LIETUVOS BANKO VALDYBA
NUTARIMAS
DĖL draudimo įmonių priežiūrai skirtų finansinių ataskaitų teikimo TVARKOS APRAŠO ir draudimo įmonių priežiūrai skirtų finansinių ataskaitų formų PATVIRTINIMO
2022 m. spalio 20 d. Nr. 03-160
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Lietuvos banko įstatymo 42 straipsnio 4 dalies 1 punktu ir Lietuvos Respublikos draudimo įstatymo 54 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos banko valdyba n u t a r i a:
1. Patvirtinti pridedamus:
2. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos banko valdybos 2015 m. lapkričio 12 d. nutarimą Nr. 03-174 „Dėl draudimo įmonių priežiūrai skirtų finansinių ataskaitų teikimo“.
3. Nustatyti, kad šis nutarimas įsigalioja 2023 m. sausio 1 d. ir yra taikomas sudarant 2023 m. pirmojo ketvirčio ir vėlesnių ataskaitinių laikotarpių draudimo įmonių priežiūrai skirtas finansines ataskaitas.
PATVIRTINTA
Lietuvos banko valdybos
2022 m. spalio 20 d. nutarimu
Nr. 03-160
draudimo įmonių priežiūrai skirtų finansinių Ataskaitų teikimo tvarkOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Draudimo įmonių priežiūrai skirtų finansinių ataskaitų teikimo tvarkos apraše (toliau – Aprašas) nustatyti draudimo įmonių priežiūrai skirtų finansinių ataskaitų (toliau – ataskaitos) rengimo reikalavimai, pateikimo Lietuvos bankui terminai ir būdas bei ataskaitų pildymo paaiškinimai.
2. Aprašas taikomas draudimo ir perdraudimo įmonėms, taip pat trečiųjų valstybių draudimo ir perdraudimo įmonių filialams (toliau – draudimo įmonės).
3. Apraše ir ataskaitose vartojama sąvoka „draudimo sutartis“ suprantama taip, kaip ji apibrėžta Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse. Jeigu nenurodyta kitaip, Apraše ir ataskaitose vartojama sąvoka „draudimas“ apima ir prisiimtą perdraudimą, o sąvoka „perdraudimas“ suprantama kaip perduotas perdraudimas. Kitos Apraše ir ataskaitose vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos draudimo įstatyme, Lietuvos Respublikos pensijų kaupimo įstatyme, Lietuvos Respublikos profesinių pensijų kaupimo įstatyme ir tarptautiniuose apskaitos standartuose.
4. Ataskaitose teikiami duomenys pripažįstami ir vertinami pagal tarptautiniuose apskaitos standartuose, patvirtintuose 2008 m. lapkričio 3 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1126/2008, priimančiu tam tikrus tarptautinius apskaitos standartus pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1606/2002 (toliau – Reglamentas (EB) Nr. 1606/2002), nustatytus reikalavimus.
II SKYRIUS
ATASKAITŲ RENGIMO REIKALAVIMAI
III SKYRIUS
ATASKAITŲ PAteikimo terminai IR BŪDAS
6. Draudimo įmonė Lietuvos bankui pateikia ketvirčio ataskaitas, parengtas pagal kalendorinio ketvirčio paskutinės dienos duomenis (kovo 31 d., birželio 30 d. ir rugsėjo 30 d.), ir metines ataskaitas, parengtas pagal finansinių metų paskutinės dienos duomenis (gruodžio 31 d.).
7. Draudimo įmonė ketvirčio ataskaitas Lietuvos bankui pateikia pasibaigus kiekvienam Aprašo 6 punkte nurodytam ketvirčiui iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 25 d. Draudimo įmonė Lietuvos bankui pateikia preliminarias metines ataskaitas pasibaigus finansiniams metams iki kitų metų kovo 1 d., o galutines metines ataskaitas – iki gegužės 1 d.
IV SKYRIUS
ATASKAITŲ PILDYMO PAAIŠKINIMAI
9. Ataskaitose dydžiai, didinantys draudimo įmonės turtą, savininkų nuosavybę ir įsipareigojimus bei pinigų ir pinigų ekvivalentų kiekį, rodomi teigiami, o juos mažinantys dydžiai – neigiami, su minuso ženklu (–).
10. DFA1 formos straipsnyje:
10.1. „B. Investicijos“ nurodomos visos investicijos, įskaitant investicinio gyvybės draudimo sutarčių, kurių apskaita tvarkoma pagal 17-ojo tarptautinio finansinės atskaitomybės standarto, priimto Reglamentu (EB) Nr. 1606/2002 (toliau – 17 TFAS), reikalavimus, ir investicinių sutarčių, kurių apskaita tvarkoma pagal 9-ojo tarptautinio finansinės atskaitomybės standarto, priimto Reglamentu (EB) Nr. 1606/2002 (toliau – 9 TFAS), reikalavimus, investicijos, išskyrus profesinių pensijų kaupimo ir pensijų kaupimo sutarčių investicijas.
10.2. „B. I.1. Draudimo įmonės reikmėms“ nurodomi žemė, pastatai ir kitas nekilnojamasis turtas, kurį draudimo įmonė naudoja savo reikmėms nesiekdama iš jo investicinės grąžos.
10.3. „B. I.2. Investicinis turtas“ nurodomi žemė, pastatai ir kitas nekilnojamasis turtas, kurį naudodama draudimo įmonė siekia gauti investicinę grąžą.
10.4. „C. Profesinių pensijų kaupimo sutarčių investicijos“ nurodomos gyvybės draudimo įmonės, vykdančios profesinių pensijų kaupimo veiklą pagal Profesinių pensijų kaupimo įstatymą, sudarytų profesinių pensijų kaupimo sutarčių investicijos.
10.5. „D. Draudimo sutarčių turtas“ nurodomos sumos, apibrėžtos 17 TFAS 78 straipsnio a dalyje. Tai sumos, gaunamos atlikus vėlesnį vertinimą pagal 17 TFAS 40 straipsnį, ir sumos, viršijančios prisiimtų įsipareigojimų (patirtų žalų ir likusios draudimo apsaugos laikotarpio įsipareigojimų) sumą.
10.6. „E. Perdraudimo sutarčių turtas“ nurodomos sumos, apibrėžtos 17 TFAS 78 straipsnio c dalyje. Tai pagal perduoto perdraudimo sutartis perduotų įsipareigojimų atlyginti patirtas žalas ir likusio draudimo apsaugos laikotarpio įsipareigojimų suma.
10.7. „F. Gautinos sumos“ nurodomos sumos, kurias draudimo įmonė gaus ateinančiais ataskaitiniais laikotarpiais iš kitų, o ne iš 17 TFAS 78 straipsnyje nurodytų sutarčių.
10.8. „G. III. Pinigai ir pinigų ekvivalentai“ įrašomi įmonės kasoje ir banko sąskaitose esantys pinigai įvairia valiuta bei pinigų ekvivalentai. Šioje pozicijoje taip pat parodomos pagal investicinio gyvybės draudimo ar investicines sutartis draudėjų sumokėtos, tačiau ataskaitiniu laikotarpiu dar neinvestuotos pinigų sumos.
10.9. „G. IV. Naudojimo teise valdomas nekilnojamasis turtas“ nurodomos su ilgalaike nekilnojamojo turto nuoma susijusios sumos, apskaitoje vertinamos pagal 16-ojo tarptautinio finansinės atskaitomybės standarto, priimto Reglamentu (EB) Nr. 1606/2002, reikalavimus.
10.10. „G. V. Naudojimo teise valdomas kitas turtas“ nurodomos sumos, susijusios su kito nei nekilnojamasis turtas nuoma. Tai gali būti tiek trumpalaikio, tiek ilgalaikio ar mažos vertės turto nuoma, pvz., transporto priemonių, įrengimų ir kito turto nuoma.
10.11. „G. VI. Atidėtasis perdraudimo turtas“ nurodomos iš anksto perdraudimo įmonei sumokėtos sumos už būsimą perdraudimo apsaugą.
10.12. „H. II. Iš anksto apmokėtos įsigijimo sąnaudos“ nurodomi iš anksto sumokėti komisiniai už draudimo sutartis, kurios dar neįsigaliojo, arba, kai yra numatytas sutarčių pratęsimas ar atnaujinimas, ir pagal 17 TFAS B95E straipsnį susidarančios turto įsigijimo sąnaudos.
10.13. .„A. IX. Sukauptas kitų bendrųjų pajamų rezultatas (+/-)“ nurodomos nerealizuoto pelno (nuostolių) sumos, susidarančios iš einamųjų ir ankstesnių metų kitų bendrųjų pajamų ataskaitos straipsnių.
10.14. „B. Subordinuotieji įsipareigojimai“ nurodomi įsipareigojimai, kurie draudimo įmonės bankroto, likvidavimo arba užsienio valstybės draudimo įmonės filialo veiklos nutraukimo atveju gali būti įvykdomi tik atsiskaičius su kitais kreditoriais.
10.15. „C. Draudimo sutarčių įsipareigojimai“ nurodomi draudimo įsipareigojimai pagal 17 TFAS 78 straipsnio b punktą.
10.16. „C. I. Likusios draudimo apsaugos įsipareigojimas (angl. Liability for remaining coverage, LRC)“ nurodomi įsipareigojimai, susiję su nepasibaigusia draudimo apsaugos dalimi, t. y. su būsimų draudimo paslaugų teikimu, investiciniais komponentais, arba kiti įsipareigojimai, kurie nebuvo perkelti prie patirtų žalų įsipareigojimo.
10.17. „C. II. Patirtų žalų įsipareigojimas“ (angl. Liability for incurred claims, LIC) nurodomi įsipareigojimai, susiję su jau įvykusiais (praneštais ar dar nepraneštais), bet dar neapmokėtais draudžiamaisiais įvykiais, įskaitant investicinius komponentus, ir kiti įsipareigojimai, kurie nepriskirti prie likusios draudimo apsaugos įsipareigojimo.
10.18. „D. Perdraudimo sutarčių įsipareigojimai“ nurodomi perduoto perdraudimo įsipareigojimai pagal 17 TFAS 78 straipsnio d punktą. Tai perdraudimo įmonės pagal perdraudimo sutartį prisiimtų įsipareigojimų pagal patirtas žalas ir likusios draudimo apsaugos laikotarpio įsipareigojimų suma, kuri pirminio pripažinimo metu draudimo įmonei, perduodančiai riziką, yra pelnas.
10.19. „E. Investicinių sutarčių įsipareigojimai“ nurodomi įsipareigojimai pagal draudimo sutartis, kurių apskaitai draudimo įmonė pasirinko taikyti 9 TFAS, kaip nurodyta 17 TFAS 8A straipsnyje, ir kuriems taikomas 17 TFAS B27 a punktas.
10.20. „G. VI. Atidėtieji draudimo įsipareigojimai“ nurodomos sumos, iš anksto gautos iš draudėjų ir perdraudėjų už būsimas draudimo sutartis.
10.21. „Investicinio gyvybės draudimo sutarčių turtas“ nurodomos visos investicinio gyvybės draudimo sutarčių investicijos, nepriklausomai nuo to, ar šiose sutartyse yra reikšminga draudimo rizika ar ne.
10.22. „I. Draudimo investicinių sutarčių turtas“ nurodomos investicinio gyvybės draudimo sutarčių, kurių vertinimą finansinėse ataskaitose draudimo įmonė atlieka pagal 17 TFAS reikalavimus, investicijos.
10.23. „II. Investicinių sutarčių turtas“ nurodomos investicinio gyvybės draudimo sutarčių, kurių vertinimą finansinėse ataskaitose draudimo įmonė atlieka pagal 9 TFAS reikalavimus, investicijos.
11. DFA2 formos straipsnyje:
11.1. „I. Draudimo pajamos“ nurodomos ataskaitiniam laikotarpiui priskiriamos pajamos iš draudimo sutarčių: likusios draudimo apsaugos įsipareigojimo sumažėjimas dėl per ataskaitinį laikotarpį suteiktų paslaugų ir ankstesnių laikotarpių vertinimo pokyčių, ataskaitiniam laikotarpiui priskiriamos su draudimo įsigijimo pinigų srautais susijusios pajamos, numatomo patirtų žalų įsipareigojimo pokyčiai, priskiriami pajamoms, ir kitos sumos, nurodytos 17 TFAS B120–B127 straipsniuose. Į draudimo pajamas neįtraukiami investiciniai komponentai.
11.2. „II.1. Patirtos draudimo žalų sąnaudos“ nurodomos per ataskaitinį laikotarpį išmokėtos sumos pagal pateiktas pretenzijas dėl draudžiamųjų įvykių, įvykusių ataskaitiniu laikotarpiu ir ankstesniais ataskaitiniais laikotarpiais, įskaitant ir žalų sureguliavimo sąnaudas. Suma yra mažinama subrogacijos tvarka išieškotomis sumomis. Šioje pozicijoje taip pat nurodomas sąnaudomis pripažįstamas patirtų žalų įsipareigojimo pokytis, susijęs su praeityje teiktomis paslaugomis. Į draudimo žalų sąnaudas neįtraukiami investiciniai komponentai.
11.3. „II.2. Nuostolingų sutarčių nuostoliai“ nurodomi įverčių pokyčiai, parodantys nuostolius pagal nuostolingų sutarčių grupes ir šių nuostolių panaikinimą.
11.4. „.II.3. Įsigijimo sąnaudos“ nurodomos ataskaitiniam laikotarpiui priskiriamos sąnaudos, patiriamos sudarant draudimo sutartis (komisinis atlyginimas tarpininkams ir kt.).
11.5. „II.4. Kitos veiklos sąnaudos“ nurodomos administracinės ir kitos, kitose pozicijose nenurodytos draudimo paslaugų teikimo sąnaudos, pvz., Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuro nario atskaitymai, įmokos finansų rinkos priežiūros išlaidoms padengti ir kt.
11.6. „III.1. Perdraudimo pajamos“ nurodomos perduoto perdraudimo sutarčių pajamos, kurios mažina patirtas draudimo paslaugų sąnaudas. Tai yra patirtų žalų ir patirtų žalų įsipareigojimo pokyčių perdraudikų dalis.
11.7. „III.2. Perdraudimo sąnaudos“ nurodomos sumos, kurias draudimo įmonė sumoka už perduoto perdraudimo sutartis (perdraudimo įmokos). Šioje pozicijoje taip pat nurodomos sumos, parodančios įvykdymo pinigų srautų (LRC) pokyčius, taip pat ir pokyčius dėl rizikos, kad perdraudikas nevykdys įsipareigojimų.
11.8. „IV.1. Draudimo sutarčių finansinės pajamos / sąnaudos“ nurodomos sumos, susidarančios dėl draudimo sutarčių pinigų laiko vertės ir finansinės rizikos pokyčių, nurodytų 17 TFAS 87 straipsnio a ir b punktuose.
11.9. „IV.2. Perdraudimo sutarčių finansinės pajamos / sąnaudos“ nurodomos sumos, susidarančios dėl perduoto perdraudimo sutarčių pinigų laiko vertės ir finansinės rizikos pokyčių.
11.10. „V. Investicinės veiklos rezultatas“ nurodomas draudimo įmonės nuosavų lėšų investicinės veiklos rezultatas.
11.11. „V.1. Finansinio turto vertės pasikeitimo pajamos / sąnaudos“ nurodomos sumos, susidarančios dėl finansinio turto tikrosios vertės pasikeitimo per ataskaitinį laikotarpį.
11.12. „V.3. Kitos investicinės veiklos pajamos / sąnaudos“ nurodomos kitose pozicijose nenurodytos sumos, susijusios su investicijų valdymu.
11.13. „VI. Investicinių sutarčių valdymo rezultatas“ nurodomos pajamos ir (arba) sąnaudos iš investicinių sutarčių, t. y. draudimo sutarčių, kuriose draudimo rizika nėra reikšminga ir kurių apskaitai draudimo įmonė pasirinko taikyti 9 TFAS.
11.14. „VII.1. Pensijų kaupimo veiklos pajamos / sąnaudos“ nurodomas gyvybės draudimo įmonės, vykdančios profesinių pensijų kaupimo veiklą pagal Profesinių pensijų kaupimo įstatymą ir (arba) pensijų kaupimo veiklą pagal Pensijų kaupimo įstatymą, pajamos už pensijų fondo (-ų) valdymą ir kitos pajamos, įsigijimo ir administracinės sąnaudos, tiesiogiai susijusios su profesinių pensijų ir pensijų kaupimo veikla.
12. DFA3 formoje nurodomi ataskaitinio laikotarpio pinigų srautai iš draudimo įmonės pagrindinės, investicinės ir finansinės veiklos.
DFA1 forma patvirtinta
Lietuvos banko valdybos
2022 m. spalio 20 d. nutarimu Nr. 03-160
BALANSO ATASKAITA
Eil. Nr. |
Straipsniai |
Ataskaitinis laikotarpis |
Praėjęs ataskaitinis laikotarpis |
1 |
2 |
||
1. |
A. NEMATERIALUSIS TURTAS |
||
2. |
I. Prestižas |
||
3. |
II. Programinė įranga ir licencijos |
||
4. |
III. Kitas nematerialusis turtas |
||
5. |
B. INVESTICIJOS |
||
6. |
I. Žemė, pastatai ir kitas nekilnojamasis turtas |
||
7. |
I.1. Draudimo įmonės reikmėms |
||
8. |
I.2. Investicinis turtas |
||
9. |
II. Investicijos į patronuojamąsias ir asocijuotąsias įmones |
||
10. |
III. Kitos finansinės investicijos |
||
11. |
III.1. Akcijos ir kiti kintamųjų pajamų vertybiniai popieriai ir investicinių fondų vienetai |
||
12. |
III.2. Skolos ir kiti pastoviųjų pajamų vertybiniai popieriai |
||
13. |
III.2.1. Vyriausybės, centrinio banko ir savivaldybės vertybiniai popieriai |
||
14. |
III.2.2. Kitų ūkio subjektų vertybiniai popieriai |
||
15. |
III.3. Paskolos, užtikrintos nekilnojamuoju turtu |
||
16. |
III.4. Kitos paskolos |
||
17. |
III.5. Indėliai kredito įstaigose |
||
18. |
III.6. Išvestinės finansinės priemonės |
||
19. |
III.7. Kitos investicijos |
||
20. |
C. PROFESINIŲ PENSIJŲ KAUPIMO SUTARČIŲ INVESTICIJOS |
||
21. |
D. DRAUDIMO SUTARČIŲ TURTAS |
||
22. |
E. PERDRAUDIMO SUTARČIŲ TURTAS |
||
23. |
F. GAUTINOS SUMOS |
||
24. |
G. KITAS TURTAS |
||
25. |
I. Materialusis turtas ir atsargos |
||
26. |
II. Atidėtojo pelno mokesčio turtas |
||
27. |
III. Pinigai ir pinigų ekvivalentai |
||
28. |
IV. Naudojimo teise valdomas nekilnojamasis turtas |
||
29. |
V. Naudojimo teise valdomas kitas turtas |
||
30. |
VI. Atidėtasis perdraudimo turtas |
||
31. |
VII. Kitas turtas |
||
32. |
H. SUKAUPTOS PAJAMOS IR ATEINANČIŲ LAIKOTARPIŲ SĄNAUDOS |
||
33. |
I. Sukauptos pajamos |
||
34. |
II. Iš anksto apmokėtos įsigijimo sąnaudos |
||
35. |
III. Kitos ateinančių laikotarpių sąnaudos |
||
36. |
TURTAS, IŠ VISO |
||
37. |
A. KAPITALAS IR REZERVAI |
||
38. |
I. Įstatinis kapitalas |
||
39. |
II. Akcijų priedai |
||
40. |
III. Savos akcijos (-) |
||
41. |
IV. Privalomasis rezervas |
||
42. |
V. Perkainojimo rezervas |
||
43. |
VI. Kiti rezervai |
||
44. |
VII. Ankstesnių ataskaitinių metų nepaskirstytasis pelnas (nuostoliai) (+/–) |
||
45. |
VIII. Ataskaitinių metų nepaskirstytasis pelnas (nuostoliai) (+/–) |
||
46. |
IX. Sukauptas kitų bendrųjų pajamų rezultatas (+/-) |
|
|
47. |
B. SUBORDINUOTIEJI ĮSIPAREIGOJIMAI |
||
48. |
C. DRAUDIMO SUTARČIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI |
||
49. |
I. Likusios draudimo apsaugos įsipareigojimas (LRC) |
||
50. |
II. Patirtų žalų įsipareigojimas (LIC) |
||
51. |
D. PERDRAUDIMO SUTARČIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI |
||
52. |
E. INVESTICINIŲ SUTARČIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI |
||
53. |
F. PROFESINIŲ PENSIJŲ KAUPIMO SUTARČIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI |
||
54. |
G. KITI ĮSIPAREIGOJIMAI |
||
55. |
I. Skolos kredito įstaigoms |
||
56. |
II. Išvestinės finansinės priemonės |
||
57. |
III. Mokesčiai, socialinio draudimo įmokos |
||
58. |
IV. Nekilnojamojo turto nuomos įsipareigojimai |
||
59. |
V. Kito turto nuomos įsipareigojimai |
||
60. |
VI. Atidėtieji draudimo įsipareigojimai |
||
61. |
VII. Kiti įsipareigojimai |
||
62. |
H. KITI ATIDĖJINIAI |
||
63. |
I. Atidėjiniai pensijoms ir panašiems įsipareigojimams |
||
64. |
II. Atidėtojo pelno mokesčio įsipareigojimai |
||
65. |
III. Kiti atidėjiniai |
||
66. |
I. SUKAUPTOS SĄNAUDOS IR ATEINANČIŲ LAIKOTARPIŲ PAJAMOS |
||
67. |
I. Sukauptos sąnaudos |
||
68. |
II. Ateinančių laikotarpių pajamos |
||
69. |
SAVININKŲ NUOSAVYBĖ IR ĮSIPAREIGOJIMAI, IŠ VISO |
70. |
INVESTICINIO GYVYBĖS DRAUDIMO SUTARČIŲ TURTAS |
||
71. |
I. Draudimo investicinių sutarčių turtas |
||
72. |
II. Investicinių sutarčių turtas |
DFA2 forma patvirtinta
Lietuvos banko valdybos
2022 m. spalio 20 d. nutarimu Nr. 03-160
PELNO (NUOSTOLIŲ) IR KITŲ BENDRŲJŲ PAJAMŲ ATASKAITA
Eil. Nr. |
Straipsniai |
Ataskaitinis laikotarpis |
Praėjęs ataskaitinis laikotarpis |
1 |
2 |
||
1. |
I. DRAUDIMO PAJAMOS (+) |
||
2. |
II. DRAUDIMO PASLAUGŲ SĄNAUDOS (-) |
||
3. |
II.1. Patirtos draudimo žalų sąnaudos (-) |
||
4. |
II.2. Nuostolingų sutarčių nuostoliai (+/-) |
||
5. |
II.3. Įsigijimo sąnaudos (-) |
||
6. |
II.4. Kitos veiklos sąnaudos (-) |
||
7. |
III. PERDRAUDIMO VEIKLOS REZULTATAS (+/-) |
||
8. |
III.1. Perdraudimo pajamos (+) |
||
9. |
III.2. Perdraudimo sąnaudos (-) |
||
10. |
IV. DRAUDIMO FINANSINĖS VEIKLOS REZULTATAS (+/-) |
||
11. |
IV.1. Draudimo sutarčių finansinės pajamos / sąnaudos (+/-) |
||
12. |
IV.2. Perdraudimo sutarčių finansinės pajamos / sąnaudos (+/-) |
||
13. |
V. INVESTICINĖS VEIKLOS REZULTATAS (+/-) |
||
14. |
V.1. Finansinio turto vertės pasikeitimo pajamos / sąnaudos (+/-) |
||
15. |
V.2. Palūkanų pajamos / sąnaudos (+/-) |
||
16. |
V.3. Kitos investicinės veiklos pajamos / sąnaudos (+/-) |
||
17. |
VI. INVESTICINIŲ SUTARČIŲ VALDYMO REZULTATAS (+/-) |
||
18. |
VII. KITOS PAJAMOS/ (SĄNAUDOS) (+/-) |
||
19. |
VII.1. Pensijų kaupimo veiklos pajamos / sąnaudos (+/-) |
||
20. |
VII.2. Finansinės veiklos pajamos / sąnaudos (+/-) |
||
21. |
VII.3. Kitos palūkanų pajamos / sąnaudos (+/-) |
||
22. |
VII.4. Kitos veiklos pajamos / sąnaudos (+/-) |
||
23. |
VIII. PELNAS (NUOSTOLIAI) IŠ ASOCIJUOTŲ IR PATRONUOJAMŲJŲ ĮMONIŲ (+/-) |
||
24. |
IX. ATASKAITINIO LAIKOTARPIO REZULTATAS – PELNAS (NUOSTOLIAI) PRIEŠ APMOKESTINIMĄ |
||
25. |
X. PELNO MOKESTIS (-) |
||
26. |
XI. ATASKAITINIO LAIKOTARPIO REZULTATAS – PELNAS (NUOSTOLIAI) |
||
27. |
XII. KITOS BENDROSIOS PAJAMOS |
||
28. |
XII.1. Straipsniai, kurie vėliau bus pergrupuoti į pelną arba nuostolius |
||
29. |
XII.1.1. Kitos bendrosios pajamos / sąnaudos (+/-) iš draudimo veiklos |
||
30. |
XII.1.2. Kitos bendrosios pajamos / sąnaudos (+/-) iš perdraudimo veiklos |
||
31. |
XII.1.3. Kitos bendrosios pajamos / sąnaudos (+/-) iš asocijuotų ir bendrų įmonių |
||
32. |
XII.1.4. Kitos bendrosios pajamos / sąnaudos (+/-) iš turto (investicijų) perkainojimo |
||
33. |
XII.1.5. Kitos bendrosios pajamos / sąnaudos (+/-) |
|
|
34. |
XII.2. Straipsniai, kurie vėliau nebus pergrupuoti į pelną arba nuostolius |
||
35. |
XII.2.1. Kitos bendrosios pajamos / sąnaudos (+/-) iš draudimo veiklos |
||
36. |
XII.2.2. Kitos bendrosios pajamos / sąnaudos (+/-) iš perdraudimo veiklos |
||
37. |
XII.2.3. Kitos bendrosios pajamos / sąnaudos (+/-) iš asocijuotų ir bendrų įmonių |
||
38. |
XII.2.4. Kitos bendrosios pajamos / sąnaudos (+/-) iš turto perkainojimo |
||
39. |
XII.2.5. Kitos bendrosios pajamos / sąnaudos (+/-) |
|
|
40. |
XIII. ATASKAITINIO LAIKOTARPIO PELNAS (NUOSTOLIAI) IR KITOS BENDROSIOS PAJAMOS |
DFA3 forma patvirtinta
Lietuvos banko valdybos
2022 m. spalio 20 d. nutarimu Nr. 03-160
PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA
Eil. Nr. |
Straipsniai |
Ataskaitinis laikotarpis |
Praėjęs ataskaitinis laikotarpis |
1 |
2 |
||
1. |
I. PINIGŲ SRAUTAI IŠ DRAUDIMO SUTARČIŲ |
||
2. |
I.1. Gautos įmokos (įskaitant investicinį komponentą) ir kitos sumos (+) |
||
3. |
I.2. Išmokėtos draudimo išmokos (įskaitant investicinį komponentą) ir kitos sumos (-) |
||
4. |
II. PINIGŲ SRAUTAI IŠ PERDRAUDIMO SUTARČIŲ |
||
5. |
II.1. Sumokėtos įmokos ir kitos perdraudikams perduotos sumos (-) |
||
6. |
II.2. Gautos išmokos ir kitos sumos, gautos iš perdraudikų (+) |
||
7. |
III. PINIGŲ SRAUTAI IŠ INVESTICINĖS VEIKLOS |
||
8. |
III.1. Sumos, gautos iš investicinės veiklos (+) |
||
9. |
III.2. Sumos, gautos suėjus investicijų terminui arba perleidus investicijas (+) |
||
10. |
III.3. Sumos, sumokėtos investavus (-) |
||
11. |
III.4. Sumokėti investicinės veiklos mokesčiai (-) |
||
12. |
III.5. Sumos, gautos iš kitos investicinės veiklos (+) |
||
13. |
III.6. Sumos, sumokėtos vykdant kitą investicinę veiklą (-) |
||
14. |
IV. PINIGŲ SRAUTAI IŠ INVESTICINIŲ SUTARČIŲ VALDYMO |
||
15. |
IV.1. Gautos investicinių sutarčių valdymo sumos (+) |
||
16. |
IV.2. Išmokėtas investicinis komponentas ir kitos sumos(-) |
||
17. |
V. PINIGŲ SRAUTAI IŠ PENSIJŲ KAUPIMO IR KITOS VEIKLOS |
||
18. |
V.1. Gautos pensijų kaupimo ir kitos veiklos sumos (+) |
||
19. |
V.2. Išmokėtos pensijų kaupimo ir kitos veiklos sumos (-) |
||
20. |
VI. APMOKĖTOS VEIKLOS SĄNAUDOS (MOKESČIAI) |
|
|
21. |
VII. PINIGŲ SRAUTAI IŠ FINANSINĖS VEIKLOS |
||
22. |
VII.1. Sumos, gautos išleidus ar išleistos išpirkus skolos ir (arba) nuosavybės vertybinius popierius (+/-) |
||
23. |
VII.2. Gautos paskolos (+) |
||
24. |
VII.3. Grąžintos paskolos (-) |
||
25. |
VII.4. Sumokėti dividendai (-) |
||
26. |
VII.5. Sumokėti finansinės veiklos mokesčiai (-) |
||
27. |
VII.6. Sumos, gautos iš kitos finansinės veiklos (+) |
||
28. |
VII.7. Sumos, sumokėtos vykdant kitą finansinę veiklą (-) |
||
29. |
VIII. VALIUTŲ KURSŲ POKYČIO POVEIKIS GRYNŲJŲ PINIGŲ IR PINIGŲ EKVIVALENTŲ LIKUČIUI |
||
30. |
IX. PINIGAI IR JŲ EKVIVALENTAI LAIKOTARPIO PRADŽIOJE |
||
31. |
X. PINIGAI IR JŲ EKVIVALENTAI LAIKOTARPIO PABAIGOJE |