LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO 2009 M. RUGPJŪČIO 21 D. ĮSAKYMO NR. ISAK-1737 „DĖL EKSPERIMENTINIO MOKYTOJŲ DARBO APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2015 m. birželio 17 d. Nr. V-636
Vilnius
1. P a k e i č i u Eksperimentinio mokytojų darbo apmokėjimo aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. rugpjūčio 21 d. įsakymu Nr. ISAK-1737 „Dėl Eksperimentinio mokytojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:
„5. Mokytojų (išskyrus specialiuosius pedagogus, auklėtojus, profesijos mokytojus, priešmokyklinio ugdymo pedagogus), neformaliojo švietimo mokytojų (pedagogų) ir meninio ugdymo mokytojų (išskyrus ikimokyklinio ugdymo neformaliojo švietimo mokytojus, ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytojus, plaukimo instruktorius, judesio korekcijos pedagogus) (toliau – mokytojai):“.
1.2. Pakeičiu 12.4 papunktį ir jį išdėstau taip:
„12.4. Gimnazijų I–IV klasių (9–12 klasių), profesinio mokymo įstaigų, vykdančių vidurinio ugdymo programą (11–12 klasių), Vilniaus rajono, Šalčininkų rajono, Elektrėnų, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Visagino ir Vilniaus miesto savivaldybių mokyklų, kuriose įteisintas mokymas lietuvių kalba, pradinių klasių (jei klasėje mokosi 10 ir daugiau mokinių ir iš kurių ne mažiau kaip 50 procentų nemoka valstybinės kalbos) mokytojams, jaunimo mokyklų mokytojams mokamas 3–16 procentų tarifinio atlygio priedas. Priedo dydį nustato įstaigos vadovas. Priedai nemokami gimnazijos skyrių, filialų, esančių kitoje gyvenamojoje vietovėje, 9–10 klasių mokytojams.“
1.3. Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:
1.4. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:
„23. Specialiųjų mokyklų, specialiojo ugdymo centrų, specialiųjų mokyklų-daugiafunkcių centrų, profesinio mokymo įstaigų (klasių, grupių), skirtų regos sutrikimą, klausos sutrikimą, judesio ir padėties sutrikimų, elgesio ir emocijų sutrikimų, kalbėjimo ir kalbos sutrikimų, intelekto sutrikimą, įvairiapusių raidos sutrikimų ar sveikatos problemų turintiems mokiniams bendrojo ugdymo mokyklų specialiųjų ir lavinamųjų klasių, sanatorinių mokyklų, Vilniaus lietuvių namų, vaikų socializacijos centrų, vaikų globos namų, bendrojo ugdymo mokyklų, turinčių bendrabučius, ligoninių mokyklų, ligoninių klasių, nepilnamečių tardymo izoliatorių ir pataisos įstaigų mokyklų, tardymo izoliatorių ir (ar) pataisos įstaigų suaugusiųjų mokyklų, nepilnamečių tardymo izoliatorių ir pataisos įstaigų klasių, tardymo izoliatorių ir (ar) pataisos įstaigų suaugusiųjų klasių teistų vaikų ir suaugusiųjų, kurie atlieka arešto, terminuoto laisvės atėmimo ir laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmes, taip pat suimtųjų mokytojams, nurodytiems aprašo 5 punkte, profesijos mokytojams, taip pat mokytojams, vykdantiems mokinių mokymą namuose esant atitinkamai gydytojų konsultavimo komisijos išvadai, vykdantiems individualų ir grupinį vaikų, gydomų sveikatos priežiūros įstaigose, mokymą nustatomas 4–16 proc. tarifinio atlygio priedas.“
1.5. Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:
„24. Mokytojams, kurių klasėje (grupėje) yra ugdomi 1–4 mokiniai, kuriems pedagoginės psichologinės tarnybos arba švietimo pagalbos tarnybos dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų yra nustačiusios vidutinius, didelius ar labai didelius specialiuosius ugdymosi poreikius, nustatomas 4–8 proc. tarifinio atlygio priedas, o esant 5 ir daugiau tokių vaikų – 4–16 proc. tarifinio atlygio priedas.“
Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė
SUDERINTA SUDERINTA
Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos
2015 m. birželio mėn. 12 d. ir darbo ministerijos
raštu Nr. (1.15-0202)-5K-1512518)-6K-1504618 2015 m. birželio mėn. 12 d.
raštu Nr. (11.10-53)SD-3812