 priede nustatytos formos dokumentas ir prie jo pridedami papildomi dokumentai. Galimi pareiškėjai pagal šias taisykles yra Europos Sąjungos oro vežėjai, turintys galiojančią veiklos licenciją, valstybės narės išduotą taikant 2008 m. rugsėjo 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1008/2008 dėl oro susisiekimo paslaugų teikimo Bendrijoje bendrųjų taisyklių (OL 2008 L 293, p. 3), arba trečiųjų šalių vežėjai, turintys galiojančią atitinkamos kompetentingos institucijos išduotą veiklos licenciją.

14. Pagalba gali būti teikiama šioms pareiškėjų įgyvendinamoms priemonėms remti:

14.1. pradedami nauji maršrutai reguliariaisiais reisais iš (į) Lietuvos oro uostų (-us) (nauju maršrutu laikomas maršrutas tarp dviejų miestų, tarp kurių nėra susisiekimo);

14.2. padidinami esamų maršrutų reguliariaisiais reisais iš (į) Lietuvos oro uostų (-us)dažniai.

15. Konkrečios priemonės (jų deriniai), nurodant konkrečius maršrutus, kurioms teikiama pagalba, nurodomos administruojančiosios institucijos kvietime teikti paraiškas. Vienas pareiškėjas gali teikti paraišką įgyvendinti kelias kvietime nurodytas priemones.

16. Šių taisyklių 14.1 ir 14.2 papunkčiuose nurodyta priemonė laikoma įdiegta, kai pagalbos gavėjas pradeda prekiauti bilietais į naujus maršrutus ar esamų maršrutų naujus skrydžius.

17. Maksimali pagal šias taisykles teikiama pagalba yra 200 000 Eur.

18. Jeigu pagalbos lėšų poreikis yra didesnis, negu skirta valstybės biudžete lėšų, pirmumas paraiškoms teikiamas pagal šiuos kriterijus (kriterijai išvardyti pradedant svarbiausiu):

18.1. ekonominio naudingumo (atsižvelgiama į pareiškėjų siūlomą ilgesnę naujų maršrutų ar skrydžių padidintais maršruto dažniais išlaikymo trukmę po priemonės įdiegimo, numatomą didesnį skrydžių dažnių intensyvumą ir pan.);

18.2. paraiškų pateikimo ir užregistravimo administruojančiojoje institucijoje datą ir laiką.

19. Pagal šias taisykles teikiama pagalba turi atitikti šiuos reikalavimus:

19.1. Pagalbos suma, suteikta vienam ūkio subjektui (t. y. bet kokiam ekonominę veiklą vykdančiam subjektui, nepaisant jo teisinio statuso ir finansavimo būdų, atitinkančiam Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 2 straipsnio 2 dalyje nustatytus kriterijus) per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį, negali viršyti 200 000 Eur. Ši riba taikoma neatsižvelgiant į pagalbos formą arba siekiamus tikslus ir neatsižvelgiant į tai, ar valstybės narės suteikta pagalba yra visa arba iš dalies finansuojama Europos Sąjungos lėšomis.

19.2. Pagal skirtingus de minimis reglamentus teikiama pagalba sumuojama vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 5 straipsnio 1 dalies nuostatomis.

19.3. Pagalbos gavėjų reorganizavimo atveju apskaičiuojant, ar suteikus pagalbą pagalbos gavėjui nebus viršyta leistina viršutinė riba, turi būti taikomos Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 3 straipsnio 8 ir 9 dalių nuostatos.

20. Pagalba nėra sumuojama su valstybės pagalba, kuri atitinka Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 straipsnio 1 dalyje nustatytus kriterijus, skiriama toms pačioms tinkamoms finansuoti sąnaudoms, arba su ta pačia rizikos finansų priemone, jeigu dėl tokio pagalbos sumavimo būtų viršytas Reglamente (ES) Nr. 1407/2013 arba Europos Komisijos priimtame sprendime nustatytas didžiausias atitinkamas pagalbos intensyvumas, arba kiekvienu atveju atskirai nustatyta pagalbos suma. Pagalba, kuri nėra teikiama arba priskiriama konkrečioms tinkamoms finansuoti sąnaudoms, gali būti sumuojama su kita valstybės pagalba, suteikta pagal bendrosios išimties reglamentą arba Europos Komisijos priimtą sprendimą, kaip nurodyta Reglamento (ES) Nr. 1407/20135 5 straipsnio 2 dalyje.

 

V SKYRIUS

TINKAMOS FINANSUOTI IŠLAIDOS

 

21. Tinkamos finansuoti išlaidos yra šios išlaidos, kurias pagalbos gavėjas patiria įgyvendindamas priemonę:

21.1. rinkodaros ir reklamos išlaidos, patiriamos pristatant ir (ar) reklamuojant įgyvendinamą priemonę;

21.2. įsikūrimo išlaidos, kurias oro uoste pagalbos gavėjas patiria siekdamas pradėti naują maršrutą ar padidindamas esamo maršruto dažnį;

21.3. kitos su pagalbos gavėjo įgyvendinama priemone glaudžiai susijusios išlaidos.

22. Pridėtinės vertės mokestis (toliau – PVM) už numatomas įsigyti (įsigytas) prekes ir paslaugas nėra tinkamos finansuoti išlaidos, išskyrus atvejus, kai:

22.1. jį faktiškai ir galutinai sumoka pareiškėjas, kuris nėra PVM mokėtojas;

22.2. pareiškėjo, PVM mokėtojo, veikla, kuriai organizuoti teikiama pagalba pagal šias taisykles, nėra laikoma ekonomine veikla ir už įsigytas šiai veiklai reikalingas prekes ar paslaugas pareiškėjas negalės susigrąžinti PVM.

23. Jeigu PVM pripažįstamas tinkamomis finansuoti išlaidomis, pareiškėjas įsipareigoja nesiekti susigrąžinti PVM iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.

24. Teikiamos pagalbos lėšų dydis skaičiuojamas atsižvelgiant tik į tinkamas finansuoti išlaidas.

25. Finansuojama iki 100 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

26. Pareiškėjui pagal šias taisykles pagalba gali būti teikiama, jeigu jis nėra gavęs ar nesiekia gauti paramos ar pagalbos iš kitų nacionalinių ir ES programų išlaidoms, numatytoms paraiškoje, finansuoti.

 

VI SKYRIUS

PARAIŠKŲ TEIKIMAS

 

27. Administruojančioji institucija kvietimą teikti paraiškas paskelbia „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“, taip pat savo interneto svetainėje www.ltou.lt ir pateikia ministerijai paskelbti ministerijos interneto svetainėje www.sumin.lt.

28. Oro vežėjai gali teikti administruojančiajai institucijai pasiūlymus dėl konkrečių priemonių, kurias įgyvendinus oro transportu būtų vežami keleiviai naujais maršrutais ir didinamas keleivių skaičius iš (į) Lietuvos oro uostų (-us), ir nepaskelbus kvietimo. Gavusi tokį pasiūlymą, administruojančioji institucija įvertina, ar pasiūlyta priemonė prisidės prie šių taisyklių 3 punkte įvardyto tikslo įgyvendinimo. Įvertinusi pasiūlymą teigiamai, administruojančioji institucija įtraukia priemonę į kvietimą teikti paraiškas.

29. Kvietime turi būti išvardytos priemonės, kurioms gali būti teikiama pagalba, – nurodomi konkretūs maršrutai, priemonės įdiegimo terminas, priemonių išlaikymo trukmė po jų įdiegimo, teikiamos pagalbos dydis, tinkamos finansuoti išlaidos, pagrindinė informacija apie paraiškų vertinimo procesą, nurodyta, kur galima gauti papildomos informacijos dėl paraiškos teikimo pagal kvietimą, kontaktinis asmuo, paskirtas bendrauti su oro vežėjais, ketinančiais teikti paraiškas, ir pareiškėjais. Kvietime taip pat nurodomas adresas ir el. pašto adresas, kuriais turi būti pateikta paraiška, ir terminas paraiškoms pateikti.

30. Oro vežėjai, ketinantys teikti paraišką, turi teisę užduoti administruojančiajai institucijai rašytinius (įteiktus asmeniškai, atsiųstus paštu, faksu, el. paštu) ar žodinius su paraiškų teikimu susijusius paklausimus, kurie adresuojami kvietime nurodytam kontaktiniam asmeniui. Paklausimų pateikimas nepratęsia kvietime nustatyto paraiškos pateikimo termino. Oro vežėjai prisiima visą riziką, susijusią su pavėluotu paklausimo pateikimu administruojančiajai institucijai.

31. Pareiškėjai, norintys gauti pagalbą, per kvietime nustatytą terminą pateikia administruojančiajai institucijai kvietime nurodytu adresu paraiškas asmeniškai, per įgaliotą asmenį, kurjerį arba registruotąja pašto siunta. Pareiškėjai, norintys gauti pagalbą, PDF formatu parengtą paraišką, pasirašytą saugiu elektroniniu parašu, patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu, įsigytu iš registruotų sertifikavimo paslaugų tiekėjų pagal Lietuvos Respublikos elektroninio parašo įstatymą, gali pateikti administruojančiajai institucijai kvietime nurodytu el. pašto adresu. Kitais būdais pateiktos paraiškos (neregistruotąja pašto siunta, faksu, el. paštu, tačiau nepasirašytos saugiu elektroniniu parašu, patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu, ir t. t.) nepriimamos. Paraiškos privalo būti pateiktos ir gautos nurodytu adresu arba el. pašto adresu ne vėliau kaip kvietime nurodytą dieną ir valandą. Vėliau pateiktos paraiškos nėra svarstomos ir grąžinamos pareiškėjui. Administruojančioji institucija neatsako už pašto vėlavimą ar kitus nuo jų nepriklausančius veiksnius, kurie gali sutrukdyti pareiškėjui pateikti paraiškas nustatytu terminu. Administruojančioji institucija užregistruoja gautas paraiškas ir nurodo paraiškos gavimo datą minučių tikslumu.

32. Kartu su paraiška, užpildyta pagal nustatytą formą (2 priedas), pareiškėjas administruojančiajai institucijai turi pateikti:

32.1. juridinio asmens registravimo pažymėjimo kopiją, išrašą iš registro, kuriame juridinis asmuo yra registruotas, ar kitą atitinkamą dokumentą, kuriuo patvirtinamas juridinio asmens įsteigimas ir juridinio asmens vadovo įgaliojimai, išduoti šalies, kurios teisė taikoma juridiniam asmeniui, teisės aktų nustatyta tvarka;

32.2. juridinio asmens įstatų ar kitų dokumentų, kuriuos įstatams prilygina Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas ar atitinkamos valstybės, kurios teisė taikoma juridiniam asmeniui, teisės aktai, kopiją;

32.3. galiojančios oro vežėjo veiklos licencijos, išduotos atitinkamos kompetentingos institucijos, kopiją;

32.4. pasirašytą deklaraciją (3 priedas);

32.5. numatytų išlaidų, kurių kompensavimo pagalbos sutarties pagrindu siekia pareiškėjas, suvestinę; pareiškėjas prisiima visą riziką dėl išlaidų dydžio pasikeitimo;

32.6. pareiškėjo deklaraciją (4 priedas) apie visą jo per einamuosius ir dvejus ankstesnius finansinius metus ir, vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 2 straipsnio 2 dalyje nustatytais kriterijais, su juo susijusių ūkio subjektų Lietuvos Respublikoje gautą pagalbą ir apie bendrą Lietuvos Respublikoje gautos pagalbos sumą;

32.7. dokumentą ar įgaliojimą, kuriuo suteikiama teisė pasirašyti paraišką ir tvirtinti dokumentų kopijas, jeigu paraišką pasirašo ir (ar) kopijas tvirtina ne pareiškėjo vadovas;

32.8. kitus kvietime ir (ar) paraiškos formoje nurodytus dokumentus.

33. Visi paraiškos lapai turi būti sunumeruoti ir turi būti pridėtas raštas su jame nurodytais teikiamais dokumentais ir jų lapų skaičiumi. Kiekvienas paraiškos ir jos priedų originalo ir (arba) kopijos lapas turi būti patvirtintas pareiškėjo vadovo ar kito įgalioto asmens parašu. Paraiška turi būti pateikta popierine arba elektronine forma, laikantis šių taisyklių 31 punkto reikalavimų dėl pasirašymo saugiu elektroniniu parašu, patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu. Kitokios formos paraiška nepriimama ir grąžinama pareiškėjui.

34. Paraiška pildoma lietuvių kalba arba lietuvių ir anglų kalbomis. Prie paraiškos pridedami dokumentai pateikiami lietuvių kalba. Tais atvejais, kai atitinkami dokumentai yra parengti kita kalba, pateikiamas dokumentų vertimas į lietuvių kalbą. Vertimas turi būti patvirtintas vertėjo parašu ir vertimų biuro antspaudu.

35. Jeigu kartu su paraiška yra pateikiamos dokumentų kopijos, jos turi būti patvirtintos pareiškėjo vadovo ar pareiškėjo įgalioto asmens parašu ir spaudu „Kopija tikra“. Užsienio valstybės institucijų išduoti dokumentai ar notaro patvirtintos jų kopijos privalo būti apostilizuoti vadovaujantis 1961 m. Hagos konvencija dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo, išskyrus oro vežėjo veiklos licencijos kopiją, jeigu licencija išduota taikant 2008 m. rugsėjo 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 1008/2008 dėl oro susisiekimo paslaugų teikimo Bendrijoje bendrųjų taisyklių. Dokumentai, išduoti prie 1961 m. Hagos konvencijos dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo neprisijungusiose valstybėse, turi būti legalizuoti teisės aktų nustatyta tvarka.

36. Paraiškoje nurodomas pareiškėjo įgaliotas asmuo (vardas, pavardė, el. pašto adresas, telefono numeris), skiriamas bendrauti su administruojančiąja institucija paraiškos vertinimo laikotarpiu.

37. Informacija apie gautas paraiškas (paraiškos registracijos numeris ir pareiškėjo pavadinimas) skelbiama administruojančiosios institucijos interneto svetainėje.

38. Užregistravus paraišką pareiškėjas turi teisę raštu pranešti administruojančiajai institucijai apie pateiktos paraiškos atšaukimą ir pateikti naują paraišką kvietimo teikti paraiškas metu.

39. Užregistravus paraišką administruojančiojoje institucijoje, pareiškėjo papildomai pateikta informacija ir dokumentai nevertinami tuo atveju, jeigu jau yra priimta komiteto rekomendacija administruojančiosios institucijos vadovui dėl pagalbos suteikimo ar nesuteikimo.

 

VII SKYRIUS

PARAIŠKŲ VERTINIMAS

 

40. Pateiktų paraiškų vertinimą atlieka, vertinimo rezultatus svarsto ir rekomendacijas dėl pagalbos suteikimo ar nesuteikimo priima ir administruojančiosios institucijos vadovui teikia komitetas, vadovaudamasis Reglamentu (ES) Nr. 1407/2013, Aviacijos įstatymu, Įsakymu Nr. 3-493, šiomis taisyklėmis ir kitais teisės aktais.

41. Bet kuriuo paraiškų vertinimo metu komitetas gali prašyti pareiškėjo pateikti papildomą informaciją ir (ar) dokumentus, kurių reikia paraiškai tinkamai įvertinti. Paraiškos vertinimo laikotarpiu komitetas šį prašymą siunčia el. paštu pareiškėjo įgaliotam asmeniui, paskirtam bendrauti su administruojančiąja institucija. Į komiteto prašymą pareiškėjas turi atsakyti per komiteto nustatytą terminą. Atsakymas komitetui siunčiamas vienu iš šių taisyklių 31 punkte nurodytų būdų, taip pat, jeigu komitetas pareiškėjui adresuotame prašyme leido, – faksu ar el. paštu be elektroninio parašo. Jeigu patikslinti duomenys skiriasi nuo pirminių, administruojančioji institucija vadovaujasi vėliausiai gautais pareiškėjo duomenimis. Pareiškėjui per nustatytą terminą nepateikus ar nepatikslinus komiteto nurodytos informacijos ir (arba) dokumentų ar pateikus ne visus prašomus dokumentus ir (ar) informaciją, paraiška vertinama pagal turimus duomenis. Per komiteto nustatytą terminą pareiškėjui pateikus komitetui prašymą pratęsti šį terminą, komiteto sprendimu vieną kartą gali būti nustatytas papildomas terminas informacijai ar dokumentams pateikti.

42. Komiteto, vertinančio pareiškėjo pateiktą informaciją ir duomenis, prašymu administruojančioji institucija turi teisę kreiptis į atitinkamas institucijas dėl papildomos informacijos apie pareiškėją suteikimo, taip pat naudotis išoriniais oficialiais informacijos šaltiniais. Jeigu pareiškėjo pateikti duomenys ir (ar) informacija ir iš išorinių oficialių informacijos šaltinių gauti duomenys skiriasi, vadovaujamasi registruose esančiais duomenimis.

43. Paraiškos vertinimo procesą sudaro du etapai – pirminis vertinimas ir išsamus vertinimas.

44. Pirminis vertinimas atliekamas per 5 (penkias) darbo dienas nuo kvietime nurodyto paraiškų pateikimo termino pabaigos. Jeigu pirminio vertinimo metu iš pareiškėjo ar kelių pareiškėjų buvo prašoma pateikti papildomą informaciją ir (ar) dokumentus, komitetas gali atitinkamai pratęsti pirminio vertinimo atlikimo terminą, bet ne ilgiau kaip 20 (dvidešimt) darbo dienų. Pirminio vertinimo metu patikrinama, ar paraiška atitinka šiuos esminius kriterijus:

44.1. užpildyta visa paraiškos forma;

44.2. paraiška ir jos priedai pateikti reikalaujama kalba;

44.3. prie paraiškos pridėti visi šių taisyklių 32 punkte nurodyti dokumentai;

44.4. prašomos kompensuoti išlaidos neviršija šių taisyklių 17 punkte nurodytos sumos;

44.5. kiekvienas paraiškos ir jos priedų originalo ir (arba) kopijos lapas patvirtintas pareiškėjo vadovo ar kito įgalioto asmens parašu;

44.6. prie paraiškos pridėtų dokumentų kopijos patvirtintos šių taisyklių nustatyta tvarka;

44.7. paraiška pasirašyta pareiškėjo vadovo ar kito įgalioto asmens, o jeigu paraiška pateikta elektronine forma – pasirašyta saugiu elektroniniu parašu, patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu.

45. Pirminis vertinimas atliekamas pagal vertinimo formą (5 priedas), į kurią įrašomi duomenys. Komitetui nustačius, kad pateikta paraiška atitinka visus pirminio vertinimo kriterijus, paraiška nagrinėjama atliekant išsamų vertinimą.

46. Jeigu nustatoma, kad paraiška neatitinka visų ar dalies nustatytų pirminio vertinimo kriterijų, komitetas priima sprendimą rekomenduoti administruojančiosios institucijos vadovui atmesti tokią paraišką. Rekomendacija atmesti paraišką yra teikiama administruojančiosios institucijos vadovui, pabaigus visų pagal kvietimą pateiktų paraiškų vertinimo procesą.

47. Išsamaus vertinimo metu patikrinama, ar:

47.1. paraiškoje pareiškėjo apibūdinta priemonė patenka į administruojančiosios institucijos kvietime teikti paraiškas nurodytų priemonių sąrašą ir atitinka kitas kvietime nurodytas sąlygas (priemonės įdiegimo terminai, priemonės išlaikymo po įdiegimo terminai ir pan.);

47.2. prašomos kompensuoti išlaidos atitinka šių taisyklių reikalavimus.

48. Išsamus paraiškos vertinimas atliekamas pagal vertinimo formą (6 priedas), į kurią įrašomi duomenys. Išsamus vertinimas turi būti atliktas ir rekomendacinis komiteto sprendimas dėl pagalbos teikimo ar neteikimo priimtas ne vėliau kaip per 20 (dvidešimt) darbo dienų nuo pirminio paraiškų vertinimo termino pabaigos. Šis terminas motyvuotu komiteto sprendimu (pvz., buvo pateiktas paklausimas pareiškėjui (-ams) dėl papildomos informacijos ir (ar) dokumentų pateikimo ir pan.) gali būti atitinkamai pratęstas, bet ne ilgiau kaip 20 (dvidešimt) darbo dienų.

49. Jeigu pareiškėjas, kurio paraiška įvertinta teigiamai, yra Lietuvos Respublikos juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens Lietuvos Respublikoje registruotas filialas ar atstovybė, administruojančioji institucija, vadovaudamasi Suteiktos valstybės pagalbos registravimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos 2005 m. rugsėjo 29 d. nutarimu Nr. 1S-111 „Dėl Suteiktos valstybės pagalbos registravimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Suteiktos valstybės pagalbos registravimo taisyklės), patikrina informaciją apie visą per einamuosius ir dvejus ankstesnius finansinius metus pareiškėjo ir, vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1407/2013  2 straipsnio 2 dalyje nustatytais kriterijais, su juo susijusių ūkio subjektų gautą pagalbą ir apie bendrą pagalbos sumą, ar ji neviršija leidžiamo pagalbos dydžio. Jeigu pareiškėjas yra ne Lietuvos Respublikos juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens Lietuvos Respublikoje registruotas filialas ar atstovybė ir todėl informacijos apie pagalbos suteikimą Lietuvos Respublikos valstybės pagalbos registre nėra, komitetas vadovaujasi tik pareiškėjo kartu su paraiška pateikta deklaracija apie visą per einamuosius ir dvejus ankstesnius finansinius metus pareiškėjo ir, vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 2 straipsnio 2 dalyje nustatytais kriterijais, su juo susijusių ūkio subjektų Lietuvos Respublikoje gautą pagalbą ir apie bendrą Lietuvos Respublikoje gautą pagalbos sumą. Jeigu pareiškėjui suteikta pagalba viršija bendrą pagalbos sumą, negali būti suteikta net ta dalis pagalbos, kuri šios sumos neviršija.

 

VIII SKYRIUS

PARAIŠKŲ ATRANKA IR PAGALBOS SUTARČIŲ SUDARYMAS

 

50. Komitetas, teigiamai įvertinęs pateiktą paraišką ir pagal šių taisyklių 49 punktą nustatęs, kad pagalba pareiškėjui gali būti teikiama, priima rekomendacinio pobūdžio sprendimą dėl siūlymo suteikti pagalbą pagal atitinkamą paraišką. Jeigu teigiamai įvertintų paraiškų pagrindu nustatyta reikiama bendra visiems pareiškėjams pagalbos suma viršija biudžeto lėšų sumą, skirtą pareiškėjų įgyvendinamoms priemonėms finansuoti, komitetas paraiškas įvertina eiliškumo tvarka, remdamasis šių taisyklių 18 punkte nurodytais pirmumo kriterijais.

51. Komitetas, iš esmės teigiamai įvertinęs pateiktą paraišką, motyvuotu sprendimu turi teisę rekomenduoti suteikti visą paraiškoje nurodytą sumą arba mažesnę, nei nurodyta paraiškoje. Tais atvejais, kai prašomą sumą priemonei įgyvendinti siūloma sumažinti, komitetas pareiškėjui pasiūlo per jo nustatytą ne trumpesnį kaip 10 (dešimties) darbo dienų terminą pateikti patikslintą paraišką. Pareiškėjui per nustatytą terminą nepateikus patikslintos paraiškos, laikoma, kad jis atsisako priimti mažesnę, nei nurodyta paraiškoje, pagalbos sumą.

52. Atlikus šių taisyklių 50 ir 51 punktuose nurodytus veiksmus, ne vėliau kaip komiteto rekomendacijos dėl pagalbos suteikimo administruojančiosios institucijos vadovui dieną administruojančioji institucija informuoja ministeriją apie komiteto priimtą rekomendacinio pobūdžio sprendimą dėl siūlymo suteikti pagalbą ir nurodo konkrečius pareiškėjus, kuriems rekomenduojama skirti pagalbą, kiekvienam pareiškėjui rekomenduojamą skirti pagalbos sumą ir paraiškų eiliškumą, nustatytą pagal šių taisyklių 18 punkte nurodytus pirmumo kriterijus, jeigu komiteto teigiamai įvertintų paraiškų pagrindu nustatyta reikiama bendra visiems pareiškėjams pagalbos suma viršija biudžeto lėšų sumą, skirtą pareiškėjų įgyvendinamoms priemonėms finansuoti.

53. Sprendimą dėl pagalbos (visos ar dalies) suteikimo ar nesuteikimo, remdamasis komiteto rekomendacija, priima administruojančiosios institucijos vadovas ne vėliau kaip per 10 (dešimt) darbo dienų nuo komiteto rekomendacijos pateikimo. Pagalba teikiama tiems pareiškėjams, kurių paraiškas komitetas įvertino teigiamai ir kuriems pagalba gali būti teikiama pagal šių taisyklių 49 punktą ir atsižvelgiant į paraiškų eilę, nustatytą pagal šių taisyklių 18 punkte nurodytus kriterijus. Pagalba teikiama neviršijant biudžeto lėšų sumos, skirtos oro vežėjų įgyvendinamoms priemonėms finansuoti. Apie priimtą administruojančiosios institucijos vadovo sprendimą dėl pagalbos suteikimo ne vėliau kaip kitą darbo dieną po jo priėmimo administruojančioji institucija informuoja ministeriją ir nurodo paraiškos registracijos numerį, pareiškėjo pavadinimą, suteiktos pagalbos sumą, finansuojamą (-as) priemonę (-es).

54. Sprendimas dėl pagalbos suteikimo per 2 (dvi) darbo dienas paskelbiamas ministerijos ir administruojančiosios institucijos interneto svetainėse, nurodomas paraiškos registracijos numeris, pareiškėjo pavadinimas, suteiktos pagalbos suma, finansuojama (-os) priemonė (-ės).

55. Administruojančioji institucija per 3 (tris) darbo dienas nuo sprendimo priėmimo el. paštu informuoja visus pareiškėjus apie pagalbos jiems suteikimą ar nesuteikimą. Pareiškėjams, kuriems pagalba nesuteikta, nurodomos pagalbos nesuteikimo priežastys. Pareiškėjai, kuriems pagalba teikiama, informuojami, kad jiems suteikiama pagalba, nurodomas pagalbos dydis, pateikiama aiški nuoroda į Reglamentą (ES) Nr. 1407/2013.

56. Per 20 (dvidešimt) darbo dienų nuo sprendimo suteikti pagalbą priėmimo administruojančioji institucija pagal pavyzdinę pagalbos sutarties formą, pateiktą šių taisyklių 7 priede, kiekvienam pareiškėjui parengia pagalbos sutarčių projektus ir išsiunčia pareiškėjams, kuriems suteikta pagalba, kartu su pasiūlymu atvykti pasirašyti pagalbos sutartį, ir nurodo pasiūlymo pasirašyti pagalbos sutartį galiojimo terminą, kuris negali būti ilgesnis kaip 10 (dešimt) darbo dienų nuo pasiūlymo pateikimo dienos. Atskirais atvejais administruojančioji institucija gali pagalbos sutarties projektą išsiųsti pareiškėjams, kuriems suteikta pagalba, registruotąja pašto siunta. Registruotąja pašto siunta gautą pagalbos sutarties projektą pareiškėjas turi pasirašyti ir atsiųsti administruojančiajai institucijai (administruojančioji institucija turi jį gauti) ne vėliau kaip per 10 (dešimt) darbo dienų nuo registruotosios pašto siuntos su pagalbos sutarties projektu jam įteikimo.

57. Pareiškėjui per pasiūlyme atvykti pasirašyti pagalbos sutartį nustatytą terminą nepasirašius pagalbos sutarties arba neatsiuntus administruojančiajai institucijai registruotąja pašto siunta pasirašyti išsiųstos pagalbos sutarties, administruojančioji institucija turi teisę nustatyti papildomą terminą sutarčiai pasirašyti, kuris negali būti ilgesnis nei 10 (dešimt) darbo dienų. Gavus pareiškėjo atsisakymą pasirašyti pagalbos sutartį arba pareiškėjui neatvykus pasirašyti pagalbos sutarties ar neatsiuntus pasirašytos pagalbos sutarties per papildomai nustatytą terminą, pareiškėjas praranda teisę gauti pagalbą, o sprendimas suteikti pagalbą yra panaikinamas administruojančiosios institucijos vadovo įsakymu ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas nuo pareiškėjo atsisakymo pasirašyti pagalbos sutartį gavimo arba termino pasirašyti pagalbos sutartį pasibaigimo.

58. Administruojančioji institucija, vadovaudamasi Suteiktos valstybės pagalbos registro nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. sausio 19 d. nutarimu Nr. 35 „Dėl Suteiktos valstybės pagalbos registro įsteigimo, jo nuostatų patvirtinimo ir veiklos pradžios nustatymo“, ir Suteiktos valstybės pagalbos registravimo taisyklėmis, per 3 (tris) darbo dienas nuo sprendimo suteikti pagalbą priėmimo pateikia Suteiktos valstybės pagalbos registrui informaciją apie suteiktą pagalbą. Administruojančioji institucija tą pačią darbo dieną raštu informuoja ministeriją apie Suteiktos valstybės pagalbos registrui perduotą informaciją apie suteiktą pagalbą.

59. Pagalbos sutartį pasirašęs pareiškėjas vadinamas pagalbos gavėju.

 

IX SKYRIUS

PAGALBOS LĖŠŲ IŠMOKĖJIMAS, PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMO TINKAMUMAS

 

60. Administruojančioji institucija, išmokėdama lėšas pagalbos gavėjams, taiko išlaidų kompensavimo būdą.

61. Visa patvirtintos pagalbos suma išmokama, pagalbos gavėjui pateikus rašytinį mokėjimo prašymą (8 priedas) administruojančiajai institucijai po to, kai įdiegiama paraiškoje nurodyta priemonė. Kartu su mokėjimo prašymu pagalbos gavėjas turi pateikti administruojančiajai institucijai išlaidų, kurias prašoma kompensuoti, suvestinę pagal šių taisyklių 9 priede nurodytą formos pavyzdį. Prie išlaidų pagrindimo suvestinės turi būti pridėtos išlaidas pagrindžiančių dokumentų kopijos.

62. Patiriant išlaidas galimas iki 20 proc. nukrypimas pagal atskiras išlaidų rūšis, neviršijant administruojančiosios institucijos sprendime dėl pagalbos teikimo numatytos sumos. Paraiškos pakeitimas dėl didesnio kaip 20 proc. nukrypimo pagal atskiras išlaidų rūšis, kurioms buvo pritarta skirti lėšas administruojančiosios institucijos sprendimu, negalimas. Išlaidos, viršijančios išlaidas pagal išlaidų rūšis daugiau kaip 20 proc., ir šiose taisyklėse, paraiškoje ir sprendime dėl pagalbos teikimo nenumatytos išlaidos nefinansuojamos.

63. Mokėjimo prašymai turi būti pateikiami ne vėliau kaip iki einamųjų metų lapkričio 15 dienos. Vėliau pateikti mokėjimo prašymai gali būti nepatenkinti, jeigu biudžete ateinančiais finansiniais metais nėra numatyta lėšų pagalbai.

64. Jeigu vertinant išlaidų pagrindimo suvestinę ir (arba) prie jos pridėtus dokumentus kyla neaiškumų ar paaiškėja, kad nepateikti visi privalomi dokumentai, administruojančioji institucija pagalbos gavėjui siunčia paklausimą, kuriame nurodo terminą, per kurį pagalbos gavėjas turi pateikti trūkstamus dokumentus ir (arba) patikslintus duomenis. Informacijos ir (arba) dokumentų pateikimo terminas gali būti pratęstas gavus pagalbos gavėjo rašytinį prašymą ir paaiškinimą dėl termino pratęsimo. Jeigu pagalbos gavėjas per nustatytą terminą nepateikia administruojančiajai institucijai trūkstamos informacijos ir (arba) dokumentų, išlaidų pagrindimo suvestinė baigiama vertinti pagal turimus duomenis.

65. Priemonė laikoma įgyvendinta tinkamai, kai įdiegiamas naujas kvietime nurodytas maršrutas reguliariaisiais reisais iš (į) Lietuvos oro uostų (-us) (įgyvendinant šių taisyklių 14.1 papunktyje nurodytą priemonę) ar padidinamas esamo maršruto dažnis reguliariaisiais reisais iš (į) Lietuvos oro uostų (-us) (įgyvendinant šių taisyklių 14.2 papunktyje nurodytą priemonę) ir priemonė vykdoma pagalbos sutartyje įtvirtintą terminą, kuris negali būti trumpesnis nei trys kalendoriniai mėnesiai nuo pirmojo reiso datos.

66. Administruojančioji institucija vertina priemonės įgyvendinimo tinkamumą pagal jai prieinamus duomenis. Kilus neaiškumų, administruojančioji institucija turi teisę pateikti pagalbos gavėjui prašymą pateikti informaciją ir (arba) dokumentus, kuriais patvirtinamos priemonės įgyvendinimo tinkamumas, o pagalbos gavėjas privalo pateikti prašomą informaciją.

 

X SKYRIUS

PAGALBOS SUTARČIŲ KEITIMAS

 

67. Išskyrus šiose taisyklėse numatytus atvejus, neleidžiama jokių kitų su administruojančiąja institucija nesuderintų nukrypimų, kuriais keičiama įgyvendinamos priemonės apimtis, pagalbos sutarties išlaidų suma, pratęsiamas priemonės įdiegimo ir (ar) išlaikymo terminas ar kitaip keičiama pagalbos sutartis ir joje nustatyti pagalbos gavėjo įsipareigojimai.

68. Pagalbos gavėjas privalo raštu informuoti administruojančiąją instituciją apie visus numatomus pakeitimus, susijusius su pagalbos sutarties vykdymu.

69. Administruojančioji institucija, gavusi pagalbos gavėjo raštu pateiktą informaciją apie numatomus pakeitimus, susijusius su pagalbos sutarties vykdymu, gali priimti sprendimą leisti pakeisti pagalbos sutartį (jeigu pakeitimai neesminiai) arba neleisti pakeisti pagalbos sutarties ir nutraukti priemonės įgyvendinimą.

 

XI SKYRIUS

PAŽEIDIMŲ NUSTATYMAS IR GRĄŽINTINŲ LĖŠŲ ADMINISTRAVIMAS

 

70. Pažeidimą nustato administruojančioji institucija ir jis gali būti konstatuojamas:

70.1. kai pareiškėjas, pagalbos gavėjas pažeidžia pagalbos gavimo ir naudojimo sąlygas ir (arba) nevykdo šiose taisyklėse, paraiškoje, pagalbos sutartyje numatytų reikalavimų ar įsipareigojimų:

70.1.1. teikdamas dokumentus (paraišką, mokėjimo prašymą, išlaidų pagrindimo suvestinę ir (arba) kitus dokumentus) pateikia neteisingą, neišsamią informaciją ir (arba) nuslepia informaciją, turinčią reikšmės priimant sprendimą suteikti pagalbą, išmokėti pagalbos lėšas ir (arba) tinkamai vykdyti pagalbos sutarties vykdymo kontrolę;

70.1.2. vykdydamas paraiškoje, pagalbos sutartyje numatytus įsipareigojimus, pažeidžia Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos teisės aktų, reglamentuojančių valstybės pagalbos teikimą, reikalavimus, kiek jie yra susiję su priemonės įgyvendinimu;

70.1.3. nustoja vykdyti šiose taisyklėse, paraiškoje, pagalbos sutartyje numatytus įsipareigojimus, pažeisdamas pagalbos suteikimo ir naudojimo sąlygas nukrypsta nuo įgyvendinamai priemonei patvirtinto biudžeto, tinkamai neįgyvendina priemonės, kaip apibrėžta šių taisyklių 65 punkte;

70.1.4. šiose taisyklėse, paraiškoje ir (arba) pagalbos sutartyje nustatyta tvarka laiku nepateikia mokėjimo prašymų, išlaidų pagrindimo suvestinių ir (arba) kitų dokumentų;

70.1.5. pažeidžia kitas pagalbos suteikimo ir naudojimo sąlygas ar tvarką;

70.1.6. kai paaiškėja, kad kitų asmenų išduotuose dokumentuose, kurie turi būti pateikti siekiant gauti pagalbą, pateikiama neteisinga, neišsami informacija, turinti reikšmės priimant sprendimą suteikti pagalbą ir (arba) išmokėti pagalbos lėšas;

70.2. kitais šiose taisyklėse nurodytais atvejais.

71. Jeigu administruojančioji institucija nustato pažeidimą, ji priima sprendimą dėl pagalbos nesuteikimo, nutraukimo arba sumažinimo ir apie tai informuoja pareiškėją ir (arba) pagalbos gavėją. Jeigu administruojančioji institucija nustato pažeidimą, dėl to, kad pagalbos lėšos buvo neteisėtai išmokėtos pagalbos gavėjui ir (arba) jo panaudotos pažeidžiant teisės aktus ir (ar) pagalbos sutartį, administruojančioji institucija priima sprendimą dėl privalomų grąžinti lėšų ir su minėtomis lėšomis susijusių 6 procentų metinių palūkanų.

72. Jeigu nustačius pažeidimą yra įtariama nusikalstama veika, administruojančioji institucija nedelsdama, bet ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas informuoja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą prie Vidaus reikalų ministerijos ir pateikia jai visą su įtariama nusikalstama veika susijusią informaciją.

 

XII SKYRIUS

VIEŠINIMAS

 

73. Siekdama skaidraus biudžeto lėšų panaudojimo, be kitų šiose taisyklėse nurodytų duomenų, administruojančioji institucija savo interneto svetainėje taip pat skelbia pagalbos gavėjų sąrašus, priemonių pavadinimus ir sumas, kurias gavo kiekvienas pagalbos gavėjas iš valstybės biudžeto. Informacija apie pagalbos gavėjams iš valstybės biudžeto kalendoriniais metais išmokėtą pagalbą paskelbiama iki kitų metų sausio 30 d.

 

XIII SKYRIUS

ADMINISTRUOJANČIOSIOS INSTITUCIJOS MINISTERIJAI TEIKIAMOS ATASKAITOS IR DOKUMENTAI

 

74. Administruojančioji institucija teikia ministerijai ataskaitas teisės aktų numatytais terminais ir tvarka. Pasibaigus kiekvienam kalendoriniam ketvirčiui, administruojančioji institucija per 15 (penkiolika) kalendorinių dienų pateikia ministerijai aiškinamąjį raštą, kuriame nurodo informaciją apie pagalbos gavėjams išmokėtas pagalbos lėšas ir priemonių įgyvendinimo lygį.

75. Ministerijos prašymu administruojančioji institucija turi pateikti ministerijai jos prašomą papildomą informaciją apie pagalbos gavėjams išmokėtas pagalbos lėšas ir jų įgyvendinamas priemones.

 

XIV SKYRIUS

LĖŠŲ PANAUDOJIMO KONTROLĖ IR ATSAKOMYBĖ

 

76. Už tinkamą valstybės biudžeto lėšų panaudojimą pagalbos gavėjų įgyvendinamoms priemonėms remti atsako administruojančioji institucija. Už suteiktos pagalbos tinkamą panaudojimą atsako pagalbos gavėjas.

77. Už teikiamų duomenų teisingumą atsako juos pateikęs pareiškėjas ir (ar) pagalbos gavėjas.

78. Pagalbos gavėjas privalo ne trumpiau kaip 10 (dešimt) metų nuo priemonės galutinio įgyvendinimo saugoti visą su paraiška ir vykdoma priemone susijusią medžiagą ir dokumentus.

_________________________________

 


 

Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisyklių

1 priedas

 

(Nešališkumo deklaracijos formos pavyzdys)

 

Valstybės įmonės Lietuvos oro uostų

komiteto nereikšmingai (de minimis) pagalbai teikti oro vežėjams nario

 

________________________________________________________________________________

(asmens vardas ir pavardė, pareigos)

 

 

NEŠALIŠKUMO DEKLARACIJA

 

20__ m._____________ d. Nr. ______

Vilnius

 

 

Būdamas ____________________________________, pasižadu:

(pareigų pavadinimas)                                   

1. Objektyviai, dalykiškai, be išankstinio nusistatymo, vadovaudamasis visų pareiškėjų lygiateisiškumo, nediskriminavimo, proporcingumo, abipusio pripažinimo ir skaidrumo principais, atlikti _________________________ pareigas.

(pareigų pavadinimas)

2. Paaiškėjus bent vienai iš šių aplinkybių:

2.1. pareiškėjas yra asmuo, susijęs su manimi santuokos, artimos giminystės ar svainystės ryšiais, arba juridinis asmuo, kuriam vadovauja toks asmuo;

2.2. aš arba asmuo, susijęs su manimi santuokos, artimos giminystės ar svainystės ryšiais:

2.2.1. esu (yra) pareiškėjo juridinio asmens valdymo organų narys,

2.2.2. turiu (-i) pareiškėjo juridinio asmens įstatinio kapitalo dalį arba turtinį įnašą jame,

2.2.3. gaunu (-a) iš pareiškėjo juridinio asmens bet kokios rūšies pajamų;

2.3. dėl bet kokių kitų aplinkybių negaliu laikytis 1 punkte nustatytų principų, nedelsdamas raštu pranešti apie tai mane ________________________ paskyrusios valstybės įmonės Lietuvos

(pareigų pavadinimas)

oro uostų vadovui ir nusišalinti.   

 

Man išaiškinta, kad asmenys, susiję su manimi santuokos, artimos giminystės ar svainystės ryšiais, yra: sutuoktinis, seneliai, tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), jų sutuoktiniai, vaikaičiai, broliai, seserys ir jų vaikai, taip pat sutuoktinio tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai.

 

 

 

_______________________

 

(parašas)

 

_____________________________

 

(vardas, pavardė)

______________________________

 


 

Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisyklių

2 priedas

 

 

 

(Paraiškos gauti pagalbą pagal

Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisykles formos pavyzdys)

 

______________________________

(pareiškėjo pavadinimas, kodas)

 

 

 

Valstybės įmonei Lietuvos oro uostams  

 

PARAIŠKA GAUTI PAGALBĄ PAGAL

NEREIKŠMINGOS (DE MINIMIS) PAGALBOS TEIKIMO ORO VEŽĖJAMS, SIEKIANTIEMS PRADĖTI NAUJUS MARŠRUTUS, TAISYKLES

 

 

 

_______________ Nr. _____________

(data)

 

1. PAREIŠKĖJO DUOMENYS

 

 

 

 

Rekvizitai

 

Pareiškėjo pavadinimas

 

 

Teisinė forma

 

 

Juridinio asmens kodas (identifikacinis Nr.)

 

 

Vadovo vardas, pavardė

 

 

Adresas:

 

gatvė, namo numeris, pašto indeksas, vietovė

 

 

Registras, kuriame kaupiami ir saugomi duomenys apie juridinį asmenį

 

 

Banko pavadinimas

 

 

 

Banko kodas

 

 

SWIFT

 

 

Sąskaitos numeris (IBAN)

 

 

Įgaliotas asmuo, skiriamas

 

Vardas, pavardė

 

 

 

Tel. Nr.

 

 

 

bendrauti su administruojančiąja institucija paraiškos vertinimo laikotarpiu

 

Fakso Nr.

 

 

 

El. p. adresas

 

 

Pažymėti tinkamą

 

□ PVM mokėtojas

 

Jei taip, nurodykite, kurioje valstybėje esate registruotas PVM mokėtoju: ______________

 

ir PVM mokėtojo kodą: ______________

 

□ ne PVM mokėtojas

 

Jei PVM mokėtojas:

 

Patvirtinu, kad man yra žinoma, jog PVM už numatomas įsigyti (įsigytas) prekes ir paslaugas yra tinkamos finansuoti išlaidos tik tuo atveju, jeigu priemonė, kuriai finansuoti teikiama pagalba, nėra laikoma ekonomine veikla ir už įsigytas šiai veiklai reikalingas prekes ar paslaugas negalėsiu susigrąžinti PVM iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.

 

Taip □

 

 

 

Ne □

 

 

2. INFORMACIJA APIE PRIEMONĘ (-ES)

 

 

 

2.1. Priemonės (-ių) pavadinimas (-ai)

 

 

 

 

 

 

2.2. Priemonė (-ės), kuri (-ios) bus įgyvendinama (-os) (taisyklių 14.1 ir 14.2 papunkčiai)

 

pažymėkite vieną ar kelias tinkamas

 

 

Pradedami nauji maršrutai reguliariaisiais reisais iš (į) Lietuvos oro uostų (-us)

 

Taip □

 

Ne □

 

Padidinami esamų maršrutų reguliariaisiais reisais dažniai iš (į) Lietuvos oro uostus

 

Taip □

 

Ne □

 

 

 

2.3. Priemonės (-ių), kurią (-as) siekiama įgyvendinti, apibūdinimas

 

1 priemonė

 

1 priemonės pavadinimas

 

 

 

 

 

 

1 priemonės aprašymas (nurodoma, kada ji bus įdiegta, ir kokį terminą ji bus išlaikyta)

 

 

 

 

 

 

1 priemonės įdiegimo pradžia

 

 

20____ m. __________ ___d.

 

 

 

1 priemonės įdiegimo momentas

 

 

20____ m. __________ ___d.

 

 

 

Minimalaus termino, kurį įdiegta 1 priemonė privalo būti išlaikyta, pabaiga

 

 

20____ m. __________ ___d.

 

 

 

2 priemonė

 

2 priemonės pavadinimas

 

 

 

 

 

 

2 priemonės aprašymas (nurodoma, kada ji bus įdiegta, ir kokį terminą ji bus išlaikyta)

 

 

 

 

 

 

2 priemonės įdiegimo pradžia

 

 

20____ m. __________ ___d.

 

 

 

2 priemonės įdiegimo momentas

 

 

20____ m. __________ ___d.

 

 

 

Minimalaus termino, kurį įdiegta 2 priemonė privalo būti išlaikyta, pabaiga

 

 

20____ m. __________ ___d.

 

Prireikus sąrašą pratęskite

 

2.4. Prašomos pagalbos suma

 

 

1 priemonei įgyvendinti prašoma lėšų suma, Eur 

 

 

 

2 priemonei įgyvendinti prašoma lėšų suma, Eur 

 

 

 

.....

 

 

Bendra priemonėms įgyvendinti prašoma lėšų suma, Eur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. IŠLAIDŲ, KURIŲ KOMPENSAVIMO SIEKIA PAREIŠKĖJAS, SUVESTINĖ

 

 

 

 

Eil. Nr.

 

Išlaidų rūšis

 

Suma be PVM, Eur

 

PVM, Eur

 

Bendra suma su PVM, Eur

 

Prašomos pagalbos suma, Eur

 

Išlaidų pagrindimas (trumpas aprašymas, kuriai priemonei skirta, jei įgyvendinamos kelios pramonės)

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

 

 

 

8.

 

 

 

 

 

 

 

9.

 

 

 

 

 

 

 

10.

 

 

 

 

 

 

 

11.

 

 

 

 

 

 

 

12.

 

 

 

 

 

 

 

13.

 

 

 

 

 

 

 

14.

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

x

 

x

 

 

 

 

 

 

 

PRIDEDAMA

 

1. Pareiškėjo juridinio asmens registravimo pažymėjimo kopija, išrašas iš registro, kuriame juridinis asmuo yra registruotas, ar kitas atitinkamas dokumentas, patvirtinantis juridinio asmens įsteigimą ir juridinio asmens vadovo įgaliojimus, išduotas šalies, kurios teisė taikoma juridiniam asmeniui, teisės aktų nustatyta tvarka.

 

2. Pareiškėjo juridinio asmens įstatų ar kitų dokumentų, kuriuos įstatams prilygina Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas ar atitinkamos valstybės, kurios teisė taikoma juridiniam asmeniui, teisės aktai, kopija.

 

3. Pareiškėjo galiojančios oro vežėjo veiklos licencijos, išduotos atitinkamos kompetentingos institucijos, kopija.

 

4. Pareiškėjo pasirašyta deklaracija (pagal taisyklių 3 priede pateiktą formą).

 

5. Išlaidų, kurių kompensavimo siekia pareiškėjas, suvestinė (pagal šios paraiškos 3 dalyje pateiktą formą).

 

6. Pareiškėjo pasirašyta deklaracija apie jo per einamuosius ir dvejus ankstesnius finansinius metus gautą nereikšmingą (de minimis) pagalbą (pagal taisyklių 4 priede pateiktą formą).

 

7. Dokumentas ar įgaliojimas, kuriuo suteikiama teisė pasirašyti paraišką ir tvirtinti dokumentų kopijas, jeigu paraišką pasirašo ir (ar) kopijas tvirtina ne pareiškėjo vadovas.

 

8. Kiti dokumentai.

 

 

 

 

 

 

___________________________________

 

(pareiškėjo vadovo ar įgalioto asmens pareigų pavadinimas)

 

___________

 

(parašas)

 

_______________

 

(vardas ir pavardė)

 

____________________________________

 


 

Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisyklių

3 priedas

 

 

 

(Pareiškėjo deklaracijos formos pavyzdys)

 

_______________________________________________________

 

(pareiškėjo pavadinimas ir kodas)

 

 

 

Valstybės įmonei Lietuvos oro uostams  

 

PAREIŠKĖJO DEKLARACIJA

 

_______________ Nr. _____________

 

(data)

 

Aš, toliau pasirašęs, patvirtinu, kad:

 

1. Šioje paraiškoje ir prie jos pridėtuose dokumentuose pateikta informacija yra teisinga.

 

2. Pareiškėjui nėra iškelta byla dėl bankroto ir jis nėra likviduojamas.

 

3. Pareiškėjas neturi pradelstų įsiskolinimų valstybės biudžetams ir socialinio draudimo biudžetams pagal tų valstybių, kuriose vykdo veiklą, teisės aktus.

 

4. Pareiškėjas yra finansiškai pajėgus įgyvendinti paraiškoje nurodytą (-as) priemonę (-es).

 

5. Pareiškėjas nėra pažeidęs jokių valstybės pagalbos teikimo sąlygų.

 

6. Pareiškėjas nėra gavęs ir nesieks paramos ar pagalbos iš kitų nacionalinių ir Europos Sąjungos programų išlaidoms, numatytoms paraiškoje, finansuoti.

 

7. Pareiškėjo atžvilgiu nėra priimta galutinio sprendimo dėl:

 

7.1. sutarties dėl paramos ar pagalbos skyrimo iš Europos Sąjungos ir (arba) Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų pažeidimo; jeigu toks sprendimas yra priimtas, nuo jo priėmimo yra praėję daugiau nei vieneri metai;

 

7.2. pagalbos mokėjimo nutraukimo dėl padaryto pažeidimo. Jeigu toks sprendimas yra priimtas, nuo jo priėmimo yra praėję daugiau kaip vieneri metai;

 

7.3. pareiškėjo įvykdytos nusikalstamos veikos ar administracinio teisės pažeidimo, susijusių su pagalba; jeigu toks sprendimas yra priimtas, nuo jo priėmimo yra praėję daugiau kaip dveji metai.

 

8. Pareiškėjas nebandė ir paraiškos vertinimo procese nebandys, siekdamas palankaus sprendimo, daryti įtakos administruojančiajai institucijai.

 

9. Nurodyta atsiskaitomoji sąskaita priklauso pareiškėjui ir pareiškėjas prisiima visą atsakomybę dėl žalos, kuri gali atsirasti klaidingai nurodžius sąskaitos numerį.

 

10. Pareiškėjas yra susipažinęs su taisyklių reikalavimais ir įsipareigoja:

 

10.1. iki kvietime bei pagalbos sutartyje nurodytos datos ir taisyklėse bei pagalbos sutartyje nustatytomis sąlygomis įgyvendinti priemonę (-es) ir pateikti administruojančiajai institucijai taisyklėse nurodytus dokumentus;

 

10.2. taisyklių sąlygas vykdyti tiksliai, nepažeidžiant Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktų ir kitų taikytinų teisės aktų reikalavimų;

 

10.3. bendradarbiauti su administruojančiąja institucija, teikti jos atstovams visą prašomą informaciją, sudaryti sąlygas susipažinti su priemonės (-ių) įgyvendinimu susijusiais dokumentais;

 

10.4. teikti administruojančiajai institucijai, ministerijai ir kitoms Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos institucijoms teisingą ir tikslią informaciją ir (arba) dokumentus, žodinius ir (arba) rašytinius paaiškinimus, susijusius su paraiškoje nurodytos (-ų) priemonės (-ių) vykdymu, nustatytais terminais;

 

10.5. nesiekti susigrąžinti PVM iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, jeigu PVM pripažintas tinkamomis finansuoti išlaidomis;

 

10.6. 10 (dešimt) metų nuo priemonės (-ių) galutinio įgyvendinimo saugoti visą su paraiška ir vykdoma (-omis) priemone (-ėmis) susijusią medžiagą ir dokumentus;

 

10.7. gavęs administruojančiosios institucijos reikalavimą (raštą, pranešimą) dėl pagalbos (jos dalies) ir (arba) permokėtos pagalbos grąžinimo, per reikalavime nurodytą terminą grąžinti administruojančiajai institucijai išmokėtą pagalbą (jos dalį) ir (arba) permokėtą pagalbą.

 

11. Žinau, kad paraiška gali būti atmesta, jeigu joje pateikti ne visi prašomi duomenys (įskaitant šią deklaraciją).

 

12. Sutinku, kad informacija apie pateiktą paraišką, nurodant pareiškėjo pavadinimą, paraiškos registracijos numerį, prašomą ir gautą pagalbos sumą, finansuojamą (-as) priemonę (-es) būtų viešinama visuomenės informavimo tikslais, taip pat būtų perduota kompetentingoms Lietuvos Respublikos ir (ar) Europos Sąjungos institucijoms.

 

13. Sutinku, kad paraiškoje ir kituose administruojančiajai institucijai teikiamuose dokumentuose esantys pareiškėjo duomenys būtų apdorojami ir saugomi pagalbos administravimo informacinėse sistemose ir kad administruojančioji institucija gautų pareiškėjo duomenis iš kitų juridinių asmenų, registrų ar duomenų bazių pagalbos administravimo klausimais.

 

 

 

 

 

 

___________________________________

 

(pareiškėjo vadovo ar įgalioto asmens pareigų pavadinimas)

 

___________

 

(parašas)

 

_______________

 

(vardas ir pavardė)

 

 

____________________________________

 


 

Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisyklių

4 priedas

 

 

(Pareiškėjo deklaracijos apie jo per einamuosius ir dvejus ankstesnius finansinius metus gautą nereikšmingą (de minimis) pagalbą formos pavyzdys)

 

 

_______________________________________________________

 

(pareiškėjo pavadinimas ir kodas)

 

 

 

Valstybės įmonei Lietuvos oro uostams  

 

 

PAREIŠKĖJO DEKLARACIJA APIE JO PER EINAMUOSIUS IR DVEJUS ANKSTESNIUS FINANSINIUS METUS GAUTĄ NEREIKŠMINGĄ (DE MINIMIS) PAGALBĄ

 

 

 

_______________ Nr. _____________

 

(data) 

 

Vadovaujantis 2013 m. gruodžio 18 d. Europos Komisijos reglamento (ES) Nr. 1407/2013 dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (toliau – Reglamentas (ES) Nr. 1407/2013) 2 straipsnio 2 dalimi, 3 straipsnio 2 dalimi ir 6 straipsnio 1 ir 2 dalimis, nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimą administruojančiajai institucijai (valstybės įmonei Lietuvos oro uostams) turi būti pateikiama informacija apie pareiškėjui ir, vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 2 straipsnio 2 dalyje nustatytais kriterijais, su juo susijusiems ūkio subjektams, veikiantiems Lietuvos Respublikoje, per einamuosius ir dvejus ankstesnius finansinius metus Lietuvos Respublikos valstybės institucijų suteiktą nereikšmingą (de minimis) pagalbą.

 

1. Pareiškėjui ir su juo susijusiems ūkio subjektams*, veikiantiems Lietuvos Respublikoje, Lietuvos Respublikos valstybės institucijų suteikta nereikšminga (de minimis) pagalba:

 

Pastaba. Jeigu nereikšmingos (de minimis) pagalbos suteikta nebuvo, pildyti tik paskutinę skiltį „Gauta suma (Eur)“, kiekvienoje eilutėje įrašyti brūkšnį.

 

 

Metai (įrašyti)

Gavėjas (jeigu gavėjas yra su pareiškėju susijęs ūkio subjektas, taip pat nurodyti juridinio asmens kodą)

De minimis pagalbos teikėjas, sprendimo pavadinimas, sprendimo priėmimo data

Gauta suma, Eur

Einamieji metai

 

 

 

 

Praėję metai

 

 

 

 

Užpraeiti metai

 

 

 

 

IŠ VISO:

 

 

2. Su pareiškėju susiję ūkio subjektai*

 

Pastaba. Lentelė pildoma tik tuo atveju, jeigu su pareiškėju susiję ūkio subjektai veikia Lietuvos Respublikoje

Deklaracijoje turi būti nurodyti ir tie susiję asmenys, kurie atitinka nurodytus kriterijus, tačiau buvo likviduoti ar bankrutavo einamaisiais metais ar per praėjusius dvejus finansinius metus.

 

Nr.

Asmens pavadinimas

Asmens kodas

1.

 

 

2.

 

 

3.

 

 

...

 

 

 

*Juridiniai ar fiziniai asmenys (toliau – ūkio subjektas) laikomi susijusiais, jeigu jų tarpusavio santykiai yra bent vienos rūšies iš toliau išvardytų. Vienas ūkio subjektas apima visas įmones, kurių tarpusavio santykiai yra bent vienos rūšies iš toliau išvardytų:

 

a) viena įmonė turi kitos įmonės akcininkų arba narių balsų daugumą;

 

b) viena įmonė turi teisę paskirti arba atleisti daugumą kitos įmonės administracijos, valdymo arba priežiūros organo narių;

 

c) pagal sutartį arba vadovaujantis steigimo sutarties ar įstatų nuostata vienai įmonei suteikiama teisė daryti kitai įmonei lemiamą įtaką;

 

d) viena įmonė, būdama kitos įmonės akcininkė arba narė, vadovaudamasi su tos įmonės kitais akcininkais ar nariais sudaryta sutartimi, viena kontroliuoja tos kitos įmonės akcininkų arba narių balsavimo teisių daugumą.

 

Patvirtinu, kad deklaracijoje pateikti duomenys atitinka tikrovę, ir suprantu neatitikimo atveju galinčias kilti finansines ir teisines pasekmes.

 

 

_______________________________ __________________ _____________________

(deklaraciją teikiančio asmens pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)

 

 

_______________________________ __________________ _____________________

(pareiškėjo vadovo ar įgalioto asmens (parašas) (vardas, pavardė)

pareigų pavadinimas)              

 

 

 

_________________________________

 


 

Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisyklių

5 priedas

 

 

(Pirminio vertinimo formos pavyzdys)

 

Valstybės įmonės Lietuvos oro uostų

komiteto nereikšmingai (de minimis) pagalbai teikti oro vežėjams nario

 

________________________________________________________________________________

(asmens vardas ir pavardė, pareigos)

 

 

PIRMINIO VERTINIMO FORMA

 

 

20__ m._____________ d. Nr. ______

 

Vilnius

 

 

Vertinamas pareiškėjas

 

Pavadinimas, kodas _____________________

 

Paraiškos registracijos Nr. _____________________

 

 

Eil. Nr.  

Vertinamas aspektas

Taip / Ne  

Pastabos  

1.

Užpildyta visa paraiškos forma

 

 

2.

Paraiška ir jos priedai pateikti reikalaujama kalba

 

 

3.

Prie paraiškos pridėti visi taisyklių 32 punkte nurodyti dokumentai

 

 

4.

Prašomos kompensuoti išlaidos neviršija taisyklių 17 punkte nurodytos sumos

 

 

5.

Kiekvienas paraiškos ir jos priedų originalo ir (arba) kopijos lapas patvirtintas pareiškėjo vadovo ar kito įgalioto asmens parašu

 

 

6.

Prie paraiškos pridėtų dokumentų kopijos patvirtintos taisyklių nustatyta tvarka

 

 

7.

Paraiška pasirašyta pareiškėjo vadovo ar kito įgalioto asmens, o jeigu paraiška pateikta elektronine forma – pasirašyta saugiu elektroniniu parašu, patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu

 

 

Jeigu pirminio vertinimo metu buvo kreiptasi į pareiškėją dėl papildomų dokumentų ir (arba) informacijos pateikimo, pažymima, kada buvo kreiptasi, kokių papildomų dokumentų ir (arba) informacijos buvo prašoma, ar pareiškėjas atsakė ir kas papildomai buvo pateikta administruojančiajai institucijai.

 

 

 

 

 

 

SPRENDIMAS:

 

 

 

PARAIŠKA

 

TINKAMA □

 

 

 

NETINKAMA □

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________

 

(parašas)

 

_____________________________

 

(vardas, pavardė)

 

___________________________________

 


 

Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisyklių

6 priedas

 

 

(Išsamaus vertinimo formos pavyzdys)

 

Valstybės įmonės Lietuvos oro uostų

komiteto nereikšmingai (de minimis) pagalbai teikti oro vežėjams nario

 

________________________________________________________________________________

(asmens vardas ir pavardė, pareigos)

 

 

IŠSAMAUS VERTINIMO FORMA

 

 

20__ m._____________ d. Nr. ______

 

Vilnius

 

 

Vertinamas pareiškėjas

 

Pavadinimas, kodas _____________________

 

Paraiškos registracijos Nr. _____________________

 

 

 

 

Eil. Nr.  

Vertinamas aspektas

Taip / Ne  

Pastabos  

1.

Priemonė patenka į administruojančiosios institucijos kvietime teikti paraiškas nurodytų priemonių sąrašą

 

 

2.

Priemonė atitinka kitas kvietime nurodytas sąlygas (priemonės įdiegimo terminas, priemonės išlaikymo trukmė po jos įdiegimo ir pan.)

 

 

3.

Prašomos kompensuoti išlaidos atitinka taisyklių reikalavimus

 

 

Jeigu išsamaus vertinimo metu buvo kreiptasi į pareiškėją dėl papildomų dokumentų ir (arba) informacijos pateikimo, pažymima, kada buvo kreiptasi, kokių papildomų dokumentų ir (arba) informacijos buvo prašoma, ar pareiškėjas atsakė ir kas papildomai buvo pateikta.

 

 

 

 

 

SPRENDIMAS

 

 

 

PARAIŠKA

 

TINKAMA □

 

 

 

NETINKAMA □

 

Jeigu sprendimas yra pripažinti paraišką tinkama, rekomendacija kompensuoti:

 

 

 

VISAS PRAŠOMAS IŠLAIDAS □

 

_______________________ Eur

 

 

 

 

 

DALĮ PRAŠOMŲ IŠLAIDŲ □

 

_______________________ Eur

 

Rekomendacijos pagrindimas:

 

_______________________

 

_______________________

 

 

 

 

 

 

_______________________

 

(parašas)

 

_____________________________

 

(vardas, pavardė)

 

 

 

 

Vertinančio asmens parašas

 

______________________

 

 

______________________________

 


 

Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisyklių

7 priedas

 

 

SUTARTIS DĖL NEREIKŠMINGOS (DE MINIMIS) PAGALBOS TEIKIMO PAGAL

NEREIKŠMINGOS (DE MINIMIS) PAGALBOS TEIKIMO ORO VEŽĖJAMS, SIEKIANTIEMS PRADĖTI NAUJUS MARŠRUTUS, TAISYKLES

 

[sutarties sudarymo data] Nr. [numeris]

[sutarties sudarymo vieta]  

 

Valstybės įmonė Lietuvos oro uostai, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus įsteigta ir veikianti valstybės įmonė, juridinio asmens kodas 120864074, kurios registruota buveinė yra Vilniaus m. sav. Vilniaus m. Rodūnios kel. 10A, duomenys apie įmonę kaupiami ir saugomi Lietuvos Respublikos Juridinių asmenų registre, atstovaujama [pareigos, vardas, pavardė], veikiančio (-ios) pagal [dokumentas, kurio pagrindu veikia asmuo] (toliau - Lietuvos oro uostai), ir

 

[teisinė forma] [pavadinimas], pagal [valstybė] įstatymus įsteigta ir veikianti įmonė, juridinio asmens kodas [kodas], kurios registruota buveinė yra [adresas], duomenys apie įmonę kaupiami ir saugomi [registro pavadinimas] registre, atstovaujama [pareigos, vardas, pavardė], veikiančio (-ios) pagal [dokumentas, kurio pagrindu veikia asmuo] (toliau - pagalbos gavėjas),

 

Lietuvos oro uostai ir pagalbos gavėjas abu kartu vadinami Šalimis, o kiekvienas atskirai – Šalimi,

 

atsižvelgdami į tai, kad:

 

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2015 m. [mėnuo, diena] d. įsakymu Nr. [numeris] „Dėl Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisyklių patvirtinimo“ buvo patvirtintos Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisyklės (toliau – taisyklės);

 

Lietuvos oro uostai 2015 m. [mėnuo, diena] d. paskelbė kvietimą Nr. [numeris] teikti paraiškas pagal taisykles dėl nereikšmingos (de minimis) pagalbos oro vežėjams teikimo iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų;

 

Pagalbos gavėjas, remdamasis Lietuvos oro uostų 2015 m. [mėnuo, diena] d. kvietimu Nr. [numeris], pateikė [data] Paraišką Nr. [numeris] (toliau – paraiška) nereikšmingai (de minimis) pagalbai priemonės „[pavadinimas]“ (esant reikalui, įvardijamos kitos priemonės) įgyvendinimui gauti;

 

Pagalbos gavėjo pateikta Paraiška buvo sėkmingai įvertinta ir Lietuvos oro uostų vadovo [data] įsakymu Nr. [numeris] priimtas sprendimas suteikti pagalbą pagalbos gavėjo paraiškoje nurodytai (-oms) priemonei (-ėms) finansuoti;

 

 

sudarė šią sutartį ir susitarė dėl toliau išdėstytų sąlygų. Sutartį sudaro bendrosios sąlygos ir specialiosios sąlygos bei jose nurodyti priedai. Esant prieštaravimui tarp specialiųjų ir bendrųjų sąlygų, vadovaujamasi specialiosiomis sąlygomis.

I. BENDROSIOS SĄLYGOS

 

1. Šioje sutartyje vartojamos sąvokos:

1.1. Išlaidų, kurias prašoma kompensuoti, suvestinėpagal taisyklių 9 priede pateiktą formą pagalbos gavėjo parengta ir Lietuvos oro uostams kartu su mokėjimo prašymu teikiama išlaidų, kurios buvo patirtos įgyvendinant priemonę ir kurias prašoma kompensuoti, suvestinė.

1.2. Komitetas Lietuvos oro uostų vadovo įsakymu paskirti Lietuvos oro uostų atstovai (komiteto nariai), kaip nurodyta taisyklių 11 ir 12 punktuose, kurie kontroliuoja priemonės (-ių) įgyvendinimą ir koordinuoja pagalbos teikimą pagal šią sutartį.

1.3. Mokėjimo prašymas pagal taisyklių 8 priede pateiktą formą pagalbos gavėjo parengtas ir Lietuvos oro uostams teikiamas prašymas, kurio pagrindu Lietuvos oro uostai išmoka pagalbą pagalbos gavėjui.

1.4. Pagalba – pagal šią sutartį pagalbos gavėjui suteikiama nereikšminga (de minimis) pagalba priemonės (-ių) tinkamoms išlaidoms finansuoti.

1.5. Pagalbos gavėjas – šią sutartį sudaręs oro vežėjas, kurio atžvilgiu Lietuvos oro uostų vadovas priėmė sprendimą suteikti pagalbą pagalbos gavėjo paraiškoje nurodytai (-oms) priemonei (-ėms) finansuoti.

1.6. Paraiška – nustatytos formos dokumentas, kurį pagalbos gavėjas, siekdamas gauti pagalbą, užpildė ir pateikė Lietuvos oro uostams, taip pat kartu su paraiška pateikti paraiškos duomenis pagrindžiantys dokumentai. Paraiška pridedama prie sutarties kaip Sutarties 1 priedas.

1.7. Priemonė – pagalbos gavėjo, remiantis taisyklių 14 punktu ir kvietime nurodytomis sąlygomis pasiūlytas: a) įdiegti naujas maršrutas iš (į) Lietuvos oro uostų (-us), b) padidinti esamo maršruto dažnis iš (į) Lietuvos oro uostų (-us), c) neatsisakymas skrydžių esamu maršrutu, kurių dėl jų nuostolingumo ar nepakankamo pelningumo be pagalbos būtų atsisakyta, ir (arba) d) keleivių skaičiaus padidinimas esamu maršrutu. Konkreti (-ios) priemonė (-ės) ir jos (jų) įgyvendinimo sąlygos nurodomos sutarties specialiosiose sąlygose.

1.8. Sutartis – ši sutartis dėl pagalbos teikimo pagal taisykles.

1.9. Tinkamos finansuoti išlaidos – pagalbos gavėjo išlaidos, patirtos įgyvendinant priemonę (-es), kurios kompensuojamos pagal šią sutartį.

2. Sutarties antraštės ir dalių pavadinimai nurodyti tik patogumo tikslais ir negali būti naudojami Sutarčiai aiškinti. Priklausomai nuo konteksto žodžiai, vartojami vienaskaita, gali reikšti daugiskaitą ir atvirkščiai.

 

II. PAGALBOS GAVĖJO ĮSIPAREIGOJIMAI

 

3. Pagalbos gavėjas įsipareigoja:

3.1. įgyvendinti Priemonę (-es), vadovaudamasis Paraiškoje nurodytomis sąlygomis ir Sutarties nuostatomis;

3.2. skirti žmogiškuosius, techninius, intelektinius, materialinius, finansinius ir kitokio pobūdžio išteklius, kurių reikia priemonei tinkamai įgyvendinti;

3.3. laikytis Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir kitos valstybės taikytinų teisės aktų, susijusių su priemonės (-ių) įgyvendinimu ir sutarties vykdymu;

3.4. tinkamai tvarkyti Tinkamų finansuoti išlaidų apskaitą taip, kad apskaitos informacija būtų objektyvi, pateikiama laiku, išsami ir naudinga Lietuvos oro uostams ir (ar) ministerijai bei kitoms Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos institucijoms;

3.5. fiksuoti visas ūkines ir kitas operacijas, susijusias su priemonės (-ių) vykdymu, saugoti su šiomis operacijomis susijusius dokumentus ne trumpiau kaip 10 (dešimt) metų nuo priemonės (-ių) įgyvendinimo pabaigos ir šiuos dokumentus pateikti Lietuvos oro uostams, ministerijai ir (ar) kitoms Lietuvos Respublikos ar Europos Sąjungos institucijoms sutartyje nustatyta tvarka;

3.6. laiku ir tinkamai pateikti Lietuvos oro uostams mokėjimo prašymus su reikiamais priedais, prašomą informaciją apie priemonės (-ių) įgyvendinimo eigą ir tai pagrindžiančius dokumentus;

3.7. nedelsiant informuoti Lietuvos oro uostus, jeigu pagalbos gavėjui suteikiama kita valstybės pagalba ar nereikšminga (de minimis) pagalba tokioms pačioms tinkamoms finansuoti išlaidoms finansuoti;

3.8. bendradarbiauti su Komitetu, laiku teikti jam visą prašomą informaciją, sudaryti sąlygas jam susipažinti su dokumentais, susijusiais su priemonės (-ių) ir sutarties vykdymu;

3.9. Lietuvos oro uostų nustatytais terminais teikti papildomą informaciją ir dokumentus, šalinti mokėjimo prašymų ir (arba) kitų dokumentų, priemonės (-ių) įgyvendinimo trūkumus; Lietuvos oro uostai turi teisę sustabdyti pagalbos mokėjimą, kol bus pateikta prašoma informacija ir (arba) dokumentai ir (arba) ištaisyti trūkumai;

3.10. kaip galima greičiau, bet ne vėliau kaip per 10 (dešimt) darbo dienų nuo problemos identifikavimo raštu informuoti Lietuvos oro uostus apie visas grėsmes ir kliūtis, turinčias ar galinčias turėti įtakos tinkamam priemonės (-ių) ir sutarties įgyvendinimui, ir, jei reikia, inicijuoti Sutarties pakeitimą ar nutraukimą sutartyje nustatyta tvarka;

3.11. gavęs Lietuvos oro uostų priimtą sprendimą sustabdyti, sumažinti arba nutraukti pagalbos gavėjui suteiktos pagalbos finansavimą, per sprendime nustatytą terminą įvykdyti visus sprendime išdėstytus reikalavimus;

3.12.  ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas nuo taisyklių 71 punkte nurodyto Lietuvos oro uostų sprendimo gavimo dienos grąžinti Lietuvos oro uostams sprendime nurodytą pagalbos sumą. Negrąžinus 71 punkte nurodytos pagalbos lėšų sumos per sprendime nurodytą terminą, mokėti Lietuvos oro uostams už pavėluotą grąžinti sumą 6 procentų metines palūkanas nuo grąžintinos pagalbos lėšų sumos už kiekvieną pavėluotą grąžinti dieną.

4. Įgyvendindamas priemonę (-es), rengdamas ir teikdamas mokėjimo prašymus ir kitus su priemonės (-ių) įgyvendinimu susijusius dokumentus, pagalbos gavėjas privalo vadovautis taisyklėmis, komiteto teikiamais nurodymais, instrukcijomis ir rekomendacijomis.

 

III. TINKAMOS FINANSUOTI IŠLAIDOS

 

5. Tinkamomis finansuoti yra pripažįstamos tokios išlaidos:

5.1. kurias pagalbos gavėjas patiria įgyvendindamas priemonę (-es), t. y.:

5.1.1. rinkodaros ir reklamos išlaidos, patiriamos pristatant ir (ar) reklamuojant įgyvendinamą priemonę:

5.1.2. įsikūrimo išlaidos, kurias oro uoste pagalbos gavėjas patiria siekdamas pradėti naują maršrutą ar padidindamas esamo maršruto dažnį;

5.1.3. kitos su pagalbos gavėjo įgyvendinama priemone (-ėmis) glaudžiai susijusios išlaidos;

5.2. kurios buvo nurodytos paraiškoje ir joms buvo pritarta Lietuvos oro uostų vadovo įsakymu dėl pagalbos skyrimo;

5.3. kurios yra būtinos priemonei (-ėms) įgyvendinti, atitinka skaidraus finansų valdymo, sąnaudų efektyvumo, išlaidų ir naudos principus.

 

IV. PAGALBOS SUMA, MOKĖJIMO PRAŠYMŲ TENKINIMAS IR PAGALBOS IŠMOKĖJIMO TVARKA

 

6. Lietuvos oro uostų vadovo įsakymu dėl pagalbos skyrimo pagalbos gavėjui priemonei (-ėms) įgyvendinti suteikiama pagalbos suma, nurodyta sutarties specialiosiose sąlygose.

7. Visa pagalbos suma išmokama, kai pagalbos gavėjas įdiegia priemonę. Jeigu pagalbos gavėjas įgyvendina kelias priemones, pagalbos suma gali būti skaidoma kiekvienai priemonei, kaip įtvirtinta sutarties specialiosiose sąlygose, ir atitinkama pagalbos dalis išmokama įgyvendinus kiekvieną priemonę atskirai.

8. Pagalba išmokama pagal pagalbos gavėjo Lietuvos oro uostams pateiktą mokėjimo prašymą, kuris turi būti pateiktas ne vėliau kaip iki einamųjų kalendorinių metų lapkričio 15 dienos. Prie mokėjimo prašymo pridedamai išlaidų, kurias prašoma kompensuoti, suvestinė ir išlaidas pagrindžiančių dokumentų kopijos, patvirtintos pagalbos gavėjo atsakingo (-ų) asmens (-ų) parašu (-ais) ir antspaudu (jeigu antspaudą pagalbos gavėjas privalo turėti), kaip nurodyta taisyklių 61 punkte. Išlaidas pagrindžiantys dokumentai, kurių kopijos pateikiamos Lietuvos oro uostams, privalo turėti visus apskaitos dokumentų rekvizitus, numatytus pagalbos gavėjo veiklai taikomuose buhalterinę apskaitą reglamentuojančiuose teisės aktuose, ir turi būti užtikrinamas šių dokumentų atsekamumas.

9. Galutinį sprendimą dėl konkrečios pagalbos gavėjui mokėtinos pagalbos sumos priima Lietuvos oro uostai, įvertinę pagalbos gavėjo pateikto mokėjimo prašymo, išlaidų, kurias prašoma kompensuoti, suvestinės bei prie jos pridėtų dokumentų pagrįstumą. Nustatę, kad prie mokėjimo prašymo pateikti ne visi reikiami dokumentai arba pateikti dokumentai yra su trūkumais, Lietuvos oro uostai nustato terminą pagalbos gavėjui pateikti trūkstamus dokumentus arba ištaisyti trūkumus. Jeigu Lietuvos oro uostai negali įvertinti išlaidų tinkamumo finansuoti dėl pateiktos informacijos stokos, nustato protingą terminą pagalbos gavėjui pateikti trūkstamą informaciją ir (arba) dokumentus. Jei Lietuvos oro uostų nustatyti trūkumai per nurodytą terminą nepašalinami ir trūkstami dokumentai ar informacija nėra pateikiami, mokėjimo prašyme nurodytos nepagrįstos išlaidos nekompensuojamos, tačiau jas pagalbos gavėjas gali prašyti apmokėti pateikdamas vėlesnius mokėjimo prašymus, nepažeisdamas jų pateikimo termino. Lietuvos oro uostai patvirtina tik pagalbos sumą, dėl kurios pagalbos gavėjas pateikė abejonių nekeliančius dokumentus. Pagalbos gavėjas negali įtraukti į kitus mokėjimo prašymus išlaidų, kurias Lietuvos oro uostai pripažino iš esmės netinkamomis apmokėti, taip pat išlaidų, su kuriomis susijusių trūkumų pašalinti nėra įmanoma.

10. Pagal šią sutartį apskaičiuotą pagalbą Lietuvos oro uostai perveda į sutarties specialiosiose sąlygose nurodytą pagalbos gavėjo banko sąskaitą per 3 (tris) darbo dienas nuo komiteto sprendimo pervesti pagalbą priėmimo dienos.

11. Pagalbos gavėjas privalo pranešti Lietuvos oro uostams apie sutarties specialiosiose sąlygose nurodytos banko sąskaitos duomenų pasikeitimą. Jei pagalbos gavėjas tinkamai neįvykdo šiame punkte nurodytos pareigos ir pagalba yra pervedama į jo ankstesnę banko sąskaitą, toks pagalbos pervedimas yra laikomas tinkamu, ir visa atsakomybė dėl tokio pagalbos pervedimo tenka pagalbos gavėjui.

12. Jeigu pagalbos gavėjas pavėlavo pateikti mokėjimo prašymą sutarties bendrųjų sąlygų 8 punkte nustatytu terminu arba sutarties bendrųjų sąlygų 9 punkte ir taisyklių 64 punkte nustatytais atvejais ir tvarka Lietuvos oro uostams paprašius Pagalbos gavėjo pateikti trūkstamus dokumentus ir (arba) patikslintus duomenis, Pagalbos gavėjas laiku to nepadarė, ir dėl tokių Pagalbos gavėjo veiksmų (neveikimo) Pagalbos išmokėjimas persikėlė į ateinančius biudžetinius metus, kuriais nepakanka atitinkamiems biudžetiniams metams Lietuvos valstybės biudžete priemonei (-ėms) įgyvendinti skirtų lėšų, Lietuvos oro uostai be jokių sankcijų turi teisę atsisakyti išmokėti pagalbą ar jos dalį pagalbos gavėjui, net jei prašomos apmokėti tinkamos finansuoti išlaidos buvo patirtos, priemonės (-ių) įgyvendinimo veiksmai buvo atlikti bei mokėjimo prašymas buvo pateiktas tais biudžetiniais metais, kai valstybės biudžete dar buvo priemonei (-ėms) įgyvendinti skirtų lėšų.

 

V. SUTARTIES VYKDYMO KONTROLĖ IR ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ

 

13. Lietuvos oro uostai savo, ministerijos ir (arba) kitos valstybės institucijos iniciatyva turi teisę kontroliuoti, kaip yra vykdoma (-os) priemonė (-ės) ir sutartis. Lietuvos oro uostai taip pat turi teisę kontroliuoti pagalbos gavėjo finansinę-ūkinę veiklą, kiek tai susiję su priemonės (-ių) įgyvendinimu, taip, kaip numatyta šioje sutartyje ir galiojančiuose teisės aktuose. Šiuo tikslu pagalbos gavėjas turi suteikti visą informaciją ir sudaryti galimybę įgaliotiems asmenims susipažinti su visais dokumentais, susijusiais su priemonės (-ių) įgyvendinimu ir apskaita, visą priemonės (-ių) vykdymo laikotarpį ir 10 (dešimt) metų po priemonės (-ių) galutinio įgyvendinimo.

14. Jeigu pagalbos gavėjas, įgyvendindamas priemonę (-es), pažeidžia sutarties sąlygas ir (arba) Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos teisės aktus, Lietuvos oro uostai turi teisę vienašališkai priimti sprendimą sustabdyti, sumažinti arba nutraukti Lietuvos oro uostų vadovo įsakymu pagalbos gavėjui suteiktos pagalbos finansavimą ir nutraukti Sutartį.

15. Lietuvos oro uostai nėra atsakingi už pagalbos gavėjo patirtą žalą, įskaitant žalą, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusią su sutarties vykdymu ir priemonės (-ių) įgyvendinimu, jeigu žala atsirado ne dėl Lietuvos oro uostų kaltės. Lietuvos oro uostai pagal sutartį nėra atsakingi dėl Lietuvos Respublikos valstybinės valdžios institucijų ar Europos Sąjungos institucijų arba kitų subjektų veiksmų ar neveikimo.

 

VI. SUTARTIES PAKEITIMAS IR NUTRAUKIMAS

 

16. Sutartis gali būti keičiama:

16.1. abiem Šalims pasirašant papildomą susitarimą dėl sutarties pakeitimo, kai dėl tokio pakeitimo gautas išankstinis komiteto pritarimas;

16.2. Lietuvos oro uostų vienašališku sprendimu sutarties bendrųjų sąlygų 19 ir 20 punktuose nurodytais atvejais ir tvarka.

17. Šalis, inicijuojanti sutarties pakeitimą sutarties bendrųjų sąlygų 16.1 papunktyje nurodytu atveju, privalo raštu pateikti kitai Šaliai siūlymą pakeisti sutartį ir kartu su siūlymu pateikti visus siūlymą pagrindžiančius įrodymus. Šalis, gavusi siūlymą pakeisti sutartį, turi įvertinti siūlymo aplinkybes ir ne vėliau kaip per 10 (dešimt) darbo dienų pateikti pastabas ar nesutikimą dėl siūlymo arba sutikimą dėl pasiūlyto sutarties pakeitimo. Šalims suderinus papildomo susitarimo dėl sutarties pakeitimo projektą, komitetas priima rekomendaciją dėl sutarties keitimo. Sprendimą dėl sutarties keitimo pagal komiteto rekomendaciją priima Lietuvos oro uostų vadovas. Lietuvos oro uostų vadovui priėmus sprendimą dėl sutarties pakeitimo, apie tai nedelsiant informuojamas pagalbos gavėjas. Šame punkte aptartu atveju sutarties pakeitimai įsigalioja, kai susitarimą dėl sutarties pakeitimo pasirašo abi Šalys, jeigu papildomame susitarime nenurodyta kita įsigaliojimo data.

18. Lietuvos oro uostai turi teisę vienašališkai pakeisti sutartį, jeigu:

18.1. priimamas Lietuvos oro uostų sprendimas dėl pagalbos nutraukimo arba sumažinimo nustačius pažeidimą taisyklių 70 punkte nurodytais atvejais;

18.2. keičiasi Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos teisės aktų nuostatos, dėl kurių privaloma keisti sutartį.

19. Sutarties bendrųjų sąlygų 18.1 ir 18.2 papunkčiuose nurodytais atvejais Lietuvos oro uostai siunčia pagalbos gavėjui savo sprendimą pakeisti sutartį ir tokį keitimą pagrindžiančius įrodymus. Jeigu pagalbos gavėjui prieštaraujant dėl sutarties pakeitimo arba nevykdant naujų sutarties sąlygų, sutartis laikoma nutraukta nuo Lietuvos oro uostų pranešimo, kuriuo informuojama apie sutarties nutraukimą, išsiuntimo dienos.

20. Lietuvos oro uostai, nesikreipdami į teismą, turi teisę vienašališkai nutraukti sutartį apie tai raštu informuodami pagalbos gavėją, jei:

20.1. Pagalbos gavėjas iš esmės pažeidžia sutartį;

20.2. Taisyklių nustatyta tvarka yra priimtas Lietuvos oro uostų sprendimas dėl pagalbos nesuteikimo, nutraukimo arba sumažinimo ir tolesnis sutarties vykdymas yra neįmanomas;

20.3. paaiškėja, kad pagalbos gavėjas gauna kitą valstybės pagalbą ir (arba) nereikšmingą (de minimis) pagalbą tokioms pačioms tinkamoms finansuoti išlaidoms padengti;

20.4. keičiasi Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos teisės aktų nuostatos, dėl kurių privaloma nutraukti sutartį;

20.5. Pagalbos gavėjas nepradeda įdiegti priemonės (-ių) sutarties specialiosiose sąlygose nustatytu terminu arba vykdymo terminai užtęsiami taip, kad yra aišku, jog priemonė (-ės) nebus įdiegta laiku.

21. Pagalbos gavėjas turi teisę vienašališkai nutraukti sutartį ir apie tai raštu informuoti Lietuvos oro uostus, jeigu jam, pažeidžiant šios sutarties nuostatas, nebuvo išmokėta pagalba ar esminė jos dalis.

 

VII. DOKUMENTŲ SAUGOJIMAS

 

22. Pagalbos gavėjas privalo sudaryti galimybę Lietuvos oro uostams, ministerijai ir (arba) kitai Lietuvos Respublikos valstybinės valdžios ar Europos Sąjungos institucijai susipažinti su visais dokumentais, susijusiais su priemonės (-ių) įgyvendinimu, 10 (dešimt) metų nuo priemonės (-ių) galutinio įgyvendinimo ir įsipareigoja saugoti:

22.1. Paraiškos ir jos priedų kopijas ir paraiškos keitimo dokumentų, jeigu tokių buvo, kopijas;

22.2. Sutarties ir visų papildomų susitarimų originalus;

22.3. Mokėjimo prašymų kopijas ir išlaidų pagrindimo ir jų apmokėjimo įrodymo dokumentų originalus;

22.4. su priemonės (-ių) įgyvendinimu susijusio susirašinėjimo su Lietuvos oro uostais, ministerija ir (arba) kita institucija dokumentų kopijas.

 

VIII. KONFIDENCIALUMAS

 

23. Pagalbos gavėjas sutinka, kad Lietuvos oro uostai rinktų, kauptų ir apdorotų informaciją, duomenis apie jį ir jo veiklą, būtiną sprendimams dėl pagalbos išmokėjimo priimti ir kitiems tikslams, susijusiems su priemonės (-ių) įgyvendinimo priežiūra ir kontrole. Lietuvos oro uostai taip pat turi teisę dalytis šiame punkte nurodyta informacija su ministerija ir (arba) kitomis Lietuvos Respublikos valstybinės valdžios ar Europos Sąjungos institucijomis, turinčiomis teisę kontroliuoti priemonės (-ių) įgyvendinimą ir sutarties vykdymą.

24. Sutarties sąlygos viešai neskelbiamos be atskiro Šalių sutikimo, išskyrus Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus atvejus.

 

IX. TAIKYTINA TEISĖ IR GINČŲ SPRENDIMAS

 

25. Sutartis yra sudaryta, vykdoma ir aiškinama vadovaujantis Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktais.

26. Šalys susitaria, kad visi su sutartimi susiję ginčai sprendžiami tarpusavio derybomis, o nepavykus susitarti – Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos teismuose, pagal Lietuvos oro uostų buveinės vietą.

 

X. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

27. Sutartis įsigalioja nuo to momento, kai ją pasirašo abi Šalys.

28. Šalių vienos kitai siunčiami pranešimai turi būti rašytiniai.

29. Jeigu sutartyje nenumatyta kitaip, Šalių vienos kitai siunčiami pranešimai turi būti siunčiami oficialiu raštu registruotuoju paštu, faksu arba įteikiami pasirašytinai sutarties specialiosiose sąlygose nurodytais Šalių adresais. Pagalbos gavėjui adresuoti pranešimai siunčiami asmeniui, įgaliotam bendrauti su Lietuvos oro uostais visą priemonės (-ių) vykdymo ir sutarties galiojimo laikotarpį, nurodytam sutarties specialiosiose sąlygose.

30. Šalys privalo viena kitą informuoti apie savo adreso ar fakso numerio pasikeitimą. Pagalbos gavėjas privalo informuoti Lietuvos oro uostus apie asmens, įgalioto bendrauti su Lietuvos oro uostais visą priemonės (-ių) vykdymo ir sutarties galiojimo laikotarpį, pasikeitimą. Šalis, neįvykdžiusi šio reikalavimo, negali pareikšti pretenzijų ar atsikirtimų, kad kitos Šalies veiksmai, atlikti pagal paskutinius jai žinomus duomenis, neatitinka sutarties sąlygų arba ji negavo pranešimų, siųstų pagal šiuos duomenis.

31. Visi pagal sutartį teikiami dokumentai turi būti surašyti lietuvių kalba. Tais atvejais, kai atitinkami dokumentai yra išduoti kita kalba, kartu pateikiamas vertėjo parašu ir vertimų biuro antspaudu patvirtintas dokumentų vertimas į lietuvių kalbą.

32. Sutartis pasirašoma 2 (dviem) egzemplioriais lietuvių ir anglų kalbomis, turinčiais vienodą juridinę galią, kiekvienai Šaliai įteikiama po vieną egzempliorių. Sutartis pasirašoma ant kiekvieno lapo.

33. Šalys, pasirašydamos Sutartį, patvirtina, kad šios Sutarties sąlygų turinys Šalims yra suprantamas, aiškus ir atitinka tikrąją Šalių valią.

 

SPECIALIOSIOS SĄLYGOS

 

I. SUTARTIES DALYKAS

 

1. Sutartyje yra nustatoma pagalbos gavėjo paraiškoje (Sutarties 1 priedas) nurodytos Priemonės (-ių), kuriai (-ioms) įgyvendinti Lietuvos oro uostų vadovo [data] įsakymu Nr. [numeris] (Sutarties 2 priedas) yra nuspręsta suteikti pagalbą, finansavimo ir administravimo tvarka ir sąlygos.

 

II. PRIEMONĖ (-ĖS)

 

2. Pagalbos gavėjas įgyvendina šią (-ias) priemonę (-es):

2.1. [pavadinimas] (toliau – 1 Priemonė);

2.2. [pavadinimas] (toliau – 2 Priemonė).

Pastaba. Prireikus sąrašas pratęsiamas.

 

III. PRIEMONĖS (-IŲ) ĮDIEGIMO TERMINAI, PRIEMONĖS (-IŲ) IŠLAIKYMAS PO ĮDIEGIMO

 

3. 1 Priemonė turi būti įdiegta ne vėliau kaip 2015 m. [mėnuo] [diena]. 1 Priemonė laikoma įdiegta, kai pagalbos gavėjas pradeda prekiauti bilietais į naujus maršrutus, parduoti bilietus į esamų maršrutų naujus skrydžius (Pastaba. Tai, kas nereikalinga, išbraukti).

4. 2 Priemonė turi būti įdiegta ne vėliau kaip 2015 m. [mėnuo] [diena]. 2 Priemonė laikoma įdiegta, kai pagalbos gavėjas pradeda prekiauti bilietais į naujus maršrutus, parduoti bilietus į esamų maršrutų naujus skrydžius (Pastaba. Tai, kas nereikalinga, išbraukti).

5. 1 Priemonė turi būti išlaikyta po įdiegimo ne trumpiau kaip iki [metai] [mėnuo] [diena].

6. 2 Priemonė turi būti išlaikyta po įdiegimo ne trumpiau kaip iki [metai] [mėnuo] [diena].

Pastaba. Prireikus punktai išbraukiami ar sutarties III dalis papildoma reikiamais punktais.

 

 

 

IV. TINKAMOS FINANSUOTI IŠLAIDOS, PAGALBOS SUMA

 

2. Pagal sutartį tinkamos finansuoti išlaidos yra:

 

Priemonė

Išlaidų rūšis

Suma be PVM, Eur

 

PVM, Eur

 

(Jei PVM neprašoma kompensuoti, rašomas „0“)

Bendra suma su prašomu kompensuoti PVM, Eur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso, Eur:

 

 

 

 

3. Patvirtinta Pagalbos suma yra [suma] Eur, iš jų [suma] Eur 1 Priemonei įgyvendinti, [suma] Eur 2 Priemonei įgyvendinti (Pastaba. Tai, kas nereikalinga, išbraukti).

 

V. PAGALBOS IŠMOKĖJIMAS

 

4. Visa pagalbos sumos 1 Priemonei įgyvendinti, sudaranti [suma] Eur, išmokama po to, kai pagalbos gavėjas, įdiegęs 1 Priemonę, pateikia Lietuvos oro uostams raštišką mokėjimo prašymą, išlaidų, kurias prašoma kompensuoti, suvestinę ir išlaidas pagrindžiančių dokumentų kopijas.

5. Visa pagalbos sumos 2 Priemonei įgyvendinti, sudaranti [suma] Eur, išmokama po to, kai pagalbos gavėjas, įdiegęs 1 Priemonę, pateikia Lietuvos oro uostams raštišką mokėjimo prašymą, išlaidų, kurias prašoma kompensuoti, suvestinę ir išlaidas pagrindžiančių dokumentų kopijas. (Pastaba. Tai, kas nereikalinga, išbraukti).

6. Patiriant išlaidas galimas iki 20 proc. nukrypimas pagal atskiras išlaidų rūšis, neviršijant Lietuvos oro uostų sprendime dėl pagalbos teikimo bei sutartyje numatytos sumos. Sutarties pakeitimas dėl didesnio kaip 20 proc. nukrypimo pagal atskiras išlaidų rūšis, kurioms buvo pritarta skirti lėšas Lietuvos oro uostų sprendimu, negalimas. Išlaidos, viršijančios išlaidas pagal išlaidų rūšis daugiau kaip 20 proc. ir išlaidos, nenumatytos paraiškoje ir sutartyje, nefinansuojamos.

 

 

VI. ŠALIŲ ADRESAI IR REKVIZITAI

 

 

 

7. Lietuvos oro uostų adresai ir rekvizitai yra šie:

 

 

Pavadinimas ir teisinė forma

 

Valstybės įmonė Lietuvos oro uostai

 

Kodas

 

 

 

Vadovo vardas, pavardė, pareigos

 

 

 

Adresas:

 

gatvė, namo numeris, pašto indeksas, vietovė

 

 

 

Tel.

 

 

 

Faksas

 

 

 

El. p. adresas

 

 

 

Banko pavadinimas

 

 

 

Banko SWIFT kodas

 

 

 

Sąskaitos Nr.

 

 

 

PVM mokėtojo kodas

 

 

 

 

8. Pagalbos gavėjo adresai ir rekvizitai yra šie:

 

 

Pagalbos gavėjo pavadinimas ir teisinė forma

 

 

 

Kodas

 

 

 

Vadovo vardas, pavardė, pareigos

 

 

 

Asmuo, įgaliotas bendrauti su Lietuvos oro uostais visą priemonės (-ių) vykdymo ir sutarties galiojimo laikotarpį

 

 

Adresas:

(gatvė, namo numeris, pašto indeksas, vietovė)

 

 

 

Tel.

 

 

 

Faksas

 

 

 

El. p. adresas

 

 

 

Banko pavadinimas

 

 

 

Banko SWIFT kodas

 

 

 

Sąskaitos Nr.

 

 

 

PVM mokėtojo kodas

 

 

 

 

 

VIISUTARTIES PRIEDAI

 

9. 1 priedas. Pagalbos gavėjo Paraiška su priedais [lapų skaičius].

10. 2 priedas. Lietuvos oro uostų vadovo [data] įsakymas Nr. [numeris].

 

 

 

VIII. ŠALIŲ PARAŠAI

 

 

 

Lietuvos oro uostų vardu

Pagalbos gavėjo vardu

 

____________________________

 

[pareigos, vardas, pavardė]

 

____________________________

 

[pareigos, vardas, pavardė]

 

 

 

___________________________________

 


 

 

 

Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisyklių

8 priedas

 

(Mokėjimo prašymo dėl pagalbos sumos išlaidoms kompensuoti išmokėjimo formos pavyzdys)

 

_______________________________________________________

 

(pareiškėjo pavadinimas ir kodas)

 

 

 

Valstybės įmonei Lietuvos oro uostams  

 

 

MOKĖJIMO PRAŠYMAS

DĖL PAGALBOS SUMOS IŠLAIDOMS KOMPENSUOTI IŠMOKĖJIMO

 

_________________________________________________

 

(pagalbos sutarties numeris)

 

 

 

_______________ Nr. _____________

 

(data)

 

Prašau išmokėti pagalbos sumą, sudarančią _______________________________________

(nurodoma suma skaičiais ir žodžiais)

_________________________________________________________  Eur, išlaidoms kompensuoti.

Prašomą pagalbos sumą prašau pervesti į mano sąskaitą Nr. ________________

_____________________________, esančią banke _______________________, SWIFT _______________________.

 

Patvirtinu, kad:

1. Esu įgyvendinęs visus reikalavimus pagal pagalbos sutartį Nr. _____________ pagalbai gauti.

2. Nurodyta atsiskaitomoji sąskaita priklauso man ir prisiimu visą atsakomybę dėl žalos, kuri gali atsirasti klaidingai nurodžius sąskaitos numerį.

 

PRIDEDAMA. Išlaidų, kurias prašoma kompensuoti, suvestinė pagal taisyklių 9 priede nurodytą formą).

 

 

 

_______________________

 

(pareiškėjo vadovo ar įgalioto asmens pareigų pavadinimas)

 

___________

 

(parašas)

 

___________________________

 

(vardas ir pavardė)

 

 

 

Nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo oro vežėjams, siekiantiems pradėti naujus maršrutus, taisyklių

9 priedas

 

 

 

(Išlaidų, kurias prašoma kompensuoti, suvestinės formos pavyzdys)

 

_______________________________________________________

 

(pagalbos gavėjo pavadinimas ir kodas)

 

Valstybės įmonei Lietuvos oro uostams  

 

 

 

IŠLAIDŲ, KURIAS PRAŠOMA KOMPENSUOTI, SUVESTINĖ

 

 

 

_______________ Nr. _____________

 

(data)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eil. Nr.

 

Patirtų prašomų kompensuoti išlaidų rūšis

 

Kuriai priemonei įgyvendinti išlaidos patirtos (pildoma, jeigu pagal vieną pagalbos sutartį įgyvendinamos kelios priemonės)

 

Išlaidas pagrindžiantis dokumentas (nurodomas priedo Nr. iš priedų sąrašo)

 

 

Suma be PVM, Eur

PVM, Eur

(Jeigu PVM neprašoma kompensuoti, rašomas „0“)

 

Bendra suma su prašomu kompensuoti PVM, Eur

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

 

 

 

8.

 

 

 

 

 

 

 

9.

 

 

 

 

 

 

 

10.

 

 

 

 

 

 

 

11.

 

 

 

 

 

 

 

12.

 

 

 

 

 

 

 

13.

 

 

 

 

 

 

 

14.

 

 

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO: 

 

x

 

x

 

x

 

 

 

 

 

PRIEDAI (patirtas išlaidas pagrindžiantys dokumentai):

 

1.  

 

2.  

 

3.  

 

 

 

 

 

 

___________________________________

 

(pagalbos gavėjo vadovo ar įgalioto asmens pareigų pavadinimas)

 

___________

 

(parašas)

 

_______________

 

(vardas ir pavardė)

 

 

 

__________________________________