PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO
PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 2010 M. KOVO 15 D. ĮSAKYMO
NR. 1-81 „DĖL PAVOJINGOJO OBJEKTO VIDAUS AVARINIO PLANO SUDARYMO METODINIŲ REKOMENDACIJŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2021 m. lapkričio 30 d. Nr. 1-740
Vilnius
P a k e i č i u Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2010 m. kovo 15 d. įsakymą Nr. 1-81 „Dėl Pavojingojo objekto vidaus avarinio plano sudarymo metodinių rekomendacijų patvirtinimo“:
1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:
„Įgyvendindamas Pramoninių avarijų prevencijos, likvidavimo ir tyrimo nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugpjūčio 17 d. nutarimu Nr. 966 „Dėl Pramoninių avarijų prevencijos, likvidavimo ir tyrimo nuostatų ir Pavojingųjų medžiagų ir mišinių sąrašo, jų kvalifikacinių kiekių nustatymo ir cheminių medžiagų bei mišinių priskyrimo pavojingosioms medžiagoms kriterijų aprašo patvirtinimo“, V skyriaus ir 3 priedo nuostatas,“.
2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintas Pavojingojo objekto vidaus avarinio plano sudarymo metodines rekomendacijas:
2.2. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:
„3. Rekomendacijose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatyme, Pramoninių avarijų prevencijos nuostatuose ir Civilinės saugos pratybų organizavimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. rugsėjo 8 d. nutarimu
Nr. 1295 „Dėl Civilinės saugos pratybų organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ vartojamas sąvokas.“
2.3. Pakeičiu II skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:
2.4. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:
„8. Veiklos vykdytojas kreipiasi į policijos, priešgaisrines gelbėjimo, greitosios medicinos pagalbos, dujų, elektros tinklų ir kitas tarnybas, kurios gali būti pasitelktos avarijoms ir jų padariniams likviduoti pavojingajame objekte ir už jo ribų (toliau – numatomos pasitelkti specialiosios tarnybos), Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitas valstybės priežiūros ir kontrolės institucijas, savivaldybės administracijos direktorių (toliau – derinančios institucijos) dėl šių institucijų pajėgų ir materialinių išteklių skyrimo galimai avarijai likviduoti pavojingajame objekte.“
2.5. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:
„15. Plano kopijos turi būti pavojingojo objekto operacijų centro ar operacijų vadovo darbo vietoje, pavojingojo objekto centrinėje technologinių procesų valdymo patalpoje, pavojingojo objekto avarinėse tarnybose. Asmenys, atsakingi už avarijos pavojaus skelbimą gamybiniame padalinyje ar pavojingajame objekte, privalo turėti pavojaus skelbimo aprašymą ir pranešimo apie avariją schemą. Plano priedai turi būti sunumeruoti ir saugomi kartu su planu.“
2.6. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:
„17. Ar planas yra įgyvendinamas, išbandoma per stalo arba funkcines pratybas, bet ne rečiau kaip vieną kartą per metus. Ne rečiau kaip kas treji metai planas išbandomas per pratybas kartu su numatomomis pasitelkti specialiosiomis tarnybomis. Pratybų su numatomomis pasitelkti specialiosiomis tarnybomis pavojingasis objektas gali nerengti, jeigu jis tais metais dalyvauja organizuojamose savivaldybės lygio kompleksinėse pratybose tema „Avarija pavojingajame objekte“, kurių scenarijaus pagrindas – didžiausi galimi avarijos padariniai, numatyti pavojingojo objekto vidaus avariniame plane. Pratybų data su numatomomis pasitelkti specialiosiomis tarnybomis suderinama ne vėliau kaip iki einamųjų metų sausio 1 d.
Pratybos organizuojamos vadovaujantis Civilinės saugos pratybų organizavimo ir vertinimo metodinėmis rekomendacijomis, patvirtintomis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2011 m. liepos 18 d. įsakymu Nr. 1-225 „Dėl Civilinės saugos pratybų organizavimo ir vertinimo metodinių rekomendacijų patvirtinimo“. “
2.7. Pakeičiu III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:
2.8. Pakeičiu 21.3.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„21.3.2. kaip įvykus avarijai bus informuojamos planą derinančios institucijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – kompetentinga institucija), o jeigu pavojingojo objekto avarijos padariniai galėtų apimti daugiau nei vieną savivaldybę, – ir atitinkamos (-ų) savivaldybės (-ių) administracijos (-ų) direktorius (-iai); nurodomas pirminio pranešimo įvykus avarijai turinys, kada ir kaip jis bus tikslinamas, konkrečios pareigybės ar asmenys, atsakingi už tokios informacijos pateikimą laiku;“.