LIETUVOS RESPUBLIKOS Energetikos MINISTRAS

 

įsakymas

DĖL Šilumos tarybos nuostatų ir sudėties patvirtinimo

 

2015 m. lapkričio 30 d. Nr. 1-277

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo 6 straipsniu ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. birželio 17 d. nutarimo Nr. 765 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymą“ pakeitimo“ 1.7 papunkčiu, tvirtinu pridedamus:

1. Šilumos tarybos nuostatus;

2. Šilumos tarybos sudėtį.

 

 

 

Energetikos ministras                                                                                                 Rokas Masiulis

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos energetikos ministro

2015 m. lapkričio 30 d. įsakymu Nr. 1-277

 

 

ŠILUMOS TARYBOS NUOSTATAI

 

I Skyrius

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šilumos taryba (toliau – Taryba) yra kolegiali, patariamojo balso teisę turinti, visuomeniniais pagrindais veikianti su šilumos ūkiu tiesiogiai susijusių institucijų ir organizacijų (įskaitant vartotojų teises ginančias nevyriausybines organizacijas) atstovų grupė, teikianti Lietuvos Respublikos energetikos ministrui (toliau – energetikos ministras) pasiūlymus svarbiais valstybės šilumos ūkio strategijos klausimais.

2. Tarybos buveinė yra Lietuvos Respublikos energetikos ministerija (toliau – Energetikos ministerija), esanti Gedimino pr. 38, Vilnius, Lietuvos Respublika.

3. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais, taip pat nešališkumo, kolegialumo, demokratijos, viešumo ir viešojo intereso principais.

 

II Skyrius

TARYBOS uždaviniai ir Funkcijos

 

4. Pagrindiniai Tarybos uždaviniai:

4.1. nagrinėti svarbiausias šalies šilumos ūkio problemas;

4.2. teikti energetikos ministrui išvadas ir siūlymus svarbiais valstybės strategijos šilumos ūkyje klausimais, siekiant užtikrinti subalansuotą šilumos ūkio ir su juo susijusio energetikos sektoriaus plėtrą, tenkinant šilumos vartotojų poreikius šilumai mažiausiomis sąnaudomis šalies mastu, užtikrinant patikimą ir kokybišką šilumos tiekimą, neviršijant nustatytų apribojimų aplinkos taršai.

5. Taryba, vykdydama pagrindinius uždavinius, nagrinėja:

5.1. svarbius šilumos ūkio valdymo klausimus ir rengia pasiūlymus šilumos ūkio bei su juo susijusio energetikos sektoriaus plėtros strategijos klausimais:

5.1.1. valstybinės politikos šilumos ūkyje ir valstybinio reguliavimo priemonių;

5.1.2. centralizuoto šilumos ir karšto vandens tiekimo ir decentralizuotų šilumos gamybos ir karšto vandens ruošimo alternatyvų optimalaus derinimo;

5.1.3. bendros šilumos ir elektros energijos gamybos pajėgumų ir centralizuoto šilumos tiekimo racionalios plėtros;

5.1.4. valstybinės paramos vietinio kuro, biokuro ir buitinių atliekų panaudojimui šilumos gamyboje;

5.1.5. atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo pastatams šildyti galimybes;

5.1.6. konkurencijos šilumos ūkyje priemonių stiprinimo;

5.1.7. šilumos ūkio privatizavimo ir nuomos;

5.1.8. aplinkos taršos šilumos gamyboje mažinimo;

5.1.9. valstybės paramos daugiabučių namų gyventojams, modernizuojantiems savo namų šildymo ir karšto vandens įrangą;

5.1.10. valstybinės daugiabučių namų modernizavimo programos įgyvendinimo aspektus;

5.1.11. šilumos ir karšto vandens kainodaros klausimus;

5.1.12. daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros problemas;

5.1.13. efektyvaus Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir užsienio valstybių paramos panaudojimo šilumos ūkiui modernizuoti.

5.2. šilumos energijos tiekimo saugumo, energijos gamybos, perdavimo, tiekimo patikimumo bei šilumos vartojimo efektyvumo klausimus;

5.3. šilumos ūkį reglamentuojančių teisės aktų stebėsenos rezultatus;

5.4. kitus su šilumos ūkiu susijusius klausimus.

6. Taryba rengia pasiūlymus dėl naujų įstatymų ir kitų teisės aktų, reikalingų valstybės politikai šilumos ūkyje įgyvendinti, taip pat dėl veikiančių teisės aktų šilumos ūkio srityje pakeitimo arba jų pripažinimo netekusiais galios.

 

III Skyrius

TARYBOS SUDARYMAS

 

7. Tarybą sudaro ne mažiau kaip 9 ir ne daugiau kaip 15 narių.

8. Į Tarybos sudėtį įeina Energetikos ministerijos, Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos, Lietuvos savivaldybių, šilumos gamybos ir tiekimo, biokuro gamybos ir tiekimo, Lietuvos mokslo įstaigų ir vartotojų teises ginančių nevyriausybinių organizacijų deleguoti atstovai bei energetikos ekspertai.

9. Tarybos narių sudėtį tvirtina energetikos ministras.

10. Tarybos pirmininką, pirmininko pavaduotoją skiria energetikos ministras, tvirtindamas Tarybos sudėtį.

 

IV Skyrius

TARYBOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

11. Taryba renkasi pagal poreikį, bet ne rečiau kaip kartą per pusmetį. Neeilinis Tarybos posėdis gali būti sušauktas daugiau kaip pusės Tarybos narių reikalavimu arba Tarybos pirmininko iniciatyva.

12. Tarybos pirmininkas organizuoja Tarybos darbą ir atsako už jos veiklą, jai atstovauja.

13. Tarybos posėdžio darbotvarkė ir posėdžio medžiaga elektroniniu paštu pateikiama Tarybos nariams ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio.

14. Tarybos nariai gali teikti pasiūlymus dėl posėdžio darbotvarkės papildymo pateikiant posėdžiui reikiamą medžiagą ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio.

15. Tarybos posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja daugiau kaip pusė Tarybos narių.

16. Tarybos nutarimai priimami, jeigu už juos balsuoja daugiau kaip pusė posėdyje dalyvavusių Tarybos narių. Vienas Tarybos narys turi vieną balsą. Esant vienodam balsų skaičiui, lemiamą balsą turi Tarybos pirmininkas. Jeigu Tarybos nario nuomonė nesutampa su daugumos kitų Tarybos narių nuomone, jis turi teisę kiekvienu svarstomu klausimu raštu pareikšti atskirąją nuomonę, kuri įrašoma į posėdžio protokolą ar pridedama kaip protokolo priedas.

17. Tarybos nariai posėdžio metu turi teisę balsuoti telefonu, internetu ar per vaizdo ryšį, o balsavimas tokiu būdu laikomas dalyvavimu posėdyje. Tarybos nariai, negalintys dalyvauti posėdyje, gali raštu pateikti savo nuomonę svarstomais klausimais prieš posėdį Tarybos pirmininkui. Ši nuomonė paskelbiama posėdyje ir pridedama prie posėdžio protokolo.

18. Į Tarybos posėdžius gali būti kviečiami dalyvauti su svarstomu klausimu susiję specialistai, mokslininkai, ekspertai, suinteresuotų visuomenės sluoksnių atstovai.

19. Operatyviniam klausimų svarstymui Taryba gali organizuoti posėdžius elektroninėmis priemonėmis. Posėdyje, organizuojamame elektroninių priemonių būdu, Tarybos nariai savo nuomonę svarstomu klausimu pareiškia elektroniniu paštu.

20. Taryba turi teisę gauti iš Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų informaciją, reikalingą Tarybos darbui.

21. Taryba užtikrina priimtų nutarimų viešumą, kviesdama į posėdžius suinteresuotų institucijų, šilumos vartotojų ir jų teises ginančių institucijų ar organizacijų atstovus, skelbdama priimtus nutarimus Energetikos ministerijos interneto tinklalapyje.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Tarybą techniškai aptarnauja Energetikos ministerija.

23. Tarybos veiklos protokolai ir kiti dokumentai saugomi Energetikos ministerijoje.

24. Tarybos nariai, pažeidę Tarybos nuostatus, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

______________

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos energetikos ministro

2015 m. lapkričio 30 d. įsakymu Nr. 1-277

 

 

ŠILUMOS TARYBOS sudėtis

 

Vidmantas Macevičius – Energetikos viceministras (Šilumos tarybos pirmininkas);

Jurgis Dumbrava – Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos viršininkas (Šilumos tarybos pirmininko pavaduotojas);

Kęstutis Vaitukaitis – Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas, Elektrėnų savivaldybės meras;

Zita Čeponytė – Lietuvos vartotojų instituto, prezidentė;

Mantas Burokas – AB „Vilniaus šilumos tinklai“ direktorius;

Rimantas Bakas – AB „Kauno energija“ generalinis direktorius;

Petras Diksa – AB „Panevėžio energija“ generalinis direktorius;

Česlovas Kasputis – AB „Šiaulių energija“ generalinis direktorius;

Vytautas Valutis – AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius;

Vaidotas Jonutis – UAB Baltpool Biokuro verslo linijos vadovas;

Vaclovas Kveselis – Lietuvos energetikos instituto Atsinaujinančių išteklių ir efektyvios energetikos laboratorijos vyriausiasis mokslinis darbuotojas;

Valdas Lukoševičius – Lietuvos energetikos konsultantų asociacijos prezidentas;

Romas Švedas – Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius, energetikos ekspertas.

______________