LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRAS

 

įsakymas

DĖL Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. birželio 27 d. įsakymo Nr. 227 „DĖL KENKSMINGŲ MEDŽIAGŲ KIEKIŲ PAKUOTĖSE KONTROLĖS TVARKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. gruodžio 9 d. Nr. 4-780

Vilnius

 

 

Pakeičiu Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. birželio 27 d. įsakymą Nr. 227 „Dėl Kenksmingų medžiagų kiekių pakuotėse kontrolės tvarkos patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRAS

 

įsakymas

DĖL KENKSMINGŲ MEDŽIAGŲ KIEKIŲ PAKUOTĖSE KONTROLĖS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo 4 straipsnio 4 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gruodžio 21 d. nutarimo Nr. 1574 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymą“ 2 punktu:

1. Tvirtinu Kenksmingų medžiagų kiekių pakuotėse kontrolės tvarkos aprašą (pridedama).

2. Nustatau, kad Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba atlieka kenksmingų medžiagų kiekių pakuotėse rinkos priežiūrą.“

 

 

 

Laikinai einantis ūkio ministro pareigas                                                                      Evaldas Gustas


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2002 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. 227

(Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2016 m. gruodžio 9 d. įsakymo

Nr.  4-780 redakcija)

 

KENKSMINGŲ MEDŽIAGŲ KIEKIŲ PAKUOTĖSE KONTROLĖS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kenksmingų medžiagų kiekių pakuotėse kontrolės tvarkos aprašas (toliau tvarkos aprašas) reglamentuoja kenksmingų medžiagų kiekių pakuotėse kontrolės (toliau – kontrolė) atlikimą Lietuvos Respublikoje, siekiant išvengti pakuočių atliekų neigiamo poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai.

2. Šios kontrolės tikslas yra užtikrinti, kad į Lietuvos Respublikos vidaus rinką tiekiamose pakuotėse ir jų komponentuose nebūtų viršijami ribiniai leistini kenksmingų medžiagų kiekiai, nustatyti Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. 348 „Dėl Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo taisyklės).

3. Kontrolė taikoma pakuočių gamintojams, gamintojams ir importuotojams.

4. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatyme ir Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo taisyklėse.

 

II SKYRIUS

KONTROLĖS TVARKA

 

5. Rinkos priežiūros institucijos vykdoma kontrolė apima:

5.1. tikrinimus, atliekamus rinkos priežiūros institucijos iniciatyva;

5.2. tikrinimus, atliekamus pagal kitų suinteresuotų institucijų, įstaigų ir organizacijų (Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentų, atliekas naudojančių ir šalinančių įmonių ir kt.) pranešimus;

5.3. administracinės atsakomybės už pažeidimus taikymą;

5.4. kontrolės duomenų analizę ir metinių ataskaitų Lietuvos Respublikos ūkio ministerijai ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai teikimą.

6. Kontrolę atliekantys pareigūnai turi teisę:

6.1. reikalauti, kad pakuočių gamintojai, gamintojai ir importuotojai per nustatytą laikotarpį (ne daugiau kaip 60 kalendorinių dienų) pateiktų dokumentus, įrodančius, kad pakuotėse ir jų komponentuose neviršijami ribiniai leistini kenksmingų medžiagų kiekiai;

6.2. atlikti valstybinę pakuočių ekspertizę, vadovaudamiesi Valstybinės produktų saugos ekspertizės atlikimo ir apmokėjimo tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. rugsėjo 21 d. nutarimu Nr. 1150 „Dėl Valstybinės produktų saugos ekspertizės atlikimo ir apmokėjimo tvarkos patvirtinimu“, ir Gaminių bandinių paėmimo ir apmokėjimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. rugsėjo 13 d. nutarimu Nr. 1103 „Dėl Gaminių bandinių paėmimo ir apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

7. Pakuočių gamintojams, gamintojams ir importuotojams rengiant dokumentus, įrodančius, kad pakuotėse ir jų komponentuose neviršijami ribiniai leistini kenksmingų medžiagų kiekiai, rekomenduotina vadovautis Lietuvos standartu LST 1655:2002 „Pakuotės. Pakuotės medžiagoje esančių keturių sunkiųjų metalų ir kitų pavojingų medžiagų ir jų išsiskyrimo į aplinką tikrinimo ir matavimo reikalavimai. 1 dalis. Pakuotės medžiagoje esančių keturių sunkiųjų metalų tikrinimo ir matavimo reikalavimai (CR 13695-1:2000)“.

8. Ekspertizei atrinktų bandinių laboratorinius tyrimus atlieka akredituotos arba įgaliotos bandymų laboratorijos.

9. Pakuočių gamintojai, gamintojai ir importuotojai gali pateikti ir Europos Sąjungoje akredituotos laboratorijos protokolą, nurodantį sunkiųjų metalų kiekius pakuotėse ir jų komponentuose.

 

III SKYRIUS

ATSAKOMYBĖ PAŽEIDUS TVARKOS APRAŠO REIKALAVIMUS

 

10. Juridiniai ir fiziniai asmenys, pažeidę tvarkos aprašo reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso ir Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo nustatyta tvarka.

 

______________