LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

 

 

ĮSAKYMAS

 

DĖL ASMENŲ, VYKDANČIŲ AR VYKSTANČIŲ VYKDYTI LITUANISTINĮ ŠVIETIMĄ UŽSIENYJE, RĖMIMO IR SKATINIMO KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

 

 

2016 m. gruodžio 30 d. Nr. V-1166

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr.1752 Dėl Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 16 punktu,

 

t v i r t i n u Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo komisijos nuostatus (pridedama).

 

 

 

 

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministrė                                                                                 Jurgita Petrauskienė

 


 

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministro 2016 m. gruodžio 30 d.

įsakymu Nr. V-1166

 

ASMENŲ, VYKDANČIŲ AR VYKSTANČIŲ VYKDYTI LITUANISTINĮ ŠVIETIMĄ UŽSIENYJE, RĖMIMO IR SKATINIMO KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo komisijos nuostatai (toliau – nuostatai) reglamentuoja asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo komisijos (toliau – Komisija) sudarymą, kompetenciją ir darbo organizavimo tvarką.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr.1752 Dėl Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Nutarimas) ir šiais nuostatais.

3. Komisijos darbas grindžiamas kolegialiu klausimų svarstymu, demokratijos, teisėtumo, nešališkumo, viešųjų interesų viršenybės ir konfidencialumo principais, asmenine Komisijos narių atsakomybe už jų kompetencijai priskirtų klausimų sprendimą.

 

II SKYRIUS

KOMISIJOS SUDARYMAS, FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

4. Komisija sudaroma iš 7-9 asmenų: Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos (toliau – Ministerija), Vilniaus lietuvių namų, Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovų.

5. Komisijos sudėtį tvirtina švietimo ir mokslo ministras. Įsakyme dėl Komisijos sudarymo nurodomas Komisijos pirmininkas, jo pavaduotojas, kiti Komisijos nariai ir Komisijos narys, kuris yra skiriamas Komisijos sekretoriumi. Komisija dirba visuomeniniais pagrindais.

6. Komisija vykdo šias funkcijas:

6.1. priima sprendimus dėl konkursų asmenims, vykdantiems ar vykstantiems vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje (toliau – lituanistinio švietimo vykdytojai), remti (toliau – rėmimo konkursas) organizavimo;

6.2. vykdo rėmimo konkursus;

6.3. nustato išmokos už lituanistinio švietimo užsienio valstybėje vykdymo (toliau – išmokos lituanistiniam švietimui vykdyti) dydį ir kokios išmokos už vykimą į užsienio valstybę vykdyti lituanistinį švietimą bus mokamos;

6.4. priima sprendimus dėl lituanistinių mokyklų užsienyje vadovų, kurie į pareigas priimami vadovaujantis valstybių, kuriose įsteigtos lituanistinės mokyklos, teisės aktais, rėmimo;

6.5. priima sprendimus dėl lituanistinio švietimo vykdytojų rėmimo sutarčių pratęsimo;

6.6. priima sprendimus dėl lituanistinio švietimo vykdytojų pavadavimo;

6.7. teikia švietimo ir mokslo ministrui siūlymus dėl priemokos lituanistinio švietimo vykdytojams, pasirašiusiems lituanistinio švietimo sutartis, skyrimo;

6.8. teikia švietimo ir mokslo ministrui siūlymus dėl lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijos (-ų) skyrimo;

6.9. priima kitus sprendimus, susijusius su lituanistinio švietimo vykdytojų rėmimu ir skatinimu.

7. Komisija, vykdydama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

7.1. pasitelkti atitinkamų sričių specialistus (ekspertus);

7.2. kreiptis į suinteresuotas įstaigas, organizacijas ar lietuvių bendruomenes užsienio valstybėse, kuriose vykdomas lituanistinis švietimas, lituanistines mokyklas užsienyje, kad jos pateiktų reikiamą informaciją.

 

 

III SKYRIUS

KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Apie posėdį ir jo darbotvarkę Komisijos nariams pranešama ne vėliau kaip prieš penkias darbo dienas iki posėdžio. Posėdžio metu svarstytina medžiaga Komisijos nariams išsiunčiama ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas.

9. Komisijos posėdžiui vadovauja pirmininkas, pirmininkui nesant – pirmininko pavaduotojas.

10. Komisijos sekretorius rengia Komisijos posėdžių darbotvarkes, pateikia visą medžiagą, susijusią su Komisijos posėdyje numatomais svarstyti klausimais, renka ir apibendrina informaciją, reikalingą Komisijos funkcijoms vykdyti, suderinęs su Komisijos pirmininku šaukia Komisijos posėdžius.

11. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė Komisijos narių. Sprendimai priimami atviru balsavimu, posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių paprasta balsų dauguma. Jei balsai pasidalija po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Spendimas dėl rėmimo konkurso laimėtojo priimamas Nutarimo nustatyta tvarka.

12. Komisijos nariai prireikus gali paprašyti iki posėdžio pradžios patikslinti pateiktus dokumentus.

13. Komisijos narys, turintis asmeninį arba jo artimų asmenų suinteresuotumą dėl Komisijos sprendimo, privalo tai pranešti ir nusišalinti nuo klausimo svarstymo Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nustatyta tvarka. Tokiu atveju jis neįskaitomas į narių, dalyvaujančių Komisijos posėdyje svarstomu klausimu, skaičių ir kvorumą.

14. Jeigu dėl Komisijos sprendimo Komisijos narys (nariai) pareiškia atskirąją nuomonę, ji įrašoma posėdžio protokole.

15. Komisijos narys turi teisę balsuoti raštu dėl iš anksto paskelbto posėdžio darbotvarkės klausimo ir pateikti savo sprendimą Komisijos pirmininkui ne vėliau kaip iki posėdžio pradžios.

16. Komisijos nario, nedalyvaujančio posėdyje ir dėl svarstomo klausimo pateikusio savo sprendimą raštu, balsavimas yra įskaitomas į posėdžio kvorumą ir posėdžio rezultatus. Posėdžio protokole pažymima, kad atitinkamas Komisijos narys balsavo raštu.

17. Komisijos posėdžiuose patariamojo balso teise gali dalyvauti specialistai (ekspertai), kurie pateikia išvadas nagrinėjamais klausimais.

18. Komisijos sprendimai įforminami ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo Komisijos posėdžio dienos posėdžių protokolu, kurį pasirašo Komisijos pirmininkas ir sekretorius.

 

_________________________________________