RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO MODELIŲ NUSTATYMO RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGOSE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2024 m. balandžio 11 d. Nr. T-343

Radviliškis

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 5 ir 8 punktais, 16 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 58 straipsnio 1 dalies 3 punktu, Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2013 m. lapkričio 21 d. įsakymu Nr. V-1106 „Dėl Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Radviliškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1Patvirtinti Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelių nustatymo Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigose tvarkos aprašą (nauja redakcija pridedama).

2.  Pripažinti netekusiu galios Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2021 m. vasario 25 d. sprendimą Nr. T-435 „Dėl Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelių nustatymo Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Kazimieras Račkauskis

 

 

 

PATVIRTINTA

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos

2024 m. balandžio 11 d.

sprendimu Nr. T-343

 

IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO organizavimo MODELIŲ NUSTATYMO RADVILIŠKIO RAJONO savivaldybės švietimo įstaigose TVARKOS APRAŠas

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.         Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelių nustatymo Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigose tvarkos aprašo (toliau – Aprašas) paskirtis – reglamentuoti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių darbo organizavimą, nustatyti ugdymo organizavimo modelius ir jų įgyvendinimo ypatumus Radviliškio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas (toliau – Švietimo įstaiga).

2.         Ikimokyklinio ugdymo (toliau – IU) organizavimo forma yra IU grupė, priešmokyklinio ugdymo (toliau – PU) organizavimo forma – PU grupė.

3.         Ugdymo organizavimo modelis (toliau – modelis) – tai IU ir (arba) PU grupių darbo / veiklos ypatumų visuma: ugdymo vieta, trukmė (per mėnesį, savaitę, parą), teikiamos paslaugos vaikui (švietimo pagalba ir kita), ugdomoji kalba, mokytojų (priešmokyklinio ugdymo mokytojo, ikimokyklinio ugdymo mokytojo, meninio ugdymo mokytojo, fizinio ugdymo mokytojo, neformaliojo ugdymo mokytojo, pagalbos mokiniui specialisto, valstybinės ar užsienio kalbos mokytojo, mokytojo padėjėjo ir kitų), dirbančių grupėje, skaičius.

4.         Savivaldybės taryba, įvertinusi IU ir PU poreikį bei turimus išteklius, kasmet iki gegužės 31 d. tikslina ir tvirtina Švietimo įstaigas (atskirai – jų skyrius, jei jie įregistruoti kitose gyvenamosiose vietovėse), vykdančias IU ir PU programas, IU ir PU grupių Švietimo įstaigose skaičių ir pasirinktą (-us) konkretų (-čius) modelius, vaikų, ugdomų pagal IU ir/ar PU programas, skaičių. Jei sudaromos jungtinės IU ar PU grupes, tai nurodo vaikų skaičių pagal IU ir PU programas. Iki rugsėjo 1 d. IU ir PU grupių skaičių ir pasirinktus konkrečius modelius, vaikų, ugdomų pagal IU ir PU programas, skaičių patikslina.

5.         Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu ir kitais ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą reglamentuojančiais teisės aktais.

 

II SKYRIUS

IU IR PU GRUPIŲ DARBO ORGANIZAVIMAS

 

6.         IU vykdomas pagal Savivaldybės mero pritartą ir Švietimo įstaigos vadovo patvirtintą IU programą, kuri yra rengiama pagal Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro (toliau – ŠMS ministras) patvirtintas ikimokyklinio ugdymo programos gaires.

7.         Vienu metu IU / jungtinėje IU grupėje, kurioje ugdomi 1 metų amžiaus ar vyresni vaikai, turi dirbti ne mažiau kaip 2 darbuotojai, iš jų – ne mažiau kaip 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas (toliau – IU mokytojas).

8.         IU programą gali įgyvendinti IU mokytojas arba IU mokytojas kartu su mokytoju, turinčiu teisę vykdyti IU programos meninio, fizinio ugdymo dalis.

9.         Ikimokyklinis ugdymas teikiamas vaikui nuo gimimo iki jam pradedamas teikti priešmokyklinis ugdymas. Vaikams, patiriantiems socialinę riziką, skiriamas privalomas ugdymas pagal ikimokyklinio ugdymo programą švietimo, mokslo ir sporto ministro ir socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka. Kitiems vaikams privalomas ugdymas pagal ikimokyklinio ugdymo programą gali būti skiriamas vadovaujantis ŠMS ministro ir socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytais kriterijais ir tvarka.

10.       PU vykdomas pagal ŠMS ministro patvirtintą PU bendrąją programą (toliau – programa).

11.       Vienu metu PU / jungtinėje PU grupėje ugdant vaikus turi dirbti ne mažiau kaip 2 darbuotojai, iš jų – ne mažiau kaip 1 PU mokytojas .

12.       PU programą gali įgyvendinti PU mokytojas arba PU mokytojas kartu su mokytoju, turinčiu teisę vykdyti PU bendrosios programos meninio, fizinio ugdymo dalis.

13.       PU pradedamas teikti vaikui, kai tais kalendoriniais metais iki balandžio 30 dienos jam sueina 5 metai. ŠMS ministro nustatyta tvarka įvertinus vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą, vaikui PU gali būti pradedamas teikti, kai jam tais kalendoriniais metais 5 metai sueina iki rugsėjo 1 dienos. PU gali būti teikiamas vėliau tėvų (kitų teisėtų vaiko atstovų) (toliau – tėvai) sprendimu, bet ne vėliau, negu vaikui tais kalendoriniais metais sueina 6 metai. Jeigu vaikui PU buvo pradėtas teikti, kai jam tais kalendoriniais metais suėjo 5 metai, ŠMS ministro nustatyta tvarka įvertinus vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą, PU gali trukti dvejus metus.

14.       Pedagoginės psichologinės tarnybos sprendimu, grupėje, kurioje ugdomi ir vaikai, turintys vidutinių, didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, kartu su IU / PU mokytoju ar jungtinės IU / PU grupės IU / PU mokytoju turi dirbti mokytojo padėjėjas, teikiantis specialiąją pagalbą.

15.       Jei nustatyto IU ar PU grupės modelio ugdymo laikas yra ilgesnis nei 6 valandos per parą, grupėje privalo dirbti daugiau nei vienas IU ar PU mokytojas.

16.       Mokslo metai pagal IU ir PU programas Švietimo įstaigose prasideda rugsėjo 1 d., baigiasi rugpjūčio 31 d. Mokslo ir žinių dienai sutapus su poilsio diena, mokslo metų pradžia, Švietimo įstaigos sprendimu, gali būti nukeliama į artimiausią darbo dieną po poilsio dienos.

17.       Ugdymo procesas IU ir PU grupėse prasideda rugsėjo 1 d., baigiasi: IU grupėse – rugpjūčio 31 d., PU grupėse – Švietimo įstaigos priešmokyklinio ugdymo tvarkos apraše nustatytu laiku.

18.       PU programos įgyvendinimo laikotarpiu rekomenduojama organizuoti vaikų, ugdomų pagal PU programą, atostogas pagal bendrojo ugdymo mokykloms nustatytą mokinių atostogų laiką ir tėvų poreikius.

19.       Ugdymo procesas IU ir PU grupėse, nepriklausomai nuo modelio, yra vientisas, neskaidomas į atskiras sritis ir vyksta integruotai visą modelyje nustatytą ugdymo laiką.

20.       IU ir PU grupės pagal modelius formuojamos iš to paties arba skirtingo amžiaus vaikų, užtikrinant vaikų dienos ir ugdymo režimo fiziologinius ir amžiaus ypatumus, ugdymo sąlygas, vadovaujantis Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. V-313 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“ (toliau – higienos norma) nuostatomis.

21.       IU ir PU grupės pagal paskirtį skirstomos į bendrosios ir specialiosios paskirties grupes:

21.1.    bendrosios paskirties grupėse ugdomi vaikai, neturintys specialiųjų ugdymosi poreikių, arba specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai jose ugdomi integruotai;

21.2.    specialiosios paskirties grupėse ugdomi vaikai, turintys įgimtų ar įgytų didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių.

22.       IU ir PU grupių komplektavimas:

22.1.    vaikų skaičius bendrosios paskirties grupėje negali viršyti 1 lentelėje pagal amžiaus grupes nurodyto maksimalaus vaikų skaičiaus ir būti mažesnis už minimalų, išskyrus atvejus, kai grupėje integruotai ugdomi didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai: vienas sutrikusio intelekto, neprigirdintis, silpnaregis, turintis judesio ir padėties, elgesio, žymių kalbos ir komunikacijos, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią vaikas ugdomas integruotai, prilyginamas dviem tos grupės, kurioje ugdomas, vaikams, todėl atitinkamai mažinamas 1 lentelėje nurodytas maksimalus ir minimalus grupės vaikų skaičius;

22.2.    galimas maksimalus ir minimalus vaikų skaičius bendrosios paskirties grupėje:

1 lentelė

Vaikų amžius

Maksimalus vaikų skaičius

Minimalus vaikų skaičius

Nuo 1 iki 2 metų

10

5

Nuo 1 metų iki pradinio ugdymo pradžios

12

8

Nuo 2 iki 3 metų

15

8

Nuo 2 metų iki pradinio ugdymo pradžios

16

10

Nuo 3 metų iki pradinio ugdymo pradžios

20

10

 

22.3.    vaikų skaičius specialiosios paskirties grupėje negali viršyti 2 lentelėje pagal grupėje ugdomų vaikų turimus sutrikimus, negalias nurodyto maksimalaus vaikų skaičiaus ir būti mažesnis už minimalų, išskyrus atvejus, kai specialiojoje grupėje ugdomi vaikai, turintys įvairiapusių raidos sutrikimų, kompleksinę negalią, kompleksinę negalią ir judesio bei padėties sutrikimų: vienas vaikas, turintis įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią prilyginamas dviem tos grupės vaikams, o turintis kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų) – trims grupės vaikams, todėl atitinkamai mažinamas 2 lentelėje nurodytas maksimalus ir minimalus grupės vaikų skaičius;

22.4.    galimas maksimalus ir minimalus vaikų skaičius specialiosios paskirties grupėje:

 

2 lentelė

Grupėje ugdomų vaikų turimi sutrikimai / negalios

Maksimalus vaikų skaičius

Minimalus vaikų skaičius

Žymūs kalbos ir kiti komunikacijos sutrikimai

10

7

Įvairūs sutrikimai, negalios (mišrioji specialioji grupė):

vidutiniai, žymūs ir labai žymūs intelekto sutrikimai;

žymūs kalbos ir kiti komunikacijos sutrikimai;

judesio ir padėties sutrikimai;

įvairiapusiai raidos sutrikimai ar kompleksinė negalia;

kompleksinė negalia (ir judesio bei padėties sutrikimai).

10

7

 

22.5.    IU ir PU grupės pagal modelius komplektuojamos iš to paties arba skirtingo amžiaus vaikų;

22.6.    kai nesusidaro grupei nustatytas minimalus ikimokyklinio ir (arba) priešmokyklinio amžiaus vaikų skaičius, gali būti komplektuojamos jungtinės IU ar PU grupės iš ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų. Jungtinė grupė, kurioje vaikų, ugdomų pagal:

22.6.1. PU programą yra daugiau, vadinama jungtine PU grupe ir joje dirba PU mokytojas (-ai);

22.6.2. PU programą ir IU programą, skaičius yra vienodas, vadinama jungtine PU grupe ir joje dirba PU mokytojas (-ai);

22.6.3. IU programą yra daugiau, vadinama jungtine IU grupe ir joje dirba IU mokytojas (-ai).

23.       Jungtinėje IU ar PU grupėje vykdomos IU ir PU programos.

24.       4 val. ugdymo trukmės IU / PU grupėse vaikams taikomas dienos režimas be pietų poilsio.

25.       Ilgesnės nei 4 val. ugdymo trukmės IU / PU grupėse vaikams taikomas dienos režimas su pietų poilsiu.

26.       Atsižvelgiant į tėvų poreikius, Švietimo įstaigoje gali būti komplektuojamos budinčios IU ir (ar) PU grupės, kuriose reikiamu laiku ugdomi skirtingų IU ir (ar) PU grupių vaikai, jeigu nesukomplektuojamos atskiros reikiamos ugdymo trukmės grupės. Budinčios grupės darbo laiku vaikus ir jų lankomumą Švietimo įstaiga registruoja ir apskaito atskirame dienyne, nurodant dienas ir valandas.

27.       Visų modelių IU ir PU grupes lankantiems vaikams teikiamos kitos paslaugos:

27.1.    pagal poreikį ir Švietimo įstaigos galimybes teikiamos meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojų, logopedo, specialiojo pedagogo, judesio korekcijos specialisto, socialinio pedagogo, psichologo (Švietimo įstaigoje arba Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto centro Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje), mokytojo padėjėjo (vaikams, turintiems vidutinių, didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių ir negalintiems savarankiškai dalyvauti ugdymo procese) paslaugos;

27.2.    vaikų sveikatos priežiūros paslaugos;

27.3.    vaikų priežiūros paslaugos.

28.       Vaikai, lankantys IU ir PU grupes, kurių ugdymo trukmė ilgesnė nei 4 val., ugdymo proceso metu popietinėmis valandomis gali dalyvauti neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) programose, jei jos dera su IU ir PU programų turiniu, jas papildo ir yra:

28.1.    parengtos vadovaujantis ŠMS ministro nustatytais bendraisiais iš valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamų neformaliojo švietimo programų kriterijais, suderintos Švietimo įstaigos nustatyta tvarka, patvirtintos Švietimo įstaigos direktoriaus įsakymu iki einamųjų metų rugpjūčio 31 d.;

28.2.    paviešintos Švietimo įstaigos interneto svetainėje;

28.3.    įgyvendinamos neformaliojo ugdymo mokytojų.

29.       Tėvams pageidaujant, tėvų lėšomis finansuojama NVŠ paslauga gali būti teikiama ir kitų neformaliojo vaikų švietimo paslaugų teikėjų, tačiau tik pasibaigus vaiko ugdymo laikui.

30.       Naujiems mokslo metams iki rugsėjo 1 d. Švietimo įstaigos direktorius:

30.1.    atsižvelgdamas į poreikį, nustato IU ir PU grupių vaikų amžių;

30.2.    atsižvelgdamas į Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintus IU ir (ar) PU modelius, tėvų poreikius, Švietimo įstaigos galimybes nustato IU ir PU grupių darbo laiką.

31.       Mokslo metais pasikeitus tėvų poreikiams ir Švietimo įstaigos galimybėms, Švietimo įstaigos direktorius nustatytą grupių vaikų amžių ir grupių darbo laiką gali keisti.

32.       Vasaros laikotarpiu iki 6 val. per parą gali būti trumpinama ilgesnės nei 6 val. ugdymo trukmės IU grupių ugdymo trukmė, o likusį IU grupės darbo laiką vykdoma vaikų priežiūra.

33.       Pasibaigus einamųjų mokslo metų priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo procesui, atsižvelgiant į tėvų poreikius ir Švietimo įstaigos galimybes priešmokyklinio amžiaus vaikams Švietimo įstaiga gali organizuoti priežiūrą ar vasaros poilsio stovyklas.

34.       Prižiūrint ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus vienu metu turi dirbti ne mažiau kaip du darbuotojai.

 

III SKYRIUS

IKIMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO MODELIAI

 

35.       Visose Švietimo įstaigų IU grupėse ugdymas organizuojamas lietuvių kalba.

36.       Visiems IU modeliams ugdymo trukmė per mėnesį nurodyta 20–22 darbo dienų mėnesiui, ugdymo trukmė per savaitę – 5 darbo dienų savaitei.

37.       I IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–5 m.

80–88

20

4

80–88

20

4

 

38.       II IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė IU grupė iš ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

80–88

20

4

80–88

20

4

 

39.       III IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

 

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

 

1–5 m.

180–198

45

9

120–132

30

6

 

 

40.       IV IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė IU grupė iš ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

180–198

45

9

120–132

30

6

 

41.       V IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė IU grupė iš ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 9 val. per parą ir 9 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 1 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

180–198

45

9

120–132

30

6

80–88

20

4

80–88

20

4

 

42.       VI IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–5 m.

190–209

47,5

9,5

120–132

30

6

 

43.       VII IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė IU grupė iš ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

190–209

47,5

9,5

120–132

30

6

 

44.       VIII IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė IU grupė iš ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 9,5 val. per parą ir 9,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 1 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

190–209

47,5

9,5

120–132

30

6

80–88

20

4

80–88

20

4

 

45.       IX IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

 

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

 

1–5 m.

200–220

50

10

120–132

30

6

 

 

46.       X IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė IU grupė iš ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

200–220

50

10

120–132

30

6

 

47.       XI IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė IU grupė iš ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10 val. per parą ir 10 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 1 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

200–220

50

10

120–132

30

6

80–88

20

4

80–88

20

4

 

48.       XII IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–5 m.

210–231

52,5

10,5

120–132

30

6

 

49.       XIII IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė IU grupė iš ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

210–231

52,5

10,5

120–132

30

6

 

50.       XIV IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė IU grupė iš ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10,5 val. per parą ir 10,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 1 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

 

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

 

210–231

52,5

10,5

120–132

30

6

80–88

20

4

80–88

20

4

 

51.       XV IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–5 m.

240–264

60

12

120–132

30

6

 

52.       XVI IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai grupė formuojama iš ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–5 m.

190–209

47,5

9,5

120–132

30

6

 

53.       XVII IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai grupė formuojama iš ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–5 m.

200–220

50

10

120–132

30

6

 

54.       XVIII IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai grupė formuojama iš ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–5 m.

210–231

52,5

10,5

120–132

30

6

55.       XIX IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, skaičiui, formuojama jungtinė IU grupė iš ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

190–209

47,5

9,5

120–132

30

6

 

56.       XX IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, skaičiui, formuojama jungtinė IU grupė iš ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

200–220

50

10

120–132

30

6

 

57.       XXI IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, skaičiui, formuojama jungtinė IU grupė iš ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

210–231

52,5

10,5

120–132

30

6

 

58.       XXII IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai formuojama mišrioji specialioji grupė iš ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių: vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–5 m.

190–209

47,5

9,5

120–132

30

6

 

59.       XXIII IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai formuojama mišrioji specialioji grupė iš ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių: vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–5 m.

200–220

50

10

120–132

30

6

 

60.       XXIV IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai formuojama mišrioji specialioji grupė iš ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių: vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–5 m.

210–231

52,5

10,5

120–132

30

6

 

61.       XXV IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis modelis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę), skaičiui, formuojama mišrioji specialioji jungtinė IU grupė.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

190–209

47,5

9,5

120–132

30

6

 

62.       XXVI IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis modelis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę), skaičiui, formuojama mišrioji specialioji jungtinė IU grupė.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

200–220

50

10

120–132

30

6

 

63.       XXVII IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis modelis nustatomas, kai, esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę), skaičiui, formuojama mišrioji specialioji jungtinė IU grupė.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

210–231

52,5

10,5

120–132

30

6

 

64.       XXVIII IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai: formuojama mišrioji specialioji grupė iš ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę); tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 9 val. per parą – grupės ir 9 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–5 m.

190–209

47,5

9,5

120–132

30

6

80–88

20

4

80–88

20

4

 

65.       XXIX IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai: formuojama mišrioji specialioji grupė iš ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę); tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10 val. per parą – grupės ir 10 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–5 m.

200–220

50

10

120–132

30

6

80–88

20

4

80–88

20

4

 

66.       XXX IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai: formuojama mišrioji specialioji grupė iš ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę); tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10,5 val. per parą – grupės ir 10,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–5 m.

 

210–231

52,5

10,5

120–132

30

6

80–88

20

4

80–88

20

4

 

67.       XXXI IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę), skaičiui, formuojama mišrioji specialioji jungtinė IU grupė, tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 9,5 val. – per parą ir 9,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

190–209

47,5

9,5

120–132

30

6

80–88

20

4

80–88

20

4

 

68.       XXXII IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai esant mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę), skaičiui, formuojama mišrioji specialioji jungtinė IU grupė, tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10 val. – per parą ir 10 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

200–220

50

10

120–132

30

6

80–88

20

4

80–88

20

4

 

69.       XXXIII IU organizavimo modelis. Šis IU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai esant per mažam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę), skaičiui, formuojama mišrioji specialioji jungtinė IU grupė, tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10,5 val. per parą ir 10,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 ikimokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį (vasarą – pagal galimybes) – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Galima ugdymo trukmė vasaros laikotarpiu (val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

 

210–231

52,5

10,5

120–132

30

6

80–88

20

4

80–88

20

4

 

IV SKYRIUS

PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO MODELIAI

 

70.       Visose PU grupėse ugdymas organizuojamas lietuvių kalba.

71.       Visiems PU modeliams ugdymo trukmė per mėnesį nurodyta 20–22 darbo dienų mėnesiui, ugdymo trukmė per savaitę – 5 darbo dienų savaitei.

72.       I PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

80–88

20

4

 

73.       II PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant per mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

80–88

20

4

 

74.       III PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

180–198

45

9

 

75.       IV PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

180–198

45

9

 

76.       V PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai priešmokyklinio amžiaus vaikų tėvai pageidauja skirtingos grupės ugdymo trukmės – 4 val. ir 9 val. – per parą ir 9 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 1 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

180–198

45

9

80–88

20

4

 

77.       VI PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 9 val. per parą ir 9 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 1 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

180–198

45

9

80–88

20

4

 

78.       VII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

190–209

47,5

9,5

 

79.       VIII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

190–209

47,5

9,5

 

80.       IX PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai priešmokyklinio amžiaus vaikų tėvai pageidauja skirtingos grupės ugdymo trukmės – 4 val. ir 9,5 val. per parą ir 9,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 1 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

190–209

47,5

9,5

80–88

20

4

 

81.       X PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 9,5 val. per parą ir 9,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 1 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

190–209

47,5

9,5

80–88

20

4

 

82.       XI PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

200–220

50

10

 

83.       XII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

200–220

50

10

 

84.       XIII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai priešmokyklinio amžiaus vaikų tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10 val. per parą ir 10 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 1 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

200–220

50

10

80–88

20

4

 

85.       XIV PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai esant per mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, tėvai pageidauja skirtingos grupės ugdymo trukmės – 4 val. ir 10 val. – per parą ir 10 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 1 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

200–220

50

10

80–88

20

4

 

86.       XV PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

210–231

52,5

10,5

 

87.       XVI PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis modelis nustatomas, kai, esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

 

2–6 m.

210–231

52,5

10,5

 

 

88.       XVII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai priešmokyklinio amžiaus vaikų tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10,5 val. – per parą ir 10,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 1 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

 

5–6 m.

210–231

52,5

10,5

 

80–88

20

4

 

 

89.       XVIII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas bendrosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10,5 val. per parą ir 10,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 1 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo, užsienio kalbos mokytojai; pagal poreikį – logopedas, specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

 

2–6 m.

 

210–231

52,5

10,5

 

80–88

20

4

 

 

90.       XIX PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai grupė formuojama iš priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

180–198

40

9

 

91.       XX PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

180–198

40

9

 

92.       XXI PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai grupė formuojama iš priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

190–209

47,5

9,5

 

93.       XXII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

190–209

47,5

9,5

 

94.       XXIII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai esant per mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų; tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 9,5 val. per parą ir 9,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

190–209

47,5

9,5

80–88

20

4

 

95.       XXIV PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai grupė formuojama iš priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

200–220

50

10

 

96.       XXV PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

200–220

50

10

 

97.       XXVI PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų; tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10 val. per parą ir 10 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

200–220

50

10

80–88

20

4

 

98.       XXVII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai grupė formuojama iš priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

 

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

 

5–6 m.

210–231

52,5

10,5

 

 

99.       XXVIII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

 

2–6 m.

210–231

52,5

10,5

 

 

100.     XXIX PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai grupė suformuojama iš priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10,5 val. per parą ir 10,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį – specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

 

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

 

210–231

52,5

10,5

80–88

20

4

 

101.     XXX PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, skaičiui, formuojama jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų; tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10,5 val. – per parą ir 10,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio, neformaliojo ugdymo mokytojai; pagal poreikį –specialusis pedagogas, judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

2–6 m.

 

210–231

52,5

10,5

80–88

20

4

 

102.     XXXI PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai formuojama mišrioji specialioji grupė iš priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių: vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

200–220

50

10

 

103.     XXXII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę), skaičiui, formuojama mišrioji specialioji jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

200–220

50

10

 

104.     XXXIII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai formuojama mišrioji specialioji grupė iš priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę), tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10 val. – per parą ir 10 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

200–220

50

10

80–88

20

4

 

105.   XXXIV PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai esant per mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę), skaičiui, formuojama mišrioji specialioji jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10 val. – per parą ir 10 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

200–220

50

10

80–88

20

4

 

106.     XXXV PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai formuojama mišrioji specialioji grupė iš priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių: vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

210–231

52,5

10,5

 

107.     XXXVI PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai, esant mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę), skaičiui, formuojama mišrioji specialioji jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

210–231

52,5

10,5

 

108.     XXXVII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai formuojama mišrioji specialioji grupė iš priešmokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę), tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10,5 val. – per parą ir 10,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

5–6 m.

 

210–231

52,5

10,5

80–88

20

4

 

109.     XXXVIII PU organizavimo modelis. Šis PU modelis skirtas specialiosios paskirties grupėms. Jis nustatomas, kai esant per mažam priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių įvairių sutrikimų/negalių (vidutinių, žymių ir labai žymių intelekto sutrikimų, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų, judesio ir padėties sutrikimų, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią, kompleksinę negalią (ir judesio bei padėties sutrikimų), sutrikusią klausą, silpnaregystę), skaičiui, formuojama mišrioji specialioji jungtinė PU grupė iš priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, tėvai pageidauja skirtingos ugdymo trukmės – 4 val. ir 10,5 val. – per parą ir 10,5 val. grupę pageidauja lankyti ne mažesnis nei 2 lentelėje nurodytas minimalus vaikų skaičius.

 

Ugdymo vieta:

lopšelis-darželis, mokykla-darželis, daugiafunkcis centras, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija.

Grupėje dirbantys mokytojai:

daugiau nei 1 priešmokyklinio ugdymo mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas; pagal galimybes – meninio, fizinio ugdymo mokytojai; pagal poreikį – judesio korekcijos specialistas, socialinis pedagogas, psichologas.

Vaikų

amžius

Ugdymo trukmė

(val.)

Per mėnesį

Per savaitę

Per parą

1–6 m.

 

210–231

52,5

10,5

80–88

20

4

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

110.     Esant bendruomenės poreikiui, finansiniams ir žmogiškiesiems ištekliams, Savivaldybės taryba gali nustatyti kitokius IU ir PU organizavimo modelius.

111.     Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo, priežiūros, maitinimo ir kitų reikmių tenkinimas finansuojamas iš Lietuvos Respublikos valstybės, Savivaldybės biudžeto, tėvų, rėmėjų ir kitų lėšų.

112.     Šio Aprašo įgyvendinimo kontrolę vykdo Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius.

113.     Šis Aprašas skelbiamas Teisės aktų registre, Savivaldybės ir Švietimo įstaigų interneto svetainėse.

 

___________________________