KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PREKIŲ ĮSIGIJIMO, LAIKYMO IR ĮTRAUKIMO Į APSKAITĄ LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ ĮSTAIGOSE TVARKOS APRAŠO patvirtinimo

 

2019 m. vasario 26 d. Nr. V-101

Vilnius

 

 

Siekdamas užtikrinti vienodą vaistų, vaistinių medžiagų ir medicinos prekių įsigijimo saugojimo, apskaitos ir nurašymo Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pavaldžiose laisvės atėmimo vietų įstaigose tvarką:

1. T v i r t i n u Vaistinių preparatų ir medicinos prekių įsigijimo, laikymo ir įtraukimo į apskaitą laisvės atėmimo vietų įstaigose tvarkos aprašą (pridedama).

2. N u r o d a u Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pavaldžių laisvės atėmimo vietų įstaigų direktoriams užtikrinti šio įsakymo vykdymą.

3. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2012 m. balandžio 24 d. įsakymą Nr. V-156 „Dėl Vaistinių preparatų ir medicinos prekių įsigijimo, laikymo ir įtraukimo į apskaitą laisvės atėmimo vietų įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

4. P a v e d u Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Veiklos organizavimo skyriui šį įsakymą paskelbti Teisės aktų registre.

 

 

 

Direktoriaus pavaduotojas,

atliekantis direktoriaus funkcijas                                                                             Valerij Vincukevič

 

 

PATVIRTINTA

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos direktoriaus

2019 m. vasario 26 d. įsakymu Nr. V-101

 

 

VAISTINIŲ PREPARATŲ ĮSIGIJIMO, LAIKYMO IR ĮTRAUKIMO Į APSKAITĄ LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ ĮSTAIGOSE TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 

1. Vaistinių preparatų įsigijimo, laikymo ir įtraukimo į apskaitą laisvės atėmimo vietų įstaigose tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato vaistinių preparatų įsigijimo, laikymo, išdavimo vartoti, įtraukimo į apskaitą ir nurašymo Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pavaldžiose laisvės atėmimo vietų įstaigose (toliau – įstaigos) tvarką.

2. Apraše vartojamos sąvokos:

2.1. Medicinos specialistas – įstaigos sveikatos priežiūros padalinio darbuotojas: gydytojas, slaugos specialistas, vaistininkas, vaistininko padėjėjas.

2.2. Sveikatos priežiūros specialistas – įstaigos  sveikatos priežiūros padalinio darbuotojas: gydytojas, slaugos specialistas.

2.3. Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos farmacijos įstatyme vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

VAISTINIŲ PREPARATŲ ĮSIGIJIMAS

 

3. Vaistinius preparatus įstaigos įsigyja:

3.1. iš tiekėjų – Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo, kitų įstatymų ir teisės aktų, reglamentuojančių viešuosius pirkimus, ir Aprašo nustatyta tvarka;

3.2. iš labdaros ir paramos davėjų – Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka.

4. Įstaigos, planuodamos joms skirtas lėšas ir rengdamos asignavimų sąmatą, šioje sąmatoje numato lėšas vaistiniams preparatams įsigyti. Lėšos turi būti planuojamos taip, kad suimtiesiems ir nuteistiesiems būtų užtikrintos tos pačios apimties asmens sveikatos priežiūros paslaugos kaip ir asmenims, esantiems laisvėje.

5. Viešąjį pirkimą vaistinių preparatų tiekėjui parinkti organizuoja, skelbia ir pirkimo procedūrą vykdo Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) už viešuosius pirkimus atsakingas administracinis padalinys. Viešojo pirkimo būdu įsigyjamų vaistinių preparatų sąrašus sudaro Kalėjimų departamento Sveikatos priežiūros skyrius, apibendrinęs įstaigų pateiktus pasiūlymus.

6. Įstaigos su viešąjį pirkimą laimėjusiais vaistinių preparatų tiekėjais sudaro pirkimo–pardavimo sutartis, kuriose nustatomos vaistinių preparatų tiekimo sąlygos, šalių įsipareigojimai ir kitos nuostatos, nurodytos Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatyme.

7. Kai viešo konkurso būdu įsigyjamų vaistinių preparatų sąraše nėra vaistinio preparato arba tiekėjo tokiam vaistiniam preparatui tiekti, jo pirkimas vykdomas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais viešųjų pirkimų vykdymą.

8. Labdaros ar paramos būdu gautiems vaistiniams preparatams įvertinti ir priimti įstaigos vadovas, įgyvendindamas Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nuostatas, įsakymu sudaro labdaros arba paramos būdu gautų materialinių vertybių įvertinimo komisiją, į kurios sudėtį turi būti įtrauktas medicinos specialistas.

9. Įstaiga vaistinius preparatus, teisės aktų nustatyta tvarka leistus tiekti rinkai, gali įsigyti tik iš juridinių asmenų, turinčių gamybos ar didmeninio platinimo licenciją, o kartinius vaistinius preparatus – iš juridinių asmenų, turinčių gamybinės visuomenės vaistinės licenciją.

10. Įstaiga narkotinius ir psichotropinius vaistinius preparatus gali įsigyti iš juridinių asmenų, turinčių Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos išduotą licenciją gaminti narkotinius ir psichotropinius vaistus bei vaistines medžiagas ar licenciją užsiimti narkotinių ir psichotropinių vaistų bei vaistinių medžiagų didmenine prekyba, jų importu ir eksportu.

11. Vaistinių preparatų įsigijimas įstaigoje turi būti apskaitomas taip, kad galima būtų nustatyti vaistinio preparato pavadinimą, stiprumą ir farmacinę formą, seriją, kiekį, įsigijimo datą ir tiekėjo pavadinimą.

 

III SKYRIUS

VAISTINIŲ PREPARATŲ LAIKYMAS, IŠDAVIMAS IR ĮTRAUKIMAS Į APSKAITĄ

 

12. Vaistinių preparatų laikymas ir įtraukimas į apskaitą vykdomas vadovaujantis Vaistinių preparatų laikymo ir įtraukimo į apskaitą asmens sveikatos priežiūros įstaigose tvarkos aprašo ir Narkotinių vaistinių preparatų ir specialiųjų receptų blankų laikymo ir įtraukimo į apskaitą asmens sveikatos priežiūros įstaigose specialiųjų reikalavimų aprašo, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. gruodžio 13 d. įsakymu Nr. V-1051 „Dėl Vaistinių preparatų laikymo ir įtraukimo į apskaitą asmens sveikatos priežiūros įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir kitų teisės aktų nustatytais reikalavimais.

13. Vaistiniai preparatai ne vėliau kaip kitą darbo dieną po jų gavimo įstaigoje turi būti apskaitomi įstaigų informacinėje apskaitos sistemoje „Labbis“. Šiame punkte nurodytą apskaitą tvarko vaistininkas arba, jei įstaigoje vaistinės nėra, kitas įstaigos vadovo įsakymu paskirtas asmuo.

14. Vaistų ir vaistinių medžiagų, kiekybiškai apskaitomų farmacijos ir sveikatos priežiūros įmonėse, įstaigose, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. 112 „Dėl Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje, taisyklių patvirtinimo“, nurodyti vaistiniai preparatai įstaigoje apskaitomi pagal kiekį.

15. Vaistiniai preparatai laikomi rakinamose, pašaliniams įeiti draudžiamose patalpose, kurios turi būti įrengtos bei eksploatuojamos taip, kad būtų užtikrinta vaistinių preparatų kokybė ir saugumas.

16. Vaistiniai preparatai išduodami vartoti atsižvelgiant į vaistinio preparato serijos galiojimo terminą – pirmiausia išduodama anksčiausiai pagaminta ir turinti trumpiausią galiojimo terminą vaisto serija.

17. Vaistiniai preparatai vartoti išduodami, vadovaujantis įrašais Gydytojo paskyrimų lape. Suimtajam ar nuteistajam suvartojus vaistinį preparatą, slaugos specialistas tai pažymi Gydytojo paskyrimų lape. Vaistiniai preparatai somatinėms ligoms gydyti gali būti išduodami suimtajam ar nuteistajam asmeniškai, jam pasirašant, ribojant kiekį: lėtinėms ligoms gydyti –

septynioms dienoms, o ūmioms – vienam gydymo kursui. Suimtajam ar nuteistajam išduodamas Medicininis pažymėjimas (forma Nr. 046), kuriame pažymimas išduoto vaisto pavadinimas, kiekis ir terminas, per kurį išduoti vaistai turi būti suvartoti.

18. Suimtajam ar nuteistajam naujai atvykus į įstaigą ir su savimi turint vaistų lėtinėms ligoms gydyti, įstaigos gydytojas įvertina jo sveikatos būklę ir, patvirtinęs lėtinės ligos diagnozę, išduoda Medicininį pažymėjimą (forma Nr. 046), kuriame pažymi turimo vaisto pavadinimą, kiekį, ir terminą, per kurį turimi vaistai turi būti suvartoti. Toks medicininis pažymėjimas išduodamas ir suimtajam ar nuteistajam, sergančiam lėtine liga, vykstant iš vienos įstaigos į kitą.

19. Vaistinių preparatų atsargos įstaigos vaistinėje turi būti ne mažesnės už vieno mėnesio poreikį ir ne didesnės negu trijų mėnesių poreikis, o sveikatos priežiūros padalinyje ir Laisvės atėmimo vietų ligoninės (toliau – Ligoninė) gydomuosiuose skyriuose – neturi viršyti penkiolikos dienų poreikio.

20. Vaistiniai preparatai, kurie laikomi įstaigos vaistinėje, išduodami vartoti vadovaujantis rašytiniais reikalavimais, surašytais vadovaujantis suimtąjį arba nuteistąjį gydančio gydytojo įrašais Asmens sveikatos istorijoje (forma Nr. 025-l/ap) ar Gydymo stacionare istorijoje (forma Nr. 003-l/ap), ar Stacionarinėje tuberkuliozės ligos istorijoje (forma Nr. 003-9/a ) ir Gydytojo paskyrimų lape (forma Nr. 003-4/a).

21. Ligoninėje rašytinius reikalavimus surašo gydomųjų skyrių vyresnieji slaugos administratoriai, laikydamiesi vaistų receptų rašymo taisyklių. Reikalavimai rengiami 2 egzemplioriais, iš kurių vienas lieka reikalavimą išrašiusiame gydomajame skyriuje, kitas – vaistinėje. Reikalavimai registruojami vaistinės išlaidų dokumentų registre. Reikalavimus pasirašo gydomojo skyriaus vedėjas (ar jį pavaduojantis asmuo), vyresnioji slaugos administratorė, o tvirtina – įstaigos direktorius. Kitose įstaigose reikalavimai išrašomi 2 egzemplioriais, iš kurių vienas lieka vaistinėje ar sveikatos priežiūros padalinyje (kur nėra vaistinės), antras – pas vyresnįjį slaugos administratorių ar jo funkciją atliekantį asmenį.

22. Užsakymus tiekėjams dėl vaistų, kurių sudėtyje yra narkotinių medžiagų, įrašytų į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų II sąrašą „Narkotinės ir psichotropinės medžiagos, leidžiamos vartoti medicinos tikslams“, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 6 d. įsakymu Nr. 5 „Dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų patvirtinimo“ (toliau – narkotiniai vaistiniai preparatai), pasirašytus ligoninėje – direktoriaus pavaduotojo, atsakingo už sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, kitose įstaigose – sveikatos priežiūros padalinio vedėjo, tvirtina įstaigos vadovas savo parašu ir įstaigos antspaudu.

 

IV Skyrius

NARKOTINIŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ LAIKYMAS IR APSKAITA

 

23. Įstaigoje narkotinių vaistinių preparatų atsargos laikomos šių įstaigų vaistinėse. Įstaiga, neturinti vaistinės, narkotinių vaistinių preparatų atsargas laiko specialioje narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų laikymo patalpoje. Įstaigoje narkotinių vaistinių preparatų atsargos laikomos vadovaujantis Narkotinių ir psichotropinių vaistų ir vaistinių medžiagų laikymo patalpų ligoninių vaistinėse reikalavimais, patvirtintais Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 24 d. įsakymu Nr. 275 „Dėl narkotinių ir psichotropinių vaistų ir vaistinių medžiagų laikymo patalpų ligoninių vaistinėse“.

24. Įstaigos vadovo įsakymu turi būti paskirtas medicinos specialistas, atsakingas už narkotinių vaistinių preparatų užsakymą, priėmimą, laikymą narkotinių vaistinių preparatų laikymo patalpoje, išdavimą vartoti, apskaitą ir susijusių dokumentų saugojimą pagal teisės aktų reikalavimus įstaigoje (toliau – įstaigos atsakingas medicinos specialistas). Jei įstaigoje yra vaistinė, šiame punkte nurodytu įstaigos atsakingu medicinos specialistu turi būti paskirtas vaistinėje dirbantis vaistininkas.

25. Ligoninėje jos vadovo įsakymu turi būti nustatyti gydomieji skyriai, kuriuose leidžiama laikyti narkotinius vaistinius preparatus, ir šiuose skyriuose paskirti asmenys, atsakingi už narkotinių vaistinių preparatų įsigijimą, laikymą, išdavimą, apskaitą ir susijusių dokumentų saugojimą pagal teisės aktų reikalavimus (toliau – ligoninės skyrių atsakingi medicinos specialistai).

26. Įstaigoje leidžiamos laikyti narkotinių vaistinių preparatų atsargos:

26.1. vaistinėje – ne didesnės kaip 30 dienų poreikio;

26.2. įstaigos narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų laikymo patalpoje – ne didesnės kaip 30 dienų poreikio;

26.3. Ligoninės gydomajame skyriuje, kuriame leidžiama laikyti narkotinius vaistinius preparatus, – ne didesnės kaip 3 dienų poreikio.

27. Įstaigos atsakingas medicinos specialistas apskaito narkotinius vaistinius preparatus įstaigos Narkotinių vaistinių preparatų apskaitos žurnale, kurio puslapiai turi būti sunumeruoti, susiūti, įrašytas lapų skaičius (skaitmenimis ir žodžiais) ir patvirtintas įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens parašu bei įstaigos antspaudu (Narkotinių vaistinių preparatų ir specialiųjų receptų blankų laikymo ir įtraukimo į apskaitą asmens sveikatos priežiūros įstaigose specialiųjų reikalavimų aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. gruodžio 13 d. įsakymu Nr. V-1051 „Dėl Vaistinių preparatų laikymo ir įtraukimo į apskaitą asmens sveikatos priežiūros įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“, 1 priedas). Įstaigos Narkotinių vaistinių preparatų apskaitos žurnale kasdien daromi įrašai apie gautus (priimtus) ir išduotus vartoti narkotinius vaistinius preparatus.

28. Ligoninės skyrių atsakingi medicinos specialistai apskaito narkotinius vaistinius preparatus gydomųjų skyrių Narkotinių vaistinių preparatų apskaitos žurnaluose. Gydomųjų skyrių Narkotinių vaistinių preparatų apskaitos žurnaluose kasdien daromi įrašai apie gautus (priimtus) ir išduotus vartoti narkotinius vaistinius preparatus.

29. Narkotinio vaistinio preparato paskyrimą, jo dozę į Gydymo stacionare istoriją ar Asmens sveikatos istoriją ir Gydytojo paskyrimų lapą įrašo ir pasirašo vaistą skyręs gydytojas, kuris atsako už narkotinio preparato paskyrimą ir susijusių dokumentų įforminimą.

30. Peroralinius narkotinius vaistinius preparatus pacientai suvartoja sveikatos priežiūros specialistui stebint, ar pacientas vaistus išgėrė. Apie šių vaistų suvartojimą (ar atsisakymą juos vartoti) pažymima Narkotinių vaistinių preparatų apskaitos žurnale ir Gydytojo paskyrimų lape.

31. Suleidęs narkotinį vaistinį preparatą, sveikatos priežiūros specialistas tai pažymi Narkotinių vaistinių preparatų apskaitos žurnale ir Gydytojo paskyrimų lape.

32. Kiekvieno mėnesio pirmąją darbo dieną įstaigos ir Ligoninės skyrių atsakingi medicinos specialistai patikrina, ar faktinis narkotinių preparatų kiekis atitinka įstaigos (Ligoninės skyriaus) Narkotinių vaistinių preparatų apskaitos žurnaluose nurodytą likutį ir surašo patikrinimo aktą. Nustačius neatitikimų narkotinių vaistų apskaitoje, apie tai nedelsiant informuojamas įstaigos vadovas.

33. Visi dokumentai, susiję su narkotinių vaistinių preparatų užsakymu, gavimu, apskaita, turi būti saugomi teisės aktų nustatyta tvarka ir pateikiami pareikalavus kontroliuojančiai institucijai. Visi dokumentai turi būti aiškūs, įskaitomi, apsaugoti nuo neteisėtų pakeitimų.

 

V SKYRIUS

PSICHOTROPINIŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ LAIKYMAS IR APSKAITA

 

34. Vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra psichotropinių medžiagų, įrašytų į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų III sąrašą „Psichotropinės medžiagos, leidžiamos vartoti medicinos tikslams“, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 6 d. įsakymu Nr. 5 „Dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų patvirtinimo“, atsargos įstaigoje laikomos laikantis Narkotinių ir psichotropinių vaistų ir vaistinių medžiagų laikymo patalpų ligoninių vaistinėse reikalavimų, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 24 d. įsakymu Nr. 275 „Dėl narkotinių ir psichotropinių vaistų ir vaistinių medžiagų laikymo patalpų ligoninių vaistinėse“.               

35. Įstaigos vadovo įsakymu turi būti paskirtas medicinos specialistas, atsakingas už psichotropinių vaistinių preparatų užsakymą, priėmimą, laikymą narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų laikymo patalpoje, išdavimą vartoti, apskaitą ir susijusių dokumentų saugojimą pagal teisės aktų reikalavimus įstaigoje. Jei įstaigoje yra vaistinė, šiame punkte nurodytu atsakingu medicinos specialistu turi būti paskirtas vaistinėje dirbantis vaistininkas.

36. Ligoninės vadovo įsakymu gydomuosiuose skyriuose turi būti paskirti asmenys, atsakingi už psichotropinių vaistinių preparatų įsigijimą, laikymą, išdavimą, apskaitą ir susijusių dokumentų saugojimą pagal teisės aktų reikalavimus.

37. Psichotropinio vaistinio preparato paskyrimą, jo dozę į Gydymo stacionare istoriją ar Asmens sveikatos istoriją ir Gydytojo paskyrimų lapą įrašo ir pasirašo vaistą skyręs gydytojas, kuris atsako už psichotropinio vaistinio preparato paskyrimą ir dokumentų įforminimą.

38. Peroraliniai psichotropiniai vaistiniai preparatai vartojami Aprašo 30 punkte nustatyta tvarka. Apie šių vaistų suvartojimą ar atsisakymą juos vartoti  pažymima Gydytojo paskyrimų lape ir patvirtinama sveikatos priežiūros specialisto parašu.

39. Medicinos specialistas psichotropinių vaistų sunaudojimą apskaito Psichotropinių vaistinių preparatų apskaitos žurnale.

 

VI SKYRIUS

VAISTINIŲ PREPARATŲ NURAŠYMAS

 

40. Vaistinius preparatus, vadovaujantis Viešojo sektoriaus apskaitos ir atskaitomybės 8 standarto „Atsargos“ ir Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarkos aprašo reikalavimais, nurašo įstaigos vadovo įsakymu sudaryta Materialinių vertybių nurašymo komisija.

 

VII SKYRIUS

SUIMTŲJŲ IR NUTEISTŲJŲ ASMENINIŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PRIEMONIŲ PRIĖMIMAS, LAIKYMAS IR APSKAITA

 

41. Suimtieji ir nuteistieji, pageidaujantys už asmeninėse sąskaitose turimas lėšas įsigyti gydančio gydytojo paskirtus ar rekomenduojamus vaistinius preparatus ir medicinos priemones, turi raštu kreiptis su prašymu įstaigoje nustatyta tvarka.

42. Įstaigos vadovas gali leisti suimtajam ar nuteistajam už asmeninėje sąskaitoje turimas lėšas įsigyti gydančio gydytojo paskirtus ar rekomenduojamus vaistinius preparatus ir medicinos priemones, jei suimtasis ar nuteistasis yra mokus ir jo gydantis gydytojas patvirtina, kad prašomi vaistiniai preparatai ir medicinos priemonės yra paskirtos ar rekomenduojamos.

43. Vaistinių preparatų ir medicinos priemonių pirkimą už suimtojo ar nuteistojo asmeninėje sąskaitoje turimas lėšas organizuoja vaistininkas arba įstaigos vadovo įsakymu paskirtas atsakingas asmuo teisės aktų nustatyta tvarka.

44. Suimtųjų ir nuteistųjų asmeniniai vaistiniai preparatai ir medicinos priemonės saugomi ir apskaitomi atskirai nuo įstaigos įsigytų vaistinių preparatų ir medicinos priemonių, o  išduodami, vadovaujantis bendra įstaigos vadovo nustatyta vaistinių preparatų ar medicinos priemonių išdavimo pacientams tvarka.

45. Asmenims, kurių savarankiškumas dėl ligos ar amžiaus yra ribotas, vaistiniai preparatai išduodami pagal gydančio gydytojo paskyrimus ir saugomi įstaigos sveikatos priežiūros padalinyje arba Ligoninėje – gydomojo skyriaus procedūrų kabinete.

46. Tardymo izoliatoriuose vaistai somatinėms ligoms gydyti gali būti išduodami suimtajam ar nuteistajam asmeniškai, jam pasirašant, ribojant kiekį vienam gydymo kursui. Suimtajam ar nuteistajam išduodamas Medicininis pažymėjimas (forma Nr. 046), kuriame pažymima vaisto pavadinimas ir kiekis, kuriuos asmeniui leidžiama turėti.

47. Suimtajam ar nuteistajam naujai atvykus į įstaigą ir su savimi turint vaistų lėtinėms ligoms gydyti, įstaigos gydytojas įvertina jo sveikatos būklę ir, patvirtinęs lėtinės ligos diagnozę, išduoda Medicininį pažymėjimą (forma Nr. 046), kuriame pažymi vaisto pavadinimą ir kiekį, kuriuos asmeniui leidžiama turėti. Toks medicininis pažymėjimas išduodamas ir suimtajam ar nuteistajam, sergančiam lėtine liga, vykstant iš vienos įstaigos į kitą.

48. Vaistiniai preparatai, kuriais buvo neteisėtai disponuojama, taip pat atsiųsti pašto siuntose, sunaikinami teisės aktų nustatyta tvarka. Medicinos priemonės, kuriomis buvo neteisėtai disponuojama, taip pat atsiųstos pašto siuntose ir kurios nereikalauja specialių laikymo sąlygų, saugomos teisės aktuose nustatyta tvarka arba suimtojo ar nuteistojo prašymu perduodamos sutuoktiniui, sugyventiniui ar artimiesiems giminaičiams, o įstaigos direktoriaus leidimu (įstaigos direktoriaus rašytine rezoliucija suimtojo ar nuteistojo rašytiniame prašyme) – kitiems asmenims, jeigu teisės aktuose nenustatyta kitaip.

49. Vaistiniai preparatai ir medicinos priemonės, rastos suimtajam ar nuteistajam perduodamame siuntinyje ar smulkiajame pakete, nepriimami ir grąžinami asmeniui, atnešusiam siuntinį ar smulkųjį paketą.

50. Neteisėtas disponavimas vaistiniais preparatais (narkotiniais vaistiniais preparatais, psichotropiniais vaistiniais preparatais) ir medicinos prekėmis užtraukia atsakomybę įstatymų nustatyta tvarka.

 

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

51. Visose įstaigose vaistinių preparatų įsigijimas, laikymas ir įtraukimas į apskaitą organizuojamas vadovaujantis Aprašu.

____________________________________________________