LIETUVOS RESPUBLIKOS ENERGETIKOS MINISTRAS

 

įsakymas

DĖL energetikos ministro 2009 m. balandžio 16 d. įsakymo nr. 1-37 „DĖL DEGALINIŲ ĮRENGIMO IR EKSPLOATAVIMO taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

2023 m. balandžio 13 d. Nr. 1-108

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Degalinių įrengimo ir eksploatavimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2009 m. balandžio 16 d. įsakymu Nr. 1-37 „Dėl Degalinių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Degalinių įrengimo ir eksploatavimo taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja skystųjų ir alternatyviųjų degalų degalinių, taip pat plūduriuojančiųjų skystųjų degalų išpilstymo įrenginių (toliau – plūduriuojantysis įrenginys) pagrindinius įrengimo ir eksploatavimo, techninius, organizacinius ir techninės saugos reikalavimus.“

2. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Taisyklės privalomos degalines, plūduriuojančiuosius įrenginius įrengiantiems ir eksploatuojantiems juridiniams ir fiziniams asmenims. Taisyklių reikalavimai privalomi visiems degalinių statybos dalyviams ir asmenims, kurie projektuoja, stato, rekonstruoja ar kapitališkai remontuoja degalines, taip pat visiems statybos dalyviams, viešojo administravimo subjektams, fiziniams asmenims, juridiniams asmenims, kitoms užsienio organizacijoms, jų padaliniams, kurių veiklos principus statybos srityje nustato Lietuvos Respublikos statybos įstatymas. Plūduriuojančiųjų įrenginių projektavimui ir statybai nėra taikomi Statybos įstatymo ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų reikalavimai.“

3. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Taisyklės taikomos įrengiant ir eksploatuojant skystųjų ir alternatyviųjų degalų degalines, plūduriuojančiuosius įrenginius.“

4. Papildau 4.1.3 papunkčiu:

4.1.3. plūduriuojančiuosiuose įrenginiuose sumontuotus įrenginius;“.

5. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Degalinės statomos Statybos įstatymo ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų nustatyta tvarka. Plūduriuojantieji įrenginiai statomi Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodekso ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų nustatyta tvarka.“

6. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

9. Visa įranga, apsaugos sistemos, naudojamos degalinėje, plūduriuojančiajame įrenginyje potencialiai sprogioje aplinkoje, turi atitikti Degalinių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių 1 priedo (toliau – Taisyklių priedas) 30 punkte nurodytą įrangos ir apsaugos sistemų, naudojamų potencialiai sprogioje aplinkoje, techninį reglamentą.“

7. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Plūduriuojančiojo įrenginio, degalinės įrenginių sudedamosios dalys, mazgai turi būti sunumeruoti ar pažymėti pagal technologines schemas.“

8. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:

11. Degalinėje, plūduriuojančiajame įrenginyje turi būti sumontuoti ir naudojami visi saugos, reguliavimo įtaisai, kontrolės sistemos (degalų nutekėjimui iš talpyklų ar vamzdynų nustatymo, degalų perpylimo talpyklose, uždujinimo, sprogios aplinkos susidarymo aptikimo ir kitos sistemos) bei matavimo priemonės, nustatytos įrenginių gamintojų techniniuose dokumentuose ir projekto dokumentuose.“

9. Papildau 191 punktu:

191. Plūduriuojantieji įrenginiai projektuojami vadovaujantis Minimaliais techniniais reikalavimais vidaus vandenų transporto priemonėms, plaukiojančioms Lietuvos Respublikos vidaus vandenimis, patvirtintais Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2008 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 3-512 „Dėl Minimalių techninių reikalavimų vidaus vandenų transporto priemonėms, plaukiojančioms Lietuvos Respublikos vidaus vandenimis, ir Techninių reikalavimų vidaus vandenų transporto priemonėms, plaukiojančioms Europos Sąjungos vidaus vandenų keliais, nustatymo, Europos Sąjungos vidaus vandenų laivybos sertifikatų išdavimo, pratęsimo, atnaujinimo, pakeitimo ir panaikinimo, klasifikavimo bendrovių pripažinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Plūduriuojančiajame įrenginyje sumontuotos dvisienės degalų talpyklos (-a) turi atitikti Lietuvos standarto LST EN 12285-2 „Ceche pagamintos plieninės talpyklos. 2 dalis. Antžeminės horizontaliosios cilindrinės vienasienės ir dvisienės vandenį teršiančių degiųjų ir nedegiųjų skysčių talpyklos“ reikalavimus, o degalų įpylimo kolonėlės turi atitikti techniniame reglamente, nurodytame Taisyklių priedo 30 punkte, nustatytus reikalavimus.“

10. Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:

20. Degalinės, plūduriuojantieji įrenginiai turi turėti techninį pasą (techninės dokumentacijos bylą), kuriame nurodomi degalinės, plūduriuojančiojo įrenginio technologiniai įrenginiai ir jų pagrindiniai techniniai duomenys (įrenginio sumontavimo vieta, markė, įrenginio galia, našumas, skersmuo, tūris, darbinis slėgis, tipas, markė ir kt.), taip pat turi būti sudarytos vamzdynų schemos. Apie degalinės, plūduriuojančiojo įrenginio technologinių įrenginių kapitalinį remontą turi būti pažymėta degalinės, plūduriuojančiojo įrenginio techniniame pase (techninės dokumentacijos byloje). Už tinkamą degalinės, plūduriuojančiojo įrenginio techninio paso (techninės dokumentacijos bylos) tvarkymą atsako degalinę, plūduriuojantįjį įrenginį eksploatuojanti įmonė.“

11. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:

21. Tiekti elektros energiją, skystuosius degalus, LPG ir gamtines dujas į naujus sumontuotus ar rekonstruotus plūduriuojančiojo įrenginio, degalinės įrenginius, atlikti plūduriuojančiojo įrenginio, degalinės įrenginių paleidimo ir derinimo darbus leidžiama tik gavus Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (toliau – Taryba) energetikos įrenginių techninės būklės patikrinimo aktą–pažymą. Kai vadovaujantis teisės aktais, nurodytais Taisyklių priedo 2, 7 ir 8 punktuose, degalinės įrenginių, plūduriuojančiajame įrenginyje sumontuotų įrenginių techninę būklę tikrina akredituotoji potencialiai pavojingų įrenginių techninės būklės tikrinimo įstaiga (toliau – akredituotoji įstaiga), privaloma gauti ir akredituotos įstaigos eksperto teigiamą išvadą apie šių įrenginių tinkamumą naudoti.“

12. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:

23. Pradėti eksploatuoti degalinės technologinius įrenginius galima tik Statybos įstatymo nustatyta tvarka įvykdžius degalinės statybos užbaigimo procedūras (Taisyklių priedo 3, 6 ir 42 punktai) ir degalinės potencialiai pavojingus įrenginius užregistravus Potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registre (Taisyklių priedo 2, 7 ir 8 punktai). Pradėti eksploatuoti plūduriuojantįjį įrenginį galima tik jį užregistravus Lietuvos Respublikos vidaus vandenų laivų registre, o plūduriuojančiajame įrenginyje sumontuotus potencialiai pavojingus įrenginius – Potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registre (Taisyklių priedo 2, 7 ir 8 punktai). Informacija apie degalinės įrenginių darbo pradžią turi būti įrašyta į degalinės įrenginių eksploatavimo žurnalą, o informacija apie plūduriuojančiojo įrenginio įrenginių darbo pradžią – į plūduriuojančiajame įrenginyje sumontuotų įrenginių eksploatavimo žurnalą.“   

13. Pakeičiu 29 punktą ir jį išdėstau taip:

29. Iš degalinę eksploatuojančios įmonės personalo turi būti paskirti nustatyta tvarka atestuoti asmenys (Taisyklių priedo 9 punktas), atsakingi už dujų, elektros, šilumos sistemų ar įrenginių bei statinių priežiūrą. Degalinę eksploatuojančios įmonės vadovaujančių darbuotojų ir kvalifikuotų darbuotojų pareigos, teisės ir atsakomybė turi būti nustatytos įmonės vadovo patvirtintuose pareigybės aprašymuose.“

14. Pakeičiu 37 punktą ir jį išdėstau taip:

37. Potencialiai pavojingų įrenginių techninę būklę tikrina akredituotoji įstaiga. Degalinės potencialiai pavojingų įrenginių techninė būklė vertinama pagal akredituotosios įstaigos parengtą vertinimo metodiką. Akredituotosios įstaigos ekspertas parengia išvadą apie atliktą degalinės potencialiai pavojingo įrenginio techninės būklės tikrinimą. Išvadoje turi būti nurodomi tikrinimo rezultatai ir kito techninio tikrinimo terminas. Išvada įteikiama degalinę eksploatuojančiai įmonei, kuri ją saugo visą potencialiai pavojingo įrenginio naudojimo laiką.“

15. Pakeičiu 39 punktą ir jį išdėstau taip:

39. Avarijos degalinėse lokalizuojamos ir likviduojamos vadovaujantis degalinę eksploatuojančios įmonės vadovo patvirtintais prevencinių priemonių ir gelbėjimo darbų planais (veiksmais) galimoms avarijoms (Taisyklių priedo 1 punktas). Prevencinių priemonių ir gelbėjimo darbų planai turi būti periodiškai, bet ne rečiau kaip kas treji metai peržiūrimi ir, atsižvelgiant į pasikeitusias technologijas, naujus įrenginius bei kitas aplinkybes, koreguojami Prevencinių priemonių ir gelbėjimo darbų planuose turi būti apibrėžti degalinių įrenginių avariniai stabdymo atvejai.“

16. Pakeičiu 41 punktą ir jį išdėstau taip:

41. Avarijas degalinėje lokalizuoja ir likviduoja degalinę eksploatuojančios įmonės kvalifikuoti darbuotojai. Avarijų lokalizavimo ir likvidavimo darbus atliekantys kvalifikuoti darbuotojai privalo išmanyti prevencinių priemonių ir gelbėjimo darbų planus. Avarinius remonto darbus atliekantiems kvalifikuotiems darbuotojams ne rečiau kaip kartą per metus turi būti organizuojami galimų avarijų lokalizavimo praktiniai mokymai. Pratybų metu išbandomos priemonės, neleidžiančios susidaryti arba plėtotis avarinei situacijai, nustatomas prevencinių priemonių ir gelbėjimo darbų planuose numatytų priemonių veiksmingumas. Apie įvykusius mokymus turi būti įrašoma praktinių mokymų registravimo žurnale.“

17. Papildau IV skyrių 451 punktu:

451. Plūduriuojančiajame įrenginyje sumontuotų įrenginių eksploatacijai mutatis mutandis taikomi Taisyklių 25–41, 43 ir 44 punktai ir Taisyklių VII skyriaus septintasis skirsnis.“

18. Pakeičiu 46 punktą ir jį išdėstau taip:

46. Eksploatuoti degalinę ir vadovauti eksploatavimo darbams gali ne jaunesni kaip 18 metų kvalifikuoti darbuotojai (Taisyklių priedo 9 punktas).“

19. Pakeičiu 48 punktą ir jį išdėstau taip:

48. Visi degalinę eksploatuojantys kvalifikuoti darbuotojai, neatsižvelgiant į darbo stažą ir kvalifikaciją, turi išklausyti įvadinį instruktavimą darbuotojų saugos ir sveikatos bei priešgaisrinės saugos klausimais. Instruktuojama pagal teisės aktų (Taisyklių priedo 16 ir 25 punktai) reikalavimus ir degalinę eksploatuojančios įmonės vadovo patvirtintas instrukcijas. Apie kvalifikuotų darbuotojų instruktavimą pažymima instruktavimo registracijos žurnale.“

20. Papildau V skyrių 491 punktu:

491. Šio skyriaus reikalavimai taip pat taikomi kvalifikuotiems darbuotojams, eksploatuojantiems plūduriuojančiajame įrenginyje sumontuotus įrenginius.“

21. Pakeičiu 52 punktą ir jį išdėstau taip:

52. Plūduriuojančiojo įrenginio ir degalinės įrenginių apsaugos zonos ir veiklos šiose zonose apribojimai nustatyti pagal teisės aktų (Taisyklių priedo 5 punktas) reikalavimus.“

22. Pakeičiu 93 punktą ir jį išdėstau taip:

93. Jeigu degalų talpyklos techninė būklė patikrinta ir degalų talpykla pripažinta saugia naudoti ant jos matomoje vietoje turi būti nurodyta:

93.1. talpyklos registracijos numeris;

93.2.degalų rūšis;

93.3. talpyklos tūris;

93.4. max užpildymo kiekis (l, dm3);

93.5. max užpildymo lygis (cm);

93.6. kitos metrologinės patikros data (metai);

93.7. kito techninės būklės patikrinimo data (metai);

93.8. akredituotosios įstaigos įgaliotos nustatytos formos ženklas.“

23. Pakeičiu VII skyriaus ketvirtojo skirsnio pavadinimą ir jį išdėstau taip:

KILNOJAMOJO SKYSTŲJŲ DEGALŲ IŠPILSTYMO ĮRENGINIO TECHNINĖS PRIEŽIŪROS REIKALAVIMAI IR YPATUMAI“.

24. Pakeičiu 94 punktą ir jį išdėstau taip:

94. Kilnojamojo skystųjų degalų išpilstymo įrenginio (toliau – kilnojamasis įrenginys) neleidžiama naudoti mažmeninei ar didmeninei prekybai degalais. Naudojant kilnojamąjį įrenginį degalai saugojami ir išpilstomi pagal Taisyklių priedo 12 ir 33 punktuose nurodytų teisės aktų reikalavimus.“

25. Pakeičiu 108 punktą ir jį išdėstau taip:

108. Pildymo metu pastebėjus degalų nutekėjimą iš mobiliosios talpyklos, kilus gaisrui, avarijai ar pavojui jiems kilti, pildymo darbai turi būti nutraukti ir atliekami eksploatavimo instrukcijose ar prevencinių priemonių ir gelbėjimo darbų planuose nurodyti veiksmai. Pildymą galima atnaujinti tik pašalinus gedimus.“

26. Papildau VII skyrių septintuoju skirsniu:

SEPTINTASIS SKIRSNIS

PLŪDURIUOJANČIOJO ĮRENGINIO TECHNINĖS PRIEŽIŪROS REIKALAVIMAI IR YPATUMAI

1131. Plūduriuojančiojo įrenginio konstrukcijos (išskyrus degalų talpyklas ir degalų įpylimo kolonėles) techninė apžiūra atliekama Vidaus vandenų transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2023 m. sausio 13 d. įsakymu Nr. 2BE-10 „Dėl Vidaus vandenų transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka.

1132. Plūduriuojančiajame įrenginyje montuojamos skystųjų degalų talpyklos priskiriamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės tvirtinamo potencialiai pavojingų įrenginių kategorijų parametrų sąrašo 2.4.1.2 papunktyje nurodytam potencialiai pavojingų įrenginių kategorijų parametrui.

1133. Plūduriuojančiajame įrenginyje sumontuotų įrenginių (degalų talpyklų ir degalų įpylimo kolonėlių) eksploatacijai mutatis mutandis taikomi šio skyriaus pirmasis, antrasis, trečiasis ir penktasis skirsniai.

1134. Vidaus vandenų prieplaukoje arba vidaus vandenų uoste laivų švartavimosi vietoje stovinčiame plūduriuojančiajame įrenginyje vidaus vandenų priemones leidžiama pildyti tik iš sumontuotos talpyklos (-ų) per degalų įpylimo kolonėlę (-es).

1135. Plūduriuojančiajame skystųjų degalų išpilstymo įrenginyje su viena kuro išdavimo kolonėle lengvai pasiekiamose vietose turi būti ne mažiau kaip vienas 6 kg ir vienas 2 kg miltelių turintys gesintuvai ir nedegus audeklas. Kai plūduriuojančiajame skystųjų degalų išpilstymo įrenginyje kuro išdavimo kolonėlių įrengta dvi ar daugiau, tokiame įrenginyje turi būti užtikrintas ne mažesnis nei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos tvirtinamų bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių 5 priedo 2 lentelės 5 punkte nustatytas pirminių gaisro gesinimo priemonių kiekis.

1136. Plūduriuojančiajame skystųjų degalų išpilstymo įrenginyje turi būti iškabinti saugos ženklai ir užrašai pagal teisės aktuose (Taisyklių priedo 16 ir 17 punktai) nustatytus reikalavimus, draudžiantys rūkyti ir naudoti atvirą ugnį.

1137. Pilti naftos produktus į plūduriuojančiojo įrenginio skystųjų degalų talpyklą būtina uždaruoju būdu. Išpylimo žarnų antgaliai neturi kelti kibirkščiavimo.

1138. Perkūnijos metu pilti naftos produktus į plūduriuojančiojo įrenginio skystųjų degalų talpyklą draudžiama.

1139. Rūkyti leidžiama tik ne mažesniu kaip 15 m atstumu nuo plūduriuojančiojo įrenginio skystųjų degalų talpyklos ir degalų įpylimo kolonėlės (-ių).

11310. Plūduriuojančiojo įrenginio skystųjų degalų talpykla ir degalų įpylimo kolonėlė (-ės) ir jų įranga turi būti remontuojama kibirkščiavimo nekeliančiais instrumentais.

11311. Pildant vidaus vandenų transporto priemonių degalų bakus turi būti laikomasi šių reikalavimų:

11311.1. Prieš pradedant pildyti vidaus vandenų transporto priemonės degalų baką:

11311.1.1. keleiviai turi būti išlaipinami iš transporto priemonės – vidaus vandenų prieplaukoje arba uoste specialiai įrengtoje keleivių išlaipinimo aikštelėje;

11311.1.2. transporto priemonė įžeminimo įrenginiu turi būti sujungta su plūduriuojančiuoju įrenginiu, kaip nurodyta šio įrenginio techninėje dokumentacijoje;

11311.1.3. transporto priemonės variklis turi būti išjungtas.

11311.2. Vidaus vandenų transporto priemonės variklį galima užvesti tik atjungus degalų įpylimo kolonėlės žarną ir įžeminimo įrenginį.

11311.3. Tamsiuoju paros metu vidaus vandenų transporto priemonių degalų bakų pildymo vieta turi būti tinkamai apšviesta, naudojant apšvietimo įrangą pagal Taisyklių priedo 21 punkte nurodyto teisės akto reikalavimus.

11312. Pilant degalus į vidaus vandenų transporto priemonių degalų bakus draudžiama:

11312.1. naudoti (eksploatuoti) techniškai netvarkingą plūduriuojančiojo įrenginio įrangą;

11312.2. pilti degalus į plastikinius bakus ar kitą plastikinę tarą, kuri nėra pritaikyta degalams laikyti ir gali kaupti elektrostatinį krūvį;

11312.3. pilti degalus pastebėjus degalų nuotėkį. Esant degalų nuotėkiui būtina nedelsiant nutraukti degalų pylimą, o vidaus vandenų transporto priemonę, neužvedus variklio, nejungiant žibintų ir kitų jos elektros įrenginių, nustumti į saugią vietą;

11312.4. pilti degalus perkūnijos metu.

11313. Saugaus vidaus vandenų transporto priemonių degalų bakų pildymo priemonės:

11313.1. Degalų įpylimo kolonėlės įranga turi užtikrinti efektyvų benzino garų, išsiskiriančių pilant benziną į vidaus vandenų transporto priemonių degalų bakus, grąžinimą pagal LAND 35-2000 nustatytus reikalavimus (Taisyklių priedo 39 punktas).

11313.2. Degalų įpylimo kolonėlių pistoletai turi būti su įranga, apsaugančia nuo degalų bako perpylimo.

11313.3. Degalų įpylimo kolonėlėse turi būti įrengtas apsauginis vožtuvas nuo degalų išsiliejimo nutraukus degalų išpylimo žarną.

11313.4. Degalų įpylimo kolonėlėje turi būti avarinės degalų pylimo sustabdymo priemonės, jeigu tai nurodyta degalų įpylimo kolonėlės konstrukcijoje.

11314. Plūduriuojančiajame įrenginyje, kuriame nėra nuolat dirbančio įrenginio prižiūrėtojo (kvalifikuoto darbuotojo), vidaus vandenų transporto priemonės degalų bakus pildyti degalais leidžiama šios transporto priemonės vairuotojui, jeigu:

11314.1. prie degalų įpylimo kolonėlės yra iškabinta instrukcija, kurioje apibrėžtos degalų pylimo į vidaus vandenų transporto priemonės degalų baką procedūros (vairuotojo veiksmai pylimo metu ir esant ypatingiems atvejams). Šios procedūros papildomai gali būti pavaizduotos ir grafiniu būdu;

11314.2. paskelbtas plūduriuojančiojo įrenginio prižiūrėtojo (kvalifikuoto asmens) kontaktinis telefono numeris ar nurodytos kitos ryšio priemonės, kuriomis plūduriuojančiojo įrenginio darbo laiku suteikiama operatyvi ir kvalifikuota pagalba;

11314.3. plūduriuojančiajame įrenginyje sumontuotų įrenginių darbas nuolat prižiūrimas (stebimas) degalinės prižiūrėtojo (kvalifikuoto asmens).“

27. Pakeičiu 127 punktą ir jį išdėstau taip:

127. Pildymo metu pastebėjus LPG nutekėjimą iš mobiliosios talpyklos, kilus gaisrui, avarijai ar pavojui jiems kilti, pildymo darbai turi būti nutraukti ir atliekami eksploatavimo instrukcijose ar prevencinių priemonių ir gelbėjimo darbų planuose nurodyti veiksmai. Pildymą galima atnaujinti tik pašalinus gedimus.“

28. Pakeičiu 161 punktą ir jį išdėstau taip:

161. Degalinės įrenginių eksploatavimo žurnale turi būti daromi įrašai apie atliktas išorines apžiūras ir jų rezultatus. Jei apžiūrų metu nustatoma defektų, kurie gali sukelti avarijų ar sutrikimų, būtina nedelsiant nutraukti dujų tiekimą į tokius įrenginius ir imtis prevencinių priemonių ir gelbėjimo darbų planuose ir eksploatavimo instrukcijose nurodytų priemonių.“

29. Pakeičiu 209 punktą ir jį išdėstau taip:

209. Remontuojant slėginių indų, kurie nustatyta tvarka (Taisyklių priedo 7 punktas) registruojami Potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registre, slėgio veikiamas korpuso ar kitas sudedamąsias dalis, turi būti taikomi analogiški reikalavimai ir technologija, kaip ir juos gaminant. Remonto sąlygos derinamos su akredituotąja įstaiga.“

30. Papildau XVII skyrių 2481 punktu:

2481. Taisyklių X–XVII skyriuose nustatyti reikalavimai taikomi plūduriuojančiajame įrenginyje sumontuotų technologinių įrenginių ir įrangos eksploatavimui, jeigu šie įrenginiai ir įranga numatyti plūduriuojančiojo įrenginio projekte.“

31. Pakeičiu 1 priedo 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registro nuostatai, patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gegužės 9 d. nutarimu Nr. 645 „Dėl Potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registro nuostatų patvirtinimo“.“

32. Pripažįstu netekusiu galios 1 priedo 10 punktą.

33. Pakeičiu 1 priedo 27 punktą ir jį išdėstau taip:

27. Degiųjų dujų aplinkoje atliekamų darbų saugos taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2012 m. rugsėjo 28 d. įsakymu Nr. 1-191 „Dėl Degiųjų dujų aplinkoje atliekamų darbų saugos taisyklių patvirtinimo“.“

34. Pripažįstu netekusiu galios 1 priedo 35 punktą.

 

 

 

Energetikos ministras                                                                                                  Dainius Kreivys