VALSTYBINĖS ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS

INSPEKCIJOS VIRŠININKAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBINĖS ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS

INSPEKCIJOS VYKDOMŲ Patikrinimų KONtrolinių klausimynų PATVIRTINIMO

 

2017 m. liepos 3 d. Nr. 22.3-113

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatymo 71 straipsnio 1 dalies 3 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 4 d. nutarimo Nr. 511 „Dėl institucijų atliekamų priežiūros funkcijų optimizavimo“ 7.4 papunkčiu, Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.1.3-2016 „Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos patikrinimai“, patvirtintų Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2011 m. rugpjūčio 25 d. įsakymu Nr. 22.3-82 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.1.3-2016 „Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos patikrinimai“ patvirtinimo“, 301 punktu:

1.  T v i r t i n u pridedamus:

1.1. Branduolinės energetikos srities veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais (naudoti, saugoti šaltinius) patikrinimo kontrolinio klausimyno formą;

1.2. Branduolinės energetikos srities veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais (veiklos jonizuojančiosios spinduliuotės aplinkoje branduolinės energetikos objekte) patikrinimo kontrolinio klausimyno formą;

1.3. Fizinės saugos reikalavimų įgyvendinimo patikrinimo branduolinės energetikos srities veiklai su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais (naudoti, saugoti šaltinius) kontrolinio klausimyno formą;

1.4. Patikrinimų, susijusių su įsipareigojimų dėl branduolinio ginklo neplatinimo įgyvendinimu, kontrolinio klausimyno formą;

1.5. Darbuotojų bei asmenų, atsakingų už radiacinę saugą, vykdančių branduolinės energetikos srities veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, privalomojo radiacinės saugos mokymo paslaugų teikėjų ir mokymo vykdytojų patikrinimo kontrolinio klausimyno formą.

2N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2017 m. lapkričio 1 dieną.

3.  N u r o d a u šį įsakymą paskelbti Teisės aktų registre ir Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos svetainėje.

 

 

 

Viršininkas                                                                                                               Michail Demčenko

 

PATVIRTINTA

Valstybinės atominės energetikos saugos

inspekcijos viršininko

2017 m. liepos 3 d.

įsakymu Nr. 22.3-113

 

 

 

(Branduolinės energetikos srities veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais (naudoti, saugoti šaltinius) patikrinimo kontrolinio klausimyno forma)

 

 

 

VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS

INSPEKCIJA

 

Biudžetinė įstaiga, A. Goštauto g. 12, LT-01108 Vilnius 

 

tel.: (8 5) 262 4141, 266 1584, faks.: (8 5) 261 4487,  el. p. atom@vatesi.lthttp://www.vatesi.lt

 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188639874 

 

 

BRANDUOLINĖS ENERGETIKOS SRITIES VEIKLOS SU JONIZUOJANČIOSIOS SPINDULIUOTĖS ŠALTINIAIS

(NAUDOTI, SAUGOTI ŠALTINIUS) PATIKRINIMO

KONTROLINIS KLAUSIMYNAS

 

______________ Nr. ____________

(data)                                 

 

_______________

(vieta)

 

Patikrinimo pradžia: ___: ___ val.    

Patikrinimo pabaiga: ___: ___ val.

 

Jeigu Jūs turite klausimų dėl šiame klausimyne nurodytų reikalavimų, dėl tikrinančio asmens veiksmų ar norite pasikonsultuoti, kreipkitės telefonu: (8 5) 262 41 41, elektroniniu paštu: atom@vatesi.lt arba adresu A. Goštauto g. 12, Vilnius, 252 kab., I–IV – 8:00–17:00, V – 8:00–15:45, pietų pertrauka – 12:00–12:45.

 

Patikrinimo komisijos vadovas, patikrinimą atlikęs asmuo (-ys) ir (ar) kitas (-i) patikrinimo dalyvis (-ai) (vardas, pavardė, pareigos):

 

 


Patikrinimo pagrindas:

 

 


Patikrinimo tipas:

 

         planinis reguliarusis;

         neplaninis paskelbtas;

         neplaninis nepaskelbtas.

Kontrolinis klausimynas naudojamas (tinkamą pažymėti):

 

        visa apimtimi planinio reguliariojo patikrinimo atveju;

        ne visa apimtimi planinio reguliariojo patikrinimo atveju, kai patikrinimas yra vykdomas antrą kartą ar daugiau kartų per 2 metus;

        neplaninio patikrinimo atveju, turint informacijos ar kilus pagrįstų įtarimų dėl ūkio subjekto veikos, kuri gali prieštarauti teisės aktams ar neatitikti teisės aktų reikalavimų, visa apimtimi arba ta dalimi, kuri susijusi su informacija dėl neatitikties teisės aktams.

 

Ūkio subjekto pavadinimas ir rekvizitai (juridinio asmens buveinės adresas, tikrinamos veiklos adresas (jeigu skiriasi nuo buveinės adreso), telefono numeris, fakso numeris, elektroninio pašto adresas, juridinio asmens kodas arba fizinio asmens vardas ir pavardė, adresas, telefono numeris, fakso numeris, elektroninio pašto adresas, asmens kodas):

 

 


Ūkio subjekto įgalioti darbuotojai (pareigos, vardas (-ai), pavardė (-ės), telefono numeris, elektroninio pašto adresas), dalyvavę patikrinime:

 

 


Ankstesnio patikrinimo data ir dokumento, patvirtinančio patikrinimo atlikimą, numeris, jei toks patikrinimas buvo atliktas:

 

 


Ankstesnio patikrinimo metu nustatyti pažeidimai, mažareikšmiai teisės aktų reikalavimų pažeidimai, dėl kurių buvo pateiktas rašytinis nurodymas pašalinti mažareikšmį pažeidimą (toliau – mažareikšmiai pažeidimai), ir gerosios praktikos neatitiktys bei jų pašalinimo būsena, jei pažeidimų, mažareikšmių pažeidimų ir gerosios praktikos neatitikčių buvo nustatyta:

 

 


Veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais (toliau – šaltiniai) pasikeitimai (trumpas branduolinės energetikos srities veiklos su šaltiniais pasikeitimo ir dabartinio statuso aprašymas):

 

 

 

 


Kontroliniai klausimai:

Eil.

Nr.

Reikalavimas

Atitiktis reikalavimui (atsakymas apibraukiamas; nustačius pažeidimą, apibraukiamas „Ne“, o pastabų laukelyje aprašomas pažeidimas)

1.   Reikalavimai asmeniui/tarnybai, atsakingam/atsakingai už radiacinę saugą

1.1. Ar yra įsakymas dėl asmens/tarnybos, atsakingo/atsakingos už radiacinę saugą, paskyrimo/steigimo? ([2] 8.2.1 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

1.2. Ar yra asmens, atsakingo už radiacinę saugą/visų tarnybos, atsakingos už radiacinę saugą, darbuotojų radiacinės saugos galiojantis (-ys) pažymėjimas (-ai)? ([2] 8.2.1 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

1.3. Ar yra asmens, atsakingo už radiacinę saugą, pareigybių aprašas/tarnybos, atsakingos už radiacinę saugą, nuostatai, kur būtų nurodytos asmens, atsakingo už radiacinę saugą, pareigybės arba tarnybos, atsakingos už radiacinę saugą, funkcijos, susijusios su radiacinės saugos organizavimu ir valdymu? ([2] 8.2.1 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

2.   Reikalavimai darbuotojų kvalifikacijai

2.1. Ar yra aktualus darbuotojų, vykdančių veiklą su šaltiniais (toliau – darbuotojas), suskirstytų į A ir B kategorijas nurodant ir pagrindžiant prognozuojamas jų profesinės apšvitos dozes, sąrašas? ([2] 8.2.2 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

2.2. Ar yra galiojantys dokumentai, patvirtinantys darbuotojų kvalifikacinį pasirengimą profesiniais klausimais? ([2] 8.2.2 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

2.3. Ar yra galiojantys dokumentai, patvirtinantys darbuotojų pasirengimą radiacinės saugos klausimais? ([2] 8.2.2 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

2.4. Ar yra darbuotojų apmokymą dirbti su konkretaus modelio šaltiniu patvirtinantys dokumentai? ([2] 8.2.2 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

3.   Reikalavimai darbuotojų sveikatos tikrinimui

3.1. Ar A kategorijos darbuotojų sveikatos patikrinimo dokumentuose yra įrašai, patvirtinantys, kad sveikata buvo patikrinta ne vėliau kaip prieš 1 metus? ([2] 8.2.3 p., [3] 54.6 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

3.2. Ar yra A kategorijos darbuotojų sveikatos patikrinimo organizavimo tvarkos aprašas? ([2] 8.2.3 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

4.   Reikalavimai darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsenai

4.1. Ar yra darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsenos atlikimo tvarkos aprašas? ([2] 8.2.4 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

4.2. Ar darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsena atliekama darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsenos atlikimo tvarkos apraše  nustatyta tvarka arba, jeigu darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėseną atlieka darbuotojus priimanti įmonė, ar yra darbuotojus komandiruojančio asmens sutartis su darbuotojus priimančia įmone dėl veiklos branduolinės energetikos objekto kontroliuojamojoje zonoje, kurioje nustatytos komandiruotų darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsenos sąlygos? ([2] 8.2.4 p., [2] 8.3.13 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

4.3. Ar yra registruojami darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsenos duomenys? ([4] 12.3 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

4.4. Ar yra saugomi darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsenos duomenys visą darbuotojo darbinės veiklos laikotarpį ir jam pasibaigus – iki darbuotojui sukaks (arba turi sukakti) 75 metai, taip pat ne mažiau kaip 30 metų, baigus dirbti su profesine apšvita susijusius darbus? ([3] 12.3 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

4.5. Ar komandiruotam darbuotojui baigus darbą ir gavus iš darbuotojus priimančiosios įmonės Komandiruoto darbuotojo apšvitos dozių pasą, komandiruotas darbuotojas yra supažindinamas su jame užregistruotais apšvitos duomenimis? ([4] 12.5 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

4.6. Ar ne vėliau kaip per 10 darbo dienų Komandiruoto darbuotojo apšvitos dozių pasas yra grąžinamas Radiacinės saugos centrui? ([4] 12.5 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

5.   Reikalavimai instruktavimui radiacinės saugos klausimais

5.1. Ar visi darbuotojai yra susipažindinti (yra supažindinimo žymos) su jiems skirtomis radiacinės saugos instrukcijomis? ([2] 8.2.5 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

5.2. Ar yra darbuotojų mokymo ir instruktavimo radiacinės saugos klausimais tvarkos aprašas? ([2] 8.2.6 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

5.3. Ar yra nustatyta tvarka, kaip pateikiama informacija apie veiksmus, būtinus vykdyti siekiant sumažinti nėščiųjų ir krūtimi maitinančių darbuotojų ir mokinių (studenčių) bei būsimo kūdikio arba krūtimi maitinamo vaiko apšvitą? ([3] 42.6 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

5.4. Ar darbuotojai yra instruktuojami radiacinės saugos klausimais (juos priimant į darbą su šaltiniais, perkeliant į kitą darbą su šaltiniais, pradedant naudoti naujas ar modernizuotas darbo priemones, pradėjus naudoti naujas technologijas, keičiant darbo organizavimą, darbo sąlygas, susijusias su šaltiniais, taip pat pakeitus ar priėmus naujus radiacinę saugą reglamentuojančius teisės aktus)? ([1] 15 str. 3 d.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

5.5. Ar darbuotojams yra pateikiama informacija apie vidaus darbo tvarkos taisyklėse branduolinės energetikos objekto nustatytus radiacinės saugos reikalavimus branduolinės energetikos objekte? ([5] 10 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

6.   Reikalavimai kokybės laidavimo programai

6.1. Ar yra veiklos kokybės laidavimo programa ir jos įgyvendinimo priemonių aprašas? ([2] 8.2.7 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

6.2. Ar vykdomos veiklos kokybės laidavimo įgyvendinimo priemonės? ([2] 8.2.7 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

6.3. Ar tais atvejais, kai yra vykdoma veikla su I, II ar III pavojingumo kategorijos šaltiniais, ne rečiau kaip kartą per trejus metus yra atliekamas radiacinės saugos vertinimas ir Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai pateikiama ataskaita? ([6] 4 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

7.   Reikalavimai individualiosioms apsaugos priemonėms

7.1. Ar yra individualiųjų apsaugos priemonių sąrašas arba sutartis su komandiruotus darbuotojus priimančia įmone, kurioje būtų nurodyta, kad reikalingas individualiąsias apsaugos priemones komandiruotiems darbuotojams suteikia priimanti įmonė? ([2] 8.2.9 p., [2] 8.3.13 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

7.2. Jeigu yra sudarytas individualiųjų apsaugos priemonių sąrašas, ar yra užtikrinama, kad darbuotojai būtų aprūpinti visomis tinkamomis individualiosiomis apsaugos priemonėmis? ([4] 14.4 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

8.   Reikalavimai radiologinių incidentų ir avarijų prevencijai ir padarinių likvidavimui

8.1. Ar yra radiologinių incidentų ir avarijų prevencijos ir padarinių likvidavimo planas? ([2] 8.2.11 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

8.2. Ar tais atvejais, kai yra vykdoma veikla su I, II ar III pavojingumo kategorijos šaltiniais, ne rečiau kaip kartą per trejus metus yra parengiama organizuotų imituotų radiologinių avarijų padarinių likvidavimo mokymų ataskaita (trumpas mokymų scenarijus, dalyvavusių asmenų sąrašas, mokymų rezultatai – pastebėti trūkumai ir pamokos)? ([6] 4 p. ir 6.2.6 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

9.   Reikalavimai radioaktyviųjų atliekų tvarkymui

9.1. Ar yra nustatyta radioaktyviųjų atliekų tvarkymo tvarka? ([2] 8.2.12 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

9.2. Ar yra galiojanti sutartis su radioaktyviųjų atliekų tvarkytoju dėl uždarojo šaltinio tvarkymo? ([8] 9 p.])

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

9.3. Ar yra galiojantis laidavimo draudimas sutarties su radioaktyviųjų atliekų tvarkytoju paslaugų vertei ([8] 9 p.])

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

10. Reikalavimai kontroliuojamosios ir stebimosios zonų ir uždarųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių saugyklų valdymui

10.1. Ar yra kontroliuojamosios ir stebimosios zonų valdymo tvarkos aprašas? ([2] 8.2.8 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

10.2. Ar profesinei apšvitai darbo vietose mažinti yra nustatytos ir pažymėtos kontroliuojamoji ir stebimoji zonos, t. y., ar kontroliuojamoji zona pažymėta Lietuvos standarte LST ISO 361:1998 „Pagrindinis jonizuojančiosios spinduliuotės ženklas“ nustatytu ženklu, gerai matomu iš ne mažesnio kaip 3 metrų atstumo, papildomu užrašu lietuvių ir darbuotojams suprantama kalba, įspėjančiu apie jonizuojančiosios spinduliuotės pavojų (pavyzdžiui: „Atsargiai! Jonizuojančioji spinduliuotė“, „Dėmesio! Pavojinga zona“, „Eiti draudžiama“ ir kt.), ir nurodomas asmens, atsakingo už radiacinę saugą, vardas, pavardė ir telefono numeris? ([7] 10 ir 12 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

10.3. Ar šaltinių naudojimo vietos, uždarųjų šaltinių keitimo patalpos, uždarųjų šaltinių saugyklos ar laikinojo saugojimo vietos yra priskirtos kontroliuojamajai zonai? ([7] 11 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

11. Reikalavimai jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniams

11.1. Ar yra šaltinių modelių, su kuriais verčiamasi veikla turint licenciją ar laikinąjį leidimą, sąrašas? ([2] 8.3.6 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

11.2. Ar su šaltiniais dirba tik tokią teisę turintys darbuotojai, t. y. darbuotojai, įtraukti į licencijos ar laikinojo leidimo priedą? ([1] 10 str. 5 d.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

11.3. Ar dozimetrinės kontrolės prietaisai yra sukalibruoti ir metrologiškai patikrinti? ([3] 78.3 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

11.4. Ar yra šaltinių gamintojų išduoti sertifikatai ir kiti techniniai dokumentai, t. y. uždarųjų šaltinių sandarumo testų rezultatai ir kiti techniniai dokumentai, galintys turėti įtakos radiacinės saugos vertinimui? ([2] 8.4 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

11.5. Ar šaltiniai ir konteineriai, kuriuose laikomi šaltiniai, yra paženklinti, t. y. šaltiniai ir konteineriai pažymėti Lietuvos standarte LST ISO 361:1998 „Pagrindinis jonizuojančiosios spinduliuotės ženklas“ nustatytu ženklu, o šaltiniai – papildomu užrašu lietuvių ir darbuotojams suprantama kalba, įspėjančiu apie jonizuojančiąją spinduliuotę? ([1] 10 str. 14 d., [3] 83.2 ir [7] 31 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

12. Reikalavimai komandiruotų darbuotojų radiacinės saugai

12.1. Jeigu patikrinimo metu yra vykdoma veikla (veiklos laikotarpis, kai licencijos ar laikinojo leidimo turėtojo darbuotojams yra išduoti komandiruotų darbuotojų apšvitos pasai) branduolinės energetikos objekto kontroliuojamojoje zonoje, ar yra sudaryta sutartis su komandiruotus darbuotojus priimančia įmone dėl veiklos kontroliuojamojoje zonoje, kurioje numatytas komandiruotų darbuotojų radiacinės saugos užtikrinimas? ([2] 8.3.13 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Užpildė _______________________________________________________________________

(Patikrinimo komisijos vadovo arba patikrinimą atlikusio asmens pareigos, parašas, vardas, pavardė)

 

Teisės aktai (taikant kontrolinį klausimyną turi būti vadovaujamasi aktualiomis šiame sąraše nurodytomis teisės aktų redakcijomis):

1. Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatymas.

2. Veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais licencijavimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gegužės 25 d. nutarimu Nr. 653 „Dėl Veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais licencijavimo taisyklių patvirtinimo“.

3. Lietuvos higienos norma HN 73:2001 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2001 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. 663 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 73:2001 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“ patvirtinimo“.

4. Lietuvos higienos norma HN 83:2004 „Komandiruotų darbuotojų radiacinė sauga“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 9 d. įsakymu Nr. V-889„Dėl Lietuvos higienos normos HN 83:2004 „Komandiruotų darbuotojų radiacinė sauga“ patvirtinimo“.

5. Branduolinės saugos reikalavimai BSR-1.9.4-2016 „Branduolinės energetikos srities veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais vykdančių darbuotojų ir asmenų, atsakingų už radiacinę saugą, privalomojo radiacinės saugos mokymo, žinių patikrinimo, instruktavimo ir fizinių asmenų, siekiančių įgyti teisę mokyti radiacinės saugos, atestavimo tvarkos aprašas“, patvirtinti Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2016 m. balandžio 29 d. įsakymu Nr. 22.3-73 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.9.4-2016 „Branduolinės energetikos srities veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais vykdančių darbuotojų ir asmenų, atsakingų už radiacinę saugą, privalomojo radiacinės saugos mokymo, žinių patikrinimo, instruktavimo ir fizinių asmenų, siekiančių įgyti teisę mokyti radiacinės saugos, atestavimo tvarkos aprašo“ patvirtinimo“.

6. Veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais radiacinės saugos vertinimo tvarkos aprašas, patvirtintas Radiacinės saugos centro direktoriaus 2011 m. spalio 7 d. įsakymu Nr. 68V „Dėl Veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais radiacinės saugos vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

7. Radioaktyviųjų medžiagų, radioaktyviųjų atliekų ir panaudoto branduolinio kuro įvežimo, išvežimo, vežimo tranzitu ir vežimo Lietuvos Respublikoje taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2008 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. V-1271/22.3-139 „Dėl Radioaktyviųjų medžiagų, radioaktyviųjų atliekų ir panaudoto branduolinio kuro įvežimo, išvežimo, vežimo tranzitu ir vežimo Lietuvos Respublikoje taisyklių patvirtinimo“.

_______________

 

 

PATVIRTINTA

Valstybinės atominės energetikos saugos

inspekcijos viršininko

2017 m. liepos 3 d.

įsakymu Nr. 22.3-113

 

 

(Branduolinės energetikos srities veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais (veiklos jonizuojančiosios spinduliuotės aplinkoje branduolinės energetikos objekte) patikrinimo kontrolinio klausimyno forma)

 

VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS

INSPEKCIJA

 

Biudžetinė įstaiga, A. Goštauto g. 12, LT-01108 Vilnius 

 

tel.: (8 5) 262 4141, 266 1584, faks.: (8 5) 261 4487,  el. p. atom@vatesi.lthttp://www.vatesi.lt

 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188639874 

 

 

BRANDUOLINĖS ENERGETIKOS SRITIES VEIKLOS SU JONIZUOJANČIOSIOS SPINDULIUOTĖS ŠALTINIAIS (VEIKLOS JONIZUOJANČIOSIOS SPINDULIUOTĖS APLINKOJE BRANDUOLINĖS ENERGETIKOS OBJEKTE) PATIKRINIMO

KONTROLINIS KLAUSIMYNAS

 

______________ Nr. ____________

(data)                                 

 

_______________

(vieta)

 

Patikrinimo pradžia: ___: ___ val.    

Patikrinimo pabaiga: ___: ___ val.

 

Jeigu Jūs turite klausimų dėl šiame klausimyne nurodytų reikalavimų, dėl tikrinančio asmens veiksmų ar norite pasikonsultuoti, kreipkitės telefonu: (8 5) 262 41 41, elektroniniu paštu: atom@vatesi.lt arba adresu A. Goštauto g. 12, Vilnius, 252 kab., I–IV – 8:00–17:00 val., V – 8:00–15:45, pietų pertrauka – 12:00–12:45.

 

Patikrinimo komisijos vadovas, patikrinimą atlikęs asmuo (-ys) ir (ar) kitas (-i) patikrinimo dalyvis (-ai) (vardas, pavardė, pareigos):

 

 


Patikrinimo pagrindas:

 

 


Patikrinimo tipas:

 

          planinis reguliarusis;

          neplaninis paskelbtas;

          neplaninis nepaskelbtas.

Kontrolinis klausimynas naudojamas (tinkamą pažymėti):

 

        visa apimtimi planinio reguliariojo patikrinimo atveju;

        ne visa apimtimi planinio reguliariojo patikrinimo atveju, kai patikrinimas yra vykdomas antrą kartą ar daugiau kartų per 3 metus;

        neplaninio patikrinimo atveju, turint informacijos ar kilus pagrįstų įtarimų dėl ūkio subjekto veikos, kuri gali prieštarauti teisės aktams ar neatitikti teisės aktų reikalavimų, visa apimtimi arba ta dalimi, kuri susijusi su informacija dėl neatitikties teisės aktams.

 

Ūkio subjekto pavadinimas ir rekvizitai (juridinio asmens buveinės adresas, tikrinamos veiklos adresas (jeigu skiriasi nuo buveinės adreso), telefono numeris, fakso numeris, elektroninio pašto adresas, juridinio asmens  kodas arba fizinio asmens vardas ir pavardė, adresas, telefono numeris, fakso numeris, elektroninio pašto adresas, asmens kodas):

 

 


Ūkio subjekto įgalioti darbuotojai (pareigos, vardas (-ai), pavardė (-ės), telefono numeris, elektroninio pašto adresas), dalyvavę patikrinime:

 

 


Ankstesnio patikrinimo data ir dokumento, patvirtinančio patikrinimo atlikimą, numeris, jei toks patikrinimas buvo atliktas:

 

 


Ankstesnio patikrinimo metu nustatyti pažeidimai, mažareikšmiai teisės aktų reikalavimų pažeidimai, dėl kurių buvo pateiktas rašytinis nurodymas pašalinti mažareikšmį pažeidimą (toliau – mažareikšmiai pažeidimai), ir gerosios praktikos neatitiktys bei jų pašalinimo būsena, jei pažeidimų, mažareikšmių pažeidimų ir gerosios praktikos neatitikčių buvo nustatyta:

 

 

 


Veiklos jonizuojančiosios spinduliuotės aplinkoje branduolinės energetikos objekte pasikeitimai (trumpas veiklos jonizuojančiosios spinduliuotės aplinkoje branduolinės energetikos objekte pasikeitimo ir dabartinio statuso aprašymas):

 

 

 


Kontroliniai klausimai:

Eil.

Nr.

Reikalavimas

Atitiktis reikalavimui (atsakymas apibraukiamas, nustačius pažeidimą, apibraukiamas „Ne“, o pastabų laukelyje aprašomas pažeidimas)

1.   Reikalavimai asmeniui/tarnybai, atsakingam/atsakingai už radiacinę saugą

1.1. Ar yra įsakymas dėl asmens/tarnybos, atsakingo/atsakingos už radiacinę saugą, paskyrimo/steigimo? ([2] 8.2.1 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

1.2. Ar yra asmens, atsakingo už radiacinę saugą/visų tarnybos, atsakingos už radiacinę saugą, darbuotojų radiacinės saugos galiojantis (-ys) pažymėjimas(-ai)? ([2] 8.2.1 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

1.3. Ar yra asmens, atsakingo už radiacinę saugą, pareigybių aprašas/tarnybos, atsakingos už radiacinę saugą, nuostatai, kur būtų nurodytos asmens, atsakingo už radiacinę saugą, pareigybės arba tarnybos, atsakingos už radiacinę saugą, funkcijos, susijusios su radiacinės saugos organizavimu ir valdymu? ([2] 8.2.1 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

2.   Reikalavimai darbuotojų kvalifikacijai

2.1. Ar yra aktualus darbuotojų, vykdančių veiklą jonizuojančiosios spinduliuotės aplinkoje branduolinės energetikos objekte (toliau – darbuotojas), suskirstytų į A ir B kategorijas nurodant ir pagrindžiant prognozuojamas jų profesinės apšvitos dozes, sąrašas? ([2] 8.2.2 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

2.2. Ar yra galiojantys dokumentai, patvirtinantys darbuotojų kvalifikacinį pasirengimą profesiniais klausimais? ([2] 8.2.2 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

2.3. Ar yra galiojantys dokumentai, patvirtinantys darbuotojų pasirengimą radiacinės saugos klausimais? ([2] 8.2.2 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

3.   Reikalavimai darbuotojų sveikatos tikrinimui

3.1. Ar A kategorijos darbuotojų sveikatos patikrinimo dokumentuose yra įrašai, patvirtinantys, kad sveikata buvo patikrinta ne vėliau kaip prieš 1 metus? ([2] 8.2.3 p., [3] 54.6 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

3.2. Ar yra A kategorijos darbuotojų sveikatos patikrinimo organizavimo tvarkos aprašas? ([2] 8.2.3 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

4.   Reikalavimai darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsenoms

4.1. Ar yra darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsenos atlikimo tvarkos aprašas? ([2] 8.2.4 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

4.2. Ar darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsena atliekama darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsenos atlikimo tvarkos apraše nustatyta tvarka arba, jeigu darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėseną atlieka darbuotojus priimanti įmonė, ar yra darbuotojus komandiruojančio asmens sutartis su darbuotojus priimančia įmone dėl veiklos branduolinės energetikos objekto kontroliuojamojoje zonoje, kurioje nustatytos komandiruotų darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsenos sąlygos? ([2] 8.2.4 p., [2] 8.3.13 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

4.3. Ar yra registruojami darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsenos duomenys? ([4] 12.3 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.4. Ar yra saugomi darbuotojų apšvitos ir darbo vietų stebėsenos duomenys visą darbuotojo darbinės veiklos laikotarpį ir jam pasibaigus – iki darbuotojui sukaks (arba turi sukakti) 75 metai, taip pat ne mažiau kaip 30 metų, baigus dirbti su profesine apšvita susijusius darbus? ([3] 12.3 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

4.5. Ar komandiruotam darbuotojui baigus darbą ir gavus iš darbuotojus priimančiosios įmonės Komandiruoto darbuotojo apšvitos dozių pasą, komandiruotas darbuotojas yra supažindinamas su jame užregistruotais apšvitos duomenimis? ([4] 12.5 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

4.6. Ar ne vėliau kaip per 10 darbo dienų kai darbuotojas baigia drabą Komandiruoto darbuotojo apšvitos dozių pasas yra grąžinamas Radiacinės saugos centrui? ([4] 12.5 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

5.   Reikalavimai instruktavimui radiacinės saugos klausimais

5.1. Ar visi darbuotojai yra susipažindinti (yra supažindinimo žymos) su jiems skirtomis radiacinės saugos instrukcijomis? ([2] 8.2.5 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

5.2. Ar yra darbuotojų mokymo ir instruktavimo radiacinės saugos klausimais tvarkos aprašas? ([2] 8.2.6 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

5.3. Ar yra nustatyta tvarka, kaip pateikiama informacija apie veiksmus, būtinus vykdyti siekiant sumažinti nėščiųjų ir krūtimi maitinančių darbuotojų ir mokinių (studenčių) bei būsimo kūdikio arba krūtimi maitinamo vaiko apšvitą? ([3] 42.6 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

5.4. Ar darbuotojai yra instruktuojami radiacinės saugos klausimais (juos priimant į darbą su šaltiniais, perkeliant į kitą darbą su šaltiniais, pradedant naudoti naujas ar modernizuotas darbo priemones, pradėjus naudoti naujas technologijas, keičiant darbo organizavimą, darbo sąlygas, susijusias su šaltiniais, taip pat pakeitus ar priėmus naujus radiacinę saugą reglamentuojančius teisės aktus)? ([1] 15 str. 3 d.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

5.5. Ar darbuotojams yra pateikiama informacija apie vidaus darbo tvarkos taisyklėse nustatytus radiacinės saugos reikalavimus branduolinės energetikos objekte? ([5] 10 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

6.   Reikalavimai kokybės laidavimo programai

6.1. Ar yra veiklos kokybės laidavimo programa ir jos įgyvendinimo priemonių aprašas? ([2] 8.2.7 p.)

Taip

Ne

Netikrinta

Neaktualu

6.2. Ar vykdomos veiklos kokybės laidavimo įgyvendinimo priemonės? ([2] 8.2.7 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

7.   Reikalavimai individualiosios apsaugos priemonėms

7.1. Ar yra individualiųjų apsaugos priemonių sąrašas arba sutartis su komandiruotus darbuotojus priimančia įmone, kurioje būtų nurodyta, kad reikalingas individualiąsias apsaugos priemones komandiruotiems darbuotojams suteikia priimanti įmonė? ([2] 8.2.9 p., [2] 8.3.13 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

7.2. Jeigu yra sudarytas individualiųjų apsaugos priemonių sąrašas, ar yra užtikrinama, kad darbuotojai būtų aprūpinti visomis tinkamomis individualiosiomis apsaugos priemonėmis? ([4] 14.4 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

8. Reikalavimai radiologinių incidentų ir avarijų prevencijai ir padarinių likvidavimui

Ar yra radiologinių incidentų ir avarijų prevencijos ir padarinių likvidavimo planas? ([2] 8.2.11 p.)

Taip

Ne

Netikrinta

Neaktualu

Pastabos:

 

 

 

 

 

9. Reikalavimai komandiruotų darbuotojų radiacinės saugai

Jeigu patikrinimo metu yra vykdoma veikla (veiklos laikotarpis, kai licencijos ar laikinojo leidimo turėtojo darbuotojams yra išduoti komandiruotų darbuotojų apšvitos pasai) branduolinės energetikos objekto kontroliuojamojoje zonoje, ar yra sudaryta sutartis su komandiruotus darbuotojus priimančia įmone dėl veiklos kontroliuojamojoje zonoje, kurioje numatytas komandiruotų darbuotojų radiacinės saugos užtikrinimas? ([2] 8.3.13 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

 

 

Užpildė _______________________________________________________________________

(Patikrinimo komisijos vadovo arba patikrinimą atlikusio asmens pareigos, parašas, vardas, pavardė)

 

 

 

 

Teisės aktai (taikant kontrolinį klausimyną turi būti vadovaujamasi aktualiomis šiame sąraše nurodytomis teisės aktų redakcijomis):

1. Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatymas.

2. Veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais licencijavimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gegužės 25 d. nutarimu Nr. 653 „Dėl Veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais licencijavimo taisyklių patvirtinimo

3. Lietuvos higienos norma HN 73:2001 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2001 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. 663 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 73:2001 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“ patvirtinimo“.

4. Lietuvos higienos norma HN 83:2004 „Komandiruotų darbuotojų radiacinė sauga“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 9 d. įsakymu Nr. V-889„Dėl Lietuvos higienos normos HN 83:2004 „Komandiruotų darbuotojų radiacinė sauga“ patvirtinimo“.

5. Branduolinės saugos reikalavimai BSR-1.9.4-2016 „Branduolinės energetikos srities veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais vykdančių darbuotojų ir asmenų, atsakingų už radiacinę saugą, privalomojo radiacinės saugos mokymo, žinių patikrinimo, instruktavimo ir fizinių asmenų, siekiančių įgyti teisę mokyti radiacinės saugos, atestavimo tvarkos aprašas“, patvirtinti Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2016 m. balandžio 29 d. įsakymu Nr. 22.3-73 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.9.4-2016 „Branduolinės energetikos srities veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais vykdančių darbuotojų ir asmenų, atsakingų už radiacinę saugą, privalomojo radiacinės saugos mokymo, žinių patikrinimo, instruktavimo ir fizinių asmenų, siekiančių įgyti teisę mokyti radiacinės saugos, atestavimo tvarkos aprašo“ patvirtinimo“.

 

_______________

 

 

PATVIRTINTA

Valstybinės atominės energetikos saugos

inspekcijos viršininko

2017 m. liepos 3 d.

įsakymu Nr. 22.3-22.3-113

 

 

 

(Fizinės saugos reikalavimų įgyvendinimo patikrinimo branduolinės energetikos srities veiklai su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais (naudoti, saugoti šaltinius) kontrolinio klausimyno forma)

 

 

VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS

INSPEKCIJA

 

Biudžetinė įstaiga, A. Goštauto g. 12, LT-01108 Vilnius 

 

tel.: (8 5) 262 4141, 266 1584, faks.: (8 5) 261 4487,  el. p. atom@vatesi.lthttp://www.vatesi.lt

 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188639874 

 

 

FIZINĖS SAUGOS REIKALAVIMŲ ĮGYVENDINIMO PATIKRINIMO BRANDUOLINĖS ENERGETIKOS SRITIES VEIKLAI SU JONIZUOJANČIOSIOS SPINDULIUOTĖS ŠALTINIAIS (NAUDOTI, SAUGOTI ŠALTINIUS)

KONTROLINIS KLAUSIMYNAS

 

______________ Nr. ____________

(data)

 

_______________

(vieta)

 

Patikrinimo pradžia: ___: ___ val.    

Patikrinimo pabaiga: ___: ___ val.

 

Jeigu Jūs turite klausimų dėl šiame klausimyne nurodytų reikalavimų, dėl tikrinančio asmens veiksmų ar norite pasikonsultuoti, kreipkitės telefonu: (8 5) 262 41 41, elektroniniu paštu: atom@vatesi.lt arba adresu A. Goštauto g. 12, Vilnius, 252 kab., I–IV – 8:00–17:00, V – 8:00–15:45, pietų pertrauka – 12:00–12:45.

 

Patikrinimo komisijos vadovas, patikrinimą atlikęs asmuo (-enys) ir (ar) kitas (-i) patikrinimo dalyvis (-ai) (vardas, pavardė, pareigos):

 

 


Patikrinimo pagrindas:

 

 


Patikrinimo tipas:

 

         planinis reguliarusis;

neplaninis paskelbtas;

         neplaninis nepaskelbtas.

 

Kontrolinis klausimynas naudojamas (tinkamą pažymėti):

 

        visa apimtimi planinio reguliariojo patikrinimo atveju;

        neplaninio patikrinimo atveju, turint informacijos ar kilus pagrįstų įtarimų dėl ūkio subjekto veikos, kuri gali prieštarauti teisės aktams ar neatitikti teisės aktų reikalavimų, visa apimtimi arba ta dalimi, kuri susijusi su informacija dėl neatitikties teisės aktams.

 

Ūkio subjekto pavadinimas ir rekvizitai (juridinio asmens buveinės adresas, tikrinamos veiklos adresas (jeigu skiriasi nuo buveinės adreso), telefono numeris, fakso numeris, elektroninio pašto adresas, juridinio asmens kodas arba fizinio asmens vardas ir pavardė, adresas, telefono numeris, fakso numeris, elektroninio pašto adresas, asmens kodas):

 

 


Ūkio subjekto įgalioti darbuotojai (pareigos, vardas (-ai), pavardė (-ės), telefono numeris, elektroninio pašto adresas), dalyvavę patikrinime:

 

 


Ankstesnio patikrinimo data ir dokumento, patvirtinančio patikrinimo atlikimą, numeris, jei toks patikrinimas buvo atliktas:

 

 


Praėjusio patikrinimo metu nustatyti pažeidimai, mažareikšmiai teisės aktų reikalavimų pažeidimai (toliau – mažareikšmiai pažeidimai), dėl kurių buvo pateiktas rašytinis nurodymas pašalinti mažareikšmį pažeidimą, ir gerosios praktikos neatitiktys bei jų pašalinimo būsena, jei pažeidimų, mažareikšmių pažeidimų ir gerosios praktikos neatitikčių buvo nustatyta:

 

 


Veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais pasikeitimai (trumpas branduolinės energetikos srities veiklos su šaltiniais pasikeitimo ir dabartinio statuso aprašymas):

 

 

 


Kontroliniai klausimai:

 

Eil.

Nr.

Reikalavimas

Atitiktis reikalavimui (atsakymas pažymimas; nustačius pažeidimą, pažymimas laukelis „Ne“, o pastabų laukelyje aprašomas pažeidimas)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Bendrieji jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių, naudojamų verčiantis branduolinės energetikos srities veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, (toliau – JSŠ) fizinės saugos reikalavimai

1. 

Ar yra įsakymas ar kitas dokumentas, kuriuo yra paskirtas už JSŠ fizinę saugą atsakingas asmuo (-enys) arba ūkio subjektas turi padalinį, kuris yra atsakingas už JSŠ fizinę saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų įgyvendinimą ir jų įgyvendinimo priežiūrą? Atitiktį įrodantys dokumentai – asmens paskyrimą įtvirtinantys dokumentai (pavyzdžiui: įsakymas, potvarkis ar kitas licencijos ar laikinojo leidimo turėtojo dokumentas dėl paskyrimo, kuriame nustatyta funkcijos ir atsakomybė JSŠ fizinės saugos srityje) arba padalinio įkūrimą numatantys dokumentai (pavyzdžiui: licencijos ar laikinojo leidimo turėtojo organizacinės struktūros aprašymas, įsteigto atsakingo padalinio nuostatai, kuriuose nustatyta padalinio uždaviniai ir funkcijos JSŠ fizinės saugos srityje) ([1] 8.1 p.)

2. 

Ar nustatyta teisės patekti prie JSŠ ir dirbti su JSŠ suteikimo tvarka, kurioje nurodoma:

-    sąlygos (pavyzdžiui: įvertintas asmens patikimumas, išklausytas instruktažas JSŠ fizinės saugos srityje), kurias būtina įvykdyti, jog asmuo galėtų patekti prie JSŠ ir su JSŠ dirbti;

-    aplinkybės, kurioms esant, asmeniui bus uždrausta patekti prie JSŠ ir su JSŠ dirbti;

kas priima sprendimą dėl teisės patekti prie JSŠ ir su JSŠ dirbti suteikimo ir panaikinimo. ([1] 11.2 p.)

3. 

Ar organizacinėmis ir (ar) techninėmis priemonėmis užtikrinama, kad prie JSŠ pateks ir su JSŠ dirbs tik šią teisę turintys asmenys? ([1] 11.2 p.)

4. 

Ar yra vykdoma JSŠ apskaita ir periodiškai tikrinama, ar visi turimi JSŠ yra apskaitos dokumentuose nurodytose vietose? Atitiktį įrodantys dokumentai – laisvos formos dokumentai, nustatantys JSŠ apskaitos vedimo tvarką, dokumentai, įrodantys, kad paskirti atsakingi už JSŠ apskaitą asmenys, ir (ar) kiti dokumentai, įrodantys, kad yra vykdoma JSŠ apskaita bei daromi įrašai apie atliktus patikrinimų rezultatus ([1] 11.3 p.)

5. 

Ar su JSŠ dirbantys ir fizinės saugos užtikrinime dalyvaujantys asmenys yra supažindinti (yra supažindinimo žymos) su JSŠ fizinę saugą reglamentuojančiais teisės aktais, galiojančiais procedūrų aprašais bei instrukcijomis, skirtomis fizinei saugai užtikrinti, bei informuoti apie fizinės saugos sistemos organizacinių ir techninių priemonių svarbą (pavyzdžiui, organizuotas įvadinis ir (ar) periodinis darbuotojų instruktavimas ir (ar) mokymai ar kita forma vykdomas darbuotojų informavimas apie tikėtinas neteisėtas veikas, nukreiptas prieš JSŠ, ir apie darbuotojams fizinės saugos srityje paskirtų pareigų ir funkcijų, svarbą užkertant kelią tokiai veikai ir užtikrinant fizinę saugą bei, kad šios pareigos ir funkcijos privalo būti atsakingai vykdomos)? ([1] 11.4, 14 p.)

6. 

Ar atgrasymo tikslais be aiškiai matomų fizinės saugos sistemos techninių priemonių (pavyzdžiui, inžineriniai barjerai, apsauginė signalizacija, vaizdo stebėjimo sistema) ir vykdomų fizinės saugos sistemos organizacinių priemonių (pavyzdžiui, JSŠ periodinių tikrinimų) yra naudojami įspėjamieji ženklai ir (ar) užrašai, nurodantys, kad yra įdiegtos fizinės saugos sistemos organizacinės ir techninės priemonės, naudojami radiacinio pavojaus ženklai, pateikiama informacija apie vykdomą asmenų ir daiktų patekimo kontrolę? ([1] 11.5 p.)

7. 

Ar yra parengtas JSŠ fizinės saugos aprašas? ([1] 11.6 p.)

7.1. 

Ar parengtas JSŠ fizinės saugos aprašas atitinka faktinę situaciją, t. y., aprašomos fizinės saugos sistemos organizacinės ar techninės priemonės atitinka įdiegtas ir naudojamas JSŠ fizinės saugos sistemoje? ([1] 11.6 p.)

7.2. 

Ar JSŠ fizinės saugos aprašas yra peržiūrimas ne rečiau kaip kartą per trejus metus? ([1] 11.6 p.)

8. 

Ar licencijos ar laikinojo leidimo turėtojas yra sudaręs sutartį ar kitaip raštu įforminęs sutartinius įsipareigojimus su  juridiniu ar fiziniu asmeniu, kurio teritorijoje ar patalpose dirba su JSŠ ar juos saugo, dėl pareigų ir atsakomybės pasiskirstymo įgyvendinant Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.6.2-2016 „Jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių, naudojamų verčiantis branduolinės energetikos srities veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, fizinė sauga“, patvirtintų Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2016 m. birželio 10 d. įsakymu Nr. 22.3-109 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.6.2-2016 „Jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių, naudojamų verčiantis branduolinės energetikos srities veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, fizinė sauga“ patvirtinimo“, nuostatas? ([1] 13 p.)

Pastabos:

 

 

 

 

 

 

V–IV pavojingumo kategorijų JSŠ fizinės saugos reikalavimai

9. 

Ar ne rečiau kaip kartą per metus yra tikrinama, ar visi turimi JSŠ yra apskaitos dokumentuose nurodytose vietose? Atitiktį įrodantys dokumentai – laisvos formos dokumentai, įrodantys, kad yra vykdoma JSŠ apskaita bei daromi įrašai apie atliktus patikrinimų rezultatus ([1] 16 p.)

Pastabos:

 

 

 

III pavojingumo kategorijų JSŠ fizinės saugos reikalavimai

10.

Ar teritorijoje, pastate ar patalpoje, kurioje su III pavojingumo kategorijos JSŠ yra dirbama ir jis yra saugomas (toliau – JSŠ saugojimo vieta) arba visose angose (pavyzdžiui, durys, langai), pro kurias įmanoma patekti į JSŠ saugojimo vietą, yra įdiegtos neteisėtos veikos aptikimo priemonės (pavyzdžiui, apsauginė signalizacija, plombos, antspaudai ir (ar) kita įranga, kuri užfiksuoja pažeidimą ar kitus neteisėtus veiksmus) arba yra vykdomas patruliavimas JSŠ saugojimo vietos prieigose? ([1] 17.1 p.) 

11.

Ar neteisėtos veikos aptikimo priemonių suveikimo priežasčiai, pažeidimui ar kitai neteisėtai veikai įvertini naudojama vaizdo stebėjimo sistema arba yra pasitelkiami reagavimo pajėgų funkcijas vykdantys asmenys? ([1] 17.2 p.)

12.

Ar JSŠ yra saugomas ne mažiau kaip už vieno fizinio barjero (pavyzdžiui, rakinamos patalpos, stacionarūs rakinami seifai, konteineriai, šuliniai ar panašūs įrenginiai), kurio konstrukcijos ir asmenų patekimo kontrolės sistema (pavyzdžiui, elektromechaninės spynos, raktų kontrolė) užtikrina, kad prie JSŠ patektų tik teisę patekti prie JSŠ ir dirbti su JSŠ turintys asmenys? ([1] 17.3 p.)

13.

Ar yra paskirtas bent vienas asmuo, kuris yra atsakingas už JSŠ nuolatinę kontrolę ir vietos, kurioje naudojamas JSŠ, prieigų stebėjimą, kad prie JSŠ nepatektų asmenys, neturintys teisės patekti prie JSŠ ir dirbti su JSŠ, jei naudojamas JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga yra dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje? ([1] 18.1 p.)

14.

Ar baigus darbą JSŠ yra grąžinamas į JSŠ saugojimo vietą, jei naudojamas JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje? ([1] 18.2 p.).

15.

Ar ne rečiau kaip kartą per mėnesį yra tikrinama, ar visi turimi JSŠ yra apskaitos dokumentuose nurodytose vietose? Atitiktį įrodantys dokumentai – laisvos formos dokumentai, įrodantys, kad yra vykdoma JSŠ apskaita bei daromi įrašai apie atliktus patikrinimų rezultatus ([1] 19 p.)

16.

Ar yra nustatyta fizinės saugos sistemoje naudojamų techninių priemonių priežiūros ir funkcionalumo tikrinimo tvarka, užtikrinanti, kad šios priemonės būtų techniškai tvarkingos? ([1] 20 p.)

17.

Ar yra atliktas įdiegtos JSŠ fizinės saugos sistemos įvertinimas bei parengta fizinės saugos užtikrinimo priemonių kokybės pakankamumo įvertinimo ataskaita? ([1] 23 p.)

18.

Ar su JSŠ fizinės saugos sistema susijusi informacija yra apsaugota nuo jos paviešinimo ir atskleidimo asmenims, kuriems nėra būtina su tokia informacija susipažinti ar dirbti? ([1] 24 p.)

Pastabos:

 

 

 

 

 

 

II pavojingumo kategorijų JSŠ fizinės saugos reikalavimai

19.

Ar visose angose (pavyzdžiui, durys, langai), pro kurias įmanoma patekti į JSŠ saugojimo vietą, yra įdiegta apsauginė signalizacija arba yra vykdomas nuolatinis JSŠ saugojimo vietos prieigų stebėjimas? ([1] 25.1 p.)

20.

Ar JSŠ saugojimo vietoje yra įdiegtos neteisėtos veikos aptikimo priemonės (pavyzdžiui, apsauginė signalizacija, plombos, antspaudai ir (ar) kita įranga, kuri užfiksuotų pažeidimą ar kitus neteisėtus veiksmus)? ([1] 25.2 p.)

21.

Ar yra naudojamos priemonės neteisėtos veikos aptikimo priemonių suveikimo priežasčiai, pažeidimui ar kitai neteisėtai veikai įvertini naudojama vaizdo stebėjimo sistema arba įvertinimas vykdomas pasitelkus reagavimo pajėgų funkcijas vykdančius asmenis? ([1] 25.3 p.)

22.

Ar JSŠ yra saugomi ne mažiau kaip už dviejų fizinių barjerų (pavyzdžiui, rakinamos patalpos, stacionarūs rakinami seifai, konteineriai, šuliniai ar panašūs įrenginiai), kurių konstrukcijos ir asmenų patekimo kontrolės sistema (pavyzdžiui, elektromechaninės spynos, raktų kontrolė) užtikrina, kad prie JSŠ patektų tik teisę patekti prie JSŠ ir dirbti su JSŠ turintys asmenys? ([1] 25.4 p.)

23.

Ar yra naudojamos ryšio priemonės informacijai perduoti reagavimo pajėgų funkcijas vykdantiems asmenims? ([1] 25.5 p.)

24.

Ar yra paskirtas bent vienas asmuo, kuris yra atsakingas už JSŠ nuolatinę kontrolę ir vietos, kurioje naudojamas JSŠ, prieigų stebėjimą, kad prie JSŠ nepatektų asmenys, neturintys teisės patekti prie JSŠ ir dirbti su JSŠ, jei naudojamas JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga yra dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje? ([1] 26.1 p.)

25.

Ar baigus darbą JSŠ yra grąžinamas į JSŠ saugojimo vietą, jei naudojamas JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje? ([1] 26.2 p.).

26.

Ar gabenant JSŠ iš JSŠ saugojimo vietos į darbo su JSŠ vietą yra naudojamas tam skirtas konteineris, jei naudojamas JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga yra dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje? ([1] 26.3.1 p.)

27.

Ar JSŠ gabenti ne branduolinės energetikos objekto saugomoje, vidinėje ar ypač svarbioje zonoje skirtas konteineris yra rakinamas, jei naudojamas JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga yra dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje? ([1] 26.3.1 p.)

28.

Ar JSŠ gabenanti skirtas konteineris yra prirakinamas prie transporto priemonės, jei tokia yra naudojama JSŠ gabenti, kai JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga yra dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje ir už branduolinės energetikos objekto saugomos, vidinės ar ypač svarbios zonos ribų? ([1] 26.3.2 p.)

29.

Ar transporto priemonėje, kuria yra gabenamas JSŠ, kai JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga yra dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje, kuri yra už branduolinės energetikos objekto saugomos, vidinės ar ypač svarbios zonos ribų, yra įdiegta apsauginė signalizacija nuo transporto priemonės vagystės? ([1] 26.3.2 p.)

30.

Ar ne rečiau kaip kartą per savaitę yra tikrinama, ar visi turimi JSŠ yra apskaitos dokumentuose nurodytose vietose? Atitiktį įrodantys dokumentai – laisvos formos dokumentai, įrodantys, kad yra vykdoma JSŠ apskaita bei daromi įrašai apie atliktus patikrinimų rezultatus ([1] 27 p.)

31.

Ar yra nustatyta fizinės saugos sistemoje naudojamų techninių priemonių priežiūros ir funkcionalumo tikrinimo tvarka, užtikrinanti, kad šios priemonės būtų techniškai tvarkingos? ([1] 20, 28 p.)

32.

Ar yra atliktas įdiegtos JSŠ fizinės saugos sistemos įvertinimas bei parengta fizinės saugos užtikrinimo priemonių kokybės pakankamumo įvertinimo ataskaita? ([1] 23, 28 p.)

33.

Ar su JSŠ fizinės saugos sistema susijusi informacija yra apsaugota nuo jos paviešinimo ir atskleidimo asmenims, kuriems nėra būtina su tokia informacija susipažinti ar dirbti? ([1] 24, 28 p.)

Pastabos:

 

 

 

 

 

 

I pavojingumo kategorijų JSŠ fizinės saugos reikalavimai

34.

Ar visose angose (pavyzdžiui, durys, langai), pro kurias įmanoma patekti į JSŠ saugojimo vietą, yra įdiegta apsauginė signalizacija? ([1] 29.1 p.)

35.

Ar vykdomas patruliavimas JSŠ saugojimo vietos prieigose? ([1] 29.2 p.)

36.

Ar JSŠ saugojimo vietoje yra įdiegta apsauginė signalizacija? ([1] 29.3 p.)

37.

Ar JSŠ saugojimo vietoje naudojama kita neteisėtos veikos aptikimo priemonė (pavyzdžiui, plombos, antspaudai ir (ar) kita įranga, kuri užfiksuoja pažeidimą ar kitus neteisėtus veiksmus)? ([1] 29.3 p.)

38.

Ar neteisėtos veikos aptikimo priemonių suveikimo priežasčiai, pažeidimui ar kitai neteisėtai veikai įvertini naudojama vaizdo stebėjimo sistema arba įvertinimas vykdomas pasitelkus reagavimo pajėgų funkcijas vykdančius asmenis? ([1] 29.4 p.)

39.

Ar JSŠ yra saugomi ne mažiau kaip už dviejų fizinių barjerų (pavyzdžiui, rakinamos patalpos, stacionarūs rakinami seifai, konteineriai, šuliniai ar panašūs įrenginiai), kurių konstrukcijos ir asmenų patekimo kontrolės sistema (pavyzdžiui, elektromechaninės spynos, raktų kontrolė) užtikrina, kad prie JSŠ patektų tik teisę patekti prie JSŠ ir dirbti su JSŠ turintys asmenys? ([1] 29.5 p.)

40.

Ar yra naudojamos ne mažiau kaip dvi skirtingo tipo ryšio priemonės informacijai nedelsiant perduoti reagavimo pajėgų funkcijas vykdantiems asmenims? ([1] 29.6 p.)

41.

Ar yra paskirti bent du asmenys, kurie yra atsakingi už JSŠ nuolatinę kontrolę ir vietos, kurioje naudojamas JSŠ, prieigų stebėjimą, kad prie JSŠ nepatektų asmenys, neturintys teisės patekti prie JSŠ ir dirbti su JSŠ, jei naudojamas JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga yra dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje? ([1] 30.1 p.)

42.

Ar gabenat JSŠ iš JSŠ saugojimo vietos į darbo su JSŠ vietą yra naudojamas tam skirtas konteineris, jei naudojamas JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga yra dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje ? ([1] 30.3.1 p.)

43.

Ar JSŠ gabenti ne branduolinės energetikos objekto saugomoje, vidinėje ar ypač svarbioje zonoje skirtas konteineris yra rakinamas, jei naudojamas JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga yra dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje? ([1] 30.3.1 p.)

44.

Ar JSŠ gabenti skirtas konteineris yra prirakinamas prie transporto priemonės, jei tokia yra naudojama, kai JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga yra dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje ir už branduolinės energetikos objekto saugomos, vidinės ar ypač svarbios zonos ribų? ([1] 30.3.2 p.)

45.

Ar transporto priemonėje, jeigu tai ne bėginė transporto priemonė, kuria yra gabenamas JSŠ, kai JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga yra dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje, kuri yra už branduolinės energetikos objekto saugomos, vidinės ar ypač svarbios zonos ribų, yra įdiegta apsauginė signalizacija nuo transporto priemonės vagystės? ([1] 30.3.2 p.)

46.

Ar transporto priemonėje, kuria yra gabenamas JSŠ, kai JSŠ yra sumontuotas mobiliojoje įrangoje ir su šia įranga yra dirbama ne JSŠ saugojimo vietoje, kuri yra už branduolinės energetikos objekto saugomos, vidinės ar ypač svarbios zonos ribų, yra įdiegta sistema blokuojanti transporto priemonės variklio darbą vagystės atveju? ([1] 30.3.2 p.)

47.

Ar ne rečiau kaip kartą per parą yra tikrinama, ar visi turimi JSŠ yra apskaitos dokumentuose nurodytose vietose? Atitiktį įrodantys dokumentai – laisvos formos dokumentai įrodantys, kad yra vykdoma JSŠ apskaita bei daromi įrašai apie atliktus patikrinimų rezultatus. ([1] 31 p.)

48.

Ar yra nustatyta fizinės saugos sistemoje naudojamų techninių priemonių priežiūros ir funkcionalumo tikrinimo tvarka, užtikrinanti, kad šios priemonės būtų techniškai tvarkingos? ([1] 20, 32 p.)

49.

Ar yra atliktas įdiegtos JSŠ fizinės saugos sistemos įvertinimas bei parengta fizinės saugos užtikrinimo priemonių kokybės pakankamumo įvertinimo ataskaita? ([1] 23, 32 p.)

50.

Ar yra su JSŠ fizinės saugos sistema susijusi informacija apsaugota nuo jos paviešinimo ir atskleidimo asmenims, kuriems nėra būtina su tokia informacija susipažinti ar dirbti ? ([1] 24, 32 p.)

Pastabos:

 

 

 

 

 

 

 

Užpildė:

 

________________________________

(pareigos)

 

 

___________________

(parašas)

 

 

___________________

(vardas ir pavardė)

 

Teisės aktai (taikant kontrolinį klausimyną turi būti vadovaujamasi aktualia teisės akto redakcija):

1.  Branduolinės saugos reikalavimai BSR-1.6.2-2016 „Jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių, naudojamų verčiantis branduolinės energetikos srities veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, fizinė sauga“, patvirtinti Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2016 m. birželio 10 d. įsakymu Nr. 22.3-109 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.6.2-2016 „Jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių, naudojamų verčiantis branduolinės energetikos srities veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, fizinė sauga“ patvirtinimo“.

_______________

 

 

PATVIRTINTA

Valstybinės atominės energetikos saugos

inspekcijos viršininko

2017 m. liepos 3 d.

įsakymu Nr. 22.3-113

 

 

(Patikrinimų, susijusių su įsipareigojimų dėl branduolinio ginklo neplatinimo įgyvendinimu, kontrolinio klausimyno forma)

 

 

VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS

INSPEKCIJA

 

Biudžetinė įstaiga, A. Goštauto g. 12, LT-01108 Vilnius 

 

tel.: (8 5) 262 4141, 266 1584, faks.: (8 5) 261 4487,  el. p. atom@vatesi.lthttp://www.vatesi.lt

 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188639874 

 

 

PATIKRINIMŲ, SUSIJUSIŲ SU ĮSIPAREIGOJIMŲ DĖL BRANDUOLINIO GINKLO NEPLATINIMO ĮGYVENDINIMU, KONTROLINIS KLAUSIMYNAS

 

______________ Nr. ____________

(data)                                 

 

_______________

(vieta)

 

Patikrinimo pradžia: ___: ___ val.    

Patikrinimo pabaiga: ___: ___ val.

 

Jeigu Jūs turite klausimų dėl šiame klausimyne nurodytų reikalavimų, dėl tikrinančio asmens veiksmų ar norite pasikonsultuoti, kreipkitės telefonu: (8 5) 262 41 41, elektroniniu paštu: atom@vatesi.lt arba adresu A. Goštauto g. 12, Vilnius, 252 kab., I–IV – 8:00–17:00, V – 8:00–15:45, pietų pertrauka – 12:00–12:45.

 

Patikrinimo komisijos vadovas, patikrinimą atlikęs asmuo (-ys) ir (ar) kitas (-i) patikrinimo dalyvis (-ai) (vardas, pavardė, pareigos):

 

 

 

 

 

 

 


Patikrinimo pagrindas:

 

 

 

 


Patikrinimo tipas:

 planinis reguliarusis;

 neplaninis paskelbtas;

 neplaninis nepaskelbtas.

Kontrolinis klausimynas naudojamas (tinkamą pažymėti):

 visa apimtimi planinio reguliariojo patikrinimo atveju;

 ne visa apimtimi planinio reguliariojo patikrinimo atveju, kai patikrinimas yra vykdomas antrą kartą ar daugiau kartų per 2 metus;

 neplaninio patikrinimo atveju, turint informacijos ar kilus pagrįstų įtarimų dėl ūkio subjekto veikos, kuri gali prieštarauti teisės aktams ar neatitikti teisės aktų reikalavimų, visa apimtimi arba ta dalimi, kuri susijusi su informacija dėl neatitikties teisės aktams.

 

Ūkio subjekto pavadinimas ir rekvizitai (juridinio asmens buveinės adresas, tikrinamos veiklos adresas (jeigu skiriasi nuo buveinės adreso), telefono numeris, fakso numeris, elektroninio pašto adresas, juridinio asmens kodas arba fizinio asmens vardas ir pavardė, adresas, telefono numeris, fakso numeris, elektroninio pašto adresas, asmens kodas):

 

 

 

 

 

 

 


Ūkio subjektas yra:

 fizinis asmuo, kuris turi branduolinių medžiagų ir vykdo mokslinius tyrimus ir taikomąją veiklą ([3] 8.1 p.);

 fizinis asmuo, kuris turi branduolinių medžiagų, bet nesiverčia ir neplanuoja verstis ūkine veikla,

susijusia su turimų branduolinių medžiagų naudojimu ([3] 8.1 p.);

 juridinis asmuo, kuris planuoja įsigyti, turėti ar naudoti branduolines medžiagas, tačiau vadovaujantis Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo nuostatomis, neprivalo turėti Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (toliau – VATESI) išduotos licencijos ([1], [3] 8.2.1 p.);

 juridinis asmuo, kuris turi ar naudoja branduolines medžiagas, tačiau vadovaujantis Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymo nuostatomis, neprivalo turėti VATESI išduotos licencijos ([1], [3] 8.2.1 p.);

 juridinis asmuo, kuris daugiau kaip trejus paskutiniuosius metus vertėsi veikla su branduolinėmis medžiagomis, tačiau branduolines medžiagas turėjo ne ilgiau kaip 6 mėnesius per vienerius kalendorinius metus, ir planuoja ateityje verstis veikla su branduolinėmis medžiagomis, tačiau vienerius kalendorinius metus per planuojamą veiklos laikotarpį branduolinių medžiagų neturės ilgiau kaip 6 mėnesius ([3] 8.2.2 p.).

 

Europos Komisijos suteikiamas branduolinių medžiagų balanso zonos kodas (jei toks kodas yra suteiktas):

 

 


Ūkio subjekto įgalioti darbuotojai (pareigos, vardas (-ai), pavardė (-ės), telefono numeris, elektroninio pašto adresas), dalyvavę patikrinime:

 

 

 


Ankstesnio patikrinimo data ir dokumento, patvirtinančio patikrinimo atlikimą, numeris, jei toks patikrinimas buvo atliktas:

 

 

 


Ankstesnio patikrinimo metu nustatyti pažeidimai, mažareikšmiai teisės aktų reikalavimų pažeidimai, dėl kurių buvo pateiktas rašytinis nurodymas pašalinti mažareikšmį pažeidimą (toliau – mažareikšmiai pažeidimai), ir gerosios praktikos neatitiktys bei jų pašalinimo būsena, jei pažeidimų, mažareikšmių pažeidimų ir gerosios praktikos neatitikčių buvo nustatyta:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kontroliniai klausimai:

Eil.

Nr.

Reikalavimas

Atitiktis reikalavimui (atsakymas apibraukiamas; nustačius pažeidimą, apibraukiamas „Ne“, o pastabų laukelyje aprašomas pažeidimas)

13. Bendrieji reikalavimai branduolinių medžiagų turėtojams

1.1. Ar apskaitomos ir kontroliuojamos branduolinės medžiagos? ([3] 6 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

1.2. Ar Europos Komisijai pateikta informacija apie įrenginio pagrindines technines charakteristikas? ([2] II skyrius 3 str. 1 d.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

1.3. Ar yra nustatyta branduolinių medžiagų balanso zona, turimas Europos Komisijos suteikiamas branduolinių medžiagų balanso zonos kodas? ([3] 7 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

14. Papildomi reikalavimai branduolinių medžiagų

balanso zonos kodų turėtojams ir ketinantiems jais tapti

2.1. Ar yra paskirtas asmuo (-ys) atsakingi už branduolines medžiagas ir jų apskaitą? ([3] 14.3 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

2.2. Ar yra patvirtintose procedūrų aprašuose aprašytas branduolinių medžiagų saugojimas, naudojimas, tvarkymas bei apskaita? ([3] 14.4.1 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

2.3. Ar yra patvirtintose procedūrų aprašuose aprašytas ataskaitų ir pranešimų teikimas Europos Komisijai ir VATESI? ([3] 14.4.2 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

2.4. Ar yra patvirtintose procedūrų aprašuose aprašyti veiksmai praradus branduolines medžiagas, nustačius branduolinių medžiagų ar jų kiekio pakitimus ar nustačius klaidas ataskaitose? ([3] 14.4.3 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

2.5. Ar yra apskaitos žurnalai, pagal kuriuos bet kuriuo metu galima būtų nustatyti branduolinių medžiagų gavimo partijos pavadinimą, branduolinių medžiagų masę partijoje, veiksmus ar pakitimus su susijusius su branduolinių medžiagų  inventorinio kiekio pakitimais, branduolinių medžiagų atsargų įrašais ir fizine inventorizacija? ([3] 14.5 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

2.6. Ar yra saugomi kiti branduolinių medžiagų apskaitai būtini dokumentai (siuntėjo pateikti, branduolinių medžiagų kiekio skaičiavimo, Europos Komisijai ir (ar) VATESI siųstos ataskaitos, pranešimai ir kiti apskaitai svarbūs dokumentai)? ([3] 14.6 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

2.7. Ar yra atliekama metinė branduolinių medžiagų fizinė inventorizacija? ([3] 15 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

2.8. Ar Europos Komisija ir VATESI informuojama apie planuojamą atlikti branduolinių medžiagų fizinę inventorizaciją likus ne mažiau nei 40 kalendorinių dienų iki fizinės inventorizacijos atlikimo? ([3] 15 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

 

 

15. Papildomi reikalavimai branduolinių medžiagų turėtojams, branduolines medžiagas apskaitantiems VATESI branduolinių medžiagų balanso zonoje

3.1. Ar ketinimas branduolines medžiagas apskaityti VATESI branduolinių medžiagų balanso zonoje buvo suderintas su VATESI ne vėliau nei likus vienam mėnesiui iki medžiagų įsigijimo? ([3] 10 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

3.2. Ar kasmet VATESI yra pateikiamas veiklos programos planas? ([3] 21 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

3.3. Ar per penkias darbo dienas nuo praėjusio mėnesio pabaigos VATESI yra pateikiama informacija apie per praeitą mėnesį gautas ar išsiųstas branduolines medžiagas? ([3] 22 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

3.4. Ar yra atliekama metinė branduolinių medžiagų fizinė inventorizacija? ([3] 23 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

3.5. Ar VATESI informuojama apie planuojamą atlikti branduolinių medžiagų fizinę inventorizaciją likus ne mažiau nei 60 kalendorinių dienų iki fizinės inventorizacijos atlikimo? ([3] 23 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

3.6. Ar visi dokumentai, susiję su branduolinių medžiagų gavimu ir išsiuntimu, yra saugomi ne trumpiau nei penkerius metus? ([3] 28 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Užpildė _________________________________________________________________________

(Patikrinimo komisijos vadovo arba patikrinimą atlikusio asmens pareigos, parašas, vardas, pavardė)

 

Teisės aktai (taikant kontrolinį klausimyną turi būti vadovaujamasi aktualiomis šiame sąraše nurodytomis teisės aktų redakcijomis):

1.  Lietuvos Respublikos branduolinės saugos įstatymas;

2.  2005 m. vasario 8 d. Europos Komisijos reglamentas (Euratomas) Nr. 302/2005 dėl Euratomo saugumo kontrolės taikymo (OL 2005 L 54, p. 1);

3.  Branduolinės saugos reikalavimai BSR-1.2.1-2014 „Branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės bei informavimo apie mokslinius tyrimus ir taikomąją veiklą tvarkos aprašas“, patvirtinti Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2014 m. gegužės 30 d. įsakymu Nr. 22.3-85 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.2.1-2014 „Branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės bei informavimo apie mokslinius tyrimus ir taikomąją veiklą tvarkos aprašas“ patvirtinimo ir kai kurių Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko įsakymų pripažinimo netekusiais galios“.

_______________

 

 

PATVIRTINTA

Valstybinės atominės energetikos saugos

inspekcijos viršininko

2017 m. liepos 3 d.

įsakymu Nr. 22.3-113

 

 

(Darbuotojų bei asmenų, atsakingų už radiacinę saugą, vykdančių branduolinės energetikos srities veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, privalomojo radiacinės saugos mokymo paslaugų teikėjų ir mokymo vykdytojų patikrinimo kontrolinio klausimyno forma)

 

 

 

VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS

INSPEKCIJA

 

Biudžetinė įstaiga, A. Goštauto g. 12, LT-01108 Vilnius 

 

tel.: (8 5) 262 4141, 266 1584, faks.: (8 5) 261 4487,  el. p. atom@vatesi.lthttp://www.vatesi.lt

 

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188639874 

 

 

DARBUOTOJŲ BEI ASMENŲ, ATSAKINGŲ UŽ RADIACINĘ SAUGĄ, VYKDANČIŲ BRANDUOLINĖS ENERGETIKOS SRITIES VEIKLĄ SU JONIZUOJANČIOSIOS SPINDULIUOTĖS ŠALTINIAIS, PRIVALOMOJO RADIACINĖS SAUGOS MOKYMO PASLAUGŲ TEIKĖJŲ IR MOKYMO VYKDYTOJŲ PATIKRINIMO

KONTROLINIS KLAUSIMYNAS

 

______________ Nr. ____________

(data)                                 

 

_______________

(vieta)

 

Patikrinimo pradžia: ___: ___ val.    

Patikrinimo pabaiga: ___: ___ val.

 

Jeigu Jūs turite klausimų dėl šiame klausimyne nurodytų reikalavimų, dėl tikrinančio asmens veiksmų ar norite pasikonsultuoti, kreipkitės telefonu: (8 5) 262 41 41, elektroniniu paštu: atom@vatesi.lt arba adresu A. Goštauto g. 12, Vilnius, 252 kab., I–IV – 8:00–17:00, V – 8:00–15:45, pietų pertrauka – 12:00–12:45.

 

Patikrinimo komisijos vadovas, patikrinimą atlikęs asmuo (-ys) ir (ar) kitas (-i) patikrinimo dalyvis (-ai) (vardas, pavardė, pareigos):

 

 


Patikrinimo pagrindas:

 

 


Patikrinimo tipas:

 

         planinis reguliarusis;

         neplaninis paskelbtas;

         neplaninis nepaskelbtas.

Kontrolinis klausimynas naudojamas (tinkamą pažymėti):

 

        visa apimtimi planinio reguliariojo patikrinimo atveju;

        ne visa apimtimi planinio reguliariojo patikrinimo atveju, kai patikrinimas yra vykdomas antrą kartą ar daugiau kartų per 3 metus;

        neplaninio patikrinimo atveju, turint informacijos ar kilus pagrįstų įtarimų dėl asmens veikos, kuri gali prieštarauti teisės aktams ar neatitikti teisės aktų reikalavimų, visa apimtimi arba ta dalimi, kuri susijusi su informacija dėl neatitikties teisės aktams.

 

Ūkio subjekto (radiacinės saugos mokymo paslaugų teikėjo) pavadinimas ir rekvizitai (juridinio asmens buveinės adresas, telefono numeris, fakso numeris, elektroninio pašto adresas, juridinio asmens kodas):

 

 


Ūkio subjekto (radiacinės saugos mokymo paslaugų teikėjo) darbuotojai (pareigos, vardas (-ai), pavardė (-ės), telefono numeris, elektroninio pašto adresas), dalyvavę patikrinime:

 

 


Darbuotojų bei asmenų, atsakingų už radiacinę saugą, vykdančių branduolinės energetikos srities veiklą su šaltiniais, privalomojo radiacinės saugos mokymo vykdytojo (toliau – mokymo vykdytojas) rekvizitai (fizinio asmens vardas ir pavardė, adresas, telefono numeris, fakso numeris, elektroninio pašto adresas, asmens kodas):

 

 


Ankstesnio patikrinimo data ir dokumento, patvirtinančio patikrinimo atlikimą, numeris, jei toks patikrinimas buvo atliktas:

 

 


Ankstesnio patikrinimo metu nustatyti pažeidimai, jei tokių buvo nustatyta:

 

 


Patikrinimo metu vykdyto privalomojo radiacinės saugos mokymo trumpas aprašymas:

 

 

 

 


Kontroliniai klausimai:

Eil.

Nr.

Reikalavimas

Atitiktis reikalavimui (atsakymas apibraukiamas; nustačius pažeidimą, apibraukiamas „Ne“, o pastabų laukelyje aprašomas pažeidimas)

1.   Reikalavimai mokymo vykdytojams

1.1. Ar mokymo vykdytojas mokė temomis, nurodytomis jo atestavimo pažymėjime? ([1] 151 str. 9 d. 1 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

1.2. Ar mokymo vykdytojas laikėsi radiacinės saugos mokymo programoje nurodytų temų turinio? ([1] 151 str. 9 d. 2 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

1.3. Ar mokymo vykdytojas laikėsi radiacinės saugos mokymo programos minimalios trukmės? ([1] 151 str. 9 d. 2 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

Pastabos ir pasiūlymai dėl mokymo kokybės gerinimo:

 

 

 

 

 

 

2. Reikalavimai radiacinės saugos mokymo paslaugų teikėjams

2.1. Ar yra suteikta teisė vykdyti neformalųjį suaugusiųjų švietimą ir jų tęstinį mokymą? ([2] 15 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.2. Ar radiacinės saugos mokymas vykdomas tik pagal nustatytas mokymo programas? ([2] 16.1 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.3. Ar yra pakankamas mokymo priemonių (informacinių komunikacijų priemonės, leidiniai, plakatai, bukletai ir kita) skaičius? ([2] 16.2 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.4. Ar yra parengta metodinė medžiaga? ([2] 16.2 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.5. Ar mokymų metu užtikrinama, kad mokomi asmenys galėtų naudotis Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktais, tarptautinėmis sutartimis ir tarptautinių organizacijų rekomendacijomis radiacinės saugos srityje? ([2] 16.3 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.6. Ar užtikrinama, kad mokomi asmenys būtų supažindinami su dozimetrijos ir radiometrijos prietaisais, reikalingais praktiniams įgūdžiams išugdyti? ([2] 16.4 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.7. Ar yra aktualus pas mokymo paslaugų teikėją dirbančių mokymo vykdytojų sąrašas? ([2] 16.6 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.8. Ar aktualus pas mokymo paslaugų teikėją dirbančių mokymo vykdytojų sąrašas buvo pateiktas Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijai (toliau – VATESI)? ([2] 16.6 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.9. Ar sudarytos ne didesnės kaip 30 asmenų teorinio mokymo grupės? ([2] 16.7 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.10. Ar sudarytos ne didesnės kaip 15 asmenų praktinio mokymo grupės? ([2] 16.7 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.11. Ar ne vėliau kaip per 5 darbo dienas prieš planuojamus radiacinės saugos mokymus VATESI buvo informuota apie planuojamus organizuoti radiacinės saugos mokymus, nurodant radiacinės saugos mokymų ir žinių vertinimo datą, laiką ir vietą, mokymų tvarkaraštį ir mokymų vykdytojus? ([2] 16.8 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.12. Ar yra organizuojamas radiacinės saugos žinių vertinimas po kiekvienos radiacinės saugos mokymo programos užbaigimo? ([2] 16.9 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.13. Ar yra parengtas(-i) su mokymu susijusių dokumentų, įrašų ir kitos svarbios su mokymais susijusios informacijos kaupimo ir saugojimo tvarkos aprašas(-ai)? ([2] 16.10 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.14. Ar radiacinės saugos mokymo paslaugų teikėjas sudaro vertinimo komisiją, paskiriant vertinimo komisijos narius ir pirmininką? ([2] 18 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.15. Ar bent vienas vertinimo komisijos narys yra mokymo vykdytojas? ([2] 18 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.16. Ar radiacinės saugos žinių patikrinimo metu vertinamos egzaminuojamų asmenų teorinės radiacinės saugos žinios žodžiu arba testu? ([2] 20 ir 21 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.17. Ar radiacinės saugos žinių patikrinimo metu vertinami praktiniai įgūdžiai (žinios apie dozimetrijos, radiometrijos prietaisus, privalomų dokumentų rengimas, individualiosios saugos priemonių naudojimas ir kita) žodžiu arba testu? ([2] 20 ir 21 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.18. Ar yra parengti klausimai egzaminui žodžiu ir (arba) testai teorinėms radiacinės saugos žinioms vertinti? ([2] 21 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.19. Ar yra parengti klausimai egzaminui žodžiu ir (arba) testai praktiniams įgūdžiams vertinti? ([2] 21 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.20. Ar užtikrinama, kad klausimai nebūtų iš anksto žinomi egzaminuojamiems asmenims? ([2] 21 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.21. Ar egzaminas žodžiu yra vykdomas pagal klausimų sąrašą, iš kurio egzaminuojamas asmuo turi atsitiktinai pasirinkti ne mažiau kaip tris klausimus ir į juos atsakyti? ([2] 22 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.22. Ar egzaminuojamo asmens radiacinės saugos žinios vertinamos teigiamai tik tada, jei jo surinktų balų vidurkis yra ne mažesnis kaip septyni? ([2] 22 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.23. Ar teorines radiacinės saugos žinias tikrinant testu egzaminuojamam asmeniui pateikiama ne mažiau kaip 30 klausimų su keliais atsakymo variantais, iš kurių vienas arba keli yra teisingi? ([2] 23 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.24. Ar teorines radiacinės saugos žinias tikrinant testu jos yra įvertinamos teigiamai tik tada, kai egzaminuojamas asmuo teisingai atsako į ne mažiau kaip 80 procentų klausimų? ([2] 23 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.25. Ar egzaminų ir testų rezultatai surašomi protokole? ([2] 25 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.26. Ar protokole nurodomi šie duomenys: eilės numeris, egzaminuojamo asmens vardas, pavardė, gimimo data, radiacinės saugos žinių įvertinimo rezultatai? ([2] 125 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.27. Ar protokolą pasirašo vertinimo komisijos pirmininkas, vertinimo komisijos nariai ir egzaminuojamas asmuo? ([2] 25 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.28. Ar protokolai saugomi ne trumpiau kaip penkerius metus? ([2] 25 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

2.29. Ar po teigiamo žinių įvertinimo išduodamas nustatytos formos radiacinės saugos pažymėjimas? ([2] 16.9 p.)

Taip

Ne

Neaktualu

Netikrinta

 

Pastabos ir pasiūlymai dėl mokymo kokybės gerinimo:

 

 

 

 

 

 

 

 

Užpildė _________________________________________________________________________

(Patikrinimo komisijos vadovo arba patikrinimą atlikusio asmens pareigos, parašas, vardas, pavardė)

 

Teisės aktai (taikant kontrolinį klausimyną turi būti vadovaujamasi aktualiomis šiame sąraše nurodytomis teisės aktų redakcijomis):

1. Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatymas.

2. Branduolinės saugos reikalavimai BSR-1.9.4-2016 „Branduolinės energetikos srities veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais vykdančių darbuotojų ir asmenų, atsakingų už radiacinę saugą, privalomojo radiacinės saugos mokymo, žinių patikrinimo, instruktavimo ir fizinių asmenų, siekiančių įgyti teisę mokyti radiacinės saugos, atestavimo tvarkos aprašas“, patvirtinti Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2016 m. balandžio 29 d. įsakymu Nr. 22.3-73 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-1.9.4-2016 „Branduolinės energetikos srities veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais vykdančių darbuotojų ir asmenų, atsakingų už radiacinę saugą, privalomojo radiacinės saugos mokymo, žinių patikrinimo, instruktavimo ir fizinių asmenų, siekiančių įgyti teisę mokyti radiacinės saugos, atestavimo tvarkos aprašo“ patvirtinimo“.

 

______________