Pagėgių savivaldybės taryba

 

 

sprendimas

 

dėl pagėgių savivaldybės švietimo įstaigų mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo

 

2016 m. kovo 31 d. Nr. T-63

Pagėgiai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos 2016 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo 3 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 27 d. nutarimu Nr. 785 patvirtinta Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika ir atsižvelgiant į Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje 2016m. vasario 10 d. Teikimą Nr.6-8 „Pagėgių savivaldybės tarybos 2014 m. vasario 27d. sprendimo Nr. T-9  „Dėl Pagėgių savivaldybės švietimo įstaigų mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ , Pagėgių savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Pagėgių savivaldybės švietimo įstaigų mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios Pagėgių savivaldybės tarybos 2014 m. vasario 27d. sprendimą Nr. T-9 „Dėl Pagėgių savivaldybės švietimo įstaigų mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Pagėgių savivaldybės tarybos 2015 m. balandžio 2d. sprendimą Nr. T-43 „Dėl Pagėgių savivaldybės tarybos 2014 m. vasario 27d. sprendimą Nr. T-9 „Dėl Pagėgių savivaldybės švietimo įstaigų mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo “ pakeitimo“.

3. Sprendimą paskelbti Teisės aktų registre ir Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje www.pagegiai.lt .

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                             Virginijus Komskis

PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės tarybos

2016 m. kovo 31 d.

sprendimu Nr. T-63

 

 

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ APSKAIČIAVIMO IR PASKIRSTYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pagėgių savivaldybės švietimo įstaigų mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo tvarkos aprašas (toliau tekste – Aprašas) reglamentuoja mokinio krepšelio dydžio nustatymą, mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimą ir paskirstymą mokinių, besimokančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio , pagrindinio arba vidurinio ugdymo programą, mokymo reikmėms tenkinti. Šis Aprašas taikomas skiriant mokinio krepšelio lėšas savivaldybės mokykloms, teikiančioms bendrąjį ugdymą, ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, neformaliojo vaikų švietimo mokykloms, formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokykloms ir kitiems švietimo teikėjams, taip pat pedagoginei psichologinei tarnybai; savivaldybei skiriamą mokinio krepšelio lėšų dalį mokymo reikmėms tenkinti ir šių lėšų naudojimą.

2. Mokinio krepšelis – tai lėšos, skirtos vienam sutartiniam mokiniui vienų metų mokymo reikmėms, apskaičiuojamos pagal mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodiką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu (toliau-Metodika).

 

II. MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ APSKAIČIAVIMAS

 

3. Mokinio krepšelis apskaičiuojamas bazinį mokinio krepšelio koeficientą padauginus iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto bazinės mėnesinės algos dydžio ir 12 mėnesių. Bazinis mokinio krepšelio koeficientas apskaičiuojamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka. Mokinio krepšelio dydis biudžetiniams metams savivaldybei nustatomas Švietimo ir mokslo ministro įsakymu teisės aktų nustatyta tvarka.

4. Vadovaujantis Metodika, Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius (toliau – Švietimo skyrius) skaičiuoja sutartinius mokinius ir mokinio krepšelio lėšas ateinantiems metams pagal einamų metų rugsėjo 1 d. Švietimo informacinių technologijų centro duomenis, už kurių pateikimo šiam centrui teisingumą atsako Švietimo įstaigų vadovai.

5. Mokinio krepšelio lėšų suma Švietimo įstaigai nustatoma įstaigos sutartinių mokinių skaičių padauginus iš bazinio mokinio krepšelio dydžio. Mokinio krepšelio lėšų , skiriamų įstaigai, dydis priklauso nuo sutartinių mokinių skaičiaus Švietimo įstaigoje.

 

 

III. MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PASKIRSTYMAS

 

6. Savivaldybė mokinio krepšelio lėšas paskirsto mokykloms pagal sutartinį mokinių skaičių ir savivaldybėms mokymo reikmėms naudoti vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta Metodika.

7. Savivaldybė 7 procentus atitinkamiems metams skirtų mokinio krepšelio lėšų naudoja šioms mokymo reikmėms tenkinti:

7.1.pedagoginei psichologinei pagalbai organizuoti;

 

7.2. brandos egzaminams organizuoti ir vykdyti;

 

7.3. profesinės linkmės moduliams neformaliojo švietimo mokyklose finansuoti;

 

7.4. neformaliajam švietimui, papildančiam bendrąsias pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas;

 

7.5.pedagoginių darbuotojų tarifinių atlygių koeficientų skirtumams išlyginti mokyklose, priemokoms už laikinai nesančių darbuotojų funkcijų (pareigų) arba papildomų darbų atlikimą (jeigu dėl papildomo darbo nesulygstama darbo sutartyje),  bendrojo ugdymo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumui užtikrinti, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo formų įvairovei įgyvendinti.

 

7.6.finansuoti mažiau pasirenkamų užsienio kalbų (prancūzų, vokiečių ir kitų) mokymuisi mobiliosiose grupėse, mažesnėse už numatytąsias švietimo ir mokslo ministro tvirtinamuose bendruosiuose pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų ugdymo planuose.

 

8. Savivaldybė turi skirti : šio Aprašo 7.1. punkte nurodytai mokymo reikmėms tenkinti – ne mažiau kaip 80 procentų Metodikoje nurodytų rekomenduojamų mokinio krepšelio lėšų sumos, 7.4. punkte nurodytai mokymo reikmei tenkinti - ne mažiau 100 procentų Metodikoje nurodytų rekomenduojamų mokinio krepšelio lėšų sumos, 7.2, 7.3, 7.5, ir 7.6. punktuose nurodytoms mokymo reikmėms – skiriama lėšų pagal poreikį.

 

9. Konkretų aprašo 7.1.- 7.6.punktuose nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti procentą arba lėšų sumą nustato Savivaldybės taryba, tvirtindama atitinkamų metų savivaldybės biudžetą . Metų eigoje atsiradus papildomam lėšų poreikiui šioms mokymo reikmėms , ar asignavimams netekus paskirties šios lėšos gali būti perskirstomos.

 

10. Aprašo 7.1.- 7.6. – skirtą lėšų sumą administruoja asignavimų valdytojas- administracijos direktorius.

 

11. Mokyklos skirtas mokinio krepšelio lėšas (93 procentus) naudoja šioms mokymo reikmėms tenkinti:

11.1. darbo užmokesčiui pagal ugdymo planą ( ir už ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo valandas, finansuojamas iš mokinio krepšelio lėšų, sumokėti ), mokyklos ugdymo procesui organizuoti ir valdyti, mokyklos bibliotekos darbuotojams išlaikyti, priemokoms už laikinai nesančių darbuotojų funkcijų (pareigų) arba papildomų darbų atlikimą (jeigu dėl papildomo darbo nesulygstama darbo sutartyje), taip pat darbo užmokesčiui ir paslaugoms, susijusioms su psichologine, specialiąja pedagogine, specialiąja ir socialine pedagogine pagalba; ne mažiau kaip 3 procentai šių lėšų turi būti skiriama psichologinei, specialiajai pedagoginei, specialiajai ir socialinei pedagoginei pagalbai organizuoti ir paslaugoms apmokėti; iš šiame punkte nurodytų mokinio krepšelio lėšų gali būti mokama už darbą pedagoginiams darbuotojams, nurodytiems švietimo ir mokslo ministro patvirtintame Pareigybių , kurias atliekant darbas yra laikomas pedagoginiu, sąraše, išskyrus užmokestį už darbą, kai mokinių tėvų (globėjų , rūpintojų) pageidavimu teikiamos papildomos paslaugos (pailgintos dienos grupės, popamokinė mokinių priežiūra , klubai, būreliai, stovyklos, ekskursijos ir kita), taip pat už darbą mokyklos bibliotekos darbuotojams, gestų kalbos vertėjams, mokytojų padėjėjams ir darbuotojams, kurių funkcijoms priskiriamas mokyklų veiklos kokybės įsivertinimas;

11.2. vadovėliams ir kitoms mokymo priemonėms;

11.3. mokinių pažintinei veiklai ir profesiniam orientavimui;

11.4. mokytojų ir kitų ugdymo procese dalyvaujančių asmenų kvalifikacijai tobulinti;

11.5. informacinėms ir komunikacinėms technologijoms (IKT) diegti ir naudoti (internetui diegti ir naudoti, duomenų bazėms, elektroniniams dienynams tvarkyti, apmokėti už darbą IKT aptarnaujantiems darbuotojams ir kitoms išlaidoms, susijusioms su IKT).

12. Šio Aprašo 11.2.punkte nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti mokyklos turi skirti ne mažiau kaip 80 procentų, o 11.3.-.11.5. punktuose nurodytoms mokinio reikmėms tenkinti - ne mažiau kaip 40 procentų Metodikoje atitinkamoms mokymo reikmėms nurodytų rekomenduojamų mokinio krepšelio lėšų sumų.

 

13.Savivaldybės administracijos Finansų skyrius (toliau tekste – Finansų skyrius), rengdamas atitinkamų metų savivaldybės biudžeto projektą, vadovaujasi galiojančia Metodika, šiuo Aprašu ir Švietimo skyriaus pateiktais, kiekvienai mokyklai skirtų mokinio krepšelio lėšų, paskaičiavimais, apskaičiuoja Savivaldybės administracijai bei kiekvienai švietimo įstaigai skirtas mokinio krepšelio lėšas .

IV.LĖŠŲ NAUDOJIMAS

 

14.Iš mokinio krepšelio lėšų gali būti mokamos teisės aktų nustatytos privalomos su darbuotojų, kuriems už darbą mokama iš mokinio krepšelio lėšų, darbo santykiais susijusios valstybinio socialinio draudimo, sveikatos draudimo įmokos ir išmokos šiems darbuotojams.

15.Mokyklų mokinio krepšelio lėšų apskaita turi būti tvarkoma atskirai nuo kitų veiklų, atskaitomybė Finansų skyriui teikiama Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka ir terminais.

16.Mokinio krepšelio lėšos naudojamos atsižvelgiant į Švietimo ir mokslo ministro tvirtinamas lėšų naudojimo atitinkamoms mokymo reikmėms tenkinti rekomendacijas bei vadovaujantis Pagėgių savivaldybės biudžeto sudarymo ir vykdymo taisyklėmis.

17. Nepanaudotas per metus lėšas mokinio krepšeliui finansuoti švietimo įstaigos grąžina į Pagėgių savivaldybės biudžeto sąskaitą iki einamųjų metų gruodžio 31 d., Finansų skyrius – valstybės institucijai iki kitų metų sausio 10 d.

 

V.BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

18.Už mokinio krepšelio lėšų panaudojimą valstybinėms institucijoms atsiskaitoma galiojančių teisės aktų nustatyta tvarka.

19. Mokyklos vadovas atsako už:

19.1.savalaikį ir teisingą duomenų apie mokinių skaičių pateikimą;

19.2.paskirtų asignavimų naudojimo teisėtumą, ekonomiškumą, efektyvumą ir rezultatyvumą;

19.3.pagal Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymą teikiamų ataskaitų rinkinių teisingumą ir pateikimą laiku.

20.Mokinio krepšelio lėšų panaudojimo kontrolė vykdoma teisės aktų nustatyta tvarka.

 

________________________________