LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2019 M. SAUSIO 3 D. ĮSAKYMO NR. 1R-6
„DĖL PATAISOS PAREIGŪNŲ PAREIGYBIŲ POREIKIO NUSTATYMO METODIKOS IR PATAISOS PAREIGŪNŲ RENGIMO IR TARNYBOS ORGANIZAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2022 m. gegužės 30 d. Nr. 1R-220
Vilnius
1. Pakeičiu Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2019 m. sausio 3 d. įsakymą Nr. 1R-6 „Dėl Pataisos pareigūnų pareigybių poreikio nustatymo metodikos ir Pataisos pareigūnų rengimo ir tarnybos organizavimo taisyklių patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Pataisos pareigūnų pareigybių poreikio nustatymo metodiką ir ją išdėstau nauja redakcija (pridedama).
1.2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintas Pataisos pareigūnų rengimo ir tarnybos organizavimo taisykles:
1.2.1. Pakeičiu 3 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:
„3. Asmuo, pageidaujantis mokytis pataisos pareigūnų profesinio mokymo įstaigoje, kreipiasi į Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Mokymo centrą (toliau – Mokymo centras) dėl siuntimo dalyvauti atrankoje į pataisos pareigūnų profesinio mokymo įstaigą išdavimo, o asmuo, pageidaujantis mokytis pataisos pareigūnų profesinio mokymo įstaigos įvadinio mokymo kursuose, arba pataisos pareigūnas, pageidaujantis mokytis Lietuvos aukštojoje mokykloje, kreipiasi dėl siuntimo išdavimo į Kalėjimų departamentą prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas), pataisos įstaigą, tardymo izoliatorių arba Lietuvos probacijos tarnybą. Asmuo (pataisos pareigūnas), kreipdamasis į šiame punkte nurodytas įstaigas, pateikia šiuos dokumentus:“.
1.2.2. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:
„10. Įstaiga, gavusi Taisyklių 3.1 papunktyje nurodytą prašymą, patikrina asmenį, prašantį išduoti siuntimą į švietimo įstaigą, valstybės informacinėse sistemose ir registruose (išskyrus kriminalinės žvalgybos subjektų informacines sistemas), kreipiasi į Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentą dėl informacijos apie asmenį suteikimo (išskyrus Kalėjimų departamentui pavaldžias įstaigas). Kai Kalėjimų departamentui pavaldžiai įstaigai būtina asmenį patikrinti kriminalinės žvalgybos subjektų informacinėse sistemose ir gauti informacijos apie jį iš Valstybės saugumo departamento, tokį patikrinimą atlieka Kalėjimų departamentas, kuris taip pat kreipiasi į Valstybės saugumo departamentą dėl informacijos apie asmenį suteikimo. Kalėjimų departamentas per 3 darbo dienas nuo minėto patikrinimo ir informacijos gavimo dienos informuoja įstaigas apie patikrinimo kriminalinės žvalgybos informacinėse sistemose rezultatus ir pateikia gautą informaciją iš Valstybės saugumo departamento.“
1.2.3. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:
„12. Per patikrinimą pagal Taisyklių 6 ir 10 punktus nenustačius aplinkybių, dėl kurių asmeniui negalėtų būti išduotas siuntimas į švietimo įstaigą, Lietuvos probacijos tarnybos arba Kalėjimų departamento nustatyta tvarka tikrinama asmens atitiktis papildomiems reikalavimams, jei tokie reikalavimai buvo nustatyti.“
1.2.4. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2.5. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2.6. Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:
„19. Asmeniui, laimėjusiam taisyklių 15 punkte nurodytą atranką, išduodamas siuntimas į įvadinio mokymo kursus pataisos pareigūnų profesinio mokymo įstaigoje arba stoti į kitą švietimo įstaigą. Apie Kalėjimų departamentui pavaldžioje įstaigoje išduotą šiame punkte nurodytą siuntimą ne vėliau kaip per 3 darbo dienas informuojamas Kalėjimų departamentas ir nurodomi šie asmens, kuriam išduotas siuntimas, duomenys: vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas.“
1.2.7. Pakeičiu 35 punktą ir jį išdėstau taip:
„35. Pretendentų dokumentai priimami įstaigoje, centralizuotai atliekančioje Lietuvos probacijos tarnybos, Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo administravimo funkcijas, 14 kalendorinių dienų nuo konkurso paskelbimo centrinės statutinės įstaigos interneto svetainėje dienos, įskaitant konkurso paskelbimo dieną.“
1.2.8. Pakeičiu 36.7 papunktį ir jį išdėstau taip:
„36.7. kitus konkursą organizuojančios įstaigos arba įstaigos, centralizuotai atliekančios Lietuvos probacijos tarnybos, Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo administravimo funkcijas, reikalaujamus dokumentus, būtinus pretendento atitikčiai Statuto ir pareigybės, kuriai eiti paskelbtas konkursas, aprašyme nustatytiems reikalavimams patvirtinti, ir šių dokumentų kopijas.“
1.2.9. Pakeičiu 42 punktą ir jį išdėstau taip:
„42. Jei pretendentas atitinka pareigybei nustatytus reikalavimus, jam per 3 darbo dienas išduodamas siuntimas į CME komisiją pasitikrinti sveikatos ir psichologinio tinkamumo vidaus tarnybai. Kai būtina asmenį patikrinti kriminalinės žvalgybos subjektų informacinėse sistemose ir gauti informacijos apie jį iš Valstybės saugumo departamento, tokį patikrinimą atlieka centrinė statutinė įstaiga, kuri taip pat kreipiasi į Valstybės saugumo departamentą dėl informacijos apie asmenį pateikimo. Centrinė statutinė įstaiga per 3 darbo dienas nuo minėto patikrinimo ir informacijos gavimo dienos informuoja įstaigą, centralizuotai atliekančią Lietuvos probacijos tarnybos, Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo administravimo funkcijas, apie patikrinimo kriminalinės žvalgybos informacinėse sistemose rezultatus ir pateikia gautą informaciją iš Valstybės saugumo departamento. Siuntimas į CME komisiją pasitikrinti sveikatos neišduodamas pretendentui, kurio sveikatos būklės patikrinimas buvo atliktas per paskutinius 12 mėnesių ir per šį patikrinimą nustatyta, kad jo sveikatos būklė leidžia eiti pataisos pareigūno pareigas.“
1.2.10. Pakeičiu 62 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2.11. Pakeičiu 63 punktą ir jį išdėstau taip:
„63. Centrinė statutinė įstaiga, gavusi Taisyklių 62 punkte nurodytus dokumentus, Taisyklių VI skyriuje nustatyta tvarka patikrina valstybės informacinėse sistemose ir registruose (kai būtina, – ir kriminalinės žvalgybos subjektų informacinėse sistemose), ar nėra aplinkybių, dėl kurių asmuo negalėtų tarnauti vidaus tarnyboje.“
1.2.12. Pakeičiu 66 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2.13. Pakeičiu 94 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2.14. Pakeičiu 99 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2.15. Pakeičiu 1 priedo 22 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:
„22. Ar Jūsų sutuoktinis, sugyventinis (partneris), artimasis giminaitis (artimaisiais giminaičiais laikomi tiesiosios linijos giminaičiai iki antrojo laipsnio imtinai (tėvai (įtėviai) ir vaikai (įvaikiai), seneliai ir vaikaičiai) ir šoninės linijos antrojo laipsnio giminaičiai (broliai (įbroliai) ir seserys (įseserės)) ar asmuo, su Jumis susijęs svainystės ryšiais (svainystė yra santykis tarp vieno sutuoktinio ir antro sutuoktinio giminaičių (posūnio, podukros, patėvio, pamotės, uošvės, uošvio, žento, marčios) bei tarp abiejų sutuoktinių giminaičių (vyro brolio ar sesers ir žmonos brolio ar sesers, vyro tėvo ar motinos ir žmonos tėvo ar motinos)), dirba Lietuvos probacijos tarnyboje, Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ar šiam departamentui pavaldžiose įstaigose? Jei taip, nurodykite įstaigą, asmens vardą ir pavardę, pareigas:“.
1.2.16. Pakeičiu 6 priedo 3 punktą ir jį išdėstau taip:
2. Nustatau, kad:
2.1. iki šio įsakymo įsigaliojimo išduotus tarnybinius pažymėjimus Lietuvos probacijos tarnybos pataisos pareigūnai naudoja, kol bus išduoti nauji tarnybiniai pažymėjimai;
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos teisingumo ministro
2019 m. sausio 3 d. įsakymu Nr. 1R-6
(Lietuvos Respublikos teisingumo ministro
2022 m. gegužės 30 d. įsakymo Nr. 1R-220
redakcija)
PATAISOS PAREIGŪNŲ PAREIGYBIŲ POREIKIO NUSTATYMO METODIKA
1. Pataisos pareigūnų pareigybių poreikio nustatymo metodika (toliau – Metodika) nustato pataisos pareigūnų pareigybių poreikio nustatymo principus, kriterijus ir tvarką.
2. Pataisos pareigūnų pareigybių poreikis nustatomas vadovaujantis šiais principais:
2.1. optimalumo – tai yra pataisos pareigūnų poreikio nustatymas siekiant racionaliai paskirstyti žmogiškuosius išteklius Lietuvos probacijos tarnybos, Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) ir jam pavaldžių įstaigų funkcijoms vykdyti;“.
3. Pataisos pareigūnų poreikis nustatomas pagal funkcijos analizės ir procesų tobulinimo kriterijus.
4. Nustatant pataisos pareigūnų pareigybių poreikį pagal funkcijos analizės kriterijų vertinama:
4.5. ar vykdant funkciją dalyvauja vienas, ar keli pataisos pareigūnai ar administracijos padaliniai, kitos įstaigos, kurie prisideda prie funkcijos vykdymo;
5. Nustatant pataisos pareigūnų pareigybių poreikį pagal procesų tobulinimo kriterijų vertinama:
5.1. funkcijų racionalizavimo galimybė (funkcijų peržiūrėjimo, tam tikrų funkcijų atsisakymo, sujungimo galimybė);
5.2. funkcijų vykdymo automatizavimo, procedūrų supaprastinimo, standartizavimo, technologinių pokyčių vykdant funkcijas galimybė;
6. Lietuvos probacijos tarnybos direktorius ir Kalėjimų departamento direktorius, vadovaudamiesi Metodikos 2–5 punktais, tvirtina atitinkamai Lietuvos probacijos tarnybos, Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų tipinius pataisos pareigūnų pareigybių skaičiaus normatyvus.
7. Atsižvelgiant į Metodikos 2–5 punktus, Lietuvos probacijos tarnybos, Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų tipiniai pataisos pareigūnų pareigybių skaičiaus normatyvai Lietuvos probacijos tarnyboje ir Kalėjimų departamente peržiūrimi ne rečiau kaip vieną kartą per kalendorinius metus.
8. Jei įstaigai pavedamos naujos funkcijos ar iškeliami nauji uždaviniai, naujų pataisos pareigūnų pareigybių poreikis nustatomas vadovaujantis Metodikos 2–5 punktais ir įvertinus galimybes efektyviai perskirstyti funkcijas tarp įstaigos darbuotojų ir (ar) administracijos padalinių, taip pat esamas neužimtas pareigybes Lietuvos probacijos tarnyboje, Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose.
9. Lietuvos probacijos tarnybai ir Kalėjimų departamentui pagal Metodikos 2–5 ir 7 punktus nustačius poreikį keisti didžiausią leistiną pareigūnų pareigybių skaičių Lietuvos probacijos tarnyboje, Kalėjimų departamente ir (ar) jam pavaldžiose įstaigose, tarnybos direktorius ir departamento direktorius motyvuotu teikimu teikia Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai pasiūlymus dėl didžiausio leistino pareigūnų pareigybių skaičiaus Lietuvos probacijos tarnyboje, Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose keitimo.