HERBAS2

LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO 2009 M. SPALIO 8 D. ĮSAKYMO NR. V-962 „DĖL STATINIŲ, SUSIJUSIŲ SU LIETUVOS KARINIŲ VIENETŲ DISLOKAVIMU AFGANISTANO ISLAMO RESPUBLIKOJE, DALYVAUJANT NATO TARPTAUTINIŲ SAUGUMO PARAMOS PAJĖGŲ OPERACIJOJE, STATYBOS IR TECHNINĖS PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2017 m. lapkričio 22 d. Nr. V-1094

Vilnius

 

 

1.  P a k e i č i u Statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, statybos ir techninės priežiūros organizavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2009 m. spalio 8 d. įsakymu Nr. V-962 „Dėl Statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, statybos ir techninės priežiūros organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Sprendimus dėl iškilusių problemų, susijusių su statinių projektavimu, statyba ir technine priežiūra, priima Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas (toliau – GŠ). Prireikus iškilusioms problemoms spręsti GŠ gali pasikviesti specialistus iš kitų krašto apsaugos sistemos (toliau – KAS) institucijų ar jų padalinių.“

1.2  Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Pirkimus, susijusius su statinių statyba ir technine priežiūra, organizuoja GŠ arba GŠ viršininko įgaliotas Nacionalinio paramos elemento (toliau – NPE) vadas.“

1.3. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Apraše vartojamos sąvokos:

statinio naudotojas – karinis vienetas, kuris naudoja statinį (jo dalį) teisės aktų ar sutarčių pagrindu;

statinio projekto ekspertizė – įvertinimas, kaip statinio projekte įgyvendinti techninėje specifikacijoje nurodyti teisės aktų reikalavimai;

statinio statybos techninė priežiūra – GŠ viršininko arba jo įgalioto NPE vado organizuota statinio statybos priežiūra, kurios tikslas – kontroliuoti, ar statinys statomas pagal statinio projekto sprendinius (jei statinio projektas buvo rengtas) arba darbų kiekio žiniaraščio, techninių specifikacijų ir statybos rangos sutarties reikalavimus;

statinio statybos techninis prižiūrėtojas – asmuo, kuris atlieka Apraše nustatytą statinio statybos techninę priežiūrą ir pagal kompetenciją atsako už pastatyto statinio normatyvinę kokybę;

statinio techninė priežiūra – NPE organizuojama Aprašo VII skyriuje nustatytų techninių ir organizacinių priemonių visuma, užtikrinanti ekonomiškai pagrįstą statinio naudojimo trukmę;

statinio techninis prižiūrėtojas – asmuo, Aprašo nustatytais pagrindais ir tvarka atliekantis statinio techninę priežiūrą.

Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos statybos įstatyme vartojamas sąvokas.“

1.4. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Statiniams statyti (naujiems statiniams statyti, esamiems rekonstruoti ar kapitaliniam remontui atlikti) sudaromas infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo stovyklose (toliau – IPSSPĮS) planas. IPSSPĮS plano rengimą (keitimą) organizuoja GŠ, o įgyvendinimą kontroliuoja ir jame numatytų statinių techninių specifikacijų rengimą organizuoja IPSSPĮS projekto vadovas. IPSSPĮS projekto vadovą skiria GŠ viršininkas.“

1.5. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. IPSSPĮS planas sudaromas atsižvelgiant į Krašto apsaugos ministerijos (toliau – KAM) prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus ir GŠ nustatytus operacinius poreikius. Operaciniai poreikiai nustatomi pagal NPE vado pateiktą informaciją.“

1.6. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

9. IPSSPĮS planą (jo pakeitimo projektą) rengia GŠ viršininko paskirtas specialistas, o tvirtina GŠ viršininkas. Informaciją apie IPSSPĮS plano (jo pakeitimo) patvirtinimą per 5 darbo dienas nuo jo patvirtinimo (pakeitimo) dienos GŠ viršininkas pateikia Lietuvos kariuomenės Finansų ir apskaitos departamentui, KAM Gynybos planavimo departamentui, KAM Finansų ir biudžeto departamentui, NPE ir IPSSPĮS projekto vadovui.“

1.7. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. GŠ viršininkas, atsižvelgdamas į IPSSPĮS plane surašytus statinių statybos prioritetus ir skirtus asignavimus, paveda IPSSPĮS projekto vadovui organizuoti techninių specifikacijų, reikalingų statinio projektavimo paslaugoms pirkti, rengimą.“

1.8. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:

11. GŠ viršininko paskirti specialistai rengia technines specifikacijas, kuriose apibūdinamas perkamas objektas ir nustatomi jam keliami reikalavimai. Statinio projekto rengimo ir vykdymo priežiūros būtinybė, statinio projekto sudėtis ir apimtis, ekspertizės poreikis, teisės aktai, kuriais būtina vadovautis projektuojant statinį, reikalingų dokumentų derinimas ir kita informacija, susijusi su perkamu objektu, nurodoma techninėje specifikacijoje. Prie techninės specifikacijos (jei reikia) gali būti papildomai pridedama pageidaujama pastatų ir inžinerinių statinių išdėstymo teritorijoje schema (planas).“

1.9. Pakeičiu 12.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

12.3. Informacinių technologijų tarnyba prie KAM, kai numatomos įrengti telekomunikacijų sistemos.“

1.10.  Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:

13. Suderintą techninę specifikaciją tvirtina GŠ viršininkas.“

1.11.  Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:

17. Statinio projekto rengimą, derinimą, gautame statinio projekto ekspertizės akte nurodytų pastabų pašalinimą ir pakartotinį statinio projekto teikimą ekspertizei atlikti kontroliuoja GŠ.“

1.12.  Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

18. Kai statinio projekto ekspertizės išvada yra, kad statinio projektą galima tvirtinti, arba jei statinio projekto ekspertizė neatliekama, tačiau statinio projektas yra suderintas su techninėje specifikacijoje nurodytais asmenimis, statinio projektą tvirtina (pritaria parengtam statinio projektui) GŠ viršininkas. GŠ viršininkas statinio projekto sprendiniams pritaria (žyma „pritariu“) pasirašydamas antraštiniame lape.“

1.13.  Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:

19. IPSSPĮS projekto vadovo ir statybos dalyvių teikiamus pasiūlymus dėl parengto statinio projekto projektinių sprendinių keitimo, papildymo ar taisymo svarsto techninę specifikaciją derinę asmenys ir KAS institucijos ar jų padaliniai, o sprendimą, atsižvelgęs į jų pasiūlymus, priima GŠ viršininkas.“

1.14.  Pakeičiu 32 punktą ir jį išdėstau taip:

32. Planą tvirtina GŠ viršininkas. Informaciją apie plano patvirtinimą per 5 darbo dienas nuo jo patvirtinimo dienos GŠ viršininkas pateikia Lietuvos kariuomenės Finansų ir apskaitos departamentui, KAM Finansų ir biudžeto departamentui ir NPE.“

1.15.  Pakeičiu 33 punktą ir jį išdėstau taip:

33. Įvykus avarijai ar susiklosčius ekstremaliai situacijai, lėšos Aprašo 39 punkte nurodytoms laikinoms priemonėms įgyvendinti naudojamos NPE vado sprendimu, o lėšos paprastajam remontui atlikti – GŠ viršininko sprendimu. Atlikus darbus turi būti tikslinamas planas.“

1.16.  Pakeičiu 34 punktą ir jį išdėstau taip:

34. Nepanaudotos lėšos NPE teikimu ir GŠ viršininkui pritarus gali būti panaudotos plane nurodytų statinių paprastojo remonto darbų apimčiai didinti, naujiems plane nenurodytiems statiniams remontuoti.“

 

1.17.  Pakeičiu 35 punktą ir jį išdėstau taip:

35. GŠ turi saugoti paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraščius ir jų priedus ne trumpiau kaip 10 metų.“

1.18.  Pakeičiu 36 punktą ir jį išdėstau taip:

36. Atskirais atvejais (nesudėtingas statinys, maža statinio projektavimo apimtis ir pan.) GŠ viršininko sprendimu statinio statyba (naujo statinio statyba, esamo rekonstravimas ar kapitalinis remontas) gali būti organizuojama taip, kad tas pats rangovas rengtų statinio projektą ir atliktų statybos darbus.“

1.19.  Pakeičiu 37 punktą ir jį išdėstau taip:

37. Statant naujus statinius, rekonstruojant esamus ar atliekant jų kapitalinį remontą, rangovo sutartinių prievolių vykdymo kontrolę organizuoja GŠ, o vykdant paprastojo remonto darbus – NPE. Statinio statybos techninė priežiūra vykdoma vadovaujantis Aprašo VI skyriaus nuostatomis.“

1.20.  Pakeičiu 38 punktą ir jį išdėstau taip:

38. Statybos darbai pradedami, kai užsakovas (GŠ, NPE) perduoda rangovui statinio projektą (jei jis buvo rengiamas) ir yra pasirašomas statybvietės (statinio) perdavimo–priėmimo aktas (2 priedas).“

1.21.  Pakeičiu 40 punktą ir jį išdėstau taip:

40. NPE iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 10 dienos pateikia GŠ viršininkui praėjusį ketvirtį Lietuvos karinių vienetų, dislokuotų Afganistano Islamo Respublikoje, atliktų statinių paprastojo remonto darbų ataskaitą (3 priedas).

1.22.  Pakeičiu 46.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

„46.1. statybos techninius ir vykdymo dokumentus perduoda GŠ. Vadovaudamasis jais, GŠ turto vertę perkelia iš nebaigtos statybos sąskaitos į atitinkamą ilgalaikio materialiojo turto sąskaitą. Baigus statybos darbus, susijusius su statinio užkonservavimu, turto vertė lieka nebaigtos statybos sąskaitoje.“

1.23.  Pakeičiu 48 punktą ir jį išdėstau taip:

48. Statinio statybos techninei priežiūrai vykdyti statinio statybos techninį prižiūrėtoją įsakymu (nurodymu) skiria GŠ viršininkas arba jo įgaliotas NPE vadas. Statinio statybos techninei priežiūrai vykdyti fizinis ar juridinis asmuo skiriamas vadovaujantis viešuosius pirkimus reglamentuojančiais teisės aktais ir kitomis įstatymuose įtvirtintomis nuostatomis.“

1.24.    Pakeičiu 74 punktą ir jį išdėstau taip:

74. Statinio apžiūrų aktus ir kitus dokumentus, surašytus statinių būklės įvertinimo ar apžiūrų metu, registruoja ir saugo NPE. Atlikus statinio kapitalinį remontą ar jį rekonstravus, NPE dokumentus perduoda saugoti GŠ.“

2.   N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2018 m. sausio 1 d.

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                                  Raimundas Karoblis