VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS VAIKO GEROVĖS KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO
2014 m. sausio 21 d. Nr. DV-62
Varėna
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi ir 29 straipsnio 8 dalimi, Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo 14 straipsnio 3 dalimi, Privalomo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro ir Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. balandžio 26 d. įsakymu Nr. V-735/A1-208, 11 punktu:
1. S u d a r a u Varėnos rajono savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisiją:
Liudas Tamulevičius – Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas, komisijos pirmininkas.
Pranas Speteliūnas, Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas, komisijos sekretorius.
Nariai:
Laima Balevičienė, Varėnos rajono savivaldybės gydytoja;
Jūratė Jakimavičienė, Alytaus apskrities VPK Varėnos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencinio poskyrio specialistė;
Antanas Juknevičius, Kauno apygardos probacijos tarnybos savivaldybių probacijos skyriaus vyresnysis inspektorius;
Regina Juškevičienė, Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorė;
Audronė Karlonienė, Varėnos rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė;
Irena Nedzveckienė, Varėnos švietimo centro pedagoginių psichologinių paslaugų skyriaus psichologė;
Dalia Stankevičiūtė, Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja.
Ramunė Varanauskienė, Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazijos socialinė pedagogė.
2. T v i r t i n u Varėnos rajono savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos darbo reglamentą (pridedama).
3. P r i p a ž į s t u netekusiais galios Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. sausio 11 d. įsakymą Nr. DV-42 „Dėl Varėnos rajono savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos sudarymo ir jos darbo reglamento patvirtinimo“, Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. lapkričio 4 d. įsakymą Nr. DV-992 „Dėl Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. sausio 11 d. įsakymo Nr. DV-42 „Dėl Varėnos rajono savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos sudarymo ir jos darbo reglamento patvirtinimo“ papildymo“, Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2012 m. balandžio 18 d. įsakymą Nr. DV-447 „Dėl Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. sausio 11 d. įsakymo Nr. DV-42 „Dėl Varėnos rajono savivaldybės vaiko gerovės komisijos sudarymo ir jos darbo reglamento patvirtinimo“ pakeitimo“, Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2013 m. birželio 4 d. įsakymą Nr. DV-520 „Dėl Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. sausio 11 d. įsakymo Nr. DV-42 „Dėl Varėnos rajono savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos sudarymo ir jos darbo reglamento patvirtinimo“ pakeitimo“ ir Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2013 m. rugsėjo 17 d. įsakymą Nr. DV-823 „Dėl Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. sausio 11 d. įsakymo Nr. DV-42 „Dėl Varėnos rajono savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos sudarymo ir jos darbo reglamento patvirtinimo“ pakeitimo“.
PATVIRTINTA
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
direktoriaus 2014 m. sausio 21 d. įsakymu Nr. DV-62
VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS VAIKO GEROVĖS KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šis darbo reglamentas nustato Varėnos rajono savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos (toliau – Komisijos) darbo organizavimo tvarką: Komisijos funkcijas ir darbo organizavimą.
2. Komisiją sudaro ir jos darbo reglamentą tvirtina Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius.
II. KOMISIJOS PASKIRTIS, SUDARYMAS IR FUNKCIJOS
4. Savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos paskirtis - koordinuoti ugdymo, reabilitacijos, prevencijos ir kitų programų įgyvendinimą savivaldybės teritorijoje, institucijų tarpusavio bendradarbiavimą teikiant metodinę, informacinę, konsultacinę ir dalykinę pagalbą mokyklų vaiko gerovės komisijoms.
5. Savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisija sudaroma iš savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių, teritorinės policijos įstaigos, teritorinės prokuratūros, socialinių paslaugų, švietimo, sveikatos ir kitų institucijų, dalyvaujančių prevencinėje veikloje, atstovų.
6. Savivaldybės administracijos direktorius tvirtina savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos sudėtį ir jos darbo reglamentą, skiria iš komisijos narių savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos pirmininką ir sekretorių. Savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos pirmininku ir sekretoriumi skiriami savivaldybės administracijos atstovai.
7. Savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisija:
7.1. surenka informaciją, būtiną sprendimui dėl vaiko minimalios ar vidutinės priežiūros priemonių skyrimo, pratęsimo, pakeitimo ar panaikinimo priimti;
7.2. uždarame posėdyje svarsto prašymus dėl vaiko minimalios ar vidutinės priežiūros priemonių skyrimo, pratęsimo, pakeitimo ar panaikinimo ir komisijos narių balsų dauguma teikia siūlymus savivaldybės administracijos direktoriui dėl sprendimo priėmimo;
7.3. Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo nustatytu terminu renka ir teikia vaikų socializacijos centrams jų prašymu Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo pakeitimo įstatymo 21 straipsnio 5 dalyje nurodytus vaiko, kuriam skirta auklėjamojo poveikio priemonė, dokumentus;
7.4. koordinuoja socialinio ugdymo, reabilitacijos, prevencijos ir kitų programų įgyvendinimą savivaldybėje;
7.5. koordinuoja institucijų tarpusavio bendradarbiavimo prevencinio darbo srityje įgyvendinimą savivaldybės teritorijoje ir mokyklų vaiko gerovės komisijų veiklą;
7.6. organizuoja metodinės, informacinės, konsultacinės ir dalykinės pagalbos teikimą mokyklų vaiko gerovės komisijoms,
7.7. teikia metodinę ir konsultacinę paramą prevenciniam darbui organizuoti mokyklose ir nustato priemones kartu su policijos, sveikatos priežiūros, vaiko teisių apsaugos įstaigomis, pedagogine psichologine tarnyba, įtraukdama į prevencinio darbo organizavimą verslo atstovus, konfesines ir vietos bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, vaiko atstovus pagal įstatymą, politikus, visuomenės veikėjus;
7.8. kaupia ir analizuoja savivaldybės teritorijoje veikiančių mokyklų, kitų institucijų informaciją teisės pažeidimų, narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo, smurto, nusikalstamumo ir kitais klausimais;
7.9. vertina, kaip vykdomos prevencinės priemonės švietimo, sveikatos, socialinių paslaugų įstaigose, rūpinasi prevencinio darbo veiksmingumu;
7.10. teikia siūlymus savivaldybės administracijos direktoriui dėl vaiko minimalios ar vidutinės priežiūros priemonių tobulinimo;
7.11. vadovaudamasi Privalomo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu organizuoja Komisijos posėdį dėl privalomo ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo nustatymo ir teikia siūlymus savivaldybės administracijos direktoriui dėl privalomo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrimo bei jo trukmės.
III. DARBO ORGANIZAVIMAS
5. Komisijos veiklai vadovauja ir posėdžiams pirmininkauja Komisijos pirmininkas. Komisijos pirmininkui nesant, komisijos nariai balsų daugumą išrenka asmenį, kuris pirmininkauja posėdžiui.
7. Savivaldybės vaiko gerovės komisijos pirmininkas ar jos sekretorius apie rengimo komisijos posėdžio vietą ir laiką praneša Komisijos nariams ir kitiems į posėdį kviečiamiems suinteresuotiems asmenims ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas.
8. Jeigu posėdyje nedalyvauja asmenys, kurių dalyvavimas yra privalomas, Komisijos pirmininkas ar posėdžiui pirmininkaujantis asmuo atideda posėdį ir raštu įspėja nedalyvavusius asmenis, kad kitame posėdyje sprendimas gali būti priimtas ir jiems nedalyvaujant.
9. Komisijos siūlymai priimami atviru balsavimu paprastąja posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Kai Komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamą balsą turi Komisijos pirmininkas.
10. Komisijos posėdyje rašomas posėdžio protokolas. Jame turi būti nurodytos esminės prašymo nagrinėjimo aplinkybės, taip pat nurodyta posėdžio data, protokolo eilės numeris, posėdžio dalyviai, svarstomų kausimų eilės numeriai ir pavadinimai, klausimus pateikę pranešėjai, kalbėtojai, priimtas siūlymas, balsavimo rezultatai ir asmenų, kurie pagal Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo pakeitimo įstatymą privalo dalyvauti Komisijos posėdyje, atskirosios nuomonės. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas ir sekretorius. Protokolas turi būti pasirašytas ne vėliau kaip kitą darbo dieną po Komisijos posėdžio.
11. Komisijos kompetencijai skirtais klausimai raštus pasirašo komisijos pirmininkas. Komisijos kompetenciją apibrėžia Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymas ir šis darbo reglamentas.
12. Komisijos posėdžių protokolai ir kiti teisės aktai saugomi Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje.