Joniškio rajono savivaldybės
TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL KREIPIMOSI DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2014 m. birželio 19 d. Nr. T-88
Joniškis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo 14 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Joniškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams Joniškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2010 m. vasario 4 d. sprendimą Nr. T-25 „Dėl socialinės paramos mokiniams tvarkos aprašų patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.
PATVIRTINTA
Joniškio rajono savivaldybės tarybos
2014 m. birželio 19 d. sprendimu Nr. T-88
KREIPIMOSI DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams Joniškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja prašymų mokinių nemokamam maitinimui ir paramai mokinio reikmenims įsigyti pateikimo ir nagrinėjimo tvarką Joniškio rajono savivaldybėje (toliau – savivaldybė) ir koordinuoja savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyrius.
2. Aprašas taikomas mokiniams, deklaravusiems gyvenamąją vietą ar faktiškai gyvenantiems Joniškio rajone ir besimokantiems pagal priešmokyklinio ar bendrojo ugdymo (pradinio, pagrindinio, vidurinio ar specialiojo ugdymo) programas.
3. Aprašas netaikomas mokiniams, kurie mokosi pagal suaugusiųjų ugdymo programas, mokiniams, kurie mokosi pagal bendrojo lavinimo ir pagal profesinio mokymo programas vienu metu, ir mokiniams, kurie yra išlaikomi (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir mokinio reikmenis) valstybės arba savivaldybės finansuojamose įstaigose arba kuriems įstatymų nustatyta tvarka yra skiriama globos (rūpybos) išmoka.
II. SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS RŪŠYS
5. Socialinės paramos mokiniams rūšys:
III. KREIPIMASIS DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS SKYRIMO
7. Pareiškėjas – vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, deklaravęs gyvenamąją vietą savivaldybėje, kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos seniūniją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota – į faktiškai gyvenamosios vietos seniūniją.
8. Pareiškėjas, kuris mokosi Joniškio rajono ugdymo įstaigoje, o jo gyvenamoji vieta deklaruota kitame rajone, dėl socialinės paramos mokiniams kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos seniūniją.
9. Kreipdamasis dėl paramos mokiniams, asmuo užpildo nustatytos formos prašymą-paraišką gauti socialinę paramą ir pateikia šiuos dokumentus:
9.4. pažymą (pažymas) iš mokyklos, kad mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (pradinio, pagrindinio, vidurinio ar specialiojo ugdymo) ir negauna valstybės išlaikymo;
10. Prašymas-paraiška gali būti pateikta asmeniškai, paštu, elektroninių būdu, kai valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama elektroninė paslauga, arba per įgaliotą asmenį.
11. Jeigu valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama elektroninė paslauga ir prašymas-paraiška pateikiama elektroniniu būdu, asmuo turi nurodyti, kokios įstaigos gali patvirtinti jo prašyme-paraiškoje pateiktą informaciją. Asmuo, pateikdamas prašymą-paraišką elektroniniu būdu, patvirtina savo tapatybę elektroniniu parašu arba kitais būdais, nustatytais Lietuvos Respublikos teisės aktais.
12. Kreipiantis dėl socialinės paramos pirmą kartą arba pasikeitus aplinkybėms, turinčioms įtaką socialinei paramai mokiniui skirti, pareiškėjas pildo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintą šeimos duomenų socialinei paramai gauti formą (SP-1) ir duomenų apie asmens ir jo šeimos narių veiklos pobūdį ir socialinę padėtį formą (SP-2).
13. Jeigu kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams gauti metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna socialinę pašalpą, pareiškėjas pateikia gyvenamosios vietos seniūnijai užpildytą prašymo-paraiškos formą (SP-11) ir duomenų apie šeimą formas (SP-1), (SP-2).
14. Pareiškėjas turi teisę kreiptis:
14.1. dėl nemokamo maitinimo – nuo kalendorinių metų liepos 1 dienos ir visus mokslo metus nuo teisės į nemokamą maitinimą atsiradimo dienos;
14.2. dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti – nuo kalendorinių metų liepos 1 dienos, bet ne vėliau kaip iki spalio 5 d.;
14.3. dėl nemokamo maitinimo vasaros atostogų metu mokykloje organizuojamoje dieninėje vasaros poilsio stovykloje – nuo kalendorinių metų gegužės 1 dienos, išskyrus Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo 11 straipsnio 2 dalies 3 punkte nustatytą atvejį, kai atskiras prašymas nereikalingas;
15. Jei socialinė parama mokiniui būtina ir mokinio tėvai, globėjai (rūpintojai) nesikreipia dėl socialinės paramos mokiniams, mokykla apie tai raštu informuoja mokinio gyvenamosios vietos seniūniją.
16. Seniūnijos socialiniai darbo organizatoriai ar socialiniai darbuotojai, dirbantys su socialinės rizikos šeimomis, patikrinę bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas ir surašę buities ir gyvenimo sąlygų tikrinimo aktą, pareiškėjo užpildytą prašymą-paraišką, per 3 darbo dienas nuo mokyklos prašymo gavimo dienos pateikia savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriui (toliau – skyrius).
17. Socialiniai darbuotojai, dirbantys su socialinės rizikos šeimomis, iki rugpjūčio 15 d. patikrina, ar yra pateikti prašymai skirti nemokamą maitinimą visiems socialinės rizikos šeimose augantiems mokiniams. Nustatę, kad dėl mokinio, augančio socialinės rizikos šeimoje, tėvai nepateikė prašymo ir reikiamų dokumentų, informuoja tėvus apie galimybę kreiptis dėl nemokamo maitinimo skyrimo, o jiems nesikreipus, kreipiasi į seniūnijų socialinio darbo organizatorių, kad būtų pateiktas prašymas dėl nemokamo maitinimo skyrimo.
IV. SOCIALINĖS PARAMOS (IŠKYRUS NEMOKAMŲ PUSRYČIŲ) MOKINIAMS SKYRIMAS
18. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius:
18.1. priima pareiškėjo prašymą-paraišką, ją užregistruoja registracijos žurnale, patvirtina dokumentų kopijas;
18.2. suveda duomenis apie pareiškėją į informacinę sistemą „Parama“, iš duomenų bazių surenka reikalingus dokumentus dėl paramos skyrimo;
18.3. įteikia pareiškėjui informacinį lapelį su nurodyta prašymo-paraiškos gavimo data bei žyma apie pateiktus ar nepateiktus dokumentus, nurodo datą, iki kada nepateikti dokumentai turi būti pateikti. Ant informacinio lapelio dokumentus priėmęs darbuotojas pasirašo nurodydamas pareigas, vardą ir pavardę;
19. Skyriaus atsakingas specialistas:
19.1. parengia sprendimo skirti socialinę paramą mokiniams projektą pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtintą formą;
19.2. priimtą sprendimą dėl mokinių nemokamo maitinimo pateikia savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui (toliau – Švietimo ir sporto skyrius);
20. Sprendimą skirti socialinę paramą mokiniams priima savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo. Sprendimas dėl socialinės paramos mokiniams paskyrimo priimamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo-paraiškos ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos.
21. Švietimo ir sporto skyrius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas apie priimtą sprendimą raštu informuoja mokyklas.
22. Nustačius, kad per laikotarpį, kurį mokiniui teikiama socialinė parama, pasikeitus
aplinkybėms mokinys nebetenka teisės į šią paramą arba pareiškėjas yra pateikęs neteisingus
duomenis apie gaunamas pajamas, šeimos narius ar kitus duomenis, reikalingus socialinei paramai mokiniui gauti, savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo priima sprendimą dėl socialinės paramos nutraukimo. Sprendimo kopija apie paramos mokiniui nutraukimą pateikiama Švietimo ir sporto skyriui ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos. Socialinė parama mokiniui neskiriama nuo kito mėnesio pirmos dienos po sprendimo nutraukti nemokamą maitinimą priėmimo.
V. NEMOKAMŲ PUSRYČIŲ MOKINIAMS SKYRIMAS
23. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius, gavęs prašymą-paraišką skirti nemokamus pusryčius ar pavakarius, surašo gyvenimo sąlygų ir buities tikrinimo aktą ir pateikia skyriui rekomendaciją dėl nemokamų pusryčių ar pavakarių skyrimo.
24. Jei pareiškėjas yra įrašytas į socialinės rizikos šeimų apskaitą, asmens buities ir gyvenimo sąlygų tikrinimo aktą surašo ir rekomendaciją dėl nemokamų pusryčių ar pavakarių skyrimo pateikia socialinis darbuotojas, dirbantis su socialinės rizikos šeimomis.
25. Skyriaus atsakingas specialistas:
25.1. dokumentus dėl nemokamų pusryčių ar pavakarių skyrimo teikia Joniškio rajono savivaldybės socialinės paramos teikimo komisijai (toliau – komisija);
25.2. rengia savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo projektą dėl nemokamų pusryčių ar pavakarių skyrimo;
26. Sprendimą dėl nemokamų pusryčių skyrimo, atsižvelgdamas į komisijos siūlymą, priima savivaldybės administracijos direktorius.
27. Nemokami pusryčiai gali būti finansuojami neviršijant 2 procentų valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos lėšų, skirtų piniginei socialinei paramai mokiniams.
VI. PAREIŠKĖJO PAREIGOS IR NETEISĖTAI GAUTOS SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS IŠIEŠKOJIMAS
29. Pareiškėjo pareigos:
29.2. informuoti apie pasikeitusias aplinkybes, turinčias įtaką teisei į socialinę paramą mokiniams;
30. Neteisėtai gautos socialinės paramos mokiniams išieškojimas:
30.1. Pareiškėjas, nuslėpęs ar pateikęs neteisingus duomenis, reikalingus socialinei paramai mokiniams gauti, ir dėl to neteisėtai ją gavęs, privalo šią paramą suteikusiai savivaldybės administracijai grąžinti neteisėtai gautos socialinės paramos mokiniams dydžio pinigines lėšas.
VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS