LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO 2011 M. VASARIO 3 D. ĮSAKYMO NR. 1V-95 „DĖL CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ PAĖMIMO, SPRENDIMO DĖL CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ GRĄŽINIMO AR SUNAIKINIMO PRIĖMIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2023 m. birželio 8 d. Nr. 1V-343
Vilnius
P a k e i č i u Civilinių pirotechnikos priemonių paėmimo, sprendimo dėl civilinių pirotechnikos priemonių grąžinimo ar sunaikinimo priėmimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2011 m. vasario 3 d. įsakymu Nr. 1V-95 „Dėl Civilinių pirotechnikos priemonių paėmimo, sprendimo dėl civilinių pirotechnikos priemonių grąžinimo ar sunaikinimo priėmimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 2.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„2.2. Lietuvos kariuomenei, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijai ir jai pavaldžioms įstaigoms, policijos generalinio komisaro įgaliotai policijos įstaigai (toliau – policijos įstaiga), Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos ir jam pavaldžioms įstaigoms nekomerciniam naudojimui skirtoms pirotechnikos priemonėms;“.
2. Pakeičiu 2.4 papunktį ir jį išdėstau taip:
3. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:
„3. Bešeimininkės, konfiskuotos, valstybės paveldėtos, į valstybės pajamas perduotos ar paimtos, esančios daiktiniais įrodymais administracinių nusižengimų ar baudžiamosiose bylose pirotechnikos priemonės traukiamos į apskaitą, saugomos, įvertinamos, realizuojamos ar grąžinamos Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, valstybei perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 634 „Dėl Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, valstybei perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių patvirtinimo“ nustatyta tvarka.“
4. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:
„6. Nustatęs Įstatymo 23 straipsnio 1 dalies 1–3 punktuose nurodytas aplinkybes, policijos įstaigos vadovo paskirtas (įgaliotas) policijos pareigūnas priima sprendimą paimti pirotechnikos priemones, surašo Aprašo priede nustatytos formos pirotechnikos priemonių paėmimo aktą ir jas paima. Nustatęs Įstatymo 23 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytas aplinkybes, sprendimą dėl pirotechnikos priemonių paėmimo priima, pirotechnikos priemonių paėmimo aktą surašo ir pirotechnikos priemones paima muitinės įstaigos vadovo paskirtas (įgaliotas) muitinės pareigūnas.“
5. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:
„7. Policijos įstaigai nustačius ar gavus informaciją, kad ženklu CE paženklinta pirotechnikos priemonė, kuriai yra išduotas atitikties sertifikatas, gali kelti pavojų žmonių sveikatai ir saugai, šios policijos įstaigos vadovo paskirtas (įgaliotas) policijos pareigūnas ne vėliau kaip kitą darbo dieną surašo pirotechnikos priemonių paėmimo aktą, ir paima pirotechnikos priemones.“
6. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:
7. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:
„9. Policijos įstaigos vadovo paskirtam (įgaliotam) policijos pareigūnui ar muitinės įstaigos vadovo paskirtam (įgaliotam) muitinės pareigūnui paėmus pirotechnikos priemones, siekiant jas identifikuoti, įvertinti jų keliamą grėsmę aplinkai ir (ar) nustatyti saugojimo sąlygas, Aprašo 6 punkte nurodytų įstaigų vadovų sprendimu gali būti sudaroma komisija pirotechnikos priemonėms inventorizuoti (toliau – Inventorizavimo komisija) iš policijos ar muitinės įstaigos atstovų ir asmens, iš kurio pirotechnikos priemonės buvo paimtos, ar jo įgalioto atstovo. Prireikus gali būti pasitelkiami ir kitų institucijų atstovai, atitinkamų žinių bei įgūdžių turintys specialistai (pvz., kriminalistinių tyrimų ekspertai).“
8. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:
„10. Inventorizavimo komisija ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo jos sudarymo dienos inventorizuoja pirotechnikos priemones, įvertina jų keliamą grėsmę aplinkai ir (ar) nustato paimtų pirotechnikos priemonių saugojimo sąlygas. Inventorizavimo komisijos sprendimas ir išvados (pasiūlymai) surašomi pirotechnikos priemonių paėmimo akte, kurio vienas egzempliorius pateikiamas policijos ar muitinės įstaigai, kurios vadovo paskirtas (įgaliotas) pareigūnas surašė pirotechnikos priemonių paėmimo aktą, antrasis išduodamas asmeniui, iš kurio pirotechnikos priemonės buvo paimtos.“
9. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:
10. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:
„12. Paimtos pirotechnikos priemonės saugomos jas paėmusios institucijos ar įstaigos užplombuotose įmonės, iš kurios jos buvo paimtos, patalpose, o jeigu tokios galimybės nėra, – pirotechnikos priemonėms laikyti pritaikytuose policijos įstaigų ar Lietuvos kariuomenės sandėliuose. Kartu su pirotechnikos priemonėmis paimtus pirotechnikos priemonių apskaitos dokumentus saugo policijos ar muitinės įstaiga, kurios vadovo paskirtas (įgaliotas) pareigūnas surašė pirotechnikos priemonių paėmimo aktą.“
11. Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:
12. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:
„23. Tais atvejais, kai pirotechnikos priemonės Komisijos yra pripažintos tinkamomis naudoti, tačiau nėra pagrindo jas grąžinti pirotechnikos priemonių savininkui, nes nėra tenkinama nė viena iš Aprašo 22 punkte nustatytų sąlygų, taip pat, kai pirotechnikos priemonės Komisijos yra pripažintos netinkamomis naudoti, Įstaigos vadovas priima sprendimą jas sunaikinti. Per 10 darbo dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos Įstaiga šias pirotechnikos priemones pateikia naikinančiai institucijai sunaikinti. Pirotechnikos priemonių apskaitos dokumentai, paimti kartu su pirotechnikos priemonėmis, saugomi Įstaigoje, paėmusioje šias pirotechnikos priemones. Pirotechnikos priemonės sunaikinamos Civilinių pirotechnikos priemonių sunaikinimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 553 „Dėl Civilinių pirotechnikos priemonių sunaikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka.“