VILNIAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL PARAMOS IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO VILNIAUS RAJONO GYVENTOJAMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2018 m. gruodžio 19 d. Nr. A27(1)-3190
Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. rugsėjo 20 d. įsakymo Nr. A1-503 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 4 patvirtinimo“ 25 ir 26 punktais:

1. TvirtinuParamos iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo Vilniaus rajono gyventojams tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažįstunetekusiu galios Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2014 m. gegužės 28 d. įsakymą Nr. A27(1)-1293 „Dėl paramos maisto produktais teikimo iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo Vilniaus rajono savivaldybės gyventojams tvarko aprašo patvirtinimo“.

3. NurodauVilniaus rajono savivaldybės administracijos Ūkio skyriui paskelbti šį įsakymą Teisės aktų registre, Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriui – Savivaldybės interneto tinklalapyje.

 

 

 

Administracijos direktorė                                                                                         Liucina Kotlovska

 

PATVIRTINTA

Vilniaus rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2018 m. gruodžio  19 d.

įsakymu Nr. A27(1)-3190

 

paramos iš europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo vilniaus rajono gyventojams tvarkos aprašas

 

i skyrius

Bendrosios nuostatos

 

1. Paramos iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo Vilniaus rajono savivaldybės gyventojams tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja paramos maisto produktais ir asmens higienos prekėmis (toliau  – parama) skyrimo organizavimą, kreipimosi tvarką, asmenų atsakomybę ir informavimą.

2. Paramos  tikslas – mažinti Vilniaus rajono gyventojų skurdą ir (ar) socialinę atskirtį, sudaryti sąlygas labiausiai skurstantiems Vilniaus rajono gyventojams gauti paramą maisto produktais ir higienos prekėmis.

3. Paramą organizuoja biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras (toliau – Paslaugų centras), teikia – seniūnijos, pagal asmens gyvenamąją vietą.

4. Aprašas taikomas asmenims Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka deklaravusiems gyvenamąją vietą Vilniaus rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) teritorijoje arba įtrauktiems į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą bei nedeklaravusiems gyvenamosios vietos ir neįtrauktiems į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, faktiškai gyvenantiems savivaldybės teritorijoje.

5. Aprašas parengtas vadovaujantis Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 4, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. rugsėjo 20 d. įsakymu Nr. A1-503 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 4 patvirtinimo“ (toliau – Sąlygų aprašas).

6. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme bei Sąlygų aprašo 2 punkte numatytuose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

PARAMOS GAVĖJAI

 

7. Teisę gauti paramą turi asmenys, kurių vidutinės 3 paskutinių mėnesių iki kreipimosi dėl paramos skyrimo dienos pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų arba vienam gyvenančiam asmeniui neviršija 1,5 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio per mėnesį.

8. Parama išimties tvarka gali būti skiriama asmenims, kurių vidutinės 3 paskutinių mėnesių pajamos, iki kreipimosi dėl paramos skyrimo dienos, vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui viršija 1,5 VRP dydį, bet neviršija 2,5 VRP dydžio per mėnesį šiais atvejais, kai:

8.1. asmuo gyvena vienas, jam nustatytas neįgalumas ir jis yra nedarbingas;

8.2. asmuo yra pensinio amžiaus ir gyvena vienas;

8.3. bendrai gyvenantys asmenys augina 3 ir daugiau vaikų;

8.4. vaiką (-us) augina vienas gyvenantis asmuo;

8.5. šeima patiria socialinę riziką;

8.6. įvykus nelaimei, padariusiai žalą vieno gyvenančio asmens ar bendrai gyvenančių asmenų turtui, sveikatai, dėl kurios asmuo pateko į sunkią materialinę padėtį (patiria dideles išlaidas dėl sunkios ligos, stichinės nelaimės ir kt.);

 

III SKYRIUS

KREIPIMASIS DĖL PARAMOS

 

9. Dėl paramos gali kreiptis Vilniaus rajono savivaldybės gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą Vilniaus rajone arba faktiškai gyvenantys Vilniaus rajone ir negaunantys paramos kitoje savivaldybėje.

10. Dėl paramos skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) kreipiasi į gyvenamosios vietos seniūniją ir užpildo Sąlygų aprašo 1 priedą (Prašymą gauti Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo paramą) (toliau – prašymas).

11. Prašyme asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) nurodo duomenis apie save ir bendrai gyvenančius asmenis, gaunamas pajamas, bei kitą paramai gauti būtiną informaciją. Prašyme surašytų duomenų teisingumą asmuo patvirtina savo parašu.

12. Kreipiantis dėl paramos skyrimo išimties tvarka, asmuo (vienas iš suaugusiųjų šeimos narių) papildomai pateikia laisvos formos prašymą, kuriame nurodo argumentus, pagrindžiančius paramos skyrimo būtinumą.

13. Asmenys, gaunantys socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, nemokamą maitinimą pagal Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymą ir atitinkantys sąlygas gauti piniginę socialinę paramą, taip pat globojami šeimose vaikai ir asmenys nuo 18 metų, kuriems paskirta globos (rūpybos) išmoka pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą, į paramos gavėjų sąrašus įrašomi jiems pateikus užpildytą prašymą.

14. Paramai skirti asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) pateikia šiuos dokumentus:

14.1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, ne ES valstybių narių piliečiai – leidimą laikinai ar nuolat gyventi Lietuvoje;

14.2. pažymą apie darbingų bendrai gyvenančių asmenų 3 paskutinių mėnesių iki kreipimosi dėl paramos mėnesio gautas pajamas;

14.3. pažymą apie priteistas ar mokamas (nemokamas) lėšas vaiko (-ų) išlaikymui;

14.4. kitus dokumentus pagal poreikį, patvirtinančius 8 punkte nurodytas sąlygas.

15. Asmeniui (vienam iš suaugusių šeimos narių) nereikia pateikti dokumentų, jei juose esanti informacija yra valstybės ir žinybiniuose registruose bei valstybės informacinėse sistemose.

16. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) turi pateikti dokumentų originalus arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas kopijas. Jeigu pateikiami dokumentų originalai, dokumentų nuorašus padaro ir juos patvirtina  dokumentus priėmęs atsakingas seniūnijos specialistas.

17. Atsakingas seniūnijos specialistas turi teisę pareikalauti ir kitų dokumentų, įrodančių asmens teisę į paramą.

18. Asmens prašymas galioja iki vienų kalendorinių metų (nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d.), jeigu nepasikeitė asmens ir (ar) su juo bendrai gyvenančių asmenų padėtis, turinti reikšmės paramos skyrimui.

19. Einamaisiais metais prašymai gali būti teikiami bet kuriuo metu.

 

IV. PARAMOS SKYRIMO ORGANIZAVIMAS

 

20. Seniūnijos:

20.1 teikia gyventojams informaciją apie paramą, jos skyrimą, reikalingų dokumentų pateikimą ir kitą su paramos teikimu susijusią informaciją;

20.2. priima ir užregistruoja asmens prašymą, vertina priimtų prašymų atitiktį paramos gavėjams keliamiems reikalavimams, gaunamas pajamas bei kitą paramai gauti reikalingą informaciją, sutikrina ją su duomenimis, gaunamais iš valstybės ir žinybinių registrų, valstybės informacinių sistemų;

20.3. patikrina ar asmuo nėra įtrauktas į labiausiai skurstančiųjų asmenų sąrašus kitoje savivaldybėje;

20.4. asmenis, pateikusius prašymus ir atitinkančius Aprašo 7, 8 punktuose nustatytus kriterijus, pagal suvestus į programą SPIS duomenis, įtraukia į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintos formos paramos gavėjų sąrašą (toliau – paramos gavėjų sąrašas);

20.5. nuolat pildo, koreguoja ir atnaujina sudarytą paramos gavėjų sąrašą;

20.6. ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio, po kurio bus tiekiami maisto produktai, 10 dienos pateikia Paslaugų centrui paramos gavėjų sąrašus.

21. Už paramos išdalijimo organizavimą savo seniūnijos gyventojams atsakingi seniūnai. Sklandžiam maisto produktų dalijimui seniūnai pasitelkia visuomenei naudingos veiklos atlikėjus, viešųjų darbų vykdytojus, kaimo bendruomenės narius.

22. Asmuo, gavęs paramą maisto produktais, pasirašo paramos gavėjų sąraše.

23. Parama išdalinama per 30 kalendorinių dienų nuo jų pristatymo į seniūniją.

24. Paslaugų centras:

24.1. Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka organizuoja transporto paslaugų, skirtų paramai pristatyti, pirkimą;

24.2. bendradarbiaudamas su Labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“ (toliau – Fondas) organizuoja maisto produktų ir asmens higienos prekių sandėliavimą ir paskirstymą seniūnijoms;

24.3. ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio, po kurio bus tiekiami maisto produktai, 15 dienos pateikia Fondui paramos gavėjų sąrašus bei informaciją apie Projekto stebėsenos rodiklius, pagal maisto produktų dalinimui sudarytus sąrašus;

24.4. derina paramos pristatymo į seniūnijas laiką;

24.5. paramos dalinimo pabaigoje teikia Fondui paramą gavusių asmenų sąrašų patvirtintas kopijas.

25. Nepanaudoti maisto produktai ir (ar) higienos prekės gali būti perduoti:

25.1. asmenims, kurie paramos dalijimo metu turi teisę gauti paramą, tačiau į paramos gavėjų sąrašus buvo įtraukti po to, kai Paslaugų centro darbuotojai jau buvo informavę Fondą apie paramos gavėjų skaičių;

25.2. asmenims, kurie paramos dalijimo metu turi teisę gauti paramą, tačiau į paramos gavėjų sąrašus nebuvo įtraukti, nes Paramos centro atsakingi darbuotojai asmens kreipimosi dėl paramos į seniūniją metu jau buvo pateikę paramos gavėjų sąrašų elektronines versijas Fondui;

25.3. labdaros, socialinėms valgykloms (toliau – valgyklos), nakvynės namams ir (ar) kitoms institucijoms, įstaigoms ar organizacijoms (toliau – institucijos), teisės aktų nustatyta tvarka teikiančioms socialines paslaugas.

26. Perduodant nepanaudotus maisto produktus ir (ar) higienos prekes 25 punkte numatytais atvejais, yra pasirašomas (-i) Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintos formos Nepanaudotų maisto produktų (likučių) perdavimo – priėmimo aktas (-ai) ir (ar) Nepanaudotų būtinojo asmeninio vartojimo prekių (likučių) perdavimo – priėmimo aktas (-ai).

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

27. Už asmenų, besikreipiančių dėl paramos maisto produktais, atitikimo paramos gavėjams keliamus kriterijus vertinimą, teisingą paramos gavėjų sąrašų sudarymą ir prašymų bei dokumentų saugojimą atsako savivaldybės administracijos seniūnijų atsakingi specialistai.

28. Asmuo du kartus iš eilės neatsiėmęs paramos ir nenurodęs objektyvių priežasčių, Paslaugų centro sprendimu, gali būti neįtraukiamas į vėlesnius paramos gavėjų sąrašus ir dėl paramos turi kreiptis iš naujo.

29. Pasikeitus asmens pajamoms, paramos gavėjas per dešimt darbo dienų privalo apie tai informuoti atsakingą seniūnijos darbuotoją. Seniūnijos atsakingas darbuotojas privalo iš anksto įspėti būsimą paramos gavėją apie šio reikalavimo vykdymą.

30. Gavus informaciją apie asmens (šeimos) pajamų, šeimos sudėties, gyvenamosios vietos pasikeitimus ir šią informaciją patikrinus informacinėse sistemose, asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) gali būti išbraukiamas iš paramos gavėjų sąrašo. Pasikeitus aplinkybėms asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) turi teisę pateikti prašymą dėl paramos iš naujo.

31.  Paramos skyrimo tikslu renkami asmens duomenys yra tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.

32. Renkami asmens duomenys saugomi Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme nustatytais terminais.

________________________