LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO
MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2001 M. GEGUŽĖS 9 D. ĮSAKYMO NR. 146 „DĖL PIENO SUPIRKIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2015 m. gruodžio 17 d. Nr. 3D-929
Vilnius
1. P a k e i č i u Pieno supirkimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2001 m. gegužės 9 d. įsakymu Nr. 146 „Dėl Pieno supirkimo taisyklių patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu 6.7 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.2. Pakeičiu 13.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
„13.1. pieną superka tik sudaręs su gamintoju rašytinę pieno pirkimo–pardavimo sutartį, kuri turi atitikti reglamento (ES) Nr. 1308/2013, Lietuvos Respublikos atsiskaitymo už žemės ūkio produkciją įstatymo ir Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių–parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo reikalavimus. Sutartyje privalo būti nurodyta bazinių rodiklių pieno kaina, informavimo apie kainos ir (arba) sutartyje nurodytų priedų ir priemokų pakeitimo terminai ir būdai – raštu arba pasirašytinai. Sutartis gali būti sudaryta vadovaujantis rekomenduojama pieno pirkimo–pardavimo sutarties forma (4 priedas)“.
1.3. Pakeičiu 49.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
„49.1. supirkėjas, gavęs informaciją iš laboratorijos, kaip nurodyta šių taisyklių 66 punkte, kad piene yra inhibitorinių medžiagų, ne vėliau kaip kitą supirkimo dieną jo supirkimą nutraukia. Nustačius, kad piene yra inhibitorinių medžiagų, laboratorija papildomai ištiria bei protokole ir suvestiniame protokole pateikia to mėginio riebalų, baltymų, laktozės ir somatinių ląstelių tyrimų rezultatus. Už papildomus šiame papunktyje nurodytus pieno sudėties ir somatinių ląstelių skaičiaus tyrimus moka gamintojas. Į šių tyrimų rezultatus neatsižvelgiama atsiskaitant už pieną;“.
1.4. Pakeičiu 49.8 papunktį ir jį išdėstau taip:
„49.8. inhibitorinės medžiagos piene tiriamos mikrobiologiniu metodu, naudojant Geobacillus stearothermophilus sporas, Delvo SP NT testu. Jeigu supirkėjas pageidauja (kreipiasi raštu į laboratoriją), inhibitorinių medžiagų tyrimas gali būti atliktas papildomai kitais jautresniais testais. 49.1, 49.2, 49.5, 49.7 ir 49.9 papunkčiuose numatytos sankcijos dėl inhibitorinių medžiagų taikomos tada, kai inhibitorinių medžiagų tyrimų rezultatai, nustatyti tais metodais, kurių jautrumas nėra didesnis nei leistinos inhibitorinių medžiagų maksimalios ribos, nustatytos 2009 m. gegužės 6 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 470/2009, nustatančiame Bendrijos farmakologiškai aktyvių medžiagų leistinų liekanų kiekių nustatymo gyvūninės kilmės maisto produktuose tvarką, panaikinančiame Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 2377/90 ir iš dalies keičiančiame Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2001/82/EB ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 726/2004 (OL 2009 L 152, p. 11). Ištyrus inhibitorines medžiagas kiekybiniu skysčių chromatografijos-masių spektrometrijos LC-MS-MS metodu, pieno gamintojui taikomos numatytos sankcijos tada, kai tyrimo rezultatai rodo piene esant konkrečios inhibitorinės medžiagos virš leistinos didžiausios ribos;“.
1.5. Pakeičiu 4 priedo 16 punktą ir jį išdėstau taip:
1.6. Pakeičiu 4 priedo 17 punktą ir jį išdėstau taip:
„17. Šalys įsipareigoja informuoti viena kitą apie siūlomus pieno kainų pakeitimus ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų raštu ir (arba) pasirašytinai. Per šį terminą šalims parašais patvirtinus susitarimą dėl pieno kainų pakeitimo, šis susitarimas laikomas sutarties pakeitimu ir yra neatskiriama sutarties dalis. Per šį terminą šalims nesutarus dėl pieno kainų pakeitimo ir raštu ir (arba) pasirašytinai neįforminus sutarties pakeitimo, sutartis gali būti nutraukta vienos iš šalių rašytiniu pranešimu ne anksčiau kaip po nurodytojo termino pabaigos.“