r_NaujojiAkmene

 

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2016 M. SPALIO 13 D. SPRENDIMO NR. T-206(E) „DĖL AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE ESANČIŲ KAPINIŲ TVARKYMO TAISYKLIŲ, APRAŠŲ, SUSIJUSIŲ SU KAPINIŲ TVARKYMU, PRIEŽIŪRA IR LAIDOJIMU JOSE, PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. vasario 19 d. Nr. T-21

Naujoji Akmenė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 41 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1207 „Dėl Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų patvirtinimo“, įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Šiaulių apskrityje 2017 m. gruodžio 14 d. teikimą Nr. 3-44 „Dėl Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2016 m. spalio 13 d. sprendimo Nr. T-206(E) „Dėl Akmenės rajono savivaldybės teritorijoje esančių kapinių tvarkymo taisyklių aprašų, susijusių su kapinių tvarkymu, priežiūra ir laidojimu jose, patvirtinimo“ 1.1. punktu patvirtintų Akmenės rajono savivaldybės teritorijoje esančių kapinių tvarkymo taisyklių pakeitimo“, Akmenės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Papildyti Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2016 m. spalio 13 d. sprendimą Nr. T-206(E) „Dėl Akmenės rajono savivaldybės teritorijoje esančių kapinių tvarkymo taisyklių aprašų, susijusių su kapinių tvarkymu, priežiūra ir laidojimu jose, patvirtinimo“ (su visais vėlesniais pakeitimais):

1.1.      3.2 papunktį išdėstyti taip:

3.2. Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotiems valstybės tarnautojams vykdyti šio sprendimo 1 punktu patvirtintų Akmenės rajono savivaldybės teritorijoje esančių kapinių tvarkymo taisyklių ir aprašų laikymosi kontrolę.“

1.2.  4 punktą išdėstyti taip:

4. Šį sprendimą paskelbti vietinėje spaudoje, o sprendimo 1 punktu patvirtintas taisykles ir aprašus – Akmenės rajono savivaldybės interneto svetainėje (www.akmene.lt).“

2. Pakeisti Akmenės rajono savivaldybės teritorijoje esančių kapinių tvarkymo taisykles, patvirtintas Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2016 m. spalio 13 d. sprendimo Nr. T-206(E) „Dėl Akmenės rajono savivaldybės teritorijoje esančių kapinių tvarkymo taisyklių aprašų, susijusių su kapinių tvarkymu, priežiūra ir laidojimu jose, patvirtinimo“ (su visais vėlesniais pakeitimais) 1.1 papunkčiu (toliau – Taisyklės):

2.1. Pakeisti Taisyklių 8 punktą ir jį išdėstyti taip:

8. Rašytinį leidimą laidoti žmogaus palaikus Akmenės rajono savivaldybės teritorijoje esančiose kapinėse (toliau – Leidimą laidoti) išduoda Seniūnijos seniūnas (toliau – Seniūnas).“

2.2. Papildyti Taisyklių 9.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

9.2. medicininį mirties liudijimą, kremavimo dokumentus (jeigu mirusiojo žmogaus palaikai kremuoti);“

2.3. Pripažinti netekusiais galios Taisyklių 9.3, 9.4, ir 9.5 papunkčius.

2.4.  Taisyklių 10 punktą išdėstyti taip:

10. Leidimai laidoti darbo dienomis išduodami Seniūnijoje darbo laiku (pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 8 iki 17 val., penktadieniais – nuo 8 iki 15.45 val.), poilsio ir švenčių dienomis bei po darbo valandų tiesiogiai kreipiantis į Seniūną, kurio kontaktiniai duomenys skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje, kapinių informacinėje lentoje, Seniūnijos skelbimų lentoje.“

2.5. Taisyklių 29 punktą išdėstyti taip:

29. Jeigu kapavietė, išskyrus kapavietes, įrašytas į Kultūros vertybių registrą, neprižiūrima, netvarkoma ilgiau kaip metus, kapinių prižiūrėtojas ar kitas Seniūno įgaliotas asmuo raštu įspėja už kapavietės priežiūrą atsakingą asmenį apie tai, kad būtina ją sutvarkyti ir nurodo kapavietės nesutvarkymo pasekmes. Jeigu per metus nuo įspėjimo įteikimo dienos kapavietė nesutvarkoma, kapinių prižiūrėtojas per 5 darbo dienas raštu informuoja seniūniją kaip Savivaldybės vykdomąją instituciją. Jeigu asmuo, įrašytas Žurnale kaip atsakingas už kapavietės priežiūrą, yra miręs ar nežinoma jo gyvenamoji vieta, nenurodyti kiti giminaičiai ar asmenys ir negalima nustatyti, kas atsakingas už kapavietės priežiūrą (nėra įrašo Žurnale), Seniūnijos teikia informaciją apie galbūt neprižiūrimą kapavietę per 5 darbo dienas Savivaldybės administracijai, kuri paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje, vietinėje spaudoje, kapinių informacinėje lentoje. Skelbiamoje informacijoje turi būti nurodoma (jeigu žinomi): kapinių pavadinimą, kvartalo numerį, kapavietės numerį, kapavietėje palaidotų asmenų vardus, pavardes, laidojimo datas, žmogaus palaikų paskutinio laidojimo kapavietėje datą, nustatytą kapo ramybės laikotarpį, kapavietės matmenis, palaidotų kapavietėje žmonių palaikų skaičių, kapavietės statinius, jų pastatymo ir rekonstravimo datas. Seniūnijos darbuotojų, į kuriuos galima kreiptis, duomenys (vardas ir pavardė, telefonas, el. pašto adresas, darbo laikas). Informacija turi būti skelbiama 2 kartus, antrą kartą – praėjus mėnesiui po pirmosios informacijos paskelbimo.

2.6. Taisyklių 30 punktą išdėstyti taip:

30. Jeigu per ne anksčiau kaip po 2 metų ir ne vėliau kaip po 3 metų nuo duomenų apie galbūt neprižiūrimą kapavietę paskelbimo interneto svetainėje dienos kapavietė nesutvarkoma, niekas nesikreipia į Seniūniją dėl informacijos apie kapavietėje palaidotų asmenų artimus ar tolimus giminaičius suteikimo / gavimo, kapavietės pripažinimo neprižiūrima sprendimą dėl kapavietės pripažinimo neprižiūrima kapaviete priima, Seniūno teikimu, Savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija (toliau – Komisija) apžiūrėjusi kapavietę ne rečiau kaip 3 kartus per metus ir ne dažniau kaip kas 3 mėnesius. Kapinių prižiūrėtojas  Komisijai pateikia šią papildomą informaciją apie neprižiūrimą kapavietę: nurodo nustatytą kapo ramybės laikotarpį, palaidotų kapavietėje žmonių palaikų skaičių, kapavietės statinius, matmenis, jų pastatymo ir rekonstravimo datas, prideda kapavietės nuotrauką.“

2.7. Taisyklių 31 punktą išdėstyti taip:

31. Komisijos išvadas dėl kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis kapaviečių duomenis ir sprendimo dėl jų pripažinimo neprižiūrimomis priėmimo datą per 3 darbo dienas nuo Komisijos sprendimo priėmimo Savivaldybės Administracija pateikia kapinių prižiūrėtojui ir paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje, nurodydama duomenų paskelbimo datą.

2.8. Taisyklių 33.2 papunktį išdėstyti taip:

33.2. asmenims, pageidaujantiems prižiūrėti neprižiūrimas kapavietes, per 20 darbo dienų nuo sprendimo dėl kapavietės pripažinimo neprižiūrima paskelbimo interneto svetainėje raštu kreipiantis į Seniūną. Sprendimą dėl neprižiūrimų kapaviečių priežiūros per 20 darbo dienų nuo šiame punkte nustatyto termino pabaigos, teikdamas pirmenybę kapavietėje palaidotų asmenų giminaičiams ir (ar) tose kapinėse, kurioje yra kapavietė, palaidotų asmenų giminaičiams, priima Seniūnas ir apie tai informuoja pareiškėjus per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo. Jeigu per prašymų prižiūrėti neprižiūrimą kapavietę pateikimo terminą prašymų negaunama, sprendimas dėl šios kapavietės priežiūros priimamas per 20 darbo dienų po to, kai toks prašymas gaunamas. Tokios kapavietės toliau prižiūrimos pagal šių taisyklių 25 punktą. Asmuo, kuriam suteikta teisė prižiūrėti neprižiūrimą kapavietę, Leidimo laidoti neprižiūrimose kapavietėse išdavimo tvarkos apraše nustatyta tvarka gali gauti leidimą laidoti joje arba, jam mirus, būti palaidotas joje.

2.9. Papildyti Taisyklių 43 punktą ir jį išdėstyti taip:

43. Asmenys, norintys identifikuoti kapinėse artimųjų giminaičių, sutuoktinio (-ės) kapą ir tapatybę jame palaidotų asmenų, kurių palaidojimo vietą žyminčių užrašų ant paminklų ar duomenų apie kapavietę (kapą) Žurnale neišliko, turi pateikti Seniūnui kaip Savivaldybės vykdomąją institucijai rašytinį prašymą, nurodyti giminystės ryšius ir jiems žinomas aplinkybes, dėl kurių neišliko duomenų apie kapavietę (kapą), pateikti visus turimus duomenis apie kapavietę (kapą) ir joje (jame) palaidotus asmenis. Prie prašymo pridedami kiti turimi dokumentai (išrašai iš bažnytinių registravimo knygų, civilinės metrikacijos įstaigų ar seniūnijų seniūnų išduoti mirties liudijimai, nuotraukos ir kt.), patvirtinantys pateiktus duomenis.“

2.10. Taisyklių 44 punktą išdėstyti taip:

44. Sprendimą dėl kapavietės (kapo) identifikavimo per 20 darbo dienų nuo prašymo pateikimo priima Savivaldybės administracijos sudaryta komisija pagal pateiktą medžiagą ir apžiūrėjusi kapavietę (kapą). Šiuo atveju palaidoto asmens tapatybei nustatyti ekshumacija ir biologiniai-medicininiai tyrimai neatliekami. Apie priimtą sprendimą identifikuoti kapavietę (kapą), Savivaldybės administracija  per 5 darbo dienas raštu informuoja prašymą pateikusį asmenį ir kapinių prižiūrėtoją, kuris identifikuotos kapavietės (kapo) duomenis įrašo Žurnale.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Vitalijus Mitrofanovas