r_NaujojiAkmene

 

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL AKMENĖS RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2024 m. vasario 12 d. Nr. T-9

Naujoji Akmenė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 9 punktu, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo 5 straipsnio 3 dalies 1 punktu, Socialinių paslaugų įstatymu, remdamasi Akmenės rajono savivaldybės mero 2024 m. sausio 25 d. potvarkiu Nr. M-26 „Dėl teikimo tvirtinti Akmenės rajono socialinių paslaugų namų nuostatus“, siekdama užtikrinti socialinių paslaugų teikimą Akmenės rajono gyventojams, Akmenės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Akmenės rajono socialinių paslaugų namų nuostatus (pridedama).

2. Įpareigoti Akmenės rajono socialinių paslaugų namų direktorę Sigitą Kupstienę pasirašyti nuostatus ir pateikti Juridinių asmenų registrui dokumentus bei atlikti kitus veiksmus, susijusius su įstaigos nuostatų įregistravimu.

3. Pripažinti netekusiu galios Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2020 m. vasario 17 d. sprendimą Nr. T-1 „Dėl Akmenės rajono socialinių paslaugų namų nuostatų patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

4. Nustatyti, kad šio sprendimo 3 punktas įsigalioja nuo šio sprendimo 1 punktu patvirtintų nuostatų įregistravimo Juridinių asmenų registre dienos.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmams Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Vitalijus Mitrofanovas

 

 

PATVIRTINTA

Akmenės rajono savivaldybės tarybos

2024 m. vasario 12 d. sprendimu Nr. T-9

 

 

AKMENĖS RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMŲ NUOSTATAI

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Akmenės rajono socialinių paslaugų namų nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Akmenės rajono socialinių paslaugų namų (toliau – Socialinių paslaugų namai) teisinę formą, savininką, savininko teises ir pareigas įgyvendinančią instituciją ir jos kompetenciją, veiklos sritį, rūšis, tikslus, funkcijas, darbo organizavimo principus, Socialinių paslaugų namų teises ir pareigas, valdymą, finansavimą, reorganizavimą ir likvidavimą.

2. Socialinių paslaugų namai yra ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, turintis savo nuostatus, antspaudą su Akmenės rajono savivaldybės herbu ir savo pavadinimu, einamąsias biudžetinių ir specialiųjų nebiudžetinių lėšų nacionaline ir užsienio valiuta sąskaitas pasirinktuose Lietuvos Respublikos bankuose.

3. Socialinių paslaugų namų teisinė forma – biudžetinė įstaiga.

4. Socialinių paslaugų namų buveinės adresas: Respublikos g. 28, LT-85154 Naujoji Akmenė.

5. Socialinių paslaugų namų savininkė – Akmenės rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė), kodas 111100056, adresas: L. Petravičiaus a. 2, LT-85132 Naujoji Akmenė.

6. Socialinių paslaugų namų savininko teises ir pareigas įgyvendina Savivaldybės meras, išskyrus tas Socialinių paslaugų namų  savininko teises ir pareigas, kurios yra priskirtos išimtinei ir paprastajai Savivaldybės tarybos kompetencijai (jeigu paprastosios Savivaldybės tarybos kompetencijos įgyvendinimo Savivaldybės taryba nėra perdavusi Savivaldybės merui).

7. Savivaldybės tarybos kompetencija:

7.1. Savivaldybės mero teikimu tvirtina Socialinių paslaugų namų nuostatus;

7.2. priima sprendimą dėl Socialinių paslaugų namų buveinės pakeitimo;

7.3. priima sprendimą dėl Socialinių paslaugų namų pertvarkymo, reorganizavimo ar likvidavimo;

7.4. priima sprendimą dėl Socialinių paslaugų namų filialo steigimo ir jo veiklos nutraukimo;

7.5. skiria ir atleidžia likvidatorių arba sudaro likvidacinę komisiją ir nutraukia jos įgaliojimus;

7.6. sprendžia kitus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatyme, kituose įstatymuose ir šiuose Nuostatuose savininko teises ir pareigas įgyvendinančiai institucijai priskirtus klausimus.

8. Socialinių paslaugų namai yra mišrių socialinių paslaugų įstaiga, Savivaldybės gyventojams teikianti bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas.

9. Socialinių paslaugų namuose veikia 7 struktūriniai padaliniai: Neįgaliųjų dienos užimtumo centras, Socialinės globos ir asmens sveikatos priežiūros padalinys, Socialinės priežiūros padalinys, Aptarnavimo ir ūkio padalinys, Dienos socialinės globos asmens namuose padalinys, Asmeninės pagalbos teikimo padalinys, Socialinių dirbtuvių veiklos padalinys. Struktūriniai padaliniai nėra juridiniai asmenys, jie veikia pagal Socialinių paslaugų namų nuostatus ir atsako pagal Socialinių paslaugų namų prievoles.

10. Socialinių paslaugų namų veiklos laikotarpis neribotas, finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais.

11. Socialinių paslaugų namai savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymu ir kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymais, Akmenės rajono savivaldybės tarybos sprendimais, Savivaldybės mero potvarkiais, kitais teisės aktais ir šiais Nuostatais.

12. Socialinių paslaugų namų veikla grindžiama bendražmogiškomis vertybėmis ir socialinio darbo principais, teikiant bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas tiems Savivaldybės gyventojams, kurių gaunamos pajamos yra nepakankamos, o gebėjimas pasirūpinti savimi dėl objektyvių priežasčių yra ribotas.

13. Socialinių paslaugų namų vieši pranešimai skelbiami Socialinių paslaugų namų interneto svetainėje, per kitas visuomenės informavimo priemones.

 

II SKYRIUS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMŲ VEIKLOS RŪŠYS

 

14. Socialinių paslaugų namų veiklos pobūdis – socialinė veikla.

15. Socialinių paslaugų namų veiklos rūšys pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių:

15.1. stacionarinė pagyvenusių ir neįgaliųjų asmenų globos veikla – kodas 87.30;

15.2. kita stacionarinė globos veikla – kodas 87.90;

15.3. nesusijusio su apgyvendinimu socialinio darbo su pagyvenusiais ir neįgaliaisiais asmenimis veikla (88.10);

15.4. kita, niekur kitur nepriskirta, nesusijusi su apgyvendinimu, socialinio darbo veikla (88.99);

15.5. kita žmonių sveikatos priežiūros veikla (86.90);

15.6. viduriniojo medicinos personalo paslaugų teikimas ligoniams ne ligoninėse (86.90.10);

15.7. kitas, niekur kitur nepriskirtas, keleivinis sausumos transportas (49.39).

 

III SKYRIUS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMŲ VEIKLOS TIKSLAS, UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

16. Socialinių paslaugų namų tikslas – įgyvendinti Savivaldybės socialinių paslaugų strategiją, socialinėmis paslaugomis ugdyti ir stiprinti socialiai pažeidžiamų rajono gyventojų gebėjimus ir galimybes savarankiškai spręsti savo socialines problemas, padėti įveikti socialinę atskirtį, integruotis į visuomenę.

17. Socialinių paslaugų namų uždaviniai:

17.1. organizuoti ir teikti kokybiškas socialines paslaugas senyvo amžiaus asmenims, neįgaliems asmenims, kitiems asmenims (daugiavaikėms šeimoms, skurdžiai gyvenantiems asmenims (šeimoms) ir pan.), atsižvelgiant į nustatytą socialinių paslaugų poreikį;

17.2. stiprinti ir efektyviai naudoti įstaigos materialinę bazę, reikalingą bendrųjų ir specialiųjų socialinių paslaugų teikimui;

17.3. sudaryti sąlygas Socialinių paslaugų namų darbuotojų nuolatiniam profesiniam tobulėjimui, rūpintis, kad įstaigoje dirbtų tinkamas asmenines savybes dirbti su senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ir kt. grupių asmenimis turintys darbuotojai;

17.4. rengti ir įgyvendinti iš Savivaldybės biudžeto lėšų, valstybės biudžeto lėšų, ES struktūrinių fondų lėšų ar kitų šaltinių finansuojamus projektus, skirtus socialinių paslaugų infrastruktūros plėtrai, socialinių paslaugų kokybės gerinimui ir kt.;

17.5. bendradarbiauti su rajono gyventojams socialines paslaugas teikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, siekti didinti socialinių paslaugų įvairovę, prieinamumą ir veiksmingumą.

18. Socialinių paslaugų namai, įgyvendindami veiklos tikslą ir uždavinius, atlieka šias funkcijas:

18.1. atsižvelgdami į Savivaldybės gyventojų poreikius, teikia bendrąsias socialines paslaugas:

18.1.1. informavimas;

18.1.2. konsultavimas;

18.1.3. tarpininkavimas ir atstovavimas;

18.1.4. sociokultūrinės (laisvalaikio organizavimo) paslaugos;

18.1.5. transporto organizavimas;

18.1.6. asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų organizavimas ir teikimas;

18.1.7. kitos bendrosios socialinės paslaugos, atsižvelgiant į individualius asmens poreikius ir Socialinių paslaugų namų galimybes;

18.2. pagal nustatytą socialinių paslaugų poreikį Savivaldybės gyventojams teikia specialiąsias socialines paslaugas:

18.2.1. socialinė priežiūra (pagalba į namus, socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas, laikinas apnakvindinimas, laikinas atokvėpis (socialinė priežiūra), kitos socialinės paslaugos, atsižvelgiant į nustatytą socialinių paslaugų poreikį);

18.2.2. socialinė globa (dienos, trumpalaikė ir ilgalaikė);

18.2.3. laikinas atokvėpis (globa);

18.3. esant poreikiui, nustato asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį;

18.4. esant poreikiui, vertina asmens socialinės globos poreikį;

18.5. vertina asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas, nustato asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydį;

18.6. asmenims su sunkia negalia teikia integralios pagalbos (socialinės globos ir slaugos) asmens namuose paslaugas;

18.7. organizuoja neįgaliųjų dienos užimtumo centro veiklą, atsižvelgdami į neįgaliųjų poreikius, teikia neįgaliesiems socialines paslaugas ir kitą socialinę pagalbą;

18.8. teikia asmeninio asistento paslaugas fizinę ir (ar) kompleksinę negalią turintiems asmenims;

18.9. atlieka asmenų gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdieninius sprendimus vertinimą, rengia ir suinteresuotoms institucijoms teikia išvadas, esant poreikiui dalyvauja teismo posėdžiuose, Savivaldybės neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisijos posėdžiuose, teikia siūlymus Savivaldybės administracijai dėl galimos pagalbos asmeniui suteikimo, jei tokios pagalbos negali suteikti asmens artimieji, bendruomenės nariai ir pan.;

18.10. pagal teismo sprendimą vykdo Socialinių paslaugų namų gyventojų globėjo (rūpintojo) pareigas, atstovauja jų interesams valstybės ir savivaldybių institucijose bei įstaigose, nevyriausybinėse organizacijose, gina jų teises;

18.11. teisės aktų nustatyta tvarka aprūpina Savivaldybės gyventojus techninės pagalbos priemonėmis;

18.12. teikia socialinių dirbtuvių paslaugą;

18.13. pagal kompetenciją nagrinėja socialinių paslaugų gavėjų (jų šeimų narių, artimųjų ir pan.) prašymus, skundus, ieško veiksmingų priemonių kilusioms problemoms išspręsti;

18.14. socialines paslaugas teikiančio personalo skaičių ir struktūrą suformuoja atsižvelgdami į Socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintų Socialinę globą teikiančių darbuotojų darbo laiko sąnaudų normatyvų reikalavimus;

18.15. tvarko Socialinių paslaugų namų teikiamų socialinių paslaugų gavėjų asmens bylas ir kitą įstaigos veiklos dokumentaciją;

18.16. bendradarbiauja su Savivaldybės administracijos skyriais ir seniūnijomis, asmens sveikatos priežiūros įstaigomis ir kt.;

18.17. vykdo kitas socialinių paslaugų teikimą reglamentuojančiais teisės aktais nustatytas funkcijas.

 

IV SKYRIUS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMŲ VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR VALDYMAS

 

19. Socialinių paslaugų namams vadovauja direktorius. Asmuo į Socialinių paslaugų namų direktoriaus pareigas priimamas 5 metų kadencijai konkurso būdu arba įstatymų nustatytais atvejais be konkurso. Socialinių paslaugų namų direktorių priima į pareigas ir atleidžia iš jų Savivaldybės meras. Darbo sutartį su Socialinių paslaugų namų direktoriumi pasirašo Savivaldybės meras.

20. Socialinių paslaugų namų veikla organizuojama pagal Socialinių paslaugų namų direktoriaus patvirtintą metinį veiklos planą.

21. Socialinių paslaugų namų direktorius:

21.1. organizuoja ir koordinuoja Socialinių paslaugų namų darbą taip, kad būtų įgyvendintas Socialinių paslaugų namų tikslas, uždaviniai ir atliekamos nustatytos funkcijos, analizuoja ir vertina Socialinių paslaugų namų veiklos rezultatus;

21.2. užtikrina, kad būtų laikomasi įstatymų, kitų teisės aktų ir šių Nuostatų;

21.3.nustato Socialinių paslaugų namų struktūrą ir darbuotojų pareigybių sąrašą;

21.4. rengia ir teikia steigėjui tvirtinti Socialinių paslaugų namų teikiamų socialinių paslaugų kainas, mitybos ir medikamentų finansinius normatyvus ir kt.;

21.5. tvirtina Socialinių paslaugų namų vidaus darbo tvarkos taisykles, kitus vidaus organizacinius dokumentus;

21.6. tvirtina Socialinių paslaugų namų darbuotojų pareigybių aprašymus, Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka priima į darbą ir atleidžia Socialinių paslaugų namų darbuotojus, nustato pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus, atlieka darbuotojų kasmetinį vertinimą, nustato pareiginės algos kintamosios dalies dydžius, priemokas, skiria paskatinimus, drausmines nuobaudas, užtikrina darbuotojams saugias darbo sąlygas, sudaro sąlygas kelti kvalifikaciją ir atestuotis;

21.7. pagal savo kompetenciją leidžia įsakymus Socialinių paslaugų namų darbo organizavimo klausimais, organizuoja ir kontroliuoja jų vykdymą;

21.8. atstovauja Socialinių paslaugų namams arba įgalioja kitus Socialinių paslaugų namų darbuotojus atstovauti Socialinių paslaugų namams kitose įstaigose ar institucijose, pasirašo Socialinių paslaugų namų vardu sutartis;

21.9. organizuoja Socialinių paslaugų namų dokumentų saugojimą ir tvarkymą teisės aktų nustatyta tvarka;

21.10. Socialinių paslaugų namų direktorius yra biudžeto asignavimų valdytojas ir vykdo jam pavestas pareigas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymu, organizuoja įstaigos buhalterinę apskaitą pagal Lietuvos Respublikos finansinės apskaitos įstatymą, nustato biudžetinės įstaigos darbuotojų darbo apmokėjimo sistemą;

21.11. teisės aktų nustatyta tvarka valdo, naudoja Socialinių paslaugų namų turtą, lėšas ir jais disponuoja, rūpinasi materialiniais, finansiniais, informaciniais ištekliais, užtikrina racionalų bei taupų jų bei turto valdymą ir naudojimą, veiksmingą Socialinių paslaugų namų vidaus kontrolės sistemos veikimą ir jos tobulinimą;

21.12. teikia steigėjui ir kitoms įstatymų numatytoms institucijoms savo veiklos ataskaitas, užtikrina, kad teikiamų ataskaitų rinkiniai ir statistinės ataskaitos būtų teisingi ir parengti pagal Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymą;

21.13. užtikrina Socialinių paslaugų namų darbuotojų bendradarbiavimą su įstaigos gyventojų artimaisiais, giminaičiais ir pan., Savivaldybės administracijos skyriais ir seniūnijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, dirbančiomis su senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ir kt.;

21.14. teikia informaciją visuomenei apie Socialinių paslaugų namų veiklą, vykdomas programas bei įstaigos veiklos efektyvumą;

21.15. įgyvendina saugos darbe, priešgaisrinės saugos, aplinkosaugos ir kt. reikalavimus;

21.16. priima sprendimą dėl įstaigos teikiamos ilgalaikės socialinės globos pardavimo kitoms savivaldybėms;

21.17. Savivaldybės institucijų nustatyta tvarka priima sprendimus dėl socialinių paslaugų skyrimo, sustabdymo, pratęsimo, nutraukimo, teikia siūlymus Savivaldybės administracijai dėl socialinių paslaugų, teikiamų asmeniui, rūšies pakeitimo ir pan.;

21.18. užtikrina, kad Socialinių paslaugų namų teikiamos socialinės paslaugos būtų laiku ir teisingai suvestos į Socialinės paramos informacinės sistemos duomenų bazę;

21.19. atlieka kitas teisės aktuose ir pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.

22. Socialinių paslaugų namų direktorius atsako už netinkamą pareigų vykdymą teisės aktų nustatyta tvarka.

23. Socialinių paslaugų namų direktoriaus nebuvimo darbe laikotarpiu (atostogų, nedarbingumo, komandiruočių ir kt.) jo funkcijas atlieka kitas Socialinių paslaugų namų darbuotojas, kurio pareigybės aprašyme numatytas direktoriaus pavadavimas.

V SKYRIUS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMŲ DIREKTORIAUS NUŠALINIMO AR ATŠAUKIMO PRIEŽASČIŲ SĄRAŠAS IR NUŠALINIMO AR ATŠAUKIMO TVARKA

 

24. Socialinių paslaugų namų direktoriaus nušalinimo priežasčių sąrašas:

24.1. asmeniui ikiteisminio tyrimo institucijos yra pareikštas įtarimas dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo;

24.2. asmeniui ikiteisminio tyrimo institucijos yra pareikštas įtarimas dėl nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio nusikaltimo padarymu;

24.3. asmeniui ikiteisminio tyrimo institucijos yra pareikštas įtarimas dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo padarymo;

24.4. asmeniui ikiteisminio tyrimo institucijos yra pareikštas įtarimas dėl nusikaltimų, kuriais padaryta turtinė žala valstybei;

24.5. asmuo darbo vietoje darbo metu pasirodo neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių, toksinių ar psichotropinių medžiagų arba vengia pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo;

24.6. Lietuvos Respublikos darbo kodekse ir kituose teisės aktuose numatytais pagrindais.  

25. Socialinių paslaugų namų direktoriaus atšaukimo priežasčių sąrašas:

25.1. asmuo pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą;

25.2. asmuo pripažintas kaltu dėl nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą;

25.3. asmuo pripažintas kaltu dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo padarymo ir nuo apkaltinamojo (atleidimo nuo atsakomybės) nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo 3 metai;

25.4. asmuo pripažintas kaltu dėl nusikaltimų, kuriais padaryta turtinė žala valstybei, ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą;

25.5. asmuo yra uždraustos organizacijos narys;

25.6. asmuo yra atleistas iš skiriamų arba renkamų pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo ir nuo atleidimo iš pareigų dienos nepraėjo 3 metai;

25.7. asmeniui atimta teisė eiti įstaigos vadovo pareigas;

25.8. asmuo yra atleistas iš valstybės tarnautojo pareigų paskyrus tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš pareigų, arba Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka pripažintas padaręs tarnybinį nusižengimą, už kurį turėtų būti skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų, atleistas iš statutinio valstybės tarnautojo pareigų paskyrus tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos statuto nustatyta tvarka, arba atleistas iš pareigų dėl šiurkštaus darbo pareigų pažeidimo ir nuo atleidimo iš pareigų ar tarnybos dienos ar pripažinimo padarius tarnybinį nusižengimą dienos nepraėjo 3 metai;

25.9. asmens padarytas korupcinio pobūdžio teisės pažeidimas, t. y. darbo drausmės ar tarnybinis nusižengimas, piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi, viršijant įgaliojimus, neatliekant pareigų, pažeidžiant viešuosius interesus ir nuo sprendimo dėl darbo drausmės ar tarnybinio nusižengimo padarymo nepraėję 3 metai;

25.10. asmuo yra pripažintas šiurkščiai pažeidęs Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo reikalavimus ir nuo pažeidimo padarymo nepraėjo 3 metai;

25.11. asmuo įtariamas padaręs baudžiamąjį nusižengimą ar nusikaltimą, tačiau nesurinkus pakankamai duomenų ikiteisminis tyrimas nutrauktas, o asmuo patrauktas administracinėn atsakomybėn ir nuo administracinės atsakomybės taikymo nepraėjo 1 metai ar administracinė atsakomybė nebuvo taikyta, taip pat praėję naikinamieji drausminės atsakomybės taikymo terminai;

25.12. paaiškėja, kad dalyvaudamas viešame konkurse eiti Socialinių paslaugų namų direktoriaus pareigas pateikė suklastotus dokumentus arba nuslėpė ar pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, dėl kurių negalėjo būti priimtas į Socialinių paslaugų namų direktoriaus pareigas;

25.13. asmens savybės, ryšiai ar kitos su juo ar jo aplinka susijusios aplinkybės ar faktai jį į pareigas priimančiam asmeniui sudaro pagrindą padaryti išvadą, kad asmuo akivaizdžiai žemina įstaigos autoritetą, griauna pasitikėjimą įstaiga arba ją kompromituoja.

26. Socialinių paslaugų namų direktorius gali būti atšaukiamas iš pareigų, jei Savininkas nepatvirtina Socialinių paslaugų namų direktoriaus ir (ar) Socialinių paslaugų namų veiklos ataskaitos.

27. Socialinių paslaugų namų direktorius taip gali būti nušalintas pagal pareigūnų arba organų, kuriems įstatymai suteikia nušalinimo teisę, rašytinį reikalavimą. 

28. Socialinių paslaugų namų direktoriaus nušalinimo tvarka:

28.1. Socialinių paslaugų namų direktoriaus nušalinamas Savivaldybės merui priėmus sprendimą (išleidus potvarkį) nušalinti direktorių šiuose nuostatuose, Lietuvos Respublikos darbo kodekse ir kituose teisės aktuose nustatyta tvarka. Sprendime  turi būti nurodyta, kuriam laikui darbuotojas nušalinamas;

28.2. Socialinių paslaugų namų direktorius nedelsiant nušalinamas gavus oficialią informaciją apie 24.1–24.4 papunkčiuose nurodytas priežastis.  Darbo užmokestis nušalinimo metu nemokamas. Ikiteisminio tyrimo institucijai pripažinus, kad direktoriaus veikoje nėra nusikalstamos veikos požymių ir ikiteisminį tyrimą jo atžvilgiu nutraukus, direktorius  grąžinamas į ankstesnes pareigas ir jam išmokamas darbo užmokestis už laikotarpį, per kurį jis nebuvo mokamas dėl nušalinimo nuo pareigų.;

28.3. Dėl 24.5 punkte nurodytos priežasties direktorius nušalinamas nedelsiant užfiksavus neblaivumo, apsvaigimo ar vengimo pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo faktą. Darbo užmokestis nušalinimo metu nemokamas. 

29. Socialinių paslaugų namų direktoriaus atšaukimo tvarka:

29.1. Socialinių paslaugų namų direktorius atšaukiamas Savivaldybės merui priėmus sprendimą (išleidus potvarkį) atšaukti Socialinių paslaugų namų direktorių šiuose nuostatuose, Lietuvos Respublikos darbo kodekse ir kituose teisės aktuose nustatyta tvarka;

29.2. Socialinių paslaugų namų direktorius apie galimą jo atšaukimą rašytiniu Savivaldybės mero pranešimu informuojamas ne vėliau kaip likus 7 darbo dienoms iki planuojamo atšaukimo. Pranešime nurodoma atšaukimo priežastis (priežastys) bei nurodoma direktoriaus teisė ne vėliau kaip per 4 darbo dienas pateikti savo argumentuotus paaiškinimus;

29.3. priėmus sprendimą atšaukti Socialinių paslaugų namų direktorių iš pareigų, su juo sudaryta darbo sutartis nutraukiama.

 

VI SKYRIUS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

30. Socialinių paslaugų namai, įgyvendindami tikslą bei atlikdami jiems priskirtas funkcijas, turi teisę:

30.1. nustatyta tvarka gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, kitų juridinių asmenų, fizinių asmenų informaciją ir pasiūlymus Socialinių paslaugų namų kompetencijai priskirtais klausimais;

30.2. naudoti, valdyti turtą bei juo disponuoti Lietuvos Respublikos įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų ir kitų teisės aktų bei šių Nuostatų nustatyta tvarka;

30.3. naudoti Socialinių paslaugų namų lėšas Nuostatuose numatytam tikslui ir veiklai įgyvendinti;

30.4. teikti pasiūlymus steigėjui dėl Socialinių paslaugų namų teikiamų socialinių paslaugų ir vykdomų funkcijų organizavimo bei tobulinimo;

30.5. pagal savo kompetenciją sudaryti sutartis ir susitarimus su juridiniais ir fiziniais asmenimis;

30.6. pasitelkti kitų įstaigų (jų vadovų sutikimu) atstovus, specialistus ir sudaryti bendras komisijas (darbo grupes) Socialinių paslaugų namų kompetencijai priskirtiems klausimams spręsti;

30.7. dalyvauti pasitarimuose, svarstymuose ir pan., susijusiuose su Socialinių paslaugų namų veikla;

30.8. parduoti kitoms savivaldybėms įstaigos teikiamą ilgalaikę ar trumpalaikę socialinę globą tuo atveju, kai įstaigoje yra laisvų vietų ir nėra Savivaldybės gyventojų eilės ilgalaikei ar trumpalaikei socialinei globai gauti;

30.9. pasitelkti savo darbui reikalingus specialistus pagal sutartis;

30.10. kurti naujas socialinių paslaugų ir kitos socialinės pagalbos programas, modelius, užtikrinančius kokybišką senyvo amžiaus asmenų, neįgaliųjų socialinę integraciją;

30.11. rengti ir įgyvendinti ilgalaikes strategines ir trumpalaikes programas bei projektus;

30.12. dalyvauti įgyvendinant tarptautinius projektus;

30.13. gauti paramą Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka;

30.14. pagal savo kompetenciją bendradarbiauti ir palaikyti ryšius su Lietuvos bei užsienio valstybių atitinkamomis institucijomis ir tarptautinėmis organizacijomis;

30.15. naudotis kitomis teisėmis, jei jos neprieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimams ir kitiems teisės aktams.

31. Socialinių paslaugų namų pareigos:

31.1. užtikrinti sveiką ir saugią aplinką socialinės globos gavėjams;

31.2. užtikrinti teikiamų socialinių paslaugų kokybę, didinti socialinių paslaugų prieinamumą;

31.3. užtikrinti atvirumą vietos bendruomenei;

31.4. skirtus Savivaldybės biudžeto ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimus naudoti pagal paskirtį;

31.5. vykdyti kitas įstatymų ir teisės aktų nustatytas pareigas.

32. Socialinių paslaugų namų darbuotojų pareigas ir atsakomybę reglamentuoja Lietuvos Respublikos įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai ir kiti teisės aktai.

 

VII SKYRIUS

LĖŠŲ ŠALTINIAI IR JŲ NAUDOJIMO TVARKA. TURTAS

 

33. Socialinių paslaugų namai finansinę apskaitą organizuoja ir atskaitomybę tvarko teisės aktų nustatyta tvarka.

34. Socialinių paslaugų namų lėšų šaltiniai yra:

34.1. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos;

34.2. Savivaldybės biudžeto asignavimai;

34.3. fondų, organizacijų, kitų juridinių ir fizinių asmenų dovanotos ar kitaip teisėtais būdais perduotos lėšos, tikslinės paskirties lėšos pagal pavedimus;

34.4. už teikiamas paslaugas gautos lėšos;

34.5. Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir kitų fondų lėšos;

34.6. kitos teisėtu būdu įgytos lėšos.

35. Socialinių paslaugų namų turtą sudaro veiklai naudojamos pagrindinės priemonės, finansiniai ištekliai ir kitas su Socialinių paslaugų namų veikla susijęs turtas, kurį valdo ir juo naudojasi patikėjimo teise ir pagal panaudos sutartis, jį saugo ir tausoja.

36. Socialinių paslaugų namų turtas negali būti perduotas, perleistas, įkeistas be savininko sprendimo.

37. Susidėvėjusios ir kitos materialinės vertybės nurašomos ir realizuojamos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

VIII SKYRIUS

VIDAUS PRIEŽIŪRA IR KONTROLĖ

 

38. Socialinių paslaugų namų valstybinį auditą atlieka Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė.

39. Išorinės finansinį, atitikties ir veiklos auditą Socialinių paslaugų namuose atlieka Akmenės rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba.

40. Socialinių paslaugų namų vidaus auditas atliekamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymu ir kitais vidaus auditą reglamentuojančiais teisės aktais.

41. Savivaldybės meras koordinuoja ir kontroliuoja Socialinių paslaugų namų veiklą, kontroliuoja ir prižiūri Socialinių paslaugų namų direktoriaus veiklą.

42. Socialinių paslaugų namai atskaitingi savininkui ir kitiems viešojo sektoriaus subjektams.

 

IX SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

43. Savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos savo kompetencijos sprendimus priima ir įformina raštu: Savivaldybės taryba – sprendimuose, o Savivaldybės meras – potvarkiuose.

44. Šiuose Nuostatuose neaptarti Socialinių paslaugų namų veiklos klausimai sprendžiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais bei kitais teisės aktais.

45. Socialinių paslaugų namų nuostatai keičiami Savivaldybės tarybos sprendimu mero teikimu. Nuostatų keitimą gali inicijuoti savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija, Socialinių paslaugų namų direktorius.

46. Socialinių paslaugų namai reorganizuojami, likviduojami ar pertvarkomi Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

47. Socialinių paslaugų namų vieši pranešimai skelbiami Socialinių paslaugų namų interneto svetainėje www.akmenespn.lt. Už informacijos teisingumą atsako Socialinių paslaugų namų direktorius.

48. Socialinių paslaugų namų vieši pranešimai ir kita informacija, kuri teisės aktų nustatyta tvarka skelbiama viešai, turi būti paskelbta VĮ Registrų centro elektroniniame leidinyje „Juridinių asmenų vieši pranešimai“.

__________________________

 

 

 

 

Direktorė                                                                                                                    Sigita Kupstienė