LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL FINANSŲ MINISTRO 2014 M. SPALIO 16 D. ĮSAKYMO NR. 1K-326 „DĖL finansINIŲ PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMO taisyklių

PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. sausio 11 d. Nr. 1K-15

Vilnius

 

 

Pakeičiu Finansinių priemonių įgyvendinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos finansų ministro 2014 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. 1K-326 „Dėl Finansinių priemonių įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

„9. Pareiškėjai, teikdami paraiškas finansuoti projektą (Taisyklių 2 priedas) arba duomenis, reikalingus paraiškos finansuoti projektą formai užpildyti, kai pareiškėjai yra tarptautinės finansų institucijos (toliau – paraiška), ir susijusią informaciją, ir projektų vykdytojai projektų įgyvendinimo metu privalo naudotis Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamų projektų duomenų mainų svetaine (toliau – DMS), išskyrus Taisyklėse nustatytas išimtis. DMS naudojimosi tvarka nustatyta Duomenų teikimo per DMS tvarkos apraše, pateiktame Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse (toliau – DMS tvarkos aprašas), nebent Taisyklėse nustatyta kitaip. Kai vadovaujamasi DMS tvarkos aprašu, finansavimo sutartis prilyginama projekto sutarčiai, o vadovaujančioji institucija – įgyvendinančiajai institucijai.

2. Pakeičiu 34.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

„34.3. nurodomas vertinimui ir atrankai atlikti reikalaujamų pateikti dokumentų sąrašas, įskaitant paraišką, nurodomi šių dokumentų pateikimo terminai ir pateikimo būdas, kita informacija;“.

3. Pakeičiu 35 punktą ir jį išdėstau taip:

„35. Jei projekto atranką numatyta vykdyti neatliekant viešojo pirkimo, vadovaujančioji institucija sudaro projektų atrankos komitetą, kurio sudėtis tvirtinama Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymu. Vadovaujančioji institucija į projektų atrankos komiteto sudėtį įtraukia atsakingos (-ų) ministerijos (-ų) deleguotus atstovus. Projekto vykdytojui užpildytą paraišką nustatytais terminais pateikus vadovaujančiajai institucijai, vadovaujančioji institucija atlieka bendrųjų reikalavimų ir Stebėsenos komiteto patvirtintų specialiųjų ir prioritetinių atrankos kriterijų vertinimą. Įvertintas projektas teikiamas svarstyti projektų atrankos komitetui. Projektų atrankos komitetas, atsižvelgdamas į šio vertinimo rezultatus, priima rekomendaciją pasirašyti finansavimo sutartį arba teikia pastabas ir pasiūlymus dėl atlikto projekto vertinimo. Į projektų atrankos komiteto posėdžius gali būti kviečiamas (-i) projekto vykdytojas (-ai). Projektas turi atitikti vadovaujančiosios institucijos ir ministerijos (-ų) nustatytas projekto finansavimo sąlygas. Jei šių sąlygų projektas netenkina, su pareiškėju nesudaroma finansavimo sutartis.“

4. Pakeičiu 36 punktą ir jį išdėstau taip:

„36. Jei projekto atranką numatyta vykdyti viešojo pirkimo būdu, vadovaujančioji institucija viešojo pirkimo procedūras atlieka vadovaudamasi pirkimų teisės aktais. Sudarydama viešojo pirkimo komisiją, vadovaujančioji institucija į jos sudėtį įtraukia atsakingos (-ų) ministerijos (-ų) deleguotus atstovus. Viešojo pirkimo dokumentuose nurodomos Taisyklių 34 punkto nuostatas atitinkančios projektų finansavimo sąlygos (Taisyklių 34.6 papunktyje nurodytas reikalavimas taikomas tik atrinktam projekto vykdytojui), įskaitant reikiamus pateikti dokumentus. Pareiškėjas (-ai) teikia užpildytą paraišką kartu su pirkimo dokumentais. Projektas atrenkamas viešojo pirkimo komisijos sprendimu.“

5. Pakeičiu 60 punktą ir jį išdėstau taip:

„60. ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos projekto vykdytojui išmokamos dalimis pagal finansavimo sutartį. ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos projekto vykdytojui išmokamos proporcingai pagal finansavimo šaltinius, nurodytus finansavimo sutartyje.“

6. Pakeičiu 66 punktą ir jį išdėstau taip:

„66. Vadovaujančioji institucija išnagrinėja pirmąjį mokėjimo prašymą ne vėliau kaip per
30 dienų, o antrąjį ir paskesnius mokėjimo prašymus – ne vėliau kaip per 70 dienų nuo mokėjimo prašymo pateikimo dienos. Vadovaujančioji institucija, atrankiniu būdu arba visa apimtimi patikrinusi projekto vykdytojo pateiktus dokumentus ir duomenis, kaip panaudotos projektui skirtos lėšos, nustato išlaidų tinkamumą finansuoti ir projekto vykdytojui pagal pateiktą mokėjimo prašymą pervestinų ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų sumą. Vadovaujančioji institucija, prieš patvirtindama kiekvieną mokėjimo prašymą, atlieka jo tikrinimą, kaip nustatyta Reglamento (ES) Nr. 1303/2013 125 straipsnio 5 dalies a punkte. Išlaidų pagrindimo ir apmokėjimo įrodymo dokumentus vadovaujančioji institucija gali tikrinti projekto įgyvendinimo vietoje.“

7. Pakeičiu 80 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„80. Projektai turi būti įgyvendinami veiksmų programos įgyvendinimo teritorijoje, t. y. Lietuvos Respublikoje arba ne Lietuvos Respublikoje, jei juos vykdant nauda atitenka Lietuvos Respublikai, ir laikomasi šių sąlygų:“.

8. Pakeičiu 113 punktą ir jį išdėstau taip:

113. Fondų fondų valdytojams ir finansinių priemonių valdytojams pervestos ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos ir kitos lėšos laikomos sąskaitose, kaip nurodyta Reglamento (ES) Nr. 1303/2013 43 straipsnio 1 dalyje, ir, laikantis patikimo finansų valdymo principo, laikinai investuojamos vadovaujantis Laikinai laisvų valstybės piniginių išteklių investavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2001 m. vasario 28 d. įsakymu Nr. 49 „Dėl Laikinai laisvų valstybės piniginių išteklių investavimo taisyklių patvirtinimo“, ir, jei taikoma, laikantis Rekomendacinių finansinės rizikos valdymo gairių valstybės valdomose įmonėse, skelbiamų Lietuvos Respublikos finansų ministerijos svetainėje www.finmin.lrv.lt. Palūkanos ir kitos pajamos ar pelnas, priskiriami prie projektui pervestų ES struktūrinių fondų lėšų, įskaitomi į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą vadovaujantis Palūkanų, sukauptų nuo Europos Sąjungos fondų lėšų, panaudojimo ir įskaitymo į valstybės biudžetą taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2011 m. gegužės 19 d. įsakymu Nr. 1K-192 „Dėl Palūkanų, sukauptų nuo Europos Sąjungos fondų lėšų, panaudojimo ir įskaitymo į valstybės biudžetą taisyklių patvirtinimo“, ir naudojami taip, kaip nurodyta Reglamento (ES) Nr. 1303/2013 43 straipsnio 2 dalyje. Projekto vykdytojas turi užtikrinti duomenų apie palūkanų ir kitų pajamų ar pelno panaudojimą atsekamumą ir saugojimą, kaip nurodyta Taisyklių XIX skyriuje.

9. Pakeičiu 116 punktą ir jį išdėstau taip:

„116. Sprendimai dėl ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, išmokėtų ir (ar) panaudotų pažeidžiant ES arba Lietuvos Respublikos teisės aktus ar jų nepažeidžiant, palūkanų, sukauptų administruojant ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšas, ir kitų reikalaujamų pagal teisės aktus ir (ar) finansavimo sutarties nuostatas grąžinti lėšų susigrąžinimo iš projekto vykdytojo priimami ir vykdomi Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. 590 „Dėl Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklių patvirtinimo“, nustatyta tvarka ir atsižvelgiant į Taisyklių 100 punkto bei finansavimo sutarčių nuostatas. Tais atvejais, kai susigrąžinamos ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos ir (ar) mažinama Taisyklių 20 punkte nustatytų kitų nacionalinių viešųjų ir (ar) privačių lėšų, pripažintų tinkamomis finansuoti ir (ar) deklaruoti Europos Komisijai ir (ar) deklaruotų Europos Komisijai, suma, taikomos ir 2014–2020 metų grąžintinų ir grąžintų lėšų administravimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2015 m. vasario 12 d. įsakymu Nr. 1K-059 „Dėl 2014–2020 metų grąžintinų ir grąžintų lėšų administravimo taisyklių patvirtinimo.“

10. Papildau XX skyriumi:

„XX SKYRIUS

SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS

 

124. Pareiškėjai ir projektų vykdytojai vadovaujančiosios institucijos ir ministerijų sprendimus ar veiksmus (neveikimą) skundžia Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai ar teismui įstatymų nustatyta tvarka.“

11. Pakeičiu 1 priedą:

11.1. pakeičiu 1.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

„1.1. Fondų fondo valdytojo investavimo strategijoje ir (arba) finansinės priemonės valdytojo verslo plane ir (ar) lygiaverčiuose dokumentuose ir (arba) paraiškoje, jei taikoma, nurodyta, kad fondų fondo valdytojas (finansinės priemonės valdytojas) įgyvendindamas projektą (finansinę priemonę) prisidės prie bent vieno Veiksmų programos prioriteto konkretaus uždavinio įgyvendinimo, rezultato pasiekimo ir įgyvendins veiklas, nurodytas 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos prioriteto įgyvendinimo priemonių įgyvendinimo planuose.“

11.2. pakeičiu 7.3.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

„7.3.3. fondų fondo valdytojo ir (arba) finansinės priemonės valdytojo organizacijos vadovas, ūkinės bendrijos tikrasis narys (-iai) ar mažosios bendrijos atstovas, turintis (-ys) teisę juridinio asmens vardu sudaryti sandorį, ar buhalteris (-iai), ar kitas (-i) asmuo (asmenys), turintis (-ys) teisę surašyti ir pasirašyti apskaitos dokumentus, neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo arba dėl fondų fondo valdytojo ir (arba) finansinės priemonės valdytojo per paskutinius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis pagal veikas, nustatytas Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. 590 „Dėl Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklių patvirtinimo“, 3 priedo „Apribojimų skirti Europos Sąjungos finansinę paramą, 2004–2009 metų Europos ekonominės erdvės ir (ar) Norvegijos finansinių mechanizmų, 2009–2014 metų Europos ekonominės erdvės ir (ar) Norvegijos finansinių mechanizmų, 2007–2012 metų Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos finansinę paramą aprašas“ 2 punkte (ši nuostata nėra taikoma, jei pareiškėjo veikla finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir (arba) savivaldybių biudžetų, ir (arba) valstybės pinigų fondų, taip pat Europos investicijų fondui ir Europos investicijų bankui);“.

12. Pakeičiu 2 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

13. Pakeičiu 3 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Finansų ministras                                                                                                  Rimantas Šadžius

 

 

Finansinių priemonių įgyvendinimo taisyklių

2 priedas

 

(Paraiškos finansuoti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą

forma)

 

(Europos Sąjungos 20142020 metų struktūrinių fondų ženklas)

 

PARAIŠKA

FINANSUOTI IŠ EUROPOS SĄJUNGOS STRUKTŪRINIŲ FONDŲ LĖŠŲ BENDRAI FINANSUOJAMĄ PROJEKTĄ

 

 

 

__________

(data)

_________________

(sudarymo vieta)

 

 

 

(Paraiškos finansuoti iš Europos Sąjungos (toliau – ES) struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą (toliau – projektas) forma (toliau – paraiškos forma) pildoma tiesiogiai prisijungus prie Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamų projektų duomenų mainų svetainės (toliau – DMS) arba iš DMS parsisiuntus iš dalies užpildytą paraiškos formą, pritaikytą konkrečiam kvietimui teikti paraiškas. Parsisiųsta paraiškos forma pildoma naudojant „Adobe Reader“ programos X arba XI versijas.

 

Kai pildymo instrukcijoje yra nurodytas galimas simbolių skaičius arba nurodyta, kad galima įvesti tik skaičių, įvedus daugiau, nei nurodyta, simbolių arba įvedus raides, rodomas klaidos pranešimas ir neleidžiama išsaugoti reikšmės.

 

Elektroninėje paraiškos formoje, kurią pildo pareiškėjas, pildomų laukų išdėstymo tvarka nebūtinai atitinka šioje paraiškos formoje nurodytą laukų išdėstymo tvarką.)

 

1. DUOMENYS APIE PARAIŠKĄ

 

1.1. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas

Nurodomas (pasirenkamas) ES fondų investicijų veiksmų programos (toliau – veiksmų programa) priemonės pavadinimas ir numeris.

Nurodyti privaloma.

1.2. Kvietimo teikti paraišką arba patvirtinto sąrašo numeris

Nurodomas (pasirenkamas) numeris pagal projekto finansavimo sąlygas.

Galimas simbolių skaičius – 2.

Nurodyti privaloma.

1.3. Projekto pavadinimas

Nurodomas projekto, kuriam įgyvendinti prašoma lėšų, pavadinimas. Rekomenduojama pavadinimą pasirinkti trumpą ir aiškų, nusakantį projekto idėją. Į ilgesnius projektų pavadinimus siūloma įtraukti pavadinimo santrumpą (rašomą skliausteliuose po pavadinimo).

Pildoma didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis (pvz., Energetinio efektyvumo fondas, finansuojamas iš Sanglaudos fondo, ir pan.).

Galimas simbolių skaičius – 150.

Nurodyti privaloma.

 

2. PAREIŠKĖJO DUOMENYS

 

Pareiškėjo rekvizitai:

2.1. Pareiškėjo pavadinimas

Nurodomas paraišką teikiančio juridinio asmens visas pavadinimas (pagal juridinio asmens registravimo pažymėjimą arba lygiavertį dokumentą). Pildoma didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis, kaip įrašyta juridinio asmens registravimo pažymėjime (pvz., UAB „Rangovas“).

Galimas simbolių skaičius – 140.

Nurodyti privaloma.

2.2. Juridinio asmens kodas

Nurodomas juridinio asmens kodas pagal galiojantį juridinio asmens registravimo pažymėjimą.

Galimas simbolių skaičius – nuo 5 iki 15. Įvedus mažiau nei 5 simbolius, rodomas klaidos pranešimas.

o Pareiškėjas yra užsienyje registruotas juridinis asmuo

Pažymima, jeigu pareiškėjas yra užsienyje registruotas juridinis asmuo. Jeigu pareiškėjas yra Lietuvoje registruotas juridinis asmuo, žymėti nereikia.

Adresas:

2.3. Gatvė

Nurodomas pareiškėjo adreso, skirto susirašinėti, gatvės pavadinimas. 

Galimas simbolių skaičius – 100.

Nurodyti privaloma.

2.4. Namo numeris

Nurodomas pareiškėjo adreso, skirto susirašinėti, namo eilės ir buto numeris (jei taikoma).

Galimas simbolių skaičius – 10.

Nurodyti privaloma.

2.5. Pašto kodas

Nurodomas pareiškėjo adreso, skirto susirašinėti, pašto kodas (pvz., 02134).

Galimas simbolių skaičius – 10.

Nurodyti privaloma.

2.6. Miestas / rajonas

Nurodomas pareiškėjo adreso, skirto susirašinėti, miesto pavadinimas.

Galimas simbolių skaičius – 100.

Nurodyti privaloma.

2.7. Šalis

Jei pareiškėjas yra užsienyje registruotas juridinis asmuo, nurodomas šalies, kurioje įregistruotas pareiškėjas, pavadinimas.

Galimas simbolių skaičius – 100.

Jei paraiškos formos 2.2 papunktyje pažymėta, kad pareiškėjas yra užsienyje registruotas juridinis asmuo, nurodyti privaloma.

2.8. Telefono numeris

Nurodomas paraišką teikiančio juridinio asmens telefono numeris.

Telefono numeris nurodomas taip: (8 5) 216 2222, (8 6) 111 0977.

Jei pareiškėjas yra užsienyje registruotas juridinis asmuo, telefono numeris nurodomas taip: +350 111111111.

Galimas simbolių skaičius – 20.

Nurodyti privaloma.

2.9. El. pašto adresas

Nurodomas paraišką teikiančio juridinio asmens elektroninio pašto adresas (pvz., info@fondas.lt ir pan.).

Galimas simbolių skaičius – 50.

Nurodyti privaloma.

Projekto vykdytojas arba jo įgaliotas asmuo:

2.10. Vardas, pavardė

Nurodomas paraišką teikiančios organizacijos vadovo ar jo vardu įgalioto asmens vardas ir pavardė.

Galimas simbolių skaičius – 70.

Nurodyti privaloma.

2.11. Pareigos

Nurodomos paraišką teikiančios organizacijos vadovo ar jo vardu paraišką teikti įgalioto asmens pareigos (pvz., UAB „Rangovas“ direktorius ir pan.).

Galimas simbolių skaičius – 150.

Nurodyti privaloma.

Už paraišką atsakingas asmuo:

2.12. Vardas, pavardė

Nurodomas už paraišką atsakingo asmens vardas ir pavardė. Už paraišką atsakingas asmuo gali būti ir organizacijos vadovas, jeigu jis tiesiogiai susijęs su projekto rengimu ir galės atsakyti į klausimus, susijusius su projekto rengimu ir teikimu vertinti.

Galimas simbolių skaičius – 70.

Nurodyti privaloma.

2.13. Pareigos

Nurodomos už paraišką atsakingo asmens pareigos.

Galimas simbolių skaičius – 150.

Nurodyti privaloma.

2.14. Telefono numeris

Nurodomas už paraišką atsakingo asmens telefono numeris.

Telefono numeris nurodomas taip: (8 5) 216 2222, (8 6) 111 0977.

Jei pareiškėjas yra užsienyje registruotas juridinis asmuo, telefono numeris nurodomas taip: +350 111111111.

Galimas simbolių skaičius – 20.

Nurodyti privaloma.

2.15. El. pašto adresas

Nurodomas už paraišką atsakingo asmens vienas elektroninio pašto adresas.

Galimas simbolių skaičius – 50.

Nurodyti privaloma.

 

3. INFORMACIJA APIE PARTNERĮ (-IUS)

 

3.1. Ar projektas įgyvendinamas kartu su partneriu (-iais)?

 

 

o Taip

o Ne

 

 

3.2. Partneriai

Eil. Nr.

Užsienyje registruotas juridinis asmuo

Partnerio pavadinimas

Juridinio asmens kodas

Telefono numeris

El. pašto adresas

Adresas

gatvė

namo numeris

miestas / rajonas

šalis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. PROJEKTO VEIKLOS TERITORIJA

 

4.1. Apskritis, savivaldybė, kuriai tenka didžioji dalis projekto lėšų

 

Apskritis

Savivaldybė

Seniūnijų grupė (-s)

Nurodoma apskritis, kuriai tenka didžioji dalis projekto lėšų.

 

Paspaudus ant apskrities įvedimo lauko, dešiniajame šone atsiras rodyklė. Paspaudus ją, išsiskleis pasirinkimo sąrašas. Iš sąrašo pasirenkamas apskrities pavadinimas.

Jeigu sudėtinga nustatyti apskritį, kuriai tenka didžioji dalis lėšų, ji gali būti nurodoma pagal pareiškėjo veiklos vykdymo adresą.

Nurodyti privaloma.

 

Nurodomas savivaldybės, kurioje planuojama vykdyti pagrindines projekto veiklas, pavadinimas. Turi būti nurodoma tik viena savivaldybė.

Jeigu projektas įgyvendinamas keliose savivaldybėse, nurodoma projekto savivaldybė, kuriai tenka didžiausia lėšų ir veiklų dalis. Didžiausia dalis skaičiuojama pagal skiriamų lėšų dydį. Jeigu sudėtinga nustatyti savivaldybę, kuriai tenka didžioji dalis lėšų, ji gali būti nurodoma pagal pareiškėjo veiklos vykdymo adresą.

Paspaudus ant apskrities įvedimo lauko, dešiniajame šone atsiras rodyklė. Paspaudus ją, išsiskleis pasirinkimo sąrašas. Iš sąrašo pasirenkamas savivaldybės pavadinimas.

Parinkus arba pakeitus apskritį ir nenurodžius jai priklausančios savivaldybės, rodomas klaidos pranešimas.

Nurodyti privaloma.

Jei skiltyje „Savivaldybė“ pasirenkama viena iš šių savivaldybių: Jonavos r. sav., Kauno r. sav., Marijampolės sav., Mažeikių r. sav., Plungės r. sav., Šilutės r. sav., Tauragės r. sav., Telšių r. sav., Utenos r. sav. arba Vilniaus r. sav., tuomet skiltyje „Seniūnija“ pareiškėjas pažymi grupę (-es) nurodytų seniūnijų, kurioje (-iose) planuoja vykdyti pagrindines projekto veiklas, o jeigu tokios (-ių) seniūnijos (-ų) pasirinkimų sąraše nėra, iš sąrašo pasirenkama reikšmė „Kita seniūnija“.

Nurodyti privaloma, jeigu pasirenkama viena iš pirmiau nurodytų savivaldybių.

 

 

4.2. Kita (-os) savivaldybė (-ės), kuriai (-ioms) tenka dalis projekto lėšų (Šis papunktis nežymimas, jei projektas įgyvendinamas vienoje savivaldybėje)

 

Visos savivaldybės

 

Šis punktas žymimas, jei didžioji projekto lėšų dalis tenka bendrai visoms Lietuvos Respublikos savivaldybėms arba jeigu įgyvendinant projektą sukurti produktai nėra skirti konkrečiai tikslinei grupei ir jais galės pasinaudoti visi Lietuvos gyventojai.

Pažymėjus „Visos savivaldybės“, savivaldybių sąraše negalima pažymėti konkrečių savivaldybių – pažymėjus bent vieną, rodomas klaidos pranešimas.

 

Nurodytos savivaldybės:

Šiame lauke pažymimos pasirinktos savivaldybės (pasirenkama iš sąrašo). Galima pasirinkti daugiau nei vieną savivaldybę:

Akmenės rajono

Alytaus miesto

Alytaus rajono

Anykščių rajono

Birštono

Biržų rajono

Druskininkų

Elektrėnų

Ignalinos rajono

Jonavos rajono

Joniškio rajono

Jurbarko rajono

Kaišiadorių rajono

Kalvarijos

Kauno miesto

Kauno rajono

Kazlų Rūdos

Kėdainių rajono

Kelmės rajono

Klaipėdos miesto

Klaipėdos rajono

Kretingos rajono

Kupiškio rajono

Lazdijų rajono

Marijampolės

Mažeikių rajono

Molėtų rajono

Neringos miesto

Pagėgių

Pakruojo rajono

Palangos miesto

Panevėžio miesto

Panevėžio rajono

Pasvalio rajono

Plungės rajono

Prienų rajono

Radviliškio rajono

Raseinių rajono

Rietavo

Rokiškio rajono

Skuodo rajono

Šakių rajono

Šalčininkų rajono

Šiaulių miesto

Šiaulių rajono

Šilalės rajono

Šilutės rajono

Širvintų rajono

Švenčionių rajono

Tauragės rajono

Telšių rajono

Trakų rajono

Ukmergės rajono

Utenos rajono

Varėnos rajono

Vilkaviškio rajono

Vilniaus miesto

Vilniaus rajono

Visagino miesto

Zarasų rajono

 

 

 

4.3. Projekto įgyvendinimo vieta

1. o Projektas ar jo dalis įgyvendinami kitoje ES valstybėje narėje (ne Lietuvos Respublikoje).

Šis punktas žymimas, jeigu projekto veikla (-os) ar jų dalis planuojama (-os) įgyvendinti ne Lietuvos Respublikoje, o kitoje ES valstybėje.

2. o Projektas ar jo dalis įgyvendinami už ES teritorijos ribų.

Šis punktas žymimas, jeigu projekto veikla (-os) ar jų dalis planuojama (-os) įgyvendinti ne Lietuvos Respublikoje, o kitoje (-ose) valstybėje (-ėse) (ne ES).

Šie punktai nežymimi, jei projektas, apimantis finansines priemones, įgyvendinamas tik Lietuvos Respublikoje.

 

 

5. PROJEKTO APRAŠYMAS

 

5.1. Projekto poreikis. Pasirinkto sprendimo ir numatomo rezultato aprašymas

 

Remiantis išankstinio vertinimo rezultatais pagrindžiamas projekto reikalingumas, nurodomas rinkos trūkumas ir kaip planuojama jį sumažinti, aprašomos planuojamos finansinės priemonės. Aprašomos tikslinės grupės ir jų poreikiai. Aprašoma, kaip projektu bus prisidedama prie tikslinės grupės situacijos pagerinimo (taikoma, jeigu projektas skirtas konkrečioms tikslinėms grupėms).

 

Galimas simbolių skaičius – 15 000.

Nurodyti privaloma.

5.2. Projekto santrauka (skelbiama viešai)

Trumpai ir glaustai aprašoma projekto esmė, t. y. kokios projekto veiklos (finansinės priemonės) bus įgyvendinamos ir kokių rezultatų šiomis veiklomis siekiama. Ši informacija skelbiama viešai ES struktūrinių fondų svetainėje www.esinvesticijos.lt (toliau – svetainė www.esinvesticijos.lt).

Galimas simbolių skaičius – 2 000.

Nurodyti privaloma.

5.3. Projekto vykdytojo pajėgumas įgyvendinti projektą ir projekto valdymo aprašymas.

Partnerių pasirinkimo pagrįstumas

Aprašomos projektą administruojančio personalo atsakomybė ir funkcijos.

Detalizuojami pareiškėjo turimi administravimo gebėjimai, reikalingi projektui įgyvendinti (pateikiama informacija, kad pareiškėjas turi pakankamai pajėgumų įgyvendinti projektą, tinkamą organizacinę struktūrą ir valdymo sistemą, naudoja veiksmingą ir efektyvią vidaus kontrolės sistemą, taip pat apskaitos sistemą, kuria naudojantis laiku suteikiama tiksli, išsami ir patikima informacija, ir pan.).

 

Jei taikoma, pateikiamas finansinių priemonių valdytojų pasirinkimo pagrindimas: nurodomi kriterijai, pagal kuriuos bus atrenkami finansinių priemonių valdytojai.

Galimas simbolių skaičius – 15 000.

Nurodyti privaloma.

 

5.4. Projekto įgyvendinimo rizikos ir jų valdymas

Aprašant projektui tiesioginį poveikį galinčias turėti rizikas, toliau esančioje lentelėje iš išsiskleidžiančio sąrašo pasirenkama aktuali projekto rizika. Šios lentelės laukuose detalizuojama, kokį neigiamą poveikį ir pasekmes projekto įgyvendinimui bei siekiamiems rezultatams gali turėti minima rizika. Galima pasirinkti daugiau nei vieną riziką. Pateikiamas rizikų sąrašas yra preliminarus ir skirtas pareiškėjui palengvinti rizikų nustatymą, todėl nėra laikomas baigtiniu. Įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones, nurodomos rizikos visų lygių: fondų fondo, finansinių priemonių valdytojų, galutinių naudos gavėjų.

Tuo atveju, jeigu išskleidžiamame sąraše nenurodyta pareiškėjui aktuali rizika, pareiškėjas iš sąrašo gali pasirinkti „Kita rizika“ ir šią riziką detalizuoti kituose lentelės laukuose.

 

-     Projektavimo (planavimo) kokybės rizika (projekto valdymo komandos administracinių gebėjimų ir kompetencijos trūkumas, projekto veiklų vėlavimas dėl viešųjų pirkimų vykdymo, rodiklių nepasiekimas dėl netikslaus planavimo ir kt.).

-     Įsigyjamų (atliekamų) rangos darbų kokybės rizika (nepakankami paskirtų specialistų gebėjimai ir kompetencijos trūkumas, atsakingų asmenų nepriskyrimas, rangovų kompetencijos trūkumas ir (ar) nepakankama rangos darbų kokybė, dėl nekokybiškai atliekamų rangos darbų galimi Lietuvos Respublikos teisės aktų pažeidimai, užsitęsusios rangos darbų užbaigimo procedūros, rangos darbų defektai, aplinkosauginė rizika ir kt.).

-     Įsigyjamų (atliekamų) paslaugų kokybės rizika (nepakankamos įsigyjamų paslaugų kokybės rizika, nepakankamos projekto vykdymo veiklų kokybės rizika ir kt.).

-     Įsigyjamos įrangos, pagaminamų įrenginių ir sukuriamų produktų ar kito turto kokybės rizika (įrangos, įrenginių ar kito turto defektai, netinkamumas naudoti produktų kūrimo procese, įrangos, įrenginių ar kito turto nepakankami ir (ar) neišnaudojami pajėgumai ir kt.). Netaikoma įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones.

-     Nepakankamo finansavimo rizika (finansinė rizika, politinė rizika, neteisėtos valstybės pagalbos rizika, finansinių srautų trūkumas, bankų nenoras dalyvauti įgyvendinant finansines priemones, nepritraukiamos privačios lėšos ir kt.)

-     Rinkai pateikiamų produktų (paslaugų, prekių) tinkamumo rizika (teisinė rizika, socialinė rizika, padidėjusių rinkos kainų rizika ir kt.).

-     Rinkai pateikiamų produktų (paslaugų, prekių) paklausos rizika (makroekonominės rizikos, mikroekonominės rizikos, rodiklių nepasiekimas dėl nepakankamos paklausos ir kt.).

-     Turto likutinės vertės projekto ataskaitinio laikotarpio pabaigoje rizika (neplanuoto turto vertės pasikeitimo rizika, numatytų reinvesticijų dydžio pasikeitimo rizika ir kt.). Netaikoma įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones.

-     Kita rizika.

 

 

Eil. Nr.

Rizikos pavadinimas

Rizikos detalizavimas

Priemonės rizikai valdyti

1.

Iš išsiskleidžiančio sąrašo pasirenkama aktuali projekto rizika.

Galimas simbolių skaičius – 100.

Nurodyti privaloma.

Rizika detalizuojama, aprašant jos kilmę ir galimą poveikį projektui.

Galimas simbolių skaičius – 1 000.

Nurodyti privaloma.

Nurodomos priemonės, kurių pareiškėjas imsis nurodytai rizikai valdyti, ir joms įgyvendinti reikalingi ištekliai.

Galimas simbolių skaičius – 1 000.

Nurodyti privaloma.

(...)

(...)

(...)

(...)

 

5.5. Planuojamas projekto rezultatų naudojimas po projekto pabaigos

Nurodoma, kaip projekto veiklos bus įgyvendinamos pasibaigus išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpiui, vadovaujantis projektų finansavimo sąlygose pateikta informacija ir Reglamento Nr. 1303/2013 nuostatomis (pvz., nurodoma informacija apie sąlyginio deponavimo sąskaitą, jei tokia sąskaita rengiama).

Galimas simbolių skaičius – 2 000.

Nurodyti privaloma.

 

6. PROJEKTO LOGINIS PAGRINDIMAS

 

Projekto tikslas:

Glaustai suformuluojamas projekto tikslas aiškiai apibrėžiant pagrindinę projekto idėją, t. y. ko siekiama įgyvendinant projektą. Projekto tikslas – užtikrinti aktualios problemos sprendimą. Projektas negali turėti daugiau kaip vieną tikslą. Projekto tikslas turi atitikti projekto finansavimo sąlygose nurodytus veiksmų programos priemonės tikslus arba prisidėti prie jų įgyvendinimo. Galimas simbolių skaičius – 300. Nurodyti privaloma.

 

Uždavinio Nr.

Uždavinys

Veiklos Nr.

Veikla

Priemonės Nr.

Fizinio rodiklio Nr.

Fizinio rodiklio pavadinimas

Fizinio rodiklio matavimo vnt.

Fizinio rodiklio siekiama reikšmė

Biudžeto išlaidų kategorija

Aprašymas

Uždavinio numeris nurodomas iš eilės, pvz.:

1, 2, 3.

Galimas simbolių skaičius – 1.

Nurodyti privaloma.

 

Projekto tikslas detalizuojamas aprašant uždavinius.

Uždavinys turi atsakyti į klausimą, ką reikia padaryti, kad tikslas būtų pasiektas. Tikslą galima išskaidyti į vieną ar kelis uždavinius.

Kiekvienas uždavinys nurodomas atskiroje eilutėje.

 

Galimas simbolių skaičius – 450.

Nurodyti privaloma.

Projekto veiklos numeris

nurodomas iš eilės, pridedant uždavinio numerį, pvz.: 1.1, 1.2, 1.3 ir t. t.

 

Galimas simbolių skaičius – 4.

Nurodyti privalo-ma.

 

 

 

 

 

Nurodomos projekto veiklos (pvz., finansinė priemonė), kurias atliekant įgyvendina-mas konkretus projekto uždavinys. Projekto veikla turi konkretų įgyvendini-mo laikotarpį ir išlaidas (biudžetą).

 

Kiekviena veikla (pvz., finansinė priemonė) nurodoma atskiroje eilutėje.

 

Galimas simbolių skaičius – 400. Nurodyti privaloma.

Ši skiltis pildoma, kai įgyvendinamas jungtinės priemonės projektas (t. y. kai projekto veiklos finansuojamos iš keleto veiksmų programos priemonių).

Tokiu atveju prie kiekvienos projekto veiklos nurodomas veiksmų programos priemonės, iš kurios lėšų 4 skiltyje nurodyta veikla gali būti finansuojama, numeris arba nurodoma „pro rata“ principu,

jei veikla finansuojama iš keleto priemonių „pro rata“ principu.

Projektams, kurių veiklos finansuojamos pagal vieną priemonę, ši skiltis nepildoma.

 

Galimas simbolių skaičius – 22.

 

Fizinio veiklos įgyvendini-mo rodiklio (toliau – fizinis rodiklis) numeris

nurodomas iš eilės pridedant uždavinio ir veiklos numerį, pvz.: 1.1.1, 1.1.2, 1.1.3 ir t. t.

Vienai projekto veiklai turi būti nurodomas bent vienas fizinis rodiklis.

 

Galimas simbolių skaičius – 6.

Nurodyti privaloma.

 

 

 

Nurodomas fizinio rodiklio pavadinimas. Fiziniai rodikliai – kiekybiškai išmatuojamas tiesioginis įgyvendintos projekto veiklos (pvz., finansinė priemonė) rezultatas. Fiziniu rodikliu nurodoma, kas bus pasiekta įvykdžius konkrečią projekto veiklą. Konkrečių projekto veiklų fiziniai rodikliai gali nesutapti su projekto stebėsenos rodikliais. Vienai projekto veiklai gali būti nurodoma keletas fizinių rodiklių, o prireikus sukuriamos naujos eilutės.

 

Galimas simbolių skaičius – 200.

Nurodyti privaloma.

Nurodo-mas fizinio rodiklio matavimo vienetas

(naudojant visuotinai priimtus mato vienetus, galima trumpinti, pvz., vnt., asm., km, kv. m).

Galimas simbolių skaičius – 20.

Nurodyti privaloma.

Nurodoma siektina fizinio rodiklio reikšmė skaičiais.

 

Galimas simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio.

Nurodyti privaloma.

Iš pasirenkamo sąrašo vienam fiziniam rodikliui iš pasirenkamo sąrašo priskiriama viena biudžeto išlaidų kategorija (pagal paraiškos formos 9 punkte „Projekto biudžetas“ nurodytas išlaidų kategorijas).

Nurodyti privaloma.

 

Pateikiamas projekto veiklos (pvz., finansinės priemonės) aprašymas ir jos būtinumo pagrindimas pagal išankstinio vertinimo rezultatus.

 

Galimas simbolių skaičius – 2 000.

 

Pateikiamas kiekvieno fizinio rodiklio aprašymas ir pagrindimas.

Galimas simbolių skaičius – 2 000.

 

Nurodyti privaloma.

 

1.

(...)

(...)

(...)

 

(...)

(...)

(...)

(...)

(...)

(...)

 

 

 

 

 

7. PROJEKTO BIUDŽETAS

 

(Įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones, pildoma toliau esančios lentelės 5 eilutė. Bendra projekto biudžeto išlaidų suma automatiškai apskaičiuojama susumuojant skiltyje „Tinkamų finansuoti išlaidų suma“ įrašytas reikšmes.)

 

(eurais)

Fizinio rodiklio Nr.

Fizinio rodiklio pavadinimas

Fizinio rodiklio matavimo vnt.

Fizinio rodiklio vnt. skaičius

Tinkamų finansuoti išlaidų suma

Vykdoma ne programos teritorijoje

Išlaidų pagrindimas

Toliau nurodyti išlaidų kategorijų numeriai nekeičiami. Fizinių rodiklių numeriai automatiškai perkeliami iš paraiškos 6 punkto „Projekto loginis pagrindimas“6 skilties.

Galimas simbolių skaičius – 9. Nurodyti privaloma.

 

 

Toliau nurodyti išlaidų kategorijų pavadinimai nekeičiami. Eilutės pildomos duomenis automatiškai perkeliant iš paraiškos 6 punkto „Projekto loginis pagrindimas“ 7 skilties „Fizinio rodiklio pavadinimas“. Fiziniai rodikliai prireikus gali būti detalizuojami, nurodant antro lygio fizinio rodiklio pavadinimą ir sukuriant papildomas eilutes (pvz., pirmoje skiltyje įrašant numerį 1.1.1.1). Galima sukurti tiek detalizuojančių eilučių, kiek reikia (eilučių skaičius neribojamas). Galimas simbolių skaičius – 200. Nurodyti privaloma.

Reikšmės automatiškai perkeliamos iš paraiškos 6 punkto „Projekto loginis pagrindimas“ 8 skilties „Fizinio rodiklio matavimo vnt.“.

Galimas simbolių skaičius – 20. Nurodyti privaloma.

 

Siektinos fizinio rodiklio reikšmės skaičiais automatiškai perkeliamos iš paraiškos 6 punkto „Projekto loginis pagrindimas“ 9 skilties „Fizinio rodiklio siekiama reikšmė“. Galimas simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio. Nurodyti privaloma.

 

Prie kiekvieno fizinio rodiklio įrašoma jam pasiekti reikalinga tinkamų finansuoti išlaidų suma. Galimas simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio. Nurodyti privaloma.

Pažymima, jeigu fizinio rodiklio siekiama Europos socialinio fondo projekto veiklą vykdant ne ES arba Europos regioninės plėtros fondo ar Sanglaudos fondo projekto veiklą vykdant kitoje ES valstybėje narėje (ne Lietuvoje), o skiltyje „Išlaidų pagrindimas“ nurodoma, kurioje valstybėje bus vykdoma veikla (netaikoma, jeigu pagal projektų finansavimo sąlygas vykdoma reprezentacijai skirta veikla). Galimas simbolių skaičius – 1.

Prie kiekvieno fizinio rodiklio (arba jį detalizuojančiose eilutėse) pagrindžiamas nurodomų išlaidų poreikis, nurodomas jų apskaičiavimo būdas, dokumentai, kuriais remiantis buvo apskaičiuotos planuojamos išlaidos, ir kita svarbi informacija.

Galimas simbolių skaičius – 2 000. Nurodyti privaloma.

 

 

1.

Žemė

 

 

 

 

 

 

Žemės pirkimas nurodomas kaip atskiras fizinis rodiklis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Nekilnojamasis turtas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Statyba, rekonstravimas, remontas ir kiti darbai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

Įranga, įrenginiai ir kitas turtas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

Projekto vykdymas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

Informavimas apie projektą

 

 

 

 

 

7.

Netiesioginės išlaidos ir kitos išlaidos pagal fiksuotąją projekto išlaidų normą

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

7.1. Projekto biudžeto santrauka:

 

(Netaikoma projektams, apimantiems finansines priemones)

 

8. PROJEKTO VEIKLŲ ĮGYVENDINIMO GRAFIKAS

 

8.1. Projekto įgyvendinimo trukmė (mėnesiais)

Įrašomas planuojamas projekto įgyvendinimo laikotarpis mėnesių tikslumu nuo finansavimo sutarties pasirašymo dienos iki projekto veiklų (pvz., finansinių priemonių) įgyvendinimo pabaigos, t. y. nurodomi mėnesiai iki 2023 m. gruodžio 31 d. arba finansinių priemonių įgyvendinimo pabaigos datos, jei priemones numatoma pabaigti anksčiau. Galima įvesti tik skaičių. Galimas didžiausias skaičius – 110. Įvedus skaičių ir paspaudus ant kurio nors kito lauko, parodoma tiek mėnesių, koks skaičius yra nurodytas. Nurodyti privaloma.

 

Veiklos Nr.

Veiklos pavadinimas

Pradėta iki  sutarties  pasirašymo

Sutarties mėnuo, kai pradedama vykdyti veikla

Sutarties mėnuo, kai baigiama vykdyti veikla

Veiklos laikotarpio pagrindimas

Projekto veiklų numeriai automatiškai perkeliami iš paraiškos 6 punkto „Projekto loginis pagrindi-mas“ 3 skilties.

Projekto veiklos pavadinimas automatiškai įrašomas iš paraiškos 6 punkto „Projekto loginis pagrindimas“ 4 skilties.

Nurodoma, ar konkreti veikla (įskaitant reikiamus pirkimus) vykdoma arba planuojama pradėti vykdyti iki finansavimo sutarties pasirašymo dienos. Kai teikiama valstybės pagalba, turi būti atsižvelgiama į projektų finansavimo sąlygose nustatytus reikalavimus dėl

projekto veiklų vykdymo iki projekto sutarties pasirašymo. Paspaudus ant duomenų įvedimo lauko, dešiniajame šone atsiras rodyklė. Paspaudus ją, išsiskleis pasirinkimo sąrašas. Pasirenkama reikšmė „Taip“ arba „Ne“.

Nurodyti privaloma.

Nurodomas projekto veiklos (įskaitant reikiamus pirkimus) vykdymo pradžios mėnesio eilės numeris, skaičiuojant nuo planuojamo finansavimo sutarties pasirašymo dienos.

(Pirmasis projekto veiklos įgyvendinimo pradžios mėnuo nebūtinai yra sausio mėnuo.)

Nurodomas skaičius nuo 1 iki 110.

Nurodyti privaloma.

Nurodomas projekto veiklos vykdymo pabaigos mėnesio eilės numeris, skaičiuojant nuo planuojamo finansavimo sutarties pasirašymo dienos. Nurodomas skaičius nuo 1 iki 110.

Nurodyti privaloma.

Detalizuojama, kokia seka bus įgyvendinti (ar jau įgyvendinami) veiklos etapai, pvz., kada bus atrinkti finansinių priemonių valdytojai ar kada galutiniai naudos gavėjai galės pasinaudoti finansinėmis priemonėmis ir pan.

Galimas simbolių skaičius – 1 000.

Nurodyti privaloma.

(...)

(...)

(...)

(...)

(...)

 

 

9. INFORMACIJA APIE VYKDOMUS IR ĮVYKDYTUS PIRKIMUS IKI PARAIŠKOS PATEIKIMO

 

(eurais)

Ar projektui įgyvendinti pareiškėjas yra pradėjęs ar įvykdęs pirkimų procedūras iki paraiškos pateikimo?

 

o  Pirkimų procedūros pradėtos

 

 

Pirkimo pavadinimas ir Nr.

Pirkimo dalis

Pirkimo ar jo dalies (-ių) vertė

Vokų atplėšimo data

Sudarytos sutarties data

Sudarytos sutarties numeris

 

 

 

 

 

 

o  Pirkimų procedūros nepradėtos (Šis punktas pažymimas įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones).

 

 

 

10. INFORMACIJA APIE PROJEKTO PAJAMAS

 

10.1. o Įgyvendinant projektą pajamų negaunama

 

10.2. o Įgyvendinant projektą gaunama pajamų ir jos yra įvertintos iš anksto

 

10.3. o Įgyvendinant projektą gaunama pajamų, bet jų iš anksto neįmanoma apskaičiuoti

 

10.4. o Netaikoma

 

Šis punktas pažymimas įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones.

 

 

11. PROJEKTO TINKAMŲ FINANSUOTI IŠLAIDŲ FINANSAVIMO ŠALTINIAI

 

(eurais)

Finansavimo šaltinio pavadinimas

Suma

1. Prašomos skirti lėšos

Nurodoma prašoma skirti projekto finansavimo lėšų suma. Galima įvesti tik skaičių. Įvedus raides, rodomas klaidos pranešimas. Nurodyti privaloma. Galimas simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio.

2. Pareiškėjo ir partnerio (-ių) nuosavos lėšos

(2.1+2.2) Nurodoma nuosavų lėšų (įnašo) suma, t. y. lėšų suma, kurią užtikrins pareiškėjas. Apskaičiuojama automatiškai 2.1–2.2 papunkčių eilučių bendra suma.

2.1. Viešosios lėšos

(2.1.1+2.1.2+2.1.3) Nurodoma lėšų suma, kurią užtikrins pareiškėjas iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, savivaldybių biudžetų ar kitų viešųjų lėšų šaltinių. Apskaičiuojama automatiškai 2.1.1–2.1.3 papunkčių eilučių bendra suma.

2.1.1. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos

Nurodoma lėšų suma, kurią užtikrins pareiškėjas ir kurios šaltinis yra Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas. Galima įvesti tik skaičių. Galimas simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio.

2.1.2. Savivaldybės biudžeto lėšos

Nurodoma lėšų suma, kurią užtikrins pareiškėjas ir kurios šaltinis yra savivaldybių biudžeto lėšos. Galima įvesti tik skaičių. Galimas simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio.

2.1.3. Kiti viešųjų lėšų šaltiniai

Nurodoma lėšų suma, kurią užtikrins pareiškėjas ir kurios šaltinis yra kiti viešųjų lėšų šaltiniai (pvz., valstybės įmonių lėšos, kitų juridinių asmenų, kurie yra perkančiosios organizacijos, nurodytos Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 1–3 punktuose, lėšos). Galima įvesti tik skaičių. Galimas simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio.

2.2. Privačios lėšos

(2.2.1+2.2.2) Automatiškai apskaičiuojama 2.2.1 ir 2.2.2 papunkčiuose nurodytų lėšų suma, kurios skyrimą užtikrins pareiškėjas iš nuosavų lėšų ar kitų lėšų šaltinių.

2.2.1. Pareiškėjo ir partnerio (-ių) lėšos

Nurodoma pareiškėjo lėšų, kurios nėra viešosios lėšos, suma, kurią užtikrins pareiškėjas. Galima įvesti tik skaičių. Galimas simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio.

2.2.2. Kiti lėšų šaltiniai

Nurodoma lėšų suma, kurią užtikrins pareiškėjas ir kurios šaltinis yra kiti lėšų šaltiniai, pvz., banko privačios lėšos. Galima įvesti tik skaičių. Galimas simbolių skaičius – 9 iki kablelio ir 2 po kablelio.

3. Iš viso

(1+2) Nurodoma bendra projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma (automatiškai apskaičiuojama šios lentelės 1 ir 2 punktuose nurodytų lėšų suma). Ši suma turi sutapti su bendra tinkamų finansuoti išlaidų suma, nurodyta paraiškos 7 punkto „Projekto biudžetas“ lentelėje. Jei sumos nesutampa, finansavimo šaltinių eilutė „Iš viso“ spalvinama raudonai ir rodomas klaidos pranešimas.

3.1. Iš jų apskaičiuotos numatomos gauti grynosios pajamos

 

Įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones, ši eilutė nepildoma.

 

12. TINKAMUMO FINANSUOTI REIKALAVIMŲ NEATITINKANČIŲ IŠLAIDŲ DETALIZAVIMAS

 

(Įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones, netaikoma.)

 

(eurais)

Eil. Nr.

Projekto netinkamos finansuoti išlaidos

Projekto netinkamų finansuoti išlaidų suma

Numatomas arba turimas šių išlaidų finansavimo šaltinis

 

 

 

 

 

13. STEBĖSENOS RODIKLIAI

 

(Projektu privaloma prisidėti bent prie vieno veiksmų programos priemonės, pagal kurią projektas įgyvendinamas, stebėsenos rodiklio pasiekimo.)

 

Stebėsenos rodiklio pavadinimas

Matavimo vienetas

Siektina reikšmė

Siektinos reikšmės pagrindimas

 

13.1. Produkto stebėsenos rodikliai

 

 

13.1. Produkto stebėsenos rodikliai

Paspaudus ant stebėsenos rodiklio pavadinimo įvedimo lauko dešiniajame šone atsiras rodyklė. Paspaudus ją išsiskleis priemonių įgyvendinimo plane konkrečiai veiksmų programos priemonei nustatytų produkto stebėsenos rodiklių sąrašas, iš kurio pasirenkamas bent vienas produkto stebėsenos rodiklis.

Stebėsenos rodiklių sąrašas pateikiamas tik tada, kai paraiškos dalyje „Duomenys apie paraišką“ yra nurodoma konkreti veiksmų programos priemonė.

Galimas simbolių skaičius – 500. Nurodyti privaloma.

Pasirinkus stebėsenos rodiklį, automatiškai nurodomas jo matavimo vienetas, pvz., vienetai (vnt.), kilometrai (km), valandos (h) ir pan. Galimas simbolių skaičius – 20. Nurodyti privaloma.

 

 

Nurodoma siektina produkto stebėsenos rodiklio reikšmė, kurią planuojama pasiekti iki Stebėsenos rodiklių skaičiavimo apraše nurodyto pasiekimo momento, kuris gali būti iki projekto veiklų įgyvendinimo pabaigos arba po projekto finansavimo pabaigos.

 

Galima įvesti tik skaičių. Galimas simbolių skaičius – 12 iki kablelio ir 2 po kablelio. Nurodyti privaloma, jeigu pasirinktas produkto stebėsenos rodiklis.

Pateikiami siektinos reikšmės apskaičiavimo principai, kuriais remiantis galima būtų įsitikinti, kad siektina reikšmė reali ir bus pasiekta iki Stebėsenos rodiklių skaičiavimo apraše nurodyto pasiekimo momento.

Nurodant šiuos principus, nepakanka pateikti nuorodą į kitame teisės akte ar strateginiame dokumente nustatytus įpareigojimus pasiekti vieną ar kitą stebėsenos rodiklio siektiną reikšmę; būtina nurodyti sąsajas su projekto loginiu pagrindimu (veiklomis, fiziniais rodikliais, biudžetu, įkainiais), projekto tęstinumo laikotarpiu ar kita paraiškoje nurodyta informacija, kuri patvirtintų siektinos reikšmės pagrįstumą įgyvendinant projektą ar projekto tęstinumo laikotarpiu (kaip projekto įgyvendinimo pasekmė).

Jei nurodyta projektų finansavimo sąlygose, gali būti pateikiami stebėsenos rodiklio pasiekimo pagrindimo dokumentai.

Galimas simbolių skaičius – 2 000. Nurodyti privaloma.

 

13.2. Rezultato stebėsenos rodikliai

 

 

Paspaudus ant stebėsenos rodiklio pavadinimo įvedimo lauko dešiniajame šone atsiras rodyklė. Paspaudus ją išsiskleis priemonių įgyvendinimo plane konkrečiai veiksmų programos priemonei nustatytų rezultato stebėsenos rodiklių sąrašas, iš kurio gali būti pasirenkamas rezultato stebėsenos rodiklis.

Stebėsenos rodiklių sąrašas pateikiamas tik tada, kai paraiškos dalyje „Duomenys apie paraišką“ yra nurodoma konkreti veiksmų programos priemonė.

Galimas simbolių skaičius – 500.

Pasirinkus stebėsenos rodiklį, automatiškai nurodomas jo matavimo vienetas, pvz., procentai (proc.).

Galimas simbolių skaičius – 20. Nurodyti privaloma.  

Nurodoma siektina rezultato stebėsenos rodiklio reikšmė, kurią planuojama pasiekti iki Stebėsenos rodiklių skaičiavimo apraše nurodyto stebėsenos rodiklio pasiekimo momento, kuris gali būti iki projekto veiklų įgyvendinimo pabaigos arba po projekto finansavimo pabaigos.

 

Galima įvesti tik skaičių. Galimas simbolių skaičius – 12 simbolių iki kablelio ir 2 simboliai po kablelio. Nurodyti privaloma, jeigu pasirinktas rezultato stebėsenos rodiklis. 

Pateikiami siektinos reikšmės apskaičiavimo principai, kuriais remiantis galima būtų įsitikinti, kad siektina reikšmė reali ir bus pasiekta iki Stebėsenos rodiklių skaičiavimo apraše nurodyto pasiekimo momento.

Nurodant šiuos principus, nepakanka pateikti nuorodą į kitame teisės akte ar strateginiame dokumente nustatytus įpareigojimus pasiekti vieną ar kitą stebėsenos rodiklio siektiną reikšmę; būtina nurodyti sąsajas su projekto loginiu pagrindimu (veiklomis, fiziniais rodikliais, biudžetu, įkainiais), projekto tęstinumo laikotarpiu ar kita paraiškoje nurodyta informacija, kuri patvirtintų siektinos reikšmės pagrįstumą įgyvendinant projektą ar projekto tęstinumo laikotarpiu (kaip projekto įgyvendinimo pasekmė).

Jei nurodyta projektų finansavimo sąlygose, gali būti pateikiami stebėsenos rodiklio pasiekimo pagrindimo dokumentai.

Galimas simbolių skaičius – 2 000. Nurodyti privaloma.

 

 

14. PROJEKTO ATITIKTIS HORIZONTALIESIEMS PRINCIPAMS

 

 

 

14.1. o Projekto įgyvendinimo metu bus užtikrintas horizontaliųjų principų laikymasis

 

Horizontalieji principai – darnus vystymasis, moterų ir vyrų lygybė, nediskriminavimas dėl lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, negalios, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, religijos (toliau – nediskriminavimas). Žymima tuo atveju, jei projektas nepažeidžia horizontaliųjų principų.

 

Galimas simbolių skaičius – 1. Nurodyti privaloma.

14.2. Ar projekto įgyvendinimo metu bus aktyviai prisidedama prie horizontaliųjų principų įgyvendinimo?

 

(Pildoma tik tuo atveju, jeigu projekto veiklomis tiesiogiai siekiama prisidėti prie bent vieno iš toliau nurodytų horizontaliųjų principų įgyvendinimo: aprašomos veiklos ir planuojami projekto rezultatai.)

o 14.2.1. Darnus vystymasis

Jei pasirenkamas šis principas, nurodoma, kaip vykdant projektą bus įgyvendinami projektų finansavimo sąlygose nurodyti įsipareigojimai dėl darnaus vystymosi skatinimo.

 

Galimas simbolių skaičius – 2 000.

o 14.2.2. Moterų ir vyrų lygybė ir (arba) nediskriminavimas

Jei pasirenkamas šis principas, nurodoma, kaip vykdant projektą bus įgyvendinami projektų finansavimo sąlygose nurodyti įsipareigojimai dėl moterų ir vyrų lygybės ir (arba) nediskriminavimo skatinimo.

 

Galimas simbolių skaičius – 2 000.

 

15. INFORMAVIMAS APIE PROJEKTĄ

 

(Pareiškėjas privalo pasirinkti įgyvendinti informavimo priemones, kaip nustatyta Finansinių priemonių įgyvendinimo taisyklėse ir Reglamente Nr. 1303/2013. Įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones, 15.3–15.5 papunkčiai netaikomi.)

 

Informavimo priemonė (-ės)

Taikoma

Aprašymas

15.1. Interneto svetainėje paskelbti informaciją apie įgyvendinamą projektą, apibūdinti jo tikslus, rezultatus ir informuoti apie finansavimą iš atitinkamo (-ų) ES struktūrinio fondo (-ų).

 

 

Žymima „Taikoma“, jei projekto vykdytojas turi interneto svetainę.

Pasirinkus „Taikoma“, nurodomas interneto svetainės adresas ir, jeigu aktualu, trumpas informavimo priemonės aprašymas.

Galimas simbolių skaičius – 300. Nurodyti privaloma, jei pažymėta „Taikoma“.

15.2. Projekto įgyvendinimo pradžioje visuomenei gerai matomoje vietoje (pavyzdžiui, prie įėjimo į pastatą) pakabinti bent vieną plakatą (ne mažesnį kaip A3 formato), kuriame pateikiama informacija apie įgyvendinamą projektą ir finansavimą iš atitinkamo (-ų) ES struktūrinio fondo (-ų).

 

 

Įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones, žymima „Taikoma“.

Pateikiamas trumpas informavimo priemonės aprašymasGalimas simbolių skaičius – 300. Nurodyti privaloma.

 

15.3. Projekto įgyvendinimo pradžioje visuomenei gerai matomoje vietoje pakabinti laikiną informacinę lentelę ar pastatyti laikiną informacinį stendą.

 

Nežymima, jei įgyvendinamas projekas, apimantis finansines priemones.

 

 

15.4. Iki galutinio mokėjimo prašymo pateikimo dienos visuomenei gerai matomoje vietoje pakabinti nuolatinę informacinę lentelę ar pastatyti nuolatinį informacinį stendą.

 

Nežymima, jei įgyvendinamas projekas, apimantis finansines priemones.

 

 

15.5. Projektą vykdantiems asmenims, projekto tikslinėms grupėms, projekto rezultatais besinaudojantiems asmenims pranešti apie projekto finansavimą iš tam tikro (-ų) ES struktūrinio (-ių) fondo (-ų) ir (ar) Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų – šią informaciją pateikti dalyvavimą patvirtinančiuose pažymėjimuose ar kituose dokumentuose.

 

Nežymima, jei įgyvendinamas projekas, apimantis finansines priemones.

 

 

15.6. (Prireikus nurodomos kitos projekto vykdytojo pasirinktos vykdyti papildomos informavimo apie projektą veiklos, numatytos projektų finansavimo sąlygose. Gali būti sukurtos papildomos eilutės, jeigu numatoma daugiau nei viena informavimo apie projektą veikla.)

 

Pateikiamas trumpas informavimo priemonės aprašymasGalimas simbolių skaičius – 300. Nurodyti privaloma, jei pažymėta „Taikoma“.

 

 

 

16. NUMATOMA PROJEKTO VEIKLŲ ĮGYVENDINIMO PRADŽIA

Įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones, šis laukas nepildomas.

 

 

 

17. NUMATOMA PROJEKTO VEIKLŲ ĮGYVENDINIMO PABAIGA

Įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones, šis laukas nepildomas.

 

 

 

18. INFORMACIJA APIE PAREIŠKĖJO KREDITO ĮSTAIGOJE ATIDARYTĄ SĄSKAITĄ

 

(Įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones, netaikoma.)

 

18.1. Kredito įstaigos pavadinimas

 

18.2. Sąskaitos numeris

 

 

19. KITI KLAUSIMAI

 

(Vadovaujančioji institucija taip pat turi teisę paraiškos formoje sukurti iki dešimties papildomų klausimų (kartu su pildymo instrukcija).

 

Eil. Nr.

Klausimo pavadinimas

Atsakymas į klausimą

19.1.

Kiekvienoje eilutėje klausimui sudaryti leidžiamas simbolių skaičius – 50.

Atsakymui pagrįsti leidžiamas simbolių skaičius – 100. Nurodyti privaloma.

19.2.

 

 

19.3.

 

 

19.4.

 

 

19.5.

 

 

19.6.

 

 

19.7.

 

 

19.8.

 

 

19.9.

 

 

19.10.

 

 

 

 

20. PARAIŠKOS PRIEDŲ SĄRAŠAS

 

(Pareiškėjas lentelėje įrašo pagal projekto finansavimo sąlygas nurodytus pateikti paraiškos priedus.)

 

Eil. Nr.

Priedo pavadinimas

Žymima, jeigu teikiama

Lapų skaičius

1.

(Įrašomi priedai, jei projektų finansavimo sąlygose nurodyta juos pateikti. Leidžiama sukurti daugiau eilučių.)

Galimas simbolių skaičius – 300.)

Įgyvendinant projektus, apimančius finansines priemones, teikiami projektų finansavimo sąlygose nurodyti priedai.

(...)

 

21. PAREIŠKĖJO DEKLARACIJA

 

Patvirtinu, kad:

 

1. Šioje paraiškoje ir prie jos pridedamuose dokumentuose pateikta informacija, mano žiniomis ir įsitikinimu, yra teisinga.

2. Prašomas finansavimas yra mažiausia projektui įgyvendinti reikalinga lėšų suma.

3. Esu susipažinęs (-usi) su projekto finansavimo sąlygomis, tvarka ir reikalavimais. Jeigu keičiant Finansinių priemonių įgyvendinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos finansų ministro 2014 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. 1K-326 „Dėl Finansinių priemonių įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“, bus nustatyta naujų reikalavimų ir sąlygų, sutinku jų laikytis.

4. Man žinoma, kad projektas, kuriam finansuoti teikiama ši paraiška, bus vykdomas iš 2014–2020 metų ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.

5. Įsipareigoju per vadovaujančiosios institucijos nustatytą terminą pateikti jai reikiamą informaciją ir (arba) atlikti Lietuvos Respublikos ir ES atsakingų institucijų nurodytus veiksmus, vykdomus taikant Lietuvos Respublikos ir ES teisės aktų nuostatas.

6. Mano atstovaujama valstybės institucija, įstaiga ar ūkio subjektas yra įvykdę su mokesčių ir socialinio draudimo įmokų mokėjimu susijusius įsipareigojimus pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus arba, jei pareiškėjas yra užsienyje įregistruotas juridinis asmuo, pagal atitinkamos užsienio valstybės teisės aktus (ši nuostata netaikoma įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės ir (arba) savivaldybių biudžetų ir (arba) valstybės pinigų fondų, ir juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai, Europos investicijų fondui ir Europos investicijų bankui).

7. Mano atstovaujamo ūkio subjekto vadovas, ūkinės bendrijos tikrasis (-ieji) narys (-iai) ar mažosios bendrijos atstovas, turintis (-ys) teisę juridinio asmens vardu sudaryti sandorį, ar buhalteris (-iai) arba kitas (-i) asmuo (asmenys), turintis (-ys) teisę surašyti ir pasirašyti pareiškėjo apskaitos dokumentus, neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo arba dėl pareiškėjo per paskutinius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis pagal veikas, nustatytas Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. 590 „Dėl Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklių patvirtinimo“, 3 priedo „Apribojimų skirti Europos Sąjungos finansinę paramą, 2004–2009 metų Europos ekonominės erdvės ir (ar) Norvegijos finansinių mechanizmų, 2009–2014 metų Europos ekonominės erdvės ir (ar) Norvegijos finansinių mechanizmų, 2007–2012 metų Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos finansinę paramą aprašas“ 2 punkte (ši nuostata nėra taikoma, jei pareiškėjo veikla finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės ir (arba) savivaldybių biudžetų ir (arba) valstybės pinigų fondų, taip pat Europos investicijų fondui, Europos investicijų bankui).

8. Mano atstovaujamai įstaigai ar ūkio subjektui, kurie yra perkėlę gamybinę veiklą valstybėje narėje arba į kitą valstybę narę, netaikoma arba nebuvo taikoma išieškojimo procedūra.

9. Mano atstovaujamai valstybės institucijai, įstaigai ar ūkio subjektui netaikomas apribojimas (iki 5 metų) neskirti ES finansinės paramos dėl trečiųjų šalių piliečių nelegalaus įdarbinimo.

10. Mano atstovaujamai valstybės institucijai, įstaigai ar ūkio subjektui nėra iškelta byla dėl bankroto ar restruktūrizavimo, nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ūkinės komercinės veiklos arba jie nėra likviduojami, nėra priimtas kreditorių susirinkimo nutarimas bankroto procedūras vykdyti ne teismo tvarka (ši nuostata netaikoma biudžetinėms įstaigoms, Europos investicijų fondui ir Europos investicijų bankui).

11. Mano atstovaujamai valstybės institucijai, įstaigai ar ūkio subjektui nėra taikomas apribojimas gauti finansavimą dėl to, kad per sprendime dėl lėšų grąžinimo nustatytą terminą lėšos nebuvo grąžintos arba grąžinta tik dalis lėšų (šis apribojimas netaikomas įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės ir (arba) savivaldybių biudžetų ir (arba) valstybės pinigų fondų, įstaigoms, kurių veiklai finansuoti yra skiriama 2007–2013 metų ES fondų ar 2014–2020 metų ES struktūrinių fondų techninė parama, Europos investicijų fondui ir Europos investicijų bankui).

12. Mano atstovaujama valstybės institucija, įstaiga ar ūkio subjektas paraiškos vertinimo metu Juridinių asmenų registrui yra pateikę metinių finansinių ataskaitų rinkinius, taip pat metinių konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinius, kaip nustatyta Juridinių asmenų registro nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1407 „Dėl Juridinių asmenų registro įsteigimo ir Juridinių asmenų registro nuostatų patvirtinimo“ (ši nuostata taikoma tais atvejais, kai finansines ataskaitas būtina rengti pagal įstatymus, taikomus juridiniam asmeniui, užsienio juridiniam asmeniui ar kitai organizacijai arba jų filialui).

13. Mano atstovaujamai valstybės institucijai, įstaigai ar ūkio subjektui yra žinoma, kad užsienyje sumokėto Lietuvos Respublikos apmokestinamojo asmens PVM negalima susigrąžinti pasinaudojus Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Elektroninių prašymų priėmimo sistema (EPRIS), o susigrąžinus PVM reikia nedelsiant apie tai informuoti vadovaujančiąją instituciją.

14. Mano, kaip valstybės institucijos, įstaigos ar ūkio subjekto vadovo ar įgalioto asmens, privatūs interesai yra suderinti su visuomenės viešaisiais interesais.

15. Projekto įgyvendinimo metu bus užtikrintas horizontaliųjų principų (darnaus vystymosi, moterų ir vyrų lygybės ir (arba) nediskriminavimo) laikymasis.

16. Man nežinomos kitos šioje deklaracijoje nenurodytos priežastys, dėl kurių projektas negalėtų būti įgyvendintas ar jo įgyvendinimas būtų atidedamas arba dėl kurių projektas nebūtų įgyvendintas 2014–2020 metų struktūrinių fondų lėšų finansavimo laikotarpiu.

17. Sutinku užtikrinti paraiškoje nurodytą nuosavų lėšų (įnašo) sumos skyrimą tinkamoms finansuoti išlaidoms apmokėti (jei taikoma) ir užtikrinti visų kitų projektui įgyvendinti reikalingų išlaidų (tarp jų ir netinkamų finansuoti) apmokėjimą, nebent finansavimo sutartyje bus nurodyta kitaip.

18. Sutinku, kad Europos Audito Rūmų, Europos Komisijos, Finansų ministerijos ir tarpinių institucijų, Viešųjų pirkimų tarnybos, Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos įgalioti asmenys audituotų ir kontroliuotų mano, kaip projekto vykdytojo, ūkinę ir finansinę veiklą, kiek ji yra susijusi su projekto įgyvendinimu.

19. Sutinku, kad paraiška gali būti atmesta, jeigu su ja pateikti ne visi prašomi duomenys (įskaitant šią deklaraciją).

20. Sutinku, kad paraiškoje pateikti duomenys būtų apdorojami ir saugomi ES struktūrinės paramos kompiuterinėje informacinėje valdymo ir priežiūros sistemoje.

21. Sutinku, kad informacija apie mano atstovaujamos valstybės institucijos, įstaigos ar ūkio subjekto pateiktą paraišką (pareiškėjo pavadinimas, projekto pavadinimas, trumpas projekto aprašymas, paraiškos kodas ir prašomų skirti finansavimo lėšų suma), taip pat paraiškos vertinimo rezultatai, priimtas sprendimas finansuoti projektą arba jo nefinansuoti, informacija apie sudarytą projekto sutartį ir projektui skirtų finansavimo lėšų suma, informacija apie įgyvendinant projektą sukurtus produktus (jeigu jų skelbimas neprieštarauja Lietuvos Respublikos teisės aktams) būtų skelbiami svetainėje www.esinvesticijos.lt. 

 

______                                                                                                                        ________________                                                 _________________                     

(pareiškėjo vadovo arba jo (parašas) (vardas ir pavardė)

įgalioto asmens pareigų pavadinimas)