LIETUVOS RESPUBLIKOS
SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 2005 M. GEGUŽĖS 31 D. ĮSAKYMO NR. A1-159 „DĖL REIKALAVIMŲ PROFESINĖS REABILITACIJOS PASLAUGAS TEIKIANČIOMS ĮSTAIGOMS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2014 m. kovo 31 d. Nr. A1-174
Vilnius
P a k e i č i u Reikalavimų profesinės reabilitacijos paslaugas teikiančioms įstaigoms aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. A1-159 „Dėl Reikalavimų profesinės reabilitacijos paslaugas teikiančioms įstaigoms aprašo patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 8.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
2. Pakeičiu 8.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
„8.3. profesinių gebėjimų atkūrimas arba naujų išugdymas. Tai prarastų savybių, reikalingų darbui, atkūrimas bei esamų, bet nepakankamų, savybių, reikalingų darbui, lavinimas ir / ar naujų savybių ugdymas socialinio, psichologinio, reabilitacijos, darbo imitavimo (profesinių gebėjimų atkūrimas ir / ar lavinimas, atkartojant realų darbo procesą atitinkamų priemonių ir įrangos pagalba sukurtoje kuo artimesnėje realiai darbo vietai aplinkoje) bei kitomis poveikio priemonėmis, profesinis mokymas pagal darbo rinkos formaliojo ir / ar neformaliojo profesinio mokymo programas, registruotas teisės aktų nustatyta tvarka;“.
3. Papildau 8.5 papunkčiu:
„8.5. palaikymo darbo vietoje paslauga. Tai pagalbos įsidarbinusiam asmeniui teikimas, sprendžiant asmens socialinių įgūdžių trūkumo, adaptacijos darbo vietoje, motyvacijos dirbti problemas, tarpininkavimas tarp asmens ir darbdavio bei jų konsultavimas, sprendžiant problemas, susijusias su darbo santykiais ar sąlygomis, bei kita pagalba, siekiant kuo efektyvesnės ir ilgalaikės integracijos į darbo rinką.“
4. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:
5. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:
„11. Įstaiga pagal klientų poreikius gali organizuoti kitų paslaugų, kurios nėra profesinės reabilitacijos programos (ciklo) dalis ir kurių Lietuvos darbo birža nefinansuoja profesinės reabilitacijos paslaugų finansavimui skirtomis lėšomis, teikimą: socialinės reabilitacijos paslaugų, socialinių paslaugų (socialinio darbo, socialinių įgūdžių ugdymo, informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo paslaugos ir kt.), psichologinės pagalbos paslaugų, paslaugų asmens bendros fizinės ir psichinės būklės priežiūrai užtikrinti (šių paslaugų teikimas būtų privalumas). Įstaiga gali sudaryti sutartis su kitomis įstaigomis ar organizacijomis dėl šiame punkte nurodytų paslaugų teikimo.“