LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRas
įsakymas
DĖL lietuvos respublikos ūkio ministro 2007 m. kovo 23 d. įsakymo Nr. 4-107 „Dėl BANKROTO IR RESTRUKTŪRIZAVIMO ADMINISTRATORIŲ ATESTAVIMO KOMISIJOS NUOSTATų PATVIRTINIMO“ pakeitimo
2014 m. birželio 27 d. Nr. 4-435
Vilnius
1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2007 m. kovo 23 d. įsakymą Nr. 4-107 „Dėl Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo komisijos nuostatų patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:
„LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRas
įsakymas
Dėl BANKROTO IR RESTRUKTŪRIZAVIMO ADMINISTRATORIŲ ATESTAVIMO KOMISIJOS NUOSTATų PATVIRTINIMO
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 114 straipsnio 3 dalimi, Lietuvos Respublikos įmonių restruktūrizavimo įstatymo 17 straipsnio 2 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. liepos 3 d. nutarimo Nr. 831 „Dėl Valstybės institucijų įgaliotų asmenų atstovavimo įmonių bankroto ir restruktūrizavimo procesuose tvarkos aprašo patvirtinimo“ 3.6 papunkčiu,
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos ūkio ministro
2007 m. kovo 23 d. įsakymu
Nr. 4-107
(Lietuvos Respublikos ūkio ministro
2014 m. birželio 27d. įsakymo
Nr. 4-435 redakcija)
BANKROTO IR RESTRUKTŪRIZAVIMO ADMINISTRATORIŲ ATESTAVIMO KOMISIJOS NUOSTATAI
I skyrius
bendrosios nuostatos
1. Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo komisijos nuostatai (toliau –Nuostatai) nustato Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo komisijos (toliau – Komisija) uždavinius, funkcijas ir teises, sudarymą, veiklos organizavimą ir kvalifikacijos egzamino, profesinio tinkamumo testo organizavimo tvarką.
2. Nuostatuose vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatyme (toliau – Įmonių bankroto įstatymas), Lietuvos Respublikos įmonių restruktūrizavimo įstatyme (toliau – Įmonių restruktūrizavimo įstatymas), Lietuvos Respublikos reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatyme ir kituose įmonių nemokumą reguliuojančiuose teisės aktuose.
II skyrius
KOMISIJOS uždaviniai, FUNKCIJOS ir Teisės
4. Komisijos uždaviniai nurodyti Įmonių bankroto įstatymo 114 straipsnio 1 dalyje ir Įmonių restruktūrizavimo įstatymo 17 straipsnio 1 dalyje.
5. Komisija atlieka šias funkcijas:
5.1 tvirtina bankroto administratorių ir bankroto administratorių padėjėjų atestavimo programas, nurodytas Įmonių bankroto įstatymo 113 straipsnio 1 dalyje (toliau – Bankroto programos), ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo programą, nurodytą Įmonių restruktūrizavimo įstatymo 17 straipsnio 1 dalyje (toliau – Restruktūrizavimo programa);
5.2. vykdo Įmonių bankroto įstatymo 113 straipsnio 1 dalyje ir Įmonių restruktūrizavimo įstatymo 17 straipsnio 1 dalyje nurodytus kvalifikacijos egzaminus;
5.3. vykdo Įmonių bankroto įstatymo 113 straipsnio 2 dalyje ir Įmonių restruktūrizavimo įstatymo 17 straipsnio 3 dalyje nurodytą profesinio tinkamumo testą;
5.4. siūlo Įmonių bankroto valdymo departamentui prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) suteikti bankroto administratoriaus, restruktūrizavimo administratoriaus kvalifikaciją arba jos nesuteikti, pripažinti bankroto administratoriaus, restruktūrizavimo administratoriaus profesinę kvalifikaciją norint teikti įmonių bankroto, įmonių restruktūrizavimo administravimo paslaugas įsisteigus Lietuvos Respublikoje arba šios kvalifikacijos nepripažinti, suteikti teisę dirbti bankroto administratoriaus padėjėju arba jos nesuteikti;
5.5. pritaria arba nepritaria Departamento siūlymui panaikinti bankroto administratoriaus pažymėjimo Įmonių bankroto įstatymo 115 straipsnio 5 dalies 3 punkte nustatytu atveju ar restruktūrizavimo administratoriaus pažymėjimo Įmonių restruktūrizavimo įstatymo 18 straipsnio 3 dalies 3 punkte nustatytu atveju (toliau kartu – pažymėjimai) galiojimą;
6. Komisija, atlikdama savo kompetencijai priskirtas funkcijas, turi šias teises:
6.2. kreiptis į Departamentą siūlydama pakeisti ar papildyti Bankroto programas ar Restruktūrizavimo programą;
III skyrius
KOMISIJOS SUDARYMAS
IV SKYRIUS
KOMISIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS
10. Posėdžius šaukia ir jiems pirmininkauja Komisijos pirmininkas, o jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas (toliau – posėdžiui pirmininkaujantis asmuo).
11. Posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip kartą per mėnesį, išskyrus atvejus, kai nėra svarstytinų klausimų ir nėra prašymų laikyti Nuostatų 5.2 papunktyje nurodytų kvalifikacijos egzaminų ir Nuostatų 5.3 papunktyje nurodyto profesinio tinkamumo testo.
12. Posėdžiai šaukiami ir organizuojami taip, kad Komisijai pateikti nagrinėti klausimai būtų išnagrinėti ne vėliau kaip per 30 dienų nuo klausimo gavimo.
13. Pagal Departamente gautus raštus būsimo posėdžio darbotvarkės projektą parengia ir ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki posėdžio dienos Komisijos nariams elektroniniu paštu pateikia Komisijos sekretorius. Atsižvelgiant į pateiktus Komisijos narių siūlymus, posėdžio darbotvarkė gali būti tikslinama ir pildoma, kol bus patvirtinta.
14. Komisijos sekretorius Komisijos nariams elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio dienos išsiunčia posėdžiui pirmininkaujančio asmens pasirašytą pranešimą apie posėdžio sušaukimą, kuriame turi būti nurodyta posėdžio data ir laikas, prie pranešimo pridėtas posėdžio darbotvarkės projektas, taip pat svarstytinų klausimų medžiaga.
15. Posėdžiai protokoluojami. Posėdžio protokolą per 5 darbo dienas nuo posėdžio dienos surašo Komisijos sekretorius. Posėdžio protokolą pasirašo posėdžiui pirmininkaujantis asmuo ir Komisijos sekretorius.
16. Prie posėdžio protokolo pridedama svarstytų klausimų medžiaga ir kiti per posėdį Komisijai pateikti dokumentai. Su posėdžio protokolu suinteresuoti asmenys gali susipažinti raštu pateikę Departamentui prašymą.
17. Posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 3 Komisijos nariai, įskaitant posėdžiui pirmininkaujantį asmenį.
18. Komisija priima sprendimus, išskyrus vertinimą kvalifikacijos egzamino ir profesinio tinkamumo testo metu, posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių paprasta balsų dauguma. Posėdyje dalyvaujantys Komisijos nariai balsuoja atvirai. Komisijos nariai balsuoja už arba prieš. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžiui pirmininkaujančio asmens balsas.
19. Komisijai svarstant klausimus gali dalyvauti su šiais klausimais susiję Komisijos pakviesti asmenys. Apie jų dalyvavimą pažymima posėdžio protokole.
20. Posėdyje, kuriame sprendžiamas klausimas dėl pažymėjimo galiojimo panaikinimo, turi teisę dalyvauti asmuo, kurio pažymėjimo galiojimo panaikinimo klausimas sprendžiamas, ir (arba) jo įgaliotas atstovas. Jei asmens arba jo įgalioto atstovo neatvykimo į posėdį priežastys nežinomos ar Komisija jas pripažįsta nesvarbiomis, klausimas nagrinėjamas šiame punkte nurodytiems asmenims nedalyvaujant.
21. Komisijai priimant sprendimus dalyvauja tik Komisijos nariai ir Komisijos sekretorius. Kvalifikacijos egzamino ir profesinio tinkamumo testo metu dalyvauja Komisijos nariai, Komisijos sekretorius ir asmuo, kuris laiko kvalifikacijos egzaminą ar profesinio tinkamumo testą.
22. Komisijos nariai turi teisę raštu pateikti savo atskirąją nuomonę dėl posėdyje priimtų Komisijos sprendimų. Atskiroji nuomonė išdėstoma raštu ir pridedama prie posėdžio protokolo. Visais atvejais apie atskirosios nuomonės pareiškimą pažymima posėdžio protokole.
23. Komisijos narys, kurio dalyvavimas svarstant klausimą ir priimant sprendimą gali sukelti interesų konfliktą, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme, privalo apie tai pranešti ūkio ministrui, kitiems Komisijos nariams ir nusišalinti nuo klausimo svarstymo ir sprendimo priėmimo. Ūkio ministras įsakymu gali nepriimti pareikšto nusišalinimo ir įpareigoti Komisijos narį dalyvauti toliau svarstant klausimą ir priimant sprendimą.
V skyrius
KVALIFIKACIJOS EGZAMINO ir profesinio tinkamumo testo ORGANIZAVIMO TVARKA
24. Kvalifikacijos egzamino ir profesinio tinkamumo testo organizavimo bendroji tvarka nustatoma Bankroto administratoriaus pažymėjimo ir bankroto administratoriaus padėjėjo pažymėjimo išdavimo ir įmonių bankroto administravimo paslaugas teikiančių asmenų sąrašo sudarymo taisyklėse ir Restruktūrizavimo administratoriaus pažymėjimo išdavimo ir įmonių restruktūrizavimo administravimo paslaugas teikiančių asmenų sąrašo sudarymo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2011 m. balandžio 29 d. įsakymu Nr. 4-281 „Dėl Restruktūrizavimo administratoriaus pažymėjimo išdavimo ir įmonių restruktūrizavimo administravimo paslaugas teikiančių asmenų sąrašo sudarymo taisyklių bei Bankroto administratoriaus pažymėjimo ir bankroto administratoriaus padėjėjo pažymėjimo išdavimo ir įmonių bankroto administravimo paslaugas teikiančių asmenų sąrašo sudarymo taisyklių patvirtinimo“ ir Lietuvos Respublikos ūkio ministro įsakymu tvirtinamose asmenų, siekiančių teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas laikinai (vienkartinai) ar įsisteigus Lietuvos Respublikoje, bankroto administratoriaus profesinės kvalifikacijos pripažinimo taisyklėse ir asmenų, siekiančių teikti įmonių restruktūrizavimo administravimo paslaugas laikinai (vienkartinai) ar įsisteigus Lietuvos Respublikoje, restruktūrizavimo administratoriaus profesinės kvalifikacijos pripažinimo taisyklėse.
25. Per kvalifikacijos egzaminą, kai asmuo siekia įgyti bankroto administratoriaus, restruktūrizavimo administratoriaus kvalifikaciją, teisę dirbti bankroto administratoriaus padėjėju, Komisijos nariai pateikia asmeniui klausimus iš atitinkamai Bankroto programų ar Restruktūrizavimo programos. Kiekvienas Komisijos narys pateikia po vieną arba du klausimus. Gali būti užduodami atsakymus patikslinantys klausimai.
26. Asmens žinias per kvalifikacijos egzaminą atsakant į pateiktus klausimus kiekvienas Komisijos narys vertina individualiai 10 (dešimties) balų sistema. Blogiausias įvertinimas yra 1 balas, geriausias – 10 balų. Asmuo pripažįstamas išlaikiusiu kvalifikacijos egzaminą, jeigu Komisijos narių balų vidurkis yra 7 arba daugiau balų. Komisijos narių balų vidurkis apvalinamas iki 1 skaitmens po kablelio (jeigu antras skaitmuo po kablelio yra didesnis arba lygus 5, apvalinama į didesniąją pusę; jeigu antras skaitmuo po kablelio yra mažesnis nei 5, apvalinama į mažesniąją pusę).
27. Visi pateikti klausimai ir žinių įvertinimas įrašomi kvalifikacijos egzamino ir profesinio tinkamumo testo vertinimo lentelėje (priedas). Kvalifikacijos egzamino rezultatai asmeniui paskelbiami to paties posėdžio metu.
28. Komisija tame pačiame posėdyje, per kurį laikomas kvalifikacijos egzaminas, siūlo Departamentui suteikti bankroto administratoriaus, restruktūrizavimo administratoriaus kvalifikaciją, teisę dirbti bankroto administratoriaus padėjėju arba jos nesuteikti.
29. Profesinio tinkamumo testo organizavimui taikomi Nuostatų 24–27 punktai, išskyrus Nuostatų 30 ir 31 punktuose nustatytus ypatumus.
30. Per profesinio tinkamumo testą Komisijos nariai pateikia asmeniui klausimus iš atitinkamai Bankroto programos ar Restruktūrizavimo programos tik dėl Lietuvos Respublikos teisės išmanymo.
31. Komisija tame pačiame posėdyje, per kurį laikomas profesinio tinkamumo testas, siūlo Departamentui pripažinti bankroto administratoriaus, restruktūrizavimo administratoriaus profesinę kvalifikaciją norint teikti įmonių bankroto, įmonių restruktūrizavimo administravimo paslaugas įsisteigus Lietuvos Respublikoje arba šios kvalifikacijos nepripažinti.
VI skyrius
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
33. Komisiją techniškai aptarnauja ir jos archyvą tvarko Departamentas. Komisijos gaunami ir siunčiami raštai registruojami Departamente.
Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių
atestavimo komisijos nuostatų
priedas
(Kvalifikacijos egzamino ir profesinio tinkamumo testo
vertinimo lentelės pavyzdys)
BANKROTO IR RESTRUKTŪRIZAVIMO ADMINISTRATORIŲ
ATESTAVIMO KOMISIJA
KVALIFIKACIJOS EGZAMINO IR PROFESINIO TINKAMUMO TESTO VERTINIMO LENTELĖ
______________
(data)
___________________
(sudarymo vieta)
Egzaminuojamas asmuo – __________________________________________________
(vardas ir pavardė)
Egzaminuojamam asmeniui, laikiusiam bankroto administratoriaus, restruktūrizavimo administratoriaus, bankroto administratoriaus padėjėjo kvalifikacijos egzaminą, profesinio tinkamumo testą (kas reikalinga, pabraukti), buvo pateikti šie klausimai:
1. ........
2. ........
3. ........
4. ........
5. ........
6. ........
7. ........
8. ........
9. ........
10. ........
Jo atsakymai įvertinti:
Komisijos nario vardas ir pavardė
|
Atsakymų į visus klausimus įvertinimas (nuo 1 iki 10 balų) |
Komisijos nario parašas |
1. |
|
|
2. |
|
|
3. |
|
|
4. |
|
|
5. |
|
Komisijos narių balų vidurkis –_______ balas (-ai).
Komisijos išvada: _______________________________________________________________________
(egzaminuojamo asmens vardas, pavardė)
išlaikė (neišlaikė) (kas reikalinga, pabraukti) kvalifikacijos egzaminą, profesinio tinkamumo testą (kas reikalinga, pabraukti).
Komisijos posėdžio pirmininkas ________ ______________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Komisijos posėdžio sekretorius ________ ______________________
(parašas) (vardas ir pavardė)