LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS
lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministras
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO IR LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2004 m. liepos 16 d. įsakymo Nr. A1-184/V-546 „Dėl DARBO SU ASBESTU NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ pakeitimo
2017 m. rugsėjo 15 d. Nr. A1-481/V-1093
Vilnius
1. Pakeičiame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. liepos 16 d. įsakymą
Nr. A1-184/V-546 „Dėl Darbo su asbestu nuostatų patvirtinimo“ ir jį išdėstome nauja redakcija (Darbo su asbestu nuostatai nauja redakcija nedėstomi):
„LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS
LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL DARBO SU ASBESTU NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
Įgyvendindami 2009 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2009/148/EB dėl darbuotojų apsaugos nuo rizikos, susijusios su asbesto veikimu darbe (kodifikuota redakcija; OL 2009 L 330, p. 28), ir siekdami nustatyti darbuotojų, dirbančių su asbestu, saugos ir sveikatos reikalavimus:
2. Pakeičiame nurodytu įsakymu patvirtintus Darbo su asbestu nuostatus:
2.3. Pakeičiame 4 punktą ir jį išdėstome taip:
„4. Jeigu kuri nors veikla gali kelti riziką, kad darbuotojas gali būti veikiamas dulkių, kylančių iš asbesto ar asbesto turinčių medžiagų, ši rizika įvertinama nustatant tokių dulkių poveikio darbuotojams pobūdį ir laipsnį. Rizika vertinama vadovaujantis Profesinės rizikos vertinimo bendraisiais nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. A1-457/V-961 „Dėl Profesinės rizikos vertinimo bendrųjų nuostatų patvirtinimo“ (toliau – Profesinės rizikos vertinimo bendrieji nuostatai).
2.4. Pakeičiame III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstome taip:
2.5. Pakeičiame 7.2 papunktį ir jį išdėstome taip:
2.6. Pakeičiame 7.3 papunktį ir jį išdėstome taip:
2.8. Pakeičiame V skyriaus pavadinimą ir jį išdėstome taip:
2.9. Pakeičiame 14 punktą ir jį išdėstome taip:
„14. Jeigu asbesto poveikio negalima realiai sumažinti kitomis priemonėmis ir jeigu tam, kad būtų laikomasi asbesto plaušelių koncentracijos ribinio dydžio, nustatyto nuostatų 11 punkte, reikia dėvėti asmenines kvėpavimo takų apsaugos priemones, tokia padėtis negali tapti nuolatinė ir laikas, kurį naudojamos kvėpavimo takų apsaugos priemonės, turi būti kiekvienam konkrečiam darbuotojui apribotas iki minimumo. Darbo laikotarpiais, kai reikalaujama naudoti tokias priemones, turi būti numatytos pertraukos, atitinkančios fizines ir klimato sąlygas, o prireikus dėl šių pertraukų konsultuojamasi su darbuotojais ir (arba) jų atstovais. Pertraukos suteikiamos vadovaujantis Specialių pertraukų trukmės per darbo dieną (pamainą) ir jų nustatymo sąlygų aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 496 „Dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo“.
2.10. Pakeičiame VI skyriaus pavadinimą ir jį išdėstome taip:
2.11. Pakeičiame VII skyriaus pavadinimą ir jį išdėstome taip:
2.12. Pakeičiame 24 punktą ir jį išdėstome taip:
2.13. Pakeičiame 28.2 papunktį ir jį išdėstome taip:
2.15. Pakeičiame 31 punktą ir jį išdėstome taip:
„31. Darbdaviai turi mokyti visus darbuotojus, kurie patiria arba gali patirti asbesto dulkių poveikį. Toks mokymas turi būti organizuojamas įmonėje ar mokymo įstaigoje reguliariai darbdavio lėšomis, vadovaujantis Mokymo ir žinių darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais tikrinimo bendraisiais nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. birželio 5 d. įsakymu Nr. A1-276 „Dėl Mokymo ir žinių darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais tikrinimo bendrųjų nuostatų patvirtinimo“.
2.18. Pakeičiame XI skyriaus pavadinimą ir jį išdėstome taip:
2.19. Pakeičiame 37.2 papunktį ir jį išdėstome taip:
„37.2. gydytojas, atlikęs nuostatų 37.1 papunktyje nurodytą darbuotojų sveikatos būklės patikrinimą, nurodo asmeninės apsaugos priemones, kuriomis privalo būti aprūpinti darbuotojai, ar prevencijos priemones, kurių turi būti imtasi; kur tikslinga, šios priemonės turėtų apimti ir draudimą darbuotojui dirbti jį veikiant asbestui;“.
2.21. Pakeičiame 39 punktą ir jį išdėstome taip:
2.22. Pakeičiame XIII skyriaus pavadinimą ir jį išdėstome taip: