LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO 2016 M. LIEPOS 15 D. ĮSAKYMO NR. ĮV-621 „DĖL KULTŪROS SRITIES INVESTICIJŲ PROJEKTŲ atrankos komisijos darbo reglamento patvirtinimo“ pakeitimo
2017 m. vasario 21d. Nr. ĮV-394
Vilnius
Pakeičiu Kultūros srities investicijų projektų atrankos komisijos darbo reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2016 m. liepos 15 d. įsakymu Nr. ĮV-621 „Dėl kultūros srities investicijų projektų atrankos komisijos darbo reglamento patvirtinimo“ ir išdėstau jį nauja redakcija (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos kultūros ministro
2017 m. vasario 21 d. įsakymu Nr. ĮV-394
kultūrOS SRITIES INVESTICIJŲ PROJEKTŲ ATRANKOS KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS
I skyrius
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Kultūros srities investicijų projektų atrankos komisijos (toliau – komisija) darbo reglamentas (toliau – reglamentas) nustato komisijos uždavinius, funkcijas, teises ir pareigas bei sprendimų priėmimo tvarką.
2. Komisija savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymais, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais investicijų projektų rengimą, ir šiuo reglamentu.
II skyrius
KOMISIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS
4. Pagrindinis komisijos uždavinys – svarstyti Kultūros ministerijai (toliau – ministerija) pateiktų kultūros srities investicijų projektų (toliau – projektai), siūlomų įtraukti į Valstybės investicijų programą (toliau – VIP) ar esančių VIP iniciavimą, planavimą ir/arba stebėseną, užbaigimą (nutraukimą).
5. Komisija, vykdydama 4 punkte nurodytą uždavinį, atlieka šias funkcijas:
5.1. vadovaudamasi atrankos kriterijais (kuomet kriterijai taikomi) vertina ir atrenka pateiktus prašymus su atliktomis investicijų analizėmis, projektų rinkodaros planais;
III skyrius
KOMISIJOS TEISĖS IR PAREIGOS
7. Komisija, vykdydama jai pavestas funkcijas, turi teisę:
7.1. prašyti projektą pateikusių institucijų papildomos informacijos, susijusios su projekto įgyvendinimu;
IV skyrius
KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS IR KOMISIJOS SPRENDIMŲ priėmimas
9. Komisijos posėdžiai organizuojami einamojo mėnesio paskutinę savaitę, pagal iš anksto suderintą laiką. Neatidėliotinai svarbių klausimų nagrinėjimui gali būti rengiami neeiliniai komisijos posėdžiai.
10. Komisijos posėdis yra teisėtas, kai jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė komisijos narių. Komisijos posėdis gali vykti naudojant elektroninių ryšių technologijas (elektroniniu paštu), apie tai pažymint Komisijos posėdžio protokole, kai jame balsuoja ne mažiau kaip pusė komisijos narių. Sprendimą dėl posėdžio formos priima komisijos pirmininkas, o jam nesant – komisijos pirmininko pavaduotojas.
11. Komisijos posėdyje nagrinėjami klausimai, pateikti likus ne mažiaus kaip 2 savaitėms iki komisijos posėdžio. Vėliau pateikti klausimai nukeliami į ateinančio mėnesio posėdį, išskyrus neatidėliotinos svarbos klausimus.
12. Sprendimą dėl neatidėliotinos svarbos klausimų nagrinėjimo skubos tvarka priima komisijos pirmininkas, o jam nesant – komisijos pirmininko pavaduotojas.
13. Strateginio planavimo ir kontrolės departamento Investicijų ir turto valdymo skyrius (toliau – Investicijų ir turto valdymo skyrius) kvietimus ir apibendrintą informaciją apie įvertintus tyrimus, analizes, projektų rinkodaros planus ir pagal atrankos kriterijus atrinktus prašymus dėl investicijų projektų įtraukimo į atitinkamų metų VIP ar kitus klausimus išsiunčia komisijos nariams ir ekspertams, jei jie kviečiami į posėdį, elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 5 dienas iki komisijos posėdžio. Komisijos nariai su pateiktais prašymais bei rinkodaros planais, analitine kita informacija susipažįsta iki komisijos posėdžio Investicijų ir turto valdymo skyriuje. Posėdžio metu projektus pristato komisijos pirmininkas arba kitas komisijos pirmininko paskirtas narys.
14. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma atviru vardiniu balsavimu. Jei posėdis vyksta naudojant elektroninių ryšių technologijas, nurodomas balsavimo terminas, tai pažymint protokole. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia komisijos pirmininko, o jam nesant – komisijos pirmininko pavaduotojo balsas.
15. Komisijos priimti sprendimai įforminami protokolu, kurį pasirašo komisijos pirmininkas, o jam nesant – komisijos pirmininko pavaduotojas ir sekretorius. Jei komisijos narys posėdžio metu pareiškia atskirąją nuomonę, tai pažymima protokole. Komisijos nario atskiroji raštiška nuomonė pridedama prie protokolo.
16. Protokolas turi būti parengtas ir elektroniniu paštu išsiųstas komisijos nariams ir posėdyje dalyvavusiems ekspertams ar kitiems ministerijos darbuotojams derinti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo posėdžio dienos.
17. Suderintas protokolas ne vėliau kaip per 14 darbo dienų po posėdžio turi būti pasirašytas posėdžio pirmininko ir sekretoriaus.
18. Komisijos posėdžius protokoluoja posėdžio sekretorius – Investicijų ir turto valdymo skyriaus valstybės tarnautojas. Posėdžio sekretorius nėra komisijos narys ir neturi balso teisės.
19. Posėdžio protokolai kartu su svarstyta medžiaga saugomi Investicijų ir turto valdymo skyriuje Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.
20. Pareiškėjai ir suinteresuoti asmenys apie komisijos priimtus sprendimus informuojami Kultūros srities investicijų projektų įtraukimo į planuojamų metų VIP tvarkos aprašo, patvirtinto kultūros ministro 2016 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. ĮV-537 „Dėl kultūros srities investicijų projektų įtraukimo į planuojamų metų Valstybės investicijų programą tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka.
V skyrius
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
21. Su komisijos veikla susijusį techninį ir organizacinį darbą atlieka Investicijų ir turto valdymo skyrius.
22. Pradėdami darbą, komisijos pirmininkas, komisijos pirmininko pavaduotojas ir komisijos nariai ir sekretorius privalo pasirašyti nešališkumo ir konfidencialumo deklaraciją (priedas). Nešališkumo ir konfidencialumo deklaraciją privalo pasirašyti išorės ekspertai ir kiti ministerijos darbuotojai ar asmenys, dalyvaujantys komisijos posėdyje.
23. Paaiškėjus, kad dėl kurio nors komisijos nario veiklos komisijos darbe gali kilti interesų konfliktas, tas komisijos narys apie tai turi informuoti komisijos pirmininką, o jam nesant – komisijos pirmininko pavaduotoją ir nedalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimą, kuris gali sukelti interesų konfliktą. Tai turi būti pažymėta posėdžio protokole.
Kultūros srities investicijų projektų
atrankos komisijos darbo reglamento
priedas
KULTŪROS SRITIES INVESTICIJŲ PROJEKTŲ ATRANKOS KOMISIJOS
__________________________________________________________________________
(komisijos pirmininko (-ės), komisijos pirmininko (-ės) pavaduotojo (-os), nario (-ės),
sekretoriaus (-ės) ar eksperto (-ės) vardas ir pavardė)
NEŠALIŠKUMO ir konfidencialumo DEKLARACIJA
20 m. ___________ d. Nr. _______
Vilnius
Būdamas (-a) kultūros srities investicijų projektų atrankos komisijos pirmininku (-e), primininko (-ės) pavaduotoju (-a), nariu (-e), ekspertu (-e) (reikalingą pabraukti):
1. Pasižadu:
1.1. objektyviai, dalykiškai, sąžiningai, profesionaliai, be išankstinio nusistatymo, vadovaudamasis visų pareiškėjų lygiateisiškumo, nediskriminavimo, proporcingumo, abipusio pripažinimo, teisėtumo ir skaidrumo principais, atlikti kultūros srities investicijų projektų atrankos komisijos pirmininko, primininko pavaduotojo, nario, eksperto (reikalingą pabraukti) pareigas;
1.2. atsisakyti vertinti man pateiktą projektą ir nusišalinti svarstant ar priimant sprendimą, kuris gali sukelti interesų konfliktą, apie tai raštu nedelsiant informuojant komisijos narius;
1.3. neteikti pareiškėjams ir suinteresuotiems asmenims informacijos apie Komisijos protokolu nepatvirtintus sprendimus.
1.4. neteikti tretiesiems asmenims informacijos, ir tik įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais tikslais ir tvarka naudoti informaciją, kuri man taps žinoma svarstant kultūros srities investicijų projektus;
2. Man išaiškinta, kad konfidencialia informacija laikoma visa informacija, susijusi su kultūros srities investicijų projektų svarstymu.