LIETUVOS RESPUBLIKOS
VYRIAUSIASIS VALSTYBINIS DARBO INSPEKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL ĮVYKIŲ DARBE IR NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ PAKELIUI Į DARBĄ IR IŠ DARBO PILDYMO METODINIŲ NURODYMŲ, PATVIRTINTŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSIOJO VALSTYBINIO DARBO INSPEKTORIAUS 2014 M. RUGSĖJO 22 D. ĮSAKYMU NR. V- 416, PAKEITIMO
2015 m. sausio 20 d. Nr. V - 16
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos įstatymo 8 straipsnio 2 dalies 6 punktu:
1. P a k e i č i u Įvykių darbe ir nelaimingų atsitikimų pakeliui į darbą ir iš darbo pildymo metodinius nurodymus, patvirtintus Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2014 m. rugsėjo 22 d. įsakymu Nr. V-416 (toliau – Nurodymai):
1.1. Išdėstau 6 punktą taip:
„6. Gavus pranešimą apie įvykį darbe, nurodytą Metodinių nurodymų 4 punkte, VDI teritorinio ar / ir atsakingo administracijos skyriaus vedėjas paskiria skyriaus inspektorių (-ius), kuris (-ie) išvyksta į įvykio vietą. Tiriant įvykius darbe, įvykusius ne įmonės teritorijoje dėl eismo įvykio, geležinkelių transporto eismo įvykio, taip pat dėl jūrų laivo, vidaus vandenų transporto priemonės, civilinio orlaivio avarijos ar incidento arba įvykius darbe už Lietuvos Respublikos teritorijos ribų, paskirtam tirti įvykį darbe VDI inspektoriui vykti į įvykio vietą neprivaloma.“
1.2. Išdėstau 14.14.3 punktą taip:
„14.14.3. įvykio darbe, įvykusio dėl eismo įvykio, geležinkelių transporto eismo įvykio, taip pat dėl jūrų laivo, vidaus vandenų transporto priemonės, civilinio orlaivio avarijos ar incidento, dėl smurto arba galimai vykdant nusikalstamą veiką atveju – atitinkamų institucijų nustatytas faktines įvykio aplinkybes, išvadas, nutarimus ar sprendimus.“
1.4. Išdėstau 26 punktą taip:
„26. Nelaimingas atsitikimas pakeliui į darbą ar iš darbo, įvykęs dėl eismo įvykio, geležinkelių transporto eismo įvykio, taip pat dėl jūrų laivo, vidaus vandenų transporto priemonės, civilinio orlaivio avarijos ar incidento, tiriamas atsižvelgiant į valstybės institucijos ar įstaigos, tiriančios įvykį, nustatytas aplinkybes“.
1.5. Išdėstau Nurodymų 1 priedo 2 punkte nurodyto N-1 formos akto 1.3 punkto antrųjų kodavimo langelių klasifikatorių taip:
1.6. Išdėstau Nurodymų 1 priedo 2 punkte nurodyto N-1 formos akto 11 punkto pildymo klasifikatoriaus 34 eilutę taip:
1.7. Išdėstau Nurodymų 1 priedo 2 punkte nurodyto N-1 formos akto 11 punkto pildymo klasifikatoriaus 35 eilutę taip:
1.8. Išdėstau Nurodymų 2 priedą „N-2 formos akto pildymas ir kodavimas“ taip:
„N-2 formos akto punktai pildomi ir koduojami vadovaujantis žemiau pateikiamais paaiškinimais ir kodais:
1.1 punkte įrašomas įmonės, kurios darbuotojas nukentėjo dėl nelaimingo atsitikimo darbe, buveinės adresas, kodų langeliuose įrašomas 5 ženklų pašto kodas;
1.2 punkte įrašomi įmonės telefono, fakso numeriai ir elektroninio pašto adresas, o kodų langeliuose – įmonės kodas. Jei įmonė neturi telefono, fakso ar elektroninio pašto, įrašomas žodis „nėra“. Jei įmonės kodas yra sudarytas iš 7 ženklų, tai pirmuose dviejuose langeliuose įrašomi nuliai; jeigu darbdavys yra fizinis asmuo, tai rašoma asmens gimimo data, o pirmame langelyje įrašomas nulis.
1.3 punkte įrašomas įmonės pagrindinės ekonominės veiklos pavadinimas arba, jei įmonės veikla yra įvairi, įrašomas tos veiklos pavadinimas, kurią atitinka įvykio metu atliektas darbas ir koduojama:
pirmuosiuose kodavimo langeliuose įrašomas keturženklis (4 skaitmenų (klasės) lygmeniu) ekonominės veiklos kodas pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 2 redakciją (EVRK 2 red.), patvirtintą Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2007 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. DĮ-226. Kodavimo langeliuose pirmiausiai įrašomas keturženklis ekonominės veiklos kodas, o kituose dviejuose langeliuose įrašomi nuliai;
antrajame kodavimo langelyje įrašoma:
1 – Privati įmonė (išskyrus toliau nurodytus 3 ir 4 punktus)
2 – Valstybės ar savivaldybės įmonė arba biudžetinė įstaiga
3 – Ūkis, gaminantis produkciją rinkai
4 – Ūkininkai
5 – Užsienio įmonė (filialas)
6 – Fiziniai asmenys
1.4 punkte įrašomas įmonės darbuotojų skaičius žodžiais, o kodo langeliuose – skaitmenimis. Jei darbuotojų skaičius ne keturženklis, tai prieš jį įrašomi nuliai.
1.5 punkte įrašomas įmonės, kurioje nukentėjusysis dirba, atskiro padalinio, kuriame įvyko nelaimingas atsitikimas, pavadinimas. Jei įmonės padalinys įregistruotas Juridinių asmenų registre kaip atskira įmonė ir turi kodą, įrašomas šis kodas. Tais atvejais, kai nelaimingas atsitikimas darbe įvyksta įmonėje, o ne jos atskirame padalinyje, šis punktas nepildomas ir nekoduojamas.
2. punkte įrašomas nukentėjusio darbuotojo vardas, pavardė, asmens kodas. Tais atvejais, kai nukentėjęs darbuotojas yra ne Lietuvos Respublikos pilietis, kodo langelyje įrašoma jo gimimo data, o pirmame langelyje įrašomas nulis.
2.1 punkte įrašomas nukentėjusio darbuotojo gyvenamosios vietos adresas, telefonas.
2.2 punkte įrašoma nukentėjusio darbuotojo asmens pilietybė, nurodant šalies pavadinimą, ir koduojama:
1 – Lietuvos Respublikos (LR) pilietis
2 – Ne LR pilietis, bet Europos Sąjungos (ES) šalies pilietis
3 – Už ES ribų esančios šalies pilietis
0 – Pilietybė nežinoma
2.3 punkte įrašomas nukentėjusio darbuotojo užimtumas ir koduojama:
100 – 300 –
301 –
302 –
310 –
311 –
312 –
320 –
321 –
322 –
500 – 900 – 000 – |
Savarankiškai dirbantis Darbuotojas, dirbantis nuolatinį / laikiną (neterminuotos / terminuotos trukmės) darbą ir visą darbo dieną / ne visą darbo dieną, nenurodyta Darbuotojas, dirbantis nuolatinį / laikiną (neterminuotos / terminuotos trukmės) darbą, visą darbo dieną Darbuotojas, dirbantis nuolatinį / laikiną (neterminuotos / terminuotos trukmės) darbą, ne visą darbo dieną Darbuotojas, dirbantis nuolatinį darbą (pagal neterminuotos trukmės darbo sutartį) visą darbo dieną / ne visą darbo dieną, nenurodyta Darbuotojas, dirbantis nuolatinį darbą (pagal neterminuotos trukmės darbo sutartį) visą darbo dieną Darbuotojas, dirbantis nuolatinį darbą (pagal neterminuotos trukmės darbo sutartį) ne visą darbo dieną Darbuotojas, dirbantis laikiną darbą (pagal terminuotos trukmės darbo sutartį) visą darbo dieną / ne visą darbo dieną, nenurodyta Darbuotojas, dirbantis laikiną darbą (pagal terminuotos trukmės darbo sutartį) visą darbo dieną Darbuotojas, dirbantis laikiną darbą (pagal terminuotos trukmės darbo sutartį) ne visą darbo dieną, nenurodyta Mokiniai / praktikantai Kitas užimtumo statusas Užimtumo statusas nežinomas |
2.4 punkte įrašomas nukentėjusiojo profesijos ar darbo pavadinimas pagal darbo sutartį ir langeliuose koduojama vadovaujantis Lietuvos profesijų klasifikatoriumi LPK, patvirtintu Ūkio ministro 2013-03-06 įsakymu Nr. 4-171 (aktuali redakcija nuo 2014-02-27), kuris parengtas pagal tarptautinį standartinį profesijų klasifikatorių ISCO-08.
3. punkte įrašoma nelaimingo atsitikimo data, valanda, minutės, einamųjų metų savaitės numeris ir koduojama (koduojant minutės atmetamos – neapvalinamos).
3.1 punkte įrašomas savaitės dienos pavadinimas ir kodavimo langelyje įrašomas savaitės dienos kodas: pirmadienis – 1, antradienis – 2 ir t.t.
3.2 punkte lengvo ar sunkaus nelaimingo atsitikimo darbe atveju įrašoma nukentėjusio asmens sužalojimo diagnozė pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą. Mirtino nelaimingo atsitikimo darbe atveju įrašoma mirties priežastis pagal teismo ekspertų išvadas, įrašus asmens mirties liudijime ar asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą. Tais atvejais, kai mirties priežastis teismo ekspertų išvadose, asmens mirties liudijime ar asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumente nenurodyta ar atlikus visus galimus veiksmus nėra galimybės gauti dokumentą apie mirties priežastį, įrašoma „mirties priežastis nenustatyta“.
Pirmuosiuose kodavimo langeliuose įrašomas paveiktos nukentėjusiojo kūno dalies kodas:
00 - 10 - 11 – 12 – 13 – 14 – 15 – 18 – 19 – 20 - 21 – 29 – 30 – 31 – 39 – 40 - 41 – 42 – 43 – 48 – 49 – 50 - 51 – 52 – 53 – 54 – 55 – 58 – 59 – 60 - 61 – 62 – 63 – 64 – 65 – 68 – 69 – 70 - 71 – 78 – 99 – |
Paveikta, sužalota kūno dalis – nespecifikuota Galva – nespecifikuota Galva, smegenys ir kaukolės nervai bei kraujagyslės Veido sritis Akis (-ys) Ausis (-ys) Dantys Galva, keletas dalių Galva, kitos aukščiau nenurodytos dalys (nosis ir pan.) Kaklas, įskaitant stuburo slankstelius Kaklas, įskaitant kaklo slankstelius Kaklas, kitos aukščiau nenurodytos dalys (gerklė ir pan.) Nugara, įskaitant stuburo slankstelius Nugara, įskaitant stuburo slankstelius Nugara, kitos aukščiau nenurodytos dalys (jungiamieji raumenys, smegenys ir pan.) Liemuo ir vidaus organai – nespecifikuota Krūtinės ląsta, šonkauliai, įskaitant sąnarius ir mentes Krūtinės vidaus organai Dubens ir pilvo sritis, įskaitant vidaus organus Liemuo, keletas dalių Liemuo, kitos aukščiau nenurodytos dalys Viršutinės galūnės – nespecifikuota Pečiai ir pečių sąnariai (įskaitant raktikaulį) Ranka, įskaitant alkūnę Plaštaka Pirštas (-ai) Riešas Viršutinės galūnės keletas dalių Viršutinės galūnės, kitos aukščiau nenurodytos dalys Apatinės galūnė – nespecifikuota Klubas ir klubo sąnarys Koja, įskaitant kelį Kelis Pėda Kojų pirštas (-ai) Apatinė galūnė, keletas dalių Apatinė galūnė, kitos aukščiau nenurodytos dalys (blauzda, kulkšnis ir pan.) Visas kūnas ir keletas kūno dalių – nespecifikuota Visas kūnas (sisteminis poveikis) Keletas kūno dalių (galva, liemuo, liemuo ir viena iš galūnių ir t.t.) Paveiktos kitos, kitur nepriskirtos kūno dalys |
Antruosiuose kodavimo langeliuose įrašomas sveikatos pakenkimo pobūdžio kodas:
010 - |
Žaizdos ir paviršiniai sužalojimai |
|||
011 – |
Paviršiniai sužalojimai: sumušimai, mėlynės, hematoma, odos nutrynimai, įbrėžimai, pūslės, nenuodingų vabzdžių įkandimai, negilios žaizdos, taip pat galvos odos žaizdos ir lengvos traumos svetimkūniams patekus į akis, ausis, t.t. Nepriklauso: nuodingų gyvūnų įkandimai (kodas 071) |
|||
012 – |
Atviros žaizdos: plėštinės žaizdos, atviros žaizdos, pjautinės žaizdos, sumušimai su žaizdomis bei nagų netekimas; žaizdos, susijusios su raumenų, sausgyslių ir nervų traumomis. Nepriklauso: trauminė amputacija, enukleacija, akies išplėšimas (kodas 040); atviri lūžiai (kodas 022); nudegimai su atviromis žaizdomis (kodas 061); lengvos traumos (kodas 011) |
|
||
019 – |
Kitos žaizdos ir paviršiniai sužalojimai |
|||
020 - |
Kaulų lūžiai |
|||
021 – |
Uždari lūžiai: paprasti lūžiai; sąnarių lūžiai (išnirimai ir t.t.); lūžiai su vidaus organų ar nervų traumomis |
|||
022 – |
Atviri lūžiai: lūžiai su minkštų kūno audinių traumomis (atviri lūžiai) |
|||
029 – |
Kitų tipų kaulų lūžiai |
|||
030 - |
Išnirimai, sausgyslių ir raumenų patempimai: visi ūmūs raumenų-kaulų pakenkimai dėl raumenų, sausgyslių, raiščių ir sąnarių patempimo |
|||
031 – |
Išnirimai: kaulų ties sąnariais displazija ir išnirimai. Nepriklauso: lūžio displazija (kodas 021) |
|||
032 – |
Sausgyslių ir raumenų patempimai: patempimas, sukeliantis išvaržas, ašarojimą ar raumenų, sausgyslių, raiščių (ir sąnarių) plėštines žaizdas bei išvaržas dėl patempimo. Nepriklauso: visi kaulų išnirimai ties sąnariais turi būti klasifikuojami pagal kodą 031; jei jie yra susiję su atvira žaizda, turi būti koduojami grupėje 012 |
|||
039 – |
Kitų tipų išnirimai, sausgyslių ir raumens patempimai |
|||
040 – |
Amputacija (kūno dalių pašalinimas) dėl traumos: amputacija ir sutraiškymo traumos, enukleacija, įskaitant trauminį akies išplėšimą ar ausies (ausų) netekimą |
|||
050 - |
Smegenų sukrėtimai ir vidaus organų traumos |
|||
051 – |
Smegenų sukrėtimai: vidinės kaukolės traumos |
|||
052 – |
Vidaus organų traumos: krūtinės ląstos traumos, pilvo ir dubens organų traumos |
|||
059 – |
Kitų tipų smegenų sukrėtimai ir vidaus organų traumos |
|||
060 - |
Nudegimai, nuplikymai ir nušalimai |
|||
061 – |
Nudegimai, nuplikymai (terminiai): nudegimai nuo karštų objektų ar atviros ugnies; nuplikymai; pūslės nuo trinties; radiacinis nudegimas (infraraudonieji spinduliai); nudegimai nuo saulės; žaibo pasekmės; nudegimai nuo elektros srovės, nudegimai su atviromis žaizdomis. Nepriklauso: kitas spinduliuotės poveikis nei nudegimai (kodas 102) |
|||
062 – |
Cheminiai nudegimai (korozijos): cheminiai nudegimai (tik išoriniai nudegimai). Nepriklauso: nudegimai prarijus korozinių ar kaustinių medžiagų (kodas 071) |
|||
063 – |
Nušalimai: nukritusios temperatūros efektai (nušalimai); dalinis odos sluoksnio praradimas, nušalimai mirštant audiniams (nekrozė). Nepriklauso: neįprastai žema kūno temperatūra (hipotermija) ir kiti per didelio šalčio efektai (kodas 103) |
|||
069 – |
Kitų tipų nudegimai, nuplikymai ir nušalimai |
|||
070 - |
Apsinuodijimai ir infekcijos |
|||
071 – |
Ūmūs apsinuodijimai: ūmūs toksinių, korozinių ar kaustinių medžiagų įšvirkštimo, nurijimo, absorbavimo ar įkvėpimo poveikis; nuodingų gyvūnų įkandimai; uždusimas nuo anglies monoksido ar kitų toksinių dujų. Nepriklauso: išoriniai cheminiai nudegimai (kodas 062); anafilaksinis šokas (kodas 119) |
|||
072 – |
Ūmios infekcijos: virusinės, bakteriologinės ir kitos infekcijos |
|||
079 – |
Kitų tipų apsinuodijimai ir infekcijos |
|||
080 - |
Paskendimai ir uždusimai |
|
||
081 – |
Uždusimai: dusimai ar uždusimai nuo kompresijos, suspaudimo ar užspaudimo; taip pat įeina uždusimai nuo deguonies supresijos ar jo sumažėjimo supančioje atmosferoje ir uždusimai svetimkūniams patekus į kvėpavimo takus. Nepriklauso: uždusimas nuo anglies monoksido ar kitų toksinių dujų (kodas 071) |
|
||
082 – |
Paskendimai ir nemirtini panardinimai. Nepriklauso: uždusimai, kaip apibrėžia kodas 081; užgriuvus medžiagoms ar kitoms ne skystoms masėms, pvz., sniegas, žemės ir t.t. |
|
||
089 – |
Kitų tipų paskendimai ir uždusimai |
|
||
090 - |
Garso, vibracijos ir slėgio poveikis |
|
||
091 – |
Ūmus klausos netekimas: dalinis ar visiškas klausos praradimas |
|
||
092 – |
Slėgio padariniai: slėgio ar vandens slėgio (barotrauma) sukelti padariniai |
|
||
099 – |
Kiti ūmūs garso, vibracijos ir slėgio padariniai: garso trauma, pneumatinio grąžto sindromas, t.t. |
|
||
100 - |
Ekstremalių temperatūros svyravimų, šviesos ir spinduliuotės padariniai |
|
||
101 – |
Šiluminis ir saulės smūgis: per didelio natūralaus karščio ir izoliacijos padariniai (šiluminiai smūgiai, saulės smūgiai) arba žmogaus sukurtas karštis. Nepriklauso: žaibo sukeltas šokas (kodas 112); saulės nudegimai (kodas 061) |
|
||
102 – |
Spinduliuotės padariniai (ne terminiai): rentgeno spindulių, radioaktyviųjų medžiagų, ultravioletinių spindulių, jonizuojančios spinduliuotės sukelti padariniai |
|
||
103 – |
Nukritusios temperatūros padariniai: atsitiktinė hipotermija ir kiti nukritusios temperatūros padariniai. Nepriklauso: nušalimai (kodas 063) |
|
||
109 – |
Kiti ekstremalių temperatūros svyravimų, šviesos ir spinduliuotės padariniai |
|
||
110 |
Šokas |
|
||
111 – |
Šokas po agresijos ir grasinimų: šokas po žmogaus padarytos agresijos ar grasinimų; pvz., šokas po banko apiplėšimo, klientų ir užsakovų agresijos, „socialinių konfliktų“. Nepriklauso: anafilaksinis šokas (kodas 119); šokas po trauminių sužeidimų (kodas 112) |
|
||
112 – |
Trauminis šokas: elektros šokas, žaibo sukeltas šokas, tiesiogiai po traumos ar vėliau pasireiškiantis šokas. Nepriklauso: anafilaksinis šokas (kodas 119); asmenų sukelta agresija ir grėsmė (kodas 111); atvejai be tiesioginių fizinių traumų |
|
||
119 – |
Kitų tipų šokas: gyvūnų sukelta agresija be tiesioginių fizinių traumų nukentėjusiajam; gamtinės nelaimės ir kiti įvykiai, tiesiogiai nesukelti žmogaus veiklos ir nesukeliantys tiesioginės fizinės traumos nukentėjusiajam; anafilaksinis šokas |
|
||
120 – |
Daugybiniai pakenkimai |
|
||
130 |
Psichikos sutrikimas (keliantis pavojų savo ar kitų asmenų gyvybei ir sveikatai; sutrikdantis darbingumą ir socialinę adaptaciją) |
|
||
999 –
000 – |
Ši grupė naudojama tiktai klasifikuojant sveikatos pakenkimus, neįtrauktus į klasifikaciją pagal pavadinimus: nervų ir stuburo smegenų traumos; kraujagyslių traumos; pašalinių objektų patekimas į kūną per natūralias ertmes ir t. t. Sveikatos pakenkimo pobūdis nežinomas |
|
||
3.3 punktas pildomas taip, kaip nurodyta akto eilutėje (jei nukentėjusiojo neblaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų medžiagų nebuvo tikrintas – įrašoma „nenustatyta“) ir koduojama:
pirmajame kodo langelyje įrašomi blaivumą apibūdinantys kodai:
1 – Blaivus
2 – Neblaivus, apsvaigęs
3 – Neapsvaigęs, vartojęs
4 – Nevartojęs
5 – Nenustatyta
antrajame kodo langelyje įrašomi vartotas apsvaigimą sukėlusias medžiagas atitinkantys kodai:
1 – jei vartotas etilo alkoholis
2 – jei vartotas metilo alkoholis
3 – jei vartotos narkotinės medžiagos
4 – jei vartota cheminė medžiaga (nustatyta)
5 – jei vartota nenustatyta cheminė medžiaga ar nenustatytas cheminis junginys
3.4 punkte nurodoma į kur / iš kur nukentėjusysis vyko ir kodo langelyje įrašomas atitinkamas kodas. Jei nelaimingas atsitikimas įvyko:
1 – vykstant į darbą iš gyvenamosios (nakvynės) vietos
2 – vykstant iš darbo į gyvenamąją (nakvynės) vietą
3 – vykstant į maitinimosi vietą, esančią už įmonės (darbų atlikimo) teritorijos
4 – vykstant iš maitinimosi vietos, esančios už įmonės (darbų atlikimo) teritorijos
5 – vykstant iš darbo vietos į vietą, kur darbuotojas gauna užmokestį už darbą
6 – vykstant iš vietos, kur darbuotojas gauna užmokestį už darbą, į darbą ar gyvenamąją (nakvynės) vietą
7 – vykstant iš vienos darbovietės į kitą
3.5 punkte nurodoma, kuo ar kaip nukentėjusysis vyko ir kodo langelyje įrašomas atitinkamas kodas. Jei nukentėjusysis vyko:
1 - pėsčiomis
2 – miesto (tarpmiestiniu) maršrutiniu transportu, įskaitant taksi
3 – nuosavu automobiliu, motociklu ar dviračiu
4 – įmonės automobiliu, motociklu ar dviračiu
5 – kita transporto priemone (įvardijant transporto priemonę)
6 – kiti atvejai
4 punkte įrašomas įvykio vietos pavadinimas, adresas ir įvykio vietą atitinkantis kodas. Jei nelaimingas atsitikimas įvyko:
01 - pėstiesiems eiti skirtoje kelio dalyje, šaligatvyje, pėsčiųjų take
02 – pėsčiųjų perėjoje
03 – transporto priemonėms skirtoje kelio dalyje, mašinų stovėjimo aikštelėje, dviračių take
04 – transporto priemonėje
05 – kitoje vietoje
6 punkte aprašomos įvykio aplinkybės ir pateikiami duomenys, kurie reikalingi išvadoms bei nelaimingo atsitikimo pakeliui į / iš darbo priežastims nustatyti. Papunkčių *a, *b ir *c kodų langeliai nekoduojami.
7 punkte įrašomas nukentėjusį darbuotoją sužalojusio veiksnio pavadinimas, kuris atitinkamai koduojamas:
01 – žmogaus griuvimas dėl slidumos
02 – žmogaus griuvimas dėl kelio, šaligatvio, laiptų nelygumų ar kitokių defektų
03 – žmogaus griuvimas dėl kitų priežasčių (išskyrus 01, 02)
04 – žmogaus nukritimas į gylį (į šulinį, iškasą)
05 – daiktų kritimas iš aukščio (ledo varvekliai, kiti krentantys daiktai)
06 - kelių transporto priemonė
07 – stichinė galia
08 – gyvūno poveikis
09 – fizinis smurtas
10 – kiti veiksniai (įvardijant)
8 punkte nurodoma nelaimingo atsitikimo pakeliui į / iš darbo priežastis (-ys) ir atitinkamai koduojama (-os). Jei nelaimingas atsitikimas pakeliui į / iš darbo įvyko:
01 – dėl kelio, šaligatvio, laiptų slidumo
02 – dėl kelio, šaligatvio, laiptų nelygumų ar kitokių defektų
03 – dėl eismo taisyklių pažeidimo sauskeliuose
04 – dėl geležinkelių transporto eismo saugos neužtikrinimo
05 – dėl civilinės aviacijos saugos, saugios laivybos neužtikrinimo
06 – dėl smurtinių nusikalstamų asmenų veiksmų
07 – dėl neprognozuojamo stichinio reiškinio
08 – dėl gyvūnų užpuolimo
09 – dėl kitų konkrečių, bet nesuklasifikuotų priežasčių (įvardijant)“.
2. P a v e d u :
2.1. Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VDI) Dokumentų valdymo skyriaus vedėjui organizuoti šio įsakymo paskelbimą Teisės aktų registre;
2.2. VDI Komunikacijos skyriaus vedėjui organizuoti šio įsakymo paskelbimą VDI interneto svetainėje;
2.3. VDI teritorinių skyrių vedėjams su šiuo įsakymu supažindinti vadovaujamo skyriaus inspektorius;