image001

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

RYŠIŲ REGULIAVIMO TARNYBOS

TARYBA

 

NUTARIMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS RYŠIŲ REGULIAVIMO TARNYBOS

TARYBOS 2022 M. RUGSĖJO 20 D. NUTARIMO NR. TN-35 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS RYŠIŲ REGULIAVIMO TARNYBOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2023 m. gegužės 31 d. Nr. TN-244

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos taryba nutaria:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos tarybos 2022 m. rugsėjo 20 d. nutarimą Nr. TN-35 „Dėl Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos darbo reglamento patvirtinimo“:

1.1. Pakeisti preambulę ir ją išdėstyti taip:

„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo 9 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 11 straipsnio 7 dalimi, 83 straipsnio 9 dalimi, Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodekso 71 straipsnio 1 dalies 2 punktu, 6 dalies 1 punktu, 7 dalies 1 punktu, Lietuvos Respublikos pašto įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 20 punktu, Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 192 straipsnio 9 dalimi, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 9 straipsnio 2 dalimi, Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“, 3 punktu ir įgyvendindama 2018 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2018/1972, kuria nustatomas Europos elektroninių ryšių kodeksas, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos taryba nutaria:“.

1.2. Pakeisti preambulę ir ją išdėstyti taip:

„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo 9 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 11 straipsnio 7 dalimi, 83 straipsnio 9 dalimi, Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodekso 71 straipsnio 1 dalies 2 punktu, 6 dalies 1 punktu, 7 dalies 1 punktu, Lietuvos Respublikos pašto įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 20 punktu, Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 192 straipsnio 9 dalimi, Lietuvos Respublikos gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymo 26 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 9 straipsnio 2 dalimi, Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“, 3 punktu ir įgyvendindama 2018 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2018/1972, kuria nustatomas Europos elektroninių ryšių kodeksas, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos taryba nutaria:“.

1.3. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos darbo reglamentą:

1.3.1. Pakeisti 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos darbo reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato pagrindines Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (toliau – Tarnyba) veiklos organizavimo nuostatas, informacijos skelbimo, dokumentų teikimo, komercinę paslaptį sudarančios ar kitos konfidencialios informacijos teikimo ir apsaugos, viešo konsultavimosi tvarką ir sąlygas, Tarnybos tarybos (toliau – Taryba) darbo ir sprendimų Tarnybos kompetencijai priskirtais klausimais priėmimo tvarką, pažeidimų nagrinėjimo ir ekonominių sankcijų skyrimo procedūros ypatumus, kitus Tarnybos veiklos organizavimo aspektus.“

1.3.2. Pakeisti 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2. Tarnyba informaciją, susijusią su Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo, Lietuvos Respublikos pašto įstatymo, Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodekso ir kitų įstatymų bei jų įgyvendinamųjų teisės aktų įgyvendinimu pagal Tarnybos kompetenciją, skelbia savo interneto svetainėje www.rrt.lt, o teisės aktuose ir Reglamente nustatytais atvejais – ir Teisės aktų registre ar Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos teisės aktų informacinėje sistemoje (toliau – Teisės aktų informacinė sistema). Tarnybos interneto svetainėje taip pat skelbiama informacija apie Tarybos posėdžius ir kita su Tarnybos veikla susijusi informacija.“

1.3.3. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3. Reglamente įtvirtintos tvarka, sąlygos ir (ar) procedūros yra taikomos tiek, kiek kitokios tvarkos, sąlygų ir (ar) procedūrų nenustato specialieji atitinkamus visuomeninius santykius reglamentuojantys teisės aktai.“

1.3.4. Pripažinti netekusiais galios 4 ir 5 punktus.

1.3.5. Pakeisti 18 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:

18. Tarnyba turi teisę pareikalauti, kad asmuo per Tarnybos nustatytą ne trumpesnį kaip vienos darbo dienos terminą:“.

1.3.6. Pakeisti 19 punktą ir jį išdėstyti taip:

19. Tarnyba turi teisę pareikalauti, kad asmuo, pateikęs Tarnybai dokumentą ar kitą informaciją, kuriuose yra komercinę ar profesinę paslaptį sudarančios informacijos, per Tarnybos nustatytą ne trumpesnį kaip vienos darbo dienos terminą pateiktų Tarnybai dokumento ar kitos informacijos išrašą be komercinę ar profesinę paslaptį sudarančios informacijos ir siekiamos apsaugoti komercinės ar profesinės informacijos aprašymą. Išraše komercinė ar profesinė paslaptis turi būti užslaptinta jos vietoje įrašant [KOMERCINĖ PASLAPTIS] arba [PROFESINĖ PASLAPTIS]. Siekiamos apsaugoti informacijos aprašymas turi būti parengtas taip, kad būtų galima suprasti, kokio pobūdžio informacija yra užslaptinta išraše.“

1.3.7. Pakeisti 22 punktą ir jį išdėstyti taip:

22. Tarnyba, manydama, kad tam tikrą informaciją, sudarančią komercinę ar profesinę paslaptį, yra būtina atskleisti kitiems pažeidimo tyrimo, skundo nagrinėjimo ar kito proceso dalyviams jų teisės į gynybą tikslais, raštu informuoja apie tai asmenį, kurio komercines ir profesines paslaptis norima atskleisti, ir pasiūlo per Tarnybos nustatytą ne trumpesnį kaip vienos darbo dienos terminą raštu pateikti savo nuomonę dėl informacijos, sudarančios komercinę ar profesinę paslaptį, atskleidimo kitiems proceso dalyviams. Tarnyba, įvertinusi asmens pateiktą nuomonę ir kitas reikšmingas aplinkybes, priima sprendimą atskleisti komercines ar profesines paslaptis arba sprendimą neatskleisti komercinių ar profesinių paslapčių. Tuo atveju, jeigu asmuo per Tarnybos nustatytą terminą nepateikia savo nuomonės, tai neužkerta kelio Tarnybai, įvertinus su komercinės ar profesinės paslapties atskleidimu susijusias reikšmingas aplinkybes, priimti sprendimo atskleisti komercines ar profesines paslaptis.“

1.3.8. Pakeisti 39.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

39.4. susipažįsta su svarbiausiais Tarnyboje gautais raštais, susijusiais su kuruojama veiklos sritimi, teikia savo pastabas ir pasiūlymus Tarnybos struktūriniams padaliniams dėl parengtų atsakymų į juos, koordinuoja probleminių klausimų sprendimą;“.

1.3.9. Pakeisti 50.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

50.1. Tarybos posėdžio darbotvarkė sudaroma atsižvelgiant į Tarybos narių pasiūlymus ir iš Tarnybos struktūrinių padalinių ar Tarnybos darbuotojų gautą informaciją apie Tarybos posėdžiuose teikiamus svarstyti klausimus. Teikiant pasiūlymus dėl Tarybos posėdžio darbotvarkės, kartu pateikiama su siūlomo klausimo nagrinėjimu susijusi medžiaga.“

1.3.10. Pakeisti 50.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

50.3. Tarybos posėdžio darbotvarkėje nustatoma darbotvarkės klausimų svarstymo eilės tvarka, nurodoma taikytina procedūra (rašytinė ar žodinė), pranešėjai, ir, jeigu yra, į Tarybos posėdį kviečiami asmenys.

1.3.11. Pakeisti 51 punktą ir jį išdėstyti taip:

51. Tarybos posėdžio darbotvarkė ir Reglamento 52 punkte nurodyta viešai skelbiama Tarybos posėdžio medžiaga paskelbiama Tarnybos interneto svetainėje ne vėliau kaip iki Tarybos posėdžio dienos.“

1.3.12. Pakeisti 53 punktą ir jį išdėstyti taip:

53. Prireikus neatidėliotinai spręsti Tarnybos kompetencijai priskirtą klausimą, kuris nėra įtrauktas į Tarybos posėdžio darbotvarkę, bet kuris Tarybos narys turi teisę pasiūlyti įtraukti į Tarybos posėdžio darbotvarkę tokį klausimą iki Tarybos posėdžio. Kartu pateikiama su siūlomo klausimo nagrinėjimu susijusi medžiaga. Dėl klausimo įtraukimo į Tarybos posėdžio darbotvarkę sprendžia Tarybos pirmininkas arba Tarybos pirmininką pavaduojantis asmuo. Jeigu klausimą į Tarybos posėdžio darbotvarkę siūlo įtraukti trys Tarybos nariai, toks klausimas privalo būti įtrauktas į Tarybos posėdžio darbotvarkę.“

1.3.13. Pakeisti 54 punktą ir jį išdėstyti taip:

54. Asmenims, kviečiamiems dalyvauti Tarybos posėdyje, pranešimai apie Tarybos posėdžio datą, laiką, planuojamą trukmę ir vietą (arba būdą, jeigu Tarybos posėdis vyks nuotoliniu būdu) elektroniniu paštu išsiunčiami ne vėliau kaip 3 darbo dienos iki Tarybos posėdžio dienos.“

1.3.14. Pakeisti 55 punktą ir jį išdėstyti taip:

55. Reglamento 48 punkte numatytą viešą Tarybos posėdį ar jo dalį turi teisę stebėti kitų valstybės ar savivaldybių institucijų, įstaigų ar organizacijų, taip pat įmonių, visuomeninių organizacijų, vartotojų asociacijų atstovai ir kiti suinteresuoti asmenys, išreiškę tokį pageidavimą ir gavę šiame punkte nurodytą pranešimą apie galimybę stebėti Tarybos posėdį. Apie savo pageidavimą stebėti Tarybos posėdį asmuo privalo pranešti Tarybos posėdžių sekretoriui Tarnybos interneto svetainėje skelbiamu jo elektroninio pašto adresu ir nurodyti savo vardą, pavardę, kontaktinius duomenis (ryšio numerį ir elektroninio pašto adresą), taip pat Tarybos posėdžio stebėjimo tikslą. Šiame punkte nurodytiems asmenims pranešimai apie galimybę stebėti Tarybos posėdį išsiunčiami elektroniniu paštu.“

1.3.15. Papildyti 831 punktu ir jį išdėstyti taip:

831. Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų nagrinėjimo ir ekonominių sankcijų skyrimo procedūrą nustato Visuomenės informavimo įstatymas, taip pat mutatis mutandis taikomos Elektroninių ryšių įstatymo 85, 86, 88, 89 ir 94 straipsnių nuostatos. Reglamentas taikomas tiek, kiek nenustatyta kitaip pagal Visuomenės informavimo įstatymą ar Elektroninių ryšių įstatymą.“

1.3.16. Papildyti 831 punktu ir jį išdėstyti taip:

831. Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymo pažeidimų nagrinėjimo, ekonominių sankcijų skyrimo bei atsakomybės taikymo pagal Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymą procedūrą nustato atitinkamai Visuomenės informavimo įstatymas ir Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymas, taip pat mutatis mutandis taikomos Elektroninių ryšių įstatymo 85, 86, 88, 89 ir 94 straipsnių nuostatos. Reglamentas taikomas tiek, kiek nenustatyta kitaip atitinkamai pagal Visuomenės informavimo įstatymą, Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymą ar Elektroninių ryšių įstatymą.“

1.3.17. Pakeisti 89 punktą ir jį išdėstyti taip:

89. Taryba paskiria Tarybos posėdžio, kuriame bus nagrinėjamas pažeidimas, datą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Reglamento 87.1 papunktyje nurodyto sprendimo priėmimo dienos. Skiriant Tarybos posėdžio datą turi būti atsižvelgiama į Elektroninių ryšių įstatyme, Pašto įstatyme, Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatyme ar kituose teisės aktuose nustatytus asmens, kuriam inicijuojamas pažeidimo nagrinėjimo procesas, ir suinteresuotų asmenų, kurių teisėtiems interesams, teisėms ir (ar) pareigoms turėjo įtakos pažeidimas, informavimo apie Tarybos posėdį terminus.

1.3.18. Pakeisti 90 punktą ir jį išdėstyti taip:

90. Tarybos posėdžiai dėl pažeidimų nagrinėjimo paprastai vyksta žodinės procedūros tvarka laikantis Reglamento 83 ir 84 punktuose nustatytų reikalavimų.“

1.3.19. Papildyti VII skyriumi:

VII SKYRIUS

KITI TARNYBOS VEIKLOS ORGANIZAVIMO ASPEKTAI

 

92. Tarybos pirmininkas arba Tarybos pirmininką pavaduojantis asmuo pasirašo Tarnybos raštus, siunčiamus Lietuvos Respublikos Prezidentui, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui ar jo pavaduotojams, Seimo nariams, Ministrui Pirmininkui, ministrams, kitų valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams, taip pat Europos Sąjungos institucijoms, tarptautinėms organizacijoms, užsienio valstybių telekomunikacijų administracijoms ir kitoms institucijoms.

93. Tarnybos struktūrinių padalinių (departamentų, grupių ar skyrių, nesančių kitų struktūrinių padalinių sudėtyje) vadovai, o jų nesant – juos pavaduojantys asmenys, pagal struktūrinių padalinių kompetenciją pasirašo Tarnybos raštus, nenurodytus Reglamento 92 punkte. Tarnybos struktūrinių padalinių vadovai ir kiti Tarnybos darbuotojai gali būti atskirai įgalioti pasirašyti ir kitus, nei nurodyti šiame punkte, Tarnybos raštus.

94. Tarnyboje sudarytų komisijų ir darbo grupių vadovai mutatis mutandis turi teises, numatytas Reglamento 93 punkte.“

2. Nustatyti, kad šio nutarimo 1.2, 1.3.16 ir 1.3.17 papunkčiai įsigalioja 2025 m. birželio 28 d.

 

 

Tarybos pirmininkė                                                                                                     Jūratė Šovienė