Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2005 M. RUGSĖJO 13 D. NUTARIMO NR. 994 „DĖL AMBULATORINIAM GYDYMUI SKIRIAMŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ, KURIŲ ĮSIGIJIMO IŠLAIDOS KOMPENSUOJAMOS IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO LĖŠŲ, BAZINIŲ KAINŲ APSKAIČIAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2015 m. lapkričio 11 d. Nr. 1178
Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Ambulatoriniam gydymui skiriamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių, kurių įsigijimo išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. rugsėjo 13 d. nutarimu Nr. 994 „Dėl Ambulatoriniam gydymui skiriamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių, kurių įsigijimo išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeisti 19 punktą ir jį išdėstyti taip:

„19. Lygiagrečiai importuojami vaistiniai preparatai įtraukiami į Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną, jeigu lygiagretaus importo leidimo turėtojo jų pakuotės deklaruojama kaina yra ne didesnė negu vaistinių preparatų, kuriems lygiagrečiai importuojami vaistiniai preparatai yra tapatūs ar pakankamai į juos panašūs (toliau – analogiški vaistiniai preparatai), įvežamų į Lietuvos Respubliką jų gamintojo, tokios pačios pakuotės deklaruojama kaina. Jeigu lygiagrečiai importuojamo vaistinio preparato pakuotės dozuočių kiekis neatitinka vaistinio preparato gamintojo parduodamo vaistinio preparato pakuotės dozuočių kiekio, lyginama su artimiausio dozuočių kiekio ir santykinai pigesnės pakuotės kaina. Jeigu vaistinio preparato, analogiško lygiagrečiai importuojamam vaistiniam preparatui, gamintojas yra pasirašęs gydymo prieinamumo gerinimo ir rizikos pasidalijimo sutartį, tokią sutartį turi pasirašyti ir lygiagretaus importo leidimo turėtojas, nustatant šioje sutartyje tokią lygiagrečiai importuojamo vaistinio preparato grąžintinos į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą kainos dalį (procentais), kad lygiagrečiai importuojamo vaistinio preparato įsigijimo išlaidų, kompensuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, suma nebūtų didesnė nei vaistinio preparato, analogiško lygiagrečiai importuojamam vaistiniam preparatui, įsigijimo išlaidų, kompensuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, suma.“

1.2. Pakeisti 23 punktą ir jį išdėstyti taip:

„23. Jeigu keičiasi vaistinio preparato, analogiško lygiagrečiai importuojamam vaistiniam preparatui, gamintojo deklaruojama arba bazinė kaina, lygiagretaus importo leidimo turėtojui Sveikatos apsaugos ministerija apie tai praneša ne vėliau kaip per vieną darbo dieną nuo pirmiau nurodytų kainų pasikeitimo. Jeigu lygiagretaus importo leidimo turėtojas per 7 darbo dienas nuo pranešimo gavimo nepateikia naujos importo leidimo turėtojo deklaruojamos kainos, nauja lygiagretaus importo leidimo turėtojo deklaruojama kaina yra laikoma kaina, kuri deklaruota paskutinė. Jeigu nauja lygiagretaus importo leidimo turėtojo deklaruojama kaina neatitinka šio aprašo 19 punkte nurodyto kainos reikalavimo, vaistinis preparatas į Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną neįtraukiamas, o jau įtrauktas – iš jo išbraukiamas.“

1.3. Pripažinti netekusiu galios 2 priedą.

2. Nustatyti, kad iki šio nutarimo įsigaliojimo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai pateiktose paraiškose įrašyti lygiagrečiai importuojamus vaistinius preparatus į Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną nurodytoms lygiagretaus importo leidimo turėtojo deklaruojamoms kainoms taikomi šiame nutarime nustatyti reikalavimai.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Algirdas Butkevičius

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministrė                                                           Rimantė Šalaševičiūtė