LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL INŽINERINIŲ GEODEZINIŲ STATYBINIŲ TYRIMŲ REIKALAVIMŲ APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2017 m. rugpjūčio 11.d. Nr. 3D-530

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 280 „Dėl Lietuvos Respublikos statybos įstatymo Nr. I-1240 įgyvendinimo“ 2.10 papunkčiu ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. rugsėjo 15 d. nutarimu Nr. 1120 „Dėl Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 9.1 papunkčiu,

t v i r t i n u Inžinerinių geodezinių statybinių tyrimų reikalavimų aprašą (pridedama).

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                            Bronius Markauskas


 

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2017 m. rugpjūčio 11 d. įsakymu Nr. 3D-530

 

 

INŽINERINIŲ GEODEZINIŲ STATYBINIŲ TYRIMŲ REIKALAVIMŲ APRAŠAS

 

 

1.    Inžinerinių geodezinių statybinių tyrimų reikalavimų aprašas (toliau – Aprašas) nustato statinio statybos sklype (ar, kai reikia, gretimoje teritorijoje), inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų sklypuose (trasose) atliekamų inžinerinių geodezinių statybinių tyrimų (toliau – geodeziniai tyrimai) bendruosius reikalavimus.

2.    Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos geodezijos ir kartografijos įstatyme ir Lietuvos Respublikos statybos įstatyme.

 

3.    Geodeziniai tyrimai atliekami planuojant, projektuojant, statant statinius arba po statinių statybų, vykdant jų techninę priežiūrą.

 

4.    Statinio statybos sklypo (ar, kai reikia, gretimos teritorijos), inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų sklypų (trasų), kuriuose atliekami geodeziniai tyrimai (toliau – Teritorija), ribas nustato statytojas (užsakovas).

 

5.    Teritorijos geodezinius tyrimus atlieka geodezininkas.

6.    Teritorijos geodezinius tyrimus sudaro:

6.1.    pastatų ir kitų statinių nuosėdžių ir posvyrių nustatymas. Pastatų ir kitų statinių nuosėdžiai ir posvyriai nustatomi statybos metu arba po statybų, vykdant pastato ar kito statinio techninę priežiūrą;

6.2.    projektuojamų statinių ir įrenginių vietos žymėjimas ir jų padėties schemų sudarymas. Projektuojami statiniai ir įrenginiai vietovėje žymimi vadovaujantis statinio ar įrenginio projektu. Atlikus statinio ir įrenginio žymėjimo vietovėje darbus parengiama pažymėto projektuojamo statinio ar įrenginio padėties schema;

6.3.    topografinių planų sudarymas. Topografinio plano sudarymo darbai apima Teritorijos gamtinių, fizinių (reljefo, hidrografijos, augmenijos) ir antropogeninių (pastato, susisiekimo komunikacijos, kito inžinerinio statinio) objektų geodezinius matavimus ir topografinio plano sudarymą. Atsižvelgiant į statybos proceso etapą, topografiniai planai skirstomi į:

 

6.3.1.   planus, sudaromus prieš projektavimą;

 

6.3.2.   planus, sudaromus užbaigus statybą;

 

6.3.3.   planus, sudaromus užbaigus statybos etapą, kai reikia patikrinti ar užfiksuoti pastato, susisiekimo komunikacijos ar kito inžinerinio statinio horizontalią ir (ar) vertikalią padėtį vietovėje;

 

6.3.4.   planus, reikalingus žemės sklypo kadastro duomenims nustatyti;

 

6.4.    inžinerinių tinklų plano sudarymas. Inžinerinių tinklų plano sudarymo darbai apima tiesiamų, nutiestų, rekonstruojamų, remontuojamų arba esamų inžinerinių tinklų ir inžinerinių tinklų įrenginių geodezinius matavimus ir inžinerinių tinklų planų bei inžinerinių tinklų šulinių ir kamerų kortelių sudarymą. Kai inžinerinis tinklas tiesiamas uždaroje tranšėjoje arba betranšėju būdu, statytojas (užsakovas) rengia ir parašu tvirtina schemą su nurodytomis inžinerinio tinklo ir jo būdingųjų taškų koordinatėmis, aukščiais ir jų nustatymo tikslumu. Schema yra sudėtinė inžinerinio tinklo plano dalis.

 

7.    Vykdant geodezinius tyrimus geodeziniai matavimai vietovėje atliekami nuo geodezinio pagrindo punktų arba nuo punktų, susietų su geodeziniu pagrindu.

8.    Geodezinių matavimų tikslumas turi atitikti reikalavimus, nurodytus geodezijos ir kartografijos techniniame reglamente GKTR 2.08.01.2000 „Statybiniai inžineriniai geodeziniai tyrinėjimai“, patvirtintame Valstybinės geodezijos ir kartografijos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2000 m. balandžio 12 d. įsakymu Nr. 28 „Dėl Techninių reikalavimų reglamento GKTR 2.08.01:2000 patvirtinimo“, ir geodezijos ir kartografijos techniniame reglamente GKTR 2.01.01:1999 „Lietuvos Respublikos teritorijoje statomų požeminių tinklų ir komunikacijų geodezinių nuotraukų atlikimo tvarka“, patvirtintame Valstybinės geodezijos ir kartografijos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 1999 m. gegužės 4 d. įsakymu Nr. 17 „Dėl Statomų požeminių tinklų ir komunikacijų geodezinių nuotraukų atlikimo tvarkos patvirtinimo“.

 

9.    Vykdant geodezinius tyrimus rengiama geodezinės ir kartografinės veiklos produkcija (topografiniai planai, inžinerinių tinklų planai ir projektuojamų statinių ar įrenginių padėties schemos) turi būti sudaroma 1994 m. Lietuvos koordinačių sistemoje LKS-94 ir Lietuvos valstybinėje aukščių sistemoje LAS07.

10.  Geodezinių tyrimų dokumentacija rengiama vadovaujantis Aprašo 8 punkte nurodytuose geodezijos ir kartografijos techniniuose reglamentuose bei techninių reikalavimų reglamente GKTR 2.11.03:2014 „Topografinių erdvinių objektų rinkinys ir topografinių erdvinių objektų sutartiniai ženklai“, patvirtintame Valstybinės geodezijos ir kartografijos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2000 m. birželio 19 d. įsakymu Nr. 45 „Dėl techninių reikalavimų reglamento GKTR 2.11.03:2014 „Topografinių erdvinių objektų rinkinys ir topografinių erdvinių objektų sutartiniai ženklai“ patvirtinimo“, nustatytais reikalavimais.

__________________________________