PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKINIŲ VEŽIMO ORGANIZAVIMO IR VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2019 m. spalio 31 d. Nr. T-275
Pakruojis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 7 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 37 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 36 straipsnio 1, 2 ir 3 dalimi, Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 straipsniu, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. V-620 „Dėl Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintu Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašu, Pakruojo rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Pakruojo rajono savivaldybės mokinių vežimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Pakruojo rajono savivaldybės tarybos 2013 m. gruodžio 19 d. sprendimą Nr. T-339 „Dėl mokinių pavėžėjimo organizavimo ir kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Pakruojo rajono savivaldybės tarybos
2019 m. spalio 31 d. sprendimu Nr. T-275
PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKINIŲ VEŽIMO ORGANIZAVIMO IR VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Pakruojo rajono savivaldybės mokinių vežimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja kaimuose, miesteliuose toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos gyvenančių mokinių, kurie ugdomi pagal formaliojo ir neformaliojo ugdymo programas, mokinių vežimo organizavimą ir važiavimo išlaidų kompensavimą.
2. Apraše naudojamos sąvokos:
2.1. Mokykla – juridinis asmuo, valstybės narės juridinio asmens ar kitos organizacijos padalinys, įsteigtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka, kurio pagrindinė veikla yra formalusis arba (ir) neformalusis švietimas.
2.2. Vežėjas – įmonė, įregistruota įstatymų nustatyta tvarka, turinti teisę vežti keleivius ir sudariusi su švietimo įstaiga mokinių vežimo sutartis.
2.3. Tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusai – kelių transporto priemonės, vežančios keleivius pagal patvirtintus tvarkaraščius nustatytais maršrutais daugiau kaip per dviejų savivaldybių teritorijas.
2.4. Vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusai – kelių transporto priemonės, vežančios keleivius pagal patvirtintus tvarkaraščius nustatytais priemiestiniais maršrutais ne daugiau kaip per dviejų gretimų savivaldybių teritorijas.
2.5. Mokyklinis autobusas – geltonas vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais paženklintas autobusas, kuriuo vežami vaikai (švietimo įstaigos mokiniai). Prie mokyklinių autobusų priskiriami ir kitos spalvos autobusai, kuriais vežami vaikai į švietimo įstaigą ar iš jos ir kurie paženklinti vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais.
2.6. Mokinių vežimas – tai procesas, kurio metu mokiniai iš atitinkamos stotelės arba kitos sutartos laukimo vietos atvežami į mokyklą ir / arba parvežami atgal.
2.8. Pažymėjimas – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro patvirtintos formos mokinio pažymėjimas, išduotas konkrečiam mokiniui. Pažymėjime turi būti įklijuota mokinio nuotrauka, įrašytas važiavimo maršrutas, pažymėjimas patvirtintas išdavusios mokyklos direktoriaus. Pažymėjimą mokiniui išduoda mokykla, kurioje jis mokosi.
II SKYRIUS
MOKINIŲ VEŽIMO Į MOKYKLAS IR ATGAL ORGANIZAVIMAS
3. Kaimuose ir miesteliuose gyvenantys mokiniai nemokamai vežami į mokyklą (iki 40 km) ir iš jos mokyklų ar įstaigų darbo dienomis ir renginių metu mokykliniais pagal vežamų mokinių sąrašą bei vietinio (priemiestinio) ir tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais kitų vežėjų transportu mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu.
4. Toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos gyvenantys kaimo mokiniai vežami nemokamai. Į mokykliniu autobusu vežamų mokinių sąrašą gali būti įrašyti mokiniai, kuriems ugdymasis yra privalomas, gyvenantys kaimuose ir miesteliuose arčiau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos, jeigu autobuse yra laisvų sėdimų vietų.
5. Vienu metu vežamų mokinių negali būti daugiau, negu mokykliniame autobuse yra sėdimų vietų keleiviams.
6. Mokinių vežimą į mokyklą ir atgal nurodytu maršrutu mokyklai priklausančiais mokykliniais autobusais organizuoja švietimo įstaigos direktorius, vadovaudamasis Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. V-620 „Dėl Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašo patvirtinimo“. Kelių mokyklų mokinių vežimą tuo pačiu mokykliniu autobusu sutarties pagrindu organizuoja ta mokykla, kuriai priklauso autobusas.
7. Mokinių vežimui į mokyklą ir atgal organizuoti vežėjo transportu švietimo įstaigos direktorius paskiria atsakingą asmenį. Jis kartu su vežėjo atstovu ir vairuotoju nustato autobuso sustojimo vietas, maršrutus ir tvarkaraščius, kuriuos tvirtina mokyklos direktorius.
8. Pakruojo rajono savivaldybės teritorijoje esančių švietimo įstaigų mokiniai, važiuojantys visų vežėjų autobusais (išskyrus mokyklinius), privalo turėti galiojantį mokinio pažymėjimą, kuriame turi būti nurodytas mokinio važiavimo maršrutas. Įlipdamas į transporto priemonę mokinys privalo jį parodyti vairuotojui, konduktoriui ar kontrolieriui.
III SKYRIUS
MOKINIŲ VEŽIMAS Į SAVIRAIŠKOS RENGINIUS BEI PAŽINTINĘ VEIKLĄ
9. Laisvu nuo mokinių vežimo į mokyklą ir iš jos metu mokykliniu autobusu mokiniai vežami į:
9.2. švietimo pagalbos ir kitas įstaigas su jų ugdymu ar socialinėmis problemomis susijusiems klausimams spręsti;
9.4. savivaldybės, regioninius ir šalies saviraiškos renginius (dalykų olimpiadas, konkursus, varžybas, sporto, sveikatos ugdymo, meninės raiškos, turizmo, gamtos, techninės kūrybos ir kitus renginius) bei neformaliojo vaikų švietimo įstaigas;
10. Laisvu nuo mokinių vežimo į mokyklą ir iš jos metu ir kai nereikia vežti mokinių 9 punkte nurodytais atvejais, mokykliniai autobusai gali būti naudojami:
10.2. vežti švietimo pagalbos specialistus, klasių vadovus lankyti mokinius šeimose socialinėms problemoms spręsti;
10.3. vadovėliams, mokymo priemonėms, įvairioms prekėms atvežti ir kitoms mokyklos nuostatuose numatytoms veikloms vykdyti;
11. Mokinių vežimą į respublikines olimpiadas, konkursus, meninės raiškos renginius, kurių pirmieji etapai vykdomi rajone, organizuoja Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras kartu su švietimo įstaiga.
IV SKYRIUS
MOKINIŲ VEŽIMAS IR VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMAS
13. Išimties atvejais, nesant galimybės mokiniams važiuoti į bendrojo ugdymo mokyklą mokykliniais autobusais, keleivių vežimo reguliariais reisais, juos gali vežti savo transportu tėvai ar kiti asmenys, pasirašę su bendrojo ugdymo mokyklos direktoriumi sutartį.
14. Mokinių vežimo išlaidos apskaičiuojamos ir kompensuojamos Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nustatytais tarifais, atsižvelgiant į vaikų skaičių, į maršruto ilgį per dieną, faktinių dienų skaičių per mėnesį, taikant vidutinį lankomumo koeficientą 0,9. Mokinių vežiojimo lėšų apskaičiavimo ir kompensavimo sąlygos tvirtinamos Švietimo įstaigos ir vėžėjo sutartyse, kurios sudaromos kiekvieniems mokslo metams.
15. Lėšas, reikalingas mokinių vežimo organizavimui mokyklai priklausančiu autobusu ar kitu transportu, planuoja ir administruoja švietimo įstaigos vadovas.
V SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
17. Kiekvienais metais iki rugsėjo 20 d. švietimo įstaigos pateikia Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriui mokyklos direktoriaus patvirtintus vežamų mokinių sąrašus pagal atskirus vežėjus, suderina maršrutus ir tvarkaraščius.
18. Mokyklos vadovas atsako už mokinių vežiojimo, atsiskaitymo su vežėjais, vidaus kontrolės procedūrų organizavimo bei tikslinio išlaidų planavimo ir panaudojimo teisėtumą.
19. Mokinių vežimas bei atsiskaitymas su vežėjais organizuojamas vadovaujantis švietimo įstaigos direktoriaus patvirtintu aprašu, kuris rengiamas atsižvelgiant į Aprašą bei kitus Lietuvos Respublikos teisės aktus.
20. Dokumentai, susiję su mokinių vežimo organizavimu ir kelionės išlaidų kompensavimu, saugomi mokykloje Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
22. Pakruojo rajono savivaldybės Švietimo skyriaus atsakingas specialistas kasmet analizuoja ir vertina mokinių vežimo mokykliniais autobusais poreikio tenkinimą, mokinių saugumo užtikrinimą, teikia siūlymus dėl mokinių vežimo gerinimo.