PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO
PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 2010 M. KOVO 15 D. ĮSAKYMO NR. 1-81 „PAVOJINGOJO OBJEKTO VIDAUS AVARINIO PLANO SUDARYMO METODINIŲ REKOMENDACIJŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2016 m. spalio 7 d. Nr. 1-322
Vilnius
P a k e i č i u Pavojingojo objekto vidaus avarinio plano sudarymo metodines rekomendacijas, patvirtintas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2010 m. kovo 15 d. įsakymu Nr. 1-81 „Dėl Pavojingojo objekto vidaus avarinio plano sudarymo metodinių rekomendacijų patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:
„1. Pavojingojo objekto vidaus avarinio plano (toliau – planas) sudarymo metodinės rekomendacijos (toliau – Rekomendacijos) parengtos siekiant detalizuoti plano rengimo, derinimo, tvirtinimo ir atnaujinimo procedūras, nustatytas Pramoninių avarijų prevencijos, likvidavimo ir tyrimo nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugpjūčio 17 d. nutarimu Nr. 966 „ Dėl Pramoninių avarijų prevencijos, likvidavimo ir tyrimo nuostatų ir Pavojingųjų medžiagų ir mišinių sąrašo, jų kvalifikacinių kiekių nustatymo ir cheminių medžiagų bei mišinių priskyrimo pavojingosioms medžiagoms kriterijų aprašo patvirtinimo“ (toliau – Pramoninių avarijų prevencijos nuostatai), ir pateikti rekomendacijas dėl plano formos, jame pateikiamos informacijos bei duomenų.“
2. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:
3. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:
4. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:
5. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:
„15. Plano kopijos turi būti pavojingojo objekto operacinio vadovavimo darbo vietoje (ar) centro darbo vietoje, pavojingojo objekto avarinėse tarnybose. Asmenys, atsakingi už avarijos pavojaus skelbimą gamybiniame padalinyje ar pavojingajame objekte, privalo turėti pavojaus skelbimo aprašymą ir pranešimo apie avariją schemą. Plano priedai turi būti sunumeruoti ir saugomi kartu su planu.“
6. Pakeičiu 21.4.7 papunktį ir jį išdėstau taip:
„21.4.7. pagalbinių sistemų užtikrinimas (aprašoma, kaip avarijos atveju bus užtikrinamas vandens, elektros energijos, garo, dujų, azoto ir kt. sistemų veikimas, kokias priemones ir veiksmus numatoma panaudoti, jei nutrūks vienos kurios sistemos veikimas), jų išjungimo vietos, atsakingi asmenys, tarnybos;“.
7. Papildau nauju 21.4.9 papunkčiu:
8. Pakeičiu 7 lentelę ir ją išdėstau taip:
9. Pakeičiu 21.6 papunktį ir jį išdėstau taip:
„21.6. „Valdymo organizavimas pavojingajame objekte avarijos atveju“. Pateikiama valdymo susidariusioms avarinėms situacijoms ar įvykusioms avarijoms likviduoti organizavimo schema, aprašoma nustatyta operacinio vadovavimo tvarka (kas vadovauja avarijų likvidavimui ir avarinių tarnybų veiksmų koordinavimui, pavojingojo objekto darbuotojams, aprašomi centro veiksmai, nurodoma centro ir avarinių tarnybų sudėtis (vardai ir pavardės ar pareigos). Aprašoma operacinio vadovavimo (ar) centro darbo vieta, alternatyvi darbo vieta, pateikiamas operaciniam vadovavimui (ar) centro darbui reikalingos įrangos sąrašas (ryšio priemonės, fakso ir kopijavimo aparatai, radijo stotys, žemėlapiai, plano kopijos ir kt.);“.
10. Papildau nauju 21.12 papunkčiu:
„21.12. „Veiklos tęstinumo užtikrinimas“. Nustatoma, kurios veiklos sritys turėtų būti atkuriamos pirmiausia ir aprašomi joms atkurti reikalingi veiksmai ir priemonės. Aprašomi pavojingojo objekto veiklai palaikyti reikalingi minimalūs žmogiškieji ir materialiniai ištekliai, alternatyvi veiklos vieta (jei tai tikslinga). Taip pat rekomenduojama nustatyti pagrindines sąlygas, kurioms esant laikoma, kad pavojingasis objektas gali tęsti savo veiklą.“