LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖ KULTŪROS PAVELDO KOMISIJA
SPRENDIMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2010 M. GEGUŽĖS 19 D. NUTARIMO NR. 544 „DĖL INSTITUCIJŲ, ATSAKINGŲ UŽ UNESCO PASAULIO PAVELDO SĄRAŠE ESANČIŲ OBJEKTŲ APSAUGĄ LIETUVOJE, PASKYRIMO“
2019 m. spalio 18 d. Nr. S-8(6.2.-236)
Vilnius
Kiekviena valstybė – UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvencijos (Toliau – Konvencija) šalis pripažįsta savo pareigą užtikrinti savo teritorijoje esančio kultūros ir gamtos paveldo nustatymą, apsaugą, išsaugojimą, populiarinimą ir perdavimą ateities kartoms, ir šiuo tikslu stengiasi padaryti visa, kas įmanoma, kuo tinkamiau panaudodama savo nuosavus išteklius ir tam tikrais atvejais jai prieinamą tarptautinę paramą ir bendradarbiavimą, ypač finansų, meno, mokslo ir technikos srityse.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2010 m. gegužės 19 d. nutarimu Nr. 544 „Dėl institucijų, atsakingų už UNESCO Pasaulio paveldo sąraše esančių objektų apsaugą Lietuvoje, paskyrimo“ numatė institucijas, atsakingas už UNESCO Pasaulio paveldo sąraše esančių objektų apsaugą. Nutarimo 2.2. punkte numatyta, jog iki einamųjų metų pabaigos atsakingos institucijos privalo informuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybę apie institucijos veiklą vykdant Konvencijos įgyvendinimo gairių 5 dalį. Šioje gairių dalyje reglamentuotas periodinių ataskaitų apie Konvencijos įgyvendinimą teikimas Pasaulio paveldo komitetui, kuris vykdomas kas šešerius metus. Siekiant efektyvesnės UNESCO Pasaulio paveldo sąraše esančių objektų apsaugos, būtų tikslinga kasmet informuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybę apie objektų apsaugą ir tarptautinių įsipareigojimų vykdymui kylančias grėsmes.
Vadovaudamasi Valstybinės kultūros paveldo komisijos įstatymo 5 str. 1 d. 1 ir 4 punktais bei 2 d. 1 ir 3 punktais, Valstybinė kultūros paveldo komisija n u s p r e n d ž i a siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 19 d. nutarimo Nr. 544 „Dėl institucijų, atsakingų už UNESCO Pasaulio paveldo sąraše esančių objektų apsaugą Lietuvoje, paskyrimo“ 2.2 punktą, nurodant, kad apie atsakingos institucijos veiklą Lietuvos Respublikos Vyriausybė būtų informuojama kasmet, o ne kas šešerius metus, kai yra rengiama periodinė ataskaita ir 2.2 punktą išdėstyti taip: