LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO

2016 M. VASARIO 24 D. ĮSAKYMO NR. 1V-131 „DĖL PRIEGLOBSČIO LIETUVOS RESPUBLIKOJE SUTEIKIMO IR PANAIKINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2023 m. gegužės 9 d. Nr. 1V-278

Vilnius

 

P a k e i č i u Prieglobsčio Lietuvos Respublikoje suteikimo ir panaikinimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2016 m. vasario 24 d. įsakymu Nr. 1V-131 „Dėl Prieglobsčio Lietuvos Respublikoje suteikimo ir panaikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.  Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. Aprašo nustatyta tvarka priimti Migracijos departamento sprendimai įforminami raštu ir užregistruojami MIGRIS.“

2.  Pripažįstu netekusiu galios 9 punktą.

3Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:

14. Su Migracijos departamento sprendimu prieglobsčio prašytoją supažindinusi valstybės institucija ar įstaiga įteikdama jam išspausdintą sprendimą užsienietį informuoja apie teisę įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ X ir X2 skyriuose nustatyta tvarka pateikti skundą dėl šio sprendimo, taip pat apie teisę Aprašo nustatyta tvarka pasinaudoti valstybės garantuojama teisine pagalba.“

4.  Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:

22. Prašymas suteikti prieglobstį laikomas pateiktu, kai užsienietis jį pateikia įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 67 straipsnio 1 dalyje nurodytai valstybės institucijai ar įstaigai, laikydamasis to paties straipsnio 2 dalyje nustatytų reikalavimų.

Kai yra įvesta karo padėtis, nepaprastoji padėtis, taip pat paskelbta ekstremalioji situacija dėl masinio užsieniečių antplūdžio, prašymas suteikti prieglobstį laikomas pateiktu, kai užsienietis jį pateikia įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 14012 straipsnio 1 dalyje nurodytai valstybės institucijai ar įstaigai, laikydamasis įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 67 straipsnio 2 dalyje nustatytų reikalavimų.

Nuo prašymo suteikti prieglobstį pateikimo momento jį pateikęs asmuo naudojasi prieglobsčio prašytojams numatytomis teisėmis ir garantijomis. Prašymas suteikti prieglobstį turi būti motyvuotas, jame turi būti išdėstyti faktai, patvirtinantys prieglobsčio prašytojo visiškai pagrįstą baimę būti persekiojamam arba realų įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 87 straipsnio 1 dalyje nurodytų veiksmų pavojų. Jeigu laisvos formos prašymas suteikti prieglobstį nėra motyvuotas, jo pateikimo motyvai turi būti atskleisti užpildant nustatytos formos prašymą suteikti prieglobstį, nurodytą Aprašo 25.5 papunktyje. Tai, kad laisvos formos prašymas suteikti prieglobstį nėra motyvuotas, nesudaro pagrindo atsisakyti jį priimti ir atlikti Aprašo 25 punkte nurodytus veiksmus.

Migracijos departamento direktorius nustato Migracijos departamento struktūrinius padalinius, kuriuose priimami prašymai suteikti prieglobstį.“

5.  Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:

24. Prašymas suteikti prieglobstį laikomas priimtu, kai jį priimančios institucijos ar įstaigos (toliau – priimanti institucija) įgaliotas valstybės tarnautojas užregistruoja prieglobsčio prašytojo duomenis ir prašymą suteikti prieglobstį MIGRIS.“

6.  Pakeičiu 25.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

25.7. Migracijos departamentui atlikus Aprašo 36, 37, 43 ir 128 punktuose nurodytus veiksmus, išspausdina iš MIGRIS sprendimą (-us), priimtą (-us) atlikus veiksmus šiame papunktyje nurodytuose punktuose, ir jį (juos) įteikia prieglobsčio prašytojui.“

7.  Pakeičiu 92.2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

92.2.1. Lietuvos nacionalinėje Šengeno informacinėje sistemoje – ar kita Šengeno valstybė nėra įtraukusi įspėjimo dėl užsieniečio neįsileidimo pagal 2006 m. gruodžio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1987/2006 dėl antrosios kartos Šengeno informacinės sistemos (SIS II) sukūrimo, veikimo ir naudojimo su visais pakeitimais nuostatas, perspėjimo dėl draudimo užsieniečiui atvykti ir apsigyventi pagal 2018 m. lapkričio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2018/1861 dėl Šengeno informacinės sistemos (SIS) sukūrimo, eksploatavimo ir naudojimo patikrinimams kertant sieną, kuriuo iš dalies keičiama Konvencija dėl Šengeno susitarimo įgyvendinimo ir iš dalies keičiamas bei panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 1987/2006, su visais pakeitimais nuostatas (toliau – perspėjimas dėl draudimo užsieniečiui atvykti ir apsigyventi) arba perspėjimo dėl užsieniečio grąžinimo pagal 2018 m. lapkričio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 2018/1860 dėl Šengeno informacinės sistemos naudojimo neteisėtai esančių trečiųjų šalių piliečių grąžinimui su visais pakeitimais (toliau – Reglamentas (ES) 2018/1860) nuostatas;“.

8.  Pakeičiu 134 punktą ir jį išdėstau taip:

134. Prieglobsčio prašytojas, atvykęs į valstybės instituciją ar įstaigą, kurioje jis apgyvendintas, privalo pateikti Aprašo 128 punkte nurodytą sprendimą, kuris patvirtina prieglobsčio prašytojo teisę apsigyventi šioje institucijoje ar įstaigoje.“

9.  Pakeičiu 165.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

165.3patikrina duomenis apie užsienietį Lietuvos nacionalinėje Šengeno informacinėje sistemoje – ar kita Šengeno valstybė nėra įtraukusi perspėjimo dėl draudimo užsieniečiui atvykti ar apsigyventi arba perspėjimo dėl užsieniečio grąžinimo pagal Reglamento (ES) 2018/1860 nuostatas kartu su draudimu atvykti;“.

10.  Pakeičiu 179.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

179.5. parengti ir pateikti teismui procesinius dokumentus, kai Migracijos departamentas gauna prieglobsčio prašytojo arba jo atstovo pagal įstatymą prašymą suteikti valstybės garantuojamą teisinę pagalbą, susijusią su kreipimusi į teismą įgyvendinant įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 117 straipsnio 1 dalyje, 118 straipsnio 1 dalyje, 136 straipsnyje, 140 straipsnio 4 dalyje, 1408 straipsnio 9 dalyje ir 14025 straipsnyje nustatytas teises;“.

11Pripažįstu netekusiu galios 192.3 papunktį.

12Pripažįstu netekusiu galios 1 priedą.

 

 

 

Vidaus reikalų ministrė                                                                                               Agnė Bilotaitė