ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS
TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDRUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2019 m. birželio 21 d. Nr. T-135
Šilalė
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 6 punktu ir Lietuvos Respublikos bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymo 2 straipsnio 6 dalimi, 8 straipsniu, Šilalės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Šilalės rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos nuostatus (pridedama).
2. Paskelbti informaciją apie šį sprendimą vietinėje spaudoje, o visą sprendimą – Šilalės rajono savivaldybės interneto svetainėje www.silale.lt ir Teisės aktų registre.
Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos administracinių ginčų komisijos Klaipėdos apygardos skyriui (H. Manto g. 37, 92236 Klaipėda) arba Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmams (Galinio Pylimo g. 9, 91230 Klaipėda) per vieną mėnesį nuo šio sprendimo paskelbimo arba įteikimo suinteresuotam asmeniui dienos.
PATVIRTINTA
Šilalės rajono savivaldybės tarybos
2019 m. birželio 21 d. sprendimu
Nr. T1-135
ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDRUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBOS NUOSTATAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šilalės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) bendruomeninių organizacijų tarybos (toliau – Taryba) nuostatai reglamentuoja Tarybos sudarymą, funkcijas, teises, darbo organizavimo ir sprendimų priėmimo tvarką.
2. Taryba yra visuomeniniais pagrindais veikianti kolegiali patariamoji institucija. Tarybos nariams už dalyvavimą Tarybos veikloje nemokama.
5. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Savivaldybės tarybos sprendimais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.
II SKYRIUS
TARYBOS TIKSLAS IR FUNKCIJOS
7. Tarybos veiklos tikslas – užtikrinti ir skatinti bendruomeninių organizacijų dalyvavimą nustatant, formuojant ir įgyvendinant bendruomeninių organizacijų plėtros politiką Savivaldybėje, stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės institucijų, įstaigų ir bendruomeninių organizacijų.
8. Siekdama įgyvendinti savo veiklos tikslą, Taryba:
8.1. teikia pasiūlymus Savivaldybės institucijoms dėl Savivaldybės teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų veiklos skatinimo;
8.2. teikia siūlymus išplėstinėms seniūnaičių sueigoms dėl atstovų, deleguojamų į pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisijos narius, taip pat dėl atstovų, deleguojamų dalyvauti Savivaldybės tarybos sudaromų komitetų, darbo grupių ir komisijų darbe;
8.3. teikia siūlymus Savivaldybės institucijoms ir išplėstinėms seniūnaičių sueigoms dėl bendruomenių viešųjų poreikių ir iniciatyvų finansavimo tikslingumo, dėl viešųjų paslaugų, už kurių teikimą yra atsakinga Savivaldybė, teikimo perdavimo bendruomeninėms ir kitoms nevyriausybinėmis organizacijoms tikslingumo, vietos verslumo skatinimo ir dėl kitų Savivaldybės gyventojams svarbių reikalų;
8.4. informuoja visuomenę apie Tarybos tikslus ir veiklą, skleidžia informaciją apie Savivaldybėje veikiančias bendruomenines organizacijas, jų iniciatyvas, veiklą, teikiamas paslaugas, organizuojamus mokymus (informacija skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje www.silale.lt);
8.5. inicijuoja bendruomeninių organizacijų pasitarimus ir kitas veiklas aktualiais bendruomeninių organizacijų veiklos ir teikiamų paslaugų klausimais;
III SKYRIUS
TARYBOS TEISĖS
9. Taryba turi šias teises:
9.1. teikti siūlymus dėl rengiamų Savivaldybės teisės aktų, susijusių su bendruomeninių organizacijų veikla, projektų;
9.2. kviesti į savo posėdžius valstybės ir Savivaldybės institucijų ir įstaigų, bendruomeninių ir (ar) kitų nevyriausybinių organizacijų atstovus, nepriklausomus ekspertus klausimams, susijusiems su Tarybos funkcijų atlikimu, spręsti;
9.3. teikti siūlymų ir rekomendacijų, kaip plėsti Savivaldybės ir bendruomeninių organizacijų bendradarbiavimą;
IV SKYRIUS
TARYBOS SUDARYMAS IR DARBO ORGANIZAVIMAS
10. Tarybą iš 6 narių 3 metų laikotarpiui sudaro Savivaldybės taryba. Taryba sudaroma pariteto principu: pusė narių – Savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovai, kita pusė – bendruomeninių organizacijų, veikiančių Savivaldybės teritorijoje, atstovai.
11. Taryba sudaroma iš:
12. Kandidatai į bendruomeninių organizacijų tarybą atrenkami šia tvarka:
12.1. Savivaldybės administracija organizuoja 3 bendruomeninių organizacijų atstovų atranką į Bendruomeninių organizacijų tarybą. Informacija apie organizuojamą atranką skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje www.silale.lt. Juridinį statusą turinčios bendruomeninės organizacijos raštu arba elektroniniu paštu pasiūlo po vieną atstovą. Jeigu pasiūloma daugiau asmenų, organizuojamas bendruomeninių organizacijų atstovų susirinkimas, kurio metu balsavimo būdu išrenkami 3 bendruomeninių organizacijų atstovai į Bendruomeninių organizacijų tarybą;
14. Tarybos sprendimai įforminami Tarybos posėdžių protokolais. Protokolo įvadinėje dalyje nurodoma posėdžio data ir laikas, posėdžio pirmininko ir protokolą rašiusiojo asmens vardai ir pavardės, posėdžio dalyviai, svarstomieji klausimai (darbotvarkė), kviestųjų asmenų vardai, pavardės, pareigos ir kam jie atstovauja, jei atstovauja konkrečiam juridiniam asmeniui. Protokolo dėstomojoje dalyje įrašomas kiekvienas svarstomas darbotvarkės klausimas ir priimtas sprendimas konkrečiu darbotvarkės klausimu. Jei svarstomu klausimu balsuojama, nurodomi balsavimo rezultatai. Protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas ir protokolą rašęs asmuo. Posėdyje dalyvavusių asmenų kalbos fiksuojamos posėdžio metu daromame garso įraše, kuris yra saugomas informacinėse laikmenose.
16. Tarybos pirmininkas ir pavaduotojas išrenkami per pirmąjį Tarybos posėdį paprasta balsų dauguma. Pirmininku išrenkamas daugiausia balsų surinkęs Tarybos narys. Balsams pasiskirsčius po lygiai, organizuojamas kitas balsavimo etapas dėl vienodą balsų skaičių surinkusių kandidatų. Pavaduotojas renkamas Tarybos narių balsų dauguma. Jeigu renkant pavaduotoją balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas. Jei pirmininku išrenkamas Savivaldybės institucijos atstovas, pavaduotoju turi būti išrinktas bendruomeninės organizacijos atstovas ir atvirkščiai.
17. Tarybos pirmininkas:
17.2. Sudaro Tarybos posėdžių darbotvarkę, šaukia Tarybos posėdžius ir jiems pirmininkauja. Jeigu pirmininko laikinai nėra, posėdžiui pirmininkauja jo pavaduotojas. Tarybos posėdį gali inicijuoti ir ne mažiau kaip trečdalis Tarybos narių;
17.4. atstovauja Tarybai valstybės ir Savivaldybės institucijose, įstaigose ir organizacijose ar įgalioja jai atstovauti kitus Tarybos narius, pritarus Tarybai;
18. Tarybos nario įgaliojimai nutrūksta, jeigu:
20. Kiekvienas Tarybos narys turi teisę siūlyti klausimų posėdžiui, iš anksto informavęs apie tai Tarybos pirmininką.
21. Tarybos narys turi nusišalinti, jeigu posėdyje arba kitaip sprendžia, nagrinėja klausimą, susijusį su jo privačiais interesais, galinčiais sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą, arba jeigu yra kitų priežasčių, galinčių turėti įtakos klausimo nagrinėjimo nešališkumui. Jei Taryba ketina svarstyti klausimą, dėl kurio Tarybos nariui kyla viešųjų ir privačių interesų konfliktas, jis apie tai praneša Tarybos pirmininkui iki posėdžio pradžios. Jeigu klausimas, dėl kurio gali kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas, įtraukiamas į darbotvarkę posėdžio metu, Tarybos narys informuoja Tarybą prieš klausimo svarstymą.
22. Tarybos sprendimai priimami, kai jiems pritaria daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Tarybos (posėdžio) pirmininko balsas.
V SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
27. Pasikeitus teisės aktams, iki bus pakeisti Bendruomeninių organizacijų tarybos nuostatai, tiesiogiai galioja teisės aktų nuostatos.
28.Tarybos nariai už teisės aktų pažeidimus įgyvendinant šiuos nuostatus atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.