hERBAS_bmp

 

DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2011 M. RUGPJŪČIO 30 D. SPRENDIMO NR.T1-115 „DĖL DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO TVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2017 m. gegužės 30 d. Nr. T1-100

Druskininkai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi Druskininkų savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Pakeisti Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, patvirtintą Druskininkų savivaldybės tarybos 2011 m. rugpjūčio 30 d. sprendimu Nr.T1-115 „Dėl Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“:

1.1. Pakeisti 93 punktą ir jį išdėstyti taip:

93. Tarybos nariai privalo dalyvauti tarybos, komitetų ar komisijų posėdžiuose:

93.1. Jeigu tarybos narys negali dalyvauti tarybos ar komitetų posėdžiuose, apie tai jis raštu turi pranešti administracijos direktoriaus paskirtam Administracijos dirbančiajam ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną, nurodydamas pateisinančią priežastį ir per 3 darbo dienas po posėdžio privalo pateikti dokumentus pateisinančius nedalyvavimą posėdyje. Pateisinamomis, posėdžių nedalyvavimo priežastimis, laikomos: laikinasis nedarbingumas, komandiruotė, atostogos (tokios jų rūšys, kurios apibrėžtos Lietuvos Respublikos norminiuose aktuose), stažuotė, kvalifikacijos kėlimas, artimųjų giminaičių ligos ar mirties atvejai, išvykimas į teismą ir teisėsaugos ar kontrolės funkcijas atliekančias institucijas, išvykimas į sveikatos priežiūros įstaigą, nelaimingas atsitikimas, neatleidimas nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje dėl su darbo specifika susijusių priežasčių.

93.2. Jeigu tarybos narys negali dalyvauti komisijos posėdyje, apie tai jis raštu arba kitais būdais turi pranešti posėdžio sekretoriui ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną, nurodydamas Reglamento 93.1 punkte nustatytas nedalyvavimo posėdyje priežastis.

93.3. Tarybos nariui praleidus iš eilės 3 tarybos ar komitetų ar komisijų posėdžius be pateisinančios priežasties, posėdžio pirmininkas apie tai informuoja Etikos komisiją.

Jeigu paaiškėja, kad nebus kvorumo, posėdžio pirmininkas, Reglamento nustatyta tvarka numato kitą posėdžio datą ir apie tai praneša tarybos nariams bei paskelbia per vietinės žiniasklaidos priemones, savivaldybės informacinėse lentose arba savivaldybės interneto svetainėje.“

1.2. Pakeisti 95 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:

Posėdžio pirmininkas turi teisę leisti posėdyje pasisakyti kviestiesiems ir kitiems posėdyje dalyvaujantiems asmenims. Jeigu tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, jiems leidžiama kalbėti iki 2 minučių ir užduoti klausimus pranešėjams. Suinteresuotas asmuo pranešėjui gali užduoti 1 klausimą, kurio trukmė yra iki 30 sekundžių. Atsižvelgiant į svarstomo klausimo svarbą posėdžio pirmininkas gali leisti užduoti daugiau klausimų.“

1.3. Pakeisti 101 punktą ir jį išdėstyti taip:

101. Pristatęs klausimą tarybai pranešėjas atsakinėja į tarybos narių klausimus. Tarybos narys, prieš pateikdamas klausimą pranešėjui, informuoja ar jis pateiks klausimą savo, tarybos daugumos, tarybos mažumos (opozicijos), frakcijos ar grupės vardu. Neinformavęs kieno vardu tarybos narys pateikia klausimą, laikoma, kad klausimas pateiktas tarybos nario vardu. Klausimas turi trukti ne ilgiau kaip 30 sekundžių, o atsakymas – ne ilgiau kaip 1 minutę. Kiekvienas tarybos narys kiekvienu taryboje svarstomu klausimu gali klausti aiškiai suformuluodamas 1 klausimą, nepriklausomai nuo to, kieno vardu jis klausia. Tarybos daugumos, tarybos mažumos (opozicijos), frakcijos ar grupės vardu klausimą pateikti gali tik vienas jos narys. Klausimą tarybos narys pateikia iš tarybos nario vietos posėdžių salėje. Atsižvelgiant į svarstomo klausimo svarbą posėdžio pirmininkas gali leisti pateikti daugiau klausimų.

1.4. Pakeisti 102 punktą ir jį išdėstyti taip:

102. Tarybos narys kiekvienu svarstomu klausimu gali pasisakyti 1 kartą, nepriklausomai nuo to, kieno vardu jis kalbės. Prieš pasisakydamas tarybos narys informuoja ar jis kalbės savo, tarybos daugumos, tarybos mažumos (opozicijos), frakcijos ar grupės vardu. Tarybos narys savo vardu gali kalbėti iki 1 minutės, o tarybos daugumos, tarybos mažumos (opozicijos), frakcijos ar grupės vardu – iki 2 minučių. Neinformavęs kieno vardu tarybos narys kalbės, laikoma, kad tarybos narys kalba savo vardu. Tarybos daugumos, tarybos mažumos (opozicijos), frakcijos ar grupės vardu gali pasisakyti tik vienas jos narys. Posėdžio pirmininkas gali nutraukti kalbėtojo pasisakymą arba atsižvelgdamas į svarstomo klausimo svarbą gali pratęsti pasisakymo laiką.

Tarybos narys pasisako iš tarybos nario vietos posėdžių salėje. Pirmininkui leidus gali pasisakyti iš tribūnos.

2. Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Ričardas Malinauskas