LIETUVOS RESPUBLIKOS

GENERALINIS PROKURORAS

 

ĮSAKYMAS

dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIO PROKURORO

2008 M. SAUSIO 3 D. ĮSAKYMO NR. I-3 „DĖL ASMENŲ APTARNAVIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS PROKURATŪROJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“

PAKEITIMO

 

2018 m. birželio 25 d. Nr. I-208

Vilnius

 

1.   P a k e i č i u Asmenų aptarnavimo Lietuvos Respublikos prokuratūroje aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2008 m. sausio 3 d. įsakymu Nr. I-3 „Dėl Asmenų aptarnavimo Lietuvos Respublikos prokuratūroje tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Nagrinėjant asmenų prašymus ir skundus Aprašo nuostatos taikomos tiek, kiek tų klausimų nereglamentuoja Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksas, Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas (toliau – Pranešėjų apsaugos įstatymas), kiti Lietuvos Respublikos įstatymai ar jų įgyvendinamieji teisės aktai (generalinio prokuroro patvirtintos Rekomendacijos dėl ikiteisminio tyrimo pradžios ir jos registravimo tvarkos, Rekomendacijos dėl viešojo intereso gynimo, Pranešimų apie pažeidimus įstaigose pateikimo Lietuvos Respublikos prokuratūrai tvarkos aprašas ir kt.). Tiems prašymų ar skundų registravimo, pavedimų vykdymo, užduočių kontrolės, dokumentų rengimo, tvarkymo, apskaitos ir saugojimo klausimams, kurių nereglamentuoja Aprašas, taikomas generalinio prokuroro patvirtintas Dokumentų valdymo Lietuvos Respublikos prokuratūroje tvarkos aprašas.

1.2. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Prokuratūra neteikia informacijos, kuri sudaro valstybės, tarnybos, profesinę ar banko paslaptį arba priskiriama prie neskelbtinų ikiteisminio tyrimo duomenų, informacijos, leidžiančios identifikuoti asmenis, jeigu vadovaujantis Pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatomis taikomas asmens konfidencialumo užtikrinimas, informacijos apie prokuratūroje atlikto vidinio (tarnybinio) patikrinimo metu nustatytas aplinkybes, kito asmens, įskaitant prokurorus ir prokuratūros darbuotojus, privatų gyvenimą, privačios informacijos apie patį pareiškėją, jeigu Lietuvos Respublikos įstatymai nustato, kad tokia informacija negali būti teikiama, kitos informacijos, kurią teikti draudžia įstatymai, nes jos suteikimas pakenktų valstybės saugumo ir gynybos interesams, baudžiamajam asmenų persekiojimui, skatintų pažeisti valstybės teritorijos vientisumą ar viešąją tvarką, kitų asmenų teises ir teisėtus interesus arba jos nesuteikimas užkirstų kelią teisės pažeidimams ar būtų labai svarbus žmonių sveikatai ir moralei apsaugoti, taip pat informacijos, kurios teikimui pagal asmens prašymą ar skundą reikėtų sukurti dokumentus ar informacijos rinkmenas ir tai būtų susiję su neproporcingai didelėmis darbo ir laiko sąnaudomis, arba jei prašoma informacijos, kuri jau buvo viešai paskelbta.“

1.3. Pakeičiu 76 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

76. Prokuratūros darbuotojo, aptarnaujančio asmenis žodžiu elektroninių ryšių priemonėmis, uždavinys – suteikti asmens prašomą informaciją, susijusią su jam rūpimo klausimo nagrinėjimu, jeigu pagal teisės aktus tokia informacija gali būti teikiama. Prokuratūros darbuotojas turi trumpai ir suprantamai:“.

2.   S k e l b i u šį įsakymą Teisės aktų registre.

3.   N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2019 m. sausio 1 d.

 

 

 

Generalinis prokuroras                                                                                                Evaldas Pašilis