LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2007 M. GRUODŽIO 3 D. ĮSAKYMO NR. 5-V-797 „DĖL POLICIJOS DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO IR KAI KURIŲ LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO ĮSAKYMŲ PRIPAŽINIMO NETEKUSIAIS GALIOS“ PAKEITIMO
2014 m. lapkričio 21 d. Nr. 5-V-1009
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymo 12 straipsniu ir įgyvendindamas 2014 m. liepos 18 d. Lietuvos policijos šakos kolektyvinės sutarties Nr. 5-IN-10/4-61/LP6-KS-1(14) 47–52 punktų nuostatas:
1. Pakeičiu Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos darbo reglamentą, patvirtintą Lietuvos policijos generalinio komisaro 2007 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. 5-V-797 „Dėl Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos darbo reglamento patvirtinimo ir kai kurių Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymų pripažinimo netekusiais galios“:
1.1. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:
„17. Policijos generalinio komisaro ir jo pavaduotojų, vyriausiųjų patarėjų, patarėjo, Lietuvos policijos kapeliono, Štabo, valdybų, skyrių, poskyrių vadovų ir juos pavaduojančių darbuotojų darbas, atliekamas ilgiau, negu nustatyta darbo laiko trukmė, vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 150 straipsnio 5 dalimi, nelaikomas viršvalandiniu, kai jie vykdo pareigybės aprašymuose jiems pavestas vidaus administravimo funkcijas.“
1.2. Pakeičiu 226 punktą ir jį išdėstau taip:
„226. Policijos departamento padalinių vadovai sudaro ir patvirtina jų vadovaujamų padalinių darbuotojų kasmetinių atostogų eilę (grafiką) iki einamųjų metų sausio 20 dienos ir pateikia Personalo valdybai.
Policijos generalinio komisaro pavaduotojai, vyriausieji patarėjai, patarėjas, Lietuvos policijos kapelionas, Policijos departamento padalinių ir policijos įstaigų vadovai iki einamųjų metų sausio 20 dienos informuoja Personalo valdybą apie planuojamą kasmetinių atostogų laiką. Personalo valdyba sudaro šių Policijos departamento darbuotojų ir policijos įstaigų vadovų kasmetinių atostogų eilę (grafiką) ir teikia juos tvirtinti policijos generaliniam komisarui ar jo įgaliotam policijos generalinio komisaro pavaduotojui.“
1.3. Pakeičiu 227 punktą ir jį išdėstau taip:
„227. Policijos departamento darbuotojams ir policijos įstaigų vadovams kasmetinės atostogos suteikiamos atsižvelgiant į patvirtintą kasmetinių atostogų eilę (grafiką). Policijos departamento darbuotojas, policijos įstaigos vadovas prašymą, suderintą su tiesioginiu ir padalinio vadovu ir (ar) padalinį kuruojančiu policijos generalinio komisaro pavaduotoju, paprastai ne vėliau kaip prieš 14 kalendorinių dienų iki numatomos kasmetinių atostogų pradžios pateikia Personalo valdybai, o ši parengia policijos generalinio komisaro įsakymo projektą ir teikia policijos generaliniam komisarui ar jo įgaliotam policijos generalinio komisaro pavaduotojui pasirašyti. Policijos įstaigų vadovai prašyme dėl atostogų suteikimo taip pat nurodo, kam siūlo pavesti atlikti policijos įstaigos vadovo funkcijas jų atostogų metu.“
1.4. Pakeičiu 228 punktą ir jį išdėstau taip:
„228. Sprendimas nesuteikti atostogų pagal patvirtintą kasmetinių atostogų eilę (grafiką) turi būti motyvuojamas. Kasmetinės atostogos gali būti skaidomos dalimis teisės aktų nustatyta tvarka, jei tai netrikdo policijos įstaigos ar jos padalinio darbo. Tiesioginis darbuotojo vadovas yra atsakingas, kad einamųjų metų kasmetinės atostogos nebūtų suteikiamos taip, kad tarp dviejų ar daugiau kasmetinių atostogų dalių būtų tik darbuotojo poilsio dienos. Teisę pasirinkti kasmetinių atostogų laiką turi nėščios darbuotojos, darbuotojai, kurių sutuoktinės ar sugyventinės (partnerės) nėščios, ir darbuotojai, auginantys vaikus iki 14 metų, kiti teisės aktuose nurodyti asmenys (pateikiami įrodantys dokumentai). Pageidaujant darbuotojams, auginantiems vaikus iki 14 metų, turi būti suteikiama nepertraukiamai ne mažiau kaip 14 kalendorinių dienų kasmetinių atostogų mokinių vasaros atostogų metu, išskyrus atvejus, kai tai gali sutrikdyti įstaigos ar padalinio darbą. Policijos departamento darbuotojai, policijos įstaigų vadovai turi pasinaudoti savo teise į kasmetines atostogas einamaisiais metais.“
1.5. Papildau 133 punktą nauja pastraipa ir jį išdėstau taip:
„133. Europos Sąjungos institucijose nagrinėjamų klausimų svarstymą, pozicijų rengimą ir tvirtinimą, dalyvavimą Europos Sąjungos Tarybos, Europos Sąjungos agentūrų ir tarptautinių organizacijų darbo grupių veikloje, ataskaitų rengimą ir iš to kylančių įsipareigojimų įgyvendinimą bei priimtų Europos Sąjungos teisės aktų įgyvendinimą koordinuoja ir kontroliuoja Tarptautinio bendradarbiavimo valdyba, vadovaudamasi Europos Sąjungos reikalų koordinavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. sausio 9 d. nutarimu Nr. 21, Lietuvos Respublikos pozicijos Europos Sąjungos institucijose nagrinėjamais klausimais rengimo, derinimo, pristatymo ir Europos Sąjungos teisės (acquis communautaire) perkėlimo į Lietuvos Respublikos nacionalinę teisę ir jos įgyvendinimo koordinavimo Vidaus reikalų ministerijos kompetencijos klausimais tvarkos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2004 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. 1V-120 „Dėl Lietuvos Respublikos pozicijos Europos Sąjungos institucijose nagrinėjamais klausimais rengimo, derinimo, pristatymo ir Europos Sąjungos teisės (acquis communautaire) perkėlimo į Lietuvos Respublikos nacionalinę teisę ir jos įgyvendinimo koordinavimo vidaus reikalų ministerijos kompetencijos klausimais tvarkos taisyklių patvirtinimo“, ir Europos Sąjungos reikalų koordinavimo policijos sistemoje tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos policijos generalinio komisaro 2008 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. 5-V-403 „Dėl Europos Sąjungos reikalų koordinavimo policijos sistemoje tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Už Lietuvos policijos vardu ar Lietuvos policijos kompetencijos klausimais su kitų valstybių ar tarptautinių organizacijų institucijomis (tarpžinybinių susitarimų), Europos Sąjungos institucijomis ir agentūromis sudaromų susitarimų, supratimo memorandumų, bendradarbiavimo protokolų ir kitų dokumentų projektų rengimą ir derinimą atsako Policijos departamento Tarptautinio bendradarbiavimo valdyba, išskyrus atvejus, kai tam tikrų susitarimų rengimas ir derinimas yra priskirtas kitų Policijos departamento padalinių kompetencijai. Susitarimai, kuriuos rengia ir derina kiti Policijos departamento padaliniai, turi būti derinami su Policijos departamento Tarptautinio bendradarbiavimo valdyba.“
1.6. Pakeičiu 135 punktą ir jį išdėstau taip:
„135. Teisės aktų projektų rengėjai, suderinę su Teisės skyriumi, teisės aktų projektus, nurodytus reglamento 134 punkte, su visa teisės aktų projektų lydimąja medžiaga, nurodyta Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms apraše, pateikia Bendrojo skyriaus atsakingam darbuotojui elektroniniu paštu ar elektronine laikmena (doc arba docx formatu) tą pačią dieną (ne vėliau kaip iki 15 val.), kurią teisės aktų projektai teikiami derinti suinteresuotoms įstaigoms.“
1.7. Pakeičiu 136 punktą ir jį išdėstau taip:
„136. Bendrojo skyriaus atsakingas darbuotojas, gavęs teisės aktų projektus, juos su visa lydimąja medžiaga tą pačią dieną (jeigu jie buvo gauti iki 15 val.) paskelbia Seimo teisės aktų informacinėje sistemoje. Teisės aktų projektai, Bendrajam skyriui pateikti po 15 val., Teisės aktų informacinėje sistemoje skelbiami kitą darbo dieną.“
1.8. Pakeičiu 137 punktą ir jį išdėstau taip:
„137. Teisės akto rengėjas, kol bus priimtas atitinkamas sprendimas dėl teisės akto projekto, atsako už parengto ar patikslinto teisės akto projekto, jo lydimosios medžiagos ir kitos būtinos informacijos pateikimą laiku Bendrojo skyriaus atsakingam darbuotojui, kontroliuoja, ar jo pateikta medžiaga yra tinkamai ir laiku paskelbta, ir, jei reikia, teikia pastabas Bendrojo skyriaus atsakingam darbuotojui.“
1.9. Pakeičiu 148 punktą ir jį išdėstau taip:
„148. Įsakymai ir nurodymai nuskaitomi ir skelbiami Policijos departamento interneto svetainėje ir intranete – Policijos teisės aktų duomenų bazėje (toliau – teisės aktų duomenų bazė), naudojant dokumentų registracijos posistemį.
Įsakymai ir nurodymai veiklos klausimais ir įsakymai finansų ir turto valdymo klausimais, taip pat jų aktualios redakcijos yra skelbiami teisės aktų duomenų bazėje, jeigu nėra nurodyta kitaip. Jeigu įsakymas ar nurodymas veiklos klausimais ar įsakymas finansų ir turto valdymo klausimais neturi būti skelbiamas, teisės akto rengėjas paskirstymo rodyklėje pažymi „Neskelbti Policijos teisės aktų duomenų bazėje“.
Jei įsakymą ar nurodymą yra tikslinga skelbti Policijos departamento interneto svetainėje (skyriuje „Teisės aktai“), tai įrašoma įsakymo ar nurodymo tekste. Sprendimą dėl įsakymo ar nurodymo skelbimo Policijos departamento interneto svetainėje tikslingumo priima padalinio, kuriame dirba teisės akto rengėjas, vadovas.
Įsakymai tarnybos eigos ir vaiko priežiūros atostogų klausimais Policijos departamento interneto svetainėje (skyriuje „Teisės aktai“) ir teisės aktų duomenų bazėje neskelbiami. Jeigu teisės aktą yra tikslinga skelbti, rengėjas paskirstymo rodyklėje pažymi „Vidiniam naudojimui (intranete)“.
Įsakymai dėl atostogų ir komandiruočių neskelbiami, išskyrus įsakymus dėl Policijos departamento vadovybės ir padalinių vadovų atostogų ir komandiruočių.
Sprendimą dėl teisės akto skelbimo Teisės aktų registre priima Teisės skyriaus viršininkas, vizuodamas teisės akto projektą.“
1.10. Papildau nauju 2351 punktu:
„2351. Policijos departamente visiškos materialinės atsakomybės sutartys sudaromos su darbuotojais, kurių darbas yra tiesiogiai susijęs su materialinių vertybių saugojimu, priėmimu, išdavimu, pardavimu, pirkimu, gabenimu ir dėl priemonių, perduotų darbuotojui naudotis darbe. Konkrečių pareigų, kai sudaroma visiškos materialinės atsakomybės sutartis, sąrašą įsakymu tvirtina policijos generalinis komisaras.“
3. Skelbiu šį įsakymą Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.