LIETUVOS RESPUBLIKOS ENERGETIKOS MINISTRAS
įsakymas
DĖL lietuvos respublikos energetikos ministro 2012 m. sausio 2 d. įsakymo nr. 1-2 „DĖL dujų sistemų pastatuose įrengimo taisyklių PATVIRTINIMO“ pakeitimo
2018 m. gruodžio 27 d. Nr. 1-365
Vilnius
1. P a k e i č i u Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2012 m. sausio 2 d. įsakymu Nr. 1-2 „Dėl Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisyklių patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:
„2. Gyvenamosios, negyvenamosios Cg, Dg ir Eg kategorijų (pagal sprogimo ir gaisro pavojų) paskirties pastatuose arba jų dalyse (Taisyklių 1 priedo 10, 13 ir 14 punktai) dujų sistemos gali būti projektuojamos ir įrengiamos, kai degiųjų dujų (toliau – dujų) didžiausiasis darbinis slėgis ne didesnis kaip 0,1 bar, o suskystintų naftos dujų slėgis dujų balionuose – ne didesnis kaip 16 bar.“
1.3. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:
„5. Projektuojant, įrengiant pastatų dujų sistemas, kurių didžiausiasis darbinis dujų slėgis yra didesnis kaip 1 bar, bet neviršija 5 bar, turi būti atsižvelgiama į Lietuvos standarto LST EN 1775 reikalavimus. Projektuojant, įrengiant pastatų dujų sistemas, kurių didžiausiasis darbinis dujų slėgis yra didesnis kaip 5 bar, turi būti atsižvelgiama į Lietuvos standarto LST EN 15001-1 reikalavimus.“
1.4. Pakeičiu 101.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.5. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:
1.6. Pakeičiu 14 punkto penktąją pastraipą ir ją išdėstau taip:
1.10. Papildau 14 punktą trisdešimt šeštąją pastraipa:
1.11. Pakeičiu 18.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.12. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:
1.13. Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:
„28. Dujų skaitikliai turi būti skirti tos rūšies (šeimos) ir darbinio slėgio dujoms, kurioms skaitiklius numatė gamintojas. Dujų skaitiklio matavimo intervalas turi aprėpti visą galimą vartotojo dujinių prietaisų ar dujinių technologinių įrenginių dujų debito matavimą. Prie dujų skaitiklių turi būti įrengti elektroniniai skaitikliais išmatuoto dujų tūrio perskaičiavimo į normines sąlygas įtaisai (PTZ), kurie perskaičiuotų dujų tūrį pagal išmatuotas dujų slėgio, temperatūros bei apskaičiuotą dujų spūdumo reikšmes.“
1.14. Pakeičiu 29 punktą ir jį išdėstau taip:
„29. Vartotojams, turintiems įrengtus dujinius prietaisus, kurių bendra vardinė galia ne didesnė kaip 35 kW, o darbinis gamtinių dujų slėgis dujotiekyje ne didesnis kaip 30 mbar, leidžiama neįrengti elektroninio dujų tūrio perskaičiavimo įtaiso, jeigu dujų skaitiklis įrengiamas apšildomoje patalpoje ir apšildomoje patalpoje įrengto dujotiekio ilgis iki skaitiklio ne trumpesnis kaip 2,5 metro. Jeigu buitiniams dujų vartotojams įrengiamas dujų skaitiklis su mechaniniu dujų tūrio temperatūriniu perskaičiavimu, dujinių prietaisų bendra vardinė galia neviršija 100 kW, o darbinis dujų slėgis dujotiekyje ne didesnis kaip 30 mbar, leidžiama neįrengti elektroninio dujų tūrio perskaičiavimo įtaiso.“
1.15. Pakeičiu 30 punktą ir jį išdėstau taip:
1.16. Pakeičiu 36.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.17. Pakeičiu 37 punktą ir jį išdėstau taip:
1.18. Pakeičiu 38 punktą ir jį išdėstau taip:
1.19. Pakeičiu 46 punktą ir jį išdėstau taip:
1.20. Pakeičiu 59 punktą ir jį išdėstau taip:
1.21. Pakeičiu 61 punktą ir jį išdėstau taip:
„61. Tiesti dujotiekius paslėptai leidžiama vėdinamose pakabinamų lubų ertmėse, sienų kanaluose ir nišose. Sienų kanalų ir nišų oro įleidimo ir išleidimo angos turi būti ne mažesnės kaip 10 cm2. Nišos ir kanalai gali būti uždengti tokio dydžio lengvai nuimamais skydais, kad galima būtų dujotiekį prižiūrėti ir išmontuoti. Pakabinamose lubose, po visu dujotiekiu, įrengiamos nuimamos vėdinimo grotelės. Vėdinimo grotelių plotis turi būti toks, kad dujotiekį būtų galima sumontuoti, apžiūrėti, o prireikus jį išmontuoti (bet kokiu atveju vėdinimo grotelių plotis negali būti mažesnis kaip 5 cm į abi dujotiekio puses).“
1.22. Pakeičiu 64 punktą ir jį išdėstau taip:
1.23. Pakeičiu 69 punktą ir jį išdėstau taip:
„69. Plieniniai dujotiekio vamzdžiai jungiami, juos suvirinant. Pastatų dujų sistemose, kurių didžiausiasis darbinis slėgis ne didesnis kaip 0,1 bar, plieniniai dujotiekio vamzdžiai gali būti jungiami apspaudžiamomis jungtimis. Variniai dujotiekio vamzdžiai jungiami, kapiliariškai juos sulituojant, suvirinant lydomuoju suvirinimu arba jungiant apspaudžiamomis jungtimis (Taisyklių 3 priedo 2 lentelė). Apspaudžiamos jungtys naudojamos tik atvirai tiesiamiems dujotiekiams, vėdinamose patalpose. Apspaudžiamosios jungtys gali būti naudojamos lauke, jeigu tai numato apspaudžiamųjų jungčių gamintojas nurodant apspaudžiamųjų jungčių naudojimo aplinkos temperatūrą. Išardomos jungtys įrengiamos prieinamose vietose, kad būtų patogu jas prižiūrėti ir remontuoti.“
1.24. Pakeičiu 73 punktą ir jį išdėstau taip:
1.25. Pakeičiu 89 punktą ir jį išdėstau taip:
„89. Dujiniai prietaisai, patenkantys į Taisyklių 1 priedo 6 punkte nurodyto 2016 m. kovo 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/426 dėl dujinį kurą deginančių prietaisų, kuriuo panaikinama Direktyva 2009/142/EB (OL 2016 L 81, p. 99) (toliau – Reglamentas (ES) 2016/426) taikymo sritį, privalo atitikti Reglamente (ES) 2016/426 nustatytus esminius saugos ir sveikatos apsaugos reikalavimus bei paženklinti „CE“ ženklu ir kitais Reglamente (ES) 2016/426 nurodytais užrašais. Draudžiama naudoti dujinį kurą kitoms kuro rūšims skirtuose prietaisuose, jei to nenumato prietaiso gamintojas.“
1.26. Pakeičiu 94 punktą ir jį išdėstau taip:
„94. Įrengiant dujinius prietaisus rūsiuose, cokoliniuose aukštuose, negyvenamuosiuose pastatuose, gyvenamųjų pastatų butuose ar kitose patalpose > 35 kW vardinės galios (išskyrus vieno buto gyvenamuosius pastatus), turi būti įrengta patalpų uždujinimo signalizacija ir automatinis dujų išjungimo vožtuvas. Patalpų garsinė uždujinimo signalizacija turi suveikti (garso signalu įspėti apie patalpoje atsiradusias dujas), kai dujų kiekis patalpoje pasiekia 20 % apatinės dujų sprogimo ribos. Automatinis dujų išjungimo vožtuvas turi suveikti, kai dujų kiekis patalpoje pasiekia 40 % apatinės dujų sprogimo ribos. Automatinis dujų išjungimo vožtuvas įrengiamas lauke dujotiekio įvedime į pastatą ir jis turi būti apsaugotas nuo kritulių. Pastato viduje automatinis dujų išjungimo vožtuvas gali būti įrengiamas tik daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose, kai jis įrengiamas atskiro vartotojo dujų sistemoje. Uždujinimo detektorius įrengiamas ne toliau kaip 4 m (matuojant horizontaliai) nuo labiausiai tikėtinos dujų nutekėjimo vietos. Esant išskaidytiems taršos šaltiniams, vienas uždujinimo detektorius įrengiamas kiekvienam 100 m2 patalpos plotui, bet ne mažiau kaip vienas detektorius patalpai – tokioje vietoje, kurioje labiausiai tikėtinas dujų susikaupimas. Tuo atveju, kai pastate įrengta gaisro aptikimo ir signalizavimo sistema, automatinio dujų išjungimo vožtuvo valdymas turi būti vykdomas nuo gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos, kad pastate kilus gaisrui būtų nutrauktas dujų srautas.“
1.27. Pakeičiu 98 punktą ir jį išdėstau taip:
1.28. Pakeičiu 103 punktą ir jį išdėstau taip:
„103. Patalpos, kuriose įrengiami dujiniai prietaisai, turi būti vėdinamos, o vėdinimas atitikti higienos normų ir teisės akto, nurodyto Taisyklių 1 priedo 15 punkte, nustatytus reikalavimus. Patalpose, kuriose įrengiami dujiniai prietaisai, draudžiama įrengti mechanines vėdinimo sistemas su rekuperacija ir šių patalpų mechanines vėdinimo sistemas prijungti prie bendros kitų patalpų vėdinimo sistemos.“
1.29. Pakeičiu 107 punktą ir jį išdėstau taip:
„107. Dujinius prietaisus galima įrengti patalpose, kurių aukštis ne mažesnis kaip 2,2 m. Lango angos plotas turi būti ne mažesnis kaip 0,05 m2 kiekvienam patalpos tūrio kubiniam metrui. Jei patalpos tūris 20 m3 ir didesnis, lango angos plotas (suminis angų plotas) turi būti ne mažesnis kaip 1 m2. Jei patalpoje yra įrengta uždujinimo signalizacija ir automatinis dujų išjungimo vožtuvas, langas yra privalomas, bet lango angos plotas nereglamentuojamas (nenormuojamas). Rūsiuose, negyvenamosiose patalpose, patalpose su nuožulniomis lubomis dujinius prietaisus leidžiama įrengti, kai patalpų aukštis jų įrengimo vietoje yra ne žemesnis kaip 2 m.“
1.30. Pakeičiu 118.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.31. Pakeičiu 139 punktą ir jį išdėstau taip:
„139. C tipo dujiniai prietaisai be ventiliatoriaus arba su ventiliatoriumi atitinkantys didesnius sandarumo reikalavimus (kai visos degimo produktų šalinimo vamzdžių jungtys yra apspaudžiamosios arba virintinės, arba dujiniai prietaisai yra pažymėti simboliu „x“) įrengiami vadovaujantis gamintojo nurodymais. Tokie prietaisai gali būti įrengiami Taisyklių V skyriaus III skirsnyje nurodytose patalpose be vėdinimo, jeigu šiose patalpose įrengiama uždujinimo signalizacija ir automatinis dujų išjungimo vožtuvas pagal Taisyklių 94 punkto reikalavimus.“
1.32. Pakeičiu 165 punktą ir jį išdėstau taip:
1.33. Pakeičiu 225 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:
1.34. Pakeičiu 227 punktą ir jį išdėstau taip:
1.35. Pakeičiu 229 punktą ir jį išdėstau taip:
1.36. Pakeičiu 230 punktą ir jį išdėstau taip:
„230. Leidžiama įrengti Dg ir Eg kategorijų pagal sprogimo ir gaisro pavojų (Taisyklių 1 priedo 10 punktas) gamybos ir pramonės paskirties patalpose dujų slėgio reguliavimo įrenginius, kurių įvadiniame atvamzdyje dujų slėgis būtų ne didesnis kaip 5 bar, o prijungiant prie esamų dujų sistemų, – ne didesnis kaip 6 bar (ne daugiau kaip dvi reguliavimo linijas). Gamybos ir pramonės paskirties Dg ir Eg kategorijos pagal sprogimo ir gaisro pavojų pastatuose ir patalpose (Taisyklių 1 priedo 10 punktas), jei to reikalauja gamybos technologija, leidžiama projektuoti ir įrengti dujų sistemas, kurių slėgis ne didesnis kaip 16 bar.“
1.37. Pakeičiu 1 priedą:
1.37.1. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:
1.38. Pakeičiu 3 priedą:
1.38.1. Pakeičiu 1 lentelės antraštinę eilutę ir ją išdėstau taip:
„Medžiagos |
Techninės taisyklės (standartai) |
Ne didesnis kaip 100 mbar darbinis slėgis |
Darbinis slėgis, viršijantis 100 mbar, bet ne didesnis kaip 1 bar |
Išorinis vamzdynas (antžeminis) |
Vidaus vamzdynas |
Dujinių prietaisų jungiamieji vamzdžiai |
Dujinių prietaisų jungiamieji vamzdžiai |
Pastabos“. |
1.38.2. Pakeičiu 2 lentelės antraštinę eilutę ir ją išdėstau taip:
„Sujungimo būdas |
Techninės taisyklės (standartai) |
Ne didesnis kaip 100 mbar darbinis slėgis |
Darbinis slėgis, viršijantis 100 mbar, bet ne didesnis kaip 1 bar |
Išorinis vamzdynas (antžeminis) |
Vidaus vamzdynas |
Dujinių prietaisų jungiamieji vamzdžiai |
Pastabos“. |
1.38.3. Pakeičiu 3 lentelės antraštinę eilutę ir ją išdėstau taip:
„Sujungimo būdas |
Techninės taisyklės (standartai) |
Ne didesnis kaip 100 mbar darbinis slėgis |
Darbinis slėgis, viršijantis 100 mbar, bet ne didesnis kaip 1 bar |
Išorinis vamzdynas (antžeminis) |
Vidaus vamzdynas |
Dujinių prietaisų jungiamieji vamzdžiai |
Pastabos“. |
1.39. Pakeičiu 8 priedo 1 lentelės penktąją eilutę ir ją išdėstau taip:
„5. |
Sisteminio darbinio slėgio pakeitimas
|
|
|
|
1.43. Pakeičiu 13 priedą:
1.43.1. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:
„2. Atlikti pastatų dujų sistemų įrengimo ar pertvarkymo (rekonstravimo) darbus turi teisę:
2.1. asmenys, pagal Gamtinių dujų įstatymą turintys teisę įrengti mažo ir (ar) vidutinio slėgio kriterijus atitinkančias pastatų dujų sistemas, išskyrus sistemas ypatinguosiuose statiniuose;
1.43.2. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:
„3. Pastatų dujų sistemų įrengimo ar pertvarkymo (rekonstravimo) rangovai bei fiziniai asmenys, įrengiantys mažo ir (ar) vidutinio slėgio kriterijus atitinkančias pastatų dujų sistemas, privalo turėti energetikos darbuotojus, atestuotus pagal Energetikos objektus, įrenginius įrengiančių ir eksploatuojančių darbuotojų atestavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2012 m. lapkričio 7 d. įsakymu Nr. 1-220 „Dėl Energetikos objektus, įrenginius įrengiančių ir eksploatuojančių darbuotojų atestavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatytus reikalavimus ir profesinės civilinės atsakomybės draudimą, atitinkantį Energetikos įstatymo nustatytas sąlygas.“
1.43.3. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:
1.43.4. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:
„8. Būti techniniu prižiūrėtoju turi teisę asmenys, įgiję šią teisę Taisyklių 1 priedo 3, 5 punktuose nurodytų teisės aktų nustatyta tvarka ir Energetikos objektus, įrenginius įrengiančių ir eksploatuojančių darbuotojų atestavimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka sertifikavimo įstaigų atestuoti gamtinių dujų skirstymo ir (ar) vartotojo sistemas įrengiantys inžinerinių kategorijų energetikos darbuotojai, turintys atitinkamą pažymėjimą, kuris patvirtina turimą kvalifikaciją.“
1.43.5. Pakeičiu 9.6 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.43.6. Pakeičiu 10 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:
1.43.7. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:
1.43.8. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:
„16. Pastato dujų sistemų įrengimas ar pertvarkymas (rekonstravimas) laikomas atliktu (užbaigtu), kai yra faktiškai atlikti pastato dujų sistemos įrengimo, bandymo darbai, yra parengtas, pilnai užpildytas Pastato dujų sistemos statybos (įrengimo) techninis pasas (Taisyklių 10 priedas) ir užsakovas, darbų vadovas bei techninis prižiūrėtojas, patikrinus atliktus įrengimo darbus, pasirašo pastato dujų sistemos statybos (įrengimo) techniniame pase pastato dujų sistemos įrengimo užbaigimo aktą, kuris patvirtina, kad pastato dujų sistema įrengta pagal parengtą projektą ir Taisyklių reikalavimus.“
1.43.9. Papildau 17 punktu:
„17. Pastato dujų sistemos įrengimo užbaigimo akto (Taisyklių 10 priedas) teigiamos išvados suteikia teisę užpildyti pastato dujų sistemą dujomis, kai pastato dujų sistemoje įrengtų dujinių prietaisų bendra vardinė galia yra ne didesnė kaip 100 kW. Pastato dujų sistemos įrengimo užbaigimo akto teigiamos išvados ir Valstybinės energetikos inspekcijos išduota dujų įrenginių techninės būklės patikrinimo pažyma suteikia teisę užpildyti pastato dujų sistemą dujomis, kai pastato dujų sistemoje įrengtų dujinių prietaisų bendra vardinė galia yra didesnė kaip 100 kW.“
Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisyklių
9 priedas
DUJOTIEKIO STIPRUMO IR SANDARUMO BANDYMO REIKALAVIMAI
I SKYRIUS
BENDRIEJI REIKALAVIMAI
1. Sumontavus dujotiekį turi būti išbandytas jo stiprumas ir sandarumas. Bandymui naudojamos suslėgtos inertinės dujos arba oras. Dujotiekio bandymas pradedamas tik tada, kai susilygina aplinkos oro ir bandymų terpės (inertinių dujų ar oro), esančios dujotiekio viduje, temperatūros.
2. Dujotiekį privalo bandyti jį įrengę juridinių asmenų reikiamos kvalifikacijos atestuoti darbuotojai arba atestuoti fiziniai asmenys, dalyvaujant įrengimo techniniam prižiūrėtojui. Bandymai atliekami atsižvelgiant į bandomo dujotiekio didžiausiąjį darbinį dujų slėgį (MOP) bei techninės saugos reikalavimus (šio priedo 1 lentelė).
3. Jei uždarymo įtaisai, įrenginiai ir prietaisai neapskaičiuoti stiprumo bandymo slėgiui atlaikyti, jie turi būti išmontuoti ir vietoj jų bandymo metu įdedami intarpai, aklės ar kamščiai. Dujas deginantys, kontrolės ir matavimo prietaisai prieš stiprumo bandymą turi būti atjungti.
4. Dujotiekio sandarumas bandomas sumontavus uždarymo įtaisus, dujų slėgio reguliavimo įrenginius, įtaisus, prietaisus, kontrolės ir matavimo prietaisus.
5. Bandymo įrenginys (slėginiai vamzdynai, jungtys ir uždaromieji įtaisai) turi išlaikyti slėgį, du kartus didesnį už dujotiekio bandymo slėgį.
6. Bandant dujotiekių stiprumą ir sandarumą turi būti naudojamos tokios slėgio matavimo priemonės:
7. Jeigu bandymams naudojami analoginiai deformaciniai manometrai, jie turi būti parinkti taip, kad matuojamasis bandymo slėgis būtų antrajame skalės trečdalyje.
II SKYRIUS
DUJOTIEKIO STIPRUMO IR SANDARUMO BANDYMAS
9. Dujotiekio stiprumo ir sandarumo bandymo slėgiai ir bandymo trukmė pateikti 1 lentelėje.
1. Lentelė. Dujotiekio stiprumo ir sandarumo bandymo slėgiai ir bandymo trukmė
Dujotiekio slėgis, bar |
Stiprumo bandymo slėgis, bar |
Stiprumo bandymo trukmė, h |
Sandarumo bandymo slėgis, bar |
Sandarumo bandymo trukmė, h |
Mažo slėgio (iki 0,1 bar)
|
3,0 |
1 |
0,12 |
1 |
Vidutinio slėgio II kategorijos (daugiau kaip 0,1 bar iki 2 bar) |
3,5 |
1 |
1,25 x MOP |
1 |
Vidutinio slėgio I kategorijos (daugiau kaip 2 bar iki 5 bar) |
1,4 x MOP (bet ne mažesnis kaip 4,0 bar slėgis) |
1 |
1,25 x MOP |
1 |
Didelio slėgio (daugiau kaip 5 bar iki 16 bar) |
1,4 x MOP |
1 |
1,25 x MOP |
1 |
Pastaba. Gyvenamųjų pastatų iki 30 mbar MOP dujotiekio stiprumas gali būti bandomas 3 bar slėgiu, bandymo trukmė 10 min, o sandarumas gali būti bandomas 50 mbar slėgiu, bandymo trukmė 5 min.
10. Dujotiekis stiprumo bandymą išlaikė, jeigu bandant nebuvo konstatuota ir po apžiūrėjimo nenustatyta:
10.1. bandymo dujų (dujotiekyje esančių inertinių dujų, oro) nuotėkio per dujotiekio jungtis, uždarymo įtaisus, dujų slėgio reguliavimo įrenginius, įtaisus;
11. Laikoma, kad dujotiekis sandarumo bandymą išlaikė, jeigu bandymo laikotarpiu nebuvo nustatyta (pastebėta) bandymo dujų nuotėkio per dujotiekio jungtis, uždarymo įtaisus, dujų slėgio reguliavimo įrenginius, įtaisus ir slėgio sumažėjimo pagal manometrų rodmenis.
12. Dujotiekio bandymo metu turi būti apžiūrėtas ir patikrintas visų vamzdžių jungčių tvirtumas bei sandarumas. Sandarumui patikrinti gali būti naudojamas nuotėkio aptikimo tirpalas pagal Lietuvos standarto LST EN 14291 nustatytus reikalavimus.
III SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
14. Pasibaigus pastato (namo) dujotiekio bandymui surašomas aktas, kurį pasirašo atsakingas už bandymą dujotiekį įrengusios įmonės atstovas ir techninis prižiūrėtojas (jei buvo pasirinktas) (šio priedo 2 punktas).
Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisyklių
10 priedas
(Pastato dujų sistemos statybos (įrengimo) techninio paso formos pavyzdys)
PASTATO DUJŲ SISTEMOS
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(dujų sistemos pavadinimas, adresas)
STATYBOS (ĮRENGIMO) TECHNINIS PASAS
Nr.
_________________________________________
(miestas, vietovė)
20 ____ m.
I SKYRIUS
BENDRIEJI REIKALAVIMAI
1. Dujų sistemos įrengimo techninius dokumentus iki darbų užbaigimo pabaigos saugo dujų sistemas įrengiantys asmenys.
4. Teisę kontroliuoti pastato dujų sistemos statybą (įrengimą), įrašyti pastabas ir nurodymus turi suvirinimo darbų priežiūros atsakingi asmenys, projektuotojas (projekto vadovas), statytojo (užsakovo), techninės priežiūros, dujų skirstymo įmonės, išdavusios prisijungimo sąlygas, ir valstybinės priežiūros institucijų atstovai.
5. Pagrindiniai duomenys apie statybos (įrengimo) dalyvius:
Sistemos montuotojas __________________________, kvalifikacijos atestato Nr.________ ,
(įmonės pavadinimas, adresas / vardas ir pavardė)
išduotas ________________, galioja iki 20 ____m. ________________________________ d.
Darbų vadovas_____________________, kvalifikacijos atestato / pažymėjimo Nr._____,
(pareigos, vardas ir pavardė)
išduotas ________________, galioja iki 20 ____ m. ________________________________ d.
Techninis prižiūrėtojas ___________________, kvalifikacijos atestato / pažymėjimo Nr. ___,
(pareigos, vardas ir pavardė)
išduotas ________________, galioja iki 20 ____ m. ________________________________ d.
Statytojas (užsakovas) ___________________________________________________
(vardas, pavardė, įmonės pavadinimas, buveinės adresas, tel. Nr.)
Projektą rengė_________________________________________________________
(projektuotojo vardas, pavardė, įmonės pavadinimas, buveinės adresas, tel. Nr.)
II SKYRIUS
DUJŲ SISTEMOS CHARAKTERISTIKA
Dujotiekis |
Dujotiekyje įrengta (vnt.) (nurodyti dujinio prietaiso, įtaiso ar įrenginio tipą ar markę) |
|||||||
ilgis, m |
skersmuo, DN mm |
slėgis, bar |
dujiniai prietaisai, tipas, markė, vardinė galia, |
matavimo prietaisai |
dujų filtrai |
dujų slėgio reguliatoriai |
uždarymo, išmetimo vožtuvai |
dujų skaitikliai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
III SKYRIUS
INFORMACIJA APIE MEDŽIAGAS
Vamzdžiai
Pavadinimas, standarto žymuo |
Išorinis skersmuo, sienelės storis, mm |
Gamintojo pavadinimas |
Medžiagos markė, standarto žymuo |
Sertifikato |
|
Nr. |
data |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jungtys, uždarymo įtaisai, medžiagos
Pavadinimas, standarto žymuo |
Skersmuo, mm |
Gamintojo pavadinimas |
Medžiagos markė, standarto žymuo |
Sertifikato |
|
Nr. |
data |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pastaba. Vamzdžių, jungiamųjų detalių, elektrodų ir (ar) suvirinimo vielos sertifikatų ir (ar) atitikties deklaracijų originalai saugomi dujų sistemą įrengusioje įmonėje arba pas užsakovą.
Darbų vadovas / atsakingas asmuo |
__________ (parašas) |
_________________ (pareigos, vardas ir pavardė) |
IV SKYRIUS
SUVIRINTŲ (SULITUOTŲ) SANDŪRŲ SUVESTINĖ
Eil. Nr. |
Suvirintojas |
Sandūros, suvirintos (sulituotos) rankiniu lankiniu, dujiniu būdu |
Suvirintojo parašas |
|||||
vardas, pavardė |
pažymėjimo Nr. |
žymuo |
skersmuo, sienelės storis, mm |
pasukamų sandūrų kiekis, vnt. |
nepasuka-mų sandūrų kiekis, vnt. |
iš viso, vnt. |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Darbų vadovas |
__________ (parašas) |
_________________ (pareigos, vardas ir pavardė) |
20 _______ m. ____________ _______ d.
V SKYRIUS
DUJOTIEKIO VIDAUS ERTMĖS IŠVALYMAS
VI SKYRIUS
DUJOTIEKIO APSAUGA NUO KOROZIJOS
VII SKYRIUS
PASTATO DUJOTIEKIO BANDYMAS
8. Dujotiekio stiprumo bandymas:
Atkarpa _______________________________________________________________
išbandyta _______slėgiu, bandymo trukmė ______ h, terpė ______________________
Atkarpa _______________________________________________________________
išbandyta _______slėgiu, bandymo trukmė ______ h, terpė ______________________
Atkarpa _______________________________________________________________
išbandyta _______slėgiu, bandymo trukmė ______ h, terpė ______________________
Bandymui naudoti matavimo prietaisai:
______________________ tikslumo klasė _____ Nr. ___________________________
Suvirintos sandūros bei kitos jungtys apžiūrėtos ir patikrintos naudojant
________________, apžiūrint defektų ir nuotėkio nėra.
Slėgio sumažėjimo nenustatyta.
Dujotiekio stiprumo bandymas teigiamas.
______________________________________________________________________
9. Dujotiekio su jame sumontuotais įtaisais, prietaisais sandarumo bandymas:
Atkarpa _______________________________________________________________
išbandyta _______slėgiu, bandymo trukmė ______ h, terpė ______________________
Atkarpa _______________________________________________________________
išbandyta _______slėgiu, bandymo trukmė ______ h, terpė ______________________
Atkarpa _______________________________________________________________
išbandyta _______slėgiu, bandymo trukmė ______ h, terpė ______________________
Bandymui naudoti matavimo prietaisai:
____________________ tikslumo klasė _____ Nr.____________________________ .
Slėgio sumažėjimo nenustatyta. Dujotiekio sandarumo bandymas teigiamas.
______________________________________________________________________
Darbų vadovas |
__________ (parašas) |
__________________ (pareigos, vardas ir pavardė) |
Techninis prižiūrėtojas |
__________ (parašas) |
__________________ (pareigos, vardas ir pavardė) |
20 _______ m. ____________ _______ d.
VIII SKYRIUS
DUJŲ SISTEMOS STATYBĄ (ĮRENGIMĄ) KONTROLIUOJANČIŲ ASMENŲ PASTABOS IR NURODYMAI
Eil. Nr. |
Pastabos ir nurodymai |
Pastabas ir nurodymus įrašiusio atsakingo asmens pareigos, vardas, pavardė, parašas, įrašo data |
Darbų vadovo įrašai apie pastabų ir nurodymų vykdymą, parašas, data |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IX SKYRIUS
PASTATO DUJŲ SISTEMOS ĮRENGIMO UŽBAIGIMO AKTAS
20 m.___________________ d.
_________________
(vietovė)
Statytojas (užsakovas) ____________________________________________________________________
(įmonės pavadinimas, pareigos / vardas, pavardė)
____________________________________________________________________________________________________
Darbų vadovas ________________________________________________________________
(įmonės pavadinimas, pareigos / vardas, pavardė)
____________________________________________________________________________________________________
Techninis prižiūrėtojas ____________________________________________________________
(įmonės pavadinimas, pareigos / vardas, pavardė)
____________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________
atliko dujų sistemos ___________________________________________________________
(dujų sistemos pavadinimas, adresas)
____________________________________________________________________________________________________
apžiūrą, patikrino jos statybos (įrengimo) techninius bei darbų atlikimo dokumentus ir nustatė:
1. Statyba (įrengimas) vyko pagal projektą Nr. ___________, kurį parengė ______________ .
____________________________________________________________________________________________________
(projektavimo įmonės pavadinimas, adresas, projekto vadovo vardas, pavardė)
3. Statybos (įrengimo) darbus
atliko ____________________________________________________________________ .
(įmonės pavadinimas /vardas, pavardė, adresas)
6. Akto priedai:
6.13. Dujų sistemą įrengusio asmens informacija apie draudiką ir draudimo liudijimo (poliso) galiojimo
laikotarpį (jeigu draudimas privalomas);____________________________________________ lapų.
6.15. __________________________________________________________________ lapų.
Dujų sistemos įrengimas tenkina projekto ir teisės aktų nustatytus reikalavimus. Dujų sistema tinkama naudoti.
Statytojas (užsakovas) |
__________ (parašas) |
___________________ (pareigos, vardas ir pavardė) |
Darbų vadovas |
__________ (parašas) |
___________________ (pareigos, vardas ir pavardė) |
Techninis prižiūrėtojas |
__________ (parašas) |
__________________ (pareigos, vardas ir pavardė) |
_______________ |
__________ (parašas) |
__________________ (pareigos, vardas ir pavardė) |
_______________ |
__________ (parašas) |
__________________ (pareigos, vardas ir pavardė) |
Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisyklių
11 priedas
(Pastato dujų sistemų sudėtinių dalių patikros ir bandymo aktų pavyzdžiai)
DŪMTRAUKIŲ IR VĖDINIMO SISTEMOS PATIKROS AKTAS
20 m. d.
____________________
Mes, žemiau pasirašiusieji:
užsakovas ______________________________________________________________
(užsakovo, vardas, pavardė)
ir patikrinimą atlikęs asmuo _____________________________________________________
(įmonės pavadinimas, vardas, pavardė, atestato pavadinimas, Nr., data, galiojimo terminas)
______________________________________________________________________
surašėme aktą, kad patikrinome dūmtraukius ir vėdinimo sistemą.
Dūmtraukiai ir vėdinimo sistema įrengti adresu _________________________________
(gatvė, vietovė)
pastato Nr. ________________ , buto Nr. ______ ir nustatėme:
1. Dūmtraukiai ir vėdinimo sistema įrengti pagal šią schemą:
(pateikti schemas)
2. Kanalų charakteristika
Nr. |
Skerspjūvis (cm x cm) |
Pradžia (pastato aukšte) |
Kokie prietaisai prijungti, vardinė galia |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Kanalai įrengti ________________________________________________________
(iš kokios medžiagos)
4. Kanalai ______________________________________________________________
(ar švarūs, sandarūs ir kt.)
5. Kanalai ______________________________________________________________
(ar gerai atskirti vienas nuo kito)
6. Trauka tikrinimo dieną yra _____________________________________________ .
(Pa)
7. Dūmtraukio viršūnės ___________________________________________________
(ar yra už vėjo slėgio zonos, ar vėjo slėgio zonoje)
8. Dūmtraukio viršūnės ant pastato stogo _____________________________________
(ar yra tinkamos, ar netinkamos būklės)
9. Kanalai tinkamai izoliuoti nuo iš žemesnės kaip A2 degumo klasės statybos produktų
pagamintų pastato konstrukcijų __________________________________________________
(ar tinkamai izoliuoti)
10. Kitos vėdinimo sistemos dalys ___________________________________________
11. Išvados
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Užsakovas _____________________________________________________________
(vardas, pavardė)
Patikrinimą atlikęs asmuo __________________________________________________
(parašas, vardas, pavardė, pareigos)
DŪMTRAUKIO ĮDĖKLO, DŪMTRAUKIO–ORTAKIO ĮRENGIMO AKTAS
(paslėpti darbai)
20 m. d.
____________________
Mes, žemiau pasirašiusieji:
Įrengimo darbus atlikęs asmuo ______________________________________________
(įmonės pavadinimas, vardas, pavardė, pareigos)
______________________________________________________________________
(atestato pavadinimas, Nr., išdavimo data, galiojimo data)
ir užsakovas ____________________________________________________________
(užsakovo vardas, pavardė)
užbaigus įdėklo į dūmtraukį / dūmtraukio–ortakio montavimo darbus adresu
______________________________________________________________________________________________
surašėme šį aktą:
1. Įdėklo medžiaga _______________________________________________________
2. Įdėklo skersmuo _______________________________________________________________
(mm)
3. Dūmtraukio aukštis ____________________________________________________
(m)
4. Dūmtakio nuolydis: į katilą*; nuo katilo* ___________________________________
(* kas reikalinga, pabraukti) (laipsniai)
5. Katilo sujungimo su dūmtakiu būdas ____________________________________________
(alkūnė, trišakis ar kitos priemonės)
Įrengimo darbus atlikęs asmuo ____________________________________________________
(parašas, vardas, pavardė, data)
Užsakovas _____________________________________________________________
(parašas, vardas, pavardė, data)
Atžyma apie dujinio prietaiso prijungimą prie dūmtraukio / dūmtraukio–ortakio:
Dujinio prietaiso prijungimas atliktas _________________________________________
Sujungimo mazgas atitinka dujinio prietaiso gamintojo nustatytus reikalavimus.
Sujungimą atlikęs asmuo __________________________________________________
(įmonės pavadinimas, pareigos, vardas, pavardė, parašas, data)
DUJINIŲ PRIETAISŲ PALEIDIMO–DERINIMO DARBŲ AKTAS
20 m. d.
____________________
Mes, žemiau pasirašiusieji:
dujinių prietaisų derinimą atlikęs asmuo
______________________________________________________________________
(įmonės pavadinimas, pareigos, vardas, pavardė, tel. Nr.
______________________________________________________________________
(atestato pavadinimas, Nr., data, galiojimo terminas)
ir užsakovas ____________________________________________________________
(vardas, pavardė)
surašėme šį aktą, atlikus dujinių prietaisų paleidimo–derinimo darbus.
Dujų sistema įrengta ______________________________________________________
(adresas)
Dujiniai prietaisai:
______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(pavadinimai, markės, gamykliniai numeriai)
suderinti, atitinka naudojamų dujų rūšį, slėgį ir parengti darbui.
Prietaisams suteikiama garantija pagal išduotą dujinio prietaiso garantinį pažymėjimą.
Su dujinio prietaiso naudojimo ir eksploatavimo instrukcija užsakovas supažindintas.
Dujinių prietaisų paleidimą–derinimą atlikęs asmuo
______________________________________________________________________
(parašas, vardas, pavardė)
Užsakovas ______________________________________________________________
(parašas, vardas, pavardė)
_________________