LIETUVOS RESPUBLIKOS ekonomikos ir inovacijų MINISTRAS

 

įsakymas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS EKONOMIKOS IR INOVACIJŲ MINISTRO
2020 M. LAPKRIČIO 1
8 D. ĮSAKYMO NR. 4-1034 „DĖL SKATINAMOSIOS FINANSINĖS PRIEMONĖS „ALTERNATYVA“ SCHEMOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2021 m. birželio 8 d. Nr. 4-611

Vilnius

 

 

P a k e i č i u  Skatinamosios finansinės priemonės „Alternatyva“ schemą, patvirtintą Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro 2020 m. lapkričio 18 d. įsakymu Nr. 4-1034 „Dėl Skatinamosios finansinės priemonės „Alternatyva“ schemos patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5.

 

Finansų tarpininkas

Priemonę „Alternatyva“ gali įgyvendinti finansų tarpininkai, atitinkantys tinkamumo reikalavimus, nustatytus Aprašo 5 dalyje, ir pasirašę sutartis su uždarąja akcine bendrove „INVESTICIJŲ IR VERSLO GARANTIJOS“ (toliau – „Invega“) dėl Priemonės „Alternatyva“ įgyvendinimo (toliau – Sutartis) bei atitinkantys bent vieną iš kriterijų:

5.1. finansų įmonės, veikiančios Lietuvos Respublikoje įstatymų, reglamentuojančių finansinių paslaugų teikimą ir finansų įstaigų veiklą, nustatyta tvarka, kurių pagrindinę veiklą sudaro Lietuvos Respublikos finansų įstaigų įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktuose nurodytos finansinės paslaugos (skolinimas juridiniams asmenims ir individualią veiklą vykdantiems fiziniams asmenims, įskaitant faktoringą ir finansinę nuomą (lizingą);

5.2. kolektyvinio investavimo subjektai, kurie veikia pagal Lietuvos Respublikos kolektyvinio investavimo subjektų įstatymą, Lietuvos Respublikos alternatyviųjų kolektyvinio investavimo subjektų valdytojų įstatymą, Lietuvos Respublikos informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų įstatymą ir kurių veiklos dokumentai numato kolektyvinio investavimo subjekto lėšų investavimą paskolos formomis (toliau – Kolektyvinio investavimo subjektai) ar, jei jų valdymas perduotas valdymo įmonėms (akcinėms bendrovėms arba uždarosioms akcinėms bendrovėms, kurių pagrindinė veikla yra kolektyvinio investavimo subjektų valdymas), valdymo įmonės.

Finansų tarpininkai Priemonę „Alternatyva“ gali įgyvendinti pasitelkdami finansų tarpininko 100 procentų dukterines bendroves (angl. special purpose vehicle), kurios turi būti aiškiai nurodytos Sutartyje, tačiau bet kokiu atveju finansų tarpininkas yra atsakingas už tinkamą Priemonės „Alternatyva“ įgyvendinimą pagal Sutartį.

 

2. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

 

„10.

 

Paskolos dydis vienam Paskolos gavėjui

Iš Priemonės „Alternatyva“ lėšų vienas finansų tarpininkas vienam Paskolos gavėjui ir visoms su juo susijusioms įmonėms, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme, iš viso Paskoloms gali skirti ne daugiau kaip 500 000 (penkių šimtų tūkstančių) Eur sumą.

 

Finansų tarpininkai, teikdami de minimis pagalbą, turi suteikti de minimis pagalbą tik patikrinę, ar ją suteikus nebus viršyta de minimis pagalbos suteikimo riba ir ar laikomasi Reglamente (ES) Nr. 1407/2013 nustatytų sąlygų.

 

Paskolos gavėjai, atitinkantys bent vienos rūšies tarpusavio santykius, nustatytus Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 2 straipsnio 2 dalyje, laikomi viena įmone.“

 

 

 

 

Ekonomikos ir inovacijų ministrė                                                                      Aušrinė Armonaitė