PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS MERAS

 

POTVARKIS

DĖL SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO NUSTATYMO, SKYRIMO IR SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2023 m. spalio 16 d. Nr. M1-360

Palanga

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos 25 straipsnio 5 dalimi, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“:

1. Tvirtinu Socialinių paslaugų poreikio nustatymo, skyrimo ir socialinių paslaugų organizavimo Palangos miesto savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiu galios Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. vasario 21 d. įsakymą Nr. A1-212 „Dėl socialinių paslaugų skyrimo ir teikimo administravimo procedūrų tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais.

 

 

 

Meras                                                                                                                        Šarūnas Vaitkus

 

PATVIRTINTA

Palangos miesto savivaldybės mero

2023 m. spalio 16 d. potvarkio

Nr. M1-360

1 punktu

 

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO NUSTATYMO, SKYRIMO IR SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Socialinių paslaugų poreikio nustatymo, skyrimo ir socialinių paslaugų organizavimo Palangos miesto savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustatančius subjektus, kreipimosi dėl socialinių paslaugų tvarką, asmens socialinių paslaugų poreikio vertinimo, socialinių paslaugų skyrimo, sustabdymo ir nutraukimo, asmens siuntimo į stacionarias socialinės globos įstaigas ir apgyvendinimo jose tvarką, informacijos teikimą ir saugojimą, skundų nagrinėjimo tvarką.

2. Aprašas taikomas nustatant asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, priimant sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo (neskyrimo), jų teikimo sustabdymo ir nutraukimo, siuntimo į globos namus asmenims (šeimoms), kurių gyvenamoji ar nuolatinė gyvenamoji vieta yra Palangos miesto savivaldybėje (toliau – Savivaldybė), pageidaujantiems gauti socialines paslaugas, kurias finansuoja iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams.

3. Socialinės paslaugos teikiamos pagal socialinių paslaugų įstaigų teikiančių šias paslaugas patvirtintas paslaugų teikimo tvarkas.

4. Šiame apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“ (toliau – Aprašas) ir kituose susijusiuose teisės aktuose.

 

II SKYRIUS

KREIPIMASIS DĖL SOCIALINIŲ PASLAUGŲ

 

5. Dėl socialinių paslaugų, kurias finansuoja savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto dotacijų savivaldybių biudžetams, skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas arba bendruomenės nariai, kiti suinteresuoti asmenys, veikiantys asmens (šeimos) ar visuomenės socialinio saugumo interesais, raštišku prašymu tiesiogiai, paštu ar elektroninių ryšių priemonėmis, jeigu valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tokios rūšies elektroninė paslauga, kreipiasi į:

5.1. Palangos miesto socialinių paslaugų centrą (toliau – Socialinių paslaugų centras) – dėl bendrųjų socialinių paslaugų, socialinės priežiūros paslaugų (išskyrus socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje), dienos socialinės globos (institucijoje ar asmens namuose) paslaugų;

5.2. Socialinės rūpybos skyrių (išskyrus atvejus, kai asmuo gauna paslaugas kitoje įstaigoje) – dėl ilgalaikės ar trumpalaikės socialinės globos, laikino atokvėpio paslaugos;

5.3. akredituotą socialinės priežiūros – socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugą teikiančią įstaigą (toliau – Akredituota įstaiga).

6. Asmuo, pageidaujantis gauti socialines paslaugas, priklausomai nuo aplinkybių, pateikia dokumentus, nurodytus Aprašo 6 punkte.

7. Prašymas dėl laikino atokvėpio paslaugų (pagal Aprašo 6.1 papunktyje nurodytą formą) pateikiamas 1 kartą per 24 mėnesių laikotarpį (kreipiantis pirmą kartą), o kreipiantis dėl kiekvieno kito karto laisvos formos prašymas teikiamas socialinių paslaugų įstaigai, teikiančiai laikino atokvėpio paslaugą, bet ne vėliau kaip prieš 10 kalendorinių dienų iki laikino atokvėpio paslaugos gavimo.

8. Jei socialiniams darbuotojams reikalinga papildoma informacija, susijusi su asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymu, jie gali prašyti iš asmens (šeimos narių) papildomų dokumentų, nurodytų Aprašo 2 priede, arba duomenų, reikalingų socialinių paslaugų poreikiui nustatyti pildant Aprašo 28 punkte nurodytas formas.

 

III SKYRIUS

ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKĮ

NUSTATANTYS SUBJEKTAI

 

9. Asmens (šeimos) pageidaujančio (-ios) gauti socialines paslaugas, kurias finansuoja Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, socialinių paslaugų poreikį nustato socialinių paslaugų įstaigų, sveikatos priežiūros įstaigų (kai asmeniui teikiamos stacionarios sveikatos priežiūros paslaugos) ar kitų įstaigų (pataisos, reabilitacijos įstaigų ir kt.) socialiniai darbuotojai, atsakingi už socialinių paslaugų poreikio nustatymą (toliau – socialiniai darbuotojai).

10. Skiriant socialinius darbuotojus, nustatančius asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, įstaigos vadovas įvertina jų specializaciją, tinkamumą dirbti su atskiromis asmenų socialinėmis grupėmis, kompetenciją ir gebėjimus, reikalingus asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikiui įvertinti ir nustatyti. Socialiniai darbuotojai asmeniškai atsako už tinkamą, Aprašo nustatyta tvarka atliktą, asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimą ir nustatymą, išvadų pateikimą.

11. Jei asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikiui nustatyti reikalingos kitų sričių specialistų išvados, socialinių paslaugų poreikį nustatančios įstaigos vadovas gali kreiptis į atitinkamos srities specialistus ar įstaigas reikalingoms išvadoms gauti.

12. Socialinių paslaugų poreikio nustatymas organizuojamas kiek galima arčiau asmens (šeimos) gyvenamosios vietos (seniūnijoje, socialinių paslaugų centre ir pan.) ar asmens namuose.

 

IV SKYRIUS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO VERTINIMAS

 

13. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikis nustatomas vadovaujantis Socialinių paslaugų įstatymo 16 straipsnio nuostatomis, laikantis Aprašo nustatytos tvarkos.

14. Socialiniai darbuotojai asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustato užpildydami Apraše patvirtintas socialinių paslaugų poreikio vertinimo formas, socialinės globos vertinimo formas, ir jose pateikdami išvadas bei rekomendacijas dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) teikimo. Nustatant asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, įvertinamas asmens (šeimos) socialinis savarankiškumas.

15. Jei asmuo (šeima) pageidauja gauti bendrąsias socialines paslaugas, socialinių paslaugų poreikio pagal Aprašo nuostatas nustatyti nebūtina.

16. Išskirtiniais atvejais, jei asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą ar kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, socialines paslaugas teikiančios įstaigos vadovas priima sprendimą dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo, nenustačius socialinių paslaugų poreikio. Tokiu atveju socialinių paslaugų poreikis turi būti nustatytas ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų, pradėjus teikti (arba jau suteikus) socialines paslaugas.

17. Socialiniai darbuotojai ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo prašymo gavimo dienos privalo nustatyti asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, užpildydami socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą. Šis terminas gali būti pratęsiamas iki 15 kalendorinių dienų nuo prašymo gavimo dienos, socialiniam darbuotojui, nustatančiam asmens socialinių paslaugų poreikį, Socialiniam rūpybos skyriui raštu nurodžius priežastis, dėl kurių šį terminą reikia pratęsti, nurodoma asmens, kurio socialinių paslaugų poreikis vertinamas, vardas, pavardė, gimimo data. Šiuo atveju Socialinės rūpybos skyrius įvertinęs rašte nurodytas priežastis, raštu informuoja socialinį darbuotoją dėl asmens socialinės globos poreikio nustatymo termino pratęsimo. Jei, nustačius asmens socialinių paslaugų poreikį, paaiškėja, kad asmeniui neužtenka bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros, vertinamas socialinės globos poreikis.

18. Jei, nustačius asmens socialinių paslaugų poreikį, paaiškėja, kad asmeniui neužtenka bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros, vertinamas socialinės globos poreikis.

19. Nustatant asmens socialinių paslaugų poreikį, prioritetas teikiamas institucinei ilgalaikei socialinei globai stacionarioje socialinės globos įstaigoje alternatyvioms paslaugoms, teikiamoms bendruomenėje: socialinei priežiūrai, trumpalaikei socialinei globai, dienos socialinei globai asmens namuose, dienos centre, ilgalaikei (trumpalaikei) socialinei globai grupinio gyvenimo namuose.

20. Asmens dienos ar ilgalaikės socialinės globos poreikis turi būti nustatytas per 20 kalendorinių dienų, o trumpalaikės socialinės globos poreikis – per 15 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos. Asmens dienos ar ilgalaikės socialinės globos poreikio nustatymo terminas gali būti pratęsiamas iki 30 kalendorinių dienų, o trumpalaikės socialinės globos – iki 25 kalendorinių dienų nuo pašymo gavimo dienos, socialiniam darbuotojui, nustatančiam asmens socialinės globos poreikį, Socialinės rūpybos skyriui raštu nurodžius priežastis, dėl kurių šį terminą reikia pratęsti (nurodoma asmens, kurio socialinės globos poreikis vertinamas, vardą, pavardę, gimimo data). Šiuo atveju Socialinės rūpybos skyrius įvertinęs rašte nurodytas priežastis, raštu informuoja socialinį darbuotoją dėl asmens socialinės globos poreikio nustatymo termino pratęsimo.

21. Socialinių paslaugų įstaigų socialiniai darbuotojai asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį socialinių paslaugų teikimo asmeniui laikotarpiu periodiškai peržiūri socialinių paslaugų įstaigos nustatyta tvarka, vadovaudamiesi Socialinės globos normomis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. A1‑46 „Dėl Socialinės globos normų aprašo patvirtinimo“.

22. Socialinę riziką patiriančių šeimų, socialinę riziką patiriančių vaikų ir jų šeimų socialinių paslaugų poreikį nustato atvejo vadybininkas, vadovaudamasis Atvejo vadybos tvarkos aprašu (socialinių paslaugų poreikio pagal Aprašą nustatyti nereikia), Socialinės rūpybos skyriui pateikia Prašymą-paraišką socialinėms paslaugoms gauti pagal SP-8 formą ir Išvadą dėl socialinių paslaugų šeimai skyrimo (Tvarkos aprašo 1 priedas).

23. Nustačius socialinės priežiūros (išskyrus laikino apnakvindinimo paslaugą) ar socialinės globos paslaugų poreikį, socialinių paslaugų poreikio vertinimo išvados kartu su asmens byloje esančiais dokumentais pateikiami Socialinės rūpybos skyriui. Socialinės rūpybos skyriaus atsakingi specialistai patikrina asmens byloje esančius dokumentus, užpildo sprendimo dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo formą (SP-9 forma, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-183 „Dėl kai kurių socialinei paramai gauti reikalingų formų patvirtinimo“) (toliau – Sprendimas).

 

V SKYRIUS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ASMENIUI SKYRIMAS, JŲ TEIKIMO

SUSTABDYMAS IR NUTRAUKIMAS

 

24. Sprendimai dėl socialinių paslaugų, išskyrus globos centrų teikiamas socialines paslaugas, skyrimo, jų teikimo sustabdymo ir nutraukimo priimami Aprašo nustatyta tvarka ir terminais.

25. Sprendimus dėl socialinės priežiūros (išskyrus laikino apnakvindinimo paslaugą), socialinės globos paslaugų skyrimo priima Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į socialinio darbuotojo asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo išvadas.

26. Sprendimus dėl transporto organizavimo paslaugos, laikino apnakvindinimo paslaugų skyrimo ar nutraukimo priima Socialinių paslaugų centro direktorius.

27. Sprendimus dėl socialinių paslaugų teikimo sustabdymo priima socialinių paslaugų teikėjas. Pasibaigus sprendime dėl socialinių paslaugų sustabdymo nurodytam laikotarpiui, socialinės paslaugos, kurių teikimas buvo sustabdytas, pradedamos teikti ne vėliau nei kitą darbo dieną nuo sustabdymo laikotarpio pabaigos ir teikiamos tomis pačiomis sąlygomis be atskiro sprendimo priėmimo.

28. Socialinių paslaugų įstaiga, gavusi asmens prašymą tęsti paslaugos teikimą nesibaigus sprendime dėl socialinių paslaugų sustabdymo nurodytam laikotarpiui, socialinių paslaugų teikimą atnaujina per 7 dienas nuo prašyme nurodyto sustabdymo laikotarpio pabaigos be atskiro sprendimo priėmimo.

29. Priėmus sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo, sustabdymo ar nutraukimo įstaigų atsakingi darbuotojai atlieka kitas procedūras, vadovaudamiesi Aprašo nustatyta tvarka.

30. Tuo atveju, kai priimamas sprendimas asmeniui skirti socialines paslaugas (išskyrus valstybines socialinės globos įstaigas), tačiau socialinėms paslaugoms teikti socialinių paslaugų įstaigos neturi vietų ar galimybių, asmuo įrašomas į asmenų, laukiančių socialinių paslaugų, eilę (toliau – eilė) pagal prašymo priėmimo datą. Tais atvejais, kai sprendimai priimami ta pačia data keliems asmenims, atsižvelgiama į jų prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti registracijos numerį.

31. Socialinės rūpybos skyrius sudaro ilgalaikės socialinės globos paslaugų gavimo Palangos miesto globos namuose eilę.

32. Bendrųjų socialinių paslaugų, socialinės priežiūros paslaugų ar dienos socialinės globos paslaugų gavimo eiles sudaro socialines paslaugas teikiančios įstaigos pagal savo įstaigos patvirtintas tvarkas.

 

VI SKYRIUS

ASMENS SIUNTIMAS Į GLOBOS NAMUS

 

33. Asmuo siunčiamas į globos namus ilgalaikei ar trumpalaikei socialinei globai gauti, vadovaujantis priimtu sprendimu dėl socialinės globos asmeniui skyrimo globos namuose.

34. Globos namai, į kuriuos siunčiamas asmuo, parenkami atsižvelgiant į asmens (globėjo, rūpintojo) pageidavimą ir globos namų galimybes suteikti reikiamas paslaugas.

35. Prieš apgyvendinant asmenį, kuriam skirta ilgalaikė socialinė globa globos namuose, išrašomas asmens siuntimas į socialinių paslaugų įstaigą (Tvarkos aprašo 2 priedas). Siuntimą dėl socialinės globos skyrimo išrašo Socialinės rūpybos skyrius, o kai priimtas sprendimas dėl ilgalaikės socialinės globos valstybės globos namuose skyrimo – Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

36. Siuntimas per 3 darbo dienas nuo jo išrašymo dienos pateikiamas (išsiunčiamas) asmeniui (globėjui, rūpintojui), o siuntimo kopijos pateikiamos (išsiunčiamos) globos namams, į kuriuos asmuo siunčiamas.

37. Išrašytas siuntimas galioja 30 kalendorinių dienų nuo jo pateikimo (išsiuntimo) asmeniui (globėjui, rūpintojui) dienos. Siuntimo terminas gali būti pratęsiamas, jeigu asmuo (globėjas, rūpintojas) raštu Socialinės rūpybos skyriui pateikia objektyvias priežastis, dėl kurių jis per nurodytą laiką negali apsigyventi globos namuose.

38. Jeigu asmuo neapsigyvena globos namuose per siuntimo galiojimo terminą siuntimas pripažįstamas netekusiu galios.

39. Socialinės rūpybos skyriaus atsakingas darbuotojas, vadovaudamasis Aprašo nustatyta tvarka, surenka asmens bylos dokumentus ir suformuotą socialinių paslaugų gavėjo bylą pateikia globos namams ne vėliau kaip asmens apgyvendinimo dieną.

 

 

VII SKYRIUS

ASMENS FINANSINIŲ GALIMYBIŲ VERTINIMAS IR SOCIALINIŲ PASLAUGŲ FINANSAVIMAS, ATASKAITŲ TEIKIMAS

 

40. Asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas teisės aktų nustatyta tvarka vertina ir užpildo Asmens (šeimos) finansinių galimybių mokėti už socialines paslaugas pažymą (Tvarkos aprašo 3 priedas):

40.1. Socialinės rūpybos skyriaus tarnautojas – mokėjimą už ilgalaikės, trumpalaikės, laikino atokvėpio (trumpalaikės) socialinės globos paslaugas;

40.2. Socialinių paslaugų centro direktoriaus paskirtas darbuotojas – mokėjimą už bendrąsias socialines paslaugas, socialinės priežiūros paslaugas, dienos socialinės globos paslaugas.

41. Valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos lėšas, skirtas asmenų su sunkia negalia globai, administruoja Savivaldybės administracijos Buhalterija (toliau – Buhalterija). Valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos lėšos, skirtos asmenų su sunkia negalia globai, savivaldybės įstaigoms paskirstomos Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, atsižvelgiant į praėjusiais metais įstaigose socialinę globą gavusių, prognozuojamą einamaisiais metais socialinę globą gausiančių asmenų su sunkia negalia skaičių ir socialinės globos paslaugų įstaigose kainos kitimą. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo projektą rengia Buhalterijos specialistas, vykdantis lėšų asmenų su sunkia negalia globai planavimą, apskaitą ir analizę, derindamas jį su Socialinės rūpybos skyriumi. Valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos lėšų, skirtų asmenų su sunkia negalia globai, paskirstymas einamaisiais metais gali būti keičiamas, atsižvelgiant į aplinkybes, darančias įtaką lėšų poreikio kitimui. Savivaldybės socialinių paslaugų įstaigos pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą lėšų paskirstymą sudaro ir Buhalterijai pateikia pasirašytą programos sąmatą. Programų sąmatas pasirašo įstaigos vadovas ir vyriausiasis buhalteris (finansininkas). Buhalterija lėšas socialinių paslaugų įstaigoms perveda pagal patvirtintas programų sąmatas, atsižvelgdama į jų pateiktas paraiškas, gautų ir panaudotų lėšų ataskaitų duomenis, o socialinių paslaugų įstaigoms, kurios nėra pavaldžios savivaldybei, vadovaudamasi ir Savivaldybės administracijos sudarytomis socialinės globos teikimo ir lėšų kompensavimo sutartimis.

42. Savivaldybės socialinių paslaugų įstaigos Savivaldybės administracijai teikia:

42.1. gautų ir panaudotų valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų socialinei globai asmenims su sunkia negalia ataskaitą (Tvarkos aprašo 4 priedas) – iki 7 mėnesio dienos;

42.2. valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų socialinei globai biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitą (forma Nr. 2 – metinė, ketvirtinė, patvirtinta Lietuvos Respublikos finansų ministro) – terminui pasibaigus iki kito mėnesio 7 dienos.

43. Buhalterija apie gautas ir panaudotas valstybės biudžeto specialiąsias tikslines dotacijas socialinei globai asmenims su sunkia negalia ataskaitas teikia:

43.1. Savivaldybės administracijos Biudžeto skyriui – biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitą (forma Nr. 2 metinė, ketvirtinė, patvirtinta Lietuvos Respublikos finansų ministro);

43.2. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, – užpildant jų nustatytas ataskaitų formas.

 

VIII SKYRIUS

INFORMACIJOS TEIKIMAS IR SAUGOJIMAS

 

44. Savivaldybės administracija savo interneto svetainėje skelbia informaciją apie savivaldybės teritorijoje teikiamas socialines paslaugas: viešina informaciją apie visas jos teritorijoje veikiančias socialinių paslaugų įstaigas, neatsižvelgdama į jų pavaldumą (nurodomi įstaigų pavadinimai, kontaktiniai telefono ryšio numeriai ir elektroninio pašto adresai pasiteirauti), šiose įstaigose teikiamas socialines paslaugas (pateikiamas teikiamų paslaugų sąrašas), šių paslaugų kainas ir numatytą (planinį) vietų skaičių, socialinių paslaugų organizavimą savivaldybės teritorijoje reglamentuojančius teisės aktus.

45. Socialinių paslaugų įstaigos savo interneto svetainėje skelbia informaciją apie teikiamas socialines paslaugas, jų kainas ir numatytą (planinį) vietų skaičių, taip pat informaciją apie turimą licenciją ar akreditaciją, jos išdavimą, sustabdymą ir (ar) panaikinimą.

46. Duomenys apie asmeniui skirtas, teikiamas, nutrauktas, sustabdytas ir neskirtas (nurodant jų neskyrimo priežastis) socialines paslaugas pateikiami Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje, vadovaujantis teisės aktų nustatyta tvarka.

47. Socialinių paslaugų įstaigoje informacija apie asmenį (šeimą) (apie asmeniui teikiamas socialines ir kitas paslaugas, asmens savijautą, sveikatos būklę, pasiektus rezultatus, paslaugų poreikių pokyčius ir pan.) socialinių paslaugų teikimo laikotarpiu kaupiama ir saugoma asmens byloje.

48. Dokumentai ir duomenys saugomi:

48.1. dokumentai – Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytais terminais;

48.2. duomenys, kuriuos pagal Aprašo nuostatas privaloma registruoti SPIS, – Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos nuostatų nustatyta tvarka ir terminais.

49. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir duomenų valdytojo, į kurį kreipiamasi dėl duomenų subjekto teisių įgyvendinimo, nustatyta tvarka.

 

IX SKYRIUS

SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS

 

50. Socialinių darbuotojų, paskirtų vadovaujantis Aprašo III skyriaus nuostatomis, asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo išvadas dėl socialinių paslaugų poreikio skirti socialines paslaugas, asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Savivaldybės merui. Tokiais atvejais, Savivaldybės mero sprendimu per 20 darbo dienų turi būti sudaryta komisija, kuri pakartotinai nustatytų asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį.

51. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų, finansuojamų iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, poreikio nustatymo išvadas dėl socialinių paslaugų teikimo, sprendimus dėl šių socialinių paslaugų skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui. Tokiu atveju skundai nagrinėjami Aprašo VIII skyriuje nustatyta tvarka.

52. Ginčai dėl Savivaldybės mero, Savivaldybės administracijos, Socialinių paslaugų priežiūros departamento, Tarnybos, Departamento priimtų sprendimų (neveikimo) nagrinėjami Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

______________________

 

Socialinių paslaugų poreikio nustatymo,

skyrimo ir socialinių paslaugų organizavimo

Palangos miesto savivaldybėje tvarkos aprašo

1 priedas

 

________________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

20__ m. _____________d.

 

 

Palangos miesto savivaldybės administracijos

Socialinės rūpybos skyriui

 

 

IŠVADA

DĖL SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ŠEIMAI SKYRIMO

 

 

Atvejo nagrinėjimo 20__m. _____________d. vykusiame posėdyje nustatyta, kad ______________________ šeimai reikalingos socialinės paslaugos.

(vardas, pavardė)

Vadovaujantis Socialinių paslaugų skyrimo ir teikimo administravimo tvarkos aprašo 50 punktu, teikiame išvadą sprendimui dėl socialinių paslaugų skyrimo šeimai:

 

Eil. nr.

Šeimos nario vardas, pavardė

Šeimos nario gimimo data

Faktinė gyvenamoji vieta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Socialinės paslaugos pavadinimas

Rekomenduojamas socialinės paslaugos teikėjas

Rekomenduojama paslaugos teikimo trukmė (nuo/iki)

 

 

 

 

 

 

 

Kita būtina informacija, reikalinga dėl socialinių paslaugų šeimai skyrimo:

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

______________________                     ____________                   ________________________

(pareigybė)                                                      (parašas)                                         (vardas, pavardė)                         

________________

 

 

Socialinių paslaugų poreikio nustatymo,

skyrimo ir socialinių paslaugų organizavimo

Palangos miesto savivaldybėje tvarkos aprašo

2 priedas

 

PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

SOCIALINĖS RŪPYBOS SKYRIUS

 

 

SIUNTIMAS

Į SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ĮSTAIGĄ

 

20___ m. ____________________d. Nr.

Palanga

 

Vadovaujantis 20__ m. _________________ d. sprendimu Nr. _____, socialinei globai į _______________________________________________________________________________

(socialinių paslaugų įstaigos pavadinimas)

siunčiama (-as)____________________________________________________.

(vardas, pavardė, gimimo data)

 

Siuntimas galioja 30 kalendorinių dienų nuo jo išsiuntimo dienos.

 

 

 

Vedėjas                              _______________                                   _________________________

(parašas)                                                                             (vardas, pavardė)

 

________________

 

Socialinių paslaugų poreikio nustatymo,

skyrimo ir socialinių paslaugų organizavimo

Palangos miesto savivaldybėje tvarkos aprašo

3 priedas

 

__________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

ASMENS (ŠEIMOS NARIŲ) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ MOKĖTI UŽ SOCIALINES PASLAUGAS VERTINIMAS

 

20___ m. ________________ d. Nr.

 

 

Asmens duomenys:

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas

 

Socialinės paslaugos pavadinimas:

 

Asmens pajamos ir jų vertinimas:

 

 

 

 

Eil.

nr.

Gaunamų pajamų rūšies pavadinimas[1]

Pajamos, Eur

Asmens

Šeimos narių

________mėn.

________mėn.

 

 

 

 

 

 

 

 

Asmens (šeimos) pajamos, iš viso

 

 

Vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį

 

 

Asmens turtas ir jo vertinimas**

Asmens turtas

Turto vertė, Eur

Statiniai

 

Privalomos registruoti transporto priemonės ir žemės ūkio technika

 

Žemė (įskaitant užimtą miško ir vandens telkinių)

 

Finansinis turtas

 

Viso turto vertė

 

 

Turto vertės mokesčio dydžio nustatymas mokėjimui už ilgalaikę socialinę globą:

1. Asmens gyvenamosios vietos 1 kv. metro vidutinė nekilnojamo turto (būsto) rinkos vertė ____ Eur.

2. Turto vertės normatyvas:

 

1 punktas × 12 kv. m = _______ Eur.

 

3. Turto vertė, nuo kurios skaičiuojamas mokestis už ilgalaikę socialinę globą:

 

Viso turto vertė – 2 punktas = _________ Eur.

 

4. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis per mėnesį – 1 proc. nuo turto vertės, viršijančios nustatytą turto vertės normatyvą:

 

3 punktas × 1 proc. = _______ Eur.

 

Asmens (šeimos) finansinės galimybės mokėti už socialines paslaugas:

1. Socialinės priežiūros paslaugas:

nemokamai

3 proc. asmens (šeimos) pajamų ______________ Eur

5 proc. asmens (šeimos) pajamų _____________ Eur

10 proc. asmens (šeimos) pajamų _____________ Eur

15 proc. asmens (šeimos) pajamų _____________ Eur

2. Dienos socialinės globos paslauga:

2.1. vienam gyvenančiam asmeniui:

5 proc. asmens (šeimos) pajamų ______________ Eur

10 proc. asmens (šeimos) pajamų ______________ Eur

15 proc. asmens (šeimos) pajamų _____________ Eur

2.2. šeimoje gyvenančiam asmeniui:

5 proc. asmens (šeimos) pajamų _____________ Eur

15 proc. asmens (šeimos) pajamų ____________ Eur

25 proc. asmens (šeimos) pajamų ____________ Eur

35 proc. asmens (šeimos) pajamų ____________ Eur

45 proc. asmens (šeimos) pajamų ____________ Eur

3. Trumpalaikės socialinės globos paslauga:

80 proc. asmens pajamų ____________ Eur

100 proc. slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos _____ Eur

4. Ilgalaikės socialinės globos paslauga:

80 proc. asmens pajamų ____________ Eur

100 proc. slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos _____ Eur

turto vertės mokestis _____________ Eur

Mokėjimo už socialines paslaugas šaltiniai:

asmens (šeimos) pajamos

turto vertės mokestis

kitų suinteresuotų asmenų piniginės lėšos

savivaldybės biudžeto lėšos

valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos lėšos

 

Pastabos:_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas įvertino:

_________________                               _________                         _______________________

(pareigos)                                                        (parašas)                                         (vardas, pavardė)                         

______________________

 

 

 

Socialinių paslaugų poreikio nustatymo,

skyrimo ir socialinių paslaugų

organizavimo Palangos miesto

savivaldybėje tvarkos aprašo

4 priedas

 

GAUTŲ IR PANAUDOTŲ VALSTYBĖS BIUDŽETO SPECIALIŲJŲ TIKSLINIŲ DOTACIJŲ SOCIALINEI GLOBAI ASMENIMS SU SUNKIA NEGALIA ATASKAITA

 

 

20__ m. ________________d.

 

Eil. nr.

Asmens su sunkia negalia

Sunkios negalios nustatymo pagrindas (pažymos data ir numeris)

Įstaigoje teiktų socialinės globos dienų/val. skaičius per mėnesį

Paslaugos kaina už per apskaitomąjį mėnesį teiktą socialinę globą, Eur

Mokėjimo dydis pagal šaltinius, Eur

vardas, pavardė

gimimo data

mokestis nuo gaunamų pajamų

1 proc. turto mokestis

valstybės biudžeto tikslinė dotacija asmens su sunkia negalia globai

pensijos

slaugos ar priežiūros (pagalbos) tikslinės kompensacijos

kitų pajamų

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

 

Įstaigos vadovas                                                                                  _____________                                                             _____________________

(parašas)                                                                                                   (vardas, pavardė)                         

 

 

Rengėjo nuoroda (pareigos, vardas, pavardė, tel. nr.)

 

________________



[1]Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 30 straipsnio 1 dalyje nurodytos pajamos

**vertinama nustatant asmens mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydį