LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2019 M. RUGPJŪČIO 12 D. ĮSAKYMO NR. 5-V-618 „DĖL Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ IMPORTUOTŲ, ATVEŽTŲ, PAGAMINTŲ AR SPECIALIOJO STATUSO SUBJEKTŲ Į CIVILINĘ APYVARTĄ PERDUOTŲ GINKLŲ ŽYMĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2023 m. kovo 29 d. Nr. 5-V-280
Vilnius
1. P a k e i č i u Į Lietuvos Respubliką importuotų, atvežtų, pagamintų ar specialiojo statuso subjektų į civilinę apyvartą perduotų ginklų žymėjimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos policijos generalinio komisaro 2019 m. rugpjūčio 12 d. įsakymu Nr. 5-V-618 „Dėl Į Lietuvos Respubliką importuotų, atvežtų, pagamintų ar specialiojo statuso subjektų į civilinę apyvartą perduotų ginklų žymėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:
„1. Į Lietuvos Respubliką importuotų, atvežtų, pagamintų ar specialiojo statuso subjektų į civilinę apyvartą perduotų ginklų žymėjimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato į Lietuvos Respubliką importuotų, atvežtų, pagamintų ar specialiojo statuso subjektų į civilinę apyvartą perduotų Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo (toliau – Įstatymas) 3 straipsnio 2, 6–10 punktuose nurodytų ir B kategorijos šaunamųjų ginklų (toliau – šaunamieji ginklai) ar jų pagrindinių dalių žymėjimo bei A, B C kategorijų ginklų ar jų pagrindinių dalių žymėjimo identifikaciniais numeriais tvarką.“
1.3. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:
1.4. Pakeičiu III skyrių ir jį išdėstau taip:
„III SKYRIUS
GINKLŲ AR JŲ PAGRINDINIŲ DALIŲ, NETURINČIŲ IDENTIFIKACINIŲ NUMERIŲ, ŽYMĖJIMAS IDENTIFIKACINIAIS NUMERIAIS
9. Ginklus ar jų pagrindines dalis, kurių gamintojai nepažymėjo identifikaciniais numeriais, leidžiama pažymėti identifikaciniais numeriais tik gavus leidimą parduoti (perdirbti) ginklą. Kiekvienam ginklui ar jo pagrindinei daliai išduodamas atskiras leidimas parduoti (perdirbti) ginklą.
10. Leidimą parduoti (perdirbti) ginklą išduoda Lietuvos policijos generalinio komisaro įgaliota policijos įstaiga (toliau – policijos įstaiga).
11. Europos juridiniai ar Europos fiziniai asmenys, pageidaujantys gauti leidimą parduoti (perdirbti) ginklą, policijos įstaigai tiesiogiai arba per Policijos elektroninių paslaugų sistemą pateikia prašymą išduoti leidimą parduoti (perdirbti) ginklą. Prašyme nurodomas Europos fizinio asmens vardas, pavardė, gimimo data, elektroninio pašto adresas, telefono numeris, gyvenamoji vieta arba Europos juridinio asmens pavadinimas, kodas, buveinės adresas, elektroninio pašto adresas, telefono numeris, įgalioto pateikti dokumentus bei atsiimti ginklą ar jo pagrindinę dalį asmens vardas, pavardė, gimimo data. Prašyme taip pat nurodomi šaunamojo ginklo ar pagrindinės dalies gamintojas, gamybos šalis, modelis ir kalibras, ginklo ar jo dalies įsigijimo aplinkybės bei būdas, kuriuo pareiškėjas pageidauja gauti pranešimą apie priimtą sprendimą.
12. Policijos įstaigos pareigūnas (toliau – pareigūnas), gavęs prašymą, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų suderina su pareiškėju ginklo ar jo pagrindinės dalies apžiūrėjimo laiką ir vietą.
13. Pareigūnas apžiūros metu įvertina, ar ginklo arba jo pagrindinės dalies identifikaciniai numeriai nebuvo ištrinti ar kitokiu būdu panaikinti.
14. Pareigūnui kilus abejonių dėl ginklo ar jo pagrindinės dalies identifikacinio numerio panaikinimo, jis paima ginklą ar jo pagrindinę dalį ir perduoda ekspertams, kad būtų nustatyta, ar ginklo arba jo pagrindinės dalies identifikaciniai numeriai nebuvo panaikinti.
15. Ekspertai ne vėliau kaip per 20 darbo dienų atlieka patikrinimą ir policijos įstaigai pateikia atsakymą, ar ginklas arba jo pagrindinė dalis buvo (nebuvo) gamintojo pažymėti identifikaciniais numeriais kartu su ginklu ar jo pagrindine dalimi.
16. Leidimas parduoti (perdirbti) ginklą išduodamas per 10 darbo dienų nuo ginklo ar pagrindinės dalies apžiūros arba ekspertų atsakymo, kad ginklas ar jo pagrindinė dalis nebuvo gamintojo pažymėti identifikaciniais numeriais, gavimo. Leidime nurodoma, kokiu numeriu ir kurioje ginklo vietoje (ar vietose) turi būti pažymėtas ginklas ar jo pagrindinė dalis. Apie leidimo išdavimą pareiškėjas informuojamas prašyme nurodytu būdu.
17. Policijos įstaiga, gavusi ekspertų atsakymą, kad ginklas ar jo pagrindinė dalis buvo gamintojo pažymėti identifikaciniais numeriais, bet šie numeriai buvo ištrinti ar kitaip panaikinti, sprendžia dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.
18. Policijos įstaiga nurodo ginklo ar jo pagrindinės dalies žymėjimo identifikaciniais numeriais vietas. Identifikacinį numerį sudaro raidės LT ir keturi skaitmenys.
19. Leidimai parduoti (perdirbti) ginklą išduodami įrašant duomenis Policijos licencijuojamos veiklos informacinėje sistemoje (toliau – PLVIS). Elektroninės dokumentų, susijusių su ginklų žymėjimu, kopijos įkeliamos į PLVIS. Popieriniai dokumentai segami į bendrą bylą. Leidimas parduoti (perdirbti) ginklą galioja 1 mėnesį nuo leidimo išdavimo dienos.
20. Ginklas ar jo pagrindinė dalis atiduodami prašyme nurodytam įgaliotam asmeniui arba prašymą pasirašiusiam asmeniui.
21. Ginklus ar jų pagrindines dalis identifikaciniais numeriais žymėti gali tik subjektai, turintys teisę taisyti ginklus.
22. Ginklas ar jo pagrindinė dalis pažymimi tokiais numeriais ir tokiose vietose, kokios yra nurodytos policijos įstaigos leidime parduoti (perdirbti) ginklą.
23. Asmenys, nurodyti Įstatymo 7 straipsnio 2 dalyje, pageidaujantys užregistruoti ginklus, neturinčius identifikacinių numerių, nurodo šiems ginklams suteiktus inventorinius numerius. Registruojant šiuos ginklus PLVIS, numeris sudaromas iš raidžių INV ir Įstatymo 7 straipsnio 2 dalyje nurodytų subjektų suteikto inventorinio numerio.“
Policijos generalinio komisaro pavaduotojas,
atliekantis policijos generalinio komisaro funkcijas Saulius Tamulevičius