hERBAS_bmp

DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2017 M. RUGPJŪČIO 22 D. ĮSAKYMO NR. V35-771 „DĖL NUOSTOLIŲ, KURIUOS PATYRĖ GYVŪNŲ SAVININKAI VYKDYDAMI GYVŪNŲ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ ŽIDINIŲ LIKVIDAVIMO IR (ARBA) DĖL ŠIŲ LIGŲ TAIKOMAS VETERINARINĖS SANITARIJOS PRIEMONES, ĮVERTINIMO KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. sausio 22 d. Nr. V35-55

Druskininkai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi:

1. P a k e i č i u Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. rugpjūčio 22 d. įsakymą Nr. V35-771 „Dėl Nuostolių, kuriuos patyrė gyvūnų savininkai vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (arba) dėl šių ligų taikomas veterinarinės sanitarijos priemones, įvertinimo komisijos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

„DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL NUOSTOLIŲ, KURIUOS PATYRĖ ŪKINIŲ GYVŪNŲ SAVININKAI, VYKDYDAMI GYVŪNŲ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ ŽIDINIŲ LIKVIDAVIMO IR (AR) PREVENCIJOS PRIEMONES, TAIP PAT SALMONELIOZĖS VALSTYBINĖS PROGRAMOS PRIEMONES, ĮVERTINIMO KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu ir Nuostolių, kuriuos patyrė ūkinių gyvūnų savininkai, vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (ar) prevencijos priemones, taip pat salmoneliozės valstybinės programos priemones, kompensavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. sausio 5 d. įsakymu Nr. 3D-2 „Dėl Nuostolių, kuriuos patyrė ūkinių gyvūnų savininkai, vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (ar) prevencijos priemones, taip pat salmoneliozės valstybinės programos priemones, kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 11 punktu:

1. S u d a r a u Nuostolių, kuriuos patyrė ūkinių gyvūnų savininkai, vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (ar) prevencijos priemones, taip pat salmoneliozės valstybinės programos priemones, įvertinimo komisiją (toliau – Komisija):

Komisijos pirmininkas – Alvydas Vengrauskas, Ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas, o jo tarnybinių komandiruočių, atostogų, ligos ar kitais atvejais, kai jis laikinai negali eiti pareigų – Agnė Baranauskaitė, Ūkio skyriaus vedėja.

Komisijos sekretorė –   Agnė Baranauskaitė, Ūkio skyriaus vedėja, o jo tarnybinių komandiruočių, atostogų, ligos ar kitais atvejais, kai ji laikinai negali eiti pareigų – Jūratė Kuliešienė, Ūkio skyriaus vyriausioji specialistė.

Komisijos nariai –          Antanas Krancevičius, Leipalingio seniūnijos seniūnas, o jo tarnybinių komandiruočių, atostogų, ligos ar kitais atvejais, kai jis laikinai negali eiti pareigų – Lijana Kubilienė, Leipalingio seniūnijos seniūno pavaduotoja,

Alvydas Varanis, Viečiūnų seniūnijos seniūnas, o jo tarnybinių komandiruočių, atostogų, ligos ar kitais atvejais, kai jis laikinai negali eiti pareigų – Laima Ražienė, Viečiūnų seniūnijos vyresnioji specialistė,

Lietuvos ūkininkų sąjungos Druskininkų padalinio deleguotas atstovas,

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Alytaus departamento deleguotas atstovas.

2. T v i r t i n u Nuostolių, kuriuos patyrė ūkinių gyvūnų savininkai, vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (ar) prevencijos priemones, taip pat salmoneliozės valstybinės programos priemones, įvertinimo komisijos nuostatus (pridedama).

3. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. rugpjūčio 22 d. įsakymą Nr. V35-771 „Dėl nuostolių, kuriuos patyrė gyvūnų savininkai vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (arba) dėl šių ligų taikomas veterinarinės sanitarijos priemones, įvertinimo komisijos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“.“

Šis įsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės administracijos direktorė                                                          Vilma Jurgelevičienė

 

PATVIRTINTA

Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus

2017 m. rugpjūčio 22 d. įsakymu Nr. V35-771

(Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus

2020 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. V35-55 redakcija)

 

NUOSTOLIŲ, KURIUOS PATYRĖ ŪKINIŲ GYVŪNŲ SAVININKAI, VYKDYDAMI GYVŪNŲ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ ŽIDINIŲ LIKVIDAVIMO IR (AR) PREVENCIJOS PRIEMONES, TAIP PAT SALMONELIOZĖS VALSTYBINĖS PROGRAMOS PRIEMONES, ĮVERTINIMO KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Nuostolių, kuriuos patyrė ūkinių gyvūnų savininkai, vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (ar) prevencijos priemones, taip pat salmoneliozės valstybinės programos priemones, įvertinimo komisijos (toliau – Komisija) nuostatai nustato Komisijos darbo tvarką.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. sausio 5 d. įsakymu Nr. 3D-2 „Dėl Nuostolių, kuriuos patyrė ūkinių gyvūnų savininkai, vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (ar) prevencijos priemones, taip pat salmoneliozės valstybinės programos priemones, kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2010 m. liepos 16 d. įsakymu Nr. 3D-677 „Dėl Nuostolių, kuriuos patyrė ūkinių gyvūnų savininkai, vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (ar) prevencijos priemones, taip pat salmoneliozės valstybinės programos priemones, apskaičiavimo metodikos patvirtinimo“, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

3. Komisijos darbas grindžiamas kolegialiu klausimų svarstymu, teisėtumo principu, asmenine komisijos narių atsakomybe už jos kompetencijai priskiriamų klausimų svarstymą ir sprendimų priėmimo nešališkumu.

 

II. KOMISIJOS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS

 

4. Komisijos uždavinys – įvertinti savivaldybės administracijai ūkinių gyvūnų savininkų pateiktas paraiškas atlyginti nuostolius. Ūkinių gyvūnų savininkams atlyginami nuostoliai tik dėl gyvūnų ligų, kurių protrūkio faktą oficialiai pripažino Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) ir tik už ūkinius gyvūnus, kurie nugaišo, buvo paskersti ar nugaišinti, naikinant gyvūnų užkrečiamosios ligos židinį, buvo paskersti ar nugaišinti ligos buferinėje zonoje nuo VMVT direktoriaus įsakymo dėl buferinės zonos nustatymo įsigaliojimo dienos iki VMVT nustatytos datos, buvo paskersti ar nugaišinti ir sunaikinti, vykdant salmoneliozės valstybinės programos priemones. Nuostoliai atlyginami už ūkinius gyvūnus, registruotus Ūkinių gyvūnų registre Ūkinių gyvūnų laikymo vietų registravimo ir jose laikomų ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-234 „Dėl Ūkinių gyvūnų laikymo vietų registravimo ir jose laikomų ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka.

5. Komisija atlieka šias funkcijas:

5.1 patikrina pateiktas paraiškas, atsižvelgdama į VMVT pateiktą informaciją apie gyvūnų užkrečiamosios ligos židinio likvidavimą ir (ar) prevencijos priemonių taikymą gyvūnų užkrečiamosios ligos buferinėje zonoje arba įvykdytas salmoneliozės valstybinės programos priemones;

5.2. jei paraiškos duomenys teisingi, Komisijos pirmininkas tai pažymi rezoliucijoje ir užpildo Nuostolių, kuriuos patyrė ūkinių gyvūnų savininkai vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (ar) prevencijos priemones, taip pat salmoneliozės valstybinės programos priemones, kompensavimo duomenų suvestinę;

5.3. Komisijos pirmininkas suvestinės duomenis suveda į Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos informacinę sistemą ir pateikia Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Agentūra);

5.4. Agentūrai nustačius neatitikimų ir raštu ar elektroniniu paštu paprašius patikslinti pateiktus duomenis, savivaldybės komisija ne vėliau kaip per 5 darbo dienas raštu ir (ar) elektroniniu paštu juos patikslina.

 

III. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

6. Pagrindinė Komisijos darbo forma yra posėdžiai.

7. Komisijos darbą organizuoja, jam vadovauja ir posėdžiams pirmininkauja Komisijos pirmininkas, o jam nesant – Komisijos posėdyje iš Komisijos narių bendru sutarimu išrinktas Komisijos narys.

8. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė jos narių.

9. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvavusių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamas Komisijos posėdžio pirmininko balsas.

10. Komisijos posėdžių sprendimai įforminami protokolu. Protokolą pasirašo Komisijos posėdžio pirmininkas ir Komisijos sekretorius.

11. Likvidavus gyvūnų užkrečiamosios ligos židinį ir (ar) įvykdžius prevencijos priemones buferinėje zonoje, ir (ar) įvykdžius salmoneliozės valstybinės programos priemones, VMVT informuoja Žemės ūkio ministeriją ir rajonų savivaldybių, kuriose buvo vykdytas gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinio likvidavimas ir (ar) prevencijos priemonės, ir (ar) valstybinės salmoneliozės programos priemonės, komisijas, o per informacines priemones – ūkinių gyvūnų savininkus. Jeigu ūkinių gyvūnų savininkai kreipiasi dėl nuostolių kompensavimo, įvykdę prevencijos priemones buferinėje zonoje, Komisija kreipiasi į atitinkamą VMVT teritorinį padalinį, kad šis patvirtintų ar paneigtų prevencijos priemonių įvykdymą buferinėje zonoje.

12. Ūkinių gyvūnų savininkai dėl nuostolių atlyginimo ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo VMVT teritorinio padalinio pranešimo apie gyvūnų užkrečiamosios ligos židinio likvidavimą, jeigu židinio likvidavimo priemonės tęsiasi ilgiau nei 20 darbo dienų – nuo oficialaus VMVT patvirtinimo apie dalinį ligos židinio likvidavimą ir jau įvykdytas židinio likvidavimo priemones, arba nuo prevencijos priemonių įvykdymo buferinėje zonoje dienos, arba nuo VMVT ar VMVT teritorinio padalinio patvirtinimo, kad ūkinių gyvūnų savininkas įvykdė salmoneliozės valstybinės programos priemones, kreipiasi į Komisiją ir pateikia šiuos dokumentus:

13.1. jeigu vykdė gyvūnų užkrečiamosios ligos židinio likvidavimą ir (ar) gyvūnų užkrečiamosios ligos prevencijos priemones:

13.1.1. paraišką atlyginti nuostolius, kuriuos patyrė ūkinių gyvūnų savininkai, vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (ar) prevencijos priemones (toliau – nuostolių atlyginimo paraiška dėl gyvūnų užkrečiamųjų ligų);

13.1.2. asmens tapatybės patvirtinimo dokumentą, jeigu teikia fizinis asmuo;

13.1.3. patirtų išlaidų įrodymo dokumentus;

13.1.4. dokumentus arba jų kopijas, kuriais patvirtinama, kad laboratoriniai mėginiai dėl gyvūno užkrečiamosios ligos paimti ir tyrimai atlikti;

13.1.5. draudimo įmonės pažymą, jeigu gyvūnas buvo draustas, kurioje nurodoma apskaičiuota ir numatoma išmokėti arba išmokėta draudimo išmokos suma;

13.1.6. jei buvo taikomos gyvūnų užkrečiamosios ligos prevencijos priemonės gyvūnų užkrečiamosios ligos buferinėje zonoje ir ūkiniai gyvūnai buvo skerdžiami skerdykloje, dokumentus apie skerdykloje už paskerstus gyvūnus gautas pajamas (sąskaitas faktūras, PVM sąskaitas faktūras, pinigų paėmimo, pinigų išmokėjimo kvitą ir (ar) kitus pajamas patvirtinančius dokumentus);

13.1.7. įsipareigojimą VMVT jos nurodytą laikotarpį nelaikyti užkrečiamajai ligai imlių ūkinių gyvūnų užkrečiamosios ligos buferinėje zonoje (jei buvo taikomos gyvūnų užkrečiamųjų ligų prevencijos priemonės);

13.1.8. VMVT išduotą dokumentą, kad ūkinių gyvūnų laikymo vietoje nebuvo pažeisti biologinio saugumo reikalavimai;

13.1.9. jei prašoma kompensuoti nuostolius, patirtus dėl prevencijos priemonių gyvūnų užkrečiamosios ligos buferinėje zonoje taikymo, ir įmonė yra sunkumų patirianti, kaip apibrėžta gairėse, dokumentus, įrodančius, kad sunkumai patiriami dėl gyvūnų užkrečiamos ligos;

13.2. jeigu vykdė salmoneliozės valstybinės programos priemones:

13.2.1. paraišką atlyginti nuostolius, kuriuos patyrė paukščių (vištų dedeklių) savininkai, vykdydami salmoneliozės valstybinės programos priemones (toliau – nuostolių atlyginimo paraiška dėl salmoneliozės valstybinės programos priemonių);

13.2.2. mėginių paėmimo salmoneliozei (Salmonella typhimurium ir Salmonella enteritidis) tirti akto kopiją ir mėginių laboratorinių tyrimų protokolo kopiją;

13.2.3. VMVT teritorinio padalinio išduotą leidimą paskersti gyvūną skerdykloje, kurio forma patvirtinta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2006 m. kovo 16 d. įsakymu Nr. B1-207 „Dėl Lietuvos Respublikoje vežamų gyvūnų važtaraščio ir Leidimo paskersti gyvūną skerdykloje formų patvirtinimo“ (jeigu vykdant salmoneliozės valstybinės programos priemones, paukščiai skerdžiami);

13.2.4. VMVT teritorinio padalinio leidimą dėl kiaušinių perdirbimo (jeigu vykdant valstybinės salmoneliozės programos priemones, kiaušiniai perdirbami);

13.2.5. VMVT sprendimą dėl paukščių (vištų dedeklių) nužudymo (jeigu vykdant valstybinės salmoneliozės programos priemones, paukščiai nužudomi jų laikymo vietoje);

13.2.6. dokumentus, kuriais įrodomas paukščių (vištų dedeklių) paskerdimo nurodytoje skerdykloje faktas ir (ar) kiaušinių tiekimo perdirbti nurodytoje įmonėje faktas;

13.2.7. dokumentus, kuriais įrodomas paukščių (vištų dedeklių) nužudymo jų laikymo vietoje faktas ir patirtos išlaidos (jei buvo žudoma paukščių laikymo vietoje);

13.2.8. dokumentus apie skerdykloje už paskerstus paukščius (vištas dedekles) gautas pajamas (sąskaitas faktūras, PVM sąskaitas faktūras, pinigų priėmimo, pinigų išmokėjimo kvitus ir (ar) kitus pajamas patvirtinančius dokumentus už tiektus perdirbti kiaušinius);

13.2.9. dokumentus apie įmonėse už tiektus perdirbti kiaušinius gautas pajamas (sąskaitas faktūras, PVM sąskaitas faktūras, pinigų paėmimo, pinigų išmokėjimo kvitą ir (ar) kitus pajamas patvirtinančius dokumentus);

13.2.10. draudimo įmonės pažymą, jeigu gyvūnas buvo draustas, kurioje nurodoma apskaičiuota ir numatoma išmokėti arba išmokėta draudimo išmokos suma.

14. Ūkinių gyvūnų savininkai, dėl svarbios priežasties laiku nepateikę nuostolių atlyginimo paraiškų dėl gyvūnų užkrečiamųjų ligų ir (ar) nuostolių atlyginimo paraiškų dėl salmoneliozės valstybinės programos priemonių, gali jas pateikti 20 darbo dienų pavėluotai (40 darbo dienų po VMVT pateiktos oficialios informacijos apie gyvūnų užkrečiamosios ligos židinio likvidavimą ir (ar) dėl šių ligų taikytų prevencijos ir (arba) salmoneliozės valstybinės programos priemonių įvykdymą), tačiau kartu su paraiška turi pateikti vėlavimo priežastis, pagrindžiančius dokumentus.

15. Ūkinių gyvūnų savininkai, pildydami paraišką, vadovaujasi Nuostolių, kuriuos patyrė gyvūnų savininkai, vykdydami gyvūnų užkrečiamųjų ligų židinių likvidavimo ir (ar) prevencijos priemones, taip pat salmoneliozės valstybinės programos priemones, apskaičiavimo metodika.

16. Komisija, atsižvelgdama į VMVT pateiktą informaciją apie gyvūnų užkrečiamosios ligos židinio likvidavimą ir (ar) prevencijos priemonių taikymą gyvūnų užkrečiamosios ligos buferinėje zonoje arba įvykdytas salmoneliozės valstybinės programos priemones, patikrina:

16.1. ar paraiškoje įrašyti rekvizitai yra teisingi (esant netikslumų, savivaldybės komisija kreipiasi į ūkinio gyvūno savininką nurodydama terminą, kad jis pateiktus duomenis patikslintų);

16.2. ar paraiškoje nurodyti duomenys sutampa su duomenimis Ūkinių gyvūnų registre;

16.3. paraiškoje nurodytą prašomą nuostolių kompensavimo sumą;

16.4. ar pateikti visi reikalingi dokumentai ir, jei reikia, prašo gyvūno savininko ir (ar) paslaugos teikėjo pateikti papildomus dokumentus, reikalingus paraiškai tinkamai įvertinti;

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

17. Komisija, įgyvendindama jai pavestas funkcijas, turi teisę kviesti Komisijos darbe dalyvauti kitus specialistus ar ekspertus, galinčius pateikti išvadas svarstomais klausimais.

18. Už nuostolių patvirtinimo dokumentų pateikimą Komisijai ir dokumentuose esančios informacijos teisingumą atsako ūkinių gyvūnų savininkai.

19. Už ūkinių gyvūnų savininkų paraiškų patikrinimą, pagalbos sumos apskaičiavimo patikrinimą atsako duomenis pateikusi Komisija.

20. Komisija gautas paraiškas nagrinėja teisės aktų nustatyta tvarka.

21. Komisijos nariai, priimdami sprendimus, turi būti objektyvūs ir nešališki: negalėdami nešališkai priimti sprendimo, turi nusišalinti nuo sprendimo priėmimo.

22. Komisijos konkrečių darbuotojų veiksmus (neveikimą) ūkinių gyvūnų savininkai gali skųsti Komisijos pirmininkui raštu per 15 darbo dienų nuo tos dienos, kai jie sužinojo ar turėjo sužinoti apie tokius veiksmus (neveikimą).

23. Komisijos sprendimai arba veiksmai (neveikimas) gali būti skundžiami Lietuvos administracinių ginčų komisijai arba apygardos administraciniam teismui teisės aktų nustatyta tvarka.

24. Komisijos sudėtis, Komisijos nuostatai keičiami, papildomi Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

25. Komisijos nariai, pažeidę Lietuvos Respublikos teisės aktus ar šiuos Nuostatus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

______________