LIETUVOS RESPUBLIKOS
VYRIAUSIASIS VALSTYBINIS DARBO INSPEKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL NUOLATINĖS POTENCIALIAI PAVOJINGŲ ĮRENGINIŲ PRIEŽIŪROS LICENCIJŲ IŠDAVIMO, JŲ PATIKSLINIMO, PAKEITIMO, GALIOJIMO SUSTABDYMO, GALIOJIMO SUSTABDYMO PANAIKINIMO IR GALIOJIMO PANAIKINIMO TVARKOS APRAŠO IR ĮRANGOS, PRIETAISŲ IR PRIEMONIŲ, REIKALINGŲ NUOLATINEI POTENCIALIAI PAVOJINGŲ ĮRENGINIŲ PRIEŽIŪRAI VYKDYTI, SĄRAŠO, TVIRTINIMO
2018 m. rugsėjo 10 d. Nr. EV-230
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymu ir Lietuvos Respublikos potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymo 6 ir 101 straipsniais, bei siekdamas įgyvendinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. liepos 11 d. nutarimo Nr. 673 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 29 d. nutarimo Nr. 817 „Dėl teisės aktų, būtinų Lietuvos Respublikos potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymui įgyvendinti, patvirtinimo“ pakeitimo“ 3.3 papunktį ir šiuo nutarimu patvirtintas nuolatinės potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros licencijavimo taisykles:
1. T v i r t i n u pridedamus:
1.1. Nuolatinės potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros licencijų išdavimo, patikslinimo, pakeitimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ir galiojimo panaikinimo tvarkos aprašą;
2. Į p a r e i g o j u:
2.1. Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VDI) Komunikacijos skyriaus vedėją – organizuoti šio įsakymo ir juo patvirtintų priedų paskelbimą VDI išorės ir vidinėje interneto svetainėse;
2.2. VDI Dokumentų valdymo skyriaus vedėją – organizuoti šio įsakymo paskelbimą Teisės aktų registre;
3. P a v e d u įsakymo vykdymo kontrolę Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojui pagal administravimo sritį.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos vyriausiojo
valstybinio darbo inspektoriaus
2018 m. rugsėjo 10 d. įsakymu Nr. EV-230
NUOLATINĖS POTENCIALIAI PAVOJINGŲ ĮRENGINIŲ PRIEŽIŪROS LICENCIJŲ IŠDAVIMO, PATIKSLINIMO, PAKEITIMO, GALIOJIMO SUSTABDYMO, GALIOJIMO SUSTABDYMO PANAIKINIMO IR GALIOJIMO PANAIKINIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Nuolatinės potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros licencijų išdavimo, patikslinimo, pakeitimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ir galiojimo panaikinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato nuolatinės potencialiai pavojingų įrenginių (toliau – įrenginiai) priežiūros licencijų (toliau – Licencijos) išdavimo, patikslinimo, pakeitimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ir galiojimo panaikinimo Lietuvos Respublikos potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymo (toliau – Įstatymas) 101 straipsnio 1 dalyje nurodytiems asmenims (toliau – juridinis asmuo) tvarką.
2. Lietuvos Respublikos valstybinėje darbo inspekcijoje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VDI) licencijos išduodamos šioms potencialiai pavojingų įrenginių grupėms: pavojingų medžiagų talpykloms ir jų įrangai (4 grupė), liftams ir jų įrangai (5 grupė), lynų keliams, funikulieriams ir jų įrangai (6 grupė), eskalatoriams ir jų įrangai (7 grupė), kėlimo įrenginiams ir jų įrangai (8 grupė), pramoginiams įrenginiams ir jų įrangai (10 grupė) vadovaujantis Nuolatinės potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros licencijavimo taisyklėmis (toliau – Taisyklės), patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. liepos 11 d. nutarimu Nr. 673 „Dėl Lietuvos Respublikos vyriausybės 2001 m. birželio 29 d. nutarimo Nr. 817 „Dėl teisės aktų, būtinų Lietuvos Respublikos potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymui įgyvendinti, patvirtinimo“ pakeitimo“.
3. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Įstatyme, Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos įstatyme, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatyme ir Licencijavimo pagrindų apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 937 „Dėl Licencijavimo pagrindų aprašo patvirtinimo“.
II SKYRIUS
DOKUMENTŲ LICENCIJAI GAUTI PATEIKIMAS
5. Juridinis asmuo, norintis gauti Licenciją, pateikia VDI prašymą, nurodydamas įrenginių, kurių nuolatinei priežiūrai vykdyti norima gauti licenciją, grupės (grupių) ar kategorijos (kategorijų) pavadinimą (pavadinimus) arba įrenginių pavadinimą (pavadinimus) ir jų parametrus, nurodytus įgaliotų įstaigų prižiūrimų ir valstybės registre registruojamų įrenginių sąraše (sąrašuose), kuriuos tvirtina valstybės institucijos, atsakingos už atskirų kategorijų įrenginių priežiūros organizavimą (toliau – įrenginių sąrašai). Prašyme turi būti nurodytas juridinio asmens pavadinimas, kodas, buveinės adresas, telefono ryšio numeris ir elektroninio pašto adresas.
6. Kartu su prašymu juridinis asmuo turi pateikti šiuos dokumentus:
6.1 juridinio asmens darbuotojų, kurie organizuos ir vykdys nuolatinę įrenginių priežiūrą (toliau – darbuotojai), sąrašą, kuriame nurodyti darbuotojų vardai, pavardės, kvalifikacija ir (ar) kompetencija, pareigos ir su nuolatine įrenginių priežiūra susijusios funkcijos, ir darbuotojų kvalifikaciją arba specialiųjų žinių bei įgūdžių įgijimą įrodančių dokumentų kopijas. Darbuotojų kvalifikacija ar specialios žinios ir įgūdžiai yra nustatyti Reikalavimuose darbuotojų, kuriems pavesta atlikti potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą ar juos pertvarkyti, ir darbų su potencialiai pavojingais įrenginiais vadovų kvalifikacijai arba specialioms žinioms ir įgūdžiams, patvirtintuose Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. A1-333 „Dėl Reikalavimų darbuotojų, kuriems pavesta atlikti potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą ar juos pertvarkyti, ir darbų su potencialiai pavojingais įrenginiais vadovų kvalifikacijai arba specialioms žinioms ir įgūdžiams patvirtinimo“ (toliau – Įsakymas Nr. A1-333).
6.2. turimos įrangos, prietaisų ir kitų priemonių, sąrašą, kuriame turi būti nurodyti įrangos, prietaisų ir kitų priemonių pavadinimai, modeliai (jeigu yra) ir kiekis. Juridinio asmens turima arba jo išsinuomota įranga, prietaisai ir kitos priemonės turi atitikti VDI interneto svetainėje paskelbtą Įrangos, prietaisų ir priemonių, reikalingų nuolatinei įrenginių priežiūrai vykdyti, sąrašą.
7. Prašymas ir pridedami dokumentai gali būti pateikiami tiesiogiai kreipiantis į VDI (adresu: Aguonų g. 4, Vilnius). Taip pat prašymą ir pridedamus dokumentus galima pateikti saugiomis ryšio priemonėmis, pvz., siunčiant registruotu paštu, per kurjerį arba dokumentus, pasirašytus kvalifikuotu elektroniniu parašu, siunčiant elektroninėmis priemonėmis (el. pašto adresu: info@vdi.lt) (toliau – per atstumą) ir per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą.
8. VDI skyrius, atsakingas už dokumentų tvarkymą, gavęs prašymą ir pridedamus dokumentus juos užregistruoja VDI dokumentų valdymo sistemoje ir per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos per atstumą, per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą arba tiesiogiai informuoja juridinį asmenį, kad prašymas yra gautas. Juridinis asmuo informuojamas būdu, atitinkančiu prašymo pateikimą ar būdu, kuris buvo nurodytas prašyme, arba abipusiškai suderintu būdu.
III SKYRIUS
LICENCIJŲ IŠDAVIMAS, PATIKSLINIMAS, PAKEITIMAS, LICENCIJŲ GALIOJIMO SUSTABDYMAS, GALIOJIMO SUSTABDYMO PANAIKINIMAS IR LICENCIJŲ PANAIKINIMAS
9. VDI skyrius, atsakingas už dokumentų tvarkymą, gautą prašymą ir pridedamus dokumentus perduoda VDI darbuotojui, atsakingam už Komisijos darbo organizavimą, patikrinti ar pateikti visi reikiami dokumentai ir ar jie tinkamai įforminti. Nustačius, kad gauti ne visi ir (ar) netinkamai įforminti dokumentai, reikalingi Licencijai išduoti, VDI darbuotojas, atsakingas už Komisijos darbo organizavimą per 5 darbo dienas informuoja juridinį asmenį apie nustatytus trūkumus Aprašo 8 punkte nurodytu būdu ir nustato terminą trūkumams pašalinti. Prireikus įsitikinti pateiktų duomenų tikrumu, kreipiamasi į VDI teritorinius skyrius, prašant tai įvertinti juridinio asmens buveinėje.
10. Komisija, gavusi ir patikrinusi prašymą ir pridedamus dokumentus, reikalingus Licencijai išduoti bei nustačiusi, kad juridinis asmuo atitinka Licencijos išdavimo reikalavimus, per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos Aprašo 8 punkte nurodytu būdu informuoja juridinį asmenį apie priimtų dokumentų tinkamumą ir praneša juridiniam asmeniui, kad jis per 3 darbo dienos turi sumokėti Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės rinkliavą už Licencijos išdavimą.
11. Komisija, nustačiusi, kad juridinis asmuo atitinka Licencijos išdavimo reikalavimus ir nėra Įstatymo 101 straipsnio 12 dalyje nustatytų Licencijos neišdavimo pagrindų bei iš juridinio asmens gavusi informaciją, kad valstybės rinkliava už Licencijos išdavimą yra sumokėta, per 1 darbo dieną parengia išvadą ir ją pateikia Lietuvos Respublikos vyriausiajam valstybiniam darbo inspektoriui sprendimui dėl juridiniam asmeniui išduodamos Licencijos priimti.
12. Lietuvos Respublikos vyriausiajam valstybiniam darbo inspektoriui priėmus sprendimą dėl Licencijos išdavimo, per 1 darbo dieną, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 937 „Dėl Licencijavimo pagrindų aprašo patvirtinimo“, VDI darbuotojas, atsakingas už Komisijos darbo organizavimą apie išduotą Licenciją paskelbia Licencijų informacinėje sistemoje ir organizuoja šios informacijos paskelbimą VDI interneto svetainėje bei apie priimtą sprendimą išduoti Licenciją Aprašo 8 punkte nurodytu būdu informuoja juridinį asmenį, pridedant Lietuvos Respublikos vyriausiojo darbo inspektoriaus sprendimo patvirtintą kopiją.
13. Licencijos turėtojas, prieš pradėdamas teikti licencijuojamos veiklos paslaugas, įvertinęs savo veiklos rizikas ir galimus nuostolius, privalo apsidrausti civilinės atsakomybės draudimu. Civilinės atsakomybės draudimo liudijimo kopija per 3 darbo dienas nuo šios draudimo sutarties sudarymo dienos pateikiama VDI skyriui, atsakingam už dokumentų tvarkymą, kuris šį dokumentą perduoda VDI darbuotojui, atsakingam už Komisijos darbo organizavimą.
14. Apie Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus sprendimą neišduoti Licencijos, juridinis asmuo yra informuojamas per 1 darbo dieną nuo sprendimo priėmimo apie tai, pateikiant motyvuotą atsakymą Aprašo 8 punkte nurodytu informavimo būdu.
15. Pasikeitus formaliems, su licencijuojamos veiklos turiniu nesusijusiems Licencijoje nurodytiems duomenims, Licencijos turėtojas privalo ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo tos dienos, kurią informacija jam tapo ar turėjo tapti žinoma, apie tai per atstumą, per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą arba kreipdamasis tiesiogiai pateikti VDI prašymą dėl Licencijos patikslinimo, kuriame nurodo Licencijos turėtojo pavadinimą, kontaktinius duomenis ir pasikeitusius formalius duomenis. VDI darbuotojas, atsakingas už Komisijos darbo organizavimą apie Licencijos patikslinimą skelbia ir informuoja Aprašo 12 punkte nustatyta tvarka.
16. Jeigu Licencijos turėtojas pageidauja atsisakyti teisės teikti bent vieną Licencijoje nustatytą paslaugą, jis turi per atstumą, per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą arba kreipdamasis tiesiogiai pateikti VDI prašymą, kuriame nurodo įrenginių, kurių nuolatinės priežiūros siekiama atsisakyti, grupės (grupių), kategorijos (kategorijų) pavadinimą arba įrenginių pavadinimą (pavadinimus) ir jų parametrus, kaip nurodyta įrenginių sąrašuose, ir Licencijos turėtojo pavadinimą, kodą, buveinės adresą, telefono ryšio numerį ir elektroninio pašto adresą.
17. Sprendimą dėl licencijos pakeitimo Komisija priima per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo dienos. VDI darbuotojas, atsakingas už Komisijos darbo organizavimą apie pakeistą Licenciją per 1 darbo dieną skelbia ir informuoja Aprašo 12 punkte nustatyta tvarka.
18. Licencijos turėtojas per 10 darbo dienų nuo prašymo dėl Licencijos pakeitimo ar patikslinimo pateikimo VDI dienos sumoka Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės rinkliavą už Licencijos patikslinimą ar pakeitimą.
19. VDI teritoriniai skyriai, nustatę kad Licencijos turėtojas nesilaiko licencijuojamos veiklos sąlygų arba, kad Licencijos turėtojas, norėdamas gauti Licenciją, pateikė neteisingus duomenis, informuoja Komisiją, kuri parengia ir pateikia išvadą Lietuvos Respublikos vyriausiajam valstybiniam darbo inspektoriui dėl sprendimo sustabdyti Licencijos galiojimą. Per 1 darbo dieną nuo šio sprendimo priėmimo dienos VDI darbuotojas, atsakingas už Komisijos darbo organizavimą praneša Licencijos turėtojui apie Licencijos galiojimo sustabdymą, nustatytus pažeidimus ir nustatytą terminą pažeidimams pašalinti.
20. Licencijos galiojimas gali būti sustabdytas Licencijos turėtojo prašymu, pateikiamu VDI skyriui, atsakingam už dokumentų tvarkymą, kuris per 1 darbo dieną nuo prašymo gavimo dienos jį pateikia Komisijai. Informaciją apie Licencijos galiojimo sustabdymą VDI darbuotojas, atsakingas už Komisijos darbo organizavimą per 5 darbo dienas skelbia ir informuoja Aprašo 12 punkte nurodyta tvarka.
21. Licencijos galiojimo sustabdymas panaikinamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų po to, kai Licencijos turėtojas pašalina VDI teritorinių skyrių nustatytus licencijuojamos veiklos pažeidimus arba Licencijos turėtojo prašymu, jeigu Licencijos galiojimas buvo sustabdytas jo prašymu. Apie Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus sprendimą panaikinti licencijos galiojimo sustabdymą VDI darbuotojas, atsakingas už Komisijos darbo organizavimą skelbia ir informuoja Aprašo 12 punkte nurodyta tvarka.
22. Sprendimas dėl Licencijos galiojimo panaikinimo gali būti priimamas Licencijos turėtojo prašymu; arba tuo atveju kai Licencijos turėtojas, kurio Licencijos galiojimas buvo sustabdytas, per nustatytą terminą nepašalino pažeidimų, dėl kurių Licencijos galiojimas buvo sustabdytas; arba kai buvo nustatyta, kad Licencija buvo išduota pagal pateiktus suklastotus dokumentus, arba kai Licencijos turėtojas yra reorganizuojamas arba įgyja likviduojamo juridinio asmens teisinį statusą. Per 5 darbo dienas nuo aukščiau nurodytų sąlygų atsiradimo Komisija Lietuvos Respublikos vyriausiajam valstybiniam darbo inspektoriui pateikia siūlymą panaikinti Licencijos galiojimą.
23. Lietuvos Respublikos vyriausiajam valstybiniam darbo inspektoriui priėmus sprendimą dėl Licencijos galiojimo panaikinimo, per 1 darbo dieną VDI darbuotojas, atsakingas už Komisijos darbo organizavimą apie tai skelbia Aprašo 12 punkte nustatyta tvarka ir Aprašo 8 punkte nustatytu būdu informuoja juridinį asmenį, pateikiant jam priimto sprendimo motyvus.
IV SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
24. Lietuvos Respublikos vyriausiajam valstybiniam darbo inspektoriui teikiama Komisijos išvada dėl Licencijos išdavimo, pakeitimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ir galiojimo panaikinimo, priimama bendru sutarimu arba balsuojant balsų dauguma. Komisijos pirmininko sprendimu ar bendru komisijos narių sutarimu Komisijos posėdžiai gali būti protokoluojami. Posėdžių protokolus pasirašo Komisijos pirmininkas ir sekretorius, kurie išrenkami konkretaus posėdžio metu iš Komisijos narių. Prireikus, į Komisijos posėdžius gali būti kviečiami įgaliotų įstaigų ekspertai.
25. Visa informacija ir (ar) dokumentai, susiję su Licencijos išdavimo procesu, prašymas išduoti Licenciją, prašymas pakeisti ir (arba) patikslinti Licenciją, sprendimas išduoti Licenciją, atsisakyti išduoti Licenciją, sustabdyti Licencijos galiojimą, panaikinti Licencijos sustabdymą ar panaikinti Licencijos galiojimą, licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūros vertinimo dokumentai yra vieši, išskyrus atvejus, nustatytus Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje, ir atvejus, susijusius su asmens duomenų tvarkymu, užtikrinant, kad asmens duomenys be asmens sutikimo nebūtų atskleisti, nepažeidžiant reikalavimų, numatytų Lietuvos Respublikos ar Europos Sąjungos teisės aktuose, reglamentuojančiuose asmens duomenų apsaugą, dėl tokių duomenų atskleidimo.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos vyriausiojo
valstybinio darbo inspektoriaus
2018 m. rugsėjo 10 d. įsakymu Nr. EV-230
ĮRANGOS, PRIETAISŲ IR PRIEMONIŲ, REIKALINGŲ NUOLATINEI POTENCIALIAI PAVOJINGŲ ĮRENGINIŲ PRIEŽIŪRAI VYKDYTI, SĄRAŠAS
1. Pavojingų medžiagų talpyklų ir jų įrangos (4 grupė) nuolatinei priežiūrai:
1.11. Asmens apsaugos priemonės, skirtos dirbti sprogioje aplinkoje ir uždarose erdvėse, gelbėjimo iš uždarų erdvių priemonės (gelbėjimui vertikalia, horizontalia ir nuožulnia kryptimi).
2. Liftų ir jų įrangos (5 grupė) nuolatinei priežiūrai:
2.3. Įranga keleiviniams liftams dispečerizuoti pagal standarto LST EN 81-28 ir Liftų naudojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. vasario 24 d. įsakymu Nr. A1-61 „Dėl Liftų naudojimo taisyklių patvirtinimo“, reikalavimus.
2.13. Tarpų tarp stabdžių kaladėlių frikcinių antdėklų ir stabdžio pusmovės matuoklis ir durų kontaktų tikrinimo šablonas.
3. Lynų kelių, funikulierių ir jų įrangos (6 grupė) nuolatinei priežiūrai:
4. Eskalatorių ir jų įrangos (7 grupė) nuolatinei priežiūrai:
5. Kėlimo įrenginių ir jų įrangos (8 grupė) nuolatinei priežiūrai:
6. Pramoginių įrenginių ir jų įrangos (10 grupė) nuolatinei priežiūrai:
Pastabos:
1. Matavimo priemonės, nurodytos Teisinei metrologijai priskirtų matavimo priemonių grupių ir laiko intervalų tarp periodinių patikrų sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2014 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. 4-523 „Dėl Teisinei metrologijai priskirtų matavimo priemonių grupių ir laiko intervalų tarp periodinių patikrų sąrašo patvirtinimo“, turi būti atitinkamai patikrintos ir turėti atitinkamą patikros žymenį ir (arba) plombą, ir (arba) patikros sertifikatą.
2. Šaltkalvio įrankių komplektą sudaro: slankmatis, kampamatis, gylmatis, gulsčiukas, raktai (tipai, dydžiai ir skaičius pagal poreikį), galvutės (tipai, dydžiai ir skaičius pagal poreikį), atsuktuvai (tipai, dydžiai ir skaičius pagal poreikį), replės, žnyplės, plaktukai (tipai, dydžiai ir skaičius pagal poreikį), dildės (tipai, dydžiai ir skaičius pagal poreikį), metalo pjūklas, kampinis šlifuoklis, gręžtuvas (šlifavimo ir pjovimo diskų, grąžtų tipai, dydžiai ir skaičius pagal poreikį), tepimo įrankiai, guolių ir skriemulių keitimo įrankiai (pagal poreikį) ir kiti įrankiai pagal poreikį.
3. Elektriko įrankių komplektą sudaro: atsuktuvai, replės, replės laidų izoliacijai nuimti, žnyplės, žnyplės kontaktams, skirti dirbti esant mažesnei kaip 1 000 V elektros įtampai (įrankių tipai, dydžiai ir skaičius pagal poreikį), įtampos indikatorius, litavimo įrankiai ir priemonės bei kiti įrankiai pagal poreikį.
4. Įrangos, prietaisų ir priemonių, reikalingų nuolatinei potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrai vykdyti, sąrašo 1–6 punktų pirmųjų pastraipų skliaustuose nurodytų grupių numeriai atitinka Lietuvos Respublikos potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje nurodytus potencialiai pavojingų įrenginių grupių numerius.