Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos

VADAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS RĖMĖJŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2023 m. gegužės 15 d. Nr. 4-217

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 31 straipsnio 1 ir 2 dalimis, 32 straipsnio 3 ir 5 dalimis, 36 straipsnio 4 dalimi bei 37 straipsnio 6 dalimi:

1.TvirtinuValstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos rėmėjų nuostatus (pridedama).

2. N u s t a t a u, kad įsakymas skelbiamas Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje ir Teisės aktų registre.

 

 

 

Tarnybos vadas                                                                                                   Rustamas Liubajevas

 


 

Patvirtinta

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado

2023 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. 4-217

 

 

VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS

RĖMĖJŲ NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos rėmėjų nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – tarnyba, Valstybės sienos apsaugos tarnyba) rėmėjo priėmimą, mokymą, mokymo programai taikomus reikalavimus, egzamino organizavimą, laikymą bei vertinimo tvarką, kvalifikacijos tobulinimą, pažymėjimo ir atpažinimo ženklo, liemenės su užrašu „Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas“ išdavimą, nešiojimą ir grąžinimą, Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo pažymėjimo blanko ir atpažinimo ženklo pavyzdį, liemenės su užrašu „Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas“ formą, sutarties sudarymo tvarką ir sąlygas, išmokų mokėjimo Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjams jų sužalojimo atveju tvarką bei specialaus parengimo, tikrinimo, specialiųjų priemonių jiems išdavimą ir kitas Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų veiklos organizavimo nuostatas.

2. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų veikla organizuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymu ir šiais Nuostatais.

3. Nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatyme ir kituose įstatymuose vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

PRIĖMIMAS Į VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS RĖMĖJUS

 

4. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėju gali tapti asmuo, atitinkantis reikalavimus, nustatytus Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 32 straipsnyje.

5. Asmuo, norintis tapti Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėju (toliau – kandidatas į rėmėjus), el. paštu stok@vsat.vrm.lt pateikia:

5.1. prašymą priimti į Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjus ir sutikimą (pasirašytą, skenuotą ar fotografuotą) būti tikrinamam Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 11 straipsnyje nustatyta tvarka valstybės informacinėse sistemose ir registruose (kai būtina – ir kriminalinės žvalgybos subjektų informacinėse sistemose) (1 priedas);

5.2. gyvenimo aprašymą;

5.3. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

5.4. jei turi, vairuotojo pažymėjimą, leidžiantį vairuoti B kategorijos transporto priemones;

5.5. skaitmeninę nuotrauką (35x45 mm) pažymėjimui gauti;

5.6. kitus aktualius dokumentus (pvz., rekomendacijos ir t. t.);

5.7. privalomojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos formą Nr. 047/a (gali būti pateikta ir vėliau, bet ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos).

6. Tarnybos Personalo valdybos Mokymo skyrius, gavęs visus kandidato į rėmėjus privalomus pateikti dokumentus:

6.1. patikrina, ar kandidatas į rėmėjus atitinka Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 32 straipsnyje nustatytus reikalavimus;

6.2. organizuoja pokalbį, kurio metu, dalyvaujant tarnybos Personalo valdybos Psichologų skyriaus darbuotojui (-ams), tikrinama kandidato į rėmėjus motyvacija.

7. Pokalbis gali būti organizuojamas nuotoliniu būdu.

8. Tarnybos Personalo valdybos Mokymo skyrius:

8.1. jei kandidatas į rėmėjus tinkamas tapti Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėju, organizuoja teorinį rėmėjo mokymą;

8.2. jei kandidatas į rėmėjus netinkamas tapti Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėju, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo informacijos gavimo raštu informuoja kandidatą į rėmėjus ir jį rekomendavusią asociaciją, jei rekomendacija buvo pateikta.

9. Kandidatas (-ai) į rėmėjus, atitinkantis (-ys) Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 32 straipsnyje nustatytus reikalavimus, motyvuotas (-i) ir išlaikęs (-ę) teorinio mokymo programos egzaminą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas įrašomas (-i) į Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų sąrašą (toliau – sąrašas) ir su juo (-ais) sudaroma Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo sutartis (2 priedas).

10. Abiejų šalių sutarimu, sutarties sąlygos gali būti keičiamos, bet negali prieštarauti Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo ir šių Nuostatų nuostatoms.

11. Sutartis gali būti nutraukiama abiejų šalių sutarimu ir Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 33 straipsnio nustatytais pagrindais.

 

III SKYRIUS

VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS RĖMĖJŲ MOKYMAS

 

12. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų mokymą organizuoja ir vykdo tarnybos Pasieniečių mokykla pagal iš anksto tarnybos vado įsakymu patvirtintą (-as) mokymo programą (-as).

13. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų mokymai organizuojami pagal iš anksto nustatytus grafikus, bet ne rečiau kaip kartą per kalendorinius metus.

14. Tarnybos Personalo valdybos Mokymo skyrius kandidatui į rėmėjus praneša apie organizuojamų mokymų (teorinių ir praktinių) datą, laiką ir vietą.

15. Kandidatas į rėmėjus, išklausęs teorinę mokymų dalį ir išlaikęs egzaminą (gali būti organizuojami nuotoliniu būdu), įrašomas į Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų sąrašus.

16. Kandidatui į rėmėjus, neišlaikiusiam teorinio mokymo programos egzamino, leidžiama vieną kartą jį perlaikyti. Pakartotinai neišlaikius teorinio mokymo programos egzamino, kandidato į rėmėjus prašymas nėra tenkinamas.

17. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjui organizuojami praktiniai mokymai. Praktinių mokymų pabaigoje organizuojama įskaita.

18. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjui, neišlaikiusiam praktinio mokymo įskaitos, leidžiama vieną kartą ją perlaikyti.

19. Teorinio mokymo programos egzamino laikyti neprivalo Lietuvos šaulių sąjungos, kitų asociacijų, kurių įstatuose viena iš funkcijų numatytas viešojo saugumo užtikrinimas, nariai, taip pat buvę tarnybos pareigūnai, kiti einantys pareigas ir buvę vidaus tarnybos sistemos pareigūnai, šauliai ir buvę tikrosios karo tarnybos kariai.

20. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjui, kuris nedalyvavo mokymo programos egzaminuose ar jų neišlaikė, draudžiama dalyvauti Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų veikloje. Pakartotinai neišlaikius mokymo programos egzaminų su tarnybos rėmėju sutartis nutraukiama.

 

IV SKYRIUS

VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS RĖMĖJO PAŽYMĖJIMO IR ATPAŽINIMO ŽENKLO, LIEMENĖS SU UŽRAŠU „VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS RĖMĖJAS“ IŠDAVIMO, NEŠIOJIMO IR GRĄŽINIMO TVARKA

 

21. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjui išduodamas Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo pažymėjimas (3 priedas), Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo atpažinimo ženklas (4 priedas) bei tarnybai vykdyti skirta liemenė su užrašu „Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas“ (5 priedas).

22. Pažymėjimą išduoda (esant poreikiui – keičia) atsakingas tarnybos Personalo valdybos darbuotojas.

23. Pažymėjimas keičiamas:

23.1. pasibaigus pažymėjimo galiojimo laikui;

23.2. pasikeitus duomenims, įrašytiems pažymėjime;

23.3. pažymėjimui tapus netinkamu naudoti;

23.4. praradus pažymėjimą.

24. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas pažymėjimą privalo grąžinti atsakingam tarnybos Personalo valdybos darbuotojui:

24.1. nutraukus su Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėju sutartį ne vėliau kaip sutarties nutraukimo dieną;

24.2. šių Nuostatų 22.1–22.3 papunkčiuose nurodytais atvejais.

25. Grąžinti pažymėjimai naikinami tarnybos vado nustatyta tvarka.

26. Tarnybos metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas privalo pažymėjimą nešiotis su savimi.

27. Praradęs pažymėjimą Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas ne vėliau kaip kitą darbo dieną privalo apie tai informuoti atsakingą tarnybos Personalo valdybos darbuotoją, nurodydamas praradimo aplinkybes.

28. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo liemenę ir atpažinimo ženklą išduoda tarnybos Turto valdymo valdybos atsakingas darbuotojas. Jie grąžinami nutraukus su Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėju sutartį ne vėliau kaip sutarties nutraukimo dieną.

29. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo liemenė dėvima, atsižvelgiant į paskirtą vykdyti pasienio sargybų rūšį, pasienio užkardos vado sprendimu.

30. Draudžiama pažymėjimą, atpažinimo ženklą ir liemenę naudoti ne Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo veikloje, perduoti tretiesiems asmenims.

31. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas asmeniškai atsako už jam išduotų tarnybos priemonių saugojimą.

 

V SKYRIUS

VIENKARTINIŲ IŠMOKŲ MOKĖJIMO VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS RĖMĖJŲ SUŽALOJIMO AR ŽŪTIES ATVEJU TVARKA

 

32. Tarnybos vadas ar jo įgaliotas asmuo, gavęs informaciją apie tai, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas, atlikdamas jam pavestas funkcijas, buvo sužalotas ir dėl šio sužalojimo jam nustatytas sunkus, nesunkus ar nežymus sveikatos sutrikdymo mastas ar žuvo atlikdamas jam pavestas funkcijas, per 3 darbo dienas nuo šios informacijos ir dokumentų gavimo sudaro įvykio, kuris buvo Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo sužalojimo ar žūties priežastis (toliau – įvykis), tyrimo komisiją ir paveda jai atlikti tyrimą.

33. Tyrimo tikslas – nustatyti, ar įvykis įvyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjui atliekant jam pavestas funkcijas, ar sužalojimo mastas atitinka Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 36 straipsnio 1 dalyje nustatytus atvejus, ar nėra Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 36 straipsnio 3 dalyje nurodytų aplinkybių, dėl kurių išmokos nemokamos.

34. Tyrimą atliekanti komisija turi atlikti tyrimą ir surašyti Įvykio tyrimo išvadą per 30 kalendorinių dienų nuo pavedimo atlikti tyrimą, išskyrus Nuostatų 36–37 punktuose nustatytus atvejus.

35. Jeigu tyrimo metu paaiškėja aplinkybių, neleidžiančių tyrimo baigti per Nuostatų 35 punkte nustatytą terminą, tyrimo terminas gali būti pratęstas tiek, kiek trunka nurodytos aplinkybės.

36. Jeigu dėl įvykio pradedamas ikiteisminis tyrimas, tyrimas gali būti sustabdytas iki prokuroro nutarimo ar ikiteisminio tyrimo teisėjo sprendimo dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo arba teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

37. Tyrimo išvadoje nurodoma:

37.1. tyrimo atlikimo pagrindas, komisijos narių pareigos, vardai, pavardės;

37.2. įvykio esmė ir padariniai;

37.3. nustatytos įvykio aplinkybės;

37.4. įvykio priežastys ir sąlygos;

37.5. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo sužalojimo pobūdis;

37.6. ligų ir sveikatos problemų kodai, pavadinimai, kurie įrašyti asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kuri suteikė nukentėjusiam Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjui medicinos pagalbą ar kurioje jis buvo gydomas dėl įvykio metu patirtų kūno sužalojimų, išduotuose dokumentuose, taip pat Valstybinės teismo medicinos tarnybos išvada dėl sveikatos sutrikdymo masto, išduota vadovaujantis Sveikatos sutrikdymo masto nustatymo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, Lietuvos Respublikos teisingumo ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2003 m. gegužės 23 d. įsakymu Nr. V-298/158/A1-86 „Dėl Sveikatos sutrikdymo masto nustatymo taisyklių patvirtinimo“;

37.7. ar įvykis įvyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjui atliekant jam pavestas funkcijas;

37.8. asmenys, kuriems, vadovaujantis Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 36 straipsnio 2 dalimi, mokėtinos vienkartinės išmokos Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo žūties, atliekant jam pavestas funkcijas, atveju;

37.9. ar nustatyta Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 36 straipsnio 3 dalyje nurodytų aplinkybių, dėl kurių išmokos nemokamos;

37.10. motyvuotas pasiūlymas pripažinti arba nepripažinti, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas buvo sužalotas ir dėl šio sužalojimo nustatytas sunkus, nesunkus ar nežymus sveikatos sutrikdymo mastas ar žuvo atlikdamas jam pavestas funkcijas ir, kad sužalojimo ar žūties aplinkybės atitinka Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 36 straipsnyje numatytas sąlygas ir mokėtinos vienkartinės išmokos.

38. Tarnybos vadas ar jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į tyrimo išvadą, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šios išvados gavimo priima sprendimą dėl komisijos siūlymo pripažinti arba nepripažinti, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas buvo sužalotas ir dėl šio sužalojimo nustatytas sunkus, nesunkus ar nežymus sveikatos sutrikdymo mastas ar žuvo atlikdamas jam pavestas funkcijas, kad sužalojimo ar žūties aplinkybės atitinka Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 36 straipsnyje numatytas sąlygas ir mokėtinos vienkartinės išmokos, ir parašu patvirtina tyrimo išvadą.

39. Tyrimo išvados kopija per 3 darbo dienas nuo jos priėmimo išsiunčiama Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjui ar asmenims, turintiems teisę į Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 36 straipsnio 2 dalyje nurodytą kompensaciją.

40. Prašymą dėl Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 36 straipsnio 1 dalyje numatytos vienkartinės išmokos Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas pateikia tarnybos vadui, jame nurodydamas mokėjimo sąskaitos, į kurią pageidaujama gauti vienkartinę išmoką, numerį. Prireikus prie prašymo pridedami dokumentai, patvirtinantys Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 36 straipsnio 1 dalyje nurodytas aplinkybes, patvirtinančias teisę į vienkartinę išmoką.

41. Asmenys, kuriems, vadovaujantis Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 36 straipsnio 2 dalimi, mokėtinos vienkartinės išmokos Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo žūties, atliekant jam pavestas funkcijas, atveju, prašymą pateikia tarnybos vadui, kuriame turi būti nurodyta:

41.1. prašymą teikiančio asmens vardas, pavardė, kontaktiniai duomenys (gyvenamoji vieta ir, jei turi, telefono numeris ir elektroninio pašto adresas), žuvusio Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo vardas, pavardė, gimimo data, giminystės (šeimos) ryšys su žuvusiu Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėju;

41.2. atstovo vardas, pavardė, jeigu prašymą pateikia atstovas;

41.3. mokėjimo sąskaitos, į kurią pageidaujama pervesti vienkartinę išmoką, numeris.

42. Prie prašymo turi būti pridėta:

42.1. asmens, kuris teikia prašymą, tapatybę patvirtinantis dokumentas (jei prašymas siunčiamas registruota pašto siunta arba elektroniniu paštu, – šio dokumento kopija);

42.2. atstovavimą patvirtinantys dokumentai, jeigu prašymą pateikia atstovas;

42.3. giminystės (šeimos) ryšį su žuvusiu Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėju patvirtinantis dokumentas;

42.4. prireikus ir kiti dokumentai, patvirtinantys Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 36 straipsnio 2 dalyje nurodytas aplinkybes, patvirtinančias teisę į vienkartinę išmoką.

43. Nuostatų 41–42 punktuose nurodyti dokumentai pateikiami asmeniškai arba siunčiami registruota pašto siunta arba elektroniniu paštu. Jeigu Nuostatų 43 punkte nurodyti dokumentai pateikiami asmeniškai, darbuotojas, atsakingas už dokumentų priėmimą, susipažįsta su dokumentų originalais, Nuostatų 42.1–42.3 papunkčiuose nurodytus dokumentus nukopijuoja ir pasilieka jų kopijas, o originalus grąžina juos pateikusiam asmeniui. Jeigu dokumentai siunčiami registruota pašto siunta, asmens parašo ant prašymo tikrumas turi būti paliudytas notaro ir vietoj dokumentų, nurodytų Nuostatų 42.1–42.3 papunkčiuose, pridedamos šių dokumentų notaro patvirtintos kopijos. Jeigu dokumentai siunčiami elektroniniu paštu, prašymas turi būti pasirašytas elektroniniu parašu ir pridedami skenuoti Nuostatų 42.1–42.3 papunkčiuose nurodyti dokumentai, kurių kopijų tikrumas paliudytas notaro.

44. Vienkartinė išmoka turi būti išmokėta arba raštu atsisakyta ją mokėti per 30 kalendorinių dienų nuo visų nurodytų dokumentų gavimo tarnyboje dienos.

45. Prašymą išmokėti vienkartinę išmoką nukentėjęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas, jo įgaliotas asmuo, žuvusio rėmėjo šeimos nariai ar asmenys, nurodyti Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 36 straipsnio 2 dalies 2 punkte, turi pateikti tarnybos vadui ne vėliau kaip per 3 metus nuo įvykio dienos.

 

VI SKYRIUS

VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS RĖMĖJŲ SPECIALAUS PARENGIMO, TIKRINIMO IR SPECIALIŲJŲ PRIEMONIŲ IŠDAVIMAS

 

46. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų specialus parengimas gebėjimui veikti situacijose, susijusiose su psichinės ar fizinės prievartos panaudojimu, vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais bei tarnybos vado įsakymu patvirtinta mokymo programa. Mokymą organizuoja ir vykdo tarnybos Pasieniečių mokykla šių Nuostatų 10–14 punktuose nustatyta tvarka.

47. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjui, kuris nedalyvavo mokymuose ar neišlaikė įskaitos veikti situacijose, susijusiose su psichinės ar fizinės prievartos panaudojimu, specialiosios priemonės neišduodamos. Specialiosios priemonės gali būti išduodamos rėmėjams atlikti jiems pavestas funkcijas tik kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais.

48. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų tikrinimas, ar geba veikti situacijose, susijusiose su psichinės ar fizinės prievartos panaudojimu, organizuojamas kartą per kalendorinius metus mokymų metu.

49. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjai psichinės ar fizinės prievartos bei specialiąsias priemones naudoja tik Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo nustatyta tvarka ir sąlygomis, ir tik padedant tarnybos pareigūnams vykdyti funkcijas.

50. Tarnybinės priemonės tarnybai vykdyti Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjams išduodamos atvykus vykdyti tarnybos į pasienio užkardą, įtraukiant į pasienio sargybų pamainos darbo planą informaciją, kokia tarnybos priemonė buvo išduota. Pamainos vyresnysis papildomai praveda trumpą instruktažą dėl tarnybinių priemonių panaudojimo tarnybos metu. Baigus tarnybą tarnybinės priemonės turi būti grąžinamos.

 

VII SKYRIUS

VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS RĖMĖJŲ VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

51. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų veiklą pagal kompetenciją kontroliuoja tarnybos vado pavaduotojas, pasienio rinktinės, kurioje veiklą vykdo Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas, vadas ir jo įgalioti pareigūnai.

52. Tarnybos rėmėjų veiklą, bendradarbiaudami su pasienio užkardų atsakingais pareigūnais, organizuoja pasienio rinktinių sienos kontrolės skyriai. Pasienio užkardų vadovybė suformuluoja reikalingų pasitelkti valstybės sienos apsaugai Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų skaičių ir šią informaciją perduoda Sienos kontrolės skyriaus atsakingiems pareigūnams. Tarnybos Personalo valdybos paskirtas pareigūnas, atsakingas už sutarčių sudarymą, sudarydamas sutartis su Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjais, atsižvelgia, kad pagal galimybes būtų tenkinami pasienio užkardų poreikiai. Sienos kontrolės skyriaus atsakingi pareigūnai perduoda pasienio užkardoms jiems priskirtų pagal funkcijų vykdymo teritorijas Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų anketinius duomenis bei ryšio priemonių rekvizitus, pagal kuriuos pasienio užkardų vadovybė galėtų kontaktuoti dėl tarnybos vykdymo pasienio užkardoje. 

53. Pasitelkus Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėją vykdyti tarnybą, pasienio užkardos atsakingas pareigūnas įtraukia Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėją į mėnesio pamainų grafiką ir pasienio sargybų pamainos darbo planą bei pažymi, kokias užduotis buvo skirta vykdyti.

54. Priemonės ar užduotys, kurioms vykdyti pasitelkiami Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjai, organizuojamos pagal poreikį ir į jas Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjai turi būti kviečiami ne vėliau kaip prieš 24 valandas jų nurodytais mobiliaisiais telefonais ar elektroninio pašto adresais. Jiems neprieštaraujant gali būti kviečiami ir trumpesniais terminais.

55. Atskirais atvejais, esant tarnybiniams būtinumui, suderinus su Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėju, jis gali būti kviečiamas vykdyti veiklą ir kitoje rinktinės pasienio užkardoje.

56. Jeigu Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas savanorišką veiklą vykdė mažiau kaip 48 valandas per kalendorinius metus ir nepateikė motyvuoto prašymo savanoriškai veiklai skirtų valandų likusią dalį perkelti į kitų metų I ketvirtį ar neįgyvendino įsipareigojimo per nustatytą terminą, laikoma, kad asmuo neatitinka Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 32 straipsnyje nustatytų reikalavimų. Su juo nutraukiama savanoriškos veiklos sutartis ir asmuo išbraukiamas iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų sąrašo, remiantis Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 33 straipsnio 1 dalies 4 punktu.

57. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo nedalyvavimas aktyvioje savanoriškoje veikloje ilgiau kaip 6 mėnesius iš eilės, bet ne ilgiau kaip dvejus metus, gali būti pateisinamas liga ir atostogomis vaikui prižiūrėti, tačiau Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo pažymėjimas, atpažinimo ženklas ir išduoti aprangos elementai šiuo laikotarpiu turi būti grąžinami juos išdavusiam padaliniui.

58. Pasienio užkardų atsakingi pareigūnai, pasibaigus pusmečiui, iki einamojo mėnesio 20 dienos teikia Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų, kurie funkcijas vykdė jų prižiūrimoje pasienio užkardos veiklos teritorijoje, veiklos rezultatų ataskaitas sienos kontrolės skyriams. Sienos kontrolės skyriaus atsakingi pareigūnai, apibendrinę gautas iš pasienio užkardų Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų veiklos rezultatų ataskaitas, jas iki einamojo mėnesio 30 dienos pateikia Sienos kontrolės organizavimo valdybai, o ši, išanalizavusi iš visų pasienio rinktinių gautas Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų veiklos rezultatų ataskaitas, parengia tarnybos vadui pažymą, pateikdama įžvalgas ir pasiūlymus.

 

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

59. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas už šių Nuostatų nesilaikymą atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

60. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų motyvacines priemones pagal turimas galimybes įgyvendina tarnyba.

61. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjas laikomas diskreditavusiu Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjo vardą, kai dėl savo kaltės padaro veiką, akivaizdžiai žeminančią tarnybos rėmėjo instituto autoritetą, griaunančią pasitikėjimą Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjais arba juos kompromituojančią.

62. Informacija apie Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjus kaupiama tarnybos Personalo valdyboje.

63. Valstybės sienos apsaugos tarnybos kandidatų į rėmėjus, rėmėjo ar kitų asmenų pateikti asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo, kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), ir tik šiais tikslais:

63.1. kandidatų į Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjus tikrinimo dėl jų atitikties Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 32 straipsnyje numatytiems reikalavimams;

63.2. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rėmėjų mokymo, veiklos organizavimo;

63.3. Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo 36 straipsnyje numatytų aplinkybių tyrimo bei vienkartinių išmokų mokėjimo.

 

________________________________________

part_86319743b1c34aab8724609afa52988a_end